Keresés

Részletes keresés

MarQs Creative Commons License 2014.10.11 0 0 74379

A felülvizsgálat ingyenes, minden más - tehát a megjelölt hiányosságok pótlása - a lakástulajdonosok terhe.

A Tigáznál január 31 volt a felülvizsgálat úgymond "megrendelésének" határideje a lakosság részéről, a szolgáltatónak pedig (elvileg) szeptember 30-a volt a procedúra elvégzésének utolsó időpontja.

Hogy van-e bármilyen szankció ("bünti") a lakosság, vagy a szolgáltatók felé a határidők lecsúszása, vagy a hajlandóság teljes hiánya miatt, azt pontosan nem tudom - ahogy azt se, hogy hogyan halad amúgy ez az egész téma országosan - de a végső konklúzió kérdésedre válaszképp: a felülvizsgálat ingyenes.

Előzmény: Dunit (74350)
ErJudit Creative Commons License 2014.10.11 0 0 74378

Kedves László!

 

Csütörtökig csendben leszek, mert sajnos ebből csak odáig tudok eljutni, hogy egy földelt hosszabbítóba fogom bedugni a falon lévő helyett....valakit "szerzek", aki a többit is ki tudja próbálni, szerdán pedig jön a márka szerviz szerelője vissza, jelentkezem hét közepén, addig is nagyon köszönöm, üdvözlettel

Előzmény: citcat 18-16v (74377)
citcat 18-16v Creative Commons License 2014.10.11 0 0 74377

Mielőtt panelt venne hívjon fel mert van kölcsön adható tesztpanelem ha azzal is ugyanezt csinálja akkor kell máshol keresgélni, ha van szünetmentes tápegysége arról is ki kéne próbálni.

Előzmény: ErJudit (74372)
citcat 18-16v Creative Commons License 2014.10.11 0 0 74376

Így már csak az lehet,hogy a tápfesz hirtelen esik ezért kezd a gázmotor zörögni ez lehet a dugaljelőtt de a panel csatlakozójánál is (általában itt szokott korróziós kontakt hiba lenni mert aki beszerelte  kicsit beáztathatta). Mielőtt szerelőt hívna próbálja meg másik biztosítékról hosszabbítóval és ha így is van hiba akkor elenőrizze a panel 230-as vezetékét,a panelon a biztosíték tartót, a  főkapcsolójánál a forrasztást.Ha ezek jók akkor a tápegységen mérjen feszt, ellenőrizze az egyenirányítót és a 470mikros kondit. Ha mind jó akkor sajnos agymenése van és panelt kell cserélni.

Előzmény: ErJudit (74372)
topikolos Creative Commons License 2014.10.11 0 0 74375

Ok, akkor ahhoz nem nyúlok, ha nem oldódik meg a problémám a vizes rész takarításával, hívom a szerelőt.

Előzmény: sjohn (74374)
sjohn Creative Commons License 2014.10.11 0 0 74374

De, az már "gázos" rész.

Előzmény: topikolos (74373)
topikolos Creative Commons License 2014.10.11 0 0 74373

Köszi. Ez már kicsit magas, így első hallásra. Az még mindíg nem a gázos része a kazánnak? Majd  lehet, hogy inkább fotózok és úgy kérdezek...

Előzmény: sjohn (74369)
ErJudit Creative Commons License 2014.10.11 0 0 74372

Kedves László! Először is köszönöm a választ, de

 

1) Az elmúlt időhöz képest semmi nem változott és nem volt ilyen

2) aki itt volt javítani, neki is eszébe juthatott ez a lehetőség, mert azt mondta, hogy legközelebb elzárjuk a vizet és kipróbáljuk, hogy "nyugton" marad-e.  Miután kiderült számomra, hogy a helyzet változatlan, kipróbáltam, elzártam. Bánatomra a kazán ugyanúgy viselkedett, mint nyitott állapotban.

3) Tegnap éjjel kb. 2,5 órámként felkeltem megnyitottam a meleg vizet 1 pillanatra és így csönd volt.....őrület

4) ma éjjel pedig a villanyt kikapcsoltam, tehát nem működött

 

Teljesen tanácstalan vagyok, mint csináljak? Nem hívhatok ide 10-20 embert, mert azt anyagilag nem birom (egy új készülék ára) és ahogyan előzőleg írtam, elmenetele után órákkal derül ki, hogy kitalálta-e a megoldást.  üdv.

Előzmény: citcat 18-16v (74371)
citcat 18-16v Creative Commons License 2014.10.11 0 0 74371

A kazánnak nincs semmi baja csak a hálózat vízrendszerében mozog a víz ez beindítja a melegvíz érzékelőjét és beindul vizet melegíteni,de rögtön abba is hagyja mert ugye nem használod a vizet. ez akkor fordul elő ha levegő van a hálózati vízcsőben (felső emelet ami nincs használva, vagy valahol keresztmetszet csökkenés miatt mozog a víz ami akár a szomszédban is lehet) Ezt úgy lehet egyszerűen megoldani hogy a bejövő vízóránál vagy a készülék elé beszerelsz egy visszacsapó szelepet.

