Keresés

Részletes keresés

tücsökmadár Creative Commons License 2005.04.12 0 0 274

Mit jelent az, hogy "sajátgyökerű talajtakaró rózsa"? (... esetleg, hogy nem szemzett...????)

 

Én tavaly ültettem ki a szülinapomra (télen) kapott minirózsát. Szegény a lakásban már nagyon rosszul nézett ki, így száműztem a garázsba, ahol az összes levelét eldobta, de vegetált, én pedig bíztattam, ha tavaszig kihúzza, akkor klasssz kinti földbe ültetem! S így is lett! A terasz melletti sziklakertben kapott helyet. Ha süt a nap, akkor fürödhet a fényben! A cserépben három tő nyomorgott, azokat szétültettem, kettő megmaradt, s nyáron virágoztak is, de kicsit felnyúrgultak (pedig az elhervadt virágokat próbáltam szakszerűen lemetszeni, de lehet, hogy csak könyvszerűen sikerült! :)) ), így idén tavasszal én is alaposan visszametszettem 2-3 rügyre. De szerintem tetszett nekik, mert most így néznek ki:

 

 

Én az őszi ültetésű Fairy-met is most tavasszal 3-4 szemre visszametszettem, azon meggondolásból, hogy idén erősödjenek, bokrosodjanak! Azért remélem, hogy virágozni is fognak!

 

Azt hiszem, azon kezdő kertészek közé tartozom, akik túl sokat metszenek (hála a szakirodalom falásának és a tenni akarásnak)! A szomszédom megnyugtatott, hogy eleinte ő is mindent agyba-főbe metszett, aztán inkább el kezdte figyelni, hogy mit érdemes, s békén hagyta a növényeit! Azóta sokkal jobban nőnek!

Lehet, hogy jövőre én is megpróbálkozom ezzel a technikával! :)

 

A Fairy rózsáim csak du. kapnak napot (ha süt, mert ma csupa szürke felhő takarja! :((), s azok még csak éppen elkezdték bontani a levélkéiket!

A szintén őszi ültetésű angolrózsáim pedig még csak egy-egy levélkét bontottak ki!

(Bár az tény, hogy a legjobb helye a sziklakertben lévőknek van!)

 

 

Előzmény: hasand (272)
szilkszilky Creative Commons License 2005.04.12 0 0 273
Én a the Frairy-ből magastörzsűt keresek. Látott már valaki????
hasand Creative Commons License 2005.04.11 0 0 272

...mert különben a fő feladatukban, a kevés gondozást igénylő talajfelületek takarásában akadályozná meg. A sajátgyökerű talajtakaró rózsák sövénnyíró ollóval 30 cm magasságúra visszavághatóak. (a könyv szerint)

 

Én évek óta a minirózsát is így egy nyisszantással szoktam lerendezni, csak alacsonyabban. 5-10cm. Egész nyáron ontja a virágokat a terasz előtt.

Előzmény: hasand (271)
hasand Creative Commons License 2005.04.11 0 0 271
Én a Robert Markley: Rózsák c. könyvét szoktam forgatni.
Úgy írta pontosabban, hogy legfeljebb 5 évente.
Előzmény: tücsökmadár (270)
tücsökmadár Creative Commons License 2005.04.11 0 0 270

Hasand!

 

Melyik könyvben olvastad ezt az 5 évenkénti fiatalító metszést?

Egyébként jó az a könyv?

 

Előzmény: hasand (253)
hasand Creative Commons License 2005.04.11 0 0 269
és
Sonnenschirm: sárga; féligtelt; ism....
Előzmény: hasand (268)
hasand Creative Commons License 2005.04.11 0 0 268

Nem a méret a lényeg...

Sokszor, szépet.

Ezeket néztem ki magamnak:

Celina:                sárga;          félig telt;      ismétlödöen virágzik

Lavender:            levendula;     -"- ;               korai és ism...

Red Yesteerday: piros;         szimpla;         ism...

Royal Bassino:    vörös;       félig telt;       ism....

Sommerabend:   piros;    szimpla;      ism...

Előzmény: ZsuR (267)
ZsuR Creative Commons License 2005.04.11 0 0 267
Hogyismondjam. . .nem az en kertemben keszult a kep - nem talaltam meg. De ilyen - es nagyon kedves rozsabokor. Tegnap ultettem harom sovenyrozsat (talajtakarot) remelem az is szep lesz.

