Keresés

Részletes keresés

No.9 Creative Commons License 2005.04.07 0 0 242
Aha, értem.

Azt tanácsolnám, hogy próbáld meg kibontani a vad hajtásokat, és nézd meg, hogy van-e gyökerük. Ha van, akkor szedd ki őket, és ültesd át egy másik helyre. Így már rendet is raksz a nemes rózsa körül, mert nem lesz ott a sok hajtás. A kiültetett vad "alanyok" pedig júliusra megerősödnek (némi öntözés nem árt, de nem kell túlzásba vinni) és akkor be lehet szemezni.

A link, amit bemásoltál a gyümölcsfák szemzéséről ír. Alapjában véve hasonló a gyümölcsfák, és a rózsák szemzése, de akad néhány különbség. Pl. a rózsát "fa" nélküli szemmel kell oltani, a fákat meg "fás" szemmel. A rózsánál le kell szedni a kocsányt a szemről, a fánál nem. A rózsát úgy kell bekötni, hogy az egész T vágás takarva legyen, a fáknál ki kell hagyni egy kis részt a szemnél.

"veremben lévô oltóvesszôkrôl, illetve az anyanövényen már beérett hajtásokról szedett szemekkel."
Az anyanövényen akkor érik be egy hajtás, amikor a rajta lévő virág már elnyílt, a tüskék könnyedén lepattannak, anélkül hogy felszakítanák a szemzőgally bőrét.
Előzmény: Törölt nick (241)
No.9 Creative Commons License 2005.04.07 0 0 240
Hidd el nekem, tudom mit beszélek. Szőregi vagyok. Az alább beszúrt képen szereplő mintegy 6000 magastörzsű rózsa- talán nem túl nagy szerénytelenség, ha azt mondom, hogy részben -az én művem. A szakirodalom sok olyan dolgot ír, amelyek csak általánosságban jellemzőek, viszont bizonyos éghajlati feltételek között nem alkalmazhatóak.
Hazánkban az alvószemzéses módszer terjedt el, valszeg nem véletlenül. Én azt javasolnám, hogy inkább nyáron szemezd majd be.

Csak egy vadrózsáról van szó, vagy többet is be akarsz szemezni. Honnan szedted azt a vadrózsát?
Előzmény: Törölt nick (239)
No.9 Creative Commons License 2005.04.07 0 0 238
Mit akarsz szemezni mivel?
A szemzést egyébként július végén, augusztus elején célszerű elvégezni. Egyrészt az alany akkorra kerül megfelelő állapotba, másrészt addigra érik megfelelően be a szem. Plusz, feltétele még a szemzés eredményességének a hőmérséklet. A "szem" a nyári kánikulában forr be legkönnyebben (és szinte kizárólag)
Előzmény: Törölt nick (234)
No.9 Creative Commons License 2005.04.07 0 0 237
Üdv mindenkinek!
Most találtam rá erre a topicra. Látom sokan szeretitek a szép virágokat, ezért javasolnám, hogy aki teheti az látogasson el május-júniusban a Szeged melletti Szőregre. Ilyeneket lehet akkoriban látni:
magastörzsű rózsák
hasand Creative Commons License 2005.04.05 0 0 235
"hajtószemezni"
Ez mi?
Előzmény: Törölt nick (234)
Kiskertész Creative Commons License 2005.04.02 0 0 233
Nekem van egy rózsám, ami így hozza a virágait, és akkorákat mint amit írtál. Lilás rózsaszínű, de ez futó. Bár én mindig visszametszem bokornak. A nevét sajnos nem tudom.
Előzmény: xyzw (232)
xyzw Creative Commons License 2005.04.01 0 0 232

Nekem akkor nem tusd senki segíteni a lenti írásomban?

 

Margit2 Creative Commons License 2005.04.01 0 0 231

Sziasztok!

 

Azt hiszem, hogy már igazán itt van a rózsa metszésének az ideje!

Remélem, hogy ilyen szép lesz az idén is:

 

 

tücsökmadár Creative Commons License 2005.03.30 0 0 230

A kép lemaradt! :-((

 

Újabb próbálkozás. ;-)

 

 

"Húsvét hétfői napsütés"

Előzmény: tücsökmadár (229)
tücsökmadár Creative Commons License 2005.03.30 0 0 229

A rózsákat is lehet bordóilével lemosó permetezésben részesíteni?

S ha már fakadnak, akkor sem árt nekik?

 

Bár ezek nem rózsák, de melegséggel töltik el a szívemet ebben a csúnya esős időben, küldök belőle nektek is!

Húsvét hétfői napsütés a kertemben:

 

 

 

 

xyzw Creative Commons License 2005.03.26 0 0 228

Kedves Topictársak!

 

Látom, sok itt a hozzáértő, rózsakedvelő ember. Hozzátok fordulnék egy kis segítségért.

Gyermekkoromban volt a kertünkben egy kis rózsa, amely a következő tulajdonságokkal rendelkezett:

Olyan töve volt, mint egy öreg szőlőtőke.

A rózsa ágainak a végén kb 60-70 cm magyasan olyan 2 tenyérnyi felületen rengeteg sok pici rózsa volt egymás mellett. Gyönyörűszép ciklámen színben pompázott amikor kinyílott. Nem tudom, hogy hová lett, mi történt vele, de szeretnék valahonnan ilyet szerezni, de ahhoz kellene a nave ennek a fajtának.

 

Tudtok segíteni?

 

Még annyit hozzá tennék, hogy csak akkora virágai voltak, mint a virágosboltokban kapható cserepes törperózsáknak, de rengeteg, mondom, 2 tenyérnyi felületen.

