Keresés

Részletes keresés

kék-madár Creative Commons License 2014.04.03 0 0 78814

A forint 20%-s leértékelése szinte mindenkinek rossz rövid és középtávon.

Négy éve a minimálbér nettó 60.000 körül volt, most nett 66.000 forint. 
Ami a forint/euró árfolyam miatt tízezerrel is kevesebbet ér, mint négy éve.

Ráadásul a forintot állandóan lebegtették, ami tudod kiknek jó?

A spekulánsoknak.

Leginkább azoknak, akiknek volt bennfentes információjuk.

Nem sok ilyen volt, de azok most jobban élnek, mint négy éve.

Előzmény: hu manus2.0 (78812)
kék-madár Creative Commons License 2014.04.03 0 0 78813

"a konkrét ígéreteik zömét beváltották.."
Ez sem pontosan így igaz, de ennél nagyobb baj a végrehajtás minősége"

További súlyos megszorítások:

- ÁFA emelés 2%. 
Az átlag magyarnak a rezsicsökkentéssel együtt is ez akkora veszteség, ami évtizedek múltán fog kiegyenlítődni.

 

- üzemanyagok jövedéki adója miatt kb 100 Ft-tal élünk jobban literenként, mint 4 éve.

 

- Az önkormányzatok felelőtlen túlköltekezésének jóváírása

 

- A beígért és le is szerződött paksi beruházás, amire 50 év múlva elmondhatják a dédunokáink, hogy 30 milliárd Eurót költöttünk ( 10 milliárd hitel plusz kamatok) 

Előzmény: Bumburnyák (78809)
hu manus2.0 Creative Commons License 2014.04.03 0 0 78812

Lám akkor pezsdül fel egy fórum, ha beharangozzák a halálát.

 

A topicgazdával viszont vitatkoznom kell, mert:

 

- semmi nem valósult meg a választási ígéretekből (s, erre nem mentség az előző 4-5 kormány tesze-toszasága sem),

 

- a magány nyugdíjpénztárak lenyúlása törvényellenes volt + a magány nyugdíjpénztárak időközben jobb gazdasági mutatókat tudnak maguk mögött, mint az állami,

 

- a korrupció pártsemleges, de... de a magyar nép 1100 éves történetében nem tudsz olyan embereket felmutatni, mint a Simicska, Nyerges, Mészáros trió.

 

- lehet a nagyhatalmakra tojni kis- és nagyívben, de ennek az átlagpolgár + a külhoni magyarok isszák meg a levét,

 

- ha a forint inflálódik 10%-ot ez azt jelenti, hogy minden egyes állampolgár vagyona, megtakarítása kapásból 10%-al kevesebbet ér + mivel alig van hazai termelés minden termék és szolgáltatás 10%-al többe kerül. Emlékeztetnék mindenkit a 2010-es 264 Ft/euro árfolyamra.

 

S, akkor még nem beszéltem tákolt alkotmányról (1 év alatt 5-ször módosították), ebadóról, meghurcolt emberek sokaságáról, kiket a bíróság kivétel nélkül felmentett.

 

Zárásként csak annyit, én sem csomagolok a bőröndbe. 10-15 évvel ezelőtt kellett volna. Akkoriban azt mondtam, nem nekem kell elmennem. Ma már nem mondok ilyet, ma egyszerűen öreg vagyok egy új karrier felépítéséhez.

Bumburnyák Creative Commons License 2014.04.03 0 0 78811

..nekem sokkal fontosabb, hogy te mit gondolsz, mások mit gondolnak, és nem utolsó sorban, hogy én mit gondolok..és nagy ívben lesz@rom, hogy a nagyhatalmak mit gondolnak..azok úgyis csak magukra tudnak gondolni..ha kell, átlépnek rajtunk, ha kell, ránk lépnek..és még a cipőt sem mi választjuk meg, hogy milyennel..

 

..a forint árfolyama nagy kérdés, kinek jó, és kinek rossz, ha alacsony vagy magas..emlékszünk még szépbeszédű (útelágazódás) minisztrerelnökünkre, aki ugye megmondta, "ócsítani" kell a forintot, mert a mazdaságnak az a jó..