A nevuk: Meidiland, es a szinuk:
Pearl (rozsaszinnek nyilik de feher lesz),
Fuchsia (rozsaszin),
Mystic (lazac rozsaszin) - nincs kep rola. Mind a harom hasonlo a Fairy-hez, apro de rengeteg virag, es csodalatosan takar.
Előzmény: hasand (260)
hasand Creative Commons License 2005.04.11 0 0 266
Ezt az oldalt egyszer régen már megtaláltam. Tetszik, de sajna én még nagyon kezdö németes vagyok.
Előzmény: agicza (263)
hasand Creative Commons License 2005.04.11 0 0 265
Úgy helyben, hogy Rákospalotán. (M3 mellett a Szent Korona útjáról nyílik egy kis földes utca, ott van a Prenornak egy viszonylag nagy területet elfoglaló lerakata)
Azt hiszem ez a konténeres 780 Ft volt.
Az ottani fQnököt faggattam a talajtakarókról. Válasz nélkül nem hagyott, de éreztem, hogy nincs otthon a témában, Ö "csak" eladó.
Előzmény: agicza (264)
agicza Creative Commons License 2005.04.10 0 0 264
Ja, még egy: a Fairy-t helyben vetted?
Előzmény: agicza (263)
agicza Creative Commons License 2005.04.10 0 0 263
Hasand, a legfontosabb infók rajta vannak a weboldalukon, ha többet akarsz a fajtákról tudni, úgy általában is, akkor itt nézz szét: http://www.helpmefind.com/rose/roses.php
vagy itt: http://www.rosarot-pflanzenversand.de/storefront/runtime/?main_frame=/storefront/detail/18_34.html
Nekem szépen, akkurátusan leszállították a szőregiek utánvéttel, amit mailen megrendeltem, expressz egy nap alatt itt volt a pakk.
Előzmény: hasand (250)
hasand Creative Commons License 2005.04.10 0 0 262
A lentebb említett lejtőnél jó helyre szóródik a szirma.
Lehet, hogy veszek még, de jobban szeretnék hasonló koraibbat.

Az augusztus végén üvegalatt gyökereztetett mindenféle rózsám megmaradt és gyönyörűen hajt.
Nem írtam rájuk, hogy melyik honnan származik, mert hiszen egyszerüen megjegyezhető.....
Most azt sem tudom, melyik milyen színű...
Előzmény: kígyószisz (261)
kígyószisz Creative Commons License 2005.04.10 0 0 261

Nekem volt, illetve megint van egy Fairy-m. Tavaly tönkrement, fogalmam sincs, mi baja volt, de az idén tőről újra kihajt. Amúgy tényleg tele van rózsaszín labdaszerű virágokkal, amelyek fehérré válnak, amikor leszáradnak és teleszórják a környéket a szirmaikkal :-))) Erre gondolj azért.

úgy örülök, hogy megmaradt :-))))

Előzmény: hasand (250)
hasand Creative Commons License 2005.04.10 0 0 260
Hát ez gyönyörű. (így legalább nem reklámkiadványból látom)
A könyvem azt írja, hogyismétlődően virágzik és késői virágzású.
Előzmény: ZsuR (258)
tücsökmadár Creative Commons License 2005.04.10 0 0 259

Igen, ez az!!! :))) Szuper klassz!!!

Ilyen volt a szomszédban is, s remélem nálam is ilyen lesz!!!

Előzmény: ZsuR (258)
ZsuR Creative Commons License 2005.04.10 0 0 258
Előzmény: ZsuR (257)
ZsuR Creative Commons License 2005.04.10 0 0 257
A rozsabokor kb meter magasig no meg, es a viragok meg akkorak ami a huvelyk es mutatoujjad koze fer - de abbol sok. Nekem egy halvany es ket sotet rozsaszin van, nem sok helyet foglal. Mindjart csinalok kepet rola - vagy keresek egy tavalyit.
Előzmény: hasand (255)
tücsökmadár Creative Commons License 2005.04.10 0 0 256

Igen: Rosa Albary

 

Tavaly ültettem a sziklakertembe, de a tájékoztatás silánysága miatt őszre ki is nőtte, így szedhettem ki szegényt! :-(

Még a tavaszi ültetés évében kb. 80-100cm-es hosszú hajtásokat hozott, s nagyon korán virágzott (igaz, tavasztól teljes napsütés érte!). Gyönyörű bordó, csokorban nyíló, apró, telt virágai voltak!

Nagyon sajnáltam, s sajnos a kiszedése  (kövek közül nem is olyan egyszerű kitelepíteni egy rózsatövet! ), vermelése nem sikerült valami jól, így idén már nem kell neki jobb helyet keresnem! :-(

Az ősszel a helyére sikerült ugyanolyan színű, de törpe rózsát ültetnem (konténeres volt), ami már teljesen levélben van, s alig várom, hogy virágozni kezdjen!

