Keresés

Részletes keresés

MarQs Creative Commons License 2014.10.06 0 0 74331

Azt elfelejtettem írni, hogy mindez Debrecenben, de gondolom a lényegen akkor nagyon nem változtat.

Köszönöm a gyors, tömör választ! :)

Előzmény: C20NE (74330)
C20NE Creative Commons License 2014.10.06 0 0 74330

Reális.

Előzmény: MarQs (74329)
MarQs Creative Commons License 2014.10.06 0 0 74329

Sziasztok!

Ha van támpontotok, konkrét tapasztalat, netán aktuális árjegyzék: egy 80-100 cm-es flexibilis gázcsatlakozó cső cseréjéért és a gázmérő óra EPH bekötéséért 13.000 Ft reális munkadíj?

Tájékozódnék némiképp, mielőtt jobban leapasztanám a folyószámlám, mint kellene... :)

Előre is köszönöm a bármiféle segítséget!

aronpapi Creative Commons License 2014.10.06 0 0 74328

 

Ez talán segít ...

 

Előzmény: murray (74326)
zoom03 Creative Commons License 2014.10.06 0 0 74327

Köszi, máris rákeresek váltószelepre a gugliba.

Előzmény: joevagyok68 (74325)
murray Creative Commons License 2014.10.06 0 0 74326

helló, egy kérdésem lenne egy hátsó kifolyású WC-t cserélek  a dömötör lehúzónak a bevezető vízcsőve mekkora? egy collos? kösz

joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.05 0 0 74325

Gyurcsok lehet valtoszelepre tippelne igy tavolbol !

Előzmény: zoom03 (74321)
morgen66 Creative Commons License 2014.10.05 0 0 74324

Szerelvényeket gondolom a tulaj veszi,meg a radiátorok tipusai között is van árkülönbség.(mosdó , wc , csapok)

Lehet venni törölköző szárítós radiátort 10 000 forintért is, de lehet 100 000 ezerért is. 

Előzmény: István a kováts (74322)
morgen66 Creative Commons License 2014.10.05 0 0 74323

Víz-fűtés szerelés 260 000 ft plusz az anyag 200-250 ezer.(jobb minőségű ötrétegűvel szerelve)

 

Gáz nincs benne,de annak a szerelése és az anyag nincs 400 ezer.

 

Gázterv, gázmeó,kémény , Eph,gázóra le és felszerelés stb. plusz költség.

Előzmény: TSZVTSZV (74319)
István a kováts Creative Commons License 2014.10.05 0 0 74322

 Hát egy elég nagy vonalú ajánlat, de jobb mint a semmi.  És eleve vannak evidens  / egyértelmű  dolgok.

 

 pl.

  "régi gázcső bontása"  

 Nyilván lebont mindet nem hagy ott semmit.  Aztán a gázórának ha megvan a helye nem teszi másfél méterrel közelebb, hogy kevesebb cső legyen.

 Elviekben - sőt gyakorlatilag is kell egy gázterv - ez kötelező, a többi fejből is elvégezhető.

 ahol nincs mennyiség ott egyértelmű, hogy 1 db van. A csőhosszokat a mester meg magának azért biztos kiszámolta.

 talán a szerelvényeknél meg kellene állapodni a márkákban.

 

 

 ', sem a gázóra le, fel szerelése,' azt mindig a szolgáltató végzi jó vastagon árazva.

 

 első ránézésre különösebb elemzés nélkül nagyjából reális az ár. Mondtam írtam elsőre.

  Habár sok minden hiányzik még, mint ahogy írod is :  "NINCS BENNE a kazán, a radiátorok, a termosztát, a radiátorok thermo fejei. "

 Meg a kémény, meg a villamos rész. Legyen a kazán 250  e /optimista /, radiátorok legalább 150 e , termosztát  15 e,  termofej - nem tudom, kémény  200 , villamos rész EPH,  külön áramkör érintés védelemmel. Fi relé 50 e, legalább 700 eft. Terv  40 eft gázóra le és felszerelés  20 -20. akárhogy nézzük több mint másfél milla. ha nagyon alkudozol max. 250 megtakaríthatsz.

Előzmény: TSZVTSZV (74319)
zoom03 Creative Commons License 2014.10.05 0 0 74321

Sziasztok!

