Keresés

Részletes keresés

W.L. Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1995

Helo pannn!

 

Udv kedvenc javai varosodbol... ;-)

Jakarta es Kudus kozott kellett itt masfel orat eltoltenem vonatrol buszra atszallva, raadasul az ejszaka kozepen.

Hat a helybeliek az en szivembe se loptak be magukat, meg javai mercevel is sok a suttyo.

ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1994

Igen, az már biztos, hogy Solo-ig -elvileg - már eljutunk :-)

Előzmény: W.L. (1993)
W.L. Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1993

No, ha en megyek el majd dologozni (par nap mulva esedekes egy Korowai-Asmat ut), akkor egy ideig felolem se kep, se hang majd. 

Jol tetted, hogy megvetted a jegyet, igy legalabb egy dilemmaval kevesebb.

Előzmény: ISIS/002 (1991)
W.L. Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1992

Apropo a Periplus Java utikonyvet megrendeltetek vegul?

Előzmény: Zs... (1990)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1991

Nem, még nem ...

 

Gyakorlatilag ez a hetem ráment pár infó szerzésre ( nem "feltétlen" értékelési bizalmam van, hanem inkább "több szem többet lát" felfogásom és lehet kicsit túl is bonyolítom a dolgokat :-) :-)  ) 

No szóval , Bromo-nál még nem tartok, mivel közben dolgozni (is ) kéne, meg hát ugye az élet sem áll meg, mert majd valamikor márc-ban utazunk .....

 

Viszont ma megvettem a KUL-SOLO jegyet,  EUR 57-t, sztem az jó ár volt érte. AA-val.

Előzmény: W.L. (1989)
Zs... Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1990

Nah ez még jobb hír, köszi, akkor biztos így csináljuk, kedvelem az olyan helyzeteket amikor a szervezett tömegturisták már elhúztak, és csak magunk vagyunk, vagy max még pár hasonszőrű ;o)

Előzmény: W.L. (1988)
W.L. Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1989
Előzmény: ISIS/002 (1987)
W.L. Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1988

Ennek masik kellemes vonasa, hogy del korul mar kevesen lesznek ott, hiszen az egyejszakasok es dzsippesek addigra elhuznak.

Utvonalak es terkep miatt ne aggodj. A kilatopontokrol jol belatni az egesz teruletet, onnan kinezheted, merre tovabb. Legalabb is nekem ez igy mukodott!

Előzmény: Zs... (1986)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1987

Annyira nem gáz a történet ( mármint bot ), de "kinyírni" sem akarunk senkit a csapatból, elvégre ez nyaralás lesz, vagy mi ;;:-) :-)

Előzmény: W.L. (1985)
Zs... Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1986

Köszi, akkor így tervezzük. Ha már ott vagyunk, úgyis szerettem volna kirándulni egy kicsit. Egy kb 15 km-es kör simán belefér, még ha egy kis mászás is van benne, akkor is.

Előzmény: W.L. (1984)
W.L. Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1985

Abszolut megoldhato, mindenki igy csinalja.

Masnap pedig mivel ti dzsippel mentek a kilatopontokhoz, siman visszaindulhattok meg del elott, esetleg Surabaya fele utba ejtve a Madikarapura vizesest is. Bar ahhoz azert egy atlagos jarokepesseg kell. Bottal jaroknak mar nem ajanlom. ;-)

Előzmény: ISIS/002 (1978)
W.L. Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1984

Elsosorban magan a Bromon lehetne korbejarni az egesz kratert, vagy a vele "osszeforrottakat" is. Szinten erdekes lehet a Bromo es tarsai mogott levo szavanna, aminek teljesen mas a hangulata, mint a Bromo es CL kozti homoktengernek.

Persze kerdes, hogy a hajnali maszas utan mire lesz meg erotok.

Előzmény: Zs... (1982)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1983

Légyszi, azért véleményezd :-)

Eddig is sok jó ötlettel láttál el, nem haragszom meg most sem ;)

Előzmény: W.L. (1981)
Zs... Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1982

Merre lehet/érdemes ott még túrázni? Esetleg erre vonatkozóan van vmi forrásod ahol utána lehetne nézni? A honlapodon ezek a régiók ugye nincsenek annyira részletezve.

Előzmény: W.L. (1980)
W.L. Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1981

Mar majd' valaszoltam mikor eszrevettem, hogy most nem engem kerdeztel. ;-)

Előzmény: ISIS/002 (1978)
W.L. Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1980

Azert, mert ugy tobbet is lehetne turazni, es masnap korai indulassal siman eljutni Ijenig. Utobbi igy kisse feszitett lehet.

