Keresés

Részletes keresés

Mopi Creative Commons License 2005.09.16 0 0 9028
Necces. Én szerintem nem mennék bele az üzletbe.
Én most 200 dolcsiért akarok vásárolni valamit, de már 3 napja nem reagál az eladó a leveleimre, így inkább hagyom az egészet. (pedig van bőven pozitív feedback-je)
Előzmény: szilvafa (9027)
szilvafa Creative Commons License 2005.09.16 0 0 9027

Helló, sziasztok!

 

Lenne egy sos kérdésem, hátha tudtok segíteni!  Vmennyit visszaolvastam, de nem találtam választ. Egy 0 feedback-es eladótól szeretnék vásárolni 100 fontért. Az általa feltett képet láttam egy másik aukción is. Gyanúsnak tűnik. Merjek vásárolni tőle? Mi van, ha lelép a lével? Futárral akarom begyűjteni tőle a cuccot!  Van vmi buyer protection a paypal-nak, de ha jól tudom minimum 50 feedbackes kell, hogy legyen az eladó? akkor visszatéríti? vagy tudtok erről bővebbet? Vagy esetleg egy 3. személyes megoldás? az hogyan működik?

 

kössz mindenkinek előre is!

morbiczer Creative Commons License 2005.09.16 0 0 9026

Erről halott már valaki? Vannak tapasztalatok?

 

http://www.e-gold.com/

 

(Valami online fizetési módszer, de kicsit érdekesnek tűnik.)

garfieldka Creative Commons License 2005.09.16 0 0 9025
Ebben a topicban. Június huszadika körül kezdtük kitárgyalni.
Előzmény: loygolf (9024)
loygolf Creative Commons License 2005.09.16 0 0 9024
Sziasztok!
Teljsen kezdô vagyok eBay dolgokban. Hol találok valami leirást a PayPal-rôl, amit elolvasva megértemném, hogy hogyan is m?ködik a dolog.
gjut Creative Commons License 2005.09.16 0 0 9023
Köszi! Mail ment.
Előzmény: microdrive (9020)
Marcesz Creative Commons License 2005.09.15 0 0 9022
Én mindig a figyelmükbe szoktam ajánlani (konkrét linkkel a helyi posta weboldaláról), hogy mennyibe is kerül valójában az adott csomag feladása. Eddig legtöbbször használt...
Előzmény: mariska_xx (9010)
gjut Creative Commons License 2005.09.15 0 0 9021

Köszi a válaszokat! Az az inviteles honlap pedig különösen sokat segített! Köszi mégegyszer!

Visszaolvasni 9000 hozzászólást pedig sajna se időm, se türelmem nincs. Főleg úgy, ha csak pár óra van hátra a licitből. Ezért van, hogy inkább gyorsan feltettem itt nektek az (számotokra) amatőr kérdéseimet.

Előzmény: morbiczer (9017)
microdrive Creative Commons License 2005.09.15 0 0 9020
Hali én is szoktam telot venni gyakran ... dobj egy mailt az ebay1@vipmail.hu ra, írd le miröl van szó, és segítek a dologban ha gondolod csáo!
Előzmény: gjut (9015)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.09.15 0 0 9019
2. Kérdésed.. Az ebay.com .de..stb... transzferálja a szükséges adatok és tennendőket a licit megnyerése után tehát kapsz a sikeres licitről e-mail-t és benne megtalálod a további lépéseket...
Előzmény: gjut (9015)
gjut Creative Commons License 2005.09.15 0 0 9018
De igen. De abból max a legutolsó kérdésemre kaptam választ.
Előzmény: mariska_xx (9016)
morbiczer Creative Commons License 2005.09.15 0 0 9017
http://invitel.hu/youme/ebay/index.htm
Előzmény: gjut (9015)
mariska_xx Creative Commons License 2005.09.15 0 0 9016
Te_semmit_nem_olvastál vissza. Még az utolsó 10 hozzászólást sem????
Előzmény: gjut (9015)
gjut Creative Commons License 2005.09.14 0 0 9015

Sziasztok!

 

Még nem vásároltam ebay-en, de most kinéztem egy telefont az ebay.de-n. Ezzel kapcsolatban lenne pár amatőr kérdésem:

 

1. Itthoni ára 60 ezer körül van, ebay-en kb. a fele. Ez se kis pénz, éppen ezért mi van, ha én utaltam, de ő nem küld semmit, vagy nem olyan állapotút, mint ami hirdetve volt? Akkor egyszerűen bebuktam? Vagy van valami szankció?

 

2. Mondjuk megnyertem a licitet. Ez után gondolom felvesszük egymással a kapcsolatot. De hogyan? Az email címe senkinek se szerepel...

 

3. Mibe kerül a paypal számla fentartása? Hogy működik, milyen kapcsolat van a paypal és a bankszámlám között? Hogyan tudok a paypalról utalni? Csak dombornyomásos jó hozzá?

 

Előre is kösz a választ!

Ariel Creative Commons License 2005.09.14 0 0 9014
ha szeretnel bidpay-el is fizetni akkor visa. vannak olyan amerikaiak akik jobban szeretik a bidpay-t (money order) mint a paypalt.
Előzmény: mullerp (9012)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.09.14 0 0 9013
Ez is egy szempont.. A VISA-nál mindig dollár az elszámoló pénz neme. A Mastercard is az Amerikaiaké ...de euróban számol el. Tehát ha inkább tengerentúlról vásárolsz akkor a VISA-t ajánlom. Ha Európából vásárolsz többet akkor a MASTERCARD lesz a barátod:))
Vannak kivételes esetek pl MKB Bank Rt. Ahol a MASTERCARD gold tipusú hitelkártyával vegzett tengerentúli vásárlásokat a bank USA dollárban az Európában lebonyolitott tranzakciókat euróban számolja el, könyveli le... Ez a legjobb mivel nincs kettős konvertálás. De sajnos ez elég kevés pénzintézet alkalmazza még.
Előzmény: mullerp (9012)
mullerp Creative Commons License 2005.09.14 0 0 9012
Koszonom mindekinek... ezek szerint a dombornyomott kartya jo a celnak, nem kell mas huho. Mastercard es Visa kozt meg dontson az eves kartyadij?
garfieldka Creative Commons License 2005.09.14 0 0 9011

Úgy tudom, 3600 forint a VISA kártyám éves díja. Ezzel lehet paypalozni. Persze a már korábban sérelmezett zárolási metódussal. De az egy dolog.

Az OTP által kínált elektronikus (virtuális) kártyát viszont nekem egyetelen külföldi cég sem fogadta el. Itthon bizonyára jó, biztos lehet vele vásárolni.

Előzmény: mullerp (9006)
mariska_xx Creative Commons License 2005.09.14 0 0 9010
Mérges vagyok. Kicsit jobban megnézegetem mostanság a csomagolásokon lévő postaktg-et. Kedves angoljaim így számolják a p&p-t: kevésért kelt el a cucc, ezért a tényleges 2.6 font pk helyett 12.5-öt számolnak :((( ... sőőőt, grrrrrrrr
Leopold Creative Commons License 2005.09.14 0 0 9009
Dombornyomott Visa vagy Mastercard legyen???

Igen. Azok díja viszont évi 12ezer forint is lehet. Kérdezd meg a CIB-nél, náluk a dombor ezüst VISA kártyám díja 3.500.

Hogyan biztosithatom, hogy a nagy mennyisegu osszeg ne legyen veszelynek kiteve a netes vasarlasok soran?

Megbízható helyen vásárolj vele. Ebay esetén PayPal-lal.
Előzmény: mullerp (9006)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.14 0 0 9008

viszont:))

A mindentudo nagyoktól azt kérdeném, ha már nem tudtam elmenni a találkozóra, hogy eladóként, ha elméletben átirnám a tartozkodási helyemet, MO.ról némethonra, /van ismerős cimem/ akkor a dijakra a német áfát számolnák, ami nekem sokkal jobban teccene, mint a magyar 25 .....

Ezt most persze teljesen elméletben kérdezem. :))

Kinek mi a meglátása a dologról????

Előzmény: Törölt nick (9007)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.14 0 0 9007

szia,

 

én még nem paypaloztam, azt majd a többiek elhadarják :))

én a kevesettudó kicsinyek közé tartozom :)))

 

de ha mondjuk választasz egy rendes bankformáju intézményt, pl cib, kandh, akkor elég csak a számlamegkötéséhez befáradnod a legközelebbibe, aztán telefonon és az interneten mindent el tudsz intézni gyorsan, könnyen, pikk,pakk.

 

Előzmény: mullerp (9006)
mullerp Creative Commons License 2005.09.14 0 0 9006

Udv!

 

Tisztelettel kernem a topic mindentudo nagyjait, ha tud probaljon tanacsot adni.

A helyzet a kovetkezo:

 

Kis varosunkban csak az OTP elerheto.... tudom hogy ennel rosszabb intezet nincs is, de itt kell ervenyesulnom. Sajnos az informacioaramlas nem igazan jo koztem es az ugyintezok kozt, igy ratok szamitok.

  • Jelenleg lakossagi folyoszamlara kapom a fizetest, amihez egy Visa Electron kartyat hasznalok.
  • Hamarosan lejar a kartya igy cserelnek valamire ami paypalos ebay-ezesre is alkalmas.
  • Dombornyomott Visa vagy Mastercard legyen???
  • Hogyan biztosithatom, hogy a nagy mennyisegu osszeg ne legyen veszelynek kiteve a netes vasarlasok soran?
  • Ha jol lattam letezik valamifele WEB-kartya, ami ugyebar virtualis. Ez minden netes vasarlashoz, paypalozashoz megfelelo? Rendelkezik minden olyan adattal, amivel a regisztraciokat vegigvihetem?
  • Mire kell figyelnem? Vannak e hasonlo tapasztalatok? Milyen konstrukciokat ajanlotok?

Segiteseget nagyon koszonom... egyszer tan meghalalom!

 

Udv!

 

krokoo1 Creative Commons License 2005.09.14 0 0 9005
Azt tudom, hogy ezeket a válaszokat kéne kapnom, de sajna azt mondja, hogy "Not Corrected", amikor beírom neki a 11 jegyű számo és a végére a # -t.
Előzmény: edk440 (9004)
edk440 Creative Commons License 2005.09.14 0 0 9004
Én már számos alkalommal lekérdeztem telefonon, hogy áll a MO. Az alábbi válaszok egyikét kaptam mindig:

"This money order has not been cashed" - the seller has not deposited the item yet.

"This money order was paid on xx/xx/xxxx" - indicates the date on which the funds were debited from Western UnionŽ and credited to the seller’s account.

"This money order was not found on this system" - the item has already been paid out to the seller and the system is no longer able to announce the date on which this occurred. The system is only able to inform you of the date within one week of payment.

Ha egy hétnél régebben kifizették, ez utóbbit mondja a gépnéni.
Előzmény: krokoo1 (9003)
krokoo1 Creative Commons License 2005.09.14 0 0 9003
Hali !

Lenne egy kérdésem:
Augusztus 18-án bidpayen keresztül fizettem 333 dollárt egy ebay-en megnyert termékért. A bidpay már másnap le is emelte a pénzt a kártyámról és írta, hogy "mailed to seller". Nos ma szeptember 14-e van és az illető nem kapta meg a pénzt. Hívtam bidpay "trace order money" telefonszámát, hogy megnézzem hol tart a pénzem, de miután beírom neki a 11 jegyű reference number -t, azt mondja, nem jó a szám.
Írtam mailt nekik, de arra még nem reagáltak.
Szerintetek mi történt ?
Amúgy first class mailt választottam ami 7-10 munkanap alatt oda kell, hogy érjen. Legalábbis ők ezt írták.
Ötlet ?

Üdv. Ákos
morbiczer Creative Commons License 2005.09.14 0 0 9002

"Azért ez igen durva lenne. Szerintem ilyen nincs."

 

Pedig itt már legalább ketten erről számoltak be. Szóval szerintem van.

Előzmény: janimaci (8992)
garfieldka Creative Commons License 2005.09.14 0 0 9001

Kedves Morbiczer!

 

Örülök, hogy más szavakkal, de érthetően összefoglaltad a problémát. Látom azért mások is megértették. A bankváltás gondolatával régóta foglalkozom, azonban sok egyéb szempont is van, ami miatt egyelőre nem tehetem meg.

