Keresés

Részletes keresés

GPS Creative Commons License 2013.09.27 0 0 2396

 

Én ezzel lottóztam egy kicsit, mert elég gyanús egy bolt ez, afféle vaterás-vállalkozás - de a cucc is olyan, hogy ahhoz már hozzányúlt valaki előtte (pl. a PVR-ready-ből valódi PVR-t nyitottak szorgos kezek)  - de gondoltam egy 10-est még megrizikózok, ha elbukom, hát elbukom.

 

Fogalmam sincs honnan jöhet ez az áru - mert nem vadi-új (ki lett bontva, szoftver lett benne cserélve, ilyesmi) -  de nem is használt, a szó megszokott értelmében.

Érdekes, minden esetre - a lényeg, hogy műxik :-))))

.

Előzmény: nicko (2395)
nicko Creative Commons License 2013.09.27 0 0 2395

nem kell ajánlanod..én is szoktam ;)

Előzmény: GPS (2394)
GPS Creative Commons License 2013.09.27 0 0 2394

 

".....de aki sokszor rögzít és néz vissza filmeket sokkal jobban jár egy 2,5" 500GB-os samsung vagy wd portable vinyóval."

 

Oké, értem - csak ezzel pont az a baj, hogy pontosan a felvétel-készítés egyik fontos eleme vész el - vagyis az, hogy az egyik csatornán nézzel valamit... miközben egy másik csatornán, úgy félidő-tájt kezdődik egy rég-vadászott film, vagy műsor - amit szintén megnéznél később.

 

Na ez az, amit 1 tuneres masinával nehéz realizálni.

 

Ezért (meg a PIP-ért is, amiről az elején naivan azt hittem, hogy majd használható lesz) - szóval ezért vettem 10 rugóért egy második kábeltunert a TV mellé - konkrétan ezt:

 

http://koscso.blog.hu/2013/04/05/techwood_dvb-c_digitalis_kabel_tuner_hdmi_1920x1080_usb_10_000_ft

 

Ez aztán mindent tud - még net-csatlakozása is van, hálózatba köthető, meg a fenetudja mi mindent tud még - de a lényeg, hogy remek tuner, jobb (sokkal gyorsabb) mint a TV sajátja, üti-vágja a PVR-t, nem finnyáskodik a pendriveokra... szóval nekem bejött.

 

Gondoltam, ha már vagy 40-50 ezerrel olcsóbban vettem a TV-t, mint a szalonban - akkor egy 10-est megér kibővíteni a második (ráaádsul felvevős) tunerrel - nem igaz?

:-)

.

Előzmény: nicko (2391)
Doky586 Creative Commons License 2013.09.27 0 0 2393
„Lehet hülyeség, de olyan nem létezik, hogy csak egy particiót formázni arra a lehetetlen formátumra?”

Ez a hdd a megállítható élő adáshoz és az időzített felvételhez van csak használva. azaz nincs értelme kihúzni a tvből. Mindig kell. Vegyél egy olcsó 2,5" külső hdd-t. 500G alatti is elég, csak a TVhez.
Előzmény: GPS (2387)
nicko Creative Commons License 2013.09.27 0 0 2392

Nem is merek firmware-t frissíteni soha - mert lehet minderre a lazaságra már rájöttek Szöulban - és a frissebb fw-verziókból már kiírtották ezt a lehetőséget - és mehetek a Samsung-boltba billentyűt venni. 26 ezer+áfáért.

.

 

ők inkább a samygora ugranak, mert ők sokkal több okosságot hoznak ki a tévéből, mint azt a dél-koreaiak szeretnék.

Előzmény: GPS (2390)
nicko Creative Commons License 2013.09.27 0 0 2391

nekem 8GB-os DT400 van és szó nélkül viszi. Ez még ugye USB 2-es és a fő szempont a 10mb/sec írás ami kell a tévének különben nem fogadja el az ez alattiakat teszteléskor.

az újaknál ez már nincs az USB3 miatt...viszont a tévébe USB 2 van még mindig ha jól tudom és a gondok valszeg ebből adódnak. Tudom, hogy visszafelé kompatibilis, de még sem a jelek szerint tv esetében. Ki kell tapasztalni mely márkával nincs gondjuk a tévéknek USB 3-as pendrive használatakor..kingstonnal kezdeném a tesztet.

