Keresés

Részletes keresés

enciee Creative Commons License 2007.02.15 0 0 1204
elnezest kerek.Roman allampolgar vagyok
marosi.pal Creative Commons License 2007.02.15 0 0 1203
És még valami. EU állampolgárok személyi igazolványt is használhatnak útlevél helyett az EGT kérelemnél. Román állampolgárok esetén az új tpusú (műanyag) személyi kell.
marosi.pal Creative Commons License 2007.02.15 0 0 1202

Green.

 

Ez ebben a formában nem igaz.

A letelepedési nem szünt meg.

A törvény nem tiltja, hogy valaki letelepedési engedélyt kérjen mint EU állampolgár, csak rendelkezésre áll számára egy új lehetőség, az EGT tipusú tartózkodási engedély, amit olcsóbban és gyorsabban be lehet szerezni és hasonló jogokat biztosít.

 

Szoval ha valaki nagyon akarja, kérhet EU állampolgárként is letelepedési engedélyt, de minek várjon egy letelepedésire 3-5 hónapot, ha az EGT okmányt akár egy nap alatt is el lehet intézni.

 

Az EGT-nél azt az egy kényelmetlenséget látom, hogy munkavállalói jogcím esetén a román állampolgárok évente meg kell hosszabítsák.

Házastársi jogcím esetén az EGT tartózkodási engedélyt akár 5 évre ki kéne adják, ha korrektek lennének a hivatalban. (Egy EU állampolgár ismerősöm 5 évre kapta meg az EGT okmányt, mivel magyar állampolgár a házastársa).

 

Majd 2007.július 1. után mondhatod, hogy EU állampolgárok nem kérhetnek letelepedésit, ugyanis akkor hatályba lép az új törvény.

 

Amúgy meg honnan tudod milyen államolgár enciee?

 

Ugyanis ha netán szerb vagy ukrán állampolgár lenne, akkor nem lenne jogosult EGT okmányra, hanem ők továbbra is a letelepedésit kell kérelmezzék.

Előzmény: Green Army (1201)
Green Army Creative Commons License 2007.02.15 0 0 1201

Szia!

 

Letelepedési már megszünt. Helyette EGT (Európai Uniós) tartózkodási engedély van.

Ezt megkapod 1 hónapon belül.

(hogy az útlevél lejártával mi a helyzet, azt nem tudom pontosan)

Előzmény: enciee (1199)
marosi.pal Creative Commons License 2007.02.15 0 0 1200

Bocs, de milyen állampolgár vagy? Mert ha román állampolgár vagy akkor lehet, hogy jobb EGT tartózkdási engedélyt kérni, ami olcsóbb és gyorsabb mint a letelepedési.

Előzmény: enciee (1199)
enciee Creative Commons License 2007.02.15 0 0 1199
Sziasztok.Nekem is lenne egy kerdesem ha tudtok segiteni azt nagyon megkoszonnem.En magyar allampolgarhoz vagyok ferjhezmenve van egy lanyom is.mar hat eve hazasok vagyunk.2007 07 lejár a tartozkodasi engedélyem ami családeggyesitésnek van kiállitva.Szeretnek letelepedési engedély kérni ez hogy lehetséges.Viszont az utlevelem is lejár 2007 08.Tudom hogy kell csináltatnom ujat csak azt nem tudom hogy megcsinaltathatom én aprilisba vagy ez hogy müködik?Elöre is köszönöm a segitséget.
M! Creative Commons License 2007.02.14 0 0 1198
Igen, regisztrálni kellett, aztán a még meglévő időpontokból lehetett választani,hogy melyik nap, melyik órában akarok menni. Jól működött a dolog, egy percet sem vártam, kedvesek voltak és 1 óra múlva mehettem vissza az engedélyért.
Csak arra kell figyelni, hogy minden papír meglegyen.

Ja.

Azóta megvan a TAj-számom is, hát inkább nem mondok róla semmit. Várni ugyan nem kellett sokat, de háromszor zavartak vissza, mert nem voltak rendben a papírok, eléggé kukacoskodóak a Teve utcában.
Előzmény: marosi.pal (1197)
marosi.pal Creative Commons License 2007.02.06 0 0 1197

Szia!

 

A következő linken lehet időpontot foglalni:

http://www.bmbah.hu/reserve.php

 

Először regisztrálni kell.

Előzmény: tmania (1196)
tmania Creative Commons License 2007.02.06 0 0 1196

Sziasztok!

