Keresés

Részletes keresés

nicko Creative Commons License 2013.09.29 0 0 2406

nézd meg Tsmuxer progival az mkv Level@ milyen...általában ha nem 4.1 azokat nem játsza le a tévé.

Előzmény: nyefeg (2405)
nyefeg Creative Commons License 2013.09.29 0 0 2405

Sziasztok, SAMSUNG UE46F5300AWXZH SMART LED TV-m az MKV kiterjesztésű filmek közül csak néhányat játszik le. Az indítás után az üzenet "a kiválasztott fálj jelenleg nincs támogatva". Ugyan ezeket a filmeket a barátom 3 éves Samsung tévéje lejátsza. Várom a segítséget.

nicko Creative Commons License 2013.09.28 0 0 2404

keversz dolgokat :) az a 200Hz az a CMR ami különböző képjavítókkal éri el a tévéd. (50Hz-es tv-nél előszerettel írják 100Hz de az csak a CMR értéke) ugyan így van a 400/600/800Hz ez mind CMR érték nem motion rate. LG-nél már asszem 1000-nél járnak pr. okokból :)

 

50 Hz - két kép közé egy fekete kép kockát rak.

100Hz - két kép közé egy harmadik képkockát rak

ebből adódnak, hogy gyors mozgásos jelentnél a valós 100Hz-nél folyamatos a kép.

 

ezen kívűl az 50Hz-es tévékbe gyengébb elektronikát is építenek be. 5xxx és F6200

 

viszont 7000-től felfelé már valós 200Hz-esek a tévék.

 

szóval nyugtasd magad azzal, hogy valós 100Hz-en nézed azt amit leírtál, ha nincs bekapcsolva a led mozgás, éljavítás stb. és a motion nem "ki" állásban van. :)

Előzmény: GPS (2402)
nicko Creative Commons License 2013.09.28 0 0 2403

értem. nos ezt nem most szerezhették ha megnézed a link címében a dátumot és még olcsóbb is volt. viszont azóta digikábelesek veszik mint a cukrot...ha egy üzlet egyszer beindul :)

http://koscso.blog.hu/2011/07/21/techwood_dvb_c_tuner_kabel_digitalis_adasokhoz_8_500ft

Előzmény: GPS (2401)
GPS Creative Commons License 2013.09.28 0 0 2402

 

Az enyém is (állítólag) 200 Hz-es.

 

De a rómán Samsung-májerek szerint ez ordas kamú - mert a képváltás továbbra is az alap 50 Hz, csak a gyorsmozgásos jeleneteknél emulál valami nagyobb frekvenciás (up to 200 Hz) feldolgozást az elmosódás csökkentésére.

Tehát tuti nem 200 Hz-es frissítésű képet látunk, amikor pl. bemutatják az evolventikusan-huzagolt, távolról-belőhető, extra-nedvszívó kapacitású  hüvelytampont...amit 100 fogorvosból legalább 98 (lefizetett) orvos is ajánl.

.

Előzmény: nicko (2400)
GPS Creative Commons License 2013.09.28 0 0 2401

 

Az oké, hogy Kínában gyártották - de ezek tuti nem egyenesen onnan vannak. 

 

Szerintem ezek (a csomagolásból kiindulva) biztos valamilyen német helyről származtak ide - valami ottani cég-csőd, raktár-seprés,  elfekvő áruk kipucolása... vagy valami ilyesmi révén.

 

Ez ott divat, hogy ilyenkor ajánlatot lehet tenni az egész készletre - amiről általában pontos leltár nincs, csak úgy köbméterre szemrevételezhető az árú - amiről szakértő szemek azonnal kiszúrják ám, hogy szétaprózva "van ám abban fantázia".

 

Csak foglalkozni kell vele - amit odakint nagyon nem szeretnének.

 

Pl. amit én kaptam, annak a (német nyelvű) kartondoboza jó ocsmányul, (piacképtelenül) megviselt volt... ám benne a cucc nem nézett ki használtnak - amit főleg a távirányító állapota szerint gondolok, de egyébként sem.

.

Előzmény: nicko (2398)
nicko Creative Commons License 2013.09.27 0 0 2400

a két tipus között elég sok a különbség és hiába 100Hz-es a 6100 elég sz*r a képe...

