Keresés

Részletes keresés

Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.30 0 0 342

Na, akkor most hozzáfűzöm, amit akartam! :DD

 

VERONICA!

Bocs, olvaslak benneteket, de mi itt kinn még nem áttítottunk órát, úgyhogy most még eggyel több óra az eltolódás, mint eddig, és ez engem olyen szinten megkever... :DD Hiába, na, én európai lány vagyok! :DD

 

 

"Jártam én is mindenfelé, Dóm, Sforza kastély meg sok-sok nevezetesség, de ami a legjobban lesújtott, hogy a dóm szemből szinte nem is látszik, miután renoválják... A dóm tér pedig sátrakkal teli, mindenféle úttorlasszal"

 

Hát, igen. A Dómot lassan emberemlékezet óta  tatarozzák! :D

Az ottani családom tagjai mondták mindig, hogy hát igen, egyszer, régen, még látták a Dómot állványok nélkül is! És, állítólag már kismilliószor be is fejezhették volna, de a városnak hatalmas bevétel az, hogy ezekre az állványokra mindenféle reklámokat aggathatnak...és ezért nem is nagyon sietnek...

Hát nem tudom...Most az odalátogató turistákban max az marad meg, hogy nem láttak semmit a Dóm elejéből...vajon, melyik kifizetődőbb hosszú távon?? :((

Bár, egy idő után meg lehet szokni, de amikor legelőször kint voltam, mint turista, engem sokkolt, hogy nem látom. Aztán, mikor minden nap ott voltam, már fel sem tűnt! :D

Hát, a térrel ezek szerint jól kifogtad,,, :)

Nem mindig van tele sátorral! :) Tény, hogy elég gyakran vannak programok, de nem mindig! :)

 

"A La Rinascente-be naponta tértünk vissza, én vásároltam is, na nem túl nagy dolgot, csak egy hajcsattot."

 

Igen, La Rinascenteben én is napi napi visszajáró voltam, és apróságoknaál többet soha nem vettem. (Kivéve egyszer, amikor vettem egy csodaszép pulóvert, amit negyedáron dobtak utánam. Hát, ott volt, és utánam szólt, hogy ne hagyjam már ott...mit tehettem? Megsajnáltam, elhoztam! :)

De La Rinascente-s táskák annyira tetszenek, hogy amiatt vettem mindig valami totál pici baromságot! Tollat, füzetet stb! :DD

 

 

"Aztán a homlesszek koldultak, zenéltek

 

Hát igen, de azt viszont nagyon jól csinálják!! Az egyik villamoson szokott járni egy idősebb pár, a férfi tangóharmonikázik, a nő énekel, és valami fantasztikusak!

 

"Ami még említésre méltó... ugye Ti is kaptatok szerencsét hozó szivárványos karkötőt, amit a négersrácok osztogattak???"

 

Oooooooops....örülök, hogy szerencsétek volt ezzel!!! Ők ugyanis NEM osztogatják a karperecet, hanem PÉNZÉRT árulák!! Persze, először rádtukmálják ingyen, de aztán, ha nem lépsz meg időben, irtózatosan levesznek!!!

Úgyhogy, ezúton kérek mindenkit, aki majd ezután megy Milánóba, a lehető legnagyobb ívben kerülje el ezeket a feketéket! Mint ahogy a rutinos milánóiaik teszik!!!

komolyan örülök, hogy ti ennyivel megúsztátok!!!!

 

A fagyi! Elfelejtettem volna szólni, hogy max 2 gombócnál többet ne kérjetek? :DDDD

 

 

ZENE!

Az én kedvencem a Sugarfree nevű szicíliai zenekar, teljesen odavoltam értük!!!

biztos még szerelmes is voltam az énekesbe!

A másik nagy kedvenc a nemtomkitől a Lei e sale (asszem, ez a címe, de a refrén biztosan így kezdődik) c. dal.

Vasco Rossitól a hideg is kiráz! :D

 

Előzmény: thiszbe (330)
deriva Creative Commons License 2006.03.30 0 0 341

Milánóban parkolni???  :))  Nemhogy ingyen, de sehogysem lehet....mondjuk június már nyár, de akkor még nem ürül ki a város, javaslom a parkolós hoteleket, amúgy nem sok jóra számíthatsz...

