Keresés

Részletes keresés

kerterminator Creative Commons License 2011.10.11 0 0 19075

Sziasztok,

 

Most vettem egy Husqvarna 545RX fűkaszát. Sajnos éppen zárás előtt estem be az üzletbe, nem volt sok idő a beszélgetésre. Az eladó annyit mondott, hogy kb. 8-10 tank benzin elfogyasztásáig csak damilfejjel használjam, aztán vigyen be átnézésre, utánállításra.

 

Használtam a hétvégén, baromira nagyra nőtt füvet nyírtam vele a telkemen, jó száraz is volt, mint kiderült, kövek is voltak benne - nem a legkíméletesebb munka bejáratásra, de már muszáj voltam nekiállni.

 

Eddig három tank benzint használtam el, a füves résszel végeztem. A többi részen bozótos van, főleg kökény meg vadrózsa. Szerintetek megpróbálkozhatok már a vágókéssel?

srécike Creative Commons License 2011.10.11 0 0 19074

Jobbulást és kitartást!

 

Ahogy mostanában állnak a dolgok, lehet, hogy lesz ez még ilyen sem! :-(

Előzmény: dohogo (19069)
Tiboir Creative Commons License 2011.10.11 0 0 19073

Szevasztok megint,

 

Tanácsot szeretnék kérni, milyen fűkaszát ajánlotok?

Havonta használnám kb 50nm meredek árokpartra.

Milyet javasolnátok max 50.000Ft-ért?

 

köszi

Tiboir

Előzmény: Tiboir (19033)
napalm. Creative Commons License 2011.10.11 0 0 19072

jobbulást neked is!

Előzmény: dohogo (19069)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.11 0 0 19071

Nálunk is kaka most a helyzet ... Persze a melós a hunyó a fönök szerint. A melós nem tehet róla hogy ennyi termés lett nem ő találta ki hogy kell földet művelni. Most kitalálták azt hogy a műhelyt meg kell szüntetni és kiadni bérbe..

Majd rájönnek hogy egy kiszállás 10-12ezer ft + óránként  8ezer ft a szerelő díja.

Meg nem lesz olyan hogy te gyere be hajnalban mert hengerfejes lett a rába meg kellene csinálni.

Meg majd megnézem mikor fognak azonnal ugrani ha javítani kell. Egyszer megtették azt hogy idény jellegű munkára vettek fel embereket mert nem akartak túl órát fizetni nekünk.

Leélték úgy a gépeket hogy ... Az összes mtz váltó motor generál...

 

Előzmény: pintérjani (19070)
pintérjani Creative Commons License 2011.10.11 0 0 19070

Mielőbbi gyógyulást kívánok és remélem rendeződni fog a helyzeted!

A mai magyar társadalonbiztosítás az maga lassú hóhér,mindenre jó,csak meg nem gyógyulsz soha.  :-((

Én is szeretek kaszálni és fűrészelni is,de egyre kevesebb a munka,sajnos.

Sajnos nehéz elhelyezkedni,ahol normális pénz van,ott már évekkel előtte megvan a jelölt,csak a rabszolgakereskedők maradtak.

Az egyik kollégám a múlt hónapban mondott fel,egy hónapra kapott 52 ezer forintot,két műszakban,egy szombattal.Nem azt mondják,hanem én láttam a papírját.  És ez nem is lesz jobb mostanában.

Mindenesetre kitartás és mielőbbi javulást Neked!

Előzmény: dohogo (19069)
dohogo Creative Commons License 2011.10.11 0 0 19069

Nem csak a meló lett kevesebb, hanem a "sétálóképességem" is. Egyébként azok a területek, amik rám jutottak, nem túl népszerűek az itteni kaszások körében. Piaci, kínai kaszákkal, netán FS55-el nehéz 2-3ezer m2-es külterületi elgazosodott, elvadult területeket megtisztítani.