 

A méret függ a szolgáltatótól.

kábel esetében (digi,upc) a HD az 1920×1080 felbontás a mindigtv ezzel szemben
1440*1080 tolja HD-ben.

így a digikábelen erre a penre kb. 35 percnyi anyagot veszek fel mindigtv-n a dupláját.

SD-ből kb. 60 perc ill. 120 perc.

HD-ban a méret olyan 3.95GB SD-ben a fele majdnem 2GB lett kézilabda meccseket illetően.

 

de aki sokszor rögzít és néz vissza filmeket sokkal jobban jár egy 2,5" 500GB-os samsung vagy wd portable vinyóval.

Előzmény: GPS (2390)
GPS Creative Commons License 2013.09.27 0 0 2390

 

Apropóóóóóó !

 

Hálás lennék ha megmondaná valaki, hogy egy full HD, 1,5 órás film mégis hány terabájtot eszik meg ebben a daliás formátumban?

 

Még nem sikerült kitapasztaljam - pláne hogy egyelőre csak egy 4 Gigás Kingston van hátul beszúrva - próbából.

 

Egyébként sokan hüledeztek, hogy hogy a jó fenébe fogadta el nekem felvenni (!) ezt a 3 éves technikát... miközben másoknak sorra dobja vissza a csemege-pendrájvjait - mert vélhetően túl lassúnak, vagy rossz a szagúk.... vagy csak színben ízléstelennek találja a TV.

 

Ugyanígy hüledeztek, amikor meséltem, hogy a noname, 1.799 Ft-ért, fűszerüzletben (Penny-ben) vásárolt billentyűzetemet is hogy a túróba fogadta el a Samsung első szúrásból - ráadásul kiosztás-helyesen is - veretes magyarsággal.

 

Nem is merek firmware-t frissíteni soha - mert lehet minderre a lazaságra már rájöttek Szöulban - és a frissebb fw-verziókból már kiírtották ezt a lehetőséget - és mehetek a Samsung-boltba billentyűt venni. 26 ezer+áfáért.

.

Előzmény: nicko (2388)
nicko Creative Commons License 2013.09.27 0 0 2389

arra a lehetetlen formátumra?

 

xfs :)

egyébként nagyon fasza .ts fájlt lehet belőle kihozni. ilyet

Előzmény: GPS (2387)
nicko Creative Commons License 2013.09.27 0 0 2388

de.

1TB-at 300/700 arányban osztott fel haver is..700-at NTFS és filmek a 300-at meg a tévé.

egyébként is ajánlatos így ha valaki a filmjeit megakarja tartani, mert a tv hajlamos elfelejteni az általa formázott HDD-t és ilyenkor nem segít rajta semmi más mint az újra formázás viszont a 700GB megmarad.

Persze az a legjobb ha 500GB HDD mindet a tévé használja.

Előzmény: GPS (2387)
GPS Creative Commons License 2013.09.27 0 0 2387

 

Lehet hülyeség, de olyan nem létezik, hogy csak egy particiót formázni arra a lehetetlen formátumra?

 

Pl. van egy fél terása a kuncsaftnak, abból le-particionál mondjuk 100 Gigát a hülye TV-jének - oszt azt engedi neki egzotikusra formázni.

 

A maradék 400 G meg megmarad NTFS-en, vagy FAT-on, vagy mittomén - az vidáman futhat tovább a PC-jén.

.

Előzmény: Doky586 (2386)
Doky586 Creative Commons License 2013.09.27 0 0 2386

...olvastam,hogy rányomok egy külső merevlemezt (előbb a TV-vel leformázod) és egyszerűen megnyomom a rec gombot.. Így működik minden TVn.

 

"a számítógéped ne is lássa többé"

A PC és a TV közti cserekor mindig formázni kell a HDD-t, oda-vissza is. csak ez a megkötés (nyilván az adatok törlődnek ekkor).

Előzmény: Dalmi75 (2378)
Doky586 Creative Commons License 2013.09.27 0 0 2385

Elrontotta a ragozást..

..szerintem USB HDD-re kell, hogy tudjon felvenni..