Augusztusban tudtunk parkolni még a Montenapoleone 10m-es körzetében is, de máskor sehol... :(

 

A Via Gallarate-n van egy jó kis Ducati bolt, de nem vagyok szakértő, én csak a sok szép motort láttam. :))

Előzmény: Elvisati (338)
IV.kercsaj Creative Commons License 2006.03.30 0 0 340
Most neten ezeket találtam, akik alkatrészekkel, használt Ducatikkal foglalkoznak:

http://www.motorandoitalia.com/v2/01CHI_SIAMO/4dove_siamo.html
http://www.motoscambio.it/
http://www.somaschinimoto.it/content/dove_siamo.asp
Előzmény: Elvisati (338)
IV.kercsaj Creative Commons License 2006.03.30 0 0 339
Vhogy olasz zenére tudok a legjobban dolgozni, december óta folyamatosan mennek nálunk a neten hallgatható rádiók, a kocsiban munkába menet pedig az idióta reggeli műsorok helyett együtt kornyikálok a Festivalbar cd-kkel :-) Nem örökérvényű számok, de annyira fel tudnak tölteni energiával, hihetetlen.

Ligabuétól a "Le donne lo sanno" megvan? Nagyon ottvan, ráadásul a szövege teljesen passzol a mostani életérzésemhez, imádom :-)))

Ja, és Ramazzotti koncertre szintén megyünk :-)
Előzmény: deriva (337)
Elvisati Creative Commons License 2006.03.30 0 0 338

Sziasztok Olasz imádók:)

 

Június közepén készülök egy Velence, Milano, Bologna kirándulásra.

Szállást hamarosan foglalok a részetekről már többször említett venere.com oldalról.

 

Két kérdésem lenne a Milano szakértőkhöz.

 

1. Mivel autóval megyek, fontos-e, hogy saját parkolóval rendelkező hotelt foglaljak?  Mennyire nehézkes (ingyenesen) parkolni a városban?

 

2. Mindenképpen szeretnék felkeresni egy-két DUCATI és/vagy használtmotor kereskedést (egy alkatrészt akarok vásárolni).

Tudnátok abban segíteni, hogy Milano-ban hol találok ilyen üzleteket?

(ez a kérdés elsősorban Frednének szól:) )

A neten azért nem próbálkozom a kereséssel, mert az olasz honlapokból egy szót sem értek.

 

Tisztában vagyok vele, hogy ezek nem szokványos kérdések, de nagyon megköszönném, ha segítenétek.

 

Üdv.:

 

Elvisati

deriva Creative Commons License 2006.03.30 0 0 337
Én imádom az olasz zenét, annyira sokat sajnos nem ismerek,de ha hallok valami jót, egyből letöltöm... :) Pl. őket nagyon szeretem: Negrita, Ligabue, Laura Pausini, Vasco Rossi...
Előzmény: thiszbe (333)
deriva Creative Commons License 2006.03.30 0 0 336

Sziasztok! Nem tudja véletlenül valaki, hogy aki kiváltja a nemzetközi diákot, az vehet vele kint diákbérletet? Mert pl. a múzeumokba tuti érvényes, de a közlekedésnél nem igazán értették mit akarunk...pedig nem mindegy... :))

Tudom a legtöbben csak pár napra mennek ki...de pl. Fredné hátha te találkoztál efféle 'akcióval"! :))

