Keresés

Részletes keresés

runner 125 Creative Commons License 2012.03.08 0 0 47329

Oks, köszönöm!

 

Noh, meg amúgy is 1000 lelkes faluban lakunk, nem hinném, hogy itt belekötni valaki. :-)

 

Köszi még egyszer.

 

Előzmény: KömKel (47327)
conrat Creative Commons License 2012.03.08 0 0 47328

Köszi!

Előzmény: nopánick (47320)
KömKel Creative Commons License 2012.03.08 0 0 47327

Határeset.

Mivel feltételezhetően a mostani mélyitett "helyiség" is szerepel a terveken mint fedett-nyitott előtér pl, ezért nem fog kelleni engedély.

Ha nem szerepelt a terveken, akkor minősithető bővitésnek (ami baromság), de kizárt, hogy belekössenek ebbe.

 

Fotókkal dokumentálni kell mindenesetre.

Előzmény: runner 125 (47323)
KömKel Creative Commons License 2012.03.08 0 0 47326

Konkrétan semmit sem csinálhatsz magadnak, ami tartószerkezeti és/vagy szakági munka (villany, viz, stb), hacsak nincs konkrét végzettséged hozzá.

 

2009 év végétől hatályos ez az idióta rendelet, totálisan szétk.rva a kalákás, önerős épitkezés lehetőségét.

Mivel azonban a papir sok mindent elbir, ki lehet kerülni. Kell keresni egy vállalkozót, aki a nevét adja az egészhez, de a tényleges munkát ti végzitek. Nem mondom hogy könnyű ilyet találni, de az épitőipar tele van "szakikkal", akik anyjukat is eladnák...

 

Kell természetesen felelős műszaki vezető és/vagy műszaki ellenőr, akik rendszeresen vezeti az épitési napló(ka)t, mert az épitésfelügyelet tuti megjelenik. (szerencsére előre jelzik mikor jönnek)

Előzmény: lahorm (47321)
KalásziM Creative Commons License 2012.03.08 0 0 47325

 Talán még a kémény az amit csak szakember végezhet, de jobbára csak papír kell hozzá.

Előzmény: KalásziM (47324)
KalásziM Creative Commons License 2012.03.08 0 0 47324

 Elvileg a gázszerelésen ( és a villany bizonyos fázisán ) kivül minden mást megcsinálhat az ember, ha ért hozzá.

 Persze lesz ami hogy úgy mondjam,  olyan is lesz.

 Én pl. nagyon sok munkát elvégzek, néha igaz csak  harmadosztályúra sikeredik, de mi van ha a mester meg egy másodosztályút készít és még fizetek érte a napi keresetem  5  x 8  x osát.

Előzmény: lahorm (47321)
runner 125 Creative Commons License 2012.03.08 0 0 47323

Sziasztok!

 

Érdeklődni szeretnék, hogy a rajzon látható átalakítás engedélyköteles-e? Főfal nem változik, áthidaló nem kerül be.

Jelenleg, ahogy még látszik valamennyire, kb 1,5 méterre beesik a fal síkjától az ajtó, nyilván lépcső vezet fel. Ezt feltölteném, és kint csiálnék lépcsőt. (A műanyag ajtó is illusztráció egyelőre.)

 

Köszönöm!

 

nagy ivó Creative Commons License 2012.03.08 0 0 47322

Anno, valahol olvastam, hogy az építtető sk készítette a járdát az épület körül és megbüntették ( mondván, ha vállalkozó készíti abból bevétele van az önkormányzatnak, apehnak)

Előzmény: lahorm (47321)
lahorm Creative Commons License 2012.03.08 0 0 47321

Nos pont ez az, hogy mi hez kell papír és pecsét feltétlenül?

Tehát itt konkrétan a falazás és a tetőmunkákra gondolok.

Haverokkal építhetem a tetőt magam, falazhatok?

 

Előzmény: Törölt nick (47307)
nopánick Creative Commons License 2012.03.08 0 0 47320

Az M-esre azaz a Montaplastos-ra.

Előzmény: conrat (47317)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.08 0 0 47319

Itt ezt kérte a tulaj.

Magamtól egyébként a fehér csempéhez törtfehér mozaikot tettem volna...

 

viszont lehet, hogy óvatos leszek a mozaikkal... mi van akkor, ha 2 év múlva már nem tetszik? Álljunk neki szétveri az egészet? Hmmm... azt hiszem sima fehér lesz minden.

És mi van ha két év múlva nem tetszik a fehér csempe? :-)

Előzmény: Törölt nick (47316)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.08 0 0 47318

Alapvetően egyetértek veled, csupán megpróbáltam a másik oldalt is bemutatni.

Illetve a sokszor értelmetlen előírásokra rávilágítani (pl. miért szablyák meg hova építhetsz a telken belül? Ha nagyobbat építesz, akkor minden évben kiküldik a büntetést, de nem bontatják le... )

Én is örültem (még exnél) a kertbe költözött rigóknak. Amint meglátta hogy valami hoszabb eszközzel megyek, máris jött. 60-70cm-re meg mert közelíteni ha kaját szimatolt (ásás, stb).

