Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2015.12.10 0 0 94572

Hm... hiszen pont azt akartam mondani, hogy ez a reform konyha azert lehet orulet manapsag, mert nagyon messze kerultunk a termeszetestol.

 

Ami a paradicsomot illeti... probald 1-2 napig barna papirzacskoban tartani a pulton mielott eszed. Javit az izen...

Előzmény: tutuuka (94571)
tutuuka Creative Commons License 2015.12.10 0 0 94571

Húúú, Öregapám a botjával nem egyszer csapott a kezemre...:}}

Imádtam a malackrumplit....

A korpa meg nem zavart...:}}}

Nem hinném, hogy reformkonyha lett volna, az hiányzott, azt akartam enni, és kész.

Azóta is fütyülök a sötétződ dumákra.

Kell, hát eszem.

Mondjuk az baj, hogy paradicsom januárban kell, dehát ez van, pedig pocsék...

Előzmény: ZsuR (94569)
ZsuR Creative Commons License 2015.12.10 0 0 94570

Valahogy en is igy vagyok vele.

 

Ami a sot illeti... 21 eve kell(ene) soszegeny dietan lennem.  Tobbe-kevesbe azon is vagyok - de van amikor kell a so!  Nagyon!!!  Es ha mas nincs keznel, kicsi so az ujjam hegyere es onnan...

 

Electrolyte: A substance that dissociates into ions in solution and acquires the capacity to conduct electricity. Sodium, potassium, chloride, calcium, and phosphate are examples of electrolytes, informally known as lytes. 

 

Talaltunk egy kis par napos mokust a hazban egyik reggel.  Utana neztem, mi is az elsosegely ilyenkor - hat cukros-sos viz, ha nincs "Gatorade" (sport ital electrolyte potlo).  A cukor gondolom az energia volt benne...

 

Szoval kell a so - itt is a moderacio a fontos.

 

Szeretem a sajtokat - most pl vagy ket-harom honapja rajuk sem tudok nezni...

Előzmény: tutuuka (94566)
ZsuR Creative Commons License 2015.12.10 0 0 94569

...na tessek... reform konyhan nottel fel...! :))

Előzmény: tutuuka (94565)
Boszorka Creative Commons License 2015.12.10 0 0 94568

Engem se izgat, gondolhatod. Csak nevetek magamban, hogy a hántolatlan búzából készült lisztet drágábban árulják mint a rendeset. Én ha meglátom valahol, hogy bió, nagy ívben kikerülöm. Fizesen aki akar az ilyesmiért én biztos nem. A megtakarítást mrg jó hízott libamájba ölöm.:-)))

Előzmény: tutuuka (94566)
islamorada Creative Commons License 2015.12.10 0 0 94567

A ferjem is meselte ezt hogy amikor a videki nagymamanal volt akkor az apro pici krumplikat a diszno ette meg megfozve  de neki  mindig kitettek neki egy maroknyit mert kerte,/ nagy szo volt mert gyerekkoraban nagyon rossz evo volt/, azt mondta hogy lehuzta a hejat, kis zsirt tettek ra, sot es hogy milyen finom volt az a forro krumpli. Foztek neki nagyot, rendeset, az nem kellett, lehetett vagy 7 eves.

Ezeket a kicsi krumplikat itt az Usaban aruljak a boltban, kis dobozkakban, felhaborito arert mert hogy kicsike, kulonleges, lehet hogy jol is mutat a tanyeron ha egyformak, vagyis igy hasznositjak a vacak kis krumplikat amivel ugysem igazan lehetett mit kezdeni...Ugyes marketing fogas, lehet konyhatrukknek is nevezni, hehehe...

Előzmény: tutuuka (94565)
tutuuka Creative Commons License 2015.12.10 0 0 94566

A kutyák is rágják a füvet, ha az kell nekik.

Egyen csak mindenki mindent, ami a szervezetének hiányzik.

Ennyi.

Én pl. tökmagot akkor veszek, mikor sóhiányom van.

Megharap, kibont, nyálaz, sóba, és hamm.

Évente tán 1-2-szer.

 

Kávét is néha vödörszám, most fél éve egy csöppet se.

 

Nem érdekelnek a tudósok, a C-vitamin hetente rákkeltő/rákellenes....

Előzmény: Boszorka (94564)
tutuuka Creative Commons License 2015.12.10 0 0 94565

Gyerekkoromban falun nyaraltam, az apró krumpli "malackrumpli" címen szerepelt, nagy fazékkal főtt, mire hazajött a röfi, legyen. Korpával keverve, S alakú szerszámmal aprítva.