 

Elég különös a hibája van a turbós falikazánunknak, nevezetesen (napi) első indításkor a fűtés rész csak akkor indul el, ha közben a meleg vízcsapot kinyitom a fürdőszobában. A kazán típusa: Viessmann Vitopend 100 (2007 évi).

 

Segítséget előre is köszönöm!

pajaci Creative Commons License 2014.10.04 0 0 74320

Ez nem árajánlat, hanem sajtpapír.

Előzmény: TSZVTSZV (74319)
TSZVTSZV Creative Commons License 2014.10.04 0 0 74319

Az ajánlat nem tért ki pontos márkákra, mennyiségekre, és a tételek sincsenek egyenként beárazva. Az alább felsoroltakon kívűl semmi más nincs benne, sem a terv, sem a gázóra le, fel szerelése, sem a kazán garis beüzemelése, sem maga a kazán, sem a radiátorok, csak a csupa számomra nehezen beárazható cucc, és a munka.

Gázhálózat kiépítése

 

Anyag: 

- rézcső

- csőbilincsek

- golyós csap

- acélhálós flexicső

- gáz pressz idomok

- gázórabekötés szerelvényei

 

Munka:

- régi gázcső bontása

- gázóra kialakítása

- kazán kialakítása és bekötése

- átadás  a gázműveknek

 

vízhálózat kiépítése

 

Anyag:

- ötrétegű műanyag cső 

- pressz idomok 

- PVC lefolyó idomok és csövek

 

Munka:

- mosdó kiállás kialakítása és szerelvényezése

- mosogató kiállás kialakítása és szerelvényezése

- mosogatógép kiállás kialakítása és szerelvényezése

- mosógép kiállás kialakítása és szerelvényezése

- WC kiállás kialakítása és szerelvényezése

- kád kiállás kialakítása, beállítása és szerelvényezése

 

 

fűtésrendszer kiépítése 

 

Anyag:

- ötrétegű, hőszigetelt  műanyag cső 

- védőcső

- pressz idomok

- kazán bekötéshez szükséges anyagok

 

Munka:

- 6 db radiátor kialakítása és szerelvényezése

- kazán kiállás kialakítása és szerelvényezése

 

anyagköltség összesen bruttó: 425.000,-Ft

munkadíj összesen nettó: 447.000,-Ft

 

 

 

 

Előzmény: morgen66 (74317)
szocske_ Creative Commons License 2014.10.04 0 0 74318

Sziasztok!

 

28 kW-os Junkers Ceraclass (nem kondenzációs) kombikazánnal fűtök.
A ház két szintes, de a felső szintet nem használjuk.

Lent nagyrészt padlófűtés van, egy szobában radiátor + a fürdőben törülközőszárítós radiátor.
Mivel a felső szint jelenleg nincs használatban, ott el vannak zárva a radiátorok.

 

 

A padlófűtés körben van egy termosztátos szelep, így annak a hőmérsékletét tudom szabályozni, jelenleg 30 fokra van állítva.

A padló körnek saját keringető szivattyúja van, amikor a termosztátos szelep elzár, akkor a benne lévő vizet keringeti.

Mivel ez a szivattyú nonstop működött, tettem egy csőtermosztátot a szelep elé, most már csak akkor megy a szivattyú, amikor jön a kazántól a meleg víz.

 

A kérdésem az lenne, hogy milyen fokozatra állítsam a kazánt, hogy gazdaságosan üzemeljen a kazán.


Az 5-ös fokozatnál van egy radiátor ikon, gondolom ez lenne ésszerű ha a teljes házat fűteném. 

Ellenben a padlófűtésnek feleslegesen menne az 50-60 fokos előremenő, és gondolom a 2 radiátoron nem hűl vissza eléggé, így bár még nem figyeltem ki, de gondolom a kazán elég sokat gyújt be és alszik ki, mert amikor a padlóba nem kell meleg, akkor csak a 2 radiátorban kering a víz.

 

Azt feltételezem, hogy gazdaságosabban működne a fűtési rendszerem, ha lentebb venném a víz hőmérsékletét, mert a padlóba eleve elég lenne 30 fokos víz, a szobai radiátor elég nagy, ott nem lenne hideg, a fürdőben pedig van padlófűtés is, így az ottani radiátor sem lényeges.
Alacsonyabb hőmérsékletnél nyilván több üzemórát menne a kazán, hogy a házban meg legyen a kívánt hőmérséklet, de cserébe nem 60 csak 40 fokon tartaná a fűtővizet.

