Keresés

Részletes keresés

*upc*** Creative Commons License 2010.12.15 0 0 3604

analog kábeltvhez hasonlitanám upc direkt minöségét

Előzmény: reggio90 (3598)
*upc*** Creative Commons License 2010.12.15 0 0 3603

inkább hello hd :) meglátod képminöséget most csinálják feladó állomást reménykedem lesz bövités is

Előzmény: reggio90 (3598)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.15 0 0 3602

Igen, ez számomra is a jövő. Számítógép, mkv....

 

Miért mondom ezt tutira? Mert most jövök egy UPC Direct bemutató pontból. A normál adásokról nem ejtek szót. Azok LCD-n bármelyik szolgáltatónál rosszak a régi típusú tv-khez képest. De HD adások...brrrrr. Nem mondom, hogy nézhetetlen, de közel sem bluray. És akkor itt cáfolnom kell a korábban említett teszteket. A normál adáshoz képest sokkal jobbak. De azért akad bőven tömörítésből fagadó zaj, pixel. A UPC-s fickó is bevallotta, hogy HD-ben a HelloHD a legjobb.

 

off

 

Elmentem tehát a HelloHD bemutató helyére is. Tényleg szebb a HD adás. A fickó azonban elmondta: soha nem lesz ebből bluray minőség, mert műholdon ez a maximális sávszélesség, amit bérelni lehet. Ennyivel kell beérni. Viszont ez a szolgáltató jelentősen drágább mint a többi tányéros, és kevesebb ismert adót sugároz. Leginkább ingyenesen fogható adók vannak ( orosz, szerb, német...) Szóval marad az mkv. Apropó, egy 3 gigás brrip 720 fájl is ezerszer jobban néz ki LCD-n, mint pl a UPC HD adásai. Ez tapasztalat. És akkor még nem is próbáltam a 8-10 gigás 1080-as mkv fájkolat.

Előzmény: reggio90 (3601)
reggio90 Creative Commons License 2010.12.15 0 0 3601

Értem. Am a HD-s filmeket és néha sorozatokat én úgy oldottam meg, hogy hdmi kábellel össze van kötve a géppel a TV. Nem írom le a nevét, de tudjátok milyen oldalakról letöltöm a HD-s filmet mkv formájában:), 720 vagy 1080p minőségben(elején 720-asokat töltöttem a méret miatt, mostmár inkább többet várok mert ált. 2x,2x nagyobb az 1080p-s de jobban megéri. Még 720p és 1080p között is van szemmel látható különbség.

Előzmény: Törölt nick (3600)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.15 0 0 3600

Ha az LCD tévén nézted eddig a kábel adásokat, akkor nagyon sok változás nem lesz. Pláne, ha már a kábeltv is digitális volt. Annyit azért tudni kell, hogy régi típusú ( CRT ) Tv-ken az analóg és a digitális jel is szebb képet mutat, mint bármelyik LCD-n, plazmán. Ezek a TV-k nem 720x576-os adásokra lettek tervezve. Gondolj bele, egy kisebb felbontást húz szét a TV magának, hogy kitöltse a képernyőt. 1-2 méterről nézve egy borzasztó minőségű youtube videót látni. 4-5 méterről annyira nem látszik, hogy kb az emberek feje 20 négyzetből áll össze, de azért bőven kijön, hogy rossz. A fekete hátterekben meg mindenféle színű négyzetek fognak rohangálni. Nekem is nagy bánatom ez, de beletörődök, mást nem tehetek. Majd küldök a TV-re HD filmeket számítógépről és megrendelem a szolgáltató HD műsorait. Aminek fele nem is HD, csak javított minőség, a lentebb olvasottak szerint.

Előzmény: reggio90 (3598)
evanagy55 Creative Commons License 2010.12.15 0 0 3599

Nekünk most hoz a jézuska Full HDTV-t és ezért tervezünk kábelszolgáltató váltással is, viszont ezen a téren még nagyon zöldfülü vagyok. Akkor most a UPC-t megéri? HDben sugároz, vagy kihez érdemes menni ?

 

Köszi a segitséget.

reggio90 Creative Commons License 2010.12.15 0 0 3598

Engem még az is érdekelne pl. hogy a sima csatornákon milyen a képniőség? Eddig ugye kábel tv-m volt, ezután a műholdasnak szebb lesz a minősége? LCD TV-n nézném.

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.15 0 0 3597

Most olvastam két tesztet is, hogy a UPC HD adásainak nem kell szégyenkeznie a bluray filmek mellett. Persze van különbség a cikk írói szerint, de ez alig észrevehető. Az, hogy nincs 5.1 hang sehol, az érdekes. Mert pl az egyik üzletben azt mondták van és mintha láttam volna ezt egy tájékoztató füzetben is. Kimondottan a HBO HD miatt érdekelne. Ugyanakkor a tesztek azt írták, hogy a HBO nem valós HD, hanem feljavított, mint az M1, M2 és Duna. Ez azért átcseszés nem? Mert akkor utóbbiaknál annyi az előny, hogy folyton 16:9 van. De ezeket az adókat én alig nézem. Kimondottan HD adások miatt kapcsolnék csak oda. De ha ez nincs is, csak a fix képarány van meg, akkor felejtős. Vagyis egyedül a National Geographic jön valós HD-ben. Ez szívatás azért.

Előzmény: *upc*** (3596)
*upc*** Creative Commons License 2010.12.15 0 0 3596
nem igazan olyan minoseg mint blueray lemezen,sokkal rosszab ,tv2ne hozd ide mert meg HDcucaik sincs retekell foghatnak kezet csak penz hajtja oket,
upc direckt hdjain m1kivul egyiken sincs magyar hang nem 5.1,inkabb hello hd ,skylink,stb
rush hd kifog kerulni kinalatbol mi leszhelyette nem tudni ,hd nalunk eleg gyerek cipobe jar,nyugati orszagokhoz kepest vagy amerika,
direck+meg 4hbo+cinemax1-2 eri meg meg nagyon az sem,nem olyan mint regen ,
Előzmény: Törölt nick (3594)
*upc*** Creative Commons License 2010.12.15 0 0 3595
en szamomra meg amire kell neked biztos megfelel, bena egy keszulek arahoz kepest mit tu vu+vagy dreambox
Előzmény: Törölt nick (3590)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.15 0 0 3594

Arra is kíváncsi lennék ( előfizetés előtt nem árt érdeklődni ), hogy a UPC Direct által közvetített HD adásoknak milyen a minősége. Valaki írta, hogy nincs tőle hasra esve. Én meg azt gondoltam, hogy ha HD, akkor olyan, mintha egy bluray lemezt betennék és azt nézném. Szóval nem így van? Valami butított HD-ről van szó? Ami valamivel jobb, mint pl a TV2 adása, de nem igaz, amit a szolgáltató ír, hogy kristálytiszta prémium minőség, adott esetben 5.1 hanggal?

udvozlom xy vagyok Creative Commons License 2010.12.14 0 0 3593

Bizony ... decemberben lejar az akcio, utana lejarnak az ajanlatok. Sztem a husegvallalas miatt ... tudod hogy jojjon ki nekik a plusz minusz egy ev. Majd irj vissza mi a helyzet :)

Előzmény: reggio90 (3592)
reggio90 Creative Commons License 2010.12.14 0 0 3592

Hamarosan én fogok sztem:) Megrendelem a Mediumot. Am tényleg csak ebben a hónapban lesznek ilyen áron a csomagok?

Előzmény: udvozlom xy vagyok (3591)
udvozlom xy vagyok Creative Commons License 2010.12.14 0 0 3591

Amugy telefonalt mostanaban valaki az ugyfelszolgalathoz? Ezzel kapcsolatos tapasztalatok? Visszhangok szerit eleg valtozo elmenyek vannak.  Szemely szerint mar egy ideje, hogy beszeltem veluk.

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.14 0 0 3590

Egy linuxos Optibox Koalát vettem, (mert HD-re van optimalizálva) és működik vele az UPC kártyája is meg a HelloHD-s kártya is.

 

Előzmény: *upc*** (3589)
*upc*** Creative Commons License 2010.12.14 0 0 3589

sajnos nem müködik egyik upc beltérivel sem forgatomotor!

 

csak sajátbeltériegységgel ,nagyon buta upc egység !

 

lehet leszereli fixre állitja, érdemes külön helyre rakni vele

 

http://www.satshop.tv/VU-Solo

VU+ Solo vegyél biztos minden müködik rajta upc kártyát is kezeli de upc dvr box kártyáját nem !

Előzmény: Törölt nick (3588)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.14 0 0 3588

A dvr-es beltéri alkalmas-e motoros antennaforgató kezelésére? És engedi-e a UPC, hogy forgatóra tegyem a tányért és más műholdakon is pásztázzak? Vagy ezt el kell titkolni? Ha szerelő jön, le kell-e szerelni a forgatót?

udvozlom xy vagyok Creative Commons License 2010.12.14 0 0 3587

Na hat igen ... ez mar egy masik dolog. Vegulis ha neked megvan az antennad ok kihozzak a belteriket, osszeszerelgetik meg uzembeallitjak meg minden vacak es alairod a szerzodest. Es fizetesz 4000 Ft -ot. Hogy ez az osszeg mennyire megalapozott vagy sem arrol tanulmanyok sorat lehetne irni, de ez a standard, en elmondtam hogyan mukodik ... ezek utan mindenki eldonti maganak mit kezd vele :)

Előzmény: *upc*** (3586)
*upc*** Creative Commons License 2010.12.14 0 0 3586
milyen szerelesi dijat? kicsit pofatlansag 4000ft elkerni semmiert
Előzmény: udvozlom xy vagyok (3585)
udvozlom xy vagyok Creative Commons License 2010.12.13 0 0 3585

Ebben az esetben megsporolsz 7300 Ft.-ot, de a 4000 Ft. beszerelesi dij marad. Szoval ebben a felallasban fizetsz 4000 Ft-ot helyszinen es tovabbra 2500+500 Ft-ot havonta. Csak a megrendelesnel szolj, hogy kulteri-re nincs szukseg.

Előzmény: reggio90 (3581)
*upc*** Creative Commons License 2010.12.13 0 0 3584

mondjuk 1500FT fej és 2500Ft parabolátol nem estem hasra

Előzmény: reggio90 (3581)
*upc*** Creative Commons License 2010.12.13 0 0 3583

kérsz beltérit és kártyát nos azt nem tudom szerelési dijat is kikellene dizetni ? forgalmazó dönti el mivel elbukja pénzt vagy ellenkezöleg bekell fizetned

Előzmény: reggio90 (3581)
*upc*** Creative Commons License 2010.12.13 0 0 3582

tudod miért fizetsz

 "11300 Ft -ot"? antenna fej benzin szerelés

Előzmény: udvozlom xy vagyok (3572)
reggio90 Creative Commons License 2010.12.13 0 0 3581

Értem, köszi a sok infot. Még egy kérdés:) Bocs, ha sokat értetlenkedem, de eddig nem infórmálodtam ilyen téren.

Az egyik aukciós oldalon hozzá tudnék jutni csere utján egy Upc-s parabolára duál fejjel. Előzőekben írtad, hogy ilyen kell nekem.

Namost, ha sikerül az üzlet, akk nem kéne megvenni az Upc-sektől a parabolát, csak megrendelem a csomagot? Ugyanugy beszerelik ezt is?

Előzmény: udvozlom xy vagyok (3580)
udvozlom xy vagyok Creative Commons License 2010.12.13 0 0 3580

Hogy lehet-e vagy sem valasztani azt pontosan nem tudom. Lenyegeben az a helyzet, hogy ez a forgalmazoi pont joindulatan mulik. Tehat amiutan megrendeled, 5 napon belol felveszik veled a kapcsolatot es megkerdik, hogy mikor mehetnek szerelni. Noh es ekkor megkerdezheted, hogy esetleg lehetseges-e, hogy ilyen vagy olyan belterit hozzanak neked? Elemeletileg nekik mindegy amennyiben van leltaron.

 

Jelenleg 3 tipusu hagyomanyos belterit ajanl a UPC Direct.

 

Van a Phillips 6010-es. Ez relativ regi modell. Lenyegeben bevallt ha mar ennyit kibirt. Ja es relativ stabil. De ettol fuggetlenul, ezt amenyiben lehet kerulnem.

 

Tovabba ott van a Phillips 4101-es. Ugyes kis szurke keszulek, egesz gyors az ujratelepites es egesz stabil az egesz. Szemely szerint ezt valasztanam.

 

Vegul ott a HUMAX. Ez is eros kis keszulek viszont kent hatranya van. Egyreszt irto lassu a telepites. Masreszt pedig amennyiben ezt a keszuleket nem hasznalod ugy 10 napig akkor automatikusan zarolja a kartyat. Ha zarul a kartya akkor bekell telefonalj az ugyfelszolgalatra, kerned kell egy frissitest a kartyara es aram alatt stanb-by allapotban kell tartani 24 orat a keszuleket es ekkor oldodik fel a kartya. Ez most kerdeses mennyire jo vagy sem. Ezt mindenki eltudja maganak donteni. Szubjektiv szinten, nekem nem tetszik.

 

 

Ezek utan rajtad all melyik mellett dontessz. :)

Előzmény: reggio90 (3579)
reggio90 Creative Commons License 2010.12.13 0 0 3579

Értem. Elöző hsz.-ekben olvastam, hogy nem mind1 hogy milyet választok. Te melyiket ajánlod ha lehet egyeltalán választani?

Előzmény: udvozlom xy vagyok (3578)
udvozlom xy vagyok Creative Commons License 2010.12.13 0 0 3578

A UPC Direct -tol nem tudod megvenni. Toluk csak berelni tudod.

Előzmény: reggio90 (3577)
reggio90 Creative Commons License 2010.12.13 0 0 3577

És még annyit szeretnék megtudni, hogy a 2. beltérit nem lehet megvenni egyben csak bérelni lehet?

scarabaeus Creative Commons License 2010.12.13 0 0 3576

Azok a másik műholdon voltak, szabadon foghatók. Ha már ott voltak rajta, be lettek "mapelve" (a nem a számtechből vett kifejezés nem jut eszembe).

A Thoron nincsenek ott, ezért nincsenek. Viszont, az aldzsazira arab helyett angol hanggal megy, az is más:-)

Előzmény: reggio90 (3575)
reggio90 Creative Commons License 2010.12.13 0 0 3575

A Direct Medium-ban 53 csatorna van, de nincs külföldi(szlovák, angol, francián kívül). Ugyanis német csatornát is szeretnék, ilyeneket pl. pro7, rtl, dsf, stb.  Ez most már akk nem lehetséges? Csak a Bronze csomaggal lehetett nézni?

Előzmény: udvozlom xy vagyok (3572)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!