Előzmény: morbiczer (8990)
Mopi Creative Commons License 2005.09.14 0 0 9000
"de utóbbi felett még van egy BLZ azonosító is. (...) Nem tudjátok véletlenül, hogy ez az azonosító micsoda és hova kell írni az átutalási megbízáson?"

A BLZ a bank száma, ha kell netán valahol, akkor meg kell adni, de általában Swift vagy Bic kell.
(A BLZ és a KTO (a számla száma) így együtt előjön az Iban-ban is, ők adják meg a bankfiókot és azon belül a számlának a számát.)
Előzmény: StingeR (8995)
apca Creative Commons License 2005.09.13 0 0 8999
Csányifiú!

Örülj, ha ennyire jó bankod van, és hagyd a szegény többieket, had szenvedjenek.

Vagy MLM-ben nyomod, és jutalékot kapsz minden általad bevitt ügyfél tranzakcióiból?

így persze érthető lenne a lelkesedésed.
Előzmény: janimaci (8996)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.09.13 0 0 8998
És Ámen..
Ijász Creative Commons License 2005.09.13 0 0 8997

Nem fáj?

 

Előzmény: janimaci (8996)
janimaci Creative Commons License 2005.09.13 0 0 8996
Köszönöm Mester a kioktatást, ígérem, hogy tőled fogom megkérdezni majd, amikor 17 év otp használat után (az elektronikus csomagot nem tudom mióta használom, de nem tegnap kezdtem) át szeretnék menni egy igazi bankhoz, hogy melliket válasszam, mert egy nagy cég nem a pénzemre hajt, hanem a faxot várja. Tényleg hálás vagyok, hogy felnyitottad a szemem!!! Köszönöm!!!

janimaci
Előzmény: Ariel (8994)
StingeR Creative Commons License 2005.09.13 0 0 8995
Sziasztok,

eddigi aukcióim során egyszer fizettem banki átutalással Ausztráliába egy Ebay-os membernek (K&H), a többi esetben Paypalt használtam. Most azonban nyertem egy német sráctól valamit, de nem tudok neki Paypallal fizetni, csak banki átutalással. Elküldte az adatait, viszont egy-két dolog nem világos, mert rövidítésekkel írta. Név, cím, IBAN+BIC és a Kontonummer(számlaszám) oké, de utóbbi felett még van egy BLZ azonosító is. (nyolc számjegy, ami előfordul a Bank IBAN-jában is.) Nem tudjátok véletlenül, hogy ez az azonosító micsoda és hova kell írni az átutalási megbízáson?

Köszi
Stinger
Ariel Creative Commons License 2005.09.13 0 0 8994
janimaci....

az a klassz, hogy meg elotted all a vilag megismerese...es ez jo dolog. izgalmas..
talalkozhatsz olyan bankokkal, ahol valodi visa classiccal is biztonsagban lesz a penzed, mert kapsz hozza elkulonitett szamlaszamot, aminek te valtoztathatod meg a limitjet..ingyen..naponta akar ezerszer is...interneten keresztul...es penzt is csak akkor kell atraknod ra amikor szukseged lesz a kartyara...

es ha meg lesz par honapig lesz kartyad, akkor talalkozni fogsz olyan NAGY cegekkel, akik biztonsagi okokbol (kartyalopas) kerik hogy igazold hogy te vagy a kartya jogos tulaja...
Előzmény: janimaci (8993)
janimaci Creative Commons License 2005.09.13 0 0 8993
Hát ezek után mit is mondhatnék? Szar ez az otp, nem vitás. Örülök, hogy más bank virtuális kártyáját le lehet faxolni. :) Amibe mellesleg nem futottam még bele, és még ha rendes kártyám lenne, akkor sem faxolnék le semmit senkinek. Ha nem akar eladni, akkor ne engem szopasson. Ugyanis aki el akar adni, az leemeli a suskát faxni nélkül is. :)

janimaci
Előzmény: Ariel (8991)
janimaci Creative Commons License 2005.09.13 0 0 8992
Viszont - ha jól értem a problémát - akkor az OTP ilyenkor még fenntartja a zárolást is, tehát egy darabig az általad fizetett összeg duplájával csökken a számládon elérhető pénzmennyiség.

Azért ez igen durva lenne. Szerintem ilyen nincs. A zárolásra fenntartott összeget fizeti ki a számla ellenében. Nekem egyszer volt, hogy meg kellett várni a zárolás végét, de az is az én hibám miatt. Ugyanis egy olyan cuccot rendeltem, ami nem volt készleten. Viszont az eladó így is végigvitte a fizetésig a dolgot, gondolom ha hamarosan lesz készletük, akkor úgyis küldik a számlát alapon. Hát nem lett készletük. :)

janimaci
Előzmény: morbiczer (8990)
Ariel Creative Commons License 2005.09.13 0 0 8991
jah tokjo ez a virtualis mastercard...igaz hogy mas bankoknal mar regota van...
es az is igaz hogy szivni fogod a fogad, ha az elado ceg keri hogy kuld el a kartya elejet es hatat faxon vagy scannelve...de tokjo, hogy ezert min. 2x annyit fizetsz mint egy Bankban..
Előzmény: janimaci (8988)
morbiczer Creative Commons License 2005.09.13 0 0 8990

Én ugyan meglehetősen boldog Raiffeisen felhasználó vagyok, úgyhogy a probléma engem nem érint, de ahogy látom a következőről van szó:

 

OTP megkapja a felszólítást tőled, hogy fizessen, ezt az összeget zárolja. Eddig minden rendben, mások is így csinálják. Aztán az eladó levonja a pénzt az OTP-től, ami még mindig oké. De más helyeken (pl. Raiffeisenbank) ekkor automatikusan törlődik a zárolás, hiszen azt fenntartani a továbbiakban értelmetlen. Viszont - ha jól értem a problémát - akkor az OTP ilyenkor még fenntartja a zárolást is, tehát egy darabig az általad fizetett összeg duplájával csökken a számládon elérhető pénzmennyiség.

 

Ez már azért nem olyan szép, ugye?

Előzmény: janimaci (8988)
Ariel Creative Commons License 2005.09.13 0 0 8989
es szerinted ot az zavarta, hogy a kifizetett penze van zarolva? nem.
ot az zavarta (mint par honapja masokat is), hogy azon kivul is zarolnak a szamlajarol. azaz 2x zaroljak a vasarlasi erteket.

javasolt olvasmany garfieldka 7653,7673 es 7690-es hozzaszolasa
Előzmény: janimaci (8987)
janimaci Creative Commons License 2005.09.13 0 0 8988
Az meg, hogy 3-4 napot is várni kell, mire validálni tudjuk a paypales accountot, megint nem lehet nagy problem. Még ha olyan lüke valaki, hogy akkor jön rá, hogyan kell használni a paypalt, amikor már sikeresen megnyert egy licitet, akkor is elég ideje marad a fizetésre, mert általában 7 napot adnak erre az eladók. Van még valami, ami akkora probléma volt az otpvel kapcsolatban? De mondjunk jót is. Tök jó ez a virtuális mastercard+a hozzá tartozó számla, mert nem kell fosni attól, hogy lenullázzák a rendes számlámat. :)

janimaci
janimaci Creative Commons License 2005.09.13 0 0 8987
Az azonban van egy probléma amit nem értek OTP-s dombor kártyám van ma megnéztem az egyenlegemet a neten, ahol is azt tapasztaltam hogy kb 30eFt nincs a számlámon. 200 letta vérnyomásom berohantam az OTP-be ahol közölték velem hogy a számlámon ez a pénz le van zárolva!!!!

Ezmiez, ha nem nem az, amiről írtam? Na mind1...

janimaci
Előzmény: Ariel (8986)
Ariel Creative Commons License 2005.09.13 0 0 8986
miert nem olvasod el a zotpseknek mi a problemaja mielott megveded a szegeny otpt?
Előzmény: janimaci (8985)
janimaci Creative Commons License 2005.09.13 0 0 8985
Nem vagyok OTP fan, de azért nem minden úgy rossz, ahogy az OTP csinázza. Nem értem, miért gond, ha 2 hétig zárolnak egy kártyás (paypales) vásárlást. Nem tök mindegy, hogy meddig? Ugyanis ha vásárolok, akkor úgysem lesz az enyém többé az a pénz. Az, hogy valaki hogy tudja vásárlás nélkül bezároltatni a pénzét, nem hinném, hogy a bank hibája. Tsókolom.

janimaci
iron lion zion Creative Commons License 2005.09.13 0 0 8984
ja, amerikaba kellene utalni, es otp a bank. paypal-t nem fogadnak csak usa-bol...
Előzmény: iron lion zion (8981)
Ariel Creative Commons License 2005.09.13 0 0 8983
CIBnel, Rafinal biztosan nincs igy... mindig csak azt az osszeget zaroltak amennyit fizettem vagy ATMbol vettem fel.
Előzmény: garfieldka (8979)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.09.13 0 0 8982
Egy pár oldallal előrébb irtam erről. A kereskedelmi bankoknál pl: MKB Bank, CITI Bank, cca 10 munkanap áll rendelkezésére az eladónak hogy benyújtsa a terhelést ezútán törlödik a rendszerből a terhelés. Tehát egyszer zárolnak....adat ellenőrzés kártya adatok..etc etc... terhelés benyújtása majd az összeg lekönyvelése következik..normális esetben. Ahogy valaki szellmesen irta itt..a kettős zárlat AZOTÉPÉ NEVŰ ALIGBANKBAN illetve ERSZTE BANKBAN szokás... Sokszor mondtam perverz aki az otépénél vezeti a számláját....
iron lion zion Creative Commons License 2005.09.13 0 0 8981
sziasztok! en hitelkartyas (nem paypal) fizeteshez kerek segitseget. Azt irtak, hogy "you may pay by credit card and fax your information with authorization". Aztan le van irva mit kell faxolni. Eddig ok. Aztan a level aljan ott van, hogy:
Make payments to:
Cegnev, inc.
Utca hazszam
Varos, iranyito szam

Na, akkor kartyaval hogy fizessek en ide?? (es mennyibe kerulne, es mennyi ido alatt erne oda). Bankdolgokban teljesen ismeretlen teruleten mozgok...
koszi.
foltan Creative Commons License 2005.09.13 0 0 8980

Jó ötlet!!!!

 

Lássunk hozzá!

 

Az OTP nembanknál átlag két hétre zárolják a pénzedet, tehát ez elég gázos annak aki pörgetni akarja pénzét. Az OTP kilőve!!!!!!!!

 

Várjuk a többi bankos tapasztaltokat

Előzmény: garfieldka (8979)
garfieldka Creative Commons License 2005.09.13 0 0 8979

Sajnos másutt is így van. A barátom az Ersténél hasonlóképpen járt. Természetesen nem nyúl a bank a pénzhez, de a zárolás miatt a számlatulajdonos sem fér hozzá.

Sajnos nem vagyok bankszakember, de gondolom a banktörvényben ezek a dolgok szerepelnek, s az minden pénzintézetre vonatkozik. Viszont megérne egy misét, összeírni a különféle bankokkal kapcsolatos zárolási tapasztalatokat és lépni ezügyben, mert ez így nem tisztességes.

Előzmény: Ariel (8978)
Ariel Creative Commons License 2005.09.13 0 0 8978
mar mondtuk ez csak nalatok otpseknel van igy...
A Bankokban azt az osszeget zaroljak amivel fizettel. a tobbihez nem nyulnak.
Előzmény: garfieldka (8977)
garfieldka Creative Commons License 2005.09.13 0 0 8977

Én úgy tudom, a zárolás nem OTP specifikus. Vagyis ha veszel valamit, akkor bármely banknál is vagy, zárolják az összeget, amibe a cucc kerül. Ez lehet 2 hétre, de 2 hónapra is. Mármint a zárolás.

Aztán valaki egyszer ténylegesen le is emeli a számládról a pénzt, az eladó meg boldogan elkölti. Te viszont ha peches vagy, a zárolás végéig bizony a zárolt összeggel kevesebb pénzhez nyúlhatsz. Ezt én nagy disznóságnak tartom, mert akinek kevés pénz van a számláján és sokat paypalozik, annak gyakorlatilag befullad a számlája. Légy tehát sokszoros milliomos és paypalozz kis összegekkel! Ez lehet a bankok új szlogenje!

