Keresés

Részletes keresés

szgi Creative Commons License 2005.10.04 0 0 9271

Szia!

 Kapsz egy levelet, vállalod-e a vámot, áfá-t, azt amit, feladod, utalod, stb. Van telefonszám ahol kérdezhetsz, velem mindig szolgálatkészek voltak. Ezután hozza a posta a felbontott és újra lezárt csomagot, nekem legalábbis így volt.

 Üdv

Előzmény: mullerp (9262)
__BB__ Creative Commons License 2005.10.04 0 0 9270
.de-re is be lehet jelentkezni .co.uk-s reggel úgyhogy szerintem amelyik nyelv jobban megy, aztán már mindegy
Előzmény: mariska_xx (9269)
mariska_xx Creative Commons License 2005.10.04 0 0 9269
.de-n ne regisztrálj, hacsak nem akarod megvárni postán a reg befejezéséhez a kódodat. Mondjuk ha német nyelvben vagy otthon és szeretnéd németül látni a kezelőfelületet, akkor az jó lehet.
Egyébként meg az egész ebay-t használhatod ugyanazzal az accounttal.
Előzmény: Hülyesamu (9268)
Hülyesamu Creative Commons License 2005.10.04 0 0 9268
Kezdő kérdés: jó eBay-ozáshoz az eBay.com-ra érdemes menni? Mert az gyakorlatilag az amerikai anyacég, és pl. messze van=drága a szállítás, EU-n kívül van, tehát vám és ÁFA. Viszont nagyobb a választék. Lehet, hogy sok eladó, bár én ilyen még nem láttam, de sok eladó lehet EU-s is.
Vagy próbálni eBay.de-t, ami EU-s, de nyílván kevesebben vannak, esetleg pl. az eBay.co.uk-ot? Vagy mindegyik ugyanaz, és rálátni egymás kínálatára, pl. az egyiken ha regisztrálok, akkor használhatom a másikat ugyanazzal az user/pass-sal?

Mi erről a kollektív vélemény?

thx
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.04 0 0 9267
Hihetetlen; megjött a szerkentyű Németországból (ebay.de), és tényleg jó állapotú két apró, (számomra) könnyen megoldható problémát leszámítva. Volt benne némi rizikó: egy elképesztően szűkszavú, kommunikálni nem hajlandó ürgétől vásároltam... Gondolkodtam is, merjek-e fizetni (>100 Euro).
Ariel Creative Commons License 2005.10.04 0 0 9266
ugy latom nincs rajta biztositas...igy nem sok eselyed van.. :(
Előzmény: M6TTL (9263)
garfieldka Creative Commons License 2005.10.04 0 0 9265
Az 3-5 nap szokott lenni. Próbáld meg felvenni velük a kapcsolatot és megbeszélni a körülményeket!
Előzmény: knight01 (9261)
garfieldka Creative Commons License 2005.10.04 0 0 9264
Nekem pár éve volt egy ilyen vámos csomagom. Felhívott az Orcy teres postáskisasszony, hogy ott a csomag. Majd kérésemre ő elvámoltatta, és küldte a címemre a cuccot. Természetesen közben a kiszabott összeget befizettem a postán.
Előzmény: mullerp (9262)
M6TTL Creative Commons License 2005.10.04 0 0 9263
Sziasztok!
Pontosan két hónappal ezelőt adtak fel az USÁból egy küldeményt nekem, amit a mai napig nem kaptam meg. Szerintem az eladó nem hantázik, valóban feladta, nagyon korrektnek tűnik. Még a postai számláról is küldött képet (http://mywebpages.comcast.net/tommyebay/r1.JPG). Szerintetek ez alapján lehet kerestetni az Orczy téren? Egyáltalán mennyi esély van arra, hogy ez a csomag még előkerül? Köszönöm előre is a válaszokat és a segítséget!
Üdv: Balu
mullerp Creative Commons License 2005.10.04 0 0 9262
Ha videki vagyok akkor is be kell faradnom az Orczy térre? Vagy el lehet intezni tavfelugyelettel is?
Előzmény: Bering de la Cruz (9259)
knight01 Creative Commons License 2005.10.04 0 0 9261