Öregapám ott állt mellettem, mert elzabáltam volna a röfi elől a vacsorát...

 

...:}}}

Előzmény: ZsuR (94563)
Boszorka Creative Commons License 2015.12.10 0 0 94564

Ma már minden ártalmas még a levegő is. Legalább is átmenetileg mindig van valamilyen élelmiszer ami az ördögtől való. Ha röpke életem során mindig odafigyeltem volna arra, hogy pont mi ártalmas, akkor ma már tényelg nem ennék semmit. Szerintem ami jól esik az nem ártalmas. Persze módjával. Óriási mennyiségben tényleg minden ártalmas.

Előzmény: H_G (94560)
ZsuR Creative Commons License 2015.12.10 0 0 94563

Pontosan errol beszelek.

 

de... Ha valakinek izlik a korpa, miert ne?

Előzmény: H_G (94562)
H_G Creative Commons License 2015.12.10 0 0 94562

A természetellenes dolgokat kell kerülni, mint a margarin -- ugye, milyen mérgezőnek bizonyult a transzzsír végül? A zsír, tejszín és bor inkább egészséges lehet, mert régi kipróbált, az utolsó néhánytíz év őrületei előtt mindig nagy becsben tartott dolgok. 

 

Hogy az ember szándékosan korpát egyen, az se nem természetes, se nem hagyományos.

 

Előzmény: ZsuR (94561)
ZsuR Creative Commons License 2015.12.09 0 0 94561

Hm... ha a tejszinhab ide tartozik - nem ertek vele egyet... :))

 

Keves olyan etelt ismerek, amire azt mondom artalmas... mert ugye a cian vagy a heroin nem tartozik az etelek koze.

 

Zsir?  Egyik heten csodaszer, masik heten elso szamu kozellenseg.

Alkohol? Amikor almatlansagban szenvedtem - es nem voltam hajlando gyogyszert szedni - a haziorvosom somolyogva mondta, hogy o nem mondhatja mint orvos :)) hogy a pohar vorosbor a vacsorahoz jot tesz...  a binge drinking meg tavol all tolem amugy is...

 

Szoval... mik az artalmas etelek szerinted amit nem lehet moderacioval fogyasztani?

Előzmény: H_G (94560)
H_G Creative Commons License 2015.12.09 0 0 94560

Hogy nem érvényes rá, azt úgy értem, hogy nem érvényes rá :) Ártalmas dolgokból lehetőleg keveset sem kell enni.

 

Előzmény: ZsuR (94559)
ZsuR Creative Commons License 2015.12.09 0 0 94559

Hogy erted... alapvetoen az etkezesrol monddtam a moderaciot...

Előzmény: H_G (94558)
H_G Creative Commons License 2015.12.09 0 0 94558

Ciánból is egy kicsit, heroinból is egy kicsit... Ez a táplálkozásra nem igaz.

 

Előzmény: ZsuR (94557)
ZsuR Creative Commons License 2015.12.09 0 0 94557

Boszi - mindennek az alapja a moderation...

Előzmény: Boszorka (94556)
Boszorka Creative Commons License 2015.12.09 0 0 94556

A 97 éves barátnőm nagyon vigyáz magára és imádja a kenyeret. Valami rettenetes integralt vesz mindig, mint mondja, hogy ne legyen kedve sokat enni belőle. Ilyen egyszerü a dolog. Ha Lényem nincs itt, nincs kenyér se. Van svéd Wasa kenyerem, ha nagyon megéhezem abból eszem, de inkább kihagyom a vacsorát.  Reggelire viszont croissant.:-(

Előzmény: ZsuR (94555)
ZsuR Creative Commons License 2015.12.09 0 0 94555

Jajj de felnezek rad, hogy be tudod tartani... nem tudom velem mi lesz ha oda jutok... kozel vagyok hozza.

Előzmény: Tereza (94553)
ZsuR Creative Commons License 2015.12.09 0 0 94554

Nem en talaltam ki - en csak ratalaltam :)).

 

Azt hiszem amit megszerettunk az sokfele konyhabol jott - az "amerikai konyha" elegge egysiku: marhahus, krumpli... a 60-as evektol kezdett valtozni, es a kulonfele nemzetek emberei hoztak a konyhajukat magukkal.  Nagyon tetszik... sok olasz es francia etelt fozok, a keszeteleket, felkeszeket kerulom.  Szivesen eszem az azsiai eteleket is, bar a fozesukkel meg nem erzem otthon magam.

