Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.24 0 0 74222

Tisztelt Szakértők!

 

Ide is felteszem a kérdésemet némi segítség reményében.

 

Vásároltunk egy ingatlant, melyben hagyományos, öntöttvas radiátoros nyílt központi fűtéses rendszer van. Ezt egy hagyományos vegyestüzelésű kazán, illetve a következő linken is látható "ezer"éves Termomax Öv 35 hajtana meg (nem ez az:))  http://butor-lakberendezes.vatera.hu/epitkezes_felujitas/epuletgepeszet_hutes_futes/kazan/termo_ov_color_35_gazkazan_1978520930.html

 

Kiegyenlítő a padláson, a kazán külön kazánházban, melynek fala a fürdőszobával határos.

 

Gondolkodtam egyszerűsített készülékcserén, de az eddig olvasottak alapján valószínűleg a kéményseprők belekötnének, ha ugyanúgy nyílt égésterű kéményes fali kombit rakatnék fel és vezetném a meglévő kéménybe (ezáltal nem kellene módosítani a gázcsövet). A melegvizet meg kb 3 méterre kellene elvezetni, ezáltal le tudnánk dobni a falról a tárolós kémény nélküli őrlángos vízmelegítőt is.

 

A másik megoldás pedig a kondenzációs kazán lenne, csak itt szintén a kémény kivitelezése a kérdéses.

 

Milyen olyan 24kw körüli kazánok léteznek, melyek úgymond átverhetőek és ezáltal alkalmasak a nyitott rendszerben való használathoz?

 

Megtisztelő válaszotokat előre is köszi.

karcsika71 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 74221

Üdv mindenkinek!

 

Segítsetek légyszi! :)

 

Immergas kondenzációs kombi kazánt szeretnék.

 

A régebbi típus rozsdamentes acél hőcserélővel van, míg az új, ami most jelent meg az AL-Si. Az utóbbi nagyjából 40e Ft-tal olcsóbb.

 

A paraméterek kb. egyformák.

 

Melyiket válasszam és miért? Köszi :-)

 

Régebbi acél:  http://www.immergas.hu/victrix26kw_uj

 

 

Új Al-Si:         http://www.immergas.hu/victrix_tt_24_kw

Bagor1 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 74220

Kösz a válaszokat (18+-os link csak erős idegzetűeknek, gáz/gőz/kocsi/csaj kombináció, tessék űberelni :-) a kéményről akkor első körben kiderítjük a pontos típusát, és hogy bele lehetne-e húzni egy későbbi kandallót ha akkor már nincs másra használva. Ha igen, akkor most külön megy majd a kondenzációsé, ha pedig úgysem, akkor azt hiszem nyugodtan belevihetjük, minek legyen egy üres kémény a lakásban.

 

Csak hallani bizonyos megbízhatósági problémákat az Ariston kazánokról. Reméltem van itt olyan, aki kazánokat szervizel, és számszerű tapasztalatokkal rendelkezik. Vagy már beszélt olyannal, aki ismer valakit, aki...
Mert nem biztos, hogy Viessmann-t vennék közel 2x árszorzóval...

És még egy lényeges dolog: HMV tartály méretezésre vannak táblázatok?
Én nem találtam a neten. Tehát hogy mondjuk 4 főre mekkora az optimális méret. Elég-e a kazánok beépített 30-40literes tartálya bármire is, vagy pl. mindenképp 50L/fővel kell számolni?
Feleslegesen sokat is pazarlás ugye melegen tartani...

Előzmény: c-stahl (74217)
c-stahl Creative Commons License 2014.09.23 0 0 74219

Lehet itt nagyobb sikerrel jársz: http://www.baxi-szerviz.hu/ és még home fotók sem kellenek a megoldáshoz :-)

Előzmény: Jellemmtelen (74218)
Jellemmtelen Creative Commons License 2014.09.23 0 0 74218

Lehet ezek hiánya miatt várok én is két napja? :D Ugyan nincs menő autóm, és az asszony is várandós de ha ezen múlik kitalálok valamit :P