Az alábbi kérdésben keresek tapasztalt ebayeseket:

 

Ha Németországból GLS-el küldenek nekem valamit, az kb. mennyi idő alatt jön meg? És ezt kihozzák a címemre? És ha nem vagyok otthon? :) Vidéki vagyok és félek hogy elkeveredik egy nem olcsó cucc, volt már ilyenre példa :(

 

Kösz a választ!

morbiczer Creative Commons License 2005.10.04 0 0 9260
Köszönöm. Akkor valószínűleg a második esetről van szó. De akkor is nagyon pozitív a dolog, mert simán itt lesz még a héten a kezemben. :)
Előzmény: Bering de la Cruz (9259)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.10.04 0 0 9259
Az EMS-nél ez a tracking információ két dolgot is jelenthet.

1. Átjött a vámon és nem vám köteles....kiszállitják..
2. Átjött a vámon, de ha 24-órán belül nem szállitják ki, akkor fogsz kapni egy levelet a postától hogy vámköteles küldeményed érkezett és fáradj be az Orczy térre a vámkezelés miatt..
Előzmény: morbiczer (9254)
edk440 Creative Commons License 2005.10.04 0 0 9258
Unclaimed Paypal: még nem fogadta az ürge az összeget. Úgy gondolom, minden neki érkező összeget nyugtáznia kell egy kattintással.
Előzmény: ed_ (9242)
edk440 Creative Commons License 2005.10.04 0 0 9257
Ismert csalás, hogy hamisítanak egy levelet, ami a Bidpaytől jövőnek tűnik. Elég dinnye mondjuk az, aki bedől ennek...

Ha a Bidpaynél sellerként regisztrálva látszik az elküldött MO, akkor küldheted a terméket.
Előzmény: AE86_Z (9240)
garfieldka Creative Commons License 2005.10.04 0 0 9256
Belegondoltam, ő mit szólna egy ilyen helyzetben! Ismerem a németeket, köztük éltem évekig. Azóta már izzana a postafiókom meg az ebay a leveleitől.
Előzmény: morbiczer (9255)
morbiczer Creative Commons License 2005.10.04 0 0 9255
Jó nagy negatívot neki. Még arra se vette a fáradtságot, hogy rendesen kipucolja.
Előzmény: garfieldka (9253)
morbiczer Creative Commons License 2005.10.04 0 0 9254

Sziasztok.

 

USPS Express Mail Service-szel kapok csomagot Amerikából. A trackingnél ez a legfrissebb információ:

 

Out of Foreign Customs, October 04, 2005, 4:09 am, HUNGARY

 

Tudja valaki, hogy ez mit jelent pontosan? Tényleg azt, hogy a vámosok ki adták a kezük közül? Mert ha igen, akkor az azt jelentené, hogy nem kell rá vámot fizetnem, ami jó lenne, mert ha korábban ugyaninnen ugyanezt rendeltem, mindig ráraktak még tízezres nagyságrendben kellett még ráfizetni. Vagy ez csak azt jelenti, hogy nyilvántartásba vették a vámnál, és majd kapom a levelet, hogy menjek be érte?

 

Van valakinek tapasztalata ezzel?

 

garfieldka Creative Commons License 2005.10.04 0 0 9253

Tapasznyalat!!!

 

Többévi és többszáz termék vásárlása után tegnap ért az első hidegzuhany. Egy német eladó Unbenutzt, azaz még nem használtként meghirdetett termékét meghozta a posta. Egy forrólevegős turbó grillt vettem magamnak. Kicsomagoláskor azonnal látszott a gépen a használat. A szellőzőnyílásokon és a műanyag profilok vájataiba beleszáradt zsíros szennyeződés, a fehér műanyag alkatrészek hőtől enyhe barnulása, két gumitalp hiánya jelezte a korábbi használatot. Azért alapos pucoválás után zsírmentesen sült krumplit rágcsált egész délután a család. Vagyis legalább rendben működik, a 26 Euros vételárat megérte. De most fogalmazom az eladó hölgynek a nemtetszésemet közlő levelet.

 

Nos tehát, ilyen is van. Persze szerencsére nem jellemző.