 

..ezt a kettősséget nehéz feloldani, a devizahiteleseknek és a külföldre utazóknak rossz a magas árfolyam, de a gazdaság szinte minden szereplőjének jó..a legjobb az lenne, ha beállna egy szintre és ott maradna..az jelenthetne bizonyos stabilitást..

Előzmény: Törölt nick (78810)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.03 0 0 78810

Szerintem egyáltalán nem számít, hogy vasárnap este mi mit fogunk gondolni...sokkal inkább érdekes, hogy az EU meg a szomszédaink és a ruszkik, meg az amcsik mit gondolnak a választás eredményéről, mert ugyi ettől függ a gazdaság, meg nem utolsó sorban a forint árfolyama!

Na ez az ami nem lesz mindegy, különösen a deviza hiteleseknek!! ( A beruházások 90 %-a EU-s pénz - ne felejtsük el! )

 

Majd megláttyuk.

Előzmény: Bumburnyák (78807)
Bumburnyák Creative Commons License 2014.04.03 0 0 78809

..a "mehetnek ellenzékbe" nekem elég konkrétnak tűnt..

 

..magam, mint mondottam, a kisebbik rosszat választom..mert igazi alternatívát nem látok..néágy évvel ezelőtt (visszakereshetően) azt mondtam, remélem, a 2010-es Fidesz nem egy régi rendszer utolsó kormánya lesz, hanem egy új rendszer elsője..

 

..ez nem jött be, bár a konkrét ígéreteik zömét beváltották..végre van a toldott-foldott kommunista alkotmány helyett egy új..a totális liberalizmust száműzték az alapoktatásból..lecsökkentették a parlament létszámát, megváltoztatták a választási törvényt..és véget vetettek az állami nyugdíjrendszer terhére létrehozott kötelező magánnyugdíj rendszernek..elvben egyet értek a munka alapú társadalommal..

 

..nekem sem tetszik az egykulcsos adórendszer..nem tetszik, hogy lopnak, csalnak és hazudnak..virágzik a korrupció (ugyanúgy, mint előtte)..nem lett jobb a közbiztonság..

 

..mindent figyelembe véve, pro és kontra, nyugodt szívvel adok nekik még négy évet, hátha korrigálják a nagy sietségben elkövetett hibákat..és nálam a baloldal majd akkor kap cseppnyi esélyt, ha tényleg megindul azon az úton, mely a múlttal való teljes leszámolás mellett a felelősséget is vállalja..és alúlról építkezve tisztul meg..

 

 

 

 

..végül is már csak hármat kell aludnunk, az esetleges ebéd utáni sziesztákat nem számítva..  :-))))))))))))))))

 

 

 

(..ja és vagyok annyira magyar, hogy ha a baloldal győzne, nem kezdek el bepakolni a bőröndbe..hanem maradok, és teszem a dolgom tovább)

Előzmény: kár_a_gőzért (78808)
kár_a_gőzért Creative Commons License 2014.04.03 0 0 78808

Félreértés ne essék, nem eredményt hirdettem.

Ha sikerül, akkor akkor él az opció, hogy négy év múlva újra meggondolom.
Ha nem sikerül, akkor majd négy évig szégyenkezhetsz, hogy neked (is) köszönhetjük a hazugságokat, átverést. 
Mert én hiszek a megjavulásban. Elhiszem, hogy liberálisból, lehet konzervatív, de abban nem hiszek, hogy ha a hazugságok felett szemet hunyunk, akkor az jobb belátásra bírja a csalókat.

Előzmény: Bumburnyák (78807)
Bumburnyák Creative Commons License 2014.04.03 0 0 78807

..nagy az önbizalom..kiváncsi leszek, vsaárnap este, hogy fogod gondolni..

 

:-))

Előzmény: kár_a_gőzért (78806)
kár_a_gőzért Creative Commons License 2014.04.03 0 0 78806

Jól megleckézteted a hazudozót!
Tőlem most nem kapnak még egy esélyt. Mehetnek ellenzékbe. Majd négy év múlva újra jöhetnek, ha bírnak.