Erősítsetek meg vagy cáfoljátok az elméletem, mikor járok jobban, ha melegebb víz megy a radiátoroknak és a padló pedig vissza van fogva, vagy ha alacsonyabbra állítom a hőmérsékletet, cserébe többet működik a kazán?


 

morgen66 Creative Commons License 2014.10.04 0 0 74317

 

Hasonló lakást csináltam,de első ránézésre soknak tünik mind a kettő. Igaz jó lenne tudni pontosan mi van az árajánlatban. Mailem publikus ha gondolod írj.

Előzmény: TSZVTSZV (74315)
pajaci Creative Commons License 2014.10.04 0 0 74316

Pesten magasabbak a bérek és munkadíjak mint vidéken.

Ebben az árban a gázterv is benne van?

Előzmény: TSZVTSZV (74315)
TSZVTSZV Creative Commons License 2014.10.04 0 0 74315

Üdvözlet Mindenikek!

 

Némi segítségre lenne szükségem árakat illetően. Adott egy budapesti 72m2-es lakás 6 fűtendő helységgel. A feladat egy kondenzációs kazánnal fűtött radiátoros kétcsöves rendszer kiépítése, a lakáson belüli gázcső, valamint a vízvezetékek cseréje. A bontás megtörtént, a lakás üresen áll. A gázcsövön kívül, minden más cső a falban menne, tehát vésni kell, mert a korábbi fűtés más rendszerű volt. A fűtés és a víz ötrétegű hőszigetelt műanyag csőből készül, a gázcső pedig réz lesz. A gázóra kazán távolság kb. 14m. A fűtéscsövek hossza kb. 35m. A csatornától és a bejövő vízvezetéktől a kiállások kb. távolsága:

 

kazán 8m

mosogató 5m

mosogatógép 4m

mosdó 4m

kád 2m

mosógép 1m

WC 1m

 

A fentiekre egy ismerőstől a következő ajánlatot kaptam, ami nekem erősen túlárazottnak tűnik, de mivel az ilyen jellegű munkákat nem lehet úgy összehasonlítani, mint kész termékeket, lehet hogy reális.

 

Munkadíj nettó:            447.000,-Ft   alapszerelés és szerelvényezés 

Anyag költség bruttó:  425.000,-Ft

 

Az anyagköltségben a víz és fűtés csövek, idomok, szelepek, PVC lefolyó csövek, gázcsövek és idomok vannak, tehát NINCS BENNE a kazán, a radiátorok, a termosztát, a radiátorok thermo fejei.

Bakosné Batta Aranka Creative Commons License 2014.10.04 0 0 74314

Üdv!

Renova típusú kombi cirko gázkazánom folyamatosan fűt.

Valaki tud egy hozzáértő szerelőt?

mackalac Creative Commons License 2014.10.02 0 0 74313

fotózd le, nekem is ilyen van megnezem, szerintem a kondenz eldugult,lecsuszott

Előzmény: tomi271 (74311)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 74312

Maga a szelep csopog 'vqwlahol' vagy valamelyik csatlakoz/oja-asa ?

Mert ha a masodik , akkor esetleg 'huzhatnal' rajta es/vagy tomittescsere megoldana a problemat !

Fenykep   nincs ?  :-) 

 

Előzmény: tomi271 (74311)
tomi271 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 74311

Sziasztok!

 

A kedvenc Saunier Duval Isotwin kazánom nem várta meg, hogy elkezdődjön a fűtési időszak egyszer csak elkezdett csöpögni. Először szép lassan, majd másnapra (mára) már igencsak tempósan.

A hivatalos szerviz jövőhét keddre vállalta, hogy megnézi; a bejáratott mester meg nem elérhető.

A nyomás nem csökken, a víz nem hideg ami csöpög hanem langyos és valami szelepnek néz ki ahol csöpög.

 

Van-e köztetek valaki aki Biatorbágyon ezt megnézné/megjavítaná ? Köszönöm!

krampy80 Creative Commons License 2014.09.30 0 0 74310

Kösziii,

ment PM

Előzmény: citcat 18-16v (74309)
citcat 18-16v Creative Commons License 2014.09.30 0 0 74309

Hívj fel 06309754152 visszahívlak és meg gyógyítom telefonon keresztül mint Gyurcsók bácsi

Előzmény: krampy80 (74308)
krampy80 Creative Commons License 2014.09.30 0 0 74308

Sziasztok,

Segítségetek szeretném kérni.

