Keresés

Részletes keresés

tristen Creative Commons License 2011.10.07 0 0 2960

Sziasztok!

 

Minden frissen műtött bajtársamnak mielőbbi gyógyulást kívánok!

 

üdv. :)

tristen Creative Commons License 2011.10.07 0 0 2959

Szia! 

 

Köszi szépen a dolgokat. Na most nekem az a bajom, hogy versenyszerűen díjbírkózok, és időnként a hasfalamon téglákat törnek szét. Ez a hétköznapi aktivitáson belül lehet szerinted?

 

üdv.

 

Ui: Csak viccelek! :)

Előzmény: zekkkk (2958)
zekkkk Creative Commons License 2011.10.07 0 0 2958

Szia Tristen.

Régebbi kérdésedre ezeket Googliztam ki neked:

 

A háló okozta hegesedés lesz, ami megerősíti a hasfalat. Az idő előrehaladtával ez a hegszövet egyre jobban tart. A háló elődomborodása nem probléma, akkor van gond, ha a háló mellett kezd el kibújni a sérv. Ezen a területen már nem lesz korlátja a sérv kialakulásának. Amennyiben panaszai fokozódnak, vagy a heg mellett is domborodik mindenképpen vissza kell menni a sebészetre.A háló behelyezése ellenére is kiújulhat a sérv.

 

 

A sérvműtét utáni panaszok pontosabb megítéléséhez szükséges lenne tudni, hogy milyen típusú műtéten esett át. Amennyiben háló behelyezésével történt a műtét, valószínűleg a háló által okozott hegesedés, amit érez. Ez természetes velejárója a műtétnek. A háló és az általa okozott hegesedés erősíti meg a hasfal gyenge részét. Ez legkifejezettebben mozgáskor, sportoláskor érzi. Elsősorban ez okozhatja panaszait és a sérvkiújulás sokkal ritkább.

A sérv kiújulás első jele a korábbi sérv helyén időnként megjelenő duzzanat. Abban az esetben, ha panasza fokozódna, keresse fel operáló intézetét. A műtét után hat hónappal sem lelki, sem fizikai ok nem vezethet a sérv kiújulásához. Természetesen a fizikai aktivitáson a hétköznapi életben meglévő terhelést értjük.

 

 

Előzmény: tristen (2931)
zekkkk Creative Commons License 2011.10.07 0 0 2957

Ja, ha sikerült, akkor az orvos dicsősége gyarapszik, ha meg nem, akkor belefér a hiba százalékba, amit tovább passzolnak, hogy a beteg biztos nem tartotta be az utasításokat:-)

Előzmény: landsmann (2956)
landsmann Creative Commons License 2011.10.07 0 0 2956

No és biztosítottuk a próbákhoz a babákat. :)

Előzmény: zekkkk (2955)
zekkkk Creative Commons License 2011.10.07 0 0 2955

Hát igazából jó kérdést tettél fel:-) Ahány orvos, mindegyik a saját módszerére esküszik valamennyire, szerintem. Ezen a fórumon olvastam még elég régen valahol, hogy elment a beteg a dokihoz kiújult sérvvel és a vizsgálat után azt javasolta neki, hogy ugyanezzel a hagyományos-hálós módszerrel már nem tudja megműteni újra, mert az előző műtétkor úgy csinálták meg a dolgokat, 

hogy azt "kijavítani" csak laporoszkópos megoldással tudja belülről tökéletesre megoldani. Úgyhogy nem sokkal jutottál előbbre a kérdésedben, inkább az orvosra vagy orvosokra bízd a döntést, ők azért csak tanulták, mi meg csak hallottuk innen-onnan:-)

Előzmény: hun57 (2950)
zekkkk Creative Commons License 2011.10.07 0 0 2954

Ezt a virslis hasonlatot csak úgy vettem át a kérdezőtől, na még az kellene, hogy virsli vastagságú legyen. Nekem műtét után a vastagabbik fajta szívószál, most már, az a régebbi klasszikus vékonyabb fajta szívószál vastagságú:-)

Előzmény: landsmann (2953)
landsmann Creative Commons License 2011.10.07 0 0 2953

Ja, hogy inkább szívószál vastagságú. AZ mindjárt más. Mintha olyan lett volna. Manapság már egyáltalán nincs ilyen, teljesen síkban van a vágás a környező bőrszövettel.

