Keresés

Részletes keresés

Tojglius Creative Commons License 2010.06.29 0 0 2793
Emmeg egy szálláskeresgélés tipp...

http://www.bali-indonesia.com/hotels/jimbaran-bali-indonesia.htm

sztem a folyamat:
ezen válogat, aztán tripadvisor.com és holidaycheck.com (válogatásra ez is jó) oldalakon ellenőriz hogy tényleg jó-e, aztán irány a szállodahonlap / utazási iroda és foglalás...

jimbaranról egyetlen negatívumot írnak néhol, de azt se ordenáré zavarónak, hogy kn 10km a nk-i reptér....

Előzmény: ABTGolf4 (2790)
Tojglius Creative Commons License 2010.06.29 0 0 2792
Kicsit értetlenkednék:
Szóval ezeket a képeket nem igazán értem... tényleg ezek az emlékezetes fotóid Baliról? Egy magyar idegenvezető és egy autó oldala? Vagy ez szimpla szivesség és reklám Kakasnak? (Nincs azzal semmi baj, csak akkor írjuk azt)

Mutatnád meg, pár fotóval, hogy tényleg milyen szép helyekre vitt (a leírás tulajdonképp oké...)
Na az reklámértékű.... hamár....
De ezektől a képektől pl nekem nem jön meg az ihlet se Balihoz se Kakashoz....

bocs...
Előzmény: boszildi (2788)
Tojglius Creative Commons License 2010.06.29 0 0 2791
a legolcsóbb és leggyorsabb (árértékarány :D) kijutás ahogy én nézegettem a qatar bécsből... ~20óra utazás, és kb 1000eur/fő.... ez odafelé h-k-cs-sz, visszafelé p-v-h-sz (a többi napon máskor megy a bécs-doha -> +4óra várakozás (asszem a 2,5-hez képest) ami már pusztulat)

ennél csak singaporeair rövidebb időben (talán bp-ről is), de cserébe ~+50% árban.... a többinél meg simán kijönnek az akár 28-35órás utazások is... annyit meg biztos nem ér... én már az 5órás várakozástól is majd felfordultam egutóbb a reptéren (sztem max4 óra kb kezelhető)... de izlések és pofonok... van akinek belefér.... :D

De én asszem, hogy nem mindegy, hogy milyen döglötten érkezik az ember élete nyaralására (és alussza át az első egész vagy csak fél napot), szóval nekem a minél rövidebb utazás többet ér mint a mibe kerül téma, persze értelmes határokon belül...

amúgy momondo.com a te barátod ;-D

szeptember jó, már nem főszezon, de még "legjobbidő"...
Előzmény: ABTGolf4 (2790)
ABTGolf4 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 2790

Szia,

 

megnézem, bár úgy tudom ha jól akar foglalni az ember repjegyet, jó sok kombinációt végig lehet játszani. :-)

 

Mikor? Szeptember a legközelebbi lehetőség, céges munkák miatt, de akkor bármikor.

 

Tudsz segíteni?

Előzmény: zitatol (2789)
zitatol Creative Commons License 2010.06.29 0 0 2789
hello,

a rejegyeket otthon siman megtudod nezni,
(qatar air, singapore air, air asia, klm, stb...)
a repjegy ara, s a szobak/villak ara is fugg a szezontol,

igy eloszor azt kene tisztazni, hogy mikor.

a transzfer a retertol oda-vissza alt.benne van az arban(aszallastol)
amennyiben villarol beszelunk.


udv
zitakozari@yahoo.com
zita@baligotours.net


Előzmény: ABTGolf4 (2787)
boszildi Creative Commons License 2010.06.28 0 0 2788
Két hónapos nyaralásunk Bali szigetén véget ért. Sokat kirándultunk, pihentünk, jól éreztük magunkat. A két hónap alatt sokat találkoztunk Gyurival /Kakas 11/. Nem túlzás ha azt mondom, hogy Gyuri közel került hozzánk. A közös programok alatt egyre jobban megismertük, és megkedveltük. Először csak egy barátságos idegenvezetőt ismertünk meg személyében, aki nemcsak a látványosságokat mutatja meg a turistáknak, hanem olyan információkat is átad nekik, amit csak az tudhat, aki a szigeten él, és ismeri a helyiek hétköznapi életét. Velünk nem volt könnyű dolga, mert az elmúlt évek alatt sok mindent láttunk a szigeten. Mégis minden programon kaptunk valami pluszt. Kirándulásaink jó hangulatban teltek amihez nagyban hozzájárult Gyuri humora, kedves egyénisége. Később napi kapcsolatba kerültünk. Nem tudtam olyan úti célt kitalálni, ahova ne vitt volna el, ráadásul motorral. Igaz, rózsaszínű bukósisakom nem nyerte el tetszését.
Mindenkinek, aki Balira utazik és szeretné jobban megismerni ezt a gyönyörű szigetet, csak ajánlani tudom Gyurit.
Gyuri köszönöm a sok közös kirándulást. Tőled tanult szavakkal búcsúzom: Sampai jumpa lagi. - Viszontlátásra újra; persze Balin. :)

Pár emlékezetes fotó:

Bedugul:





besegítés:








Kakas 11





állatbarát:





enni is kell:





pihenni is kell:







válogat is:




ABTGolf4 Creative Commons License 2010.06.28 0 0 2787
Sziasztok,

engem ez a Jimbaran-i tengerpart felcsigázott.
10 napra hogyért van ott szállás?
Mondjuk ha 4-en mennénk, így egy bungaló vagy villa vagy apartman ára?
Ill. milyen repjegy illeték árral kell Bali esetében kalkulálni, és onnan Jimbaranra hogy lehet eljutni?

Köszi annak előre is aki járatos, és segít. :-)
zitatol Creative Commons License 2010.06.21 0 0 2786
hello,

a puri balinak nagyon szep a partja, jo az ellatas, de a szobai(villai) megsem a legjobbak,
s az ablakaik baba meretuek,
rem idegesito,hogy a tengerre neznek, de 50x50cmesek...balinez ablakok,
egy szimpla hotelben a seaviewnak tobb ertelme van....

en meg mindig karma kandara parti vagyok,

de ha igazan eldugott helyett szertnel,megis vendegekkel a hotelben,
akkor eszakon a matahari beach bungallowst ajanlom,
egy csomo ingyen szolgaltatasuk van,tenisz, minigolf, stb...szep part ,lenyugozo kilatas!

udv
zitakozari@yahoo.com

ui:a kamandaluban nincs dzsungel-erzes, csak rizsfoldterasz!

uui: vagy nezd meg az ayana-t! az is jimbaranban!
Tojglius Creative Commons License 2010.06.18 0 0 2785
asszem megvan a másik is a hanging mellé.... a testvére; jimbaran puri bali :D
Tojglius Creative Commons License 2010.06.17 0 0 2784
szia

nagyon köszönöm a leírást és ötleteket! :D

kamandalu inkább csak a "kategória" lenne.... kevés "szoba" szeparált villák, lehetőleg saját medencével a dzsungel közepe érzéssel.... de tény, itt olvastam róla...de én is néztem maya-t és hanging-et... (meg sok más egyéb hasonlót... ált tripadvisorból nézelődöm) de maya nemtetszik, hanging viszont nagyon és kb 30usd/éjszaka a difi árban hasonló villákra... asszem megérné... :D

nikkoban sajnos pont nemtetszik, hogy monstrum, de tetszik, hogy az "istenhátamögött" van, közeltávol nincs másik szálloda.... anno nézegettem, hogy mi lehet az ami kicsit "meghittebb" de mégse a "sűrűjében" hanem valami kiesebb helyen.... nem izgat, hogy divatos-e a hely vagy sem.... legyen eldugottabb, szép parton valami kamandalu szerü hely... ez lenne az "ideális" aztán végül az istenhátamögöttisége miatt gondoltunk a nikkora.... (mauritiuson se tetszett annyira, hogy a parton sorakoznak a szállodák egymás hegyénhátán, pedig még ott se a legfelkapottab helyre mentünk.....)
szóval ha erre van tipp akkor dánke :D

még akár az is jól hangzik, hogy egy ilyen mimpiszerűség... nem izgat ha nincsenek diszkó-boltok-turisták-kocsmák a közelben nekem tényleg tökéletes a sziget "másik vége" is.... csak a dzsungel után nem árt egy kis tengerparti herevere... legyen szép a part, meleg a víz és jó az idő :D :D:D


Előzmény: zitatol (2782)
boszildi Creative Commons License 2010.06.17 0 0 2783
Kakas büszkén az új motorján!
Ezentúl ezzel viszi a turistákat, hiszen Balin egy motoron négyen is elférnek. :)))




zitatol Creative Commons License 2010.06.15 0 0 2782
hi,
a kamandalu gyonyoru,
kulonosen a pool villak, ,
de mindentol messze, es rem draga(3x annyi mint a Nikko garden view)
s penzkidobas onnan turazgatni...
a magyarok nem tudom miert csak a kamandalut ismerik,
ebben a kategoriaban rengeteg gyonyoru egyeb resort is van.
(en a Maya -t ajanlanam, ott vannak szobak is,pool villak is, sokkal kozelebb mindenhez, megis eldugott, s a nagy kozos medenceje meg elmondhatatlanul gyonyoru kornyezetben van! stb..stb...sajat velemenyem, hogy eleg egy nagyon jo szoba, egy gyonyoru szallason Ubudban, mert ott a legaktivabb az ember,ott van mit csinalni boven,s a nyaralas vegere tenni a luxust-pl.karma jimbaran, vagy karma kandara-, amikor azert mar jol jon par nap nyugi, s ki is elvezed azt amiert olyan sokat fizetsz...)

a Niko Bali nagy kedvencem, en elvezem a monstrumsagat(az egyetlen hely ahol 15emeletnyi gomb van a liften),
de ettol szemelytelen is, (lehetne a vilagon barhol, erre mondjuk, hogy ezert nemkell Balira jonni:-)
es isment, kint van a vilag vegen... akarhova is mesz, plusz napi1-2ora az eletedbol, a nyaralasodbol...
ha garden view szobat kapsz, akkor nem mindegy melyik szarnyban,
es hogy min15perc mig a medencet megkozelitedvagy csak 6....

amig a 7ej kamandalu(pool villa)+7ej Nikko(garden view)
az 3400$(csak a szallas,2fore reggelivel),
ebbol tobbet is lehetne csinalni....

az en agycicam a mimpi menjangan resort,a sziget eszaki-nyugati reszen,
de nem veletlenul,
szerintem szuper, es a melegjacuzis villak jovalolcsobbak mint a Kamandalu....
volt aki felhivott es megkoszonte, amikor oda erkezett,hogy ez gyonyoru!

egy 4ej Menjangan+4ej Kamandalu+6ej Nikko(vagy delen valahol, uj kedvenc ugye Jimbaran, kozelebb mindenhez, es a legjobb partszakasz)
s ez egy 2900$os tura 2fore...(csak a szallas reggelivel 2 fore)
tobbet latsz, es mindig igenyes helyen laksz.

de ha a penz nem szamit, s maradhat 3400$,
akkor en lecserelnem ugyanebben a turaban a Kamandalut a Hanging Garden-re!!!
(szerintem magyar meg nem is lakott benne!)
mertha a kamandalutol mindenki padlot fog,
akkor a hanging garden meg csak almaidban letezik!

es meg lehet ennel is jobbat varialni(amennyiben a hoteleket is szabad varialni,ugyanebben a minosegben, a magyar utazasi irodak altal ugyan nem ismert,
-merthogy csak a 8eve eladott hotellistat nyomjak a mai napig- de lenyugozo s igen jominosegu helyeken)

de akar at lehet dzsalni egy masik szigetre is par napra...

van mit csinalni balin is, meg a kornyeken is!

a kerdes, hogy mennyi koltozes fer bele....

udv
zitakozari@yahoo.com
Előzmény: Tojglius (2780)
BoGyesz_4a Creative Commons License 2010.06.14 0 0 2781
Balin annyi minden erdekes dolog van, sosem fekudtem meg ki a partra napozni. :-) Egesz nap jovunk-megyunk, merulunk, stb. Egy nyaralasbol ugy jovok vissza, hogy pihennem kell. :D Legutobb harom nap alatt 14 merules. Hulla voltam.
Előzmény: Tojglius (2780)
Tojglius Creative Commons License 2010.06.14 0 0 2780
én még azon is elgondolkodtam, hogy a parton mégkevesebbet legyünk, mert annyira nem is piszkál fel minket annyira a parti fetrengés, meghát egy maldív part után azt hiszem kevés igazán szépet lehet mutatni.... viszont egy 21órás repülőúthoz kell a min két hét sztem kell de még lehet, hogy eltoljuk az arányokat...

még azon is elgondolkodnék, hogy 3-4nap part, hét ubud és még pár nap megint vhol máshol.... esetleg oda/visszafelé szingapúrban.... vagy balin vhol máshol...

óceánia nagyon csábító... de oda még repülni is csak két darabban bírnám ki, közte egy párnapos megállóval vhol (LA talán.... ahogy néztem)... de ahhoz 3 hét szabi kell meg megintsok suska.... :D az lehet majd a nyugdijjas évekre marad.... :/
Előzmény: W.L. (2775)
joskabacsi Creative Commons License 2010.06.13 0 0 2779

szóval ezek szerint a szőrös karjaimmal és a 90 kilómmal marad nekem a rizsföld ....

 

:-))

Előzmény: stevebali (2778)
stevebali Creative Commons License 2010.06.12 0 0 2778

a szerencsésebbek

 

 

Előzmény: joskabacsi (2777)
joskabacsi Creative Commons License 2010.06.12 0 0 2777

:-))

Emberkereskedő!!!

És mindenki a rizsföldekre kerül, vagy a szerencsésebbek napolajozónak a strandra?

Előzmény: kakas11 (2772)
joskabacsi Creative Commons License 2010.06.12 0 0 2776
A Kamandalu brutál jó, kihagyhatatlan, de ez az ár lehúzás ....
Előzmény: Tojglius (2774)
W.L. Creative Commons License 2010.06.11 0 0 2775
Jaja, ugye már én is mondtam "hogy azonos összegért Balin többet fogtok kapni" mint szinte bárhol máshol.
Szuper lesz - kultúra, látnivalók és bevásárlás tekintetében Bali tutira veri Seychellet - meg a világ szinte bármely más "üdülőszigetét" is.
Csak a strandoktól ne várjatok csodákat, de a mauritiusiakhoz hasonlókat szerintem Balin is találtok.

Óceánia tényleg rohadt messze van, csak incselkedésnek említettem meg - ennyiből persze oda is eljutnátok ha nem is ilyen színvonalon, és az én szememben még mindig az az abszolút "Trópusi paradicsom"! :-)
De látnivalók és elérhető kultúra ügyében a kis Bali kenterbe veri egész Óceániát is.
Előzmény: Tojglius (2774)
Tojglius Creative Commons License 2010.06.11 0 0 2774
Hát ebben kb októberre a repjegy, 7icaka nikko deluxe beachfront + fp és egy hét kamandalu poolvilla +reggeli van benne... és ha megyünk akkor vagy privát szervezés vagy volotravel ;-)

azt azért sajnos kétlem, hogy két hetet ilyen körülmények között kapnánk máshol... óceánia "túlmessze" van, seychelles-en gondolkodtunk még, de az meg 2m alatt nem állna meg ezen a szinvonalon... sőt...
Előzmény: W.L. (2764)
stevebali Creative Commons License 2010.06.11 0 0 2773
még nincs nagy kereslet a fehér áru után
Előzmény: joskabacsi (2771)
kakas11 Creative Commons License 2010.06.11 0 0 2772
Természetesen, valamiből élni kell, van aki a turistákat húzza le rendesen, én eladom őket, az egyszerűbb és gyorsabb . :-)))))
Előzmény: joskabacsi (2771)
joskabacsi Creative Commons License 2010.06.11 0 0 2771

és őt is eladtad a helyi rabszolgapiacon?

:-ppppp

Előzmény: kakas11 (2770)
kakas11 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 2770
Igen, velem találkozott .
BoGyesz_4a Creative Commons License 2010.06.10 0 0 2769
Ha jol tudom kb ket hete talalkoztal egy haverommal fent a vulkannal. Magyar srac, Sydneybol ment Balira ket hetre. Veled talalkozott?
Előzmény: kakas11 (2768)
kakas11 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 2768
BoGyesz_4a Creative Commons License 2010.06.09 0 0 2767
Fasza beszamolo, koszi. Eddig szerencsem volt, mert mindig a low season alatt mentem. Kicsit felek tole, hogy par ev es ugyan olyan turista rezervatum lesz mint Azsia mas szigetei, mondjuk Thaifoldon. Keresni kell majd akkor masikat. :-)
Előzmény: zitatol (2765)
sirLancy Creative Commons License 2010.06.09 0 0 2766
Uhhhh

mi ketten Qatarral voltunk 14nap 12 ej 5* szaloda 650e ft ert es plusz kb 150e volt a koltopenz 4 teljes napos turaval kajaval autoberlessel ajandek vasarlassal Papa Ricsivel mindennel...

ui: igy h voltam ott sztm 100e koruli penzt meg lehetett volna sporolni

L
Előzmény: Tojglius (2762)
zitatol Creative Commons License 2010.06.08 0 0 2765
hello mindenkinek,

szuperszep ido van,
s mi hotelinspekciokon vagyunk mar napok ota,
hogy naprakeszek maradhassunk, s infotarunk gazdagodjon a koz javara
s mert minket is erdekel:-)))

a nap tanulsaga :

1.legjobb tengerpart az egyhelyben torteno nyaralashoz a kozkedvelt deli szakaszon Jimbarannak van!
(a masodik helyet Sanur kapja ebben a versenyben)
tiszta, rendezett, szep homokos, lehet benne kellemesen uszikalni,

Tanjung Benoa es Nusa Dua tokeletesen felejtheto szakaszok ehhez kepest!!!!!!!!
(akarmit is ajanlanak az utazasi irodak!!!!!)

Jimbaran iszonyu tempoban fejlodik, zsenialis uj ettermekkel-a szokasos seafoodsoron kivul- egy csomo kisbolttal, de meg mindig megvan valami a balinez falu feelingbol...
setalhato szakaszok,a hotelekben vannak ingyenes shuttle buszok Kutara, nehol ingyen canga(de akar kayak is) all rendelkezesre a vendegnek, lehet batran felfedezni egyedul is a kornyeket...
minden autosturanal megsporolni vagy 40-80percet csak a megkozelithetosege miatt.
(mar amennyiben nem a csoportos buszos osszejovetelekrol van szo, mert azok elobb ugyis egybegyujtenek mindenkit a kozpontba, s akkor meg mar ugyis mindegy:-)
es meg a naplemente is lathato minden nap,hiszen a nyugati oldalon fekszik. :-)))

2. ha csoportosan jottok(8an,6an de mar akar 4en is) gyonyoru luxuskategoriaju
(2-3-4haloszobas)villakat lehet kiberelni, s -attol fugg melyik- abszolut szimpla alapkategorias hotelszoba aron is kijohet per fo, s sajat privat medences,konyhas,nappalis, egzotikus kertes...nekunk leesett ma az allunk sokszor...nagyon sokszor....lelegzetelallitoan szepseges uj helyeket huztak fel a sziklak koze,kore,ala,fole...(meg mindig Jimbaran)
sirvafakadsz a gyonyorusegtol a terek lattan, melyseg-magassag, kozeli buja zold dzsungel, tavolba futo kek ocean.
(de az eszaki turankon szinten szorgalmasan neztuk a nektek valo helyeket, s szinten megakadtunk egy-ket pemuterani villanal,s ugyanez ervenyes oda is)
(es az eszaki oldal is csodalatos!!!es szinten fejlodik, kinek oromere kinek nem, a singarajai kikotoben en eltoltottem volna meg egy-ket orat szivesen, gyonyoruen renovalva, bevasarlo kozpontokban sincs mar hiany, nyilt carefour is...stb..stb...)
igyekszunk feldolgozni az anyagot, s kozzetenni mihamarabb.

3. az alkohol egyre dragabb, ugyan levettek rola a luxus adot, de ratettek egy "bun"-adot , s igy meg dragabb mint valaha! erdemes fejenkent egy uveg valamivel megerkezni, mert itt egy uveg abzolut vodka is mar 10rugo!

4. en nem vagyok babiguling rajongo(alapjaraton babi rajongo nem vagyok) de az ettermek a maniaim koze tartoznak, a kaja kozponti kerdes, mindent kiprobalok! a szuperolcsot es a szuperdragat is, pont annyiszor eszem az utcan/warungban amennyiszer nagyon jo ettermekben egy heten.es Bali egyik legzsenialisabb tulajdonsaganak tartom,
hogy MINDEN van. es mindenbol van jo!es mindenbol van valasztek, penztarcahoz, es izleshez merve! van olcso mexikoi, draga mexikoi, isteni mexikoi, indonezre sikerult mexikoi, van jo tengeri kaja, kozepes tengeri kaja s gyenge is, van nagyon jo japan vendeglo, van nagyon draga japan vendeglo, van japan warung, van elegans asian fusion food, gyenge asian fusion food, van gyorskaja, van sokolajban sult kaja, van sok szuper organic kaja, van elegans puccos makrobiotik organic kaja, olaszbol tobb van mint Budapesten, s mindenhol mas olasz, tratoria vagy highend kategoria, francia, thai, torok, gorog, marokkoi, vietnami, belga, spanyol, brazil, argentin, orosz, indiai, kinai
MINDEN
s ebben azontul, hogy el vagyunk kenyeztetve meg az is jo, hogy egy ugyanilyen international kavalkad vendegkor tartozik hozza,
s ez 2010ben mar Balihoz is.
ez a charm ugyanugy megragad mint a videk videkiessege, s nem johetett volna letre a balinezek alapcharmja es nyitottsaga es a hinduizmus befogadokepessege nelkul igy ha tetszik -ha nem- , mindennek ok is szerves reszuk...
(es persze az indonez konyha szeles skalaja is manadoi-szumatrai-balinez-javai stb...sugyanugy a legolcsobbtol a legdragabbig, a leggagyibbtol, a legmacerasabb bonyolult konyhaig, s a rogyadozo bambusztetotol a luxurydesignig)

egyik sincs tanjung benoan, de meg nusa duan sem.
ott komfort kaja van minden iranybol (legyen az indo, vagy europai konyha)
ezt a legkevesbe erdemes enni, de ezt minden nemzet parasztgyomra emeszti.
(talan a bumbu bali tanjung benoan az egyetlen stilusban tartott konyha...)
Jimbaranban viszont az alap warungtol a seafoodon at es az olaszon keresztul a javai magas konyhat is tul ugorva a legmagasabb rongyrazo fusion cuisine variacioig vagy 8kedvenc helyem van.(de lehet hogy tobb)
s most hogy raszallok a hely behatobb megismeresere valszeg tobb is lesz nagyon nagyon hamarost. :-)))

5. forgalmi dugo.
soha ilyen rossz a helyzet meg nem volt.
es meg nincs foszezon!!!!!!!
akkor megvadabb lesz, s nektek csak 1-2hetetek van, nem mindegy hogy hany orat alltok egy autoval egy nap, mert lepesben sem lehet haladni.
ez mar sajnos megint egy szempont kell hogy legyen a hotelvalasztasnal,
s ez egy nemletezo szempont volt meg par eve!
(na, ebbol a szempontbol Sanur van jo helyen)

6.Azsia goz erokkel valtozik. ez teny.
es Bali is goz erokkel valtozik.
(10x annyi auto es motor van mint 7eve)
egy olyan konyv nincs ami lepest tudna tartani ezzel az utemmel.
magyarnyelvu meg vegkep.
az en velemenyem is mas volt a nyaralovarasokrol 2005ben mint ma.
ujra kell irni. nincs mese.
az a hotel ami 2005ben meg feltorekvo joaru(ar/mamor) kedves vendegkozpontu hotel volt,
mara mar egy birkakaram, ki-be terelgeti a vendegeket, mar nincs veluk szemelyes kapcsolat, mar a nagymeno tudataban gatlastalanul es onkenyesen az illemkodexet be nem tartva nem a vendegert van, hanem a biznisz mokuskerekenek a vendeg csak egy resze.(pl.Aston Bali, ami mellesleg felujitotta a szobait,igy a kedves balinez lehellet utolso adagjat is kibocsajtotta magabol amikor egy hideg ultramodren kockavagasu belso kialakitast facsart valami bena dizajner az osszes deluxe-es egyeb- szobabol mintegy par honapja, holott a kulso terek betegre vannak faragva ahogy illik)
most uj feltorekvo hotelek vannak, akik vendeg kozpontuak,
akik uj stilust is hoznak magukkal,
nem feltetlenul csak a designban, hanem koncepcioban is akar.
(pl a villak a privatsagukkal es a luxushatasukkal, de hotelaron)
(pl a grand mirage hotel ahogy teletomte magat izgalmas szolgaltatasokkal hazon belul)
ahogy a turistak is gyorsan valtoznak,
ok sem birka modjara terelodnek mar,
hanem terveznek,mar vilagot jartak, tapasztaltak, vaganyabbak, batrabbak, nyitottabbak es ugyanolyan elmenyszamba megy szamukra a kulinaris elvezet mint a hindu barlangtemplomhoz lemaszas a rizsfoldon at, s ahogy a buvarkodas.stb..stb...
(a magyar irodak altal kinalt bali csomagok pontosan ugyanazok, ugyanazokkal a hotelekkel es turakkal mint 2002ben voltak!!!!!!egy turautvonalban egy megallo sem valtozott bennuk.ugyanazt kapod mint a szomszedod 7eve, csak a sziget mar nem az mint 7eve volt...stb..stb...)

s mindjart jonnek-ujra- az amcsituristak...

eat,pray,love...

Z
zitakozari@yahoo.com
W.L. Creative Commons License 2010.06.08 0 0 2764
Nem, mi valóban Emirates járattal mentünk, ami szerintem sokkal jobb mint a Qatar.
Csak persze nem közvetlenül Balira, hanem Kuala Lumpurba, utána Szingapúrból Balira Air Asiával, mivel úgyis meg kellett mutatnom Malajziát és Szingapúrt is pár napban az először arrafelé járó útitársnak.

Ha Balira 1,5 millát terveztek, akkor gondolom nagy luxusban fogtok élni!
Gondolom jó pár ott élő honfitársunk boldogan szervezné utatokat ennyiért... ;-)
De ilyen költségvetéssel valóban számos úticél közül válogathattok, akár Óceánia is beleférhetne... De az biztos, hogy azonos összegért Balin többet fogtok kapni.
Előzmény: Tojglius (2762)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!