Keresés

Részletes keresés

ed_ Creative Commons License 2005.10.02 0 0 9214

Helló mindenki,

egy ideje nyomulok az ebajon, főleg a .de-n és a .co.uk-n, paypal műxik , minden király (a topiknak hála az extended use-t nem az OTP-s hanem a HVB-s kártyámra kértem terhelni, hogy a kódomhoz ne két hét múlva jussak hozzá). Eddig csak bőszen sasoltam a topikot, visszaolvastam az utolsó 2500 hozzászólást (!), de most kérdésem van, mer a .com-on kinéztem valamit: USPS Priority Mail trackingelhető? USPS EMS-ről már volt szó, azt tudom, hogy igen, de ez a priority mail mifene dolog pontosan? És meddig tart míg ideér?

Kösz

Ed

Mopi Creative Commons License 2005.10.02 0 0 9212
"ez vajon miéret történhetett?"

Az eladó visszavonta az terméket az ebayról.
Előzmény: NHLFAN (9211)
NHLFAN Creative Commons License 2005.10.02 0 0 9211

ez vajon miéret történhetett?még nem találkoztam ilyennel:

Dear eBay Community Member,
The bid that you entered for the item (xxxxxxxxxx) has been cancelled. You can view the reason provided for the cancellation by selecting the (bid history) link from the individual item page.

morbiczer Creative Commons License 2005.10.01 0 0 9210

"Tudja azt már valaki, hogy Mo-n mikor leszünk PayPallal pénzt is fogadni?"

Szerintem nem.

 

"Valójában tervezik ezt, vagy csak hitegetnek?"

Szerintem ezt is csak az tudja, akinek van bennfentes információja. Nyilván nekik is az az érdekük, hogy tudjunk pénzt fogadni, mert abból van a bevételük. Másrészt az is elég érthetetlen volt - legalábbis a számomra - , hogy a pénzküldéssel si miért kellett ilyen sokáig várni.  

 

 

"Érdemes átmenni a szomszédba bankszámlát nyitni és kivárni a 6 hónapot mire megkapom a MasterCard-ot?"

Szerintem nem érdemes, dehát nem is án akarok pénzt fogadni PayPallal. :) :)

Különben nem biztos, hogy ez működne egyáltalán, mert a PayPal IP-cím alapján rájön, hogy te Magyarországon vagy, aztán ki tudja, hogy erre mit lépnek. Régebben voltak ezzel horrortörténetek, még az indexen is volt valami cikk, ami hasonló szituációt vázolt.

 

Előzmény: ebayboczan (9208)
brush Creative Commons License 2005.10.01 0 0 9209
Hali!Ha nem akartok sok levélszemetet használjatok poptray-t vagy valami egyéb free progit ami megmutatja előzetesen a szerveren levő leveleid.Már onnan törölheted nézheted-nem csak akkor látod amikor lejött a vírusos levél.A honositomuhelyről is letölthető- sok bajtól megóv!
Előzmény: digicat (9207)
ebayboczan Creative Commons License 2005.09.30 0 0 9208

Hello,

Tudom, hogy van külön PayPal Topic de úgy látom, hogy itt több ember megfordúl. Ha lehet Paste-elném ide is a kérdésemet, hátha több mindenkit érint.

 

Hello,

Tudja azt már valaki, hogy Mo-n mikor leszünk PayPallal pénzt is fogadni? Valójában tervezik ezt, vagy csak hitegetnek? Érdemes átmenni a szomszédba bankszámlát nyitni és kivárni a 6 hónapot mire megkapom a MasterCard-ot?

Valaki adjon választ légyszi!!

digicat Creative Commons License 2005.09.30 0 0 9207
"innen jött a levél:

"eBay" <identdep_op923331950@ebay.com>"
A From-ban bármi lehet, a levél forrásában lehet megnézni, hogy valójában honnan jött.

"hogy a pcsába kaptam én meg ha nem én vagyok a címzett?"
Te is a címzettek között vagy, csak a BCC listán, ezért nem látszik.
Előzmény: gexcube (9177)
strossmayer Creative Commons License 2005.09.30 0 0 9206

KöSzi!

 

         

Előzmény: Bering de la Cruz (9205)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.09.30 0 0 9205
Sem vám sem Áfa-t nem kell fizetni..
Előzmény: strossmayer (9204)
strossmayer Creative Commons License 2005.09.30 0 0 9204

Sziasztok Ebayosok!

 

Ha Angliábol kuldenek árút kell vámot fizetnem (ezüst)?Vagy csak áfát?Vagy azt se?

