Keresés

Részletes keresés

Tojglius Creative Commons License 2017.09.19 0 4 32383

Nincs sok értelme így méricskélni a költségeket, mert körtét nézel az almához...

a piádat meg légyszi vidd tusfürdős flakonban... légyszilégyszi... :) :)

Előzmény: Bastyra (32381)
seci Creative Commons License 2017.09.19 -2 2 32382

Lakott szigeten a helyiek kozt leszel. Mi lesz ha felnyom valaki mert erzi rajtad a piaszagot? Akkor kb arra szamits mintha kabitoszer lenne nalad... 

-seci

Előzmény: Bastyra (32379)
Bastyra Creative Commons License 2017.09.19 -3 0 32381

Kedvező árú resort szigeten főszezonban kb. 80zer forint egy napra két főre all inclusive-ban! 21 napra az 1.680.000.- , lakott szigetre megyek, ahogy az alább olvashatod 250e alatt kihoztam reggelivel,

a különbség csak 1,4 millió, :D  az nekem sehol nem pár tízezer, de mind1. Ennyiért inkább megkockáztatom, hogy elkobozzák az alkoholt! Ha nem lesz, hát nem lesz.

Ja, ha valaki kíváncsi, hogy hoztam ki ennyiből a 21 nap nagyon jó szállást reggelivel, annak szívesen belinkelem! 

Előzmény: gugas (32374)
Bastyra Creative Commons License 2017.09.19 -5 0 32380

Szia! Lakott szigetre vagy resort szigetre szeretnél foglalni ez a kérdés! Lakott szigetre Agodán találtam a legkedvezőbb ár/érték arányú szállásokat, egy bookingon, vagy Trivagon kb. 3X annyiba került volna, a sok adó miatt, meg egyet foglaltam airbnb.com-on. Így 21 éjszaka 2 főre reggelivel 250e alatt kijött simán! Ja, és főszezonban! :)  Ez 5 szállás volt, 5 szigetet látogatunk meg, Male, Maafushi, Rashdoo, Thoddoo, Ukulhas. Mindegyik szállás értékelése 9,5 feletti. Persze nem vízfeletti bungallók saját medencével, de tök jók! Bookingon ugyanezeket a szállásokat 600e alatt nem úsztam volna meg! Ennyit számít mennyire nézel utána a dolgoknak! 

Előzmény: n.tomika (32372)
Bastyra Creative Commons License 2017.09.19 -6 0 32379

Köszönöm a válaszokat! A kérdés komoly volt, tuti viszek ki alkoholt, mivel lakott szigetre megyünk, és ott nincs! 3 hét alatt azért 1X 2X jó lehet bebaszni ott, a fűről meg már leszoktam, azt azért nem kockáztatnám meg! :)  Whiskey-re gondoltam, de a pálinka se rossz ötlet! :) A kérdés az, hogyha ásványvizes flakonba viszem a páleszt, akkor kibonthatják? Azt tudom, hogy max. elkobozzák, de annyit meg megér!

 

Icus60 Creative Commons License 2017.09.18 0 1 32378

Szia!

Azt, hogy hogy lehet bevinni pálinkát nem tudom, de azt igen, hogy nagyon szigorú az ellenőrzés.

Attól is függ, melyik szigetre fogsz menni, mert mi a Sunra mentünk, és a belső járaton többször megnéztek bennünket, mint a két átszállásnál összesen. Azt el sem tudom hinni, hogy például oda valaki is bejuttasson valami robbanószert. Ez az óriási ellenőrzés a mi biztonságunk érdekében van, hogy mindenki nyugodtan pihenjen bármelyik szigeten. 

Az a folyadék, amit kimutat a röntgen, bármi lehet. Szerintem nem éri meg kockáztatni. A nagy melegben egyébként sem fogsz egy liter pálinkát meginni. (gondolom)

Előzmény: Bastyra (32373)
gugas Creative Commons License 2017.09.18 0 1 32377

Szia!

 

Tudom, hogy nem kerül börtönbe de jó volt ráijeszteni egy kicsit! :-) Tipikus magyar mentalitás, páncélos és pálinka nélkül nem nyaralás a nyaralás!