Előzmény: Bumburnyák (78805)
Bumburnyák Creative Commons License 2014.04.03 0 0 78805

..én a kisebbik rosszra fogok szavazni..

 

 

..egyébként minden csak nézőpont kérdése..

 

:-)

Előzmény: kár_a_gőzért (78804)
kár_a_gőzért Creative Commons License 2014.04.02 0 0 78804

Senki sem lehet benne biztos.
4 éve a hazugság ellen tettünk, szavaztunk.
Miért ne tennénk meg ezt újra?
Miért tántorítana el néhány száz pártvezető, néhány ezer párttag, néhány tízezer rajongó?


Előzmény: Bumburnyák (78801)
Bumburnyák Creative Commons License 2014.04.02 0 0 78803

..igen..maradunk..!

Előzmény: kék-madár (78802)
kék-madár Creative Commons License 2014.04.02 0 0 78802

A magyar társadalom molekulái szét lettek szakítva.  Az atomok jó minőségűek, csak a kovalens kötés hiányzik. Van időnk.  Nem fogunk kivándorolni.  Megvárjuk.

Előzmény: Bumburnyák (78798)
Bumburnyák Creative Commons License 2014.04.02 0 0 78801

..ezt kapod cserébe a szocalista 8 évért..

 

:-)))

Előzmény: Törölt nick (78799)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.02 0 0 78800

Régi? Minden nap benézek...A gép bekapcsolása után mindig ugyan abban a sorrendben nézem meg a szokott helyeket, így ezt a forumot se hagyom ki. Konstatálom, hogy nem írt be senki semmit és megyek tovább. Ezt hívják napi rutinnak! :)

Előzmény: Bumburnyák (78796)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.02 0 0 78799

Én is így gondolom...

Nem tartozom a hivatásos kortesek és lelkesítők táborába, de szavazni elmegyek.

Valamikor Mezőtúron voltam katona...az elején azt hittem, hogy nem fogom kibírni, aztán úgy félidőben rájöttem, hogy de! Ugyan így ki fogom bírni az Orbán kormányt még négy évig, fél lábon is, csak éljem meg! :))

Előzmény: Bumburnyák (78797)
Bumburnyák Creative Commons License 2014.04.02 0 0 78798

..itt tényleg nagy az érdektelenség..

 

..a választásokat érintő esetleges érdektelenségről majd később, mondjuk, 7-én érdemes szót ejteni, feltéve, ha egyáltalán érdemes..

Előzmény: Bumburnyák (78796)
Bumburnyák Creative Commons License 2014.04.02 0 0 78797

..nem ez ma a politizálás szintere..

 

 

..most, hogy hozzászóltál, van okom nekem is belekotyogni..szerintem lefutott, csak a mérték a kérdéses..

Előzmény: Törölt nick (78794)
Bumburnyák Creative Commons License 2014.04.02 0 0 78796

..megérte a pár szó..  :-))))   ..két régi látogató..   :-))))))

kék-madár Creative Commons License 2014.04.02 0 0 78795

Nem az eredmény az érdekes, hanem az érdektelenség. 

Magyarország 2014.

Ez lenne a több, a szebb, a szabadabb?

Előzmény: Törölt nick (78794)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.02 0 0 78794

Úgy látom, nem fogsz beleizzadni a sok reagálásba!

 

( Az azért tényleg furcsa, hogy pár nappal a választások előtt ekkora a csend...ennyire lefutott volna? )

 

Előzmény: Bumburnyák (78793)
Bumburnyák Creative Commons License 2014.04.02 0 0 78793

..ennek a topiknak lejárt az ideje..ezt bátran kijelenthetem a létrehozójaként..  :-(

 

..sajnálom, mert jó fóruma lehetett volna a városnak, de a közösségi oldalak minden érdeklődőt elszippantottak..és bizony, ha a választások ideján sem pörög fel a topik, az a vég..

 

 

 

 

..megpróbálkoztam a szerkesztőknél, a moderatúránál a topik megszüntetésével, törlésével, de elutasítottak, úgyhogy lassú, elhúzódó haldoklásra kell számítani..de magam, amíg rajtam kívül ír ide bárki is, akkor bejelentkezem, és reagálok..gazdaként ez talán így illik..