 

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=7546532664&rd=1&sspagename=STRK%3AMEWN%3AIT&rd=1

mariska_xx Creative Commons License 2005.10.03 0 0 9251
Nektek is szarakodik az ebay? Myebayhez sokszor nem jutok hozzá: Some of your information is not available at this time. Please try again later.
Minden elemnél ez van :(
digicat Creative Commons License 2005.10.03 0 0 9250
Nemrég találtam rá, hogy a BidPay-nél van "Automatic Banner Insertion", azaz meg lehet adni az eBay usert, és minden eladó termékhez automatikusan beszúr egy rövid szöveget és egy választható BidPay ikont:
"On Sep-30-05 at 04:12:03 PDT, seller added the following information:

Pay for this auction online with BidPay®"
digicat Creative Commons License 2005.10.03 0 0 9249
"mert az utalványt vagy mit tuti meg fogom mostmár kapni...a kérdésem, hogy akkor ez valóban igy van?"
Regisztráld magad a bidpy.com oldalon, és ha a "Manager orders"-ben látszik az utalvány, akkor valóban elküldte.

Amúgy olvasd el a többi választ is ;-)
Előzmény: AE86_Z (9240)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.10.03 0 0 9248
Ne légy fagolyó:)) csak ha megkaptad a cash-t ahogy a többiek is irták... Egyébként tisztelet a kivételnek, de még azt sem szabad elhinni nekik amit kérdeznek /Nigeria/...
Előzmény: AE86_Z (9240)
Zsoltx Creative Commons License 2005.10.03 0 0 9247
Csak ha Nálad a lóvé!
Addig ne csinálj semmit, egyébként is így szokás ebay berkekben, ez ugyan nem az, de netes biznisz mindenképp.
Előzmény: AE86_Z (9240)
Ariel Creative Commons License 2005.10.03 0 0 9246
kaphacc. esetleg megoldod a nemeto-i atvetelt egy ismerossel..
Előzmény: ed_ (9244)
garfieldka Creative Commons License 2005.10.03 0 0 9245
Megerősítem amit az előttem szóló írt. Csak ha kezedben a pénz, akkor postázz! Jártam Lagosban, személyes tapasztalatom van az ottani körülményekről. Ne kockáztass!
Előzmény: AE86_Z (9240)
ed_ Creative Commons License 2005.10.03 0 0 9244

Már megint én, elnézést, hogy így hirtelen ennyi kérdésem van.

 

Szal van egy cucc, ahol az eladó kikötötte, hogy csak Németországon belül szállít. 1000 körüli pozitívja van, többek között a kedves ügyintézés miatt dicsérik. Írtam neki 2 napja, hogy elküldené-e Magyarországra, de nem válaszolt. A licit 2 óra múlva lejár, és nekem nagyon kéne az a dolog. Ti megkockáztatnátok a leütést (merthogy én írtam, de ő nem válaszolt)? Kaphatok ezért egy nagy büdös mínuszt?

Ariel Creative Commons License 2005.10.03 0 0 9243
hat en nigeriaval nagyon vigyaznek :D
akkor kuld a cuccost, ha mar a bank a csekkert odaata a let a kezedbe..
pl. otpnel nincs plusz koltseg, csekk veteli arfolyamon veszik at..
Előzmény: AE86_Z (9240)
ed_ Creative Commons License 2005.10.03 0 0 9242
Kérdés: ma fizettem két cuccot paypallal, két különböző eladónak, mindkét fizetést zárolták a számlámon ahogy kell. Az eladóim régi motoros német power sellerek sok pozitívval, ők kérték a paypalos fizetést. A paypal honlapon látom ám, hogy az egyik kifizetésnek a payment statusa completed, a másiké unclaimed. Ez utóbbi mit jelent?
ed_ Creative Commons License 2005.10.03 0 0 9241

Köszi a válaszokat USPS témában, akkor inkább registered kérem vagy futárral, mert ölég drága  kencéről van szó kisméretű csomagban, és tutira jól jönne minden postásfeleségnek...

 

Németországból két hete jön a csomagom sima postával, remélem egyetlen postásfeleségnek sincs 42-es lába, vagy ha igen, akkor nem szupercsini magassarkút hord :)

Előzmény: Bering de la Cruz (9216)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!