Veronica Pinter Creative Commons License 2006.03.30 0 0 335
Szia Thiszbe, akkor fogunk találkozni a koncerten is, legalábbis egy fedél alatt leszünk. Hétfőn vettem meg és ülőhelyet, igaz nem biztos hogy sokat fogok látni, de van látcsövem! Sajna akiket említesz nem ismerem, benne is inkább először a charmja fogott meg, utána meg a hangja. Én zeneileg mindenevő vagyok, inkább a hangulatomtól függ mit hallgatok. Nagyon szeretem Sarah Brightmant, tőle a teljes kínálat megvan. De jöhet Sting, meg a mai kedvencek. Ha esetleg msn tudsz küldeni ezektől az olasz előadódtól valamit szívesen meghallgatom. Tavaly dolgozott nálunk két olasz lány, ilyen csere diákok voltak, és mesélték hogy otthon nem is olyan nagy sztár a Ramazzotti, és tőlük hallottam előszür más előadókról mesélni. Mit gondolsz kinyílt már a tulipánfa a Dómnál? szia
Előzmény: thiszbe (333)
Veronica Pinter Creative Commons License 2006.03.30 0 0 334
Hahó Fredné, merre vagy????  Hiányzol ebben a Milánó imádatban, ide is nézhetnél egy kicsit! Mit gondolsz Pálmácska kinn van? Nagyon elveszett ő is. Azért mert megjöttünk, még csacsoghatunk egy keveset, nem? szia
Előzmény: Mrs Fred Weasley (331)
thiszbe Creative Commons License 2006.03.29 0 0 333

Helló,

a Ramazzotti jegyeket mi már decemberben megvettük, ott fogunk csápolni elől... :)

Képzeld, úgy volt, hogy Milano-ban is megyünk a 24-ei koncertre, mert egy jófej srác szerzett jegyet, csak volt olyan pofátlanul tahó, hogy a barátnőmtől kért volna némi ellenszolgáltatást érte... így sikerült kihagyni, amit sajnálok, de a barátnőmet mégjobban sajnáltam volna, ha megteszi...

Nekem azt hiszem a következő uticélom Nápoly lesz, ezt javasolta a haverom... :) De a repjegy nem túl olcsó oda sem... majd ősszel! :)

Egyébként hogy álltok az olasz zenével? Laura Pausini, Vasco Rossi, Jovanotti????

 

Előzmény: Veronica Pinter (332)
Veronica Pinter Creative Commons License 2006.03.28 0 0 332
Szia, na ugye megmondtam egyszerűen belelehet szeretni Itáliába. Képzeld ez a lepel dolog már a Központi pu.-nál kezdődött, ugye azt is felujítják, másnap reggel az Utolsó vacsoránál a templom homlokzata szintén lepelbe, utána már csak hab volt a tortán a Dóm. A fagyival én is ugyjártam, hogy kértem az axtra adagot, a magyar adagra gondoltam, és amikor megkaptam, hát aznap már nem vacsoráztam. Megszoktam hogy itthon még jól le ütögetik nehogy már maradjon a kanálon valami. Mit szólsz a fiúkhoz? A barátnőmmel a napszemüveg mögül azért szemügyre vettük őket, pláne ezek az egyenruhások jóképűek. Képzeld mi is láttuk a metrón a kis kártyát Budapestről, jól is esett. Fredné olyan jó ötleteket adott és olyan pontosan leírt mindent, nem is volt gondunk. A férjem is meglepte magát a Renistancéban egy Armani sapkával, azóta hozzánőtt a fejéhez. Úgy irigylem aki most megy, vagy most van kinn. Tényleg azóta már biztosan kinyílt a tulipánfa, mi is láttuk a Genacolonál. Most töröm a fejem, hogyan kéne visszamenni az őszön, biztos maradt még valami amit nem láttunk.  Pont tegnap vetten jegyet a Ramazzotti koncertre, majd azon nosztalgiázok egy kicsit. Ha szeretitek majd gondolok rátok.   Szia
Előzmény: thiszbe (330)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.28 0 0 331
húúú, ehhez rengeteg hozzáfűzni valóm van, de mennem kell dolgozni! :((
Előzmény: thiszbe (330)
thiszbe Creative Commons License 2006.03.28 0 0 330

Drága Italia-imádó társaim! :)

Jártam én is mindenfelé, Dóm, Sforza kastély meg sok-sok nevezetesség, de ami a legjobban lesújtott, hogy a dóm szemből szinte nem is látszik, miután renoválják... A dóm tér pedig sátrakkal teli, mindenféle úttorlasszal, úgyhogy drága Fredné, a panorámaképet, amit ígértem, nem készítettem el, viszont sok más képet sikerült... :) Ha gondolod, nagyon szívesen prezentálok pár fotót...