Köszi

 

 

 

 

Zsoltx Creative Commons License 2005.09.30 0 0 9203
Jutalékot, az eladott cuccok után...
Előzmény: dr_bubo (9202)
dr_bubo Creative Commons License 2005.09.30 0 0 9202
Sziasztok
friss ebay regisztrált vagyok és amikor eladni akarok kéri a kártyaszámomat amiről ahogy írja havonta levonja majd az összeget.

Mit akar levonni , mennyit és miért?
Köszi
Bubo
janimaci Creative Commons License 2005.09.30 0 0 9201
Az is lehet, hogy olyan típusú kártyáról küldesz, ami neki nincs beállítva. Az eladóval kell egyeztetned, hogy tudja fogadni.

janimaci
Előzmény: NHLFAN (9195)
garfieldka Creative Commons License 2005.09.30 0 0 9200

ki tudna ellenállni ekkora kísértésnek, mint amit az ebay nyújt??

 

Ez az! Én is minden hasznos és haszontalant összevásárolok. De innen a "tanyáról" ahol élek, egyszerűbb, könnyebb, olcsóbb, sokszor gyorsabb is így vásárolni, mint 100 km-t utazni Pestre.

Előzmény: mariska_xx (9198)
edk440 Creative Commons License 2005.09.30 0 0 9199
Például ő is olyan országból regisztrált, ahonnan csak küldeni lehet, mint nekünk.
Előzmény: NHLFAN (9195)
mariska_xx Creative Commons License 2005.09.30 0 0 9198
Na, azért valamelyiknek a gyereke megkapta már az egyik 35 fontos csomimat, meg egy 20 fontos is egy ragadósabb kezű martaléka lett, 2-3 db 1-2 fontos cuccról ne is beszéljünk :(
A nagyobb méretet meg már jó előre bespájzoltam.. ki tudna ellenállni ekkora kísértésnek, mint amit az ebay nyújt?? :))
Előzmény: garfieldka (9197)
garfieldka Creative Commons License 2005.09.30 0 0 9197
Most kicsit dühöngök!! Kinek kell a lányom ruhácskája a postai dolgozók közül?? Hogy száradna le a keze tőből :(((
Most jöhet a bocsánatkérés és rendelhetsz gyorsan egy nagyobb méretet, mert a hölgy már ki is nőtte! :))
Előzmény: mariska_xx (9196)
mariska_xx Creative Commons License 2005.09.30 0 0 9196
Hurrá!! 1 hónap és 1 nap után itt a csomag és a feladás dátuma valóban az a nap, amit az eladó megjelölt :)) Vannak még csodák...
NHLFAN Creative Commons License 2005.09.30 0 0 9195

küldenék kb 320 dollárt és ezt írja a paypal:

This recipient is currently unable to receive money

mit jelenthet ez.

Köszi

Wals Creative Commons License 2005.09.30 0 0 9194

 

 Hello

 

Nekem olyan emil címemre jött ilyen levél amit nem is ismerhet az ebay, soha nem adtam meg nekik sehol. Azzonnal törölni szoktam, nem is érdekel, ha valamit üzenni akarnak akkor az általában megjelenik a Myebay menüben amikor belépsz a rendszerbe.

 

Wals

Előzmény: gexcube (9177)
edk440 Creative Commons License 2005.09.30 0 0 9193
Paypallel csak Paypalre lehet pénzt küldeni.
Előzmény: HartaiGyuri (9190)
morbiczer Creative Commons License 2005.09.30 0 0 9192

"kis help kellene aki tudja a megoldást... paypayal küldtem pénzt amit rendeltem az ebayröl .. de a paypay írja hogy 750dollár a limitem most amit rendeltem 50 dollárért most lement 700 dollárra... mi történik ha elfogy a limit? nem tudok többet paypayyel küldeni?"

 

Nem biztos, hogy erről van szó, de amikor én (meg mások regisztráltak), akkor volt valami összesen 100 eurós (?, de biztos nem 750 dolláros) limit, amit úgy lehetett feloldalni, hogy leemeltek 1,50 eurót a számládról, és ennek a tranzakciónak a megjegyzése között volt egy (emlékeim szerint) három számjegyű kód. Azt kellett beírni a megfelelő helyre, és akkor feloldotta a limitet. (Az 1,50 eurót jóváírták a paypal számládon.) Valami verify-nak vagy minek hívták ezt az egész eljárást.