Az igazi oka azonban, hogy lumbális gerincsérvcem van, 3 porckorongom megadta magát lenn, és valószínűleg a nyakamban is újból rakoncátlankodik valamelyik. Bár a nyakam már operálták 2005-ben. ott 5 sérvem volt, ezekből 3 porcot műanyagra cseréltek és 4 csigolyát titánlappal fogtak össze. Valószínűleg a maradék 2 közül vlamelyik "továbbfejlődött", mert a kezeimből eltünt az erő és fájnak. Az alsó sérvek miatt mindkét combom állandóan és néha a jobb lábszáram is fáj, zsibbad, alig tudok menni. Vizsgálatkor nem éreztem, hogy tűvel megszúrkált a doktornő. Holnapután megyek újabb MR-re, hogy el tudják dönteni, műthetőek-e. A nyakamhoz azt mondták, hogy Európában nem találok orvost, aki mégegyszer hozzányúlna. Cukorbetegségem miatt is kétséges a műtét.

Na, jól kipanaszkodtam  magam. Az az igazság, hogy ez a kaszálás kényszermegoldás volt az életemben (bár nagyon megszerettem). 2005-ben a műtét után kidobtak a munkahelyemről. Egy IX.ker-i speckó iskolában voltam informatikus-oktatástechnikus. A műtét után nem tudtam vállalni a TV-k, hangfalak cipelését egy 4 emeletes lift nélküli épületben. Ahelyett, hogy segítséget kaptam volna (pl. a lazza elfoglaltságú karbantartóktól), inkább "amnesztiában részesültem", elbocsátottak.

Véletlenül nagyon olcsón hozzájutottam egy Stihl FS350-hez, 110ezerért, vadonatújonnan, de csak holland garancia volt rá. Hál' Istennek, nem volt vele komolyabb gondom 4 éven keresztül. Így jött az ötlet, hogy esetleg pénzt keressek vele a nyögdíjam mellé.

Sajnos most ennek vége, nem tudom mit találjak helyette, az informatikai piacon teltház van, egyébként is 53 évesen öregnek számítok a fiatalos csapatokhoz. Volt, hogy megkérdezték már állásinterjún, hogy be tudom-e kapcsolni a számítógépet? (Egyébként 1987 óta foglalkozom számítástechnikával, még zenészként Atarin kezdtem, persze zenei progikkal.)

Szóval ezért gondoltam, hogy eladom a 355-öst. Talán veszek vagy beszámítok majd egy kisebb, itthonra elég kisebb gépet, pl. FS55 vagy valamelyik Oleo-t. Nagyon szeretem az Oleo formákat, a Stihl mellett meg a puritánságuk, strapabíróságuk szól.

Azért néha be-be nézek ide, mert kiváncsi vagyok Rátok.

:-)

 

Gypsy56 Creative Commons License 2011.10.10 0 0 19068

A Honda négyütemű olyan motor, aminél nem kell vízszintesen tartani. Természetesen ha nem lehetne megdönteni, akkor alkalmatlan lenne . Az Oleo Mac vagy 40 éve gyárt kertigépeket, és nagyon jó minőségűek . Tán nincsenek olyanok, mint a Stihl, meg a Husqvarna, de megbízható, jó gépek . Érdemes még a Hitachit nézni keresgélés közben . A személyes véleményem, hogy inkább valami kétüteműt lenne érdemes venni . Jó az a Honda, de ...

Előzmény: EcsegiCsabi (19067)
EcsegiCsabi Creative Commons License 2011.10.10 0 0 19067

Üdv az Uraknak!

 

Fűkasza vásárlás előtt állok és szeretnék néhány kérdést feltenni.

Nagyon szimpatikus nekem a Castelgarden 4ütemű Honda motoros gépe az xb435-ös,ha árokpartot nyirok vele akkor bizonyos szögben bekell dönteni a kaszát,ebben a pozícióban is képes az olajszivatyú megfelelő kenést biztosítani,vagy csak sík terepen használható ez a tipus?