Előzmény: Bagor1 (74216)
c-stahl Creative Commons License 2014.09.23 0 0 74217

Jó estét mindenkinek! Igyekszem rövidre fogni, de sajna elég sok kérdésem lenne.
Jelenleg: hagyományos, őrlángos kombi kazán Schiedel kéménnyel, radiátorok + hőcserélőn padlófűtés
Terv: kondenzációs + 200L két csőkígyós HMV tároló (4 fő) + 4m2 kollektor

Dilemma: később szóba jöhetne egy kandalló - esetleg vízteres - a nappaliba, de annak a füstelvezetését a régi kéményben lehetne egyszerűen (tetőtérben áthúzással) megoldani.
Ha jól értesültem, nem lehet majd egybekötni a kettőt, tehát ha most bevezetjük a kondenzációs csöveit a kéménybe, akkor abba később nem lehet fent sem bekötni a kandallóét.
A kondenzációst viszont most már nem engedik oldalt parapetszerűen kivezetni, max a frisslevegőt, ugye? A kettő tehát csak külön kéményen mehetne.

 

MSZ 845:2012

4.3.4. Az égéstermék-elvezető berendezés csak egyféle használatú lehet. Egy berendezésre csak azonos fajtájú tüzelőanyaggal üzemelő, azonos szerkezetű, működési elvű tüzelőberendezések köthetők.

Jelenleg nem tudom milyen típusú Schidel a kémény, de sanszos, hogy nem felel meg a kandallónak.

Tehát kettő kéményre lesz szükség.

Kérdés, hogy mondjuk a kondenzációst érdemes-e / lehet-e most emiatt az épített kéménytől függetlenül simán a saját csövével kivinni magasra a tetőre?

 

Szerintem érdemes. Vélelmeezem, hogy még mindig olcsóbb, mint egy épített kémény, statikai vonzatokról nem is beszélve.

A másik, hogy gépészetileg később összeköthető-e valami trükkel egy vízteres kandalló a HMV tárolóval? Hiszen az 2 csőkígyós lesz, amiből az egyik már a kazáné, a másik a kollektoré. Kiiktatható-e mondjuk egy váltószeleppel+elektromos vezérléssel a kazáné, hogy amikor a kandalló vízcsöveiben meleg a víz, akkor annak nyisson utat a 200L tároló felé, és a kazán el se indulhasson?

 

Biztos megoldható, kérdés érdemes-e.

 

+1 kérdés: Ariston/Westen kazán közül melyik felé húzzak? Az Aristonban tetszik, hogy 2,5kW-ig le tudja szabályozni magát, míg a piaci többség ahogy nézem, inkább 5-7.

 

Nekem is ezért szimpatikus az Ariston, én azt venném.


Ezer köszönet előre is!

 

Jöhetnek a csajos képek :-)

Előzmény: Bagor1 (74216)
Bagor1 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 74216

Ha én is ígérek képeket kocsikról vagy meztelen csajokról, akkor nekem is válaszol valaki? Kösz!

Előzmény: Bagor1 (74181)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.23 0 0 74215

also vagy oldalso bekotes tema ismert es eldontott?

 

Vajk

Előzmény: szergely22 (74214)
szergely22 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 74214

Ok, akkor rendelhetem a Dunaterm radiátorokat.

Köszi!

Előzmény: halaloszto (74213)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.23 0 0 74213

ilyen lemez radiatorban nem szokas mostanaban kilukadni. ugyhogy kulonbseg koztuk

 - az arban

 - hogy mennyire dzsuvas, mennyire kell/lehet atmosni indulas elott

 - mennyire kerek a sarka, mennyire szep

 

van

Előzmény: szergely22 (74212)
szergely22 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 74212

Üdvözlöm az urakat!

 

Most tervezem megvenni a radiátorokat az újonnan épült házamba.

Szeretném megkérdezni, hogy mik a vélemények a Dunaterm radiátorokról.

Meg szabad venni őket? Kerestem róluk véleményeket, de csak egyet találtam. Ott nem dicsérik, de nem is mondanak róla rosszat sem konkrétan. Erre is van 10 év garancia.

 

Köszönöm előre is a válaszokat!

venuto Creative Commons License 2014.09.23 0 0 74211

Köszönöm  szépen :

Előzmény: c-stahl (74199)
Ariel_500 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 74210

Köszi!

Haver csinál amit akar most már.