 

A La Rinascente-be naponta tértünk vissza, én vásároltam is, na nem túl nagy dolgot, csak egy hajcsattot. Ezen kívül szinte az összes H&M-et megjártuk, 3 nő lévén nem sok említésre méltó üzletet hagytunk ki, kivéve a Via Montenapoleone-én találhatókat, mert azok megfizethetetlenek... bár hihetetlen volt számunkra is, ott volt a legnagyobb tömeg...

 

A fagyijuk isteni, a csatorna mellett -amiből a vizet hiányoltuk nagyon- ebédeltünk egy kis étteremben, de megdöbbentünk, mikor délután 3 előtt kirúgtak bennünket... Az utolsó vacsorát nem néztük meg, de elmentünk utolsó este az Osteria di giardino nevű kis hangulatos, ámde elegáns étterembe, ahol a pincér bácsi körülrajongott bennünket, miközben semmilyen más nyelven nem volt hajlandó hozzánk beszélni, csak olaszul... némi nehézségek árán azért jól laktunk és jót ittunk is, ámbár drága volt, szerintem nagyon megérte!

 

Említésre méltó, hogy a metrón mindig volt valami kaland... az első metrózásunk alkalmával szembeötlött egy Budapestet hirdető kis plakát ami a metró fagantyúján fityegett, egyből meg is örökítettük. Aztán a homlesszek koldultak, zenéltek, egy őrült ordítozott... de hát ilyen itthon is van, csak meglepődtünk. A közlekedés kifogástalan azt leszámítva, hogy kedden este 8ig jártak a metrók, utána sztrájkoltak, mi meg kb 9kor értünk Milano-ba! Hirtelen elég messzinek tűnt a két metrómegállónyira lévő szállodánk.

 

Ami még említésre méltó... ugye Ti is kaptatok szerencsét hozó szivárványos karkötőt, amit a négersrácok osztogattak???

 

Veronica szavaival élve, visszahúz a szívem, s mennék is megnézni a dóm mögötti tulipánfát ami éppen kinyílni készült...

 

Előzmény: Mrs Fred Weasley (329)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.27 0 0 329

"Sajna hazajöttem, de azóta sem térek magamhoz. Fredné, remélem csuklottál egész nap, mert én bizony emlegettelek,  a Dóm tetjén, az utcákon szóval átéreztem amit próbáltál itt belénk sulykolni, a MILÁNÓ imádatot."

 

Hát, örülök, hogy nem csalódtál az ajánlásaiimban! :DD

Milánót nem lehet nem szeretni! Aki nem szereti vagy lefikázza, az szerintem egy nagyképű, üresfejű sznob majom!

:D

 

"Bejutottunk az Utolsó vacsorára, nekem tetszett"

 

Hát, igen, na ez az, amitől nem voltam elájulva...de ez az én hibám, valamiért valahogy többre, monumentálisabbra számítottam.

 

 "A Scala mellett viszont simán elmentünk és visszakellett menni, hogy te jó ég ez az!"

 

Én szóltam! :DDD :DDD

Nekem ugyanez volt! Ilyen, jaaaaaaaaa, ez voooooooolt????

:D

 

" A SAn Siró, kivülről egész lenyűgöző, egészen körbejártuk mert nem találtuk meg a főbejáratot. "

 

Mert nincs is főbejárat! :DD

örülök, hogy bejutottatok, mert én még soha nem mentem be, úgyhogy nem tom, milyen, jó volt olvasni, hogy nem csak kivülrő, hanem belülről is fantasztikus! :D

Bár, azért meg nem lep! :DD

 

 

"Nagyon jó hazajönni is , de visszahúz a szívem."

 

Ez az érzés nagyon ismerős! :D De az én szívem meg oda, Milánóba húz, innen a tengeren túlról! :DD

 

"A Dóm mintha csupa csipke lenne. Bár nagyon erősen őrzik, a Sforza kastély a város közepén, nem is tudnék választani mi volt a legszebb."

 

Nem is kell!! Milánó úgy csodélatos, ahogy van! :D

A Parco Sempione-t nem hagytátok ki, ugye? Csak, mert az már egyből ott van a kastély mögött, eltéveszteni sem lehet! :DD

A Béke emlékmű meg egyből a park mögött van!