 

egyébként RTFM

Előzmény: Inhouse (2383)
nicko Creative Commons License 2013.09.27 0 0 2384

Több fórumon is olvastam,hogy rányomok egy külső merevlemezt (nekem van egy maxell 500gb-os)és egyszerűen megnyomom a rec gombot...én ezt meg is csináltam de nem történt semmi.

 

Üdv nicko

Előzmény: Inhouse (2383)
Inhouse Creative Commons License 2013.09.27 0 0 2383

viszont szerintem USB-ről kell, hogy tudjon felvenni amennyiben a HDD feliratú USB-be dugtad a csatit.

Mire? A tunerre? :)

 

Üdv

Inhouse

Előzmény: nicko (2381)
nicko Creative Commons License 2013.09.26 0 0 2382

Annak meg végképp semmi értelme, hogy először is egy idióta módon formázza le az adathordozót - úgy, hogy a számítógéped ne is lássa többé.

 

samsung így biztosítja a jogvédelmet, míg más gyártó letíltja a beépített médialejátszóba az mkv fájlok lejátszását.

 

Egyébként van mindenre megoldás és samygonak hívják :)

 

oldal közepén PVR alternatív megoldás

 

az új F szériára is már kijött valami samyéktól... samyt tíltja rendületlenül a samsung mikor kiad egy fw-t amihez természetesen nem ad ki change logot, de egy idő után samyék felülbírálják és ez egy végeláthatatlan folyamat amíg a samsung nem adja ki az új G szériát majd 2014-ben ;)

 

de bővebben itt mindenre ami kijött az F-re van válasz.

Előzmény: GPS (2380)
nicko Creative Commons License 2013.09.26 0 0 2381

samsung szoftveresen butít, fw-t kiad azzal meg letílt ;)

amire te gondolsz az a szervizmenűbe való belépés és ott átállítani a tipust.

Na most ha valamit elállítasz mást is véletlen tégla lesz a tévédből is akár.

 

viszont szerintem USB-ről kell, hogy tudjon felvenni amennyiben a HDD feliratú USB-be dugtad a csatit.

Előzmény: Dalmi75 (2379)
GPS Creative Commons License 2013.09.26 0 0 2380

 

"talán módosítani kell valamit...mert szándékosan van lebutítva."

 

Igen, pontosan így van. Most beleástam magam én is a szaksajtóba - a külföldibe is - és az derül ki, hogy a Samsung rettenetesen görény módon kezeli a vásárlóközönségét ebből a szempontból.

 

A készülékek (egy betücsaládon belül, legalábbis biztosan) tök-egyformák - csak egy útszéli marketing-fogás okán szinte ötletszerűen tiltanak le szoftverből ezt-azt egy-egy típusnál - valójában (mondjuk ki:) megkárosítva ezáltal a vásárlót.

 

Mert emiatt a triviális trükk miatt, a vásárló egész-pénzért egy átgondolatlanul lebutított készüléket kap - amit semmilyen műszaki-beltartalmi dolog nem indokol.

 

Itt van az enyém: húúú, meg hááá, meg 2 mag, meg felvétel orrba-szájba - erre fel "kifelejtették" pont a felvétel-gombot. Venni vesz fel... de gomb az nincs rajta.

 

Annak meg végképp semmi értelme, hogy először is egy idióta módon formázza le az adathordozót - úgy, hogy a számítógéped ne is lássa többé.

Vgyis másra nem is használhatod a pendrive-ot vagy a merevlemezedet (ezt jó ha tudod azért) - de úgy kódolja le a felvételt, hogy csakis ugyanazon a készüléken játszhatod vissza.

 

Nem azonos típuson, hanem csak konkrétan azon a TV-példányon! Ha netán video-kártyát cseréltek benne, akkor már azon sem.

 

Mi a szarra való ez? Vettem egy noname, kutyaütő kábeltuner boxot 10 ezerért - hát sokkal jobb tuner- szolgáltatásai vannak, mint az új TV-mnek.

Felvesz-lejátszik, nem vár 5 másodpercet 2 HD csatorna közti váltásnál, stb.

 

A te problémád szerviz-menüből oldható meg, ott át kell írni a készülék típusát valami másra - és fel fog venni, mint a kisangyal. Ugyanis minden benne van a készülékedben, ami ehhez kell.