Előzmény: andi265 (32375)
Sborisz Creative Commons License 2017.09.18 0 0 32376

Előéletét tekintve...szerinted komoly a kérdése? :D

Előzmény: andi265 (32375)
andi265 Creative Commons License 2017.09.18 0 1 32375

Börtönbe nem fog kerülni ezért, de az alkoholt elkobozzák és nem kapja vissza.

Korábban írta itt valaki, hogy ásványvizes palackban vitte ki a kis hazait :)

 

Sok sikert....

gugas Creative Commons License 2017.09.17 0 4 32374

Hát komám, te egy bátor harcos lehetsz. Azzal számolnod kell, ha elkapnak a röntgenen, akkor bukod a minimum 1 milliós nyaralást, több ezer dollár bünti, meg akár néhány nap v hét egy iszlám böriben! Szerintem érdemes mérlegelni, hogy megér-e ennyit egy liter pálinka?!

 

ui: vannak kedvező árú szigetek, ahol pár tízezer forint felárért már all inclusive ellátást igényelhetsz! Sok sikert!

Előzmény: Bastyra (32373)
Bastyra Creative Commons License 2017.09.17 -4 0 32373

Sziasztok! Ötleteket szeretnék kérni, hogy 1-2 liter alkoholt hogyan tudnék bevinni a Maldív szigetekre, hogy ne kobozzák el a reptéren az ellenörzésnél. A tusfürdős flakonig jutottam eddig! :) 

n.tomika Creative Commons License 2017.09.16 -2 0 32372

Sziadztok! 

Érdeklődni szeretnék hogy ki hogyan, hol, milyen úton módon foglal utat?  Mert láttam már pár iroda ajánlatát és nagyon eltérő árakat találtam. Viszont van sok számomra ismeretlen kicsinek tűnő iroda jobb árakkal?  Még sosem voltam, foglaltam a maldívra szóval abszolút tanácstalan vagyok ezen a téren!!! Tudnátok segíteni?  Előre is köszönöm! 

Laci v Creative Commons License 2017.09.13 0 0 32371

Nem csúnyák, de a homokzsákos  nagyon illúzióromboló.

seci Creative Commons License 2017.09.13 -3 12 32370

Kedvcsinalo...

-seci

Előzmény: seci (32369)
seci Creative Commons License 2017.09.13 -3 6 32369

Megérkeztunk Angagara, kisse kalandosan, de azert egyben :)

 

A repules nagyon kellemes volt a Sri Lankannal (London->Colombo->Male), vizum ingyenes.

 

Viszont innen kezdve "kalandnyaralasnak" indult a dolog: vartunk 2 orat a TransMaldivian hidroplanra, 17:20-as indulas, aztan Angana helyett egy masik szigeten tette ki az utasokat, merthogy Angagan nem tudott leszallni. Ez kicsit "duma" mert szepen korberepulte a szigetet... Szoval majd sotetben kitett minket "nemtudjukhol", hogy majd onnan speedboattal atvisznek a hullamzo tengere. Ebbol nem speedboat lett, hanem az angagai dhoni atjott ertunk, es elvitt minket, total sotetben ;)

 

Itt mar semmi gond nem volt, vartak minket, meg a vacsoraval is megvartak minket. 

 

A 106-os bungit kaptunk es nagyon orulunk annak, hogy nem sikerult 130-150 kozottit kapni, az ugyanis a sziget tulso fele, ahol ful a szel, nem kicsit, de nagyon. Itt meg szelcsend van, lehet furdeni/sznorizni - odaat nem.

 

Az ingyenes internet humbug, illetve ingyenes facebook/messengert jelent, mas nem megy vele. A viszont megy a teraszunkon is.

 

Elso nap ragyogo napsutesre ebredtunk, aztan 9-kor bedeszkaztak az eget es esegetett is, de legalabb nem egtunk meg. Ma detto, de azert mar egy par orara volt ragyogo napsutes is, de inkabb a fatyolfelho a jellemzo.

 

Kaja jo, elfogadhato valasztek (csak reggeli/vacsora), de akinek "magyar-gyomra" van, az nem fog nagyon valasztekosan enni (pl van 2 fajta felvagott 1 fajta sajttal)  Viszont van tukortojas/omlett/sultkolbasz, sokfajta pejksutemeny, stb. A vacsi is hasonlo, porkolt helyett curry-bol van sokfele, tegnap pl kinai etelsor volt. 