 

" A kávé nagyon finom, forró és ütős, a fagyi a szokott minőség. "

 

Kávét nem ittam, mert nem szeretem, de a kapuccsinó is nagyon finom! A fagyi meg...Nem tudom, hol ettetek, de ha abban a fagyizóban, ami a Dómmal szemben van, jó választás volt! :D

 

"Bementünk a La Rinascente áruházba, kb olyan Westend re gondoltan, hát csalódnom kellett."

 

Hát igen, amikor nektek magyaráztam, hogy milyen, én is próbáltam hasonlítani magyar bevásárlóközponthoz, de nem lehet!!!

 

 

"Szóval Fredné, már érzem mire gondoltál Milánóval kapcsolatban!! "

 

És most ugyanarra gondolok!

Mennem kell Milánóba!!!

MOOOOOOOST!!! :D

Előzmény: Veronica Pinter (328)
Veronica Pinter Creative Commons License 2006.03.27 0 0 328
Szia Pálmácska, Fredné és Thiszbe! Sajna hazajöttem, de azóta sem térek magamhoz.Pláne még az 1 óra miatt sem. Fredné kedves, remélem csuklottál egész nap, mert én bizony emlegettelek,  a Dóm tetjén, az utcákon szóval átéreztem amit próbáltál itt belénk sulykolni, a MILÁNÓ imádatot. Pálmácska, reméltem hogy találkozunk, Thiszbe ezek szerint ott volt és látta amit én. Remek idő volt, bár pénteken esett az eső egész nap, de nem érdekelt. Bejutottunk az Utolsó vacsorára, nekem tetszett, bár láttam már Leonardótól szebb Jézus ábrázolást, nem tudom mit szóltok hozzá, de szerintem nagyon női alak a mellette lévő János, vagy nagyon a kód befolyása alá estem? A Scala mellett viszont simán elmentünk és visszakellett menni, hogy te jó ég ez az! Utána Brera képtár, nekünk lányoknak nagyon tetszett a fiűknak kevésbé, ők már San Siró felé kacsingattak. A SAn Siró, kivülről egész lenyűgöző, egészen körbejártuk mert nem találtuk meg a főbejáratot. Viszont ha itt van focirajongó neki melegen ajánlom, még női szemmel is. Van egy olyan lehetőség hogy a múzeum 5 euró, de ha körbevezetnek a stadionon ami kb. fél óra akkor 12,5 euró. Na ez a fenomenális, teljesen körbevezetnek , idegenvezetéssel, még az öltözőkve a fürdőkbe, az összes helyiséget meglehet nézni , beleültem a Seva meg a Kaká ülésébe ami piros-fekete bőrülés , felette a neve, száma, utána az Internél ugyanez( nekem a Figó a gyengém) de nekik sajna sokkal szegényesebb az öltözőjük. A hölgy mindent kedvesen elmagyarázott a jegyeket az ülések miért így vannak, ki hol ül , egymással szemben a két tábor, hogy nekeveredjenek össze. Szóval nagyon megérte. Nem is igazán tudom szavakba önteni ezt az életérzést amit láttam, ez ITÁLIA  hiába. Nagyon jó hazajönni is , de visszahúz a szívem. A Dóm mintha csupa csipke lenne. Bár nagyon erősen őrzik, a Sforza kastély a város közepén, nem is tudnék választani mi volt a legszebb. A kávé nagyon finom, forró és ütős, a fagyi a szokott minőség. Bementünk még a Dóm téren a La Rinascente áruházba, kb olyan Westend re gondoltan, hát csalódnom kellett. Itt tényleg tömény választék van a világmárkákból. A Piacon olyan zöldségeket láttam, hogy komoly fejtörést okozott, A sajthegyek , kardhal és szeletelik mint a szalámit, kis hálókban a kagyló, ezerféle saláta, na és persze a mortadella, amit nem kótoltam meg , nem mertem kérni, azt hittem kinevetnek hogy egy szeletet kérek, bár az lehet hogy fél kiló lett volna. Szóval még teli vagyok élménnyel, ma már szembesültem a magyar BKV-val, de még mindig gondolatban Milánóban vagyok. Ha van új olvasónk szívesen segítek infóval.   Szóval Fredné, már érzem mire gondoltál Milánóval kapcsolatban!! Pálmácska Te meg készülj fel mert beleszeretsz!!!  Sziasztok
Előzmény: pálmácska (296)
milanka81 Creative Commons License 2006.03.26 0 0 327

Sziasztok!