 

De ismétlem: a vinyódat semmi másra nem tudod majd használni onnantól - ezt be kell áldozd erre a célra.

.

Előzmény: Dalmi75 (2379)
Dalmi75 Creative Commons License 2013.09.26 0 0 2379

Közben infó:talán módosítani kell valamit...mert szándékosan van lebutítva... :( s.o.s.

köszi

Előzmény: Dalmi75 (2378)
Dalmi75 Creative Commons License 2013.09.26 0 0 2378

Sziasztok!

Kezdő versenyző vagyok,de már napok óta választ keresek és úgy látom,csak itt találhatok! :)

SamsungUE32EH5300 készülékem van és azt szeretném megtudni,hogyan tudok felvenni vele. Több fórumon is olvastam,hogy rányomok egy külső merevlemezt (nekem van egy maxell 500gb-os)és egyszerűen megnyomom a rec gombot...én ezt meg is csináltam de nem történt semmi.A merevlemezt felismeri,filmet tudok lejátszani róla... Felhívtam a samsung ügyfélszolgálatot és ott azt mondta a "kollegína",hogy evvel a tipiussal nem lehet felvenni! De könyörgöm...akkor mások hogyan tudnak?? Kérek szépen,hogy a hozzáértők segítsenek! Előre is köszi!

nicko Creative Commons License 2013.09.26 0 0 2377

1804

:)

 

 

(még szerencse, hogy viszonylag nem vettem drágán a cuccot - brutto 124.900 Ft volt - 2 év garanciával, összesen.

Láttam szalonban, hogy ugyanakkor (!) 185-öt is elkértek egy ilyenért (ez kb. a samsung ajánlott ár is) - hát azért elég szomorú lennék most, ha annyit fizettem volna érte.

 

Azért nem mindegy a nézési távolságok miatt, milyen messziről nézel egy 32" vagy 40" stb. tévét. ebben a műfajban a FHD miatt a minnél nagyobb a jobb.

Előzmény: GPS (2376)
GPS Creative Commons License 2013.09.26 0 0 2376

 

Most próbálgatom a netes Smart dolgokat - kábelről is, wi-firől is. Működik mindkettő.

 

Hááát, mit mondjak: kb. egy gyenge mobilnet feelingje van a dolognak - pedig tőlem 40/20 Mbit -et kap UTP-n.

 

A youtube működik ugyan, bár ég és föld különbség van amit a Sams. app-ból játszik le - és aközött, amit browserből kérek le én, mint egy PC-n.

Amit ő ajánl (az appoknál), pl. Shakira waka-waka (futballos) klippje - hát az tökéletes. Amit már browserből hívok le - szintén HD, úgynevezett "official video"-kat - hát azok már nem annyira pengék minőségileg.

 

Mondanom sem kell, hogy a browserhez sem tudok hozzájutni a normál távirányítóból - csak a touchpados távkütyü virtuális (képernyő) távirányítóján van Browser gomb.

 

Még szerencse, hogy ezen megy bármelyik noname, kutyaütő, USB-kábeles billentyűzet is - így ki tudtam próbálni a browserét - de nem volt nagy élmény.

 

Mai eszemmel, részemről 2 ezer Ft felárat sem fizetnék most már ezért az egész netes-bohóckodásért a TV-ben.

 

(még szerencse, hogy viszonylag nem vettem drágán a cuccot - brutto 124.900 Ft volt - 2 év garanciával, összesen.

 

Láttam szalonban, hogy ugyanakkor (!) 185-öt is elkértek egy ilyenért (ez kb. a samsung ajánlott ár is) - hát azért elég szomorú lennék most, ha annyit fizettem volna érte.

.

Előzmény: nicko (2375)
nicko Creative Commons License 2013.09.25 0 0 2375

2011-es D6500-hoz az oldal közepén látható jobb oldali távkapcs ami világítós. Jobb felső a gombbal lehet be és ki kapcsolni a világítást. Felvételhez a bal alsó gombot kell megnyomni.

F6400 esetében már túl van szerintem bonyolítva a dolog és az info gomb megnyomása után jön elő a rec lehetősége.