A mexicoi etel es altalaban a delamerikai meg felfedezesre var.

 

 

Előzmény: Tereza (94552)
Tereza Creative Commons License 2015.12.09 0 0 94553

Visszatérve a kenyérre - én szeretem a tel.kiőrlésű lisztből készült dolgokat (pl. a 100 %-ban t.k.tönkölylisztből készült nokedlit), de nekem ez kötelező (diabétesz). Már úgy van beprogramozva az agyam.

Előzmény: Tereza (94551)
Tereza Creative Commons License 2015.12.09 0 0 94552

Szóval "rakott lecsó" indiai módra. No tessék, kitaláltál egy új ételt. Biztos sikere volt otthon.

 

Az amerikai konyhából van olyan, amit megszerettetek?

Otthon úgy vagytok, hogy egy kis magyar hagyományos + valami ottani?

Előzmény: ZsuR (94549)
Tereza Creative Commons License 2015.12.09 0 0 94551

Ügyes vagy.

Nem szoktam kenyeret sütni.

Biztos finom a tiéd, de én nem is ehetek fehér lisztet, de különben is a kenyérben a barnákhoz vonzódom.

Előzmény: ZsuR (94550)
ZsuR Creative Commons License 2015.12.09 0 0 94550

Igen.  A helyzet az, hogy nem szeretem a teljes kiorlesu dolgokat, inkabb nem eszem :)).  Ha viszont eszem, akkor feheret.

 

Este kevertem be lisztet, elesztot, vizet - es csak a pulton hagytam. 

Reggel adtam hozza lisztet, vizet es keves oliva olajat.  

A tobbit tudod... keles - formazas - keles - sutes - es hamhamhammm :))

Előzmény: Tereza (94548)
ZsuR Creative Commons License 2015.12.09 0 0 94549

Tulajdonkeppen igen.  A lecso izesitese volt mas - indiai fuszerek - de magyar lecsoval is tokeletes lehet.

 

Hagyma, fokhagyma, reszelt gyomber, jalapeno paprika es egy masik sutni valo apro paprika, nem a husos kaliforniai.

Paradicsomkonzerv, aprora vagott paradicsom levevel egyutt - es a fuszerek, so, bors, cumin, graham marsala, orolt coriander mag.

Kb 15 percig foztem - es kellett ala onteni vizet, mert a receptet ajanlo mondta, hogy keves lett a szaft, a krumpli felszivta.

 

A tepsi aljan ujjnyi szeletben  hejeban fott krumpli - nem hamoztam, csak sikaltam - de legkozelebb kockara fogom vagni.

Erre jott a sult paprikas-paradicsomos szosz.

A tojasokat 20 perc sules utan utottem a szosz tetejere, es addig sutottem 190C fokon, amig olyan nem lett ahogy szeretjuk a tukortojast (kozepe folyos, feherje szilad).

Előzmény: Tereza (94547)
Tereza Creative Commons License 2015.12.09 0 0 94548

A kenyered fehér lisztből készült?

Előzmény: ZsuR (94546)
Tereza Creative Commons License 2015.12.09 0 0 94547

Kedves Zsur,

 

jó képeket csináltál.

Jól látom, hogy a tojásokat lecsóra ültetted? 

Az első kép a kaliforniai paprikából készült lecsó?

Előzmény: ZsuR (94545)
ZsuR Creative Commons License 2015.12.08 0 0 94546

Tulteljesitettem a hetkoznapi sutes tervet erre a hetre...

Előzmény: ZsuR (94545)
ZsuR Creative Commons License 2015.12.08 0 0 94545

Mai trukkom - hogy erre nem gondoltam elobb... szeretem az egytal eteleket.

eeddie Creative Commons License 2015.11.22 0 0 94544

Menzaakajához. Alapból nem nagyon sózuk, én sem a lányaim sem. Iskolás unoka jól ellenne a menzakajával, nem is válogatós. De a tanító nénik gondosan utósóznak mindent állítólag, nehogy már szegény gyerekek sótlanul egyenek! 

Előzmény: dulci (94541)
nézek Creative Commons License 2015.11.22 0 0 94543

az a bajom, hogy azt a karos citrusprést nem tudom megsasolni közelről vásárlás előtt, mert csak netes rendelés van..

motorosom nekem is van, de inkább valami más kellene..

 

köszi a választ.

Előzmény: dulci (94542)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!