 

A vendegek fele kb kinai, a tobbi europai.

 

-seci

Cichlid15 Creative Commons License 2017.09.12 -1 0 32368

Még egy kérdés:) A Banyan Tree Vabbinfaru-ról van valakinek tapasztalata?

köszönöm

Cichlid15 Creative Commons License 2017.09.10 0 0 32367

Sziasztok,

annyi segítséget szeretnék kérni, hogy még mindíg ingyenes a határon a belépéskor a vízum 6 hónapig érvényes útlvéllel? A kilépési 25 USD díjjal mi a helyzet, azt beszedik? A konzuli infók között az hatályos intézkedésként van írva amit idén áprilistól vezettek be.

Előre is köszi

 

Bandos Creative Commons License 2017.09.07 -1 4 32366

Sziasztok,

 

Ezen a honlapon elég jó árakat és kedvezményeket lehet kifogni.

 

http://www.maldivesoffer.com/en/index/faq

 

Jó keresgélést!

 

Bandos

BodiZ Creative Commons License 2017.08.31 0 0 32365

Szia Manna 13! 

Nincs kilépéskor fizetendő illeték. BodiZ

Előzmény: manna13 (32364)
manna13 Creative Commons License 2017.08.31 0 0 32364

Tud valaki infot a kilepeskor fizetendo  illetekrol? Koszonom

Icus60 Creative Commons License 2017.08.20 -4 0 32363

Szia! Szeptember közepén, a Sherwood Club Kemerbe, mert már csak akkorra volt hely a repülőn. De szeretnék átmenni Kemerbe és megnézem legalább kívülről a szállodátokat, mert az általad leírtak alapján keresem meg a bazárt és a kézműveseket.

Előzmény: n.tomika (32362)
n.tomika Creative Commons License 2017.08.19 -5 0 32362

Köszönöm, mindenképpen utána nézek. 

Egyébként végül mikor és hova mentek??  Mert azt olvastam hogy nem volt már hely a Fameben, de mostanság nem voltam jelen sehol íny lemaradtam....  

 

Előzmény: Icus60 (32361)
Icus60 Creative Commons License 2017.08.19 0 0 32361

Szia!

Köszönöm, vettem!

Csak ajánlani szeretném az Admiral Travelnek van egy komplett leírása szinte minden szigetről. Nagyon őszintén írnak le mindent. Nem jellemző rájuk a szépítgetés. Még ha nem is velük szeretnél menni, olvasmánynak nagyon jó. Sok sikert a keresgéléshez, tervezéshez és minél felhőtlenebb hétköznapokat!

Előzmény: n.tomika (32359)
n.tomika Creative Commons License 2017.08.19 -3 0 32360

Mindenkinek!!!!!!  :-D 

Előzmény: n.tomika (32359)
n.tomika Creative Commons License 2017.08.19 0 0 32359

Szia!  Igen én vagyok!!! 

Az előző bejegyzés neked is szól!!!!!!! :-D 

Előzmény: Icus60 (32356)
n.tomika Creative Commons License 2017.08.19 -3 3 32358

Sziasztok!!!!! 

Örülök nektek!!!!  Mindenkinek köszönöm a kedves szavakat, segítőkészséget!!!!!!! 

Még tervezési, szervezés előtt állunk, így még semmit nem tudok, csak hogy adott az úticél. 

Még sajnos nem sikerült visszaolvasni,sőt az ajánlottaknak utánanézni, sajnos mostanában nem sok időm van, sok munka kevés alvás.....   De ahogy tudok majd részletében kérdezni nem hagyom ki. Mióta rátaláltam a fórumra ( komplett index fórum) azóta úgy mehetek el nyaralni, kirándulni hogy nagyjából tudom mire számítsak és sok segítséget kaptam mindenkitől. 

Szóval ha lesz időm utána nézek és kérdezek!!!!!!!  Remélem nem baj..... 

Addig is köszönöm a gyors válaszokat!!! 

Esetleg ha van még ajánlás amikre keressek rá szívesen fogadom! 