 

3) Azt már meg sem említem, hogy PIP-gomb SINCS rajta, a Swap (kis- és nagykép közötti váltás) gomb meg még annyira sem.

 

az egyiken sincs rajta mert ez nem a klasszikus értelembe vett PIP funkciót takarja.

 

ebben a PIP úgy működik, hogy valamilyen külső forrás kell ahhoz hogy egyáltalán működjön a PIP. koreaiak szerint webezés közben legyen ott kis képen hol tart a reklám lássa az user és ha vége visszatérhessen a tévéhez.

az fel sem merült náluk, hogy ha valaki a tahó világ 6-ot nézi majd a retek klubII-ön a reklám alatt meg a konkurens csatornára lesz kiváncsi amin kedvence Győzike nyomja...ezt a PIP funkciót talán 20 éve is turták már a CRT tévék analóg csatornán.

Viszont eltelt 20 év itt a digitális korszak és ahhoz, hogy ez menjen digitális pl. DVB-C rendszeren, akkor 2db ilyen tuner kellene a tévébe ha jól tudom. E helyett vab DVB-C/T/S benne.

 

A legtöbben a youtubra panaszkodnak..nálad rendben megy?

 

 

Előzmény: GPS (2374)
GPS Creative Commons License 2013.09.25 0 0 2374

 

Hát én nem tudom milyen távkütyük voltak régebben - de ez csapnivaló. Még a noname DVBT boxomhoz is 100x különb távirányító tartozik.

 

1) Sötétben használhatatlan - még 2 hetes használat után is meg kell nézni, hogy mit nyomkod az ember.

Ugyanis semmilyen tapintással érzékelhető megkülönböztetés nincs rajta, amiről tudná az ember, hogy hol is tart az újával.

 

Ez főleg a rockpad esetében (a 4 nyil - középen az OK-val) ótvaros, mert az szinte állandó használatú - viszont sem elhelyezésileg, sem valami tapintható támpont szerint nem lokalizálható ránézés nélkül.

A gombjai simán beleolvadnak a többi gomb közé - tehát meg kell nézni esetleg zseblámpával, ha sötét van.

 

100 távirányító volt már a kezemben, de általában vagy a középső OK gombnak van valami különleges geometriája, vagy a nyíl-gombok mondjuk háromszög-alakúak - de valami mindig van, amitől rá lehet találni. Itt NINCS.

 

2) NINCS rajta felvétel-gomb. Tehát ha hirtelen meglát valamit az ember amit azonnal felvenne - az felejtős. NINCS rá lehetőség. Ez nagy gáz azért.

 

3) Azt már meg sem említem, hogy PIP-gomb SINCS rajta, a Swap (kis- és nagykép közötti váltás) gomb meg még annyira sem.

 

A PIP működése (illetve nem-működése) az nem gyártó-filozófiai kérdés - hanem egyszerű szívatás.

 

Az, hogy kizárólag csak a külső képet lehessen nagyképbe tenni és a TV-képet kizárólag csak a kicsibe - ez eleve kinyírja a váltás-funkciót, ami a PIP lényege lenne valójában.

Sőt, az is a szivatás része, hogy ha mégis bekérjük a TV képet nagyképbe - akkor elfelejti, hogy PIP-ben volt - és újra végig lehet zngorázni az n lépést a menükből.

Mindez persze kizárólag csak szoft-kérdés - semmilyen fizikai akadálya nem lenne a normális működésnek - ezzel a hardverrel, így ahogy van.

Hát sajnos ezeket tapasztalta - eddíg!
.

Előzmény: nicko (2373)
nicko Creative Commons License 2013.09.25 0 0 2373

Szerintem elég sokunknak van ilyen vagy más tipus, de a lényegi része ugyanaz. Szóval szerintem minden kérdésedre kapsz választ korábbi hsz-ben.

Távkapcs terén nem tudom mennyit változtatott a samsung 2011-hez képest de azzal nekem nincs olyan nagy bajom..bírja a parkettára való esésnek az ütés próbáját is :)

 

PIP funkció erről is volt szó...igen megtévesztő a samsung filozófiája arról, hogy szerintük mit jelent a PIP és szerintünk mit jelent a PIP funkció.

Előzmény: GPS (2372)
GPS Creative Commons License 2013.09.25 0 0 2372

 

Üdvözlöm a társaságot!