Előzmény: ErJudit (74352)
Poc2 Creative Commons License 2014.10.10 0 0 74370

Köszömnöm a véleményeket!Napelem sajnos nincs!Viszont napkollektort akarunk,úgy tűnik sikerült kitalálni milyen legyen.De ettől persze kell a hagyományos megoldás is a téli hónapokra.

sjohn Creative Commons License 2014.10.10 0 0 74369

Ha már úgy is szétszeded, nézd meg a gázarmatúrában lévő szelepemelő rudazatot is, mert az legalább olyan gyakran szorul, mint a tömszelence rúdja!

Előzmény: topikolos (74363)
C20NE Creative Commons License 2014.10.10 0 0 74368

Szerintem is olcsóbb gázzal! ( Hacsak nincs napelem a tetődön és el kell fogyasztani a termelést )

Előzmény: Poc2 (74366)
morgen66 Creative Commons License 2014.10.09 0 0 74367

A gáz olcsóbb mint az áram. Szerintem.

 

 

Előzmény: Poc2 (74366)
Poc2 Creative Commons License 2014.10.09 0 0 74366

No még egy kérdésem lenne amire nem találom a választ,vagy legalább véleményeket!

A fürdőszobában nincs se bojler sem fűtés és a mellette levő szobában sincs fenn a konvektor.Ezért egy mika kazánt tervezek a szobába betenni,ezzel megoldanám a fürdőszoba fűtését is.A kérdés hogy a kazánt megéri-e belekötni a tartályba?Vagyis hogy egy 140literes tároló esetén villannyal vagy a minikazánnal olcsóbb a hmv-t előállítani?

topikolos Creative Commons License 2014.10.09 0 0 74365

Lehet, hogy érthető, csak én nem olvastam elég alaposan... :)

Előzmény: Törölt nick (74364)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.09 0 0 74364

Nekem azért tűnt érthetőnek és korrektnek a leírás, mert az átfolyós vízmelegítőm is hasonló szerkezet, ott is van tömszelence, tolórúd, elkülönülő vizes és gázos egység.

 

Én is csak a vizes részét szoktam bütykölni, nem egy nagy kaland.

Előzmény: topikolos (74359)
topikolos Creative Commons License 2014.10.09 0 0 74363

Köszi, megnézem majd. Még tavaly vettem észre egyszer, hogy nem kapcsolt ki, hiába kérte a termosztát, csak akkor nem foglalkoztam vele, mert fával fűtöttem, és szinte egész szezonban be sem volt kapcsolva. Most viszont kellene...

Előzmény: halaloszto (74361)
ErJudit Creative Commons License 2014.10.09 0 0 74362

computherm q7 prog.digitális   üdv

Előzmény: ErJudit (74357)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.09 0 0 74361

nagyon régen szedtem szét ilyet, de totál külön van a gáztól, ez a rúd köti össze. óvatosan egy fogóval meg lehetne mozgatni, meg megzsírozni. legjobb persze ezt a membrános komplett cuccot levenni, szétszedni, felpucolni megzsírozni.

 

Vajk

Előzmény: topikolos (74360)
topikolos Creative Commons License 2014.10.09 0 0 74360

Köszi.

És az kiszabadítható valahogy? Illetve a gáz részéhez nincs közvetlenül köze, ha jól gondolom, mert ahhoz nem nyúlok.

Előzmény: halaloszto (74356)
topikolos Creative Commons License 2014.10.09 0 0 74359

Köszi, ezt olvastam, de nem minden egyértelmű.

Előzmény: Törölt nick (74355)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.09 0 0 74358

Milyen termosztát van hozzá ?

Előzmény: ErJudit (74357)
ErJudit Creative Commons License 2014.10.09 0 0 74357

 

 

Köszönöm a gyors választ joevagyok,  de - nő vagyok, fogalmam sincs -,de az biztos, hogy semmi nem lett állítva a készüléken úgy állt be ez a helyzet. Az pedig tuti,  semmiképp nem normális, hogy óránként "rákezd", 2-3 hónappal ezelőtt max. éjszaka 1x lehetett hallani, ami állítólag normális is....még mindig várom a segítséget. nagyon köszönöm  üdv

Előzmény: joevagyok68 (74354)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.09 0 0 74356

alul van egy kerek ize, amiben van egy membran. az erzekeli a nyomaskulonbseget (vizaramlast). tehat az elektronika csak a szivattyut kapcsolja, a gazt a vizaramlas maga. ez az ize egy kis ruddal tologatja a gazszelepet. ez a rud van beszorulva.