6200 50 Hz ergo a 6400 alá nem is mennék.

 

2 méterről a FHD-hez 50-55" tévét kellene venned. különben hiába nézel HD adást a kapott látvány SD mínőséggel ér fel.

 

inputlag kapcsán játékhoz nem jó am 30 ms felett van.

Előzmény: kiraly92 (2399)
kiraly92 Creative Commons License 2013.09.27 0 0 2399

Sziasztok! Már egy ideje nézem a TV-ket és két típus között nem tudok választani. A Samsung UE40F6100 és a Samsung UE32F6400 között. A TV filmnézésre (sokszor 3d), Pc-t is hozzászeretném kötni, monitorként használni (input lag kb 40 ms mind a 2-nél), filmezéskor olyan 2-méterről nézném. Ár/Értékben szinte azonos mind a 2, ezért nem tudom, hogy melyikkel járnék jobban. Segítséget előre is köszönöm!

nicko Creative Commons License 2013.09.27 0 0 2398

kínából honnan máshonnan :D

ők csak elvégzik rajta a szükséges módosításokat utána már működik digin is :)

van magyar menű is már rá, ha igényled :)

Előzmény: GPS (2396)
Doky586 Creative Commons License 2013.09.27 0 0 2397

Azért sok film ha este főműsoridőben együtt is megy mással, legalább az egyik később hajnali háromkor vagy pár nappal később délután 2h-kor ismétlésre kerül, akkor tuti nem vagyok TVközelben, így beprogramozom és felveszem, ezért elég 1db tuner.

 

Persze van akinek sürgős és nem tud másnapig várni...  :-)

 

Illetve ha kódolt a DVB adás akkor két előfizetői kártya is kell (TV+STB). Ha pedig nem kódolt a ktv akkor egy társasház 6 lakásához egy előfizetés bőven elegendő...  ;-) 

Előzmény: GPS (2394)
GPS Creative Commons License 2013.09.27 0 0 2396

 

Én ezzel lottóztam egy kicsit, mert elég gyanús egy bolt ez, afféle vaterás-vállalkozás - de a cucc is olyan, hogy ahhoz már hozzányúlt valaki előtte (pl. a PVR-ready-ből valódi PVR-t nyitottak szorgos kezek)  - de gondoltam egy 10-est még megrizikózok, ha elbukom, hát elbukom.

 

Fogalmam sincs honnan jöhet ez az áru - mert nem vadi-új (ki lett bontva, szoftver lett benne cserélve, ilyesmi) -  de nem is használt, a szó megszokott értelmében.

Érdekes, minden esetre - a lényeg, hogy műxik :-))))

.

Előzmény: nicko (2395)
nicko Creative Commons License 2013.09.27 0 0 2395

nem kell ajánlanod..én is szoktam ;)

Előzmény: GPS (2394)
GPS Creative Commons License 2013.09.27 0 0 2394

 

".....de aki sokszor rögzít és néz vissza filmeket sokkal jobban jár egy 2,5" 500GB-os samsung vagy wd portable vinyóval."

 

Oké, értem - csak ezzel pont az a baj, hogy pontosan a felvétel-készítés egyik fontos eleme vész el - vagyis az, hogy az egyik csatornán nézzel valamit... miközben egy másik csatornán, úgy félidő-tájt kezdődik egy rég-vadászott film, vagy műsor - amit szintén megnéznél később.

 

Na ez az, amit 1 tuneres masinával nehéz realizálni.

 

Ezért (meg a PIP-ért is, amiről az elején naivan azt hittem, hogy majd használható lesz) - szóval ezért vettem 10 rugóért egy második kábeltunert a TV mellé - konkrétan ezt:

 

http://koscso.blog.hu/2013/04/05/techwood_dvb-c_digitalis_kabel_tuner_hdmi_1920x1080_usb_10_000_ft

 

Ez aztán mindent tud - még net-csatlakozása is van, hálózatba köthető, meg a fenetudja mi mindent tud még - de a lényeg, hogy remek tuner, jobb (sokkal gyorsabb) mint a TV sajátja, üti-vágja a PVR-t, nem finnyáskodik a pendriveokra... szóval nekem bejött.