Azért lementettem a szerelő nikjét

Előzmény: Mindenváró Ádám (74200)
johannes. Creative Commons License 2014.09.23 0 0 74209

A nagyáruházakat el kell felejteni, sokan panaszkodnak.

Az eladók csak dísznek vannak meg pakolni, a cég meg tojik rá mit veszel meg, csak a pénzre mennek meg remélem előbb utóbb csődbe.

Az ég világon semmi nem változna ha nem lennének külföldi multi-barkácsáruházak, az a pár ember aki ott dolgozik el tudna helyezkedni, viszont a helyi kereskedő jobban meg tudna élni és új magyar  boltok nyílnának .

 

Előzmény: murray (74208)
murray Creative Commons License 2014.09.23 0 0 74208

erre van egy sztorim. múlt télen vettem sos egy új konvektort a baumaxban egy régi FÉG-et cseréltem le házilag otthon após gázszerelő. jó.  ugyebár ehhez is kell engedély ugrott a gari

 

egy hónap múlva gázszagot érzünk, próbából felhívom a konvektor gyártó ügyfelszolgálatost nincs-e valami ötlete, típushiba stb. egy nagyarcú fickóval beszélek aki közölte hogy ezt már rég nem gyártják , nincs alkatrész ( ha lenne garancia akkor sem)  semmi van,  menjek a piba.   akkor mért is kell nekem a gari?

 

aztán otthon megcsináltuk végül.  most akkor miért is van a gari?

Előzmény: halaloszto (74207)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.23 0 0 74207

meg igaz is lehetne hogy a palyazott penz kikompenzalja a feherseget es kesz.

 

csakhogy ma a jogszabalyok olyan kuszak, hogy feheren egy csomo mindent megcsinalni nem csak dragabb, hanem ezerszer tovabb tart, maceras es neha lehetetlen. az egyik manusz honapok ota kering hogy akkor milyen elektromos gazszelep kell ami reteszeli a tuzhelyt az elszivohoz es az elszivonak mi lesz a garijaval ha belebarmolnak es izzad hogy mire hideg lesz visszarakjak-e a gazorajat. a masiknak meg sanyibacsi bekototte a tuzhelyet egy masfel meteres flexicsovel es mar reg el is felejtette az egeszet.

 

Vajk

Előzmény: pajaci (74202)
ha4nz Creative Commons License 2014.09.23 0 0 74206

Köszi, csak tegnap pont elektromos tűzhelyt kötöttem be, ezért maradt ott a főzőlap az agyamban.

Előzmény: Zöldár (74197)
Rudolf diesel Creative Commons License 2014.09.23 0 0 74205

Régi, mutatós a szett. Rápróbáltam a szovjet módszerre...semmi.

Jön egy szerelő. Az a biztos. Én úgyis láma vagyok hozzá..meg azért a gáz nem játék, ha jól gondolom.

Köszi a segítséget!!

Előzmény: citcat 18-16v (74134)
pajaci Creative Commons License 2014.09.22 0 0 74204

A gázbekötésre kell papír meg a kéményre.

Előzmény: johannes. (74203)
johannes. Creative Commons License 2014.09.22 0 0 74203

Erre én is gondoltam de fűtést is lehet feketén ?....azt valakinek engedélyeztetni kell.....nem vágom....

Előzmény: pajaci (74202)
pajaci Creative Commons License 2014.09.22 0 0 74202

Sokszor sokkal olcsóbb valamit feketén megcsináltatni, mint pályázattal fehéren. Főleg ha a végén nem is kapod meg a pályázati lóvét.

Előzmény: johannes. (74201)
johannes. Creative Commons License 2014.09.22 0 0 74201

Üdv

 

Érdekelne a meghirdetett pályázati lehetőség, de ahogy néztem elég részletesen kell nyilatkozni, szükségem lesz egy szakemberre aki megtervezi a fűtés.Milyen árra számíthatok ?

 

Mindenváró Ádám Creative Commons License 2014.09.22 0 0 74200
Előzmény: Ariel_500 (74198)
c-stahl Creative Commons License 2014.09.22 0 0 74199

Szia.