 

 
"a másik kérdés most nem magyarországon vagyok haza is tudok utalni magyar bankszámlára magánszemélynek pénzt paypayel?és ha igen hogyan?"

 

Szerintem PayPallal csak másik PayPalra tudsz küldeni, magyarok meg PayPallal nem fogadhatnak még pénzt.

Előzmény: HartaiGyuri (9190)
Marcesz Creative Commons License 2005.09.30 0 0 9191

Díjakat emel az OTP: "Nő a kártyás készpénzfelvétel költsége is az OTP automatákból, a 35 forintos fix díj mellett ugyanis a plusz 0,35 százalékos teher 0,45 százalékra emelkedik. Ez azt jelenti, hogy az egyéb automaták 500 forintos díját figyelembe véve, egy 110 ezer forintos készpénzfelvétel már olcsóbb lesz egy másik pénzintézet automatájából."

 

Hihi.

HartaiGyuri Creative Commons License 2005.09.29 0 0 9190
kis help kellene aki tudja a megoldást... paypayal küldtem pénzt amit rendeltem az ebayröl .. de a paypay írja hogy 750dollár a limitem most amit rendeltem 50 dollárért most lement 700 dollárra... mi történik ha elfogy a limit? nem tudok többet paypayyel küldeni?

a másik kérdés most nem magyarországon vagyok haza is tudok utalni magyar bankszámlára magánszemélynek pénzt paypayel?és ha igen hogyan?
StingeR Creative Commons License 2005.09.29 0 0 9189
Aha, értem, akkor rendesen át fogom nézni, köszönöm. Lényegében sosem küldök dvd toknál nagyobb és 200 gr-nál többet nyomó cuccot - és ezt is mindig bélelt borítékban. Megérdeklődöm majd.
Előzmény: vsiivz (9184)
gexcube Creative Commons License 2005.09.29 0 0 9188
nekem kb 4-5 nap alatt szokott odaérni a pénz
Előzmény: GTI Zoza (9183)
morbiczer Creative Commons License 2005.09.29 0 0 9187

"Én szerdán adtam fel kb 500 eourót egy német bankba."

 

Szerdán, azaz tegnap? Akkor légy türelemmel.

 

Szerdám, azaz múlt héten? Ennyi idő alatt azért már talán ott kellene lennie, de sok függ attól, hogy hány bankon megy keresztül stb.

Előzmény: GTI Zoza (9183)
vsiivz Creative Commons License 2005.09.29 0 0 9186
10000 ft-ig fizet a posta, ha eltunik az ajanlott level
errel persze nem dicsekednek
egy rendes postafonok arulta el, amikor eltunt 2 penzes boritekom is egyszerre a regi idokben
azota szerencsere a paypal megoldotta ezt a problemat :o)
Előzmény: Törölt nick (9185)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.29 0 0 9185

perzse, 2 kg-ig mehet levélként, egy pl 172 gr.os levél 1590 pénz, elsőbbségivel és értékbiztositva.

ha külföldi ajánlott elveszik, kb 6000 ft kártéritést fizet a posta, tehát csak az 5000 felettieket szoktam biztositani.

A biztositott feladásnál spórolhatsz 100 kemény forintot, ha az értéklezárást te csinálod meg és nem aposta, ami azt jelenti, hogy a boritékon lévő folytonossági hiányokra, rgasztásokra, kb 2-3 cm-ként ragasztasz egy vignettát, kicsi kör alakúakat /persze lehet négyzet is:)))/ és aláirod úgy, hogy a szignó fele a matricán legyen, a másikfele meg a boritékon. kb ennyi.

Előzmény: StingeR (9180)
vsiivz Creative Commons License 2005.09.29 0 0 9184
valami nem stimmel
joval olcsobbnak kellene lenni
levelkent kell feladni buborekos tasakban
sulyra van megadva a tarifa
innen toltheted le
elsobbsegivel nem lehet tobb, mint 1000 ft
en cd-ket postazok kulfoldre, az egy sulykategoriaval lejjebb van
europaba 540, a tengeren tulra 680 a tarifa (regisztralt kuldessel sincs 1000 ft)
150g-nal van egy hatar
a dvd-tok, es a benne levo cucc azt hiszen tobb 150g-nal csomagolassal egyutt
erre nem tudok pontos adatot mondani fejbol
de mindt mondtam, semmikepp nem lehet 1 rugonal tobb
amit viszont nem erdemes kiprobalni, az az ems, mert az tenyleg irrealis aron van
Előzmény: StingeR (9180)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!