A gyeprácsra valószínűleg azért van az 50% körüli előírás, mert a "rendszer" csak a régifajta betont ismeri.

Ugyanakkor az önkormányzat vízelvezető árok építésekor végigírtja a gyümölcsfákat az utca egyik oldalán (tervezéskor sem nézik meg hogy hol van kevesebb...)

Viszont ha csökkentei akarod a biológiai lábnyomod nem biztos hogy a műanyag gyeprács az üdvözítő (mondjuk nem is szeretem, de ez szubjektív).

 

Előzmény: Törölt nick (47315)
conrat Creative Commons License 2012.03.08 0 0 47317

A HL510NPR padlóösszefolyóhoz milyen szigetelőgallér kell, ha folyékony fóliával lesz kenve? Mert a hozzá való HL83 szigetelőkészletből van 3 féle: van  "d 400mm EPDM fóliával" , "d 400mm bitumenlemezzel" és "d 400mm "Montaplast" fóliával"

Melyikre van szükségem?

Törölt nick Creative Commons License 2012.03.07 0 0 47316

aha... jópofa :)

 

(és ez a szép az egészben - nem vagyunk egyformák:)

 

viszont lehet, hogy óvatos leszek a mozaikkal... mi van akkor, ha 2 év múlva már nem tetszik? Álljunk neki szétveri az egészet? Hmmm... azt hiszem sima fehér lesz minden.

Előzmény: Törölt nick (47313)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.07 0 0 47315

Felelősek vagyunk a környezetünkért - ne legyen már nagyobb a lábnyomunk, mint amekkora feltétlenül szükséges. Mindig csak mi. Nem csak mi vagyunk - utánunk is élnek majd itt emberek, nekik is hagynunk kell valamit.

 

Aki betonrengetegben akar élni, miért költözik ki? Aki leköltözik falura vagy egy kertvárosi övezetbe, szerintem vegye tudomásul, hogy előírások vonatkoznak a zöldterületre - a környezetünk védelme érdekében. Elég belegondolni abba a jónéhány foknyi különbségbe, ami a belvárosi beton miatt keletkezik. Kell az a zöld, hogy élhető legyen a környezetünk, hogy termelődjön az oxigén, legyen ami megszűri a port, ne szorítsuk ki a madarakat, méhecskéket, kutyafülét.

 

Tisztelni a kell a környezetünket - az előírások azt mondják meg, hogy mi az a pont, amíg kötelező ez a "tisztelet" - megadnak egy minimumot, ami alá már senki sem mehet - és ez nagyon nem véletlen. Max. néha jó nagy szívás, mert ellentétes az ember terveivel.

 

Én egyébként nem érzem kukacosnak a zöldterülettel kapcsolatos előírásokat, ha valaki betartja a beépíthetőséget, a járda mellett még bele szokott férni 2-3 felszíni kocsibeálló. Csak ugye az emberek többsége imádja a marha széles, végig tömör beton járdát, lehetőleg keresztül-kasul a kertben.

 

Műanyag gyepráccsal pl. máris nyer az ember egy csomó helyet. Itt pl. legalább kétszer annyi műanyag gyeprács lerakható, mint beton. Sőt, a zöldtető is számít. Ha az ember megtervezi a kertjét, bele kellene, hogy férjen. Max. kicsit passzentosan és némi kompromisszummal.

 

Előzmény: Törölt nick (47312)
nopánick Creative Commons License 2012.03.07 0 0 47314

...hát amikor megvette, már akkor is tudta %-ot.

(vélhetően nem azóta változott meg)

Előzmény: Törölt nick (47312)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.07 0 0 47313

Bocs, csak rész képem van...

Előzmény: Törölt nick (47293)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.07 0 0 47312

Azért értsük már meg a tulajt is...

Megvette a telket. Megvette az építőanyagot (az adózott jövedelméből ismét egy csomó pénzt befizetett). Közben megszabták neki hogy milyen stílusú, alapterületű, színű házat építhet, s a telken belül hova...

Külön engedélyre van szükség mindenhez (újabb költség)

A szikkasztó, kút, is újabb pézért lehetséges csak.

Esetleg nincs ideje, mert kicsit többet kell dolgoznia, hogy a sok béyegnyalogató seggfejnek legyen "munkája", s ezért szeretne betont...

 

Elég ha csak az áfát számolod.

Ennyiből már csak futná az önkormányzatnak, hogy az egész utcát végigültesse fákkal...

(S most elegánsan tekintsünk el attól, hogy a peremkerületben mennyivel rendezettebb, ahol nincs beton)

 

Bár alapvetően a zöldterületek híve vagyok.

 

Egyébként nem azért nézegetik mert féltik a pógárok egészségét. A büntetésből befolyó pénz kell nekik (is).

Előzmény: Törölt nick (47308)
halaloszto Creative Commons License 2012.03.07 0 0 47311

persze, de tobb szaz m2 lebetonozasanal mar komoly szakertelem kell, hogy arra follyon a viz, amerre akarod. morickaknal kimegy a kapu alatt az utcara, atmegy a szomszedhoz, meg hasonlok. sokkal tobb leterkovezett udvart lattam mint kulteri lefolyot.