Előzmény: zekkkk (2948)
man_G Creative Commons License 2011.10.07 0 0 2952

Sajnálom, hogy újra megműtenek. Történt valami, ami miatt kiújult, vagy csak "úgy" megtörtént? Mikor volt ez a háló nélküli beavatkozás?

Előzmény: hun57 (2950)
tristen Creative Commons License 2011.10.06 0 0 2951

Szia! 

 

Gondolj csak bele, ha már műtöttek, felvágtak, meg minden, akkor miként lehetne felfújni a hasfaladat tökéletesen.

 

A laparoszkópos műtétnél olyan az ember hasa, mint egy lufi.

 

Sajnálom,  hogy megint műtéted lesz.

 

Kitartás!

 

hali

Előzmény: hun57 (2950)
hun57 Creative Commons License 2011.10.06 0 0 2950

Üdv.minden fóruzomónak!  

Úgy néz ki újra sérvműtét előtt állok,kiújult a hálónélküli megoldás. Ingadozom a hagyományos hálós,és a laparoszkópos műtét között. Visszaolvastam a fórumon és írtatok olyat hogy a laparoszkópos műtétet már nem nagyon preferálják kiújult sérv esetén.

Ezt hol hallottátok? És vajon miért?

                                                           

Előzmény: tristen (2619)
dalmata13 Creative Commons License 2011.10.06 0 0 2949

persze,hogy agyalunk ha az orvos hallgat erről.Elméletileg minden vágott és aztán összevart,kapcsolt stb sebnél ilyen hurkának kéne lenni a gyógyulás kezdeti fázisában, a szeméremdombon levő zsírpárna elég tekintélyes, összevarráskor lehet,hogy ez torlódik össze ideiglenesen...............vagy nem:-)

Előzmény: zekkkk (2948)
zekkkk Creative Commons License 2011.10.06 0 0 2948

Akkor majd az idő minden sebet begyógyít:-) Utánna kerestem ennek a virsliszerű dudornak, (végülis inkább szívószál vastagságú, mint egy virsli), na szóval nem találtam semmi erre utaló dolgot, vagyis inkább úgy voltak a dolgok megfogalmazva, hogy nem értettem. Amiket összeraktam az agyamban, az olyasmi lehet, hogy a bőr legfelső rétege szépen összeforr, az egy dolog, de alatta van több soron különböző rétegződés más és más szövetből, zsírból stb. és ezeknek az összeforradása okozhatja a legfelső bőrréteg alatt kitapintható virslit. Azért ezt az infót ne vegyétek 100%-nak, ez csak úgy magamban rakosgattam össze, hogy talán így lehet. Ha netán olvassa ezt a fórumot egy orvos, jókat röhöghet magában, hogy miken agyalnak a betegek:-)

Előzmény: landsmann (2947)
landsmann Creative Commons License 2011.10.05 0 0 2947

Így 6 évvel a műtét után nekem nincs dudor meg virsli egyik oldalon sem. Ennyi idő után már nem emlékszek rá, hogy műtét után volt-e. Nyilván a mostani helyzethez képest volt egy kis dudor, ami fokozatosan eltűnt és gyakorlatilag mára nincs semmi kidudorodás, erre emlékszek. Olyan nem rémlik, hogy valami vastag kemény dudor lett volna.

Előzmény: zekkkk (2945)
tristen Creative Commons License 2011.10.05 0 0 2946

Sziasztok mostanában műtöttek! :-)

 

A virsli el fog tűnni. Ami nem, az a heg, már akinek nem ilyen csúcstechnlógiával elkészített varrat született. 

