Keresés

Részletes keresés

pupákdézi Creative Commons License 2018.07.31 0 0 9689

Nekem tetszik a törzse is, nem tudtam átölelni olyan vastag.

Előzmény: Berényi József (9686)
Madox23 Creative Commons License 2018.07.31 0 0 9688

Igen, van rajta adagolás.

Remélem olvasható lesz... 

 

Előzmény: 55judit (9677)
55judit Creative Commons License 2018.07.31 0 0 9687

A Darazsas az én fajtám? Drukkolok neki nagyon, hogy a darázs jót tegyen neki. Majd mutassad!

Nálam a visszacsípés eredménye az lett, sorra kihozták a vesszők mostanra már szinte az összes jövő évi első termést. Alig van 1-2 szem, ami nem indult meg. A vesszőnövekedés ennél a fajtánál nagyon korán leáll, és augusztusban már beérik a vesszők csúcsáig. Már most is alig zöld a vesszők hegye. nem nekem való ez a fajta, tavasszal egy ígéretesebb vödröset a helyére is ültetnék. Örülnék ha tudhatnám mikor ásod ki ha szükséged van rá.

A Palmata nálam is szépen nő. Nálad biztos hamarabb terem, kíváncsi vagyok milyen lesz. Bár az enyém úgysem olyan lesz, mert nálad valószínű mindet megmásít a darázs. :)

Előzmény: Berényi József (9663)
Berényi József Creative Commons License 2018.07.31 0 0 9686

Én a törzsét kihagyná, mert úgy közelebb lenne a talajhoz, és könnyebb lenne a szüret:))

Előzmény: pupákdézi (9683)
55judit Creative Commons License 2018.07.31 0 0 9685

Nem húzom szorosra a kocsánynál a madzagot, ezért megtalálhatná a hangya a befelé vezető utat. Ellenük úgy védekezek, hogy a fügék szárát talaj közelben körbeveszem egérragasztóval. 3 ágú fügénél mindhárom ágat. :) Ezt más gyümölcsfánál is érdemes alkalmazni, mert kevesebb lesz a levéltetű ott ahol nincs hangya.

Előzmény: Amita13 (9684)
Amita13 Creative Commons License 2018.07.31 0 0 9684

Jó sűrű szövésű, a hangyákat is távol tartja gondolom. Nálunk inkább ők okoznak kárt, szép lyukakat rágnak az érő fügébe.

Előzmény: 55judit (9682)
pupákdézi Creative Commons License 2018.07.31 0 0 9683

Egyszer legyen egy ilyen fügefám!!

55judit Creative Commons License 2018.07.31 0 0 9682

Mától érés előtt csinosan felöltöznek a fügék. A tasak könnyen felhelyezhető, kötözni sem kell, csak összehúzni a madzagot és úgy marad. Jó szellős, a rigót is távol tartja. Csak néhány család lakik a kertem végében lévő nagy fákon, de azok ha tehetik, minden gyümölcsbe belevágnak legalább egyszer.

Most a Michurinska10 másodérére zajlik. Hihetetlen sok van ezen a pici bokron, kíváncsi vagyok a most megjelenő kis fügék is be fognak-e érni. Egyébként a másodtermése finomabb az elsőnél. De az is lehet azért, mert mivel vízízűek voltak az első termések, most  a másodtermés előtt abbahagytam az öntözést. A füge nem vizes, tetszik az állaga, jó édes, finom.

55judit Creative Commons License 2018.07.31 0 0 9681

Tibi jól meggondoltad ezt? Ízbeni különbség nem hiszem sok lehet a többihez képest, de ennek nagy hátránya hogy hatalmas nyitott serlegnyílása van, és még reped is.

Előzmény: Tibicsoki19 (9680)
Tibicsoki19 Creative Commons License 2018.07.31 0 0 9680

Köszönöm az infót! :)

Előzmény: Zzzz? (9679)
Zzzz? Creative Commons License 2018.07.31 0 0 9679
Előzmény: Tibicsoki19 (9672)
Berényi József Creative Commons License 2018.07.31 0 0 9678

Így ránézésre ezek a mediterrán tápok jók, egy gondom van velük hogy drágák.  Én a Volldünger Linz 14-7-21 használtam, de mivel ez sem olcsó most átálltam

N15-P15-K15 Műtrágyára +mikramidra. Lombtrágyához szoktam Káliumnitrátot, Magnéziumszulfátot, Mészammonsalétromot, Mikramidot, és Vas kelátot használni.

Előzmény: Madox23 (9676)
55judit Creative Commons License 2018.07.31 0 0 9677

A Compo műtrágyára rá van írva mennyi földhöz mennyit kell adagolni? Esetleg ültetéskor, mennyit kell a gödörbe keverni? mert a tájékoztatón nem látom.