 

Kedves M! szeretnék tőled kérni valamit,remélem tudsz segíteni;

Picit régebben írtad,hogy te interneten kértél időpontot a Budafoki út,60,Idegenrendészetre és,hogy nem kellet várnod meg stb....

nem tudnád leírni az internet címet,gondolom bárki kérhet időpontot,ha egyszer dolga van ott s nekem hétfőn lesz,megprobálnám.

mint leírtam már 3-4 órát kell várni és sokat segítenél,ha leírnád a címet;

előre is köszi és várom a válaszod.

 

tmania Creative Commons License 2007.02.05 0 0 1195

Szia,kedves marosi.pal!

 

Örülők,hogy válaszolsz,ahogy látom te nagyon jártas vagy ezekben a dolgokban:-)))

Nagyon boldoggá tettél ezzel a válaszal,de uakkor szomorúvá is;azért mert bárkivel beszélek és elég sokat érdeklődöm,de nekem nem ezt mondják,igaz még konkrétan mondani sem tudnak semmit,mert nincs elhatározva:-((((

Ha tudsz mindenféle infóval segítenni,kérlek tedd meg.Pl.a jövő héten(ha Isten is velem lesz),kiváltom a lakcímkártyát és azután hol kezdjem???

akkor már a férjem a letelepedési eng.be sem adja???ezen a héten akarjuk;

mit csináljunk?

én hiszek neked,mert tudom és látom,hogy jó tanácsokat adsz;

nem számit,hogy az EGT tart.eng.1 évre szól?tudom,hogy "néha"hülye kérdeseket teszek fel,de már össze vagyunk zavarodva,én már a tavaly őssztől érdeklődöm és várom a "nagy"vátozást,aztán most itt vagyok és nem tudom hol kezdjem és mit csináljak:-((((

előre is köszi a türelmedet;

férjem és én is erdélyiek vagyunk,Marosvásárhely mellől.

 

marosi.pal Creative Commons License 2007.02.02 0 0 1194

Nem értem azt a mondatot"EGT tart.eng-el is lehet állampolgárságot kérni"!!!

 

Kedves Tmania!

 

Azt a mondatot szó szerint kell érteni!

 

Kiváltod az EGT tartózkodási engedélyt, utána a lakcímkártyát.

Miután kiváltottad a lakcímkártyát beadhatod a honosítási kérelmet (feltéve, hogy van magyar állampolgár felmenőd).

Ez azért van mert az EGT tartózkodási engedély hasonló jogokat biztosít mint a letelepedési engedély.

A férjed is kiválthatja az EGT tartózkodási engedélyt és lakcímkártyát, ha EU-s állampolgár.

Utána akár közös honosítási kérelmet adhadtok be.

 

szemembe röhögnek,ha ilyent kérdezzel tölük.

Kik azok?

Előzmény: tmania (1193)
tmania Creative Commons License 2007.02.02 0 0 1193

Sziasztok!

 

Lehet,hogy nem helyesen magyaráztam;én most adtam be a munkaválallás eng.a kérelmet,most kedtem legelölről!2 hét múlva megyek az EGT tart.kártyáért,aztán jön a lakcím és tb.

Nem értem azt a mondatot"EGT tart.eng-el is lehet állampolgárságot kérni"!!!

2 hét múlva nekem az lesz,2007.12.07-ig lesz érvényes,mint a határozat.

mindenki össze-vissza beszél,egyiknek így sikerül,másiknak úgy,magyarázza meg valaki,hogy lehet államp-ot kérni?akinek 5 éves tart.eng.van,az tud,de én biztos nem;szemembe röhögnek,ha ilyent kérdezzel tölük.

A letelepedési eng.meg a férjemnek kérdeztem;mennyi idő,hova kell menni?Ő már 3 éve dolgozik legálisan,de most jutottunk el a letelep.eng-hez.

szerintem nem lesz könnyű,sőt aki a tavaly ügyes volt,az most boldog:-)))) 

Hevő Creative Commons License 2007.02.01 0 0 1192
Igen, 14-15 hónappal számolok. Ott van még a polgármesteri hivatalok időhúzása is, hogy mikorra tűznek ki állampolgársági esküt.
Előzmény: marosi.pal (1191)
marosi.pal Creative Commons License 2007.02.01 0 0 1191
Most egy évig tart az ügyintézés. Erre rájön az elnöki döntési idő, plusz az áp. eskü letétele. Úgyhogy nyugodtan számíts 14 hónappal.
Előzmény: Hevő (1190)
Hevő Creative Commons License 2007.02.01 0 0 1190
Még nem kaptam meg, mert kicsit lusta voltam, és későn adtam be a kérelmet, úgyhogy csak év vége körül várható. A BÁH-ot pedig sajnos tényleg nem lehet makulátlannak tekinteni, mert sokakat fölöslegesen szivattak. Nekem ugyan mindig szerencsém volt velük, de szerintem ez csak az ügyintézők jóindulatától és felkészültségétől függ.
Előzmény: marosi.pal (1189)
marosi.pal Creative Commons License 2007.01.31 0 0 1189

Az volt a benyomásom, hogy makulátlannak tartod a hivatalt, ezért gondoltam, hogy ki fogod magyarázni.