Előzmény: foltan (8975)
digicat Creative Commons License 2005.09.13 0 0 8976
Ha visszaolvasol, két hasonló esettel is fogsz találkozni, vagyis mondhatjuk, hogy az OTP-nél ez normális :-))
Előzmény: foltan (8975)
foltan Creative Commons License 2005.09.13 0 0 8975

Sziasztok!

 

3 hete vásároltam nagy örömömre paypallal az usa-ból,  szépen jönnek az áruk ezzel nincs probléma. Az azonban van egy probléma amit nem értek OTP-s dombor kártyám van ma megnéztem az egyenlegemet a neten, ahol is azt tapasztaltam hogy kb 30eFt nincs a számlámon. 200 letta vérnyomásom berohantam az OTP-be ahol közölték velem hogy a számlámon ez a pénz le van zárolva!!!!

 

Valaki elmagyarázná nekem miért kell ezt az összeget zárolnia a PAYPAL-nak, hiszen a pénzek megérkeznek az usába, ez valami biztosíték szerű. Az OTP-nél azt mondták 20-án lejár a zárolás, akkor visszakapom a pénzem?

 

Nagyon megköszönöm előre is ha valaki válaszolna nekem, mert amíg nem értem meg nagyon ideges vagyok!!!

 

Köszi előre is!

kovla777 Creative Commons License 2005.09.13 0 0 8974

Köszi!

 

Közben írtam neki, és már meg is jött az összesített számla! :-)

Előzmény: Bering de la Cruz (8969)
vomit Creative Commons License 2005.09.13 0 0 8973
itten megmonnya a zmnb
Előzmény: Ariel (8971)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.13 0 0 8972

sziasztok

 

kár,hogy nem tudtam menni, most igenis furdal, hogy mi mindenről maradtam le.

 

Ariel, nemrég megtaláltam az ebajon az idevonatkozó tételeket, be is linkeltem, de eccer valaki azt mondta, hogy már lerágott csont....:)))

Előzmény: Ariel (8971)
Ariel Creative Commons License 2005.09.13 0 0 8971
szekptikus vagyok ebben.. tudsz vmi hivatalos allasfoglalalst errol?
Előzmény: vomit (8970)
vomit Creative Commons License 2005.09.13 0 0 8970
mar nalunk is ervenyes, hogy ejroban nem lehet dragabb a belfoldnel.
csak ritkan utalsz innen ejros szamlarol.
bejonni viszont mezei szamlara is ejroban teszi, es nem vehet el belole senki.
Előzmény: morbiczer (8945)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.09.12 0 0 8969
Ha több terméket vásároltál egy eladótól ahogy emlitetted...az ebay.com-on általába az eladó feltünteti a shipping options-k között hogy "I will combine the shipping" és leirja a további teendőket pl: ha megnyertél egy terméket ...irja hogy várd meg ameddig "számlát küld a termékekről" egy szóval le szokták irni a kombinált szállitás menetét és teendőit, legalább is az ebay.com-on. Az Európai oldalakról nem tudok nyilatkozni mivel onnan nem vásárolok semmit. Gondolom más topiklakó, aki vásáról Európai oldalakról, tud tanácsot adni....
Előzmény: kovla777 (8966)
ebayer Creative Commons License 2005.09.12 0 0 8968

 

Az  1. eBay témájú talákozó megvolt, jó volt ..... ha többen jöttetek volna , mégjobb lett volna , ha nagyon sokan lettünk volna..... nemtom milett volna.

 

Abban a három ( négy ) órában annyi mindenről beszéltünk , hogy lehetetlen leirni, de még zusammenfassungolni  sem könnyű , igy idő hiányában meg sem próbálom.

Az interaktiv kommunikáció ( gyaurul  : egymás szavába vágva csapongtunk mindenféle tematikát nélkülözve  egyik témáról a másikra, dézsából öntöttük ki az élményeinket , sikereinket és pofáraeséseinket , szóval mindent. ) azért mégis csak más mint az irogatás a topikban . ( nem elvitatva természetesen a fórumuzás  vitathatalan érdemeit és rendkivűli hasznosságát. )

Nem akarok filozófikus gondolatokat pengetni -főleg egy kétnapos pesti dugózás után - de azért nem semmi manapság , hogy néhány magyar ( mondom mégegyszer : magyar ) le tud ülni egymással beszélgetni 3-4 órát  , és semmi komcsizás meg ovizás !!!! Egyszerűen élveztük egymás társaságát, és egytértettünk abban , hogy minden kisebb-nagyobb piricka ellenére folytatni kivánjuk azebayozást, és persze a találkozók szükségességét sem vitattuk el. Ahoz túl kevesen voltunk , hogy későbbi tematikáról , helyszinről megállapodjunk. Itt céloznék lehelletfinoman arra a tényre, hogy néhány nick-társunk ebbena

topickben cseszett eltolni a hátsóját a hozzá tartozó értelmes felsőjével.

Természetesen mindenki offiziell jelezte távollétének-indokának-fontosságát .

Ezért,  meg-mivelhogy  a szivem vajból van ( EKG leletem van róla ! ) , csak

egy-egy neutrálisat küldök és azt is csak aprócska betücskökkel.

--------

Szóval hiányoztatok néhányan ,és csak az a biztos tudat vigasztal, hogy most furizza az oldalatokat (remélem !! ) , hogy mit hagytatok ki.

 

Az elkövetett bünök alól feloldozást kaptok , ha megszervezitek a másodikat !

 

Akinek nem inge , ne vegye gatyára !

 

Na csákó !

 

 

 

ps: szivesen habratyolnék még .... meg tudnék is éppen locsi-fecsizni , szaftosan vagy anélkül,csak baromira kevés az időm...meg sok a rezsi , meg a gyerekek is nőnek...etc .

ezc.etc.etc

 

 

Slider1 Creative Commons License 2005.09.12 0 0 8967

Szia Laci!

 

Köszi az infókat! Mondjuk megint az a kérdés h most mi legyen. Ez a kártya nem kézzel fogható. Az otp Virtuális kártya melyet csak adatok formájában kaptam kézhez. Kész cumi. Így csak a kártya számát és a címemet tudom elküldeni, meg a banki kivonatot, plussz a személyimet.

Ez elég lesz nekik szerintetek?

Előzmény: k2laci (8965)
kovla777 Creative Commons License 2005.09.12 0 0 8966

Sziasztok!

 

Ha egy eladótól vettem több terméket (hogy spóroljak a szállítási költségen), akkor hogyan tudok az összes cuccra kérni request total-t? Nekem csak egyenként sikerül. :-(

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

 

Üdv.: Laci

k2laci Creative Commons License 2005.09.12 0 0 8965

Ez a faxszám : 1-402-537-5750

 

És ezeket küldd el :

 

1. Copy of front and back of credit/debit card.

2. Copy of government issued photo ID.

3. Copy of credit/debit card statement showing correct billing address.

 

Ezután 3-5 munkanap mulva engedélyezik a kártyádat ....

Előzmény: Slider1 (8964)
Slider1 Creative Commons License 2005.09.12 0 0 8964

Na még1szer akkor nekifutok. Szóüval esedezve könyörgöm hogy valaki hallgassa meg kérésemet és válaszoljon rá, mert mert kicsit már tele van a faxom hogy egy nyomorult kártyát nem lehet újra akítvvá tenni a paypal rendszerben.

A történet úgy volt h mikor ez az egész szolgáltatás elindult akkor reggeltem, de nem láttam át a rendszert ezért a kártyám letiltásra került, mert azt a számot amit elküdlött nem tudtam akkor mire vélni. Namost, akkor megjelent egy ürlapszerűség h azt nyomtassam ki és csatoljam a személyit meg az elküldött négyjegyű számot.

Aztán a bankszámlakivonatig hagytam a farncba az egészet. Most gondoltam újra megpróbálom, és azaz ürlap ami kellene nekem sehol nincsen. Ha hozzá akarom adni a kártyámat újra akkor ezt irja ki:

"We are sorry that we are experiencing temporary difficulties. Please try again later.

Message 3005"

Hát ez nem túl sok jó hír. Egyszerűen halvágy gőzöm sincs mit tegyek. töröljem a regisztrációmat, akkor a letiltott kártyámat nem törli az adatbázisból ugye?

Mit tegyek, szeretném használni végre a paypalt, és (eszmeileg) értékes áruktól esek el amert ezt a vackot nem lehet újra aktiválni. Csak gratulálni tudok a rendszer felépítésének ezen részéhez.

 

De nagy szükségem, lenne a segítségetekre, remélem valaki segít végre, kérem!

optikus Creative Commons License 2005.09.11 0 0 8963

Hat ez szivacs. En hasonlot az amazon hasznaltkonyv reszen tapasztaltam (mo. ott se nagyon resze semminek, max azsianak...)

Ha valahol az van kiirva, hogy eu en ott (erre valo) kerdes nelkul licitalok. Eddig nem volt gondom. Szerintem irj nekik levelet, legjobb ha az ebay rendszeren keresztul mert akkor marad nyoma (ha netan vita lesz a vegen).

 

Engem egyszer egy webshop (technikdirekt.de) szivatott meg kemenyen. Egy nemet cuccot akartam venni, eleg nagy erteku es az egesz weben csak ez az 1 ceg ertekesiti. El is fogadta a megrendelesem kuldott visszaigazolast is. Aztan egy-ket napra ra jott egy level, hogy mi "new" europai orszag vagyunk es ok csak az "old" unios orszagokba hajlandok szallitani...

Hajthatatlanok voltak pedig nem kis loverol volt szo. Vegul kinomban nem tudtam mast csinalni osszekinlodtam egy svab levelet es elkudtem a gyartonak (egy kis csaladi vallakozas ami professzinalis eszkozoket gyart). Azonnal keszsegesen valaszolt az egyik cegvezeto es napokon belul kozvetlen toluk meg tudtam venni a cuccot...

Előzmény: mechand (8952)
apca Creative Commons License 2005.09.11 0 0 8962
Szóba került az e-bay felépítése, lehetőségei, buktatói, várható jövője, sok érdekes eset, ilyesmik.

Nekem - aki nem használja még - nagyon sokat adott, egy világ tárult ki előttem.

Szegényebb lennék, ha nem lettem volna ott.
Slider1 Creative Commons License 2005.09.11 0 0 8961
Ebayer, meséld el hogy mik voltak a témák?

AMugy valaki tudna segíteni a tetves Paypallal kapcsolatban, hova a nyavajába kell küldeni azt a faxot, mert hajam kihullik
NLQ Creative Commons License 2005.09.11 0 0 8960

SZiasztok!

 

megvolt az elso ebayes talalkozo! ebayer klassz helyett szervezett!

Jo volt eldulamlni olyan emberekkel, akik szinten ebayeznek, jo es hasznos beszelgetes volt!