Előzmény: Madox23 (9673)
Madox23 Creative Commons License 2018.07.31 0 0 9676

Így lesz, várok és várok és reménykedek... Erről szól a fügézés. :)

Ha lesz időd a tápra/műtrágyára ránéznél, hogy szerinted megfelelő-e? Ha nem, akkor váltok. Ennek a márkának sok termékét használom, gond nem volt még vele.

 

Előzmény: Berényi József (9675)
Berényi József Creative Commons License 2018.07.31 0 0 9675

Az, hogy hogy van szerinted, az a növényt egyáltalán nem érdekli:))

Persze, lehet hogy tévedek, hisz látatlanból nehéz megmondani a tutit. Egy biztos, találkoztam már néhány hasonló esettel, és itt a fórumon is olvastam már néhány hasonló esetről, a téli hajtatás kapcsán. Ezenkívül most is van néhány tövem ami januárban kezdte a vegetációs ciklust, és most jelenleg nyugalmi állapotban van! És próbálkozhatsz bármivel, kicsi az esélye hogy hip hop újra hajtani fog. Szerintem egyet tehetsz, mérsékelt öntözés mellett kivárod hogy észhez térjen.

Előzmény: Madox23 (9674)
Madox23 Creative Commons License 2018.07.30 0 0 9674

Én ezt értem, de ennek még bőven nem kellett volna szerintem megállnia. Valami más lehet mert a szép levelei is elkezdtek tönkre menni, barna pöttyös lett, töredeztek le. Most átraktam egy kevésbé szeles, védettebb helyre, meglátjuk, hogy reagál... Egy alsó pici levélmaradványt leszedtem kíváncsiságból, hogy tejel-e, de jött belőle bőven, nincs elhalva pedig már erre is gondoltam.

Előzmény: Berényi József (9671)
Madox23 Creative Commons License 2018.07.30 0 0 9673

Természetesen tápoldatoztam és tápoztam is azonnal.

Ezeket használtam/használom minden fügénél, nagynál és kicsinél is, hullást pedig csak ennél tapasztaltam. 

 

https://www.obi.hu/egyeb-viragfoeldek/compo-viragfoeld-sana-mediterran-20-l/p/2792588

 

https://www.obi.hu/balkon-es-viraglada-noevenytragya/compo-mutragya-mediterran-noevenyekhez-1-5-kg/p/2894269

 

https://www.obi.hu/egyeb-viragtragyak/compo-tapoldat-mediterran-500-ml/p/2703403

 

Pár darab maradt még rajta, hátha azokat megtartja... bár folyamatosan potyog, szóval nem vagyok túl bizakodó. :)

Előzmény: Berényi József (9670)
Tibicsoki19 Creative Commons License 2018.07.30 0 0 9672

Hol vetted az Ice Crystal fügét?  Én is szeretnék majd beszerzni egyet vagy idén vagy jövőre.

Átültetés után félárnyákba szoktam behúzni a növényt 1–2 hétig,  és nem szoktam terméshullást tapasztani, de ez lehet, hogy fajtafüggő is.

Előzmény: Gaboturbo (9666)
Berényi József Creative Commons License 2018.07.30 0 0 9671

Ha leállt a fejlődében nem kell kétségbe esni, a növénynek megvan a saját növekedési ciklusa, és ha szükségét látja újra hajtani fog.

 

Jártam már én is úgy hogy mindenáron növekedésre akartam serkenteni, és sikerült agyongondozni az amúgy egészséges növényt. Hogy egészséges volt onnan tudom, hogy a róla levágott ágakból készített dugványokból egészséges növények fejlődtek:(

Előzmény: Madox23 (9668)
Berényi József Creative Commons License 2018.07.30 0 0 9670

Szerintem nem az átültetés miatt dobálta el a termést, inkább a tápanyaghiány okozhatja.

 

A konténeres növények tápanyagigényét tápoldatozással fedezik. Ha ezt nem folytatják vásárlás után, a tőzeges közeg tápanyagkészlete pillanatok alatt kimerül. Ekkor hiába ülteted át tápdús talajba, a tápanyaghoz csak akkor fér hozzá a növény, ha már átszőtte az új talajt a gyökere.  ezért én mindenképp javaslom tápoldatos öntözést a Volldünger linz nem olcsó, de nekem bevált. Lényeg hogy a nyomelemek is legyenek pótolva ne csak a N-P-K.

Előzmény: Madox23 (9665)
PathosVerdesIII Creative Commons License 2018.07.30 0 0 9669

Az átültetés, a meleg és a kevés víz is okozhat akkora sokkot, hogy eldobja a terméseit. Tekerd be fóliával, locsold bőségesen, adj neki tápoldatot és összeszedi magát, csak termésed nem lesz idén.