 

Te már megkaptad a magyar állampolgárságot?

 

Előzmény: Hevő (1188)
Hevő Creative Commons License 2007.01.31 0 0 1188
Miből gondolod, hogy bármit is ki kéne magyaráznom? Amiről most írsz, az aljasság és emberi hülyeség egyidejűleg. Aki kiutasította a gyereket, ki kellene rúgni.
Előzmény: marosi.pal (1187)
marosi.pal Creative Commons License 2007.01.31 0 0 1187

"Tudhatnád, hogy 2001-ben a BÁH-nak még nem voltak Regionális Igazgatóságai, csak 2002-től."

Ja. Tudtam.

 

"Az a helyzet, hogy a Helsinki Bizottság az ilyen ügyeket különösen kedveli, mert évekre visszamenőleg már némi csúsztatással lehet ötvözni őket."

Mindent ki lehet magyarázni.

A következőt hogyan magyaráznád:

 

OBH jelentés

 

2002 után történt.

A magyar nemzetiségű román állampolgár panaszos azért fordult az állampolgári jogok országgyűlési biztosához, mert sérelmezte, hogy a Belügyminisztérium Bevándorlási és Állampolgársági Hivatala román állampolgárságú 13 éves kislánya családegyesítési célú tartózkodási engedély iránti kérelmét elutasította, és a gyermeket arra kötelezte, hogy a Magyar Köztársaság területét – rövid határidőn belül – hagyja el.

 

Azért ez nem semmi. Az anyát el akarták választani 13 éves lányától.

Na, ezt magyarázd ki.

 

Előzmény: Hevő (1186)
Hevő Creative Commons License 2007.01.31 0 0 1186
Az a helyzet, hogy a Helsinki Bizottság az ilyen ügyeket különösen kedveli, mert évekre visszamenőleg már némi csúsztatással lehet ötvözni őket. Tudhatnád, hogy 2001-ben a BÁH-nak még nem voltak Regionális Igazgatóságai, csak 2002-től. 2001-ben a Közigazgatási Hivatalokban lehetett kérelmezni a bevándorlási engedélyt.
Előzmény: marosi.pal (1185)
marosi.pal Creative Commons License 2007.01.31 0 0 1185
A megdöbbentő a 3 éves herce-hurca, maga az időtartam.
Tudod, a külföldinek is joga van a humánus és gyors eljárásra.
Előzmény: Hevő (1184)
Hevő Creative Commons License 2007.01.31 0 0 1184
Akkor mi is az az igazán megdöbbentő dolog?
Előzmény: marosi.pal (1183)
marosi.pal Creative Commons License 2007.01.31 0 0 1183

Nem a szír okirathamisítóra gondolok, hanem a második esetre (M.V. magyar nemzetiségű román állampolgár). Félerértés ne essék, az illető (M.V.) priuszos volt és elméletileg nem kaphatott volna bevándorlási engedélyt.

 

Előzmény: Hevő (1182)
Hevő Creative Commons License 2007.01.31 0 0 1182
Az okirathamisító szírre gondolsz? Csak azért kérdezem, mert az ilyen ek miatt szigorítják az eljárásokat...
Előzmény: marosi.pal (1180)
marosi.pal Creative Commons License 2007.01.30 0 0 1181

Helyesbítés, kimaradt egy szó:

--Bocs, de NEM tudok tippet adni.--

Előzmény: marosi.pal (1179)
marosi.pal Creative Commons License 2007.01.30 0 0 1180

Egy igazán megdöbbentő eset amikor valaki 3 évig várt a letelepedési engedélyre (igaz  priusza volt).

 

Az idegenrendészet malmai lassan őrölnek
2001-2004

 

http://www.helsinki.hu/article.cgi?lang=hu&fo=2&al=3

marosi.pal Creative Commons License 2007.01.30 0 0 1179

Én csak azt írtam le, hogy én mennyi idő alatt kaptam meg.

Van aki 3 hónap alatt megkapja, de van aki csak 8 és fél, akár 9 hónap alatt.