 

Csatlakoznék a klubbhoz - ugyanis vagy 2 hete (boldog?) tulajdonosa vagyok egy 32F6400 -as Samsung-alkotásnak.

 

Igaz, még a barátkozási szakaszban vagyunk... de nekem máris akadt pár hümmögnivalóm a készülékkel (pontosabban: annak a szolgáltatásaival) kapcsolatban.

 

Nem tudom, hogy ezzel egyedül állok-e... avagy más is volt-e ezzel így - de tény, hogy én igencsak értetlenül álltam pár "felhasználó-barátságtalan" intézkedései előtt.

 

Mielőtt részletesen belemennék, csak megemlítem a gyakorlatilag használhatatlan PIP-funkciót, a csapnivalóan rossz kiosztású távirányítót (a gombosat, nem a touchpadest), a források közti, többlépéses váltást, stb.

 

Ha valakinek van itt ilyen (vagy lényegében hasonló) TV-je - szívesen konzultálnék a fent említett kérdésekben.

.

nicko Creative Commons License 2013.09.23 0 0 2371

ts csak homokóra nálam..5mp lejátszás 10mp gondolkodás és így tovább m2ts-ről nem is szólva. viszont egy asztali BD lejátsszó vagy média lejátszó azért rendesen veri a tévé médialejátszóját.

ez viszont magával hozta azt, hogy egy BD lemezhez képest igénytelen mínőségű fájlokat FHD tv-n ne nézzek már...ez alól csak a tv sorozatok a kívételek amiket avi-ba nézek.

Előzmény: Inhouse (2370)
Inhouse Creative Commons License 2013.09.23 0 0 2370

ezeknek a tévéknek a beépített médialejátszói semmire nem jók (kívéve a pr célokat)avi és mkv lejátszásán kívűl.

Megint csak EH5300-ra hivatkozhatok, de vannak azért még... mp4, flv, mov, ts, talán még wmv-t is próbáltam, ez utóbbira nem esküdnék meg, de az flv-n én is meglepődtem, hogy vitte...

 

Üdv

Inhouse

Előzmény: nicko (2369)
nicko Creative Commons License 2013.09.23 0 0 2369

okos mobilra tölts le alkalmazást amivel a tévére tudod küldeni a képet, videót az lejátsza a yt videókat. ezeknek a tévéknek a beépített médialejátszói semmire nem jók (kívéve a pr célokat)avi és mkv lejátszásán kívűl. mkv esetén is L4.1 amit tuti lejátszik.

de erről itt korábban már sokszor volt téma.

Előzmény: Guitarplayer (2364)
nicko Creative Commons License 2013.09.23 0 0 2368

mivel a samsung ezt a hibáját javította az E szérián utána már menni fog a többin F,G H is.

nem az első mikor a samsung üfsz téves infót ad..jó példa volt erre a D6xxx 3D FHD-re adott válasz majd az igazsággal való szembesítés..

vagy

Mikor az UPC kiadta a médiakártyát azt csak az E szérián tesztelték le, amibe ugyanazt a CI+ került mint a D szériába. Utóbbira az UPC üfsz azt mondta nem megy benne így arra nem adnak ki kártyát pedig simán megy de a papírra a hölgynek az ES.. volt írva.. Ha valaki D szériás tévéhez kérte annyit kellett tennie, hogy bediktálta az egyik ES kompatibilis tévét és kapott média kártyát.

kb. hasonló szintű a samsung Mo-i üfsz-e is.

 

egyébként 2K tescos bill is működik az ES tipussal neve sincs márka akivel nem kötöttek semmilyen szerződést samuék.

Előzmény: Inhouse (2367)
Inhouse Creative Commons License 2013.09.23 0 0 2367

sajnos csak a D szériások nem mondhatják ezt el, hogy bármilyen bill, de még csak azt sem, hogy 6-os széria alatt...

Meg a C-sek sem, meg a... arról volt szó, hogy az E sorozat biztos, de gyanús volt, hogy az F is, bár azt mondták neki, hogy nem. Aztán mégis megy az F-en is. Nem volt szó a D-ről, ott sajnos ez még nem volt...

Előzmény: nicko (2363)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!