ZsuR Creative Commons License 2005.03.21 0 0 227
En is le akarom mosni - nekem jol bevalt a Neen olaj - mert nalam sem mult el teljesn a fekete foltosodas.

Szoval akkor meg nem kestem el a tragyaval. Huhh. . .ez jo. . .
Előzmény: mézontófű (226)
mézontófű Creative Commons License 2005.03.21 0 0 226

ZsuR,

Én még nem szórtam ki az ugyanolyan szárazat, az még hátra van. Viszont lemostam a rózsákat rézkén+olajos lemosóval, mert nekem is rozsdás volt tavaly.

(Rézkén a gombák, olajos a rovarok ellen).

Még van metszés igazításom is, de nem megy minden egyszerre....

Előzmény: ZsuR (225)
ZsuR Creative Commons License 2005.03.21 0 0 225
Vigyazz a csaladra. . .

Ma szep az ido - de a tegnapi eso miatt szinte semmit nem erdemes csinalni - minden saros meg. Talan a rozsakhoz kiszorom a marhatragyat (na nem kell valami igazi tanyasi tragyara gondolni - szepen csonagolt, szaritott marhakaka) meg ma. Orulok, hogy megmetszettem oket!

Van harom facsemetem, el kellene ultetnem oket - talan holnap.
Előzmény: mézontófű (224)
mézontófű Creative Commons License 2005.03.21 0 0 224

Szia,

régen jártam itt, mert inlu miatt a család jobbik felét ápolgatom...

A marhatrágyaát most dolgozd be a földbe... Képet nem tudtam  készíteni, mert a főnök ápolása fontosabb volt....

Előzmény: hasand (204)
M.Gabi Creative Commons License 2005.03.21 0 0 223

Max. 1,5 méter magasra szeretném megnöveszteni. Mivel nincs kertünk, csak teraszunk szűkösek a körülmények.

Előzmény: Kiskertész (222)
Kiskertész Creative Commons License 2005.03.20 0 0 222

 

Hogy a rózsa gyökere milyen mélyre fut, azt nem tudom, de hogy egy 30 cm mély ládában a rózsafa nem fog szépen fejlődni, az biztos. Gondolom nem bonsai fát akarsz nevelni belőle.

Előzmény: M.Gabi (219)
ZsuR Creative Commons License 2005.03.20 0 0 221
Azt hiszem, eletemben nem metszettem meg ennyire koran a rozsakat. . .kepzelheted, mennyi rugy ment akkor a szemetbe :((

Most nagyon meg vagyok elegedve - remelem a rozsak is.

Ma egesz nap csendes eso esett.
Előzmény: hasand (216)
M.Gabi Creative Commons License 2005.03.20 0 0 220

köszi :-)

ez csak az egyik ládám, van még jópár

Előzmény: ZsuR (215)
M.Gabi Creative Commons License 2005.03.20 0 0 219

A képen törpék vannak. Van még vörös futórózsám egy 45 cm mély ládában, az jól bírja, már rügyezik.

Ami köré pedig a borostyánt kérdeztem az egy fehér rózsafa. Még nincs nálam, most készül a ládája. Ha a 30 cm mély ládát kicsinek találod mélyebbet csináltatok. A rózsa gyökere mélyebbre fut, mint a lilaakácé? A lilaakácom 1 m mély ládában van.

Előzmény: Kiskertész (218)
Kiskertész Creative Commons License 2005.03.20 0 0 218
Milyen rózsa? Törpe? Annak elég a láda, de mivel kevés benne a föld, hamar kiszárad. Sokat kell öntözni. Ha viszon rendes méretű rózsa, akkor ne tartsd ládában, mert hamar elpusztul
Előzmény: M.Gabi (207)
Kiskertész Creative Commons License 2005.03.20 0 0 217
Ezzel így vagyok én is. De muszáj drasztikusnak lenni, különben jövőre már létráról metszheted a rózsádat.
Előzmény: hasand (216)
hasand Creative Commons License 2005.03.20 0 0 216
Ma megmetszettem a rózsáimat!
Sírtam minden levágott rügyért... :(((
ZsuR Creative Commons License 2005.03.20 0 0 215
Sajnos meg a boltbol vannak, nem a kertembol :((

Szep a balkonladad! Szeretem a szekfuket - mostanaban egy kis talajtakaro szerum van, apro, szimpla viraggal - de az illata az valami orias!
Előzmény: M.Gabi (209)
hasand Creative Commons License 2005.03.20 0 0 214
Hahó!
A ház melletti futórózsám (állítólag futó......) alatt és körött van borostyán. Elférnek. Tavaly dugtam a tövébe dughagymát is, mert a rózsa vetélkedik és illaban el akarja nyomni a hagymát.
Biztos erős rózsám van, mert ahagymát azóta sem láttam...
Előzmény: M.Gabi (205)
M.Gabi Creative Commons License 2005.03.20 0 0 213

 

Előzmény: M.Gabi (212)
M.Gabi Creative Commons License 2005.03.20 0 0 212
Előzmény: M.Gabi (211)
M.Gabi Creative Commons License 2005.03.20 0 0 211
talán most
Előzmény: M.Gabi (210)
M.Gabi Creative Commons License 2005.03.20 0 0 210

hmmm, nem sikerült :-(

hogy kell képet berakni?

Előzmény: M.Gabi (209)
M.Gabi Creative Commons License 2005.03.20 0 0 209

Szépek!

Törpe rózsa (nem tudom a rendes nevét) és szegfű:

 

Előzmény: ZsuR (208)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!