 

sajnalhatja mindenki aki nem jott, aki pedig igerte hogy eljon es nem jott, annak pedig toll a fülebe :)

mariska_xx Creative Commons License 2005.09.11 0 0 8959
Remélem, lesz valami klassz kis gyorsíró ott, aki jwgyzőkönyvileg rögzíti az elhangzottakat. Netán legközelebb egy webkamerával is fel kéne szerelni a helyet :))
Előzmény: Mopi (8956)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.09.11 0 0 8958
BIDPAY-L tudsz fogadni pénzt dollárban a csekket amelyet kapsz kereskedelmi bankokban tudod beváltani.
Előzmény: Wals (8955)
Wals Creative Commons License 2005.09.11 0 0 8957

 

 Hello

 

Pont most nem érek rá ott lenni. Sajnos. :))

 

W

Előzmény: Mopi (8956)
Mopi Creative Commons License 2005.09.11 0 0 8956
Pont most kéne ehhez a találkozón lenni. ;-)
Előzmény: Wals (8955)
Wals Creative Commons License 2005.09.11 0 0 8955

 

 Hello

 

Adjatok tanácsot,ötletet légyszíves. Eddig PP-vel és BP-vel fizettem az ebayen mint vevö. Most lenne néhény cucc amit fel szeretnék rakni eladásra az ebayre. Kérdésem hogy milyen módón tudom pénzt fogadni itt Maygarországon, mi szükséges hozzá, és aki már szerepelt eladóként az ebayen, az milyen postával, milyen futárral küldte a motyókat? Akinek bármely téren van tapasztalata, kérem okosítson ki. :)) 

 

Előre is kösz

 

W

 

Slider1 Creative Commons License 2005.09.11 0 0 8954

Az lenne a kérdésem, hogy még anno a Paypal regisztrációm elakadt. Mert elbaktam még az elején akártyás cuccost, igy letiltott a rendszerük. Most összeszedtem minden adatot, és el akrom nekik faxolni. De nem találom azt az oldalt ahová el kellene küldeni ezeket az adatokat. Kérték a személyi másolatot, és az smsben küldöt kódot. Még mi kell?
Mert ezt a faxos lapot régen úgy oztam elő h beütöttem a letiltott kártya számát újra, de most nem hozza elő, hanem 3005-ös hibával jóccakát.
Segítsetek mit tegyek, esetleg valaki tudja ezt a faxos bizz-bazzt hol kell keresni. Nagyon idegel ez az egész. Túl akarok már lenni rajta.

 

Előre is köszi a választ.

NLQ Creative Commons License 2005.09.11 0 0 8953

fel kell hivni a figyelmuket, hogy magyarorszag europaban van es az europai unio resze!

 

altalaban 3-4. alkalommal elkuldod nekik, mar kezdik megerteni....

Előzmény: mechand (8952)
mechand Creative Commons License 2005.09.10 0 0 8952

sziasztok!

lenne egy e-bay-es problémám:

megrendeltem egy cuccot amire azt írták hogy európába is szállítanak. ahhoz hogy fizethessek marketworks-ös oldalon kellett volna Checkout-olni. itt kiderült hogy magyarországra nem tudnak szállítani. így nem is tudom kifizetni. most van egy contractom de nem tudom kifizetni az árut. mit lehet ilyenkor csinálni? nem szeretnék negatív feedback-et. írtam az eladónak (ami egy shop) hogy mi a helyzet, de nem tudom mi lesz.

ebayer Creative Commons License 2005.09.10 0 0 8951

Jó lenne , ha már ott tartanánk ,......

 

   Én csak egy lelkes eBay felhasználó vagyok, nagyon sok tapasztalattal , de még több  megválaszolatlan kérdéssel . kb 2  hónappal ezelőtt kapcsolódtam be a topikba és felvetettem egy magyar nyelvű részletes kiadvány megjelentetésének az igényét ( húú ! ) .  Mivel  eBay találkozók vannak a nagyobb országokban , ezt is felvetettem ,és jónéhányan  támogatták az ötletet , mitöbb , "digicat" nyitott külön

erre a célra egy önálló topikot is  : lásd : 1. eBay találkozó .

MIvel senki nem mondott időpontot , helyszint , igy én bátorkodtam javasolni egyet.

A dolog abszolut önkéntes, egyenlőre 5-6 jelentkező jelezte , hogy ott lessz..............

majd meglátjuk vasárnap 10 körül.

--------------

A későbbiekben -remélem- üzleti alapon , "profik" veszik kézbe a dolgot.

Nekem "fizetőképes keresletem " van eBay-el kapcsolatos átfogó, részletes , hogy

mit ne mondjak :profitra váltható információs "anyagra" , szolgáltatásra...etc..etc.

-------------

 

 gyere el , ha érdekel,

 

Üdv,

 

ebayer

 

üzenethagyás :

Hotel Matus recepción : 1-2201675

www.matushotel.hu

 

Bocs, de most megyek aludni , mert hatkor kelek és megyek BR-re

Előzmény: Slider1 (8950)
Slider1 Creative Commons License 2005.09.10 0 0 8950
Ebayer!

Már nagyon egy mozgalomnak próbálja kinőni magát. Amugy, miért lesz magyar Ebay vagy esetleg te vagy az itteni helytartója az Ebaynek? Milyen teendőkre gondolsz?
ebayer Creative Commons License 2005.09.10 0 0 8949

Aki bújt  , aki nem, én megyek

 

 

 

Naponta egyszer ismételni fogom :

 

 1.  eBay találkozó BP-en

         Szept. 11.-én Vasárnap 10 óra.

 

       részletek   a  8864  ben

 

 

További jelentkezőket várunk, szerencsés lenne , ha minél több "Veterán"

jönne el első alkalommal. Eddig mindössze hárman vagyunk.

minimum 6-8 fő kellene ahoz  , hogy tartalmasan eltöltsünk néhány órát

és felvázoljuk a további teendőket is.

 

Üdv:

digicat Creative Commons License 2005.09.09 0 0 8948
1. Feltöröd az eBay accountját, és onnan kilopod az adatokat. Nyilván ott is lehetnek hamis adatok.
2. Megszerzed az IP címét, majd lenyomozod a hozzátartozó adatokat. Persze ez csak akkor működik, ha otthonról netezik és a saját nevén van az előfizetés.
3. Megbízol egy magánnyomozót, hogy tudja meg az adatokat.
4. Kiadod magad egy csinos fiúnak vagy lánynak, majd elkéred az adataid, hogy meglátogathasd :-)))
5. A Pizza Hut vagy más cég nevében nevében ígérsz neki egy ingyen pizzát vagy más terméket, majd megkérded, hová szállítsák. Ha szerencséd van, otthonra kéri.
6. Küldesz neki egy eBay-es spoofot, és ha elég amatőr, akkor a te oldaladon megadja az összes adatot.

Az első kettő biztosan törvénytelen, a harmadikról nem tudok nyilatkozni, de szerintem az is.
A 6. is törvénytelen. A 4. és 5. nagyon szürke zóna.
De a 4. akár be is jöhet mindkettőtöknek ;-)
Előzmény: NHLFAN (8947)
NHLFAN Creative Commons License 2005.09.09 0 0 8947

bocsi de kicsit elsikkadt az én kérdésem:

 

hogyan tudom kideríteni az eladó valódi nevét és címét anélkül hogy megkérdezném tőle?

köszi

morbiczer Creative Commons License 2005.09.09 0 0 8946

Amikor te leadod a licitet, akkor te kötelezettséget válalsz, hogy ha nyersz, akkor fizetsz. Az eladó ugyanúgy kötelezettséget vállal, hogy adott esetben szállít. Ez elvileg bíróság előtt kikényszeríthető szerződés. Az persze más kérdés, hogy ki fog 10-20 dollárért pereskedni valami amerikai fickóval (csak egy példa).

 

Tényleg azt érdemes nézni, hogy mennyi és milyen feedbackje van az árusnak. Az azért elég jó támpont. Szerintem is inkább a posta a gyenge láncszem, és nem az eladó, bár azt is el kell ismernem, hogy nekem ezen a téren sem volt problémám.

 

Meg nem kell félni, ha tényleg elterjedt lenne a csalás az ebayen, akkor sose válhatott volna ilyen népszerűvé.  

Előzmény: knight01 (8940)
morbiczer Creative Commons License 2005.09.09 0 0 8945
Nem vagyok szakértő meg semmi, de szerintem itt keverik az EU-n belüli átutalást és az eurózónán belüli átutalást. Tudtommal csak az eurózónára vonatkozik az a szabály, hogy nem lehet többet kérni, mint egy belföldi utalásra.
Előzmény: vomit (8944)
vomit Creative Commons License 2005.09.09 0 0 8944

en voltam az a nyolc euro minuszos.

az volt a tortenet, h. egyszer 18,89-et akartak kuldeni, megjott 10,89. szoltam hogy helo van, kuldott megint 10-et, megjott 2 (ketto). mondtam a sracnak, hogy inkabb hagyja a maradekot, es segiccsen kideriteni, ki b@szta el zsinorban.

 

a huje bankja (DKB, Deutsche Kreditbank Berlin) eloszor azt hazudta neki, hogy ez EU-n kivuli atutalas volt. arra nem adtak magyarazatot, hogyaz OTP helyett miert az MKB-hez ment.

 

az otp-nel kulonben nem mondott az egyik nyanya hujsegeget vmelyik nap: ha valamelyik bank igy kozbekeveredik, nem szabad a penzhez nyulnia, mert a fo szabaly, h. EUR atutalasnal nem lehet levonas. szoval oket is elkezdem megrugdalni. majd beszamolok.

Előzmény: digicat (8939)
Mopi Creative Commons License 2005.09.09 0 0 8943
"Egy kezdő kérdés: ha veszek valamit az ebay-en, akkor miután kifizettem, mi a garancia arra, hogy megkapom az árut?"

Semmi garancia nincs.
Ezért célszerű olyanoktól vásárolni, akiknek legalább párszáz pozitív visszajelzése van más vevőktől. Ott már gyakorlatilag 0 az esélye, hogy pont most fog kicseszni valakivel.
Az is lehet, hogy postán keveredik el az áru, ezért célszerű biztosítva feladatni a küldővel. Ha elveszik a cucc, akkor általában fizet a posta a feladónak, akitől te visszakérheted a pénzt.
Előzmény: knight01 (8940)
matchbox Creative Commons License 2005.09.09 0 0 8942

Röviden, semmi!:-(

Hosszan, nagyon sok helyen bukhat a dolog.

Előzmény: knight01 (8940)
NHLFAN Creative Commons License 2005.09.09 0 0 8941

reménykedsz:)))))

 

az én kérdésem az lenne:

hogyan tudom kideríteni az eladó valódi nevét és címét anélkül hogy megkérdezném tőle?

köszi

Előzmény: knight01 (8940)
knight01 Creative Commons License 2005.09.09 0 0 8940

Üdv!

Egy kezdő kérdés: ha veszek valamit az ebay-en, akkor miután kifizettem, mi a garancia arra, hogy megkapom az árut?

 

Kösz!

digicat Creative Commons License 2005.09.08 0 0 8939
Miért kellene az eBay-re hivatkozni?
Ha 100 euró a vételár, akkor te 100 eurót kell kapj a számládra, nem 98-at. Ha nem annyi érkezett, elég a számlakivonatodra hivatkozni.
Azért ellenőrizd, nehogy mégis valahol máshol legyen az a 8 euró, mint pl. ebben az esetben:
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=46401830&t=9042477
Előzmény: brush (8937)
brush Creative Commons License 2005.09.08 0 0 8938
Hali !Megadhatom-e a felrakott tételemnél egy ismerősöm paypal azonosítóját?(megengedi e a rendszer?)Tud e a vevőm paypallal utalni?Nem okoz gondot hogy nem az én mailcímem,azonosítóm szerepel?
brush Creative Commons License 2005.09.08 0 0 8937
Kösz a választ.De nem automatikus hogy a vásárlónak úgy kell a pénzt feladni hogy az eladó megkapja a teljes vételárat?Erről nem ír valaholaz ebay?Amire a vevőmnél hivatkozhatnék?
Előzmény: morbiczer (8936)
morbiczer Creative Commons License 2005.09.08 0 0 8936

"Kérdés:Egy vevőm utalása megérkezett de 8 euroval kevesebb jött!Melyik bank vonta le az utalás költségét a pénzemből(a külföldi vagy a magyar)Hogy magyarázzam el neki hogy az utalás bankköltsége az övé!Nincs a német ebayon valami link erre?Kösz."

 

Ezt valószínűleg vagy a te bankod vonta le, vagy az esetleges közvetítő bankok. Nálam (Raiffeisenbank) a pénz küldéskor meg kell adni, hogy átvállalod-e a fogadó bankköltségeit. Ha igen, akkor azt majd külön levonja tőled, ha nem, akkor a küldött összegből vonja le. Nálad valószínűleg ez történt. Bonyolítja a helyzetet, hogy néha van "közvetítő bank" is, ha a küldő és a fogadó bankja között nincsen közvetlen összeköttetés. Ez megnövelheti az átfutási időt, meg plusz költségeket generálhat.

 

A jövőben célszerű az aukció leírásában megadni, hogy banki utalás esetén a küldő köteles átvállalni minden bankköltséget, a tiédet is.