 

A csúcstechnológia alatt a sebész lézerszemét gondoltam, aki szó szerint a szemével műti meg a betegeket. Ez a jövő technikája! :-) 

 

Gyógyulgassatok és pihengessetek.

 

Kitartás!

 

hali :-)

zekkkk Creative Commons License 2011.10.05 0 0 2945

Sziasztok:-)

 

Ez a bőr alatti végigfutó "virsli"szerűség idővel csökkeni fog, legalábbi szerintem. Engem pontosan 6 hete hogy műtöttek, kívülről szintén felszívódó varrattal, és úgy veszem észre, hogy csökkent a virsli. A hossza az nem, de az átmérője valamennyire vékonyabb lett. Napi szinten nézegetem, tapogatom úgyhogy alakulni látszik a dolog. Azért akiket régebben műtöttek, azoknak a véleményére én is kiváncsi vagyok.

Előzmény: Les0130 (2943)
anura8 Creative Commons License 2011.10.05 0 0 2944

Sziasztok!

Ugyan ez van nálam is. Majdnem két hete műtöttek (jobboldali, lágyék, háló) és ugyan az a tünetem: végig dudor. Mintha egy virsli futna a varat alatt.

Ezek szerint nem egyedi esetről van szó.

Felhívtam a dokit és hétfőn megnézi. Utána írok, hogy mit mondott. Ha van infód te is megírhatod.

Üdv.

Előzmény: Les0130 (2943)
Les0130 Creative Commons License 2011.10.05 0 0 2943

Üdv,

Másfél hete műtöttek, hálós megoldással, külső heg szépen gyógyul, most már könnyen mozgok is. De a benti "összevarrást" még nagyon lehet érezni, még nagyon dudoros (kemény) végig, a teljes öltéshossz alatt. Ki fog ez simulni?

Felszívódó varratok vannak kint elvileg.

Üdv:

Les

tristen Creative Commons License 2011.10.04 0 0 2942

Szia!

 

Akkor elég korán elkezdődött nálad ez az egész.

 

A háló nélküli sérv megoldás inkább fiatal korban jön el, mint nálad is.

 

Hát akkor pihengessél, mert most nem nagyon tudsz mit tenni..

 

Mielőbb gyors gyógyulást kívánok!

 

hali

Előzmény: man_G (2941)
man_G Creative Commons License 2011.10.04 0 0 2941

kb 4-5 éve éreztem a bal herémnél, csak akkor még kis hülye votlam és nem mertem elmenni orvoshoz.... aztán tavaly decemberbe mentem el urológushoz, azt mondta, hogy ninsen semmi, elküldött ultrahangra is, ott se láttak semmit, mondom ilyen nincs, tuti, hogy valami van ott, nem pedig én találom ki. aztán májusba elmente megint, mert már foci közbe néha éreztem, meg orrfújásnál, tüsszentésnél, szóval elmentem, és szerencsémre most megállapították a sérvet. az, hogy hogyan lett sérvem ilyen fiatalon, jó kérdés, nem tudom, azt mondta a doki, hogy nem lehet megmondani, nincs konkrét oka a sérv kialakulásának, ja meg h a Fekete Laci is nagyokat emelget, mégsincsen sérve :) aztán lehet van neki, de azért ez jó poén volt :D szval jó kérdés, az téyn, hogy én voltam az egyetlen 30 alatti a kórterembe :P

tristen Creative Commons License 2011.10.04 0 0 2940

Szia!

 

A mai fiatalság nem valami csúcs. 21 évesen hogy a búbánatba lehet valakinek lágyéksérve?

 

üdv.

