Keresés

Részletes keresés

zekkkk Creative Commons License 2011.10.14 0 0 2987

Nem mindegy hogy hol volt a szakadás, mert ha olyan helyen, akkor még csinálhatsz belőle rövidnadrágot:-) vagy mint  a kisgyerekeknél: rávarrnak egy figurás foltot a lyukra:-)

Előzmény: man_G (2985)
tristen Creative Commons License 2011.10.14 0 0 2986

Szia!

 

Máskor bízz meg mást a nadrágod megvarrásával.

 

üdv. :)

Előzmény: man_G (2985)
man_G Creative Commons License 2011.10.12 0 0 2985

hehe, ez jó, köszi! mondjuk az egyik nadrágom elszakadt két hete, megvarrtam, és tegnap előtt újra elszakadt! remélem az orvosom ügyesebb sebész, mint amilyen varró én vagyok!

Előzmény: landsmann (2984)
landsmann Creative Commons License 2011.10.12 0 0 2984

Valami hasonló. Mint amikor a térdeden kiszakad a nadrág és fogod és összeférceled. A hálós meg olyan, mintha a szakadásra varrnál egy foltot. :)

Előzmény: man_G (2983)
man_G Creative Commons License 2011.10.12 0 0 2983

amúgy ez a háló nélküli megoldás pontosan mit jelent?összevarrták a sérvkaput v mi?

tristen Creative Commons License 2011.10.11 0 0 2982

Szia!

 

Okés, megértelek.

 

Kitartás!

 

üdv.

Előzmény: Teextinna (2981)
Teextinna Creative Commons License 2011.10.11 0 0 2981

Szia tristen!

 

Ne haragudj, de itt nyilvánosan nem szeretném leírni, ez nem fórum téma.

Előzmény: tristen (2979)
tristen Creative Commons License 2011.10.11 0 0 2980

Szia!

 

A tengerparton te lennél a király ebben a szerelésben. Azt hinnék valami afrikai uralkodó vagy. :))))))))))) Ha persze a bőröd színe is erre utalna. :)

 

üdv.

Előzmény: zekkkk (2976)
tristen Creative Commons License 2011.10.11 0 0 2979

Szai!

Ezek szerint valami nincs rendben?

 

üdv.

Előzmény: Teextinna (2978)
Teextinna Creative Commons License 2011.10.11 0 0 2978

Sziasztok!

 

Elnézéseteket kérem,de most egy ideig nem fogok fórumozni.

 

Teextinna

Előzmény: dalmata13 (2977)
dalmata13 Creative Commons License 2011.10.11 0 0 2977

Teextinával mi lehet vajon ,jól eltünt -((

zekkkk Creative Commons License 2011.10.10 0 0 2976

Erényöv szelídített változata:-) Az alsónadrágra kell ráhúzni, vagy 2in1 konstrukció? Azért átmeneti megoldásnak, hát nem is tudom...talán ha nagyon muszály lenne, de akkor is csak rövid távon, mert mondjuk ebben menni nyaralni kánikulában, nem igazán előnyös. De az is lehet hogy népszerű lennék benne, mint újfajta fürdőgatyó modell:-)

Előzmény: tristen (2970)
zekkkk Creative Commons License 2011.10.10 0 0 2975

Akkor még sok ilyent, természetesen gondok nélkülit:-)

Előzmény: dalmata13 (2968)
tristen Creative Commons License 2011.10.10 0 0 2974

Sziasztok!

 

 

Kitartás! :-)

 

üdv.

tristen Creative Commons License 2011.10.09 0 0 2973

sérvjükre. = sérvükre :-)

 

Jó nagy parasztosan írtam ezt is, mint mindent :))

Előzmény: tristen (2970)
tristen Creative Commons License 2011.10.09 0 0 2972

Nagyon jó a kép! :))))))))))))

Előzmény: dalmata13 (2971)
dalmata13 Creative Commons License 2011.10.09 0 0 2971

:-))

Előzmény: tristen (2969)
tristen Creative Commons License 2011.10.09 0 0 2970

Kétoldalas sérvkötő azoknak, akiket még nem műtöttek meg, de átmeneti megoldást akarnak a sérvjükre.