Előzmény: brush (8931)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.09.08 0 0 8935
Nézegettem ezt a szolgáltatást én is a posta honlapján de egyenlőre csak a belfőldi EMS, nemzetközi EMS szolgáltatásokra nyujtja a "simán" feladott belfőldi kiscsomagra nem él ez a lehetőség, egyenlőre. Persze lehet hogy le vagyok maradva az infókkal külömben is utálom Öket.....
Előzmény: garfieldka (8934)
garfieldka Creative Commons License 2005.09.08 0 0 8934
A napokban jelentette be a posta, hogy bevezeti a küldeménykövetési rendszert. Persze fizetni kell érte, és sms-t kapsz vagy az interneten keresheted, hol a cuccod. Nem tudom, mikortól fog működni, de ha jól emlékszem, a közeljövőben indítják.
Előzmény: Marcesz (8932)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.09.08 0 0 8933
Inkább a nulla fele közelit az esélye, ameddig ilyen alacsony mértékű az internet penetráció....Nincs kialakult kultúrája az aukciós vásárlásnak, ezalatt azt értem hogy sokszor az eladó illetve a vevő is nagyon megbizhatatlan, ha lehet nem kezdeném el sorolni hogy vágják át egymást... Valami szemlélet változásra lenne szükség, amit ebben a pillanatban nagyon távolinak érzek....
Előzmény: Slider1 (8925)
Marcesz Creative Commons License 2005.09.08 0 0 8932

Éppen Finnországban vagyok, tegnap feladtam egy levelet ajánlottan, Magyarországra. Megjegyzem, hogy már 250 grammra sem drágább, mint nálunk, afölött meg olcsóbb, persze. És benne az árban a netes nyomonkövetés is:

 

07.09.2005, 14:11
 Accepted for transport
02650 ESPOO 

 

07.09.2005, 23:15
 Item accepted for handling
00000 HELSINKI POK, Ulkomaan terminaali

 

08.09.2005, 03:44
 Item has left Finland
00000 HELSINKI POK, Ulkomaan terminaali

 

...és ezután már a nagy feketeség jön. :)

brush Creative Commons License 2005.09.07 0 0 8931
Egy vagon angol nyelvű könyvet ,szoftvereket-elég ha emule keresőjébe beírod az ebay szót és több száz letölthető cuccot dob ki!
-Kérdés:Egy vevőm utalása megérkezett de 8 euroval kevesebb jött!Melyik bank vonta le az utalás költségét a pénzemből(a külföldi vagy a magyar)Hogy magyarázzam el neki hogy az utalás bankköltsége az övé!Nincs a német ebayon valami link erre?Kösz.
Előzmény: Slider1 (8924)
mariska_xx Creative Commons License 2005.09.07 0 0 8930
nem paypalos fizetős az elmebeteg, más, teljesen más.. most épp az indexes hozzászólásaimat mazsolázza..
akkor írok neked, már tudom, ki vagy :) eddig nem azonosítottalak be, hogy te=paypalos ember...
Előzmény: Slider1 (8929)
Slider1 Creative Commons License 2005.09.07 0 0 8929
elmebeteg? Csak azért kérdeztem, mert tudod beszéltünk két paypalos utalást és a forumban az adatokat nem közölném. Meg elküldtem a lovét már a számládra....
Hogyan tudnánk beszélni?
Ugye nem én vagyok azaz elmebeteg?
mariska_xx Creative Commons License 2005.09.07 0 0 8928
perpill inkább írok neked én.. nincs publikus mailcímem mostanság :) valami elmebeteg rámszállt
Előzmény: Slider1 (8927)
Slider1 Creative Commons License 2005.09.07 0 0 8927
Jaja ez mondjuk igaz, de nem csak Magyarországra kiterjesztve....


huhh akartam mondani. Neked nem jó a mailod, mert irtam, de nem jöt válasz :( 
Előzmény: mariska_xx (8926)
mariska_xx Creative Commons License 2005.09.07 0 0 8926
Akkorát? Vagy olyat? Mert nem mindegy. Az "olyan" rendszerre ott van példának a teszvesz és a vatera.. hát, nemtom. Nekem eleve azért nem jön be, mert Mo-n látatlanban vásároljon az, akinek sok kidobni való pénze van.
Előzmény: Slider1 (8925)
Slider1 Creative Commons License 2005.09.07 0 0 8925
AMugy szerintetek mennyi esély van arra hogy létrehozzon valaki az Ebayhez hasonló rendszert?
Slider1 Creative Commons License 2005.09.07 0 0 8924

Szia!

 

Pontosan milyen irodalmat gyüjtöttél össze? Az Ebayel kapcsolatban?

Előzmény: brush (8918)
optikus Creative Commons License 2005.09.07 0 0 8923

Ez az oldal olyan mint a svab dhl... arrol meg az alant irtam.

Nekem 7 nap volt a szallitas es szinten ilyen no info volt egy par napig (aztan utana sem sokkal tobb).

 

Előzmény: isti1968 (8921)
digicat Creative Commons License 2005.09.07 0 0 8922
Sajnos nagyon bizonytalan a hétvége, ezért nem tudom megígérni, hogy ott leszek.
Előzmény: ebayer (8917)
isti1968 Creative Commons License 2005.09.07 0 0 8921

Ismeri valaki ezt a csomagküldőt (német posta, DHL ??) ?

 

https://www.deutschepost.de/sendungsstatus/bzl/sendung/index.jsp?locale=en

 

Nekem hétfőn adtak fel cuccot, de itt még "no information" .....

optikus Creative Commons License 2005.09.07 0 0 8920

Na a cuccom mar itt a kezemben a DHL tracking szerint meg meg mindig augsburgi paketzentrumban van szortirozason... hat ketsegtelen messze van meg az eu (de az igert 7 nap az okes pont annyi ido volt).

 

edk440 Creative Commons License 2005.09.07 0 0 8919
Phishing ellen hasznos lehet a Netcraft Anti-Phishing Toolbar. Én nem próbáltam, csak most hallottam róla.
brush Creative Commons License 2005.09.06 0 0 8918
Sorry!Én sem tudok valszeg ott lenni pedig érdekelne pár dolog,/meg összeszedtem egy cd -nyi szakirodalmat, anyagot/Igaz csak 3 hónapja vagyok mint eladó jelen.Van valaki még esetleg Debrecen környékéről?De ez még nem végleges.
Előzmény: ebayer (8917)
ebayer Creative Commons License 2005.09.06 0 0 8917

Hello Digicat !

 

Az első eBay találkozóra eddig a pillanatig 5 fő jelentkezett.

Telefonon beszéltem az internetvilag.hu tulajdonosával, és Ő is jelezte

részvételi szándékát.   A közeljövőben várható, hogy a magyar e-kereskedelem

területén -beleértve az eBay-t is - megjelenik néhány vállakozás különféle szintű

és spektrumú szolgáltatással .  Mindenképpen érdekli Őket , hogy mik az eBay

felhesználók tapasztalatai és jövőbeni igényei.

Minden bizonnyal ezek a vállalkozások átveszik a kezdeményezést a  későbbi

találkozók szervezésében is

Lásd Watera "országjáró turné "

-------------

 

Az első találkozón azért jó lenne , ha  jelentkeznének még néhányan, és természetesen rád mindenképpen számitunk. Kérlek segits egy kicsit

felpiszkálni a tolongási hajlamot .

 

Üdv,

 

ebayer

Előzmény: digicat (8908)
Ariel Creative Commons License 2005.09.06 0 0 8916
a magyar iban 28 jegyu.. ezen nem fogsz tudni valtoztatni. a partner programja gagyi..
Előzmény: vomit (8915)
vomit Creative Commons License 2005.09.06 0 0 8915
a kesz szam megvagasa nem mukodik, akkor nem jo az eredeti ellenorzo szam.
meg ha sok probalkozasbol talalok is 5 olyat, ahol a checker szerint mukodik a 4+16 formatumu szam, barmikor azt mondhatja atutalasnal, hogy nem valos.

eleve rovidet meg nem tudok gyartatni, az otp generaloja
https://www.otpbank.hu/otpportal2000/online/Q0000000099.html
meg a citibanke
http://www.citibank.hu/hungary/citibusiness/ajanlatok/ibankalkulator/
erobol odairja a nyolc nullat, akarmit csinalok.
Előzmény: NLQ (8914)
NLQ Creative Commons License 2005.09.06 0 0 8914
es ha mind a 8db nullat elhagyod???
Előzmény: vomit (8913)
vomit Creative Commons License 2005.09.06 0 0 8913
mondjatok mar valami biztatot, mi a francot csinaljak az IBAN-ommal, hogy szerencsetlen nemet hasznalni tudja. a magyar bankoknal mindig 4+24 jegyu szamlaszamot generalnak, a srac meg csak 27 digitet tud beutni.

nincsen szuksegem az utolso nyolc nullara, de akar egyet elhagyva hasznalhatatlan az egesz.

tud vki mukodokepes 4+16 jegyut hegeszteni? allitolag az egesz orszagban a hosszu valtozatra alltak ra, de en rohadtul leszarom, emiatt nem tudnak most utalni. :-/
t.lantos Creative Commons License 2005.09.06 0 0 8912

Es ezeknek kludjunk segely? Egy szogekkel kivert lofaszt nekik.

Rendes hitelkartya, nem 100ft hitelkerettel.

Előzmény: Ariel (8910)
edk440 Creative Commons License 2005.09.06 0 0 8911
Az.
Előzmény: mrqb (8905)
Ariel Creative Commons License 2005.09.06 0 0 8910
minden magyar kartya letiltott...
Előzmény: t.lantos (8904)
hágé Creative Commons License 2005.09.05 0 0 8909
ezer kössz!
Előzmény: digicat (8908)
digicat Creative Commons License 2005.09.05 0 0 8908
Nyilván ez eBay honlapján.
Help -> Top questions, 5.
vagy
Help -> Selling -> Fees
http://pages.ebay.com/help/sell/ia/fees.html
http://pages.ebay.com/help/sell/fees.html

Néhány korábbi említés a topikban:
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=35128011
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=35128378
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=35653664
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=38405176
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=42966011
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=46307881
Előzmény: hágé (8906)
strossmayer Creative Commons License 2005.09.05 0 0 8907

Sziasztok!

 

"Sajnos" pont nyaralok 13-án jövök ez kimarad:-(

 

A következőn ott leszek.

 

Apropó üssétek be a .com-on a keresőbe hogy Katrina 3974 találat nem semmi dolgok vannak.

Előzmény: ebayer (8893)
hágé Creative Commons License 2005.09.05 0 0 8906

sziasztok

 

hol a búsban találok vmi táblázatot arról, hogy mekkora az ebay jutaléka, ha eladok vmit? lapozgatok összevissza már, tiszta ideg vagyok... plz help!

mrqb Creative Commons License 2005.09.05 0 0 8905
Ez az az átverő levél, amit adathalászok használnak?
counterargument1.gif
t.lantos Creative Commons License 2005.09.05 0 0 8904

Az amerikaiak basszak meg magukat.

A ccbill rendszereben a k&h visa internet kartyammal nem tudtam fizetni. Ma kiprobaltam egy k&h visa classiccal. Azzal se lehet.

edk440 Creative Commons License 2005.09.05 0 0 8903
Most már igen... Köszönöm, hogy szóltál.
Előzmény: mariska_xx (8902)
mariska_xx Creative Commons License 2005.09.05 0 0 8902
biztos jó a mailcímed?
Előzmény: edk440 (8901)
edk440 Creative Commons License 2005.09.05 0 0 8901
Nekem. edk440 kukac filmszken pont com
Előzmény: mariska_xx (8895)
Mopi Creative Commons License 2005.09.05 0 0 8900
Beírtam egy kamu user id-t és jelszót. Be is lépett. :-) Utána ide jutsz el. Kicsit se gyanús, hogy PIN-t is kér. :-)))
Előzmény: k2laci (8898)
t.lantos Creative Commons License 2005.09.05 0 0 8899
Az a jo, hogy usernevnekmindent elfogad, de a kartyaszamot viszont ellenorzi.
Előzmény: k2laci (8898)
k2laci Creative Commons License 2005.09.05 0 0 8898

Én is kaptam ilyen gyanus emailt !