Előzmény: Madox23 (9665)
Madox23 Creative Commons License 2018.07.30 0 0 9668

Milyen idős az Ice Crystalod? Tudsz róla pár szót mondani? Pár hete próbáltam itt infót szerezni, mert szereztem en is egyet, de nem sikerült semmit megtudnom róla. Csemegéztél már belőle?  Nekem valami nyűgje van, mert ahogy átültettem megállt a növésben, a csúcshajtások megbarnultak. Semmit nem csinál...

Üdv, Zoli

Előzmény: Gaboturbo (9666)
Gaboturbo Creative Commons License 2018.07.30 0 0 9667

Szervusz Józsi,

Jó látni ilyen szép nagy levelű egészséges Babits féle fügét. Jókat írnak róla, hogy jól elvan hazánk klímáján és talalyain. Ezek szerint finom a termése is, ami hasonló a barna törökéhez. Hasznos infó, hogy  láthatjuk képeken. Ha lesz termése azt is fotózd már le közelről, hogy láthassuk az arányait!

Előzmény: Berényi József (9663)
Gaboturbo Creative Commons License 2018.07.30 0 0 9666

Szia Madox23 ,

Jó, hogy megemlítetted mert a frissen átültetett Icecrystal fügém hasonlóan dobálja a terméseket . Ráadásul fekete konténerbe van ültetve és kinn van a tűző napon. Lehet besüjjesztem a homokba a konténert / itt Gödöllőn ilyen a talaj, régen szöllőztek errefele /.

Előzmény: Madox23 (9662)
Madox23 Creative Commons License 2018.07.30 0 0 9665

Az lesz, plusz belerakom még egy nagyobb kaspóba, úgy nem érintkezik közvetlenül az edénye. Bár felülről még mindig kapni fogjq a hőt rendesen. Oda lehet szórok egy réteg világos agyag granulátumot. Az a nedvességet is megtartja egy darabig.

 

Az átültetés okozhat akkora stresszt, hogy eldobja a kis fügéket? A kemény sötétzöld "bogyók" megfonnyadtak, megsárgultak ültetés után pár nappal és leestek. Ami rajta maradt az is lepottyan ha hozzá érek. A termés szárának a közepe belül meg van barnulva.

Előzmény: Berényi József (9664)
Berényi József Creative Commons License 2018.07.30 0 0 9664

A túl meleget talajt nem szeretik, én körbecsavarnám alufóliával, úgy hogy a fényesebb oldala legyen kívül, úgy sok fényt visszaver és nem tud túlmelegedni. Aztán frissen tartó fóliával, vagy átlátszó ragasztóval, hogy ne fúja le a szél.

Előzmény: Madox23 (9662)
Berényi József Creative Commons License 2018.07.30 0 0 9663

Igen tavaly már volt rajt egy darab első termés, kinézetre a termése hasonlított a török barnára, és nagyon finom édes volt.

 

Az én Babitsom levelei:

 

 

Ez pedig a Ficus Palmatám:

Én megvárom hogy misül ki belőle.

 

Na meg lőttem még egy néhány fotót.

 

Itt egy Kovács ami nem bír magával, pedig csak egy kis fóliakonténerben van.

 

A darazsas (San Pedro) amit a tavasszal dugványoztam, igaz másodtermés, de ha minden igaz akkor megporozták a darazsak és elméletileg nem fogja elrúgni.

 

Zöld töppedő, ez is tavaszi dugvány.

 

Na meg a Tauro, Ő is meg akarja mutatni a termését.

 

 

Előzmény: 55judit (9658)
Madox23 Creative Commons License 2018.07.30 0 0 9662

A nagyon meleg mennyire káros a gyökérzetre? 

A két nagy fügefámnak amit nemrég vettem a dézsája délutánra már tűz forró. Olyan szinten, hogy megérinteni sem lehet. Ránézesre nincs bajuk, (leszámítva, hogy a fiatalabbik fa eldobta a rengeteg fügéjét) de nem nyírnám ki őket ha nem muszáj, mert egy vagyont kértek értük.

A többi fügémnél nincs ilyen gond, illetve azok is felmelegednek, de nem "égetnek".

 

55judit Creative Commons License 2018.07.30 0 0 9661

A palmatáról találtam videót:

https://www.youtube.com/watch?v=_Gql7edtIq0

ha másért nem is, de a fagytűrése miatt biztos megéri tartani.

Előzmény: 55judit (9658)
Madox23 Creative Commons License 2018.07.30 0 0 9660

Pontosabban "Fügetermesztés Magyarországon".

Előzmény: Madox23 (9659)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!