Van egy Isotwin (kombi, beépített tárolós) kazánom.

Tök gáz, teljesen másra számítottam melegvíz "csinálás" hatásfokára. - de lehet valami nem jó benne, ezért is érdeklődöm.

Először is, ha kinyitom a melegvizet, akkor jön a melegvíz, de aztán egy idő uán (értsd kb 1 perc múlva) langyos lesz, zuhanyzásra alkalmatlan. 60 fokra van állítva a kazánon a melegvíz hőfoka.

Igen, erre rá lehet fogni, hogy 16-18 liter/percnél többet engedek ki, na de tényleg ennyire "spórolni" kell vele?

Másik, amit még megmagyarázni sem tudok, hogy felmelegíti a tárolót a beállított értékre, de nem kellene neki, mit tudom én mondjuk 5 - 10 fokos hőmérséklet csökkenésekor (állásában pár óra alatti csökkenésről beszélek) bekapcsolódnia?

Mert az oké, ha kinyitom a meleg vizet, jó pár 10 mp után bekapcsol (kb, amikor már kifogyott a tárolóból a víz:S), de ha reggel kinyitom, le van hülve huszonx fokra, onnan meg már melegíteni nem nagyon tud hirtelenjében.

Összegezve normális dolog, hogy állásában nem fűti magát vissza a beállított értékre?

 

köszi

G.b.Reload Creative Commons License 2014.09.30 0 0 74307

Kazáncseténél át kell ragasztani a régi matricát az új kazánra, de mivel ez tervköteles, csere előtti este meg kell tervezni, másnap jöhet a csere. Engedélyt meg itt adnak a fórumon.

Előzmény: Korundos (74306)
Korundos Creative Commons License 2014.09.30 0 0 74306

 Van benne valami.

Na de hogy jönnek ahhoz, hogy a kazánomra vonal kódos matricát tegyenek.   Rongálásnak is vehetem.

 Azért a lakosság ha nem lenne ennyire nyuszi, betehetnének ezeknek a kéretlen ellenőröknek.

Pl. minden behatolásnál igazoltatás, adat egyeztetés. Kikérdezés.

 

Lőnének a normának.

Előzmény: citcat 18-16v (74294)
Soká Creative Commons License 2014.09.30 0 0 74305

Sziasztok!

Egy hete érdeklődtem, hogy az öreg FÉG kazánunkba milyen keringtetőszivattyút vegyek a régi jugoszláv darab helyett.

C20NE javasolta az akciós ALPHA2 L 25-60 180-ast.

Aki javította a a kazánunkat, most ezt ajánlotta:

http://www.gepesz.hu/termekek/szivattyuk/szolar_szivattyuk/DAB_60115320

Ez beszerezhető 22.000Ft-ért is. Az egyik boltos még valami olyasmit is magyarázott, hogy ha az újfajta szivattyút veszem, akkor lehet, hogy az igényli a kazán elektromos paneljának valamiféle átalakítását (ehhez sem értek...)

Előzmény: Soká (74225)
Tockos49 Creative Commons License 2014.09.29 0 0 74304

A víz folyt,csak nem volt meleg.

Előzmény: pajaci (74302)
ha4nz Creative Commons License 2014.09.29 0 0 74303

Én még mindig nagy bizalommal fordulok a féghez, mert van hozzá alkatrész és lesz még szerintem 40 évig, ahogy a V4-hez ma is kapsz mindent. A vízarmatúra és a gázszelep változott, meg made in germany cimke vigyorog rajta, de ugyanúgy egyszerű és teljesen üzembiztos megoldásokkal készül. (talán erre is igaz, hogy életre tervezve).

Nem beszélek le senkit a bosch, junkers, baxi és egyéb csodás dolgokról, de Magyarországon egy ilyen nagynevű céghez fordulok inkább bizalommal az alkatrész ellátottság folytonossága miatt.

Előzmény: gkrisz78 (74295)
pajaci Creative Commons License 2014.09.29 0 0 74302

Érdekes! Ha elvan repedve egy tömítés, miért nem folyik a kádba a víz, csak a mosogatóba??

Előzmény: Tockos49 (74301)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!