 

Erre a cimre mutat:

 

 

http://210.75.207.62:680/rock/eBayIsap/index.htm

 

Figyelem ! ha rá is kattintasz ne töltsd ki !!!!

Előzmény: vomit (8897)
vomit Creative Commons License 2005.09.05 0 0 8897
az ilyeneket azonnal forwardold a spoof@ebay.co.uk cimre.
lehetoleg a teljes fejleccel egyutt. ha nem tudod mi a fejlec, akkor ugy ahogy tudod.
Előzmény: AE86_Z (8888)
apca Creative Commons License 2005.09.04 0 0 8896
Emil elment.
Előzmény: ebayer (8893)
mariska_xx Creative Commons License 2005.09.04 0 0 8895
Hi
Kinek is kell írjak mail utolsópillanatbanlicitáló izé ügyében?
ebayer Creative Commons License 2005.09.04 0 0 8894

Nagyon hasznos infó , very köszi.ráadásul megnyugtatta a lelkivilágomat is , miszerint nem volt baromság részemről azon óhaly , hogy valami átfogó anyag

megjelenhetne végre magyarul  Magyaroknak is. Úgy látszik az Amiknál ez nem filozófiai kérdés- mármint az, hogy egy Amerikai úgyis tud angolul , olvassa el az eBay-t mert minden le van irva , meg úgyis egyfojtában alakul -változik az egész etc.etc

 

Szerintem érdemes lenne leforditani valamelyik(legátfogóbb ) könyvet -kiegésziteni a Magyarországi Adó, Vám és pénzügyi  szokványokkal.

Egy 2-3000 db -os szériát el lehetne adni akár 5-10.000 Ft-os áron is.

 

Én  tuti vevő vagyok egy példányra.

 

HAJRÁ   VALAKI

Előzmény: brush (8892)
ebayer Creative Commons License 2005.09.04 0 0 8893

Hi,

 

 

Naponta egyszer ismételni fogom :

 

 1.  eBay találkozó BP-en

         Szept. 11.-én Vasárnap 10 óra.

 

       részletek   a  8864  ben

 

 

További jelentkezőket várunk, szerencsés lenne , ha minél több "Veterán"

jönne el első alkalommal. Eddig mindössze hárman vagyunk.

minimum 6-8 fő kellene ahoz  , hogy tartalmasan eltöltsünk néhány órát

és felvázoljuk a további teendőket is.

 

Üdv:

brush Creative Commons License 2005.09.04 0 0 8892
Hali!Ha valakit érdekel az elmélet is kicsit,nagyon klassz oldalak vannak fenn az ebay-es kereskedésről.
itt mindenféle jó kis program leírás /angolul/ itt
morbiczer Creative Commons License 2005.09.03 0 0 8891
Én szerintem ugyanezt kaptam meg. Töröld.
Előzmény: AE86_Z (8888)
NLQ Creative Commons License 2005.09.03 0 0 8890
nem 1EUR hanem 1,5EUR
Előzmény: TGery (8882)
NLQ Creative Commons License 2005.09.03 0 0 8889

hujeseg, es ha megnezed, akkor ez egy kep amire rabokve nem ebay oldalra megy!!!

 

arra megy ki a jatek, hogy megszerezzek a user ID/jelszavad!!!

Előzmény: AE86_Z (8888)
AE86_Z Creative Commons License 2005.09.03 0 0 8888

Sziasztok,

 

kérdésem lenne, hogy kaptam egy levelet az ebaytól (vagy valaki mástól aki ebaynak adja ki magát....)

volt már róla szó korábban is, hogy nem minden levél az, ami annak látszik....

 

szóval ebben arra figyelmeztetnek, hogy az ebay accountom felfüggesztetik 24 órára, amennyiben nem lépek be és nem frissítem az adataimat, ha ez a fent említett időn belül nem történik meg, akkor meg törlik az accountomat...

 

ezt komolyan kell vennem, vagy már megint csak valami trükkösködés?

 

előre is köszi, ha tud valaki segíteni!

 

 

 

 

AE86_Z Creative Commons License 2005.09.03 0 0 8887

szóval miután ezt a szolgáltatást kéred, akkor miután bejelentkezel az oldalra, mindig fogsz kapni smsben egy kódot, és csak azzal tudsz majd belépni, illetve ha másik módot választod, akkor be tudsz lépni, de mielőtt a tranzakciót indítod, akkor kapsz smst, szóval a lényeg, hogy a kód segítségével hitelesíted, hogy valóban te léptél be, és így már tudsz akármennyit utalni...

 

már addig a keretig, ami a számládon leledzik.....:-)

Előzmény: TGery (8881)
AE86_Z Creative Commons License 2005.09.03 0 0 8886

Szia!

ezt az otp oldalán találtam, nézd meg ott Te is....

 

Az OTP Bank elektronikus stratégiájában az e-szolgáltatások biztonsága kiemelt szerepet kap. Az a tény, hogy az interneten és az internetes banki szolgáltatások esetében az adathalászati kísérletek száma nemzetközi és hazai szinten is folyamatosan emelkedő tendenciát mutat, szükségessé teszi az OTPdirekt internetes és WAP szolgáltatás kapcsán az ügyfeleink adatainak aktívabb védelmét. Erre a jelenségre a PSZÁF is közleményben hívta fel az ügyfelek figyelmét és a Nemzetbiztonsági Hivatal honlapja is foglalkozik a kérdéssel.

Az alapbiztonság (Azonosító + jelszó) mellett a plusz védelem lehetősége eddig is adott volt (Ön által meghatározható napi átutalási limit, SzámlaKontroll SMS szolgáltatás, Mobil Aláírás), de a jelzett tendenciák miatt az OTP Bank az ügyfelek pénzének védelmében az eddig csak választható eszközök egy részét kötelezővé teszi. Ez a fokozott védelem egy egységes banki limit bevezetését és a 2004 nyarán bevezetett Mobil Aláírás kiterjesztését jelenti 2005. április 5-től oly módon, hogy a banki limit feletti (számlakörön kívüli) átutalások csak akkor teljesülnek, ha az OTPdirekt szerződésben beállításra kerül a Mobil Aláírás.

Kérjük, olvassa el részletes tájékoztatónkat, illetve a kapcsolódó szabályozásokat.

remélem tudtam segíteni....

Előzmény: TGery (8881)
morbiczer Creative Commons License 2005.09.03 0 0 8885
Szerintem is csak annyi a baj, hogy szóközök vannak az IBAN-ban. A Raiffeisen is csak akkor fogadja el, ha nincs benne szóköz.
Mopi Creative Commons License 2005.09.02 0 0 8884
Szóközök nélkül próbáljad az IBAN-t!
BLZ.: bankfiók száma
Kto.: számlaszám
(Ha megnézed az IBAN-t, akkor feltűnik benne a BLZ és a Kto is.)
Előzmény: TGery (8881)
mariska_xx Creative Commons License 2005.09.02 0 0 8883
Elég csúnya dolog bankszámlát így a köz szolgálatára bocsátani.
Ajánlom figyelmedbe EZT ez oldalt.
És szerintem hívj egy moderátort :)
Előzmény: TGery (8881)
TGery Creative Commons License 2005.09.02 0 0 8882
Ha van lehetőséged, nézd meg a számlakivonatodat, ott kell lennie egy kb 1 EUR-os terhelésnek, a megjegyzés rovatban pedig egy négyjegyű számnak... na ez kell neked :)
Előzmény: Jozso61 (8877)
TGery Creative Commons License 2005.09.02 0 0 8881

Sziasztok!

Elküldtem VOLNA a német arcnak a pénzt, mire közölte a tetves otp telebank, hogy az kért IBAN-azonosító nem megfelelő formátumú...

Ügyfélszolgálat felhív, ott elmondom a számokat, közlik, hogy megfelelő a formátuma...

Személyesen bemegyek a legközelebbi bankba, ott a pitsa néz bután, hgogy ő nem tudja...

Segítsetek lécci... Tényleg tré a szám?

(Ha valaki tudja, hogy mi kell ahhoz, hogy 50.000 Ft-nál többet tudjak egyszerre utalni, légyszi írja meg :) )

 

IBAN: DE30 5465 1240 1306 9849 54
SWIFT-BIC: MALADE51DKH

 

Valamint kaptam még két, számomra rejtélyes számsort is az arctól:

Kto.: 1306984954
BLZ.: 54651240

Ezek vajon mik?

 

 

Előre is köszönöm!

t.lantos Creative Commons License 2005.09.02 0 0 8880

Lelekben veletek leszek :)

A valosagban meg egy autopalyan fogom taposni a gazpedalt. Pech.

 

Előzmény: ebayer (8879)
ebayer Creative Commons License 2005.09.01 0 0 8879

Hi,

 

Néhányszor ismételni fogom :

 

 1.  eBay találkozó BP-en

         Szept. 11.-én Vasárnap 10 óra.

 

       részletek   a  8864  ben

 

Várjuk jelentkezésedet .

 

Üdv.

NLQ Creative Commons License 2005.09.01 0 0 8878

igen a kartyarol vonja, az extended use numbert pedig megtalalod a bankartyad 1,5UER zarolasaban a paypal szo elott 4 jegyu szam...

 

reszletek a topicban :)

Előzmény: Jozso61 (8877)
Jozso61 Creative Commons License 2005.09.01 0 0 8877

Sziasztok! Újra kéne egy kis help. Elkészült a dombornyomott visa. A paypal accountomnál megadtam a számát.

 

Jelenleg itt tartok:

Enter Expanded Use Number. Most mit is kér? Vagy nem kér már semmit? Tudok már pénzt küldeni, vagy előbb meg kell adnom az Expanded Use Numbert? Azt írja ki hogy null lóvé van a paypal accountomon. Hogyan töltöm fel? A bankkártyán van pénz. Vagy azt fogja kiírni végig hogy null, és így is tudok pénzt küldeni csak a kártyáról vonja? 

 

Sürgős lenne, nagyon köszönöm!!!!!

Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.09.01 0 0 8876
Köszönöm a választ, én faxolni fogom szerintem az is jó lessz nekik, mivel azt is feltüntették opcióként.
Előzmény: digicat (8872)
Zsoltx Creative Commons License 2005.09.01 0 0 8875
Ember!

Nem is értem miről beszélsz.
Így nehéz segíteni.

Egy másik, tök új néven regisztrálj a .com-on.

A nem ingyenes emailt azért írtam, mert akkor ők is hitelkártyás reget csinálnak és az ugye lassú. Egy rendes mailcímmel azonnal használható accountot lehet gyártani.
Előzmény: krzozo (8873)
trolipotlo Creative Commons License 2005.09.01 0 0 8874

Küldj levelet az artikelnummerral. (Persze csak ha nem luxusjachtról van szó.) :)

Előzmény: krzozo (8870)
krzozo Creative Commons License 2005.09.01 0 0 8873

Kösz a választ, de nekem ez nem megy:

Az ebay.com-on  próbáltam regisztrálni, de nem kértek tőlem sem user ID-t, sem password-öt, nincs amerikai mailcímem . Kaptam egy email-t egy kóddal, de ezzel semmire sem megyek (lehet, hogy teljesen rosszul értelmezem az egészet?)

Előzmény: Zsoltx (8871)
digicat Creative Commons License 2005.09.01 0 0 8872
Ajánlott levélben küldtem.
Előzmény: Bering de la Cruz (8857)
Zsoltx Creative Commons License 2005.09.01 0 0 8871
Regelj a .com-on, ne valami amcsi ingyenes mailcímmel és 10 perc múlva használhatod.
Előzmény: krzozo (8870)
krzozo Creative Commons License 2005.09.01 0 0 8870

Segítség!