 

Vajk

Előzmény: topikolos (74353)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.09 0 0 74355

http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_530617.html

 

http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_534943.html

 

Vagy a linkelt topik további hozzászólásai is érdekesek lehetnek, ha már épp az adott típusról szól.

Előzmény: topikolos (74353)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.09 0 0 74354

Mivel kombi a kazán...

És "lemezes" a HMV hőcserélő benne...

nincs egy olyan beállítás aktiválva, hogy melegen tartja a HMV hőcserélőt - hogy hamarabb legyen meleg víz a csapoknál - ezért néha ráfűt ??

ÉS iccaka ugye nincs annyi környezeti zaj ezért jobban hallod/zavar ...

Bár a használati nem ír ilyenről..

 

"lépésben nem fűtött föl a beállított hőfokra...leállt (termosztát jelezte a fűtést) a keringető (?) működött hallható volt a készüléknél,"

EZ meg azért van mert a kazán minimális teljesítménye nagyobb mint a radiátorok által leadott...ezért "kapcsolgat"...mármint a gázégőt ki-be.

 

Előzmény: ErJudit (74352)
topikolos Creative Commons License 2014.10.09 0 0 74353

Sziasztok!

 

Van egy régi FÉG ZC-18.1 kazánom. Jelenleg azt csinálja, hogy nem akar leállni a fűtéssel, vagyis a főégő folyamatosan kapja a gázt. Az elektromos panel alján található szabályozót hiába csavargatom, akkor is tovább fűt. Ezzel ugye a kazántermosztát kapcsolási hőmérsékletét szabályozom, vagyis az előremenő hőfokát? Amikor kattan a kapcsoló, a szivattyú hallhatóan leáll, de a gázláng nem alszik el.

Mivel problémám volt a termosztáttal, ezért kiiktattam (rövidre zártam, így olyan, mintha folyamatosan kérné a fűtést), tehát jelenleg csak a kazánban lehet a hiba szerintem.

Elektromos vagy mechanikai jellegű lehet szerintetek? 

Igazán nem vagyok tisztába minden részének a működésével. A kazántermosztát lekapcsolja a szivattyút, és valami méri a nyomáskülönbséget a be és kimenő ág között, és ez alapján kap vagy nem kap gázt a főégő? 

Van egy másik ugyanilyen kaznom, ha valamit cserélni kell, az megoldott.

 

Köszi.

ErJudit Creative Commons License 2014.10.09 0 0 74352

 

 

 

Először "járok" itt, abban bízva, hogy lesz olyan segítőkész valaki, hogy próbál eligazítani a problémámban.

 

SDuval  Semia F24 kombi kazánról van szó. Új házhoz kaptam, 3 éve lett üzembe helyezve. A probléma: használaton kívül 2-3 óra elteltével "dolgozni" kezd, ami 2-3 perc elteltével egy kisebb rángással befejeződik. Ez főleg éjszaka hallható...ebbe őrülök bele, itt volt a szakszerviz embere. Fogalma nem volt,hogy mi a baj, próbálkozott hőérzékelő cserével, kiszállás, munkadíj, alkatrész 15 e és semmi nem változott. Az, hogy eltalálta-e a hibát csak a távozta után órákkal derül ki, főleg éjszaka  - persze a munkadíjjal messze jár -,

mit csináljak?

(Egyébként meleg víz, fűtés o.k., habár a fűtés is másként működik, mint tavaly...egy lépésben nem fűtött föl a beállított hőfokra...leállt (termosztát jelezte a fűtést) a keringető (?) működött hallható volt a készüléknél, majd  5-10 múlva ismét kezdett rendesen dolgozni, amit a lámpa is jelzett.  Előre is köszönöm a segítséget, üdv.

Lacivill Creative Commons License 2014.10.09 0 0 74351

Azért az EPH ennél sokkal több, mint pár bilincs.

Előzmény: Dunit (74350)
Dunit Creative Commons License 2014.10.09 0 0 74350

Ja hogy nálad un. műszaki felülvizsgálat volt és ezt a két műveletet írták elő. Mint a 30 -ban mondták, reális az ár  - főleg számlával.

 

 

 Apropó . és a felülvizsgálat mennyibe került ??

 A. verzió : ingyenes  - legalább is ha a szolgáltató végezte, 

 B. verzió ha piaci szereplő az is legalább 15 ezer vagy még több is.

 

 

 Akkor, ha nem titok mennyibe került az a műszaki biztonsági felülvizsgálat nálatok ??

 

 

 megjegyzés :   tavaly a csapból is az folyt, hogy a műszaki biztonsági felülvizsgálat ingyenes lesz, ennek ellenére  nem siettem, mivel apró szabálytalanságok nálam is akadnak. pl. az egyik fűtésemnél nincs EPH ( másik 3 -nál igen )

 de ha csak ezen múlik - veszek pár bilincset és rárakom  a gázórára úgy ahogy kell.

Előzmény: MarQs (74349)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!