Keresés

Részletes keresés

mr_ricsi Creative Commons License 2009.08.28 0 0 41
"Én nem látok különbséget."

A windows például lát különbséget, mert a HDD-t "alapvető" eszköznek tekinti, a pendrivokat pedig "cserélhető"-nek.
Még drivert is külön tesz fel hozzá, majd újra kell indítani a gépet. Legalábbis ezt tapasztaltam, amikor egy féltucat pendriveval használt gépre először csatlakoztattam rackes HDD-t.
Előzmény: locsemege (36)
locsemege Creative Commons License 2009.08.27 0 0 40
Van ilyen alumínium keretem, alig nagyobb a HDD-nél, és legalább te döntöd el, milyen HDD-t teszel bele. Az alumínium meg azért jó, mert hővezető, szemben a hőszigetelő műanyaggal. Amúgy meg a te dolgod. Kérdeztél, válaszoltam.
Előzmény: bigrace (39)
bigrace Creative Commons License 2009.08.27 0 0 39
Szerintem nem műanyag, de nekem a belső tulajdonságok fontosabbak, mert nem kosárlabdázni akarok vele ,viszont a méret annál lényegesebb, és ez kb negyede a rack-nek méretre és súlyra is.

Ellenben továbbra is kérdezném (és a kérdés mindenkinek szól) hogy belsőleg mennyire megbízható akár a márkát akár az 500 gigát akár más tuilajdonságait nézzük (az alany 2-vel lejjebb).
Előzmény: locsemege (38)
locsemege Creative Commons License 2009.08.27 0 0 38
Ez szerintem műanyag ház, de nem néztem utána. Én jobban szeretem az alumíniumot. Innen egy rack, bele egy 2.5"-os SATA HDD?
Előzmény: bigrace (37)
bigrace Creative Commons License 2009.08.27 0 0 37
Mindenféle DVD-től meg USB-től független kérdés:

Mi a vélemény erről? :

TRANSCEND StoreJet 500GB 2.5" SATA Fekete

( http://www.ipon.hu/webshop/product/transcend_storejet_500gb_2.5_sata_fekete/39352 )

Nekem csak kölcsönben volt egy régi másfajta mostanáig de kéne egy saját mobilvinyó és ha lehet, minél nagyobb GB-nyi. Ennyi talán elég lenne:)

Kérdés még, h mennyire van jelentősége az 5400 vagy 7200 rpm-nek illetve mennyire megbízhatók az 500 gigások, meg ez így egészében, ha megveszem?

BR
locsemege Creative Commons License 2009.08.26 0 0 36
Mi a különbség egy pendrive és egy USB-s keretben lévő HDD között? Nem mindkettő USB fölött SCSI-n kommunikál? Aztán mindkettőn MBR, benne partíciós tábla, rajta partíciók, bennük filerendszerek. Nekem a PC BIOS-a ugyanazon beállítások mellett boot-olja a pendrive-omat illetve az USB keretes HDD-met is. Én nem látok különbséget. Az már más kérdés, hogy a FAT vacak, s ezek a multimédiás csodák meg többnyire csak azt ismerik.
Előzmény: mr_ricsi (33)
mr_ricsi Creative Commons License 2009.08.26 0 0 35
Azt, hogy ha USB-s külső DVD-meghajtót dugsz az előlapra, az sem fog működni.
Előzmény: bigrace (34)
bigrace Creative Commons License 2009.08.26 0 0 34
OK, köszi a válaszokat Neked és a többieknek is!


"Ja, USB-s DVD-meghajtókhoz sincs támogatás."

Ez mit jelent?


BR
Előzmény: mr_ricsi (33)
mr_ricsi Creative Commons License 2009.08.25 0 0 33
Van.
A vezérlőchipben nincs támogatás a HDD-khez, ezért még egy 4GB-ossal is kár próbálkozni. (Azért ezt a méretet hozom példaként, mert ezt Flash drive-ként kezelni tudja.)
Ja, USB-s DVD-meghajtókhoz sincs támogatás.
Előzmény: bigrace (30)
DJG Creative Commons License 2009.08.25 0 0 32
Akármilyennel nem. Direkt olyat kell keresned, amelyik tud ilyet (és jó, ha ki is próbálod, nem csak bemondásra hiszed el). Figyelj a fájlrendszerre, mert gyakori, hogy csak FAT-ot kezelnek (ott bajban is leszel a túl nagy fájlokkal). Energetikailag mindenképpen legyen a lemeznek saját tápja, ne próbáld arról a kis USB-ről etetni.
Előzmény: bigrace (30)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2009.08.25 0 0 31
Egyetlen akadálya, hogy a DVD player nem fogja fölismerni. Már az is nagy szó, ha FAT32-t ismernek, de az NTFS vagy Ext3 felejtős.
WD TV HD-val menni fog, de az nem az olcsó DVD player kategória (bár viszonylag olcsó).
Előzmény: bigrace (30)
bigrace Creative Commons License 2009.08.25 0 0 30
Sziasztok!