Majd meglatjatok.

Előzmény: Zs... (1976)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1979

Hát nálunk a "kor" miatt pár ember esetében ez már nem járható út :-(  Marad a "túristásabb" megoldás....

Előzmény: W.L. (1971)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1978

Köszönöm a részletes leírást!  Bromo-nál még nem tartok a tervezésben, de szinte biztos, hogy be fogom venni a túrába, pont azok miatt, amiket Te is leírtél itt ( látvány, élmény stb. )

 

A Hotel honlapja most éppen nem akar működni  :-( 

 

Találtam árat IDR 550.000-900.000/ szoba között rá máshol. Nekünk ez kifizethető.

 

Kérdés: Tudod rakosgatom a napokat, mivel összesen "csak" 16 napunk van.... Az szted megoldható, hogy délután megérkezünk Surabaja-ba. Onnan egyből taxi Bromo-hoz, hajnali kelés, majd másnap du. (4-5 körűl ) vagy  inkább este taxi vissza Surabaja-ba? Vagy így épp az élmény lényege fog elveszni és inkább hagyjuk meg Bromo-nál a teljes napot és csak harmadnap menjünk Surabaja-ba.

 

Surabaja-ból Manado-ba a közvetlen járat reggel 8.10-kor indul, nekünk ezzel kéne mennünk, mert ez a legolcsóbb ( akkor lehet mégis megyünk Lion-l ) és ennél nem kell átszállni.

Előzmény: Ka Pál (1970)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1977

Ja, az általad ajánlott azért esett ki, mert többen írták, hogy nagyon zajos volt, az utcafront miatt. Egyébként szimpatikus lett volna :-)

 

A kinézett szálloda ( tudom ) ottani viszonylatban drágának számít, viszont nagyon jó értékelést kapott mindenhol.

Előzmény: W.L. (1968)
Zs... Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1976

Köszi, többre számítottam, már csak abból kiindulva hogy azt javasoltad hogy töltsünk ott még egy éjszakát.

Előzmény: W.L. (1973)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1975

jó-jó :-)  szokom , nincs ezzel gondom :-) :-)

Előzmény: W.L. (1969)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1974

http://www.agoda.com/the-royal-surakarta-heritage-solo-mgallery-collection/hotel/solo-surakarta-id.html?asq=XqlQ7bJ0pUN0G2iz%2fnzAiLI%2bpw0M7ipbrSBXYKbUM3gfGCJz1IAsk6%2fIGhH2U3FipQxs%2bzysNiuIlNp2RB8H5PnDgBsm01jZUuymXlVh%2beD8Rli2VQPigkI%2b%2bOhyVKkHWbxofNz4YOIrZa8T5oP1ynk0NF0%2b1DJZj%2bMFyzjaHcVMYEteeuveS2kkAhY6gNm19cMUlsDt0byDIbXJI%2bVYHA%3d%3d

 

 

Nem, végül valószínűleg ez lesz, mert ha jól látom, akkor közel van a belvároshoz.

Az eltérés ugyan minimális, de a booking-n/ Agoda-n nem volt reggelis ár, én azt is kaptam ill. az egyik szobára tudtak 3 fős elhelyezésre árat adni, míg ezt a booking szintén nem tudta.

Előzmény: W.L. (1968)
W.L. Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1973

Talan 6?

Masoknak nehez josolni!

De deli kicsekkolasra siman meglehet.

 

Előzmény: Zs... (1972)
Zs... Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1972

Ez összességében kb hány órás mulatság? Ha 2 óra az út a felső kilátóig, akkor feltételezem legkésőbb olyan f4kor el kell indulni, hogy a napfelkeltére biztosan felérj, ráadásul sötétben botorkálva. Utána vissza le, át a kráteren, fel a kis kráterre, majd megint vissza. Tehát kb hány órával számolandó az egész, kényelmes, nézelődős, nem rohanós tempót feltételezve?

Előzmény: W.L. (1971)
W.L. Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1971

Illetve a fo alternativa (nyilvan csak azoknak akik eleg fittek hozza, van idejuk ra, es szeretnek turazni) az gyalog megtenni ugyanezt.

Az alsobb kilatopont a falubol szuk 1, a felso talan 2 ora gyalog.

Nem a kocsiutat kell kovetni, van rovidebb, kozvetlenebb osveny.

Igy persze par oraval tovabb is tart az egesz, de legalabb mire a Bromo kraterehez er az ember, a tomeg nagy resze mar odebb all.