 

Ajánlották még nekem az Oleo Mac kaszákat,de én nem ismerem ezt a márkát,menyire megbízható strapabíró ennek a gyártónak a gépei?

Milyen márkájú kaszákban érdemes még gondolkoznom?

Nincs szükségem full profi gépre de azért nem szeretném ha néhány év mulva kezdene széthullani a masina,egyébként egy kertes családi ház környezetét akarom kordában tartani vele.

A válaszokat előre is köszönöm.

Gypsy56 Creative Commons License 2011.10.10 0 0 19066

Mi lett , hogy megszűnt a meló ? Más csinálja ?

Előzmény: dohogo (19063)
kriszbon Creative Commons License 2011.10.10 0 0 19065

Jah, a múltkor unalomból meg megtalpaltam kicsit a Stihl damilfejet, így még szükség esetén lehet használni. :-D

 

 

Előzmény: kriszbon (19064)
kriszbon Creative Commons License 2011.10.10 0 0 19064

Sziasztok!

 

Így szezon végén vettem magamnak egy bozótvágó kést(dikicskést vagy hogy hívjátok ti).

Igaz hogy szükségem nincs rá mert már van egy a kínaira, és azt tudom használni a Stihl kaszához is (ami ugye "tartaléknak" van), de annyira olcsón adták (1100ft)hogy egyszerűen nem tudtam ellenállni a kísértésnek. :-D

Az anyaga így hallásra elég jónak tűnik(körömmel megpöckölve szép hangot ad), de majd csak tavasszal derül ki minden a vallatásnál. :-)

Hacsak valaki még be nem esik az ajtón így szezon végén egy kis munkával elhanyagolt területre.

 

 

dohogo Creative Commons License 2011.10.10 0 0 19063

Köszönöm!

Előzmény: Gypsy56 (19061)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.10.10 0 0 19062

Sőt ! Figyelmetlenül olvastam, tavasszal még lesz rá valamicske gari. Akkor pláne .

Előzmény: Gypsy56 (19061)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.10.10 0 0 19061

Szia !

Nem egyszerű. Ekkora kaszát szerintem inkább csak cégesek vesznek. Nekünk viszont az új nettó áron van az Áfa visszaigénylés miatt .

Szerintem érdemesebb várni tavaszig. A gari hiánya miatt kevesebbet csökken, mint amit emelkedik a szezon miatt .

 

Előzmény: dohogo (19059)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.10 0 0 19060

Én úgy szoktam a gépeket eltenni hogy van egy mosó vödör azt telenyomatom minden mosószerrel. 

A nagyobb kosz réteget egy spaklival letakarítom  utána jöhet a mosás kefével. Aztán öblítés és letörlés. A benzint van amikor nem öntöm ki a tankból de nem sok marad benne. Ha esetleg fater el akarja indítani mindig mondom hogy előtte rázza meg jól a gépet.

Persze télen akkor indítja el ha valakinek mutatni akarja :DDD

Hengernél kifújatom a koszt kompresszorral ott nem mosogatom.

Tavasszal meg megpróbálom milyen az a folyékony hőálló zsír amit most hoztak. Elvileg bírni kell a terhelést mert a fűkasza hajtásházba írták elő

 

Előzmény: homokhat (19052)
dohogo Creative Commons License 2011.10.10 0 0 19059

Üdv Mindenkinek!

Kicsit régen jártam erre.

Azt hiszem számomra megszűnik a kaszálás, mint munkalehetőség. Kb. 2 hónapja már nem is volt melóm (és nem is tudtam volna elvégezni).

Így sajnos meg kell válnom a tavaly július végén vett Husqvarna 355Rx kaszámtól. Pár liter híján 3 marmon kannányi (20 l-es) benzint füstöltem el vele. Még 2012 július 23-ig garanciális.

Mennyiért lehetne reális áron eladni?