 

3 nap van hátra egy aukciónál, bejelentkeztem a német ebay-re,de a bestätigungscode-t még nem kaptam meg. Attól félek, hogy nem kapom meg időben, így nem tudok belépni és résztvenni az aukción. Milyen lehetőségeim vannak?

mariska_xx Creative Commons License 2005.09.01 0 0 8869
ÖÖöööö.. izé.. ezt most nem értem ;)
Előzmény: Bering de la Cruz (8867)
janimaci Creative Commons License 2005.09.01 0 0 8868
Sajnos nem tudok elmenni, ezért jegyzőkönyvet mindenképp vezessetek! :) Annak a másolatát a topikon kérném megjelentetni. Köszönöm. :)

janimaci
Előzmény: ebayer (8864)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.09.01 0 0 8867
mariska xx.. Mond nem akarod a hajad feketére festetni?:))) ON
Előzmény: mariska_xx (8865)
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8866
Ez jól hangzik!! Mennék is, de nem tudom kire hagyni a bébit :(
Előzmény: ebayer (8864)
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8865
Ó, kedves tőled, hogy ellebbentetted a fátylat szemeim elől :)
Írtam már az embernek, még nem válaszolt, hát majd ha lesz időm, akkro fel is hívom őt... feltéve ha nem lenne hegyán-hátán adóellenőrzésem. Vagyis az ügyfeleimnek. Egymás seggébe lógnak az adóellenőrök mostanság nálam :O
Előzmény: Bering de la Cruz (8862)
ebayer Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8864

Hi MINDENKINEK !!

 

Egy kicsit muszály volt pihiznem a nyár végén , és sajnos összeszedtem egy kis náthás-allergiás valamit , amiből három hete próbálok kimászni. Többen ajánlották a koromra való tekintettel , hogy maradjak a meleg fagyinál.......

---------

Azomban jó hireim is vannak :

 

A Hotel Matus tulajdonosa felajánlotta számunkra a konferenciatermét az

első  eBay találkozó szinhelyéül.

cim : www.matushotel.hu , BP, Fogarasi út 147.

 

Max 50 fő fér be egyszerre , szerintem nem leszünk annyian, de el kellene kezdeni összejönni. Az email cimem : interb@t-online.hu , ide mailezzetek .

Szóval lehet tolongani végre. Szépséghiba , hogy internet egyenlőre csak a recepción van és az is csörgetős, az ADSL nemsokára benn lessz.

 

IDŐPONT  JAVASLAT : Szept 11., Vasárnap de 10 órától -

Mikulásig.

 

Szerintem fussunk neki , 10-re a vidékiek is felérnek és addig dumálunk amig

kedvünk van . Szerintem tematikusan végig kellene futni az egész eBay-n, és mindig átvennék a szót a legrutinosabbak .

 

Mindenképpen meg tudnánk állapodni a következő találkozók tartalmában is .

-------

Szept 19 is jó lenne, de akkor valami vásár van Pesten , úgyhogy nem túl szerencsés , inkább a 11.-ke. Szerintem vágjunk bele.

Ha nagyon sokan és sokáig használnánk azt a termet,  mindenképpen illik

fizetnünk valami önköltséges hozzájárulást a tulajnak. Ő nem deklarált előre

terembérleti ( konferencia )dijat , szivesen lát bennünket első alkalommal , persze hosszabb távon nyilván meg kell állapodni ebben a kérdésben is.

Nem ártana telefonos kapcsolattartás sem ilyen szervezési dolgokban.

Én szivesen megadom azoknak akik komolyan gondolták a találkozót.

 

Ötleteket , hozzászólásokat , jelentkezéseket , email-cimeket , telefonszámokat várok mihamarébb.

 

jóéccakát mindenkinek

 

NLQ Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8863

mindenkinek koszonom aki a DPD-t ajanlotta!  tenyleg nagyon profik!  2nap alatt megjott!

 

ime egy tracking lista:

 

Datum         Uhrzeit  Depot  Ort               Scannung Ausrolllisten-Nr.  Route  PLZ  Code

 

29.08.2005   14:23  147    Duisburg (D)          Einrollung                    660      01070    

30.08.2005   01:45   16     Aschaffenburg (D)  HUB-Durchlauf              62       01070

30.08.2005   17:20   62     Hörsching (A)         HUB-Durchlauf              66       01070    

31.08.2005   07:55   660   Budapest (H)         Eingang                       660      01070    

31.08.2005   07:55   66     Budapest (H)         HUB-Durchlauf             660      01070    

31.08.2005   08:40   660   Budapest (H)         Ausrollung                  0288 

 

remelem sikerult ertheto tablazatot betenni

 

nevetseges, hogy olcsobb es gyorsabb mint barmilyen posta

Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8862
"Almost fine your idea" Kezdhetném igy is a mondatot, de nem kezdem. Az a szállitmányizó cég amelynek az adatait elküldtem neked.....Úgy müködnek hogy: Amikor az ebay.com-n vásárolsz valamit akkor szállitási cimként az Ö telephelyüket jelölöd meg
cimként illetve a te nevedet hogy ott a fogadó cég tudja hogy kié lessz a küldemény. Ök berakják a motyódat a konténerbe amikor az megtelik,becsukják az ajtaját, kimegy a kikötőbe elhajózik bizonyos időn belül. Megérkezik egy speditőr céghez akinél kipakolják egy nagy raktárba...elmész érte kifizeted a szállitást, és elviszed haza. És azt mondod "konténer a barátom":)))) Honnan tudod hogy odaért az Amerikai szállitmányozó céghez a motyó stb stb??? Onnan hogy kéred az eladót hogy tracking numbert küldjön amelyem keresztűl tudod követni a küldeményed.....
Mindezek elött természetesen fel kell venned a kapcsolatot a szállitmányozó céggel illetve az ott emlitett személlyel.

UI: a dobozokat csak azért linkeltem be mert USPS külön egységdobozokat ajánl a "power sellereknek" az ebay.com-n szóval akiktől én vásároltam cipőt,inget, stb azok általában igy küldték a cuccot nem ujságpapirban..stb. Aki FEDEX, vagy UPS-sel küldte az is normálisan bevolt csomagolva.


Kézcsók
Beringed
Előzmény: mariska_xx (8860)
optikus Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8861

Otp-nel en sem a delikvens cimet sem a bankjanak cimet nem tudtam de elfogadtak es rendben volt ugy is. Igazabol ha megvan a swift es iban szam akkor a tobbi sallang (nemi biztositas afelol hogy neh menjen rossz helyre). Nemetorszagba raiffeisenes bankba utalva 2khuf volt a koltseg (allitolag egesz eu-ban ibannal ennyi kene, hogy legyen...).

 

Előzmény: morbiczer (8856)
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8860
Nagggyon tetszetős kis dobozok, egészen belelkesültem a dobozaid láttán. :))
Félve teszem fel megint az én kis értetlen kérdéseimet, szőkébb vagyok, mint hittem, mert valahogy hézagos a fejemben a kép ezekről a szolgáltatókról. Elmondom az én teóriámat, aztán vagy egy bólogatást, vagy valami kiegészítést várnék. :)
Szóval, akkor ezek a cégek úgy dolgoznak, hogy bérelek egy konténert, oda érkeznek a cuccok, amiket az eladók az általuk meghatározott szállító-postázó-futár cégekkel továbbítanak abba a depoba, amelyiket én megadom. Ezen a helyen nekem gyűlik a cucc és amig meg nem telik az én kis ládikóm, addig ott áll az egész. (jó, valószínűsítem, van valami időintervallum, amig ezzel szóraozhatok)
Aztán mikor full van a konténer, akkor indítják ide, hozzám. Beér az országba és akkor jön a vám/nem vám kérdés. Ezt a konténernyi halomra vetítve nézik, vagy pedig egy-egy dobozra? (Nem mondom, hogy nekem melyik lenne a logikus, mert az alig jelent valamit :) )
Asszem, egyelőre ennyi. Jól képzeltem a dolgokat?
Előzmény: Bering de la Cruz (8851)
villamos75 Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8859
Sziasztok, USA-ból rendeltem egy GPS-t, Global Priority Mail-lel küldte nekem a srác Aug 18-án, de még nem érkezett meg. A http://invitel.hu/youme/ebay/vam.htm oldalon találtam némi infót mit kéne tennem és felhívtam a Nemzetközi Posta Kicserélő Üzemet. Miután mindenfélét kérdeztek /név,cím, még azt is mi van a csomagban! / azt mondták, nincs ott. Létezik, hogy ennyi idő alatt nem érkezett meg, és csak türelmesebbnek kéne lennem? /4-5 munkanap lenne elvileg/ Vagy esetleg szeretik eltűntetni a postán a csomagokat? /Miután megkérdezik mi van benne/ Az eladó feedback-je makulátlan volt, nem hiszem, hogy átverne. Nincs tapasztalatom az eBay-jel, ha valaki megosztaná a tapasztalatait, azt megköszönném. Üdv: V.
Mopi Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8858
Az OTP help-je szerint nem kötelező.
Előzmény: morbiczer (8856)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8857
Email-ben, faxon, vagy netán levélben küldted a USPS nyomtatványt? Én mailban scannel-ve küldeném vissza...de átolvasom figyelmesen.

Mégegyszer köszönöm a tájékoztatást.
Előzmény: digicat (8853)
morbiczer Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8856

Lassú voltam.

 

"Kedvezményezett bankjának címe: nem kötelező"

 

Raiffeisennél enélkül nem tudod elindítani, az OTP-nél igen?

Előzmény: Mopi (8854)
morbiczer Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8855

Szerintem a következő módon kell kitölteni. Felelősséget természetesen nem vállalok. :) Különben a legbiztosabb valószínűleg az, ha felhívod az ügyfélszolgálatot, ott csak elmondják.

 

 

Kedvezményezett számlaszáma DE30 5465 1240 1306 9849 54 (Nálam a Raiffeisen online csak akkor fogadja el az IBAN számot, ha nem írok bele szóközöket.)

 

Kedvezményezett neve Burkhard Schröter

 

Országkód Ezt gondolom megtudod nézni valahol a honlapon, vagy fel kell hívni az ügyfélszolgálatot.

 

Kedvezményezett címe Ezt nem tudod. (Raiffeisennél ilyet nem is kérnek.) Szerintem ha beírsz egy kamu címet, akkor is megkapja a pénzt, de ezt pesze nem tudom garantálni.

 

 

 

Kedvezményezett bankjának azonosítója MALADE51DKH

 

Kedvezményezett bankjának neve Sparkasse Rhein Haardt

 

Kedvezményezett bankjának címe Philipp-Fauth-Str. 9 67098 Bad Dürkheim (Google-lal)

 

 

Átutalás közleménye Ide célszerű beírni az ebayes nevedet, hogy tudja, kitől jött a pénz.

 

 

Sürgősség ????

 

Idegen bankköltség viselő  Ezt vállald át.

 

SWIFT értesítőt kér ????

 

Az indító telefonos elérhetősége Telefonszámod

 

Hozzájárulok ahhoz, hogy az átutalás során az OTP Bank Rt. címemet és számlaszámomat továbbítsa.   ?????
Előzmény: TGery (8852)
Mopi Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8854
Kedvezményezett számlaszáma: DE30........ (az IBAN kell ide)
Kedvezményezett neve: Burkhard Schröter
Országkód: ahol van a számla, gondolom hogy Németország
Kedvezményezett címe: nem köteltző kitölteni
Kedvezményezett bankjának azonosítója: MALADE51DKH
Kedvezményezett bankjának neve: Sparkasse Rhein Haardt
Kedvezményezett bankjának címe: nem kötelező
Átutalás közleménye: valami mesét írjál, hogy ebay cuccot fizetsz. Legyen benne a te user id.-d és az item number is.
Sürgősség: szvsz elég a normál
Idegen bankköltség viselő: általában a küldő viseli, de a fogadóra is ruházhatod az összeget. :-)
SWIFT értesítőt kér: "amennyiben értesítést kér (igen opció választása), úgy számlavezető bankfiókjában veheti át a tranzakció teljesítésekor keletkezett SWIFT-üzenet másolatát, mellyel üzleti partnere felé szükség esetén "igazolhatja" az átutalás banki teljesítését. Fontos megjegyezni, hogy bár a nemzetközi gyakorlatban a SWIFT-másolat általában betölti ezt a szerepet, a másolat a kiadó bank részéről kizárólag tájékoztató jellegűnek tekintendő."
Az indító telefonos elérhetősége: ertelemszerűen
Hozzájárulok ahhoz, hogy az átutalás során az OTP Bank Rt. címemet és számlaszámomat továbbítsa.: IGEN (ezt célszerű)
Előzmény: TGery (8852)
digicat Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8853
Valószinűleg jó az útlevél is. Én a személyiről küldtem másolatot.