 

1. Vízhőmérséklet állítására tippelek.

2. Célszerűen, budáról, Pestről.

3. Vaillant Mag, de ha leveszed a burkolatot, biztos találsz egy felragasztott adattáblát rajta.

Előzmény: venuto (74194)
Ariel_500 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 74198

Kerestem a Vaterán de nem találtam

 

Viszont tárgytalan

 

Mert beszéltem ismerős gázkészülék szerelővel. Nem megy csak úgy kapásbol

Kéményvizsgálat, EPH megléte, jegyzőkönyvek stb.

300ezer körül a cirkóval együtt

 

Mondtam a komálósnak, mi van

Majd XY. megoldja, ő "ismer szerelőt", az majd ócsóért lecseréli

Jobb is hogy kiszálltam ebböl. Kiváncsi leszek rá

 

Jókat!

 

Előzmény: Mindenváró Ádám (74191)
Zöldár Creative Commons License 2014.09.22 0 0 74197

." Javítást vajon vállalhat rá valaki? "

 

 

 

Kicsi a valószinűsége, nem nagyon éri meg.

 A cserének gyakorlatilag semmi akadálya.

Gáztömör szerelés, flexi csatlakozó csővel ( nem a dróthálós hanem az inox  )

 Megjegyzendő , hogy a villanytűzhelynél vannak főzőlapok  itt főzőláng van  - már legalább 30 éve égésbiztosítóval.

Előzmény: ha4nz (74195)
nixon70 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 74196

Én köszönöm,hogy segíthettem.:-)))

Előzmény: Palási (74147)
ha4nz Creative Commons License 2014.09.22 0 0 74195

Tisztelt Gázszerelők!

 

Jelenleg mi vonatkozik egy komfort-bs gáztűzhely cseréjére? Kezelőszervek szorulnak, lecsoffadtak. Javítást vajon vállalhat rá valaki? Én a cserére gondoltam, de van valami új eőírás a gmbsz-ben? Ez 3 főzőlap+sütő az új 4 főzőlap+sütő lenne. Konyha ajtón két szellőző az előszobára, fa nyílászáró 60 éve, 250-es magas erkélyajtó.Innen nyílik a spejz, ott két 25*25-ös szellőző az utcára, nincs betömve semmivel.

 

 

Előre is köszönöm!

venuto Creative Commons License 2014.09.22 0 0 74194

Szervusztok .
Van  a  mellékelt  Vaillant  forróvíz-geyserünk . Már  gyakorta  kialszik (  ilyenkor  párszor  az  egyóra-pozícióból  párszor  11-óra  pozícióba  rakjuk , és  utána  még akkor  is  vagy  40 mp-ig  rajta  kell  tartsuk  a  kezünket -- ha menet  kötzben  alszik  ki , úgy , hogy  a  fej  forró , akkor  is 40 mp-ig  kell  nyomva  tartani  ezt  a  felső  csavart , ami  mutatja , nem  diesel . . . :--)  ).
3  kérdés  :
--1., Mire  jó  az  alsó  csavar ? ( 15  éve  nem  nyúlunk  hozzá , most  néha  MAGÁTÓL  leesik , leugrik ).
--2., Pesti  honnajt  hívjon  ki  szerelőt  ? Vagy  budai .  (  a  mostani  Ezermesterben  van  egy cikk  a  tisztításról , de én meseíró  vagyok , nem  merek nekimenni , sőt  ,  a  gázos  bácsi  is , amikor  porszívózta  a  fejet , aszonta , nem  mer  az  alsó  résznek  nekimenni , hátha  szétesik ). Nem  szeretnék  cserét  ( van  2  veteránautóm ), javíttatni  szeretnék .
--3., Mi  a  típusa  ennek  a  véllaaannak  ?

Köszönöm  szépen (  a  válaszok  után  majd  megy  ide  pár  fotó  a  2 kocsimról , kis  kikapcsolódásnak , tesók ).

Jellemmtelen Creative Commons License 2014.09.22 0 0 74193

Ismételnék egyet:

 

Üdv.

Eddig csak az autós topicokat használtam de mivel ott is minidíg segítőkészek így gondoltam talán itt is hasonló szerencsével járok. Van egy Baxi eco 180.1 i kombi cirkóm.
Egy ideje csepegteti a vizet a képen jelzett rész körül.
Kérdés hogy mennyire kell ezzel foglalkozni? Napi fél és egy deci körül ereszt.
ha kell vele foglalkozni akkor kb mibe fáj egy ilyen szervizeltetés?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!