Keresés

Részletes keresés

kalandrafel Creative Commons License 2010.10.21 0 0 225
én már 8 éve dolgozok. ALtenpfelege...
Előzmény: várok (224)
várok Creative Commons License 2010.10.21 0 0 224
Mi Berlinben vagyunk szerencsére együtt. De akkor ezek szerint más városban sem jobb a helyzet. Gondoltunk arra is hogy talán a kissebb városokban könnyebben megkapnánk az engedélyt mert kevesebb a külföldi, igaz a munka is...Biztos rossz külön, te tudsz dolgozni?
kalandrafel Creative Commons License 2010.10.21 0 0 223
Huha, összevissza:) Én Münchenben, a lányom Lorchban a férjemmel. (Baden-Württemberg) és te?
Előzmény: várok (222)
várok Creative Commons License 2010.10.21 0 0 222
kalandrafel ti merre laktok?
kalandrafel Creative Commons License 2010.10.21 0 0 221
szia! Én férjem is hegesztő, 8 hét alatt 2x utasították el a munkavállalási engedély iránti kérelmét. A cége most adta be harmadszor..várunk, várunk (mi is)
Előzmény: várok (218)
kalandrafel Creative Commons License 2010.10.21 0 0 220
én szívesen leregeltem volna, mert a másik németországi portált nem szeressem, de 3x írtam a kódot és egyszer sem fogadta el! Pedig azt hiszem jól ütöttem...így a fóumjaid lehet átláthatóak, de az ellenőrző kód kiolvashatatlan:) Légyszi csináljatok vele valamit:)
Van nekem egy portálom, ahol van németországi magyarok fórum, belinkelheted az oldaladat oda, ha szeretnéd! www.jegeskave.hu
Előzmény: nemetmagyar001 (217)
várok Creative Commons License 2010.10.20 0 0 219
Kedves Pnora81!
Németországi lakcímed kell hogy legyen és ennyi végül is.
várok Creative Commons License 2010.10.20 0 0 218
Sziasztok. Párommal két éve próbálunk munkát találni Berlinben. Rengeteg munkát találtunk, de nem adnak munkaengedélyt. Már találtunk olyan céget ahol a főnök kitöltött minden papírt , hogy neki a párom munkája kell és ki is képezték. De így is elutasították a munkaengedélyt. Ismerősöknél húzzuk meg magunkat semmilyen segélyt nem kapunk és jövedelmünk sincsen és nem engednek dolgozni. Ez így nem mehet tovább. Tudtok valamit tanácsolni hogy mit lehet ilyenkor még tenni? Azt mondták hogy három év után esetleg megkaphatjuk az engedélyt...Az utolsó reményem bennetek van, mert az eddigi magyarok akikkel találkoztunk, nem hogy nem segítenek még meg is rövidítenek és keresztbe tesznek nekünk. Előre is köszönök minden információt.
nemetmagyar001 Creative Commons License 2010.10.17 0 0 217
Hello
Új oldal indult átlátható fórummal
Még ugyan üres, de hátha beindul az élet!
2napja megy
www.nemetmagyarok.com
Audi80abk Creative Commons License 2010.10.16 0 0 216
Sziasztok! Jómagam és ismerősöm számára keresek munkát Németországban. Én (férfi, 29 éves) közlekedés gépész technikus (autószerelő, autó villamosság szerelő) vagyok, ismerősöm (nő, 22 éves)pedig kereskedelmi technikumot végzett. Nyelvismeretünk sajnos nem túl jó, de nem nulla, amit persze fejleszteni szeretnénk mindketten. Ha munka lenne, szállásra is szükségünk lenne. Együtt lakás, akár közös szobában is nem gond. Ha valaki tud valamit, kérem jelezze! Köszönöm!!!
pnora81 Creative Commons License 2010.10.15 0 0 215
Sziasztok,

Nemetorszagi bankszamlanyitasban szeretnek segitseget kerni. Az ebay-en szeretnek eladni ezt-azt. Hogy Magyarorszagon ne legyen nyoma a penzugyi tranzakcioknak a bankoknal, ezert arra gondoltam, hogy Nemetorszagban, esetleg Ausztriaban nyitok szamlat. Amire szuksegem van a szamlakezelessel kapcsolatban: tudjak utalni, utalast fogadni es mindezt megtehessem illetve nyomonkovethessem a neten, na meg egy Paypalt regisztralhassak a szamla moge.

- Milyen feltetelekkel tudok Nemetorszagban egy ilyen szamlat nyitni magyar allampolgarkent?
- A magyar hatosagok kapnak-e ertesitest a nemet szamlanyitasomrol?
- Tud-e valaki ajanlani konkret bankot, szamlacsomagot?

Egyelore ezek lennenek a kerdeseim, koszonom szepen elore is a segitsegeteket!
konyvelo76 Creative Commons License 2010.10.15 0 0 214

A gyerekek miatt ne aggódj, majd kiküldik, hogy hova fognak járni.

A másik ügyben mindenképpen hívd fel a megyei munkaügyi központot, és beszélj azzal az ügyintézővel, aki a külföldi munkavállalással foglalkozik, ő elmondja pontosan.

Valami olyasmi rémlik, hogy ha otthon jogosultak vagytok munkanélküli segélyre, akkor az itt 3 hónapra meghosszabbítható. És kérj ki egy E301 nyomtatványt, ezt itt kérni fogják. És hozzatok magatokkal 3 havi bankszámlakivonatot (bocs, de nem emlékszem, h 2 v 3 havit kértek).  Ez arra áll, ha munkanélküli segélyt szeretnétek kérni.

A szociális segélynél úgy tudom, ha van valami ingatlanotok (mondjuk otthon), akkor nem kérhettek. Bár fogalmam sincs, hogy mennyire ellenőrzik.

Előzmény: szbett (211)
elckerlyck Creative Commons License 2010.10.14 0 0 213
Németországban általános iskolakötelezettség van, noha az oktatás tartományi ügy. Lehet, hogy a gyerekeket automatikusan "beutalják" a legközelebbi suliba. Nekik lesz a legkönnyebb beilleszkedni, ne aggódj értük. Németországban "igazi" magyar iskola nincs, egy volt Bajorországban, de megszünt. Nagyobb városokban szerveznek a magyar közösségek hétvégi "iskolákat", táncházakat, stb. Ebben a lipcsei magyarok tudna segíteni.
Előzmény: szbett (211)
elckerlyck Creative Commons License 2010.10.14 0 0 212
Nem kapsz egy vasat se, ha nem dolgoztál. Elvben, ha három hónapnál tovább akarsz maradni, igazolnod kell, hogy miböl élsz, kell, hogy legyen betegbiztosításod, stb. Európai tartózkodási jog szerint nem utazhatsz egyszerüen be segélyböl élni. Ezzel a segélyturizmust akarják megakadályozni. Ha nincs léd, elvben ki rakhatnak, ill. felszólíthatnak, hogy menj haza. Más a helyzet, ha már egy ideig - gumirendelet, nincs meghatározva, mennyi ideig - dolgoztál, akkor kaphatzs Németországban is szoc. segélyt.
Forrás
Előzmény: szbett (211)
szbett Creative Commons License 2010.10.13 0 0 211

Szia!

Tavasszal mennénk ki Lipcsébe, és a gyerekek ősszel ott kezdenék/folytatnák az általános iskolát.
A DBFZ közelében vagy egy lakópark, ahol lakni fogunk, ennek a közelében esetleg tudsz ajánlani nekem iskolát?Illetve, hogy van e olyan hely, ahol magyart is tanulhatnak esetleg.

Másik kérdésem, úgy tudom, ha kimegyünk, x ideig kap az ember segélyt, ha nem dolgozik azonnal.Ha olyan oldalt tudsz ajánlani, ahol ezeknek utána tudnék nézni, azt is nagyon megköszönném!

November végén megyünk majd ki először, addig sajnos csak itt a neten tudok információt gyűjteni.

Köszönök minden segítséget előre is!

Előzmény: konyvelo76 (210)
konyvelo76 Creative Commons License 2010.10.13 0 0 210

Írd a kérdést!

Előzmény: szbett (209)
szbett Creative Commons License 2010.10.12 0 0 209
Sziasztok!
Lipcséből /Leipzig/ van valaki?
Információ kellene, hátha tudnátok segíteni!
Köszönöm!
csympy Creative Commons License 2010.10.10 0 0 208
Sziasztok! Heilbronn környékén élek,munkát keresek.Tudna valaki segíteni ebben?Az fontos lenne,hogy hivatalos,bejelentett munka legyen.Sajnos németül nem beszélek,az angol megy alapfokon.
csiri46 Creative Commons License 2010.10.05 0 0 207
Hali. Rég írtam már erre az oldalra, mert hazajöttem. Szeretnék kérni egy kis segítséget. Ha valaki Grafingban vagy környékén tudna kiadó lakást négy fő részére, kérem jelezze nekem. Köszi előre is.
csoni30 Creative Commons License 2010.10.05 0 0 206
Sziasztok. Ha valaki tud, segítsen. Magasépítő technikusi és asztalos végzettséggel állást keresnék Németországban. A nyelvismeretem igen az elején áll, de tanulom. Előre is köszi a segítséget.
vrischika Creative Commons License 2010.09.27 0 0 205
Sziasztok!Mannheimben,Ludwigshafenben élő magyar családoknál gyermek felügyeletet vállalok.34 éves vagyok,hajadon.
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.26 0 0 204
Sziasztok! '93ban egy évig Augsburg-ban dolgoztam magyar cégtől, adóvisszatérírést akkor nem kaptam (és azóta sem). Annak már lőttek ? ('90-ben egy másik cégtől is doliztam kint,de ott sem volt ez téma)Érdemes
AColinger Creative Commons License 2010.09.26 0 0 203
Köszönöm szépen, utánajárok minden képpen. Ha sikerrel jártam leírom, hátha kell másnak is az infó majd. Helló
Előzmény: konyvelo76 (202)
konyvelo76 Creative Commons License 2010.09.25 0 0 202

Szia!

Ha volt már bejelentett munkaviszonyod itt No-ban, érdemes lehet a munkaügyi központban regisztrálni. A bruttó béred kb. 60-70%-át kapod segélyként, és van költségtérítés is, az adott hónapra kocsifutás, plusz önéletrajzonként 5 euro - de csak ha levélben küldöd, vagy személyesen viszed. (ezt nem reklámozzák az ügyintézők, rá kell kérdezni, és akkor, ott kérj hozzá formanyomtatványt.)

Erről többet nem tudok, mert én csak álláskeresőként regisztráltam, pénzt nem kértem.

Ja, ha beregisztrálsz és juttatást kapsz, biztosítotti jogviszonyba kerülsz. (meg a házastársad is). De minden meghívásukra meg kell jelenni, vagy előtte bejelenteni, ha mondjuk hazamész, különben szankcionálnak.

Vannak tanfolyamok is, de ebbe mi nem mélyedtünk bele.

Ha ez nem megy, keresd meg a szociális hivatalt. Annak idején beszéltünk velük, de nem emlékszem pontosan, hogy 265 vagy 365 eurót mondtak fejenként.

Amire még rá kell kérdezni, az a lakástámogatás. Megvan, hogy hány főre hány szoba lehet, és a négyzetméterár nem haladhatja meg a 4 eurót, akkor támogathatják a lakbért.

 

A vállalkozóiról (bocs, ez a teeeee-nek megy)

szóval elhelyezkedéshez én nem váltanám ki. Ha már vannak bejáratott partnereid, csak akkor váltsd ki. Az önkormányzathoz bemész az útleveleddel meg 25 euróval, és megcsinálják. Ha havonta 400 euróig adsz számlát, akkor nem kell adót fizetni (ezt az itteni adóhivatalban kérdeztük meg), de ha az idei évben még volt Mo-on jövedelmed, akkor az otthoni bevallásodba be kell tenni az itteni jövedelmedet, amitől átugorhatsz a magasabb adósávba.

Előzmény: AColinger (200)
teeeeeeeeeeeeeee Creative Commons License 2010.09.24 0 0 201
Szioka itt. Itt élek már pár hónapja és ugy hallottam jobb ha válalkozóit váltok ki munkához,elhelyezkedéshez.
És eddig még nem dolgoztam.
Előzmény: konyvelo76 (198)
AColinger Creative Commons License 2010.09.24 0 0 200
Sziasztok! Tudtok valamit németországi szociális juttatásokról? Végigolvastam az eddigi bejegyzéseket, de nem találtam róla semmit sajnos. Úgy alakult az életem, hogy pár hónapig biztosan nem tudok elhelyezkedni Németországban, ezért a szociális juttatások terén próbálkozom. Köszönöm előre is a válaszokat. Üdv mindenkinek!
Denreg Creative Commons License 2010.09.23 0 0 199
Sziasztok.
Mi Holnap megyünk németbe délután indulunk Miskolcrol 5-6 fele elöször München kis szétnézés majd tovább Karlsruhe-ig. Ha van valaki/ket akit el kellene vinni abba az irányba vagy csomagot bútort utánfutóval megyünk.

ÜDV
Denis

erd.Tel: 30 369 75 92
konyvelo76 Creative Commons License 2010.09.23 0 0 198
Magyarorszägon vältanäd a vällalkozóit vagy itt?
Előzmény: teeeeeeeeeeeeeee (197)
teeeeeeeeeeeeeee Creative Commons License 2010.09.22 0 0 197
Sziasztok

Keresek ismerősőket Kitzingen kőrnyékén.
És tanácsot, hogy hol lehet itt németnyelvet tanulni, meert egyedúl nehezen megy :)
És most szeretném kiváltani a vállalkozoit minden tanács érdekelne, itt magyar kőnyvelő a kőrnyéken ???

Tudok egy kis szobát kiadót olcson Wiesentheidben berendezve, tusoloval.

Kőszőnettel. Teca
ressinka025 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 196

Szia.
Autóval megyek, de engem is visznek.
Négyen megyünk, nem hiszem hogy tudok segíteni, sajna.
De ha mégis, időben szólni fogok.
Üdv.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!