Keresés

Részletes keresés

gkrisz78 Creative Commons License 2014.09.29 0 0 74292

Sziasztok!

 

Egy régi FÉG fürdőszobai átfolyós vízmelegítő kiváltására mit ajánlanátok? Egy kádas/zuhanyzós és egy mosdó csaptelepet kéne ellátnia, általában nem egyszerre használva. A réginél már jó ideje probléma volt a megfelelő vízhőfok beállítása, gondolom ez az újabb modellekben nem probléma.

 

Üdv,

gkrisz78

koii69 Creative Commons License 2014.09.28 0 0 74291

Tistelet Égető1 !

 

Elnézést kérek a sovinizmusom miatt! :)

Szóval már 14 éve lakunk egy családi házban ,kéménybélelés nélkü a korábban emlígtett gázkazánnal együtt.

Béleltetni szeretnék, de kaptam egy ajánlatot és benne szerepelt egy falátütés is a szellőzés miatt.

Szeretném kérdezni ,hogy egy direkt gázkészülékekhez gyártott ajtóba építhető Aereco EHA755 szellőző elegendő lehetne e a kazán levegőellátásához? Illetve a kéményseprők elfogadnák e?

A kéménybélelést acélcsővel végeztetném ,mert így esetlegesen gázon kívül másfajta kazánhoz is használható lenne.

 

Előzmény: Égető1 (74274)
nixon70 Creative Commons License 2014.09.28 0 0 74290

25-ös 3/4"-os lábszeleppel

(acél 3/4"-os karmantyúval tudsz menetet vágni a KPE cső végére,azt levéve loktite-al felhúzod a lábszelepet,de kérdezd meg a szakértőket is)

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9148889

Előzmény: ha4nz (74283)
Zozzantoz Creative Commons License 2014.09.28 0 0 74289

Egy szennyvíz csőbe megy mindkettő.

Előzmény: Elrawyen (74288)
Elrawyen Creative Commons License 2014.09.28 0 0 74288

Sziasztok. Ma történt velem egy érdekes eset. 7. emeleti panelban lakok, a mai nap vettem észre, hogy fürdés után nagyon lassan megy le a víz a kádból. Miután lement, a zuhanyfejet leszerelve a lefolyóba (és a túlfolyóba is) engedtem egy adag vizet, hátha a nyomás kitisztítja az esetleges dugulást. A víz nem jött vissza a kádból a lefolyón át, ellenben pár perc múlva vettem észre, hogy színtiszta víz ömlik ki a wc csészéből, ami már az előszobába is kiért. Külön, egymás mellett lévő helységben van a wc és a fürdő. Létezik, hogy "közös" elvezető cső van az épületben? Nem értek ehhez, csak nagyon furcsa volt.

 

drs Creative Commons License 2014.09.28 0 0 74287

Sziasztok!

 

Megbizható szakembert keresek egy gázfütéses lakás fütéskorszerüsitéséhez, aki segitene

- a megfelelő megoldás kiválasztásában (vékonycsöves fal illetve padlófütés)

- a megfelelő kazán kiválasztásában (kondenzációs)

 

 

Kérlek legyetek szivesek ajánlani valakit aki Budapet és környékén tud tevékenykedni.

 

Köszönöm

drs

Tockos49 Creative Commons License 2014.09.28 0 0 74286

Kiváncsian várom én is a végeredményt,mivel az új  hőcserélőt ugyan kivitték,de végül nem szerelték be,mert mégse azzal van a gond szerintük.Remélem csak rájönnek a bibire és akkor feltétlenül megírom.

Előzmény: pajaci (74285)
pajaci Creative Commons License 2014.09.28 0 0 74285

Ha megoldódott meséld majd el mi is volt a gond.

Előzmény: Tockos49 (74284)
Tockos49 Creative Commons License 2014.09.28 0 0 74284

Azt addig értem,hogy a meleg ág vízkövesedik jobban,de kis buta fejemmel úgy gondolom,nem három külön ágon megy a meleg víz a kádhoz,mosdóhoz,mosogatóhoz vagy igen? És csak pont a kádhoz vezető lett vízkövesebb és nem pl. a mosogatóé,amit szerintem sokkal gyakrabban használ?

ha4nz Creative Commons License 2014.09.28 0 0 74283
Sziasztok! Ismerősnél kellene a kút béléscsövében lévő acél szívócsövet kpe-re cserélnem. 5/4 béléscső 1-es szívó. Mekkora kpe-t lehet ebbe beletolni? A másik: megérné ide inkább réz kpe idomokat használni a lábszelephez és a könyökhöz?
joevagyok68 Creative Commons License 2014.09.28 0 0 74282

A szetszedes / tisztitass az nem ' egyenerteku' a savazassal ! Amikor is a vizkoves hocserelot kisavazzak/eltavilitjak belole a vizkovet.

Előzmény: Tockos49 (74280)
pajaci Creative Commons License 2014.09.28 0 0 74281

A meleg ág vízkövesedik erősebben.

Előzmény: Tockos49 (74280)
Tockos49 Creative Commons License 2014.09.28 0 0 74280

Úgy gondolom igen,átfolyós,most volt másfél hete teljesen szétszedve,tisztítva maga a készülék.Azt hogy a csapokat is átnézték-e nem tudom,de ha a hideg víz tud folyni tiszta erőből,akkor nem értem,a meleg miért nem?

 

Előzmény: joevagyok68 (74279)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.09.28 0 0 74279

Ez egy atfolyos valami ? Ugye ?

Vizkotelenitve mikor volt utoljara a hocserelo ?

Előzmény: Tockos49 (74276)
Tockos49 Creative Commons License 2014.09.28 0 0 74278

Ezt nem tudom,de az érdekesség még az,hogy ha éppen csak folydogál a víz a kádcsapból,illetve a zuhanyból,akkor még csak-csak langyos a víz,de ahogy erősebbre nyitja,máris csak hideg víz folyik.

Előzmény: joevagyok68 (74277)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.09.28 0 0 74277

Dilettans kerdes.... DE mikozben ultek a kad szelen, a kad csapjanak a szurojet nezte valaki , hogy nincs-e eltomodve ? 

Rendesen jon ott a viz ?

Előzmény: Tockos49 (74276)
Tockos49 Creative Commons License 2014.09.28 0 0 74276

Tiszteletem Uraim!

 

Előre kell bocsátanom,ugyan nem szőke,de teljesen dilettáns vagyok.

 

Egy Chaffoteaux vízmelegítővel kapcsolatban kérnék ötleteket,tanácsot,miután "szakemberek" töketlenkednek napok óta Édesanyám készülékével.A készüléket már "nagytakarították"-nem kis összegért-azonban továbbra sem ad melegvizet-(eredetileg is ez volt a probléma) a fürdőszobában a kádhoz,viszont a kézmosónál és a konyhában is folyik melegvíz,ugyanebből a melegítőből.Szerelők tanácstalanul ülnek a kád szélén,folyatják a vizet,várják,hogy majd csak megmelegszik :-D Volt-e már valakinek hasonló problémája és arra megoldása?Előre is köszönöm a segítséget.

motorolaj Creative Commons License 2014.09.28 0 0 74275

Sziasztok!

 

Előre jelzem, nem  hirdetés szeretne lenni a következő, én az előző pár évben nem egyszer kerestem ilyet, ill. alkatrészt,  többnyire sikertelenül, talán valaki épp jár ilyen cipőben:

 

Ritkaságszámba menő Electrolux GCB 350 kombikazánt sikerült leszerelnem.

Működőképes, de inkább alkatrésznek ajánlanám.

Ha valakit érdekel email-ben elér, tudok képet , infót küldeni.

 

Égető1 Creative Commons License 2014.09.28 0 0 74274

  Elméletileg 11 m3 levegő kell minden elégetett gázhoz  m3 -enként. De a deflektor miatt   felmegy ez m3 -re is.

 Egyáltalán miért kell ?

 

Kis rés az ajtón, vagy egy légbeömlő és a probléma megoldva.

 Persze lehet méretezni is, főleg úgy hogy ismeretlenek a képlet állandói.

 Ja és hölgyek is laknak erre !!!

Előzmény: koii69 (74273)
koii69 Creative Commons License 2014.09.27 0 0 74273

Sziasztok Urak!

Szeretném kérdezni tőletek ,mert nem találtam pontos infót arról ,hogy egy régi FÉG C21.3 fali gázkazánnak menyi lenne a levegőszökséglete?

Hány m3 -t kellene bevezethetővé tenni a kazán helyiségébe? Egyébként egy családi ház előszobájában van felszerelve.

5738g Creative Commons License 2014.09.27 0 0 74272

Szereld le a termofejet (hollander)

A beragadt kis csapot WD-40-el, vagy valami hasonlóval fújd be!

Gyengén ütögesd meg a csapot, esetleg kombinált fogóval próbáld meg kihúzni.

Munkahelyemen több ilyen esettel találkoztam, mindet sikerült meggyógyítani szétszerelés és csere nélkül.

 

Előzmény: a.hangok.a.fejemben (74265)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.27 0 0 74271

Üdv Szakik!

Egy Fég remek konvektor javításában kérnék segítséget.
A jelenség: nincs szikra.

A takarítás, burkolat le-fel előtt volt. A CR6 gázszelep gyújtógomb alsó, fekete merev drótját persze elszabta a burkolat. Ezt összesodortam. Nincs szikra. Máriaüvegen át gyufával begyullad, őrláng gyönyörűen ég. A szikráztatót kiszerelve a kazántesten ívet húz, de csak kb 1 mm-ről. Nagyon gyenge. A helyén csak akkor szikrázik át a réz elemre, ha nagyon közel teszem lengőben.
Lehetséges az, hogy a sodrás miatt nincs meg valami keresztmetszet? Vagy simán rossz a szikráztató? Cseréljem? Vagy a Cr6-ban valami? Piros led ég, zöld felvillan szikráztatásra. Elemet cseréltem.
Köszi!

Sanya

c-stahl Creative Commons License 2014.09.27 0 0 74270

szia

 

A fej alapján ez Heimeier rad.szelep.

Elvileg lehet csak a termosztatikus szelepbetéteti is cserélni.

Fotó alapján viszont úgy látom, hogy nem zárható az alsó szeleptest.

Beszélsz a forgalmazóval, hogy nem tudnak kölcsönbe adni egy szerelőkészüléket (http://www.heimeier.hu/wp-content/uploads/2013/07/Standard_HU_low.pdf 11. oldal) (vagy szervízt ajánlani), amivel a rendszer leürítése nélkül cserélhető a szelepbetét.

ha szeremcséd van, akkor osztó/gyüjtőről van bekötve a radiátor, elzárod ezeket, és annyit eresztesz a radiátorból, hogy a felső szelep alatt legyen. Közlekedőedények elvére felhívom figyelmed.

 

Előzmény: a.hangok.a.fejemben (74265)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.09.27 0 0 74269

Az elzaronal nem lehet 'huzni' az anyan ? Ha leveszed a tekerentyxzt..

A masikat meg szerintem ki lehet cserelni vizleeresztes nelkul - ha vcan alul is elzaro/torlo, hogy

- radiator elott az elztarokat' elzarod

- a legteleniton elengeded a nyomast a radiatorbol, majd visszazarod azt !

- majd kezedben a felkocolt/tomitett Uj  'csavarral' kicsavarod a regit, az ujat meg be.

Szerintem minimalis, de lehet semennyi viz nem jon ki !/azert raknek ala egy tepsit, meg a falhoz is valamit /  :-) 

Szerintem...en legalabbis megprobalnam ugy...

Előzmény: pug206xs (74268)
pug206xs Creative Commons License 2014.09.27 0 0 74268

Egyiknél az elzáró körül.

A másiknál meg a légtelenítő alatt, az alsó csavarnál!

Előzmény: joevagyok68 (74267)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.09.27 0 0 74267

Milyen csavarnal ? Kep ?

Esetleg az elzaro szerelveny tengelye korul ?

Vagy ?

Előzmény: pug206xs (74266)
pug206xs Creative Commons License 2014.09.27 0 0 74266

Srácok!

Van egy kis problémám!

Van egy ház, benne egy Junkers Euroline kazán! Meg lap radiátorok.

Ebből kettőnél enyhén csöpög a víz egy csavarnál! Tényleg csak minimálisan. De idegesít.

Így nem akarom elindítani most a fűtést...

Gondolom az nem lehetőség, hogy kicsavarom a csavart a radiátor végében, gyorsan kicserélem a tömítést és vissza teszem. Mivel az összes víz ki fog folyni belőle.

Hogy lehetne ezt a legegyszerűbben megcsinálni? A kazánnál leengedem az összes vizet, majd csere és ha végeztem akkor feltöltöm az egész rendszert?

a.hangok.a.fejemben Creative Commons License 2014.09.27 0 0 74265

Üdvözlet!

 

Szeretnék segítséget kérni a következő problémában!

 

Adott a képen látható radiátor és miután nem melegedett észrevettem, hogy a szelepnél a kis fém "biszbasz" hiányzik.

 

Hogy müködik ez a rendszer, le kell engednem az egészet, hogy ki tudjam cserélni, az egészet cserélni kell, vagy elég a belső részt? Egyáltalán kapható-e, elég réginek tűnik.

 

Szerszámok és műszaki érzék valamennyire adott. Hogy lássak neki a munkának?

 

Köszi!

 

 

 

pajaci Creative Commons License 2014.09.26 0 0 74264

Erre minden vízi hulla tanúbizonyság :-)

Előzmény: einohyl (74263)
einohyl Creative Commons License 2014.09.26 0 0 74263

 A sok fürdés egészségtelen egyes elméletek szerint !

Előzmény: nixon70 (74253)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!