 

Előzmény: hasand (253)
hasand Creative Commons License 2005.04.10 0 0 255
Az előbb helyesen: 5 évenként

kb 40 cm-re raktam egymástól. A kert utca felöli felén van egy lejtős rész, oda akarok talajtakarókat.
Érdemes még ebből venni?
Sok virágot hoz?
Előzmény: ZsuR (254)
ZsuR Creative Commons License 2005.04.10 0 0 254
Igen! Nagyon igenytelen, strapabiro rozsa. Nalam az bontott levelet eloszor.
Előzmény: hasand (250)
hasand Creative Commons License 2005.04.10 0 0 253
A könyvem azt írja, hogy fiatalító metszésnek öt éve van értelme, évente nem kell metszeni. A virágok eltávolításáról nem volt szó. (konténerest vettem)

Tudsz olyan kapható fajtát, ami korábban virágzik? (talajtakarót)
Előzmény: tücsökmadár (252)
tücsökmadár Creative Commons License 2005.04.10 0 0 252

Én tavaly ültettem hármat, mert megkívántam a szomszédtól!

A szomszédé a nyár második felétől egészen a fagyokig virágzott. Tüneményes telt, halvány rózsaszín kis rózsacsokrok nyíltak a bokrokon! :-)

Az enyémek is hajtanak már, s remélem idén már a sajátomban fogok gyönyörködni!

:-))

 

Kérdés:

Aki már régebb óta nevelget Fairy-t, megszokta metszeni őket tavasszal, vagy csak az elnyílott virágokat vágja le folyamatosan?

(Ahány könyv annyi javaslat... , így a bevált gyakorlat érdekelne!!!)

Előzmény: hasand (250)
M.Gabi Creative Commons License 2005.04.08 0 0 251

sziasztok

muszáj vagyok eldicsekedni :-)

 

hasand Creative Commons License 2005.04.08 0 0 250

Sziasztok!

Mint már korábban mondtam, talajtakaró rózsákat szeretnék venni.

Most itt a közelünkben volt Rosa the Fairy. Vettem kettőt.

Ismeritek?

A könyvem szerint rózsaszínű, ismétlődően virágzó.

 

Vennék szőregi rózsákat, mindenhol látom, de sajnos csak a fantázia nevük szerepel a csomagoláson, más információ egyáltalán.

Szőregre meg nincs módomban elmenni, én itt lakozom az északi fertályon.  

No.9 Creative Commons License 2005.04.07 0 0 248
Ja, akkor bonyolultabb a helyzet, mint gondoltam.

Kérdésedre a válasz:
Sehonnan. Vagyis bekötöd, lehetőleg légmentesen, majd 3 hét múlva leszeded a kötést. Ha zöld a szem, és körülötte fehér heggesedés (kalluszosodás) látható, akkor jó a szemzés. Ha fekete, akkor szar. Megeredni nem biztos hogy fog, ami nem is baj. Egyrészt ha átszúrja a kötözőszalagot, akkor a leszedésnél fenáll a veszélye annak hogy kijön a szem, másrészt meg a téli vegetációs időszakban könnyen kifordíthatja a szél.
A levélcsonkot nem kell piszkálni, mert mint írtam, rózsák esetében nem is szabad rajtahagyni. Szemléltetés gyanánt itt egy kép a T vágásról, és a behelyezett szemről. (ez közvetlenül a szemzés után van, még a kötés előtt. Sajnos olyan képem nincs, ami a szalagszedés utáni állapotot mutatja)
szem
Előzmény: Törölt nick (245)
mézontófű Creative Commons License 2005.04.07 0 0 247

Hogy szőregi az biztos!!!!!

Nagyon szépeket vettem az évek során, s általában azok mind Szőreg környékénről jöttek...

Szeretem őket nagyon...

Előzmény: No.9 (246)
No.9 Creative Commons License 2005.04.07 0 0 246
Tőlem biztos nem! :)))

Az viszont könnyen lehet, hogy szőregi a rózsád. Mivel (nem tudom mennyire hiteles, de az okosok ezt mondják) a magyarországi rózsatermelés 98%-át Szőreg, és környéke adja.
Előzmény: mézontófű (243)
ZsuR Creative Commons License 2005.04.07 0 0 244
Az elso ami levelet bontott: The Fairy
mézontófű Creative Commons License 2005.04.07 0 0 243

Örülök, hogy ránk találtál!

Lehet, hogy most vettem Tőletek rózsát itt Érden? (Angol)

 

Előzmény: No.9 (237)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!