 

Gondoltam, ha már vagy 40-50 ezerrel olcsóbban vettem a TV-t, mint a szalonban - akkor egy 10-est megér kibővíteni a második (ráaádsul felvevős) tunerrel - nem igaz?

:-)

.

Előzmény: nicko (2391)
Doky586 Creative Commons License 2013.09.27 0 0 2393
„Lehet hülyeség, de olyan nem létezik, hogy csak egy particiót formázni arra a lehetetlen formátumra?”

Ez a hdd a megállítható élő adáshoz és az időzített felvételhez van csak használva. azaz nincs értelme kihúzni a tvből. Mindig kell. Vegyél egy olcsó 2,5" külső hdd-t. 500G alatti is elég, csak a TVhez.
Előzmény: GPS (2387)
nicko Creative Commons License 2013.09.27 0 0 2392

Nem is merek firmware-t frissíteni soha - mert lehet minderre a lazaságra már rájöttek Szöulban - és a frissebb fw-verziókból már kiírtották ezt a lehetőséget - és mehetek a Samsung-boltba billentyűt venni. 26 ezer+áfáért.

.

 

ők inkább a samygora ugranak, mert ők sokkal több okosságot hoznak ki a tévéből, mint azt a dél-koreaiak szeretnék.

Előzmény: GPS (2390)
nicko Creative Commons License 2013.09.27 0 0 2391

nekem 8GB-os DT400 van és szó nélkül viszi. Ez még ugye USB 2-es és a fő szempont a 10mb/sec írás ami kell a tévének különben nem fogadja el az ez alattiakat teszteléskor.

az újaknál ez már nincs az USB3 miatt...viszont a tévébe USB 2 van még mindig ha jól tudom és a gondok valszeg ebből adódnak. Tudom, hogy visszafelé kompatibilis, de még sem a jelek szerint tv esetében. Ki kell tapasztalni mely márkával nincs gondjuk a tévéknek USB 3-as pendrive használatakor..kingstonnal kezdeném a tesztet.

 

A méret függ a szolgáltatótól.

kábel esetében (digi,upc) a HD az 1920×1080 felbontás a mindigtv ezzel szemben
1440*1080 tolja HD-ben.

így a digikábelen erre a penre kb. 35 percnyi anyagot veszek fel mindigtv-n a dupláját.

SD-ből kb. 60 perc ill. 120 perc.

HD-ban a méret olyan 3.95GB SD-ben a fele majdnem 2GB lett kézilabda meccseket illetően.

 

de aki sokszor rögzít és néz vissza filmeket sokkal jobban jár egy 2,5" 500GB-os samsung vagy wd portable vinyóval.

Előzmény: GPS (2390)
GPS Creative Commons License 2013.09.27 0 0 2390

 

Apropóóóóóó !

 

Hálás lennék ha megmondaná valaki, hogy egy full HD, 1,5 órás film mégis hány terabájtot eszik meg ebben a daliás formátumban?

 

Még nem sikerült kitapasztaljam - pláne hogy egyelőre csak egy 4 Gigás Kingston van hátul beszúrva - próbából.

 

Egyébként sokan hüledeztek, hogy hogy a jó fenébe fogadta el nekem felvenni (!) ezt a 3 éves technikát... miközben másoknak sorra dobja vissza a csemege-pendrájvjait - mert vélhetően túl lassúnak, vagy rossz a szagúk.... vagy csak színben ízléstelennek találja a TV.

 

Ugyanígy hüledeztek, amikor meséltem, hogy a noname, 1.799 Ft-ért, fűszerüzletben (Penny-ben) vásárolt billentyűzetemet is hogy a túróba fogadta el a Samsung első szúrásból - ráadásul kiosztás-helyesen is - veretes magyarsággal.

 

Nem is merek firmware-t frissíteni soha - mert lehet minderre a lazaságra már rájöttek Szöulban - és a frissebb fw-verziókból már kiírtották ezt a lehetőséget - és mehetek a Samsung-boltba billentyűt venni. 26 ezer+áfáért.

.