A NET-en nem találok ilyet használtan magyar oldalon.

Vagy érdemesebb várnom tavaszig? Csak félek, hogy akkor már 2 évesnek fog számítani.

Bármilyen ötleteket, tanácsokat szívesen fogadok.

Gypsy56 Creative Commons License 2011.10.10 0 0 19058

Az én téli karbantartásom abból áll, hogy kellő gondossággal téli szálláshelyre pakolom. Ha van benne benya, akkor úgy. Előtte mindig lemosom nagynyomásúval, majd napon száradás után mindet beindítom, és pár percig járatom NEM alapjáraton .

Előzmény: apii (19057)
apii Creative Commons License 2011.10.10 0 0 19057

Mosással egyetértek, én nagyon ritkán mosom a gépeimet.

Előzmény: Deskó74 (19055)
homokhat Creative Commons License 2011.10.10 0 0 19056

Köszönöm!

Előzmény: apii (19053)
Deskó74 Creative Commons License 2011.10.09 0 0 19055

Szia,

 

Eggyel feljebb apii kolléga tökéletes választ adott a kérdésedre. :-)

Én személy szerint a mosás részét kihagyom,mert többet árthat vele az ember mit használhat...szerintem.:-)

Bár van aki mossa a gépeit és semmi gondja sincs ezzel...... :-)

Előzmény: homokhat (19052)
frey7 Creative Commons License 2011.10.09 0 0 19054

Ha tényleg ezt adják, az nagyon dicséretes. Ezzel valóban nem versenyezhet egy palack piros HP.

Nincs mese, a sztíleseknek külön kell gatyát venni...

Előzmény: Deskó74 (19022)
apii Creative Commons License 2011.10.09 0 0 19053

Ha kiborítod a tankból a benzint, és kijáratod a karbiból, az már majdnem hogy elég.Én benne hagyom a benzint, és két három hetente elindítom a gépeket.Még azt is megcsinálhatod, hogy öntesz a hengerbe egy kis olajat, és kicsit megjáratod a dugót.Vagy a felső holtpontra csavarod, és utána teszed bele az olajat.Ahogy neked szimpatikus.Esetleg megpucolhatod a gyertyát, légszűrőt.Lézsírozhatód a fejet, és ha nagyon ráérsz, akkor a hajtó tengelyt is.Persze előtte mosd le, olyan helyre ne moss be, ami össze tud korrodálni.Én mást nem csinálnák télire.

Előzmény: homokhat (19052)
homokhat Creative Commons License 2011.10.09 0 0 19052

Sziasztok!

 

Egy-két szóban adjatok már tanácsot, hogyan is kell téliesíteni, a gépeket szakszerűen?

Előzmény: Deskó74 (10273)
Deskó74 Creative Commons License 2011.10.08 0 0 19051

Pont tegnap csináltunk Tornalján a városházán egy nagy VIP fogadást.

Tényleg nincs messze....majd lecsekkolom legközelebb. :-)

Előzmény: forest240 (19028)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.08 0 0 19050

ez is király ,de előző hsz harmadik kép jobban tetszett  .

na lépek van egy kis meló  ,szép napot mindenkinek .

Előzmény: Gypsy56 (19049)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.10.08 0 0 19049

Ennél komolyabb már nem is lehetne !

Előzmény: Törölt nick (19048)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.08 0 0 19048

látom  a helyzet egy komolyodik .

 

Előzmény: Gypsy56 (19047)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.10.08 0 0 19047

Nem úgy van ám az ! Még alvás közben is készen kell állni !  :-)))

Mert ha csak úgy dekadens módon lustálkodik az ember,

 lecsúszhat a lehetőségről.

Előzmény: Törölt nick (19039)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.08 0 0 19046

úgy látszik mé csipás, a szemem nem látom a kérdőjelet !

amúgy várda kaposvár meletti kis falu 12-km .

Előzmény: kék1 (19042)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!