 

tristen Creative Commons License 2011.10.09 0 0 2969

Ez egy kis csokitorta szeletet ér! :)

Előzmény: dalmata13 (2968)
dalmata13 Creative Commons License 2011.10.09 0 0 2968

 évfordulót ünneplek.tegnap volt 1 éve ,hogy mútöttek.Ilyenkor már jöttek a látogatók.....

tristen Creative Commons License 2011.10.09 0 0 2967

Szia! 

 

Jó kis történet az egész!

 

Szerintem próbálkozz, mert legalább megnyugszol.

 

Ami a műtéti megoldást illeti, azt az orvos fogja megmondani, szerintem. Neked ezen agyalni nem muszáj.

 

Kitartás!

 

üdv.

Előzmény: hun57 (2966)
hun57 Creative Commons License 2011.10.09 0 0 2966

Sziasztok! Íme az én történetem.

 

Engem már 6 éves koromban megműtöttek egy baloldali lágyéksérvvel. Pár hét múlva leugrottam valami lépcsőről ami után újra összekellett varrni. Ezzel nem is volt gond kb.30 évig, gondolom ilyen fiatal korban még jól összeforrt. Egyszer aztán egy nagy akkumulátort tettem be a Wartburg csomagtartójába eltartva magamtól, mivel féltettem a ruhámat hogy savas lesz. Ezután nemsokára megjelent egy dudor a varrás alatt. Ezután sem volt gond úgy 10 évig ,de ezután a jobboldalon lett sérvem. Ezt szépen megcsinálták hagyományos módszerrel háló nélkül. 2007-ben viszont a bal oldalam is megkellett műteni. Hagyományosan háló nélkül történt.  Ez 2010 nyarán kiújult ezért most már úgy döntöttem ,hogy laparoszkópossal próbálkozom. Februárra előjegyeztek,de januárban úgy eltünt a sérvem mintha sosem lett volna ott. Műtét előtt is hiába köhögtettek, erőlködtettek semmi jele nem volt, hogy lenne valami rendellenesség. Kérdezték hogy műtsenek e ? Mivel biztos voltam a sérvben,és hogy magától ez nem jön rendbe, nem akartam újrakezdeni két hónap múlva az egész ceremóniát mondtam hogy igen. Műtét után délután jött az orvos hogy nem talált sérvet. Lehet annyira összezáródott a sérvkapu hogy nem lehetett látni semmit? Hét hónapig ugyanúgy nem látszott semmi, de most augusztusban újra látom, és érzem a sérv tüneteit. De már elég tanácstalan vagyok. Próbálkozzam  újra a laparoszkópossal,vagy inkább a hagyományos hálóssal?

tristen Creative Commons License 2011.10.08 0 0 2965

Szia!

 

Látom, nagyon beleástad magadat az ügybe .....

 

üdv :)

Előzmény: zekkkk (2964)
zekkkk Creative Commons License 2011.10.07 0 0 2964

Na, komolyabbra fordítva a szót, amiket bemásoltam válaszokat, azokra a következők voltak  a kérdések. (legyen teljes a kép)

 

1./ 25 éves vagyok. Körülbelül 6 hete volt egy baloldali lágyéksérv műtétem. Hálóbeültetéssel. azóta úgy a 4-5. héten beteg lettem, éjszakánként erős görcsös köhögésrohamokkal. A műtéti heg ha állok kidomborodik. Lehetséges e, hogy ennyi idő után valami nem rendben gyúgyult be ill a háló nem megfelelően épült be a köhögésrohamok következtében, esetleg a sérv kiújúlhatott? Konkrétan fájdalom nincsen de hosszabb séta után érzem az adott területet. Érdemes visszamenni kontrollra vele, vagy csak ha valamilyen komolyabb panasz is jelentkezik?

 

2./ Körülbelül fél éve műtöttek meg lágyéksérvvel és azóta nem is volt különösebb problémám a hasfalammal, de néha főleg sportolás közben és után, még "érzem a helyét". Azt szeretném megtudni, van-e esélye annak, hogy kiújul a sérv ill. milyen tevékenység, vagy lelki-fizikai állapot hatására alakulhatna/alakulhatott ki nálam.