 

"de most nem tudom várjam, hogy meglegyen a letelepedésim... vagy csináltassak új munkavállalási engedélyt és kezdjem előlröl az egészet.. vagy egyszerűen csak hagyjam a fenébe ezt az egészet... ehhh"
Bocs, de tudok tippet adni.

 

Amúgy milyen állampolgár vagy, valamilyen szinten ez is számít (EU vagy EU-n kivüli állampolgár)?

Előzmény: JackHerer (1178)
JackHerer Creative Commons License 2007.01.30 0 0 1178
Sziasztok!
Megdöbbenve olvasom az általatok írottakat! Miazhogy 5 meg 8 hónapokról beszéltek... ha ez igaz ez nekem olyan érvágás, amit le se tudok írni...
Ezt figeyljétek: október 17-én adtam be a letelepedélyi engedélyre a kérelmet, egyszerre hiánypótlás nélkül minden anyagot... 3 hónappal számolva jövő hó közepén meg kéne kapjam... elvileg... azonban december közepe táján megneszeltem, hogy a cég ahol dolgoztam, most januárban meg fog szűnni.. gyorsan munkahelyet váltottam de azért hogy ne legyen macera a munkehyelváltoztatással a letelepedési engedély ügyintézésnek folyamata közben elhatároztam, hogy fizetni fogom a járulékokat, hogy ne szakadjon meg a munkaviszonyom... ráadásul egy olyan céget találtam, ahol még magasabb bérrel jelentenének be... de most nem tudom várjam, hogy meglegyen a letelepedésim... vagy csináltassak új munkavállalási engedélyt és kezdjem előlröl az egészet.. vagy egyszerűen csak hagyjam a fenébe ezt az egészet... ehhh
marosi.pal Creative Commons License 2007.01.30 0 0 1177

Én 5 hónap alatt kaptam meg. Számomra annyira megalázó volt a procedúra, hogy kétszer is abbahagytam az ügyintézést és csak harmadszorra sikerült megszerezni a letelepedési engedélyt. Annak idején még az aláírásomba is belekötöttek.

Nem változtattál lakcímet az ügyintézés közben?

Azzal szoktak védekezni a hivatalnokok, hogy a hiánypótlási idő nem számít bele az ügyintézési időbe.

Vigasztalásul azt tudom mondani, hogy 2001 előtt egy évet kellett várni a bevándorlási engedélyre.

Szerintem jobban jártál volna az EGT tartózkodási engedéllyel. Jó esetben egy nap alatt kiadják és csak 1500 Ft-ba kerül.
EGT tartózkodási engedéllyel is lehet állampolgárságot kérni.

"Ha annyira megkönnyítették ezt az egészet..." - Nem a letelepedési engedélyt könnyítették, hanem a román állampolgárok jogosultak lettek az EGT tartózkodási engedélyre.

 

Úgy látom, hogy próbálnak szigorítani ahol tudnak az EGT engedély feltételein.

A tavaly a nyugati EU állampolgároktól nem kérték az APEH igazolást.

Most viszont azt látom, hogy akinek volt az elöző évben jövedelme Magyarországon, attól megkövetelik az APEH igazolást is (pedig a törvény nem írja elő).

Belépett Románia az unióba és mindjárt szigorúbban feltételeket támasztanak.

Előzmény: tmania (1176)
tmania Creative Commons License 2007.01.30 0 0 1176

Sziasztok!

 

Olvasni szoktam,de hozzászólni kevésbé;

Én is megjártam a Budafoki út,60-at,de sajna nekem rémes volt;

beadtam a munkavállalásra a papírokat(jan.12) és 1 hó-ot kell várnom,ennyi az elbírálási idő és kész;Nem akarok embereket minősíteni,de vagy buták vagy bunkók,nem tudom eldönteni melyik!?

ezek szerint nem születtem jókor és jó időben,pedig májusi vagyok és a férjem ua.vért kell izzadnom minden egyes,nyamvadt papírért:-(((((

Ha annyira megkönnyítették ezt az egészet ,akkor miért kell várni a letelepedési eng.8 hó-t???ezt nem értem,a tavaly sok ismerösőm 3-4 hó.alatt megkapták.

ezt tudja valaki???

marosi.pal Creative Commons License 2007.01.23 0 0 1175

Szerintem hívd fel a román konzulátust.

 

A gyermek román állampolgár lesz.

 

Az anyakönyvezéssel kapcsolatban nem tudok semmit. Hívd fel a román konzulátust, a telefonszám valahol itt van a fórumban.

 

A születést követő egy hónapon belül a bevándorlási hivatalban letelepedési engedélyt kell kérni a gyermeknek. 

 

 

Előzmény: cincurka (1174)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!