Ha van itt olyan jófej emberke aki tud akármilyen munkát Milánó vagy környékén az szóljón légyszi a zonin@freemail.hu -ra.

Köszi

 

deriva Creative Commons License 2006.03.26 0 0 326
Gessate (zöld) végállomástól 4 km-re leszek, szóval annyire nem messze, 20-30p és enyém a belváros! ;-)   Majd mindig beszámolok az aktualitásokról!
Előzmény: Mrs Fred Weasley (325)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.25 0 0 325

De ugye, jól emlékszem, hogy nem Milánóban leszel fél évig?

mert ha igen, nem állok veled többet szóba! :DDDDDD :DDDDD

 

Dehogynem, csak irígykedni fogok, mint ..... ! :DD

Előzmény: deriva (324)
deriva Creative Commons License 2006.03.25 0 0 324

TUDOD, EZ VOLT  A BAJ, MIKOR MI VOLTUNK OTT AUGUSZTUSBAN, NEM VOLTAK TÚRISTÁK SE....ezért nem találtuk!!!!  (bocs, caps lock...) :))))

 

de nyáron nem mulasztom el!!! Fél évig leszek kint, minden megnézek!!!

Előzmény: Mrs Fred Weasley (323)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.25 0 0 323

A bikát megtalalálod, hidd el! :))

A Vittorio Emanuelle sétányon van (az meg a Dóm térről nyílik, nem lehet nem észrevenni:DDD). Figyeld a japán és kínai turistákat, és nem fogod elmulasztani, hidd el! :DDD :DDDD

Előzmény: pálmácska (322)
pálmácska Creative Commons License 2006.03.25 0 0 322

Milyen bikáról beszéltek?

A képek eszméletlenek, már nagyon ott lennék. Ha mindenhová el szeretnénk menni amit javasoltatok, 1 hónapra kellene mennünk, nem 5 napra.

Előzmény: Mrs Fred Weasley (317)
Ízirájder Creative Commons License 2006.03.25 0 0 321
örülök, hogy sikerült, jók a képek.
Előzmény: deriva (320)
deriva Creative Commons License 2006.03.25 0 0 320

tipikus olasz házak, Monterosso

 

Levanto

 

deriva Creative Commons License 2006.03.25 0 0 319

Szánom bánom!!!! :)))

 

Akkor már nem is érdemes lefeküdni... :)))

Előzmény: Mrs Fred Weasley (317)
deriva Creative Commons License 2006.03.25 0 0 318

Megértem! Én egyenesen imádom!!! :)

Pár kép a Levanto-Monterosso túraútvonalról... csak ajánlani tudom :)

Előzmény: IV.kercsaj (316)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.25 0 0 317

Ezt nem is értem!

Hogy maradhatott ki a bika, mikor ott van a sétányon?

 Ejnye-bejnye!!!! :DDD

 

 

OFF

Hajnali fél 6 múlt! Agyhalott vagyok!

Előzmény: deriva (315)
IV.kercsaj Creative Commons License 2006.03.25 0 0 316
Hú, tőlem offolj bátran :-) Nagyon szeretem azt a vidéket is!
Előzmény: deriva (315)
deriva Creative Commons License 2006.03.25 0 0 315

Micsoda lelkesedés!!! :))   Bika kimaradt...nem is tudom miért...

 

Van még néhány képem,főleg a dómról meg leginkább CinqueTerra vidékéről és Genovarol is...ha van  igény rájuk, szóljatok! :))

Előzmény: Mrs Fred Weasley (314)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.25 0 0 314

Igeeeeeeeen!!! Vittorio Emanuelle setany!!! Minden iranybol!!!

IGEEEEN!!! :)))

Imadom!!!! :))

 

Bika megvolt, kedves Deriva? :DD

Előzmény: deriva (312)
deriva Creative Commons License 2006.03.25 0 0 313
Köszi!!! :)
Előzmény: Ízirájder (311)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!