Előzmény: tristen (2959)
zekkkk Creative Commons License 2011.10.07 0 0 2963

Igen, ezek teljesen hétköznapi dolgok, bőven beleférnek,úgyhogy egy kis erőlködés miatt ne nyavajogj:-)

 

Kezdek egyre jobban belemerülni ezekbe a sérves témákba, a neten töltött időm egyre nagyobb részét teszi ki. Lehet jobban járnék ha egy kicsit visszavennék. A műtét utáni időszakban amikor volt időm bőven, nem is nagyon érdekeltek a dolgok mélye igazán, örültem hogy túléltem, annyira nem foglalkoztam vele, és érdekes hogy most kezd el kattogni az agyam hogy hogyan is vannak összerrakva belül a dolgok... Posztoperatív tünet:-)

Előzmény: tristen (2959)
tristen Creative Commons License 2011.10.07 0 0 2962

Erről eszembe jut egyik ismerősöm panasza.

 

Egy adidas cipőt vett a gyermekének és rendeltetésszerű használattal is kis idő elteltével lejött a talpa. A fogyasztóvédelem természetesen közbe lépett és kivizsgálta a dolgot.

 

A forgalmazó cég továbbküldte kivizsgálásra a terméket.

 

A következőképpen indokolták az árú értékének vissza NEM fizetését!

 

Idézem: a terméket nem rendeltetésszerűen használták, "túlhordták..."

 

:)))))))

 

üdv. :-)

Előzmény: landsmann (2961)
landsmann Creative Commons License 2011.10.07 0 0 2961

Ezt hívják nem rendeltetésszerű használatnak.  Garancia megvonva!  :D

Előzmény: tristen (2959)
tristen Creative Commons License 2011.10.07 0 0 2960

Sziasztok!

 

Minden frissen műtött bajtársamnak mielőbbi gyógyulást kívánok!

 

üdv. :)

tristen Creative Commons License 2011.10.07 0 0 2959

Szia! 

 

Köszi szépen a dolgokat. Na most nekem az a bajom, hogy versenyszerűen díjbírkózok, és időnként a hasfalamon téglákat törnek szét. Ez a hétköznapi aktivitáson belül lehet szerinted?

 

üdv.

 

Ui: Csak viccelek! :)

Előzmény: zekkkk (2958)
zekkkk Creative Commons License 2011.10.07 0 0 2958

Szia Tristen.

Régebbi kérdésedre ezeket Googliztam ki neked:

 

A háló okozta hegesedés lesz, ami megerősíti a hasfalat. Az idő előrehaladtával ez a hegszövet egyre jobban tart. A háló elődomborodása nem probléma, akkor van gond, ha a háló mellett kezd el kibújni a sérv. Ezen a területen már nem lesz korlátja a sérv kialakulásának. Amennyiben panaszai fokozódnak, vagy a heg mellett is domborodik mindenképpen vissza kell menni a sebészetre.A háló behelyezése ellenére is kiújulhat a sérv.

 

 

A sérvműtét utáni panaszok pontosabb megítéléséhez szükséges lenne tudni, hogy milyen típusú műtéten esett át. Amennyiben háló behelyezésével történt a műtét, valószínűleg a háló által okozott hegesedés, amit érez. Ez természetes velejárója a műtétnek. A háló és az általa okozott hegesedés erősíti meg a hasfal gyenge részét. Ez legkifejezettebben mozgáskor, sportoláskor érzi. Elsősorban ez okozhatja panaszait és a sérvkiújulás sokkal ritkább.

A sérv kiújulás első jele a korábbi sérv helyén időnként megjelenő duzzanat. Abban az esetben, ha panasza fokozódna, keresse fel operáló intézetét. A műtét után hat hónappal sem lelki, sem fizikai ok nem vezethet a sérv kiújulásához. Természetesen a fizikai aktivitáson a hétköznapi életben meglévő terhelést értjük.

 

 

Előzmény: tristen (2931)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!