Kérdésem, hogy mobil winyóról lehet-e filmet nézni asztali DVD-lejátszón lévő USB-porthoz csatlakoztatva. Igazából a kérdés most hátulról van megközelítve, merthogy az lenne a lényeg, hogy ha veszek egy akármilyen asztali DVD-lejátszót, aminek van USB-portja, az 500 gigás mobilwinyómról tudok-e filmet nézni (ugyanúgy, ahogy pendrive-ról is lehet)? Van-e bármi energetikai vagy egyéb akadálya?

BR
mr_ricsi Creative Commons License 2009.03.23 0 0 29
"Jumper-t is variáltam"
Ebből nekem az jön, hogy fogalmad sincs, mit állítottál be, csak próbálkoztál vele.
Maxtornál egy jumperrel lehet Masterre állítani, és rajta van a cimkén a segédlet.

A vinyón lévő XP-nél csak arra kell figyelni, hogy botolás alatt ne legyen csatlakozva a vinyó, működő XP-nél utólag kell rádugni.
Előzmény: Pfarcz (25)
locsemege Creative Commons License 2009.03.23 0 0 28
Tisztázzunk valamit. Fizikailag nem látszik, vagy csak a filerendszert nem csatolja fel? Például a diskmanager látja, formázni tudnád? Nyilván nem kell megformázni, csak az a kérdés, partíciós táblát fel tudja-e olvasni.
Előzmény: Pfarcz (27)
Pfarcz Creative Commons License 2009.03.23 0 0 27

Kap külső tápot egy gyári adapter segítségével.Ez egy hagyományos tehát nem SATA vinyó,ez nem lehet gond?Na meg van rajta cucc is,többeközt egy xp oprendszer...megpróbáljam az xp lemezzel formázni?LEhet hogy a rajta levő xp nem tetszik neki...

Előzmény: locsemege (26)
locsemege Creative Commons License 2009.03.23 0 0 26
Tápot kap az a külső ház? A HDD master-nek legyen jumperelve. Nem kell semmilyen program, USB fölött SCSI layer-en kommunikál.
Előzmény: Pfarcz (25)
Pfarcz Creative Commons License 2009.03.23 0 0 25

Sziasztok segítsen nekem valaki légyszi.Vettem egy külső házat,beleraktam az asztali pc-m egyik vinyóját hogy usb-vel ráteszem a note book-ra.Sehogyan sem akarja felismerni...A vinyó egy 40 Gb-os Maxtor az aszali pc-ben működik.Jumper-t is variáltam,semmi.Kell valami segédprogi vagy mi lehet a hiba?

 

mr_ricsi Creative Commons License 2008.12.26 0 0 24
"anno nem az volt?"
DOS alatt '94-'95-ig még egész jó progi volt.
Előzmény: Törölt nick (23)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.26 0 0 23
anno nem az volt? :-)))
Előzmény: mr_ricsi (21)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.26 0 0 22
akkor most nagyon gyorsan ments le róla mindent és kérd meg a szomszéd gyereket, hogy futasson rajta mindenféle lemezdiagnosztikát.
Előzmény: animazsi (18)
mr_ricsi Creative Commons License 2008.12.26 0 0 21
"ha 10 évvel ezelőtt lennénk, azt mondanám ereszd rá a norton disk doctort, de fogalmam sincs, létezik-e még a progi."
Létezik, csak most már végleges adatmegsemmisítés lett a fő profilja.
Előzmény: Törölt nick (15)
finlux Creative Commons License 2008.12.26 0 0 20
ha nincs külön tápegysége, célszerű az alaplap hátoldalán található usb-ket használni. Laptop usbje meg általában harmat gyenge, én nem is kockáztatnék vele, mert tényleg tönkrevághatja a fájlrendszert, és a hardvert is eléggé birizgálja a kevés kraft.
Előzmény: animazsi (18)
DMA Creative Commons License 2008.12.26 0 0 19
Ha nincs külön tápja, még számíthatsz hasonlóra, ha az usb túlterhelés védelmét megszólaltaja az áramfelvétele. Mindenesetre mentsél gyorsan valamire...
Előzmény: animazsi (18)
animazsi Creative Commons License 2008.12.26 0 0 18

Srácok! Mindenkinek köszönöm a hozzászólást és az ötleteket, és a segítőkészséget!