Emlékeim szerint a nyomtatványra rá kell írni az ottani címet, amit csak regisztráció után kapsz meg.
Így néz ki:
FirstName LastName
1901 60th Place, L1234
Bradenton, FL 34203
USA

Az L1234 egyúttal a loginod is.

Nálam biztos nem várták meg, míg megérkezik a nyomtatvány, ugyanis regisztráció után két nappal már postáztak is egy csomagot, és én kb. akkor küldtem el innen a kitöltött nyomtatványt.

Szállításnál nem kéri a kártyaszámot, vagyis szerintem előtte kell egy "My Account -> Change Credit Card".
Én még most is a regisztrációkor megadott kártyát használom náluk, onnan vonják a havidíjat és a postaköltséget is.
Előzmény: Bering de la Cruz (8850)
TGery Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8852

re All!

 

köszi mindenkinek, aki segíteni akart, de most újabb problémám akadt  :)

Nyertem egyprojektort egy arctól, utalnom kéne neki pénzt.

A következő adatok állnak rendelkezésemre:

 

Burkhard Schröter
Kto.: 1306984954
BLZ.: 54651240
Sparkasse Rhein Haardt

IBAN: DE30 5465 1240 1306 9849 54
SWIFT-BIC: MALADE51DKH

 

MElyik helyre mit kell írnom ha otp-n neten utalnék?

ezek vannak:

 

Kedvezményezett számlaszáma

 

Kedvezményezett neve

 

Országkód

 

Kedvezményezett címe

 

 

 

Kedvezményezett bankjának azonosítója

 

Kedvezményezett bankjának neve

 

Kedvezményezett bankjának címe

 

 

 

Átutalás közleménye

 

 

 

 

 

 

Sürgősség

 

Idegen bankköltség viselő

 

SWIFT értesítőt kér

 

Az indító telefonos elérhetősége

 

Hozzájárulok ahhoz, hogy az átutalás során az OTP Bank Rt. címemet és számlaszámomat továbbítsa.
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8851
Ilyen dobozokban jöttek a cuccok amiket az Ebay.com-ról vásároltam 15 db doboz.. most néztem át a konténerben jött motyókat..

Ilyen dobozokban
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8850
Köszönöm.
Annyit szerettem volna még megkérdezni hogy a USPS 1583 nyomtatványhoz szerinted jó lehet az útlevél mint fényképes okmány? Mivel ugy láttam "goverment identification" tipusú okmányokat is elfogad tehát államilag kibocsájtottakat..
A másik dolog ami nem volt teljesen egyértelmű, miután regisztrálok kapok valami kódot stb.. amit a USPS 1583-ra rá kell vezetnem vagy csak simán kitöltöm és visszaküldöm nekik?
A szállitásnál mindig be kell irni a kártyaszámot amire megy a "charge" terhelés? Azért kérdezem mert több kártyám van és többet használnék fizetésre..
Egyenlőre ennyi..:)))
Előzmény: digicat (8846)
Ariel Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8849
koszonom..
Előzmény: digicat (8848)
digicat Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8848
Havi. Automatikusan terhelik a kártyát a havidíjjal.
Mikor regisztráltam, nem tudtam, mennyire válik be, aztán így maradt. Idén januárban regisztráltam.
Előzmény: Ariel (8847)
Ariel Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8847
havi vagy eves "elofizeto" vagy?
Előzmény: digicat (8846)
digicat Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8846
Szerintem nagyon egyszerű.

Van egy inbox, abban vannak a beérkezett küldemények. Kiválasztod, amit tovább akarsz küldetni, van hely egy rövid és egy hosszú megjegyzésnek, majd klikkelsz a SHIP-re.

A My Account-ban van Shipping Preference, ahol iratokra és csomagokra külön beállítható, hogy hogyan (Express, Air) és mikor (heti, kétheti, havi 1. vagy 3. hét, soha) kéred a postázást.

Ha van konkrét kérdésed, jöhet ;-)

Előzmény: Bering de la Cruz (8828)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8845
Szolgáltatásban ez az ország NULLA, és még sok minden másban is.
Előzmény: tangerine (8839)
farriss Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8844
Az OTP fiókban ezt meg lehet kérdezni? Azt ők csak látják online, hogy a számlámon milyen forgalom volt, nem?
Előzmény: NLQ (8807)
optikus Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8843

>1 nap a feladás napja, 4 nap a szállítás, 1 nap a kiszállítás, azaz 6 nap (+- 1 nap).

Igen ezt irtak is hogy nemet belfoldi az 1..3 nap, kulfold (orszagtol fuggetlenul) max 7 nap.

Előzmény: Ijász (8840)
Mopi Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8842
"Egy kártyát csak egy PP reghez lehet használni?"

Igen.
Előzmény: Wals (8841)
Wals Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8841

 

 Üdv!

 

Igaz kicsit megkésve, de NLQ-nak szeretném megköszönni a segítséget a VISA kártyás fizetés ügyében. Gyorsan és nagyon korrektül ment a dolog. Adtam egy pozítívot neki!! :)))

 

 

Más: Paypal ügyben kérdeznék. Egy kártyát csak egy PP reghez lehet használni? 

 

Wals

Előzmény: NLQ (8732)
Ijász Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8840

A DHL tracking number-el én már szívtam, csak akkor működik interneten, ha légipostával jön. Inkább: 06/40 45 45 45 (ügyfélszolgálatuk). Amit tapasztaltam közutas szállításnál Németországból: 1 nap a feladás napja, 4 nap a szállítás, 1 nap a kiszállítás, azaz 6 nap (+- 1 nap).

 

Üdv:

Íjász

 

tangerine Creative Commons License 2005.08.31 0 0 8839
Én nem bíznám a postára.
Szinte rendszeresen vagy eltűnik, vagy rapityára törik, a postán érkező/távozó cucc.
Hajrá futárok! Mégcsak nem is biztos, hogy drágább.
Tapasztalataim a futárral:

#1
Tavaly szeptemberben rendeltem egy mp3 lejátszót Franciaországból (nomatica). Kényes cucc, vincsi van benne. Mikor ideért, senki nem volt otthon, erre felhívott mobilon a diszpécser, hogy mondjak egy új időpontot. Mondtam, hogy másnap. Mire hazaértem, kiderült, hogy a futár később mégis visszament, és addigra anyám át tudta venni. Kifogástalan állapotban volt, pedig puha csomagolásban volt, bár két kukazsákba is bele volt tekerve.

#2
Kb márciusban, távirányító Németországból (computeruniverse). Szintén kényes cucc, de nagy dobozban kis doboz, közte vagy 5-6 m csomagolópapír párnaként. A külső nagy doboz is sértetlen volt.

#3
Ismét Franciaországból (nomatica) asztali DVD-író, kényes cucc, vincsivel (kb. 5 kg).
Péntek este adták fel, hétfőn reggel 10 órakor hív a futár, hogy hova hozza, és hogy otthon vagyok-e, mivel nem voltam, behozta a munkahelyemre. Az állam a porban keresgéltem. Kb. 8-10000 Ft volt a szállítás, de így is 30000-errel olcsóbb volt, mint itthon lett volna.

#4
Pár hete, ebay-ról két Li-ion akku, egy hét alatt ideért. Hong-Kongban adták fel.

#5
Pár hete rendelt valami mütyürt az asszony. Pár nap múlva szól a futár telefonon, hogy a ház előtt vár, de nincs otthon senki, hova vigye. Mondom a melóhely címet, már épp indult volna, mikor kiderült, hogy nincs pénz nálam, erre megegyeztünk, hogy melyik automatánál találkozunk. Ott várt már, mire odaértem.

#6
Pár cuccot rendeltem a speedshop-ból. Másnap délutánra itt volt 690 Ft-ért.


Most a Magyar Királyi postáról.

#1
Múlt héten az asszony rendelt egy DVD-t, olyan 3 lemezes különlges tokút. Pár nap múlva megjött, a tok rapityára törve. Mikor a postán reklamált, még nekik állt feljebb, hogy nem volt ráírva, hogy törékeny.

#2
Kb. 1 éve a bátyám feladott egy csomagot (nagy doboz) Nyíregyházán, mindenféle cuccokkal. Volt benne egy pulóver is meg egy fénykép kerettel, üveggel. A fénykép be volt csomagolva a pulóverbe. Mire ideért és kibontottuk, az üveg össze volt törve, az egész csomag tele volt szilánkkal.

#3
Magyar oldalon rendeltem két CD-t. Mire ideért mindkettő tokja rapityára törve, szerencsére a lemez nem sérült meg. Erre rá volt írva, hogy törékeny.

#4
Egy napon adtam fel 3 különböző helyre CD-ket. Nyíregyre, BP-re odaért, a Bajai viszont eltűnt nyomtalanul.



Na most akkor döntsd el, hogy posta vagy futár, ne csak az árat nézd.

A postának az anyját a ravatalon!

Jó lenne, ha végre valaki rendet tenne ebben a szocializmusból visszamaradt kuplerájban végre. Jó lenne ha privatizálnák, és végre szolgáltatnának a pénzünkért, és nem az lenne, hogy ha nem írom rá, hogy törékeny, akkor defaultból ugrálnak a csomagokon, vagy én el nem tudom képzelni, hogy mi az úristent csinálnak velük.

Az biztos, hogy én amikor tehetem nem a postát használom, mégha a futár drágább is. Klasszisokkal jobb, pontosabb a futár. EU konform, míg a posta balkán-konform.

Előzmény: k2laci (8830)
tangerine Creative Commons License 2005.08.30 0 0 8838
Köszi!
Előzmény: Pueblo (8834)
matchbox Creative Commons License 2005.08.30 0 0 8837
A Magyar postának megint sikerült alkotnia. Aug. 22-én feladtak egy csomagot az USÁ-ban. Ma kaptam meg. Ez még jó is lenne. De a bélyegző szerint 26-án már az országban volt. Ugyhogy 4000 km négy nap alatt, a maradék 20 szintén négy nap alatt.:-(
matchbox Creative Commons License 2005.08.30 0 0 8836
Satelit receiver, műhódvevő.
Előzmény: mariska_xx (8831)
optikus Creative Commons License 2005.08.30 0 0 8835

Most ertesitett a nemet elado hogy feladta a csomagom. DHL-el jon, adott is tracking numbert amit megneztem, de Keine Informationen van... Ide Azsiaba ;) lesz kiirva mas? Szoval erdemben lehet majd latni valamit? Meg nem volt ilyen tarcking numberes szallitasom (bar lehet, hogy volt csak a szamot nem kuldtek en meg nem kerdeztem).

 

Pueblo Creative Commons License 2005.08.30 0 0 8834

ja, röviden: átutalás előre.

Előzmény: Pueblo (8832)
tangerine Creative Commons License 2005.08.30 0 0 8833
Jó, ezt én is megtaláltam, csak nem lettem tőle okosabb. :(
Előzmény: Pueblo (8832)
Pueblo Creative Commons License 2005.08.30 0 0 8832

Google search-vel.

 

4.1. T/T payment in advance

T/T means telegraphic transfer, or simply wire transfer. It's the simplest and easiest payment method to use. 

T/T payment in advance is usually used when the sample and small quantity shipments are transported by air. The reason why is that the documents like air waybill, commercial invoice and packing list will be sent to you along with the shipment by the same plane. As soon as the shipment arrives, you can clear the customs and pick up the goods with the documents. As it's acknowledged, T/T payment in advance presents risk to the importer if the supplier is not an honest one.

For us, T/T advance payment is required for some high-value samples (see our samples ordering policy) and small quantity order shipped by air. 

To the customers who have long-standing business relationships with us, we send free samples; and for the small quantity order, document against payment is used.

It takes 3-4 days for us to received the wire transfer made from anywhere in the world.

Előzmény: tangerine (8829)
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.30 0 0 8831
ammegmi az a sat-receiver? :D
Előzmény: k2laci (8830)
k2laci Creative Commons License 2005.08.30 0 0 8830

Szerintetek németből hogyan a legolcsóbb ideküldeni egy 160 EUR értékű sat-receivert ? (Posta, futárszolgálat stb.) .

A fizetés ok lenne, az Paypallal menne ....

tangerine Creative Commons License 2005.08.30 0 0 8829
Szerintetek mi jelent ez a fizetési mód, és hogyan kell csinálni?

"T/T payment in advance"

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!