 

 

Előzmény: Ka Pál (1970)
Ka Pál Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1970

A Bromo túrák hajnal 3-4 órakor indulnak a kráterszéli szállodákból, napfölkeltét nézni. A Cemara Indah Hotelben aludtunk. nagyon egyszerű, de van melegvíz és úgyis csak 4-5 órát aészol. Az étterme használható, itt ettük meg életünk első avatárcsirkéjét. Azt hittük káliumpermanganáttal kezelt kényszervágott jőszág, de legalább valami fűszerrel átitatott a sotoayam alapanyaga. Balin láttuk, hogy tényleg létezik ilyen élő, bizar lila húsú tyúk. Nem tudom neked mi a drága, de szerintem megéri a viszonylag kényelmes indulás. Probolinggoból legalább 2 órával hamarabb kell cihelődnöd, visszafelé is a dzsiphez vagy kötve, siet vissza Probolinggoba. Szerintem nem éri meg.

A túrát 11 éves gyermekemmel tettem meg, bírta, átlagos fizikummal megjárható.

Mi -és szerintem a legtöbb dzsip túra- a kráter szélén lévő kilátónál kezdtük, sötétben átdöcögtünk a hamuporos kráteren és felröcsögtünk a kilátóhoz. Ott vártuk meg a napfelkeltét. Nagyon impozáns volt és olyan színek játszottak a hegyeken, amilyet csak el tudsz képzelni egy irtózatos rikkancs festményen, de ez a valóság volt. Utána kicsit lemásztunk a kráter oldalán, onnan is nézegettünk, majd  ismét le a kráterbe, ahol verseny a dzsippek között. Iszonyatos por, rázkódás, motorosok, lovasok, szóval káosz :O)))). az off road után a kráterben lévő vulkáni kúpra másztunk fel gyalog a templomtól. vagy 3 órát kutyagoltunk jobbra-balra, mezítlábaztunk a vulkáni hamuban, bújócskáztunk az árkokban, fotóztunk, ücsörögtünk. A kutyafuttában intézed, talán 30 perc az út, de a ritka levegő miatt kissé lassaban halad az ember és jobban szuszog, mint általában. A kráterben lévő kráterhez :O))) kb 100, bokáig érő finom porral eltemetett lépcsőfok vezet. Fönt elszörnyedve nézhetsz bele a forró savas katlanba, és csodálhatod a tájat, meg, hogy mi a fenének is másztál fel ide a többi túristával. Ez leghamarabb csak egy nap múlva derül ki számodra, de akkor már nem leszel ott... Utána mi kiültünk kávézni a szálló teraszára és még nézegettük a tájat, a pöffentgető vulkánt, az ilyent. Csak délután indultunk tovább.

Az országban máshol, bármire teljesen bevett művelet nem megy. Készülj fel lelkileg, hogy komoly "maffia" működik a hegyi túrára, nem nagyon tudsz alkudni, választási lehetőséged sincs másik, kedvezőbb társaságot találni. Igen vagy nem a kérdés. Esetleg a motoros megoldás jöhet szóba spórolásként, de szerintem a hamuban a dzsippek között száguldozni sötétben egyenetlen (s akkor még finom voltam) terepen isten kísértés.

Előzmény: ISIS/002 (1938)
W.L. Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1969

Indonezia ugye nem egy Szingapur.

Meg jo, ha van egy cegnel egyaltalan honlapja, az mar vegkepp nem varhato el, hogy reszletes es idoszeru is legyen. ;-)

Előzmény: ISIS/002 (1964)
W.L. Creative Commons License 2014.09.19 0 0 1968

A soloi OS-rol van szo?

Roluk orommel hallanam ha ok is kozvetlenul adnanak jobb arat, mert eddig ok voltak a szabalyt erosito kivetel.

De akkor anno tenyleg csak egy buta recepciossal beszeltem. ;-)

Az agoda es a booking 10-20% jutalekot csipnek le az altalad fizetett arbol, tehat teljesen eszszeru, hogy ezt kihagyva a szallasok kozvetlenul jobb arat tudnak adni.

Ezt is regota hajtogatom itt, csak sokan nem hajlandok elhinni!

Előzmény: ISIS/002 (1962)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 1967

Semmi, közben én is rájöttem :-)

Előzmény: neomedia (1966)
neomedia Creative Commons License 2014.09.18 0 0 1966

mi a kerdes?

a linkben benne van kb. minden info

AA majustol KLIA2 terminalt hasznalja

Előzmény: ISIS/002 (1965)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!