 

Nem tudom pontosan, hogy mit csináltam, de a lemez rendesen műkszik, minden adatom megvan, és a leállított fájlt is tudtam törölni.

Úgy tűnik, hogy az egyik USB-portra akadt ki a lemez.

 

Egy kicsit zavar ugyan, hogy Darth Wader-hez hasonlóan "lélegzik" a lemez, de a fejfájásom már múlóban van.

 

MÉG EGYSZER NAGYON KÖSZI MINDENKINEK!

locsemege Creative Commons License 2008.12.26 0 0 17
Ráadásul akkor jó eséllyel csak Windows-on tudja használni, s csak ott, ahova feltette a driver-t. Mindenképpen felejtős.
Előzmény: Törölt nick (16)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.26 0 0 16
és utólag ugyan könnyű okosnak lenni, de óva intek mindenkit az olyan külső vinyóktól, amiknek külön meghajtóprogramra van szükségük a windows alatti működéshez.
ha nem megy sima usb-ként, akkor ott kell hagyni a boltban, akármilyen olcsó cucc.

(a főnököm vett három ilyesmit párizsban, vista driver azóta sincs hozzájuk)


próbáld meg esetleg a vinyó programját uninstallálni, aztán újratelepíteni, hátha...
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.26 0 0 15
tölts le egy olyan linux distrót, ami live cd-ként (is) használható, bootolj be vele és próbáld ki, hogy onnan látod-e a vinyót (ne utólag dugd be a vinyót, hanem még bekapcsolás előtt). ennél biztosabb módot, hogy a winben van-e a hiba, nem tudok.

ha 10 évvel ezelőtt lennénk, azt mondanám ereszd rá a norton disk doctort, de fogalmam sincs, létezik-e még a progi.

a vista _lemezkezelője_ látja a meghajtót?

ekkora vinyókat ntfs-re érdemes/szabad win alatt particionálni/formázni, de gyárílag kompatibilitási okok miatt ha előre formázzák, akkor rendszerint fat32-vel csinálják, ami tényleg rohadt érzékeny mindenre, ráadásul nem is jó a mai igényekre, szóval suxx.
kpityu2 Creative Commons License 2008.12.26 0 0 14
A getdataback tényleg jó progi, írásvédett vagyis nem ír a meghajtóra és akkor is felismeri ha a win nem.
Előzmény: DMA (11)
vlevi Creative Commons License 2008.12.26 0 0 13
2.5"-os?
Van külön tápja, vagy csak USB?

Azért kérdezem, mert nekem van egy 2.5"-os USB-s külső vinyó, és néha ez csinál olyanokat, hogy nem hajlandó működni. Ilyenkor 1-2 USB-s dolgot ki kell húzni a gépből, és utána megy. Ez azért van, mert az USB csak fél amper áramerősséget tud, de ha sok dolog van rajta, akkor gondolom ennyit se. Egérnek, kártyaolvasónak ez nem gond, de egy vinyónál már kevés lehet.
kpityu2 Creative Commons License 2008.12.26 0 0 12
Nos ilyen esetben bármit tenni, csak ahogy a sündisznók ... :D Mielőtt valamilyen progival belenyúlnék, előbb felnéznék a gyártó oldalára a driverért és diagnosztikai cuccért. Ha valami extrát igényel, akkor úgyis fent van. A COM hibának is érdemes utánna nézni , lehet hogy az USB vezérlő akadt ki. Automata javítást elindítani csak akkor szabad ha nem kellenek az adatok, mert jó esély van rá hogy elvesznek. Mivel egy új gépen látszottak az adatok, én megpróbálnám egy szűz XP-re újra feldugni, hátha elkapja. A régi azért nem jó mert már "ismeri", persze a gyári progi lehet hogy segít. Ha minden kötél szakad, bekukkantanék a házba hátha egy sima vinyó van belül egy vezérlőre kötve ( hangsúlyozottan csak kíváncsi, bátor, vagy minden mindegy alapon. :D ) és akkor egy mezei csatlakozóval közvetlenül hozzá lehet férni a vinyóhoz. Szervizbe is lehet vinni, de tuti hogy meg fogják találni a "Rocco és fivérei" rég letörölt példányát, ( :D ) azonkívül nehéz olyan helyet találni ahol tényleg értenek hozzá.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!