Szép napot mindenkinek!  N. Tamás 

ani101 Creative Commons License 2017.08.18 -1 0 32357

Szia Tamás!

Üdv itt is :-).

Mi tavaly októberben voltunk Bandoson az Araamu Travel-lel, 4 *-os, közepes méretű sziget, dús növényzettel és szép a víz alatti világ is. Ami nekem tetszett még benne, hogy közel van a reptérhez, visszafelé este 11-kor ment a gépünk, de csak este 8-kor vittek vissza, így volt még egy plusz napunk. All. in.-ben voltunk, de ne várd el a török ellátást, ez azért szerényebb, de azért sosem maradtunk éhesek...:-). Szerintem gyönyörű hely!

 

Október végén a 7 napból 3 borongós, kicsit esős volt, de mivel 28-30 fok van így is, ezért ez nem zavart igazán. Viszont ez az időszak sokkal olcsóbb, mint a főidény... Aztán kisütött a nap és ennyi naptejet még sosem használtunk el, mert valóban éget, vigyázni kell.

Előzmény: n.tomika (32354)
Icus60 Creative Commons License 2017.08.17 -2 1 32356

Szia!

Ha minden igaz, a török fórumon sokat segítettél nekem, de végül nem sikerült a Fame-be menni.

Mi az idén május elején voltunk Sun-on. Ezt nyugodt szívvel merem ajánlani. Sok magyarral találkoztunk, többek között nászutasokkal is. A sziget gyönyörű, mint egy őserdő, a partja mint a képeslapokon. Mi a 123-as bungiban voltunk. Nagyon közel volt a part, a ház előtt két napozóágy, ami csak a miénk volt. A sziget elég nagy, egyszerre körbe sem lehet járni (legalábbis mi nem bírtuk) ár-érték arányban messze a legjobb sziget. Az esőtől pedig nem kell félni. Én terveztem az utazást, mindenre figyeltem, csak arra nem, hogy májustól jön a monszun. Mikor már befizettünk, akkor olvastam utána, szóval felületes voltam. Egyetlen egyszer reggeli alatt esett kb. 10 percet, soha többé. Pedig én is féltem. Ha konkrét kérdésed van, szívesen válaszolok. Nektek, mint nászutasoknak lehet, hogy a vizibungik lennének jók, nagyon klasszak, végigmentünk előttük, mert este ezeknek a házaknak a végében volt a cápaetetés. 

Előzmény: n.tomika (32354)
Pranit Creative Commons License 2017.08.17 -2 0 32355

Idöjárás/esö tekintetében nem lehettek nyugodtak, ahogy írod, az még nem a száraz idöszak, de az az igazság, hogy ott is, mint bárhol, az idöjárás az utóbbi idöszakban teljesen kiszámíthatatlan, így ha akkor tudtok menni, akkor kalkuláljátok ezt bele. Mindegy ki milyen tapasztalattal rendelkezik eddig, lehet ez az év teljesen más lesz és ha szerencsétek van, akkor alig fog esni.

 

Az 5* luxus, egy 4*-os resort már böven megfelelö minden tekintetben, de ha nem teszi magasra az ember a mércét, és nem ez a fö szempont, a 3*-os resortokban is megvan minden. Kicsit egyszerübb a bungalók berendezése, egyszerübb az ételkínálat, ennyi a különbség. Ez egyrészt igényfüggö. másrészt erösen pénztárcafüggö.

 

A kérdés, hogy nagyobb vagy kisebb szigetet választanátok-e, illetve hogy mennyire fontos, hogy közvetlen housereefje legyen a szigetnek. Ha ezekre a válaszok megvannak, akkor már könnyebb szigetet ajánlani.

De a legjöbb ha tényleg visszaolvasol, vannak népszerü szigetek, mint Filitheyo, Vilamendho, Angaga - ezek a kisebbek, nagyobbak közül Sun, Meeru, Kuredu vagy Kuramathi...

 

 

Előzmény: n.tomika (32354)
n.tomika Creative Commons License 2017.08.16 -4 0 32354

Sziasztok!  

Új vagyok ezen a fórumon vagyis a Maldív-szigetek részen!

A segítségeteket szeretném kérni, mert október végén lesz az esküvőm és nászútra a Maldív-szigetekre szeretnénk menni, esetