Keresés

Részletes keresés

digicat Creative Commons License 2005.10.26 0 0 9529
Belépsz a meglévő felhasználóddal, ott ráklikkelsz a Seller Accountra, és követed az utasításokat. Most nem tudom megnézni, mert már aktiválva van.

Én legalábbis valahogy így csináltam, és hasonlót ír az eBay help is:
"Registered members of eBay just need to complete two steps to create a seller's account."
Vagyis: "A regisztrált felhasználóknak csak két lépésre van szükségük az eladói account létrehozásához."
Előzmény: StingeR (9518)
fittszabi Creative Commons License 2005.10.26 0 0 9528
Sziasztok! Hallottatok valami visszajelzést a nagytételben meghirdetett nokia 8800 -ások eladásával kapcsolatban? Csábító az ár, megbízhatónak tűnik az eladó és sok van belőle az ebay-n. Mégis félve küldenék el 3-4 ezer eurót. Ha tud valaki valamit, akkor légyszi írjon. Köszi
vsiivz Creative Commons License 2005.10.26 0 0 9527
ez kezdeti lelkesedes
nem ez a lenyeg, hanem hogy rendben megkapd a csomagodat
50 felett mar kevesbe fog erdekelni a feedback
100 felett meg mar egyaltalan nem :o)
Előzmény: isaac (9520)
wattts Creative Commons License 2005.10.26 0 0 9526

Oké köszönöm!

Bocs hogy 2x írtam le ua.

 

Előzmény: edk440 (9524)
wattts Creative Commons License 2005.10.26 0 0 9525

Szevasztok!

Kéri az eladó a paypal addressemet hogy visszafizesse az elveszett cipőm árát!Melyik az?Az email cimem amivel regeltem a paypalra?Illetve kell-e vmit irnom hogy hogy kuldje a pénzt hogy fogadhassam a paypalon mert ugye fogadni pénzt nem tudok, de vki irta hogy visszatérítést fogadhatok?!

koszike

edk440 Creative Commons License 2005.10.26 0 0 9524
Igen, a mailcím, amivel a Paypalre regisztráltál. Viszont én úgy gondolom, hogy neki van egy Refund vagy hasonló gombja, amivel e nélkül vissza tudja küldetni a pénzt. Ha új küldéssel próbálkozik, akkor nem fog menni, mert csak visszautalást lehet fogadnunk.
Előzmény: wattts (9509)
janimaci Creative Commons License 2005.10.26 0 0 9523

Hali. Magyar, reggelni kell, de nincs havidíj vagí ilíesmi. Mindig csak az  adott szállítást kell kifizetned.

 

http://www.internetvilag.hu/index.phtml?Lang=1

 

janimaci

Előzmény: StingeR (9518)
lomix Creative Commons License 2005.10.26 0 0 9522

Hali Sylvike !

 

Németországban raktáram van, akit érdekel esetleg a csomag továbbítás írjon az elan@freemail címre.

 

Üdv:

Előzmény: sylvike (9516)
mariska_xx Creative Commons License 2005.10.26 0 0 9521
Igen, tudom, ez 90%-ban előfordul, de ezt is írtuk egy csomószor :))
Előzmény: isaac (9520)
isaac Creative Commons License 2005.10.26 0 0 9520
Köszi a választ, de nem erről volt szó ebben az esetben: 5 külön embertől kaptam a feedbacket, mindenkitől egy dolgot vettem.

Egyszerűen késett az ebay a frissitéssel. Mostanra 5 feedback-et mutat.
Szóval szerintem jogos kéréds volt, de most már ezt is tudom...

Előzmény: mariska_xx (9514)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.26 0 0 9519

szia,

 

szerintem nem is kell uj nicknév, én egy darabig vásároltam, aztán változtattam eladóira a státuszomat.

az a baj, hogy nem emlékszem hogy hogy, értelemszerűen lépegettem, felajánlott egy gombot, amit megnyomtam :))

a számlaszámod nem érdekli őket, én azt a mezőt üresen is hagytam,csak egy internetes vássárlásra alkalmas kártya, amiröl, automatikusan, költségmentesen  leveszik a dijakat, vagy, ha ugy állitod be, te fizetsz vele manuálisan.

 

a postázós dologban amagyar királyit már irtam, a másik félére én is kiváncsi vagyok.:))

mariska xx, én is kérekszépen mélt :)) lécci.

 

magyarországra a német bankok többségéből ingyenes az átutalás, elvileg eu-ban vagyunk.

most röhögjetek :))

 

 

Előzmény: StingeR (9518)
StingeR Creative Commons License 2005.10.25 0 0 9518
Köszi a helpet. Megpróbáltam az általad említett oldalon sellerként regisztrálni kártyával (dombornyomott Visa Classic, szal tökéletes erre) és a procedúra végén, amikor elfogadta volna, közölte az oldal, hogy sellerként kell regisztrálnom a folyamathoz. Nos ezzel vált világossá számomra, hogy ha egyszer mezei Personal Account-ot nyitottam eredetileg (amivel már sokszor vásároltam, verified Paypal userként is), azt már sehogy sem tudom olyan hozzáféréssé alakítani, amivel el is tudok adni. (javítsatok ki a tévednék, gondolom sokakat érdekel az eladás is, nem csak a vétel)

A megoldás egy teljesen új, Business account regisztráció a már létező nevemre, címemre (de másik email címre - úgy látom, ez az egy, aminek különböznie kell) - kipróbáltam, eddig bevált, most levélben kiküldi az ebay.de a bestatigungscode-ot - csak nehogy ott fulladjon be a mutatvány, hogy a kód beírása után mégiscsak német bankszámla kell neki és nem fogadja el a visa classic kártyát (mert ugye pénzt kapni csak ezen keresztül tudnék, mivel a magyar Paypal hozzáférések még mindig nem teszik lehetővé a fogadást, csak a küldést) mert akkor nagyon morci leszek.

Más. Engem is érdekelne olyan amerikai cég, akinek tudnék küldetni az USA-ból csomagot és eljuttatnák hozzám. Van valami, amire nagy szükségem lenne, de USA-n kívül sehova nem szállít az a cég és sehol nem találtam meg online azt a bizonyos terméket. Ha valaki tud ilyet, pliz. irja már meg ide a fórumba.

Köszi előre is.
Előzmény: digicat (9515)
mariska_xx Creative Commons License 2005.10.25 0 0 9517
Európán belül tudok adni árlistát. Olcsó, jó, gyors, megbízható. Írj mailt: briakukacinvitelponthu
Előzmény: sylvike (9516)
sylvike Creative Commons License 2005.10.25 0 0 9516
Soha nem szóltok hozzá az olyan kérdésekhez, amiben arról érdeklődik valaki, hogy hogyan lehetne eladni az ebay-en. Pedig nagyon érdekelne.
Például, hogy a fizetést hogy lehet megoldani? Gondolom onnan is sokba kerül utalni ide. De akkor milyen fizetési módot lehetne még megadni?
Magyarok nyithatnak Németországban számlát? Vagy Angliában? Ha igen, hogyan?
És hogy külditek a csomagokat? Postával vagy van valami jól bevált cég, akik megbízhatóak és nem túl drága? Mert a DHL az horror áron szállít...
Más. Olvastam, hogy van Amcsiban egy cég, akikhez lehet küldetni a cuccokat és ők hazaküldik. Tud valaki ilyet a németeknél is? Eddig Hamburgba küldettem mindent egy barátomhoz, ő meg hazaküldte a menetrendszerinti járattal, de sajnos ez a járat a gyér utasforgalom miatt novembertől megszűnik. :(
digicat Creative Commons License 2005.10.25 0 0 9515
Miért nem regisztrálsz a .com-on bankkártyával? Utána ugyanúgy használhatod a .de-t is.

FAQ:
Topik: http://invitel.hu/youme/ebay/reg.htm
eBay: http://pages.ebay.com/help/sell/seller_account.html

Itt nem írja, de a díjakat PayPal-lel is lehet fizetni.
Előzmény: StingeR (9510)
mariska_xx Creative Commons License 2005.10.25 0 0 9514
Kb 15* volt erről szó az elmúlt héten
9450,9452 mondjuk
Előzmény: isaac (9513)
isaac Creative Commons License 2005.10.25 0 0 9513
Sziasztok!

Eddig azt hittem, az ebay-név mögötti szám azt jelenti, hány embertől kaptál eddig feedback-et, viszont ma este megkaptam ötödik feedback-emet, a szám viszont továbbra is 4 maradt.
Tudja valaki, mi lehet az oka?

Előre is köszi.
Isaac
ed_ Creative Commons License 2005.10.25 0 0 9512

Hiányos BIC kóddal el lehet küldeni a lét, csak nem éri meg, mert ugyanúgy lekapnak az extra átutalási jutalékkal, mintha egyáltalán nem adtál volna meg IBAN-t és BIC-et. Plusz futod azt a rizikót, hogy a pénzed csak nagy kerülővel és lassan jut oda, ahova kéne. Szal érdemes inkább kideríteni a pontos BIC-et. Ez a legtöbb bank honlapján rajta is van.

 

Németországi posta: köszi a tanácsaokat, akkor kicsit még várok aztán nagyon pattogok.

 

Más: leütöttem egy cuccot, az eladónak van jó sok pizitív visszajelzése, de az már mind régi, az utóbbi 12 hónapban csak 2 ügylete volt. Úgy tűnik, mintha régebben adogatott volna el, aztán most meg nagy szünet után újra el akarná kezdeni. A bibi csak az, hogy az átutaláshoz megkértem az IBAN-t és a BIC-et (Überweisung+ban nem volt), de egy hete nem válaszol. Most mi van? Gyanús ez nekem...

Előzmény: szili23 (9511)
szili23 Creative Commons License 2005.10.25 0 0 9511
Nyertem egy müncheni sráctól egy árut, amit átutalással fogok neki fizetni.
Megadta a bankjának a kódját és a számlaszámot is, amit beírtam a http://www.iban-bic.com weboldalon a keresőbe, ahol az IBAN számot rendesen megadta, de a BIC kódhoz kiírt vagy 30db-ot, amelyeknél csak az utolsó 3 számjegy különbözik. Az elsőnél ez xxx, mellette zárójelben München van, a többinél konkrét számok, ezek mellett helyiségnevek (valószínű München részei vagy külvárosai) vannak.
Ha ezt a 3 utolsó számjegyet az eladó nem tudja (még nem biztos), akkor hiányos BIC kóddal el lehet-e neki küldeni a pénzt?
StingeR Creative Commons License 2005.10.25 0 0 9510
Hogy a jó életbe lehet eladni nekünk magyaroknak az ebay-en? Már van egy eddig 100%-os visszajelzésű hozzáférésem, ami personal account, de ezzel nem tudok eladni. Próbáltam bereggelni (kártyaszám, személyi adatok, stb) eladóként, de egyszerűen nem enged, folyton arra hivatkozik, hogy a németországi bankszámlaszámom még nem aktivált (nem értem, csak német bankszámlával lehet ???). Próbáltam azt ebay.co.uk-n új reget csinálni a régi hozzáférésem mellé (kapásból business account) de ott meg érvényes angol postacímet kérnek, ahova tudják küldeni a regkódot (nem értem, miért nem lehet kártya alapján) Nem tud valaki egy jó FAQ-ot ehhez ,vagy a folyamatot, mert nem hiszem el, hogy egyszerűen nem tudok eladni... vagy csak én vagyok béna? Segítsetek, pliz! Thx.
wattts Creative Commons License 2005.10.25 0 0 9509

Szevasztok!

Kéri az eladó a paypal addressemet hogy visszafizesse az elveszett cipőm árát!Melyik az?Az email cimem amivel regeltem a paypalra?Illetve kell-e vmit irnom hogy hogy kuldje a pénzt hogy fogadhassam a paypalon mert ugye fogadni pénzt nem tudok, de vki irta hogy visszatérítést fogadhatok?!

koszi

microdrive Creative Commons License 2005.10.25 0 0 9508

köszi szépen ezek szerint a hülyegyerek a saját címét nem tudta rendesen leírni...

:-))

Előzmény: edk440 (9507)
edk440 Creative Commons License 2005.10.25 0 0 9507
A cím helyesen így néz ki:

2104 Verona Quay
Virginia Beach
VA 23456
USA
Előzmény: microdrive (9502)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.25 0 0 9506
és ma megjött a korim :-))
csekély 33 nap alatt németből :-((
mariska_xx Creative Commons License 2005.10.25 0 0 9505
akkó visszaszívtam :)
Előzmény: digicat (9503)
mariska_xx Creative Commons License 2005.10.25 0 0 9504
VA 23456 kicsit gyanussá teszi a dolgot :(
Előzmény: microdrive (9502)
digicat Creative Commons License 2005.10.25 0 0 9503
Elvileg USA, Virginia állam.

http://www.usps.com/ncsc/lookups/usps_abbreviations.html

http://zip4.usps.com/zip4/citytown_zip.jsp
23456 = VIRGINIA BEACH, VA
Előzmény: microdrive (9502)
microdrive Creative Commons License 2005.10.25 0 0 9502

hali figyeljetek már van valakinek lövése hogy az alábbi cím milyen országban van mert a fickó ezt nem adta meg és nem ír már két napja én meg ma el akarom neki küldeni a cuccot...

 

2104

verona

quay va beach

VA 23456 

garfieldka Creative Commons License 2005.10.25 0 0 9501

Kértem a zellereket, hogy kerestessék a német postával (Nachforschungsantrag), meg is tették, elküldték pdfben a kérelmet. Csinált már valaki ilyet?

 

Esetemben miután a német eladó ezt ott elidította, egy jó hónapra rá hozta a posta a kereső nyomtatványt. Alá kellett írnom, hogy soha nem kaptam meg a küldeményt, s azt ők visszaküldték a németeknek. Ismét egy bő hónapra megkérdeztem az eladót, mizújs? Hebegett-habogott, hogy épp aznap kapta a kártérítést és küldi újból az árut. Küldte is. Összesen 3 hónap volt a vételtől számítva míg kezembe vehettem a terméket.

Előzmény: ed_ (9497)
malenykij polgar Creative Commons License 2005.10.25 0 0 9500
Ausztriaban a Nachforschungsauftrag kb. 3-6 honapos buli. A nemetek azert szidjak a postajukat, mert a kezbesitest reszben kiadtak magancegeknek, es hol a szaktudas, hol pedig a megfelelö erkölcsi szint hianyzik a kivant szinvonalu munkavegzeshez. Türelem. Maskor pedig inkabb fizess 20%-kal többet a szallitasert. Es meg igy sincs ra garancia, hogy a nemet oldalon van az eb elföldelve.
Előzmény: ed_ (9497)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!