 

vajk

Előzmény: Törölt nick (47310)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.07 0 0 47310

szerintem ilyenkor már kötelezően szikkasztani kell, azt betonozott udvaron is meg lehet oldani...

 

(nem véletlen, minket most azért kezdtek szivatni -többek között- mert nem látták, hová folyik majd el a csapadékvíz - a sima eresz nem volt elég jó - mindez a víz igen komoly részét elnyelő zöldtető és megfelelő zöldterület mellett. Amikor átbeszéltük a hivatalvezetővel, hogy szikkasztani fogunk, akkor végre lenyugodott - de ha nem lesz rajta a terveken, simán vissza fogják dobni- egyszerűen azért, mert az emberek igen komoly hányada ész nélkül egyszerűen bevezeti a csatornába, nekünk meg nem hiszik el, hogy azt szeretnénk, ha az esővíz a mi telkünkön maradna - na nem, mintha bárki is ellenőrizné, hogy tényleg kiépült-e a szikkasztó... )

Előzmény: halaloszto (47309)
halaloszto Creative Commons License 2012.03.07 0 0 47309

plusz igen problemassa valik a csapadekelvezetes.

 

vajk

Előzmény: Törölt nick (47308)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.07 0 0 47308

hát, nálunk a kerületben most (jan. 1) zárták le ezeket a kiskapukat, már csak a valódi zöldfelület számít, hiába ültetem tele fával a kertem, ha nincs elég betonmentes alapterület, nem lesz meg a szükséges százalék.

 

Nekem ebben egyébként az a durva, hogy a műanyag gyeprács, amit teljesen átsző mondjuk a  fű, az is csak talán 50%-ban számít bele. Ha jól láttam, teljesen új házaknál kötelező kertrendezési terv is van emiatt!

 

Persze gyeprácsnál a kutyát sem érdekli, fentről nem is látszik, de teljesen megértem, ha meg szeretnék akadályozni, hogy a "gyütmentek" lebetonozzák a kertjüket, mert büdös nekik a fűnyírás (ami az utóbbi években itt megy, az röhej - hirtelen felkapták a kerületet, épültek a (hogy mondják?) magyiterrán? házikók, lakóparknak nevezett lakótelepek, még zsebkendőnyinek sem mondható zöld résszel és néhány fával a szomszéd kerítése mellett ... nem csoda, ha már műholddal figyelik, melyik kertben van túl sok beton - és hasonlítgatnak is. Megfullad a város, ha minden zöldet lebetonoznak és letérköveznek.).

Előzmény: nopánick (47298)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.07 0 0 47307

akkor csináld meg :) Amihez nem kell papír és pöcsét és te értesz hozzá, miért gondolod, hogy mással kellene elvégeztetned?

 

(én speciel nem értettem a kérdést - ha pl. be merem vállalni a csempézést, akkor csempézek...)

Előzmény: lahorm (47306)
lahorm Creative Commons License 2012.03.07 0 0 47306

Nos igen. Nagyából én is ennyit tudok eddig. De nem akarom elhinni, hogy ilyen rendszer van, hopgy valamit képes vagyok megcsinálni és ezért fizetnem kell...

 

Előzmény: nagy ivó (47304)
lahorm Creative Commons License 2012.03.07 0 0 47305

Igen ezt nézegettem, de kb két éve volt az utolsó hozzászolás. Az alatt némileg avultak el dolgok..

Előzmény: topikolos (47302)
nagy ivó Creative Commons License 2012.03.07 0 0 47304

""Miket végezhetek saját magam egy építkezés során?"""

Elsősorban fizetni az elvégzett munkák után, de lehet takarítani, szögteleníteni.......

Előzmény: lahorm (47301)
topikolos Creative Commons License 2012.03.07 0 0 47303

...nem tudok...

Előzmény: topikolos (47302)
topikolos Creative Commons License 2012.03.07 0 0 47302

Én nem közvetlen segíteni, de van index fórum is erről, valamennyi infó biztos van itt is...

Link 

Előzmény: lahorm (47301)
lahorm Creative Commons License 2012.03.07 0 0 47301

Minden téma érdekel engem is , úgy hogy folytassátok nyugodtan az egyébb témákat.

De komolyan érdekelne a (47285)  hozzászolásra gondoltok, tanácsok...

Köszönöm.

 

KömKel Creative Commons License 2012.03.07 0 0 47300

Ha nem kell épitési engedélyt kérned valami miatt, akkor a kutya nem fog foglalkozni vele...

 

Viszont ha bármikor később valami miatt mégis kell épeng, akkor kicsit okoskodni kell. Papiron szokták csak figyelni, hogy meglegyen. (meg persze extrém esetekben)

 

(Ezzel kapcsolatban mondjuk érdekes, hogy amit először meg akartunk venni ingatlant, az utánunk jövő tulajdonos lecsupaszitotta, rárakott egy magyiterrán házat, és az egész udvart letérkövezte. Van 6 db tuja, körülöttük fél méter sugarú luk a terkőben, és kész. Most lett használatbavételi)

Előzmény: miki28 (47296)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!