Előzmény: exDínó (78791)
hu manus2.0 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 78792

Gödöllői hír : (

 

Holtan találták meg azt a 30 év körüli fiatalembert, aki Gödöllőn az erdőbe indult lovagolni, de a lova a lovas nélkül tért vissza a lovardába.

Balázs László a Pest-Megyei Kutató-Mentő Szolgálat szolgálatvezetője ismertette: a gödöllői rendőrkapitányság kérte meg őket, hogy a helyi erdészekkel és a rendőrség munkatársaival közösen keressék meg a férfit.

A lovasra a lovardától mintegy másfél kilométerre, egy villanyoszlop tövében találtak rá, vélhetően baleset áldozata lett - mondta a szolgálatvezető.

 

http://sport.hir24.hu/sportolok-a-palyan-kivul/2014/04/02/halott-lovast-talaltak/#a3

 

exDínó Creative Commons License 2014.04.01 0 0 78791

Nem gondoltam, hogy öt nappal a választás előtt ennyire kihalt lesz ez a topik....

 

hu manus2.0 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 78790

 

„Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt megérdemel.

 

Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek ülnek egy bölcs és becsületes nép nyakára, akkor a nép azokat a silány fickókat minél hamarabb a pokol fenekére küldi! De ha egy hitvány kormány huzamosan megmarad a helyén, akkor bizonyos, hogy a nemzetben van a hiba. Akkor a nemzet aljas vagy műveletlen.”

 

gróf Széchenyi István

Előzmény: kár_a_gőzért (78787)
Tejüvegzsebre Creative Commons License 2014.03.27 0 0 78789

A politikában apró érdekességek tömkelegét lehet találni... pl. A szocik eldöntötték, hogy külön indulnak együtt...  

Előzmény: exlex23 (78786)
Tejüvegzsebre Creative Commons License 2014.03.27 0 0 78788

... és úgy általában (majdnem) minden politikusra igaz. :-)

 

Ha konkrétumokat szeretnénk hallani, a többi képviselő sem tett le sokat az asztalra. Egyesek a felszólalásaikra büszkék, de számomra az eredmények a fontosak, és arról nem sokat hallottam. A többi képviselőről is el lehet mondani, felveszik a lakhatási támogatást (kivéve egy fő). Gondolom, Isáról és Gödöllőről nem könnyű bejárni a fővárosba ezért ott is laknak. Nevetséges... főleg, amelyikük közpénzből azzal szlogennel kampányol "Valódi képviselet".

Előzmény: kár_a_gőzért (78787)
kár_a_gőzért Creative Commons License 2014.03.26 0 0 78787

Vécsey itt is megkapja a magáét:"Vécsey tipikus álláshalmozóként havonta 1.3 millió forintot keres."

 

http://egyenesen.hu/vecsey-laszlo

Előzmény: exlex23 (78786)
exlex23 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 78786

Megnéztem a parlamenti linkeket, amit felraktál.

 

Egy apró érdekesség:

 

Az van a parlamenti honlapon Vécsey adatlapján az iskolai végzettségnél, hogy:

 

Végzettség: építőmérnök

Intézmény: Budapesti Műszaki Egyetem

Év: 1982

 

UGYANEZEN a linken, az ÉLETRAJZA is megtalálható, amely szerint:

"1982-ben szerzett Építőmérnöki diplomát a Moszkvai Autóközlekedési Egyetem Autóutak szakán."

 

Hoppá!

 

Pedig most, hogy a főnöke beleült (és ami rosszabb, beleültette Magyarországot is) Putyin ölébe, már nem kellene szégyellni a moszkvai iskolát :)))

Mondjuk az életrajz 2010-ben került fel a parlamenti honlapra, lehet, hogy akkor még más volt a "központi ukáz".

 

Előzmény: exDínó (78785)
exDínó Creative Commons License 2014.03.23 0 0 78785

Hopp, még valami: jelenleg három jelölt is aktív képviselő. Az elmúlt négy évük aktivitása:

Bertha Szilvia Zsuzsanna 

Lengyel Szilvia 

Vécsey László József  

 

 

Előzmény: exDínó (78784)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!