Előzmény: man_G (2933)
man_G Creative Commons License 2011.10.03 0 0 2939

Értem, köszi srácok!

tristen Creative Commons License 2011.10.02 0 0 2938

Sose legyél olyan helyzetben, hogy tudj válaszolni egy ilyen kérdésre! :)

Előzmény: zekkkk (2937)
zekkkk Creative Commons License 2011.10.02 0 0 2937

Erre a kérdésedre, szerencsére (még) nem tudok válaszolni:-)

Előzmény: tristen (2931)
zekkkk Creative Commons License 2011.10.02 0 0 2936

Ugyanezeket javaslom, mint a többiek elmondtak, szóval csak óvatosan és fokozatosan. Az hogy a doki 6 hetet mondott, nyilván egy általános felépülési idő, de minden embernél más és más. Ezt a 6 hetet ne naptári nap szerint vedd, hanem ha letelt, utána is ugyanúgy, csakis kíméletesen folytasd a tevékenységeidet egy ideig. Lehet hogy már úgy érzed hogy jól vagy, de azért csak vágtak és varrtak, és egy könnyelmű döntés után lehet hogy késő a bánat.

Előzmény: man_G (2933)
landsmann Creative Commons License 2011.10.02 0 0 2935

Se a focit, se a bringát nem javaslom. Kerékpározáskor a kis döccenők is iszonyatosan tudnak fájni, szinte ütésként érzi az ember. A focinál a futás meg már önmagától értetődik, hogy az is úgymond zötykölődő. Bringára műtét után 1 hónappal merészkedtem, de akkor is óvatosan az útegyenetlenségeknél. A futás és egyéb gyors és hirtelen mozgásokkal járó sportot szerintem kicsit tovább kell hanyagolni. Kell az a hat hét. Utána szépen fokozatosan lehet terhlni. Nekem hálós volt mindkét műtét, a háló nélküli nem tudom mennyire fáj utána, de haa doki hat hetet mondott, akkor célszerű megfogadni. Az a probléma, ha kicsit megerőlteted magad, nem azonnal fog fájni, hanem majd órák, vagy 1 nap múlva, ami pár napig eltart. Úgyhogy scak óvatosan.

Előzmény: man_G (2932)
dalmata13 Creative Commons License 2011.10.02 0 0 2934

ezekszerint egy fiatal szervezet hamar regenerálódik.A focinál ,tenisznél könnyen elöfordulhat hirtelen kitekert mozdulat pl.cselezésnél no ez az amit nem szeret a gyógyuló seb,jobb türelmesen kivárni a győgyulási időt

Előzmény: man_G (2933)
man_G Creative Commons License 2011.10.02 0 0 2933

ja 21 éves srác vagyok, ez azért fontos lehet

man_G Creative Commons License 2011.10.02 0 0 2932

Sziasztok!

 

Kb 3 hete műtötek lágyéksérvvel, egész ponosan szeptemer 8-án. Bal oldali lágyéksérv volt, háló nélküli, hagyományos megoldássa. Gericbe kaptam az érzéstelenítést. A vágás 9,5 cm-es. Azt modnta a doki a műtét után 2 nappal, mikor kiengedtek, hogy 6 hétig ne emeljek, ne sportoljak, stb., tehát a szokásos. Az lenne a kérdésem, hogy ezt mennyire kell komolyan venni? Mármint, a seb szépen gyógyul, nem is érzek semmi fájdalmat, nagyon ritkán, ha akrobatikus mozdulatot teszek, akkor érzem, de ehhez tényleg nagyon meg kell erőltetnem a fantáziámat, hogy egy ilyen sikerüljön. Elkezdhetek úszni, vayg kerékpározni? Focizni szeretnék, de az azért sok lenne, az miatt megtudom várni a 6 hetet, de ugy csinalnek mar vmit, a mutet ota alig mozgok, a seta unalmas. Szoval, mit tanacsoltok? Egy konnyed kis kerekparozas belefer?

 

Köszönöm

tristen Creative Commons License 2011.10.02 0 0 2931

Sziasztok!

 

Akinek kiújult már a sérve, az hogyan néz ki?

 

Csak azért kérdezem, mert nálam a heg mellett és nem a comb felé lefelé, hanem a szeméremcsonti résznél, szóval a hegtől balra (jobb oldali volt a srév) van egy kis pukli!

 

Köszi a válaszokat!

 

üdv.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!