Előzmény: nicko (2388)
nicko Creative Commons License 2013.09.27 0 0 2389

arra a lehetetlen formátumra?

 

xfs :)

egyébként nagyon fasza .ts fájlt lehet belőle kihozni. ilyet

Előzmény: GPS (2387)
nicko Creative Commons License 2013.09.27 0 0 2388

de.

1TB-at 300/700 arányban osztott fel haver is..700-at NTFS és filmek a 300-at meg a tévé.

egyébként is ajánlatos így ha valaki a filmjeit megakarja tartani, mert a tv hajlamos elfelejteni az általa formázott HDD-t és ilyenkor nem segít rajta semmi más mint az újra formázás viszont a 700GB megmarad.

Persze az a legjobb ha 500GB HDD mindet a tévé használja.

Előzmény: GPS (2387)
GPS Creative Commons License 2013.09.27 0 0 2387

 

Lehet hülyeség, de olyan nem létezik, hogy csak egy particiót formázni arra a lehetetlen formátumra?

 

Pl. van egy fél terása a kuncsaftnak, abból le-particionál mondjuk 100 Gigát a hülye TV-jének - oszt azt engedi neki egzotikusra formázni.

 

A maradék 400 G meg megmarad NTFS-en, vagy FAT-on, vagy mittomén - az vidáman futhat tovább a PC-jén.

.

Előzmény: Doky586 (2386)
Doky586 Creative Commons License 2013.09.27 0 0 2386

...olvastam,hogy rányomok egy külső merevlemezt (előbb a TV-vel leformázod) és egyszerűen megnyomom a rec gombot.. Így működik minden TVn.

 

"a számítógéped ne is lássa többé"

A PC és a TV közti cserekor mindig formázni kell a HDD-t, oda-vissza is. csak ez a megkötés (nyilván az adatok törlődnek ekkor).

Előzmény: Dalmi75 (2378)
Doky586 Creative Commons License 2013.09.27 0 0 2385

Elrontotta a ragozást..

..szerintem USB HDD-re kell, hogy tudjon felvenni..

 

egyébként RTFM

Előzmény: Inhouse (2383)
nicko Creative Commons License 2013.09.27 0 0 2384

Több fórumon is olvastam,hogy rányomok egy külső merevlemezt (nekem van egy maxell 500gb-os)és egyszerűen megnyomom a rec gombot...én ezt meg is csináltam de nem történt semmi.

 

Üdv nicko

Előzmény: Inhouse (2383)
Inhouse Creative Commons License 2013.09.27 0 0 2383

viszont szerintem USB-ről kell, hogy tudjon felvenni amennyiben a HDD feliratú USB-be dugtad a csatit.

Mire? A tunerre? :)

 

Üdv

Inhouse

Előzmény: nicko (2381)
nicko Creative Commons License 2013.09.26 0 0 2382

Annak meg végképp semmi értelme, hogy először is egy idióta módon formázza le az adathordozót - úgy, hogy a számítógéped ne is lássa többé.

 

samsung így biztosítja a jogvédelmet, míg más gyártó letíltja a beépített médialejátszóba az mkv fájlok lejátszását.

 

Egyébként van mindenre megoldás és samygonak hívják :)

 

oldal közepén PVR alternatív megoldás

 

az új F szériára is már kijött valami samyéktól... samyt tíltja rendületlenül a samsung mikor kiad egy fw-t amihez természetesen nem ad ki change logot, de egy idő után samyék felülbírálják és ez egy végeláthatatlan folyamat amíg a samsung nem adja ki az új G szériát majd 2014-ben ;)

 

de bővebben itt mindenre ami kijött az F-re van válasz.

Előzmény: GPS (2380)
nicko Creative Commons License 2013.09.26 0 0 2381

samsung szoftveresen butít, fw-t kiad azzal meg letílt ;)

amire te gondolsz az a szervizmenűbe való belépés és ott átállítani a tipust.

Na most ha valamit elállítasz mást is véletlen tégla lesz a tévédből is akár.

 

viszont szerintem USB-ről kell, hogy tudjon felvenni amennyiben a HDD feliratú USB-be dugtad a csatit.

Előzmény: Dalmi75 (2379)
GPS Creative Commons License 2013.09.26 0 0 2380

 

"talán módosítani kell valamit...mert szándékosan van lebutítva."

 

Igen, pontosan így van. Most beleástam magam én is a szaksajtóba - a külföldibe is - és az derül ki, hogy a Samsung rettenetesen görény módon kezeli a vásárlóközönségét ebből a szempontból.

 

A készülékek (egy betücsaládon belül, legalábbis biztosan) tök-egyformák - csak egy útszéli marketing-fogás okán szinte ötletszerűen tiltanak le szoftverből ezt-azt egy-egy típusnál - valójában (mondjuk ki:) megkárosítva ezáltal a vásárlót.

 

Mert emiatt a triviális trükk miatt, a vásárló egész-pénzért egy átgondolatlanul lebutított készüléket kap - amit semmilyen műszaki-beltartalmi dolog nem indokol.

 

Itt van az enyém: húúú, meg hááá, meg 2 mag, meg felvétel orrba-szájba - erre fel "kifelejtették" pont a felvétel-gombot. Venni vesz fel... de gomb az nincs rajta.

 

Annak meg végképp semmi értelme, hogy először is egy idióta módon formázza le az adathordozót - úgy, hogy a számítógéped ne is lássa többé.

Vgyis másra nem is használhatod a pendrive-ot vagy a merevlemezedet (ezt jó ha tudod azért) - de úgy kódolja le a felvételt, hogy csakis ugyanazon a készüléken játszhatod vissza.

 

Nem azonos típuson, hanem csak konkrétan azon a TV-példányon! Ha netán video-kártyát cseréltek benne, akkor már azon sem.

 

Mi a szarra való ez? Vettem egy noname, kutyaütő kábeltuner boxot 10 ezerért - hát sokkal jobb tuner- szolgáltatásai vannak, mint az új TV-mnek.

Felvesz-lejátszik, nem vár 5 másodpercet 2 HD csatorna közti váltásnál, stb.

 

A te problémád szerviz-menüből oldható meg, ott át kell írni a készülék típusát valami másra - és fel fog venni, mint a kisangyal. Ugyanis minden benne van a készülékedben, ami ehhez kell.

 

De ismétlem: a vinyódat semmi másra nem tudod majd használni onnantól - ezt be kell áldozd erre a célra.

.

Előzmény: Dalmi75 (2379)
Dalmi75 Creative Commons License 2013.09.26 0 0 2379

Közben infó:talán módosítani kell valamit...mert szándékosan van lebutítva... :( s.o.s.

köszi

Előzmény: Dalmi75 (2378)
Dalmi75 Creative Commons License 2013.09.26 0 0 2378

Sziasztok!

Kezdő versenyző vagyok,de már napok óta választ keresek és úgy látom,csak itt találhatok! :)

SamsungUE32EH5300 készülékem van és azt szeretném megtudni,hogyan tudok felvenni vele. Több fórumon is olvastam,hogy rányomok egy külső merevlemezt (nekem van egy maxell 500gb-os)és egyszerűen megnyomom a rec gombot...én ezt meg is csináltam de nem történt semmi.A merevlemezt felismeri,filmet tudok lejátszani róla... Felhívtam a samsung ügyfélszolgálatot és ott azt mondta a "kollegína",hogy evvel a tipiussal nem lehet felvenni! De könyörgöm...akkor mások hogyan tudnak?? Kérek szépen,hogy a hozzáértők segítsenek! Előre is köszi!

nicko Creative Commons License 2013.09.26 0 0 2377

1804

:)

 

 

(még szerencse, hogy viszonylag nem vettem drágán a cuccot - brutto 124.900 Ft volt - 2 év garanciával, összesen.

Láttam szalonban, hogy ugyanakkor (!) 185-öt is elkértek egy ilyenért (ez kb. a samsung ajánlott ár is) - hát azért elég szomorú lennék most, ha annyit fizettem volna érte.

 

Azért nem mindegy a nézési távolságok miatt, milyen messziről nézel egy 32" vagy 40" stb. tévét. ebben a műfajban a FHD miatt a minnél nagyobb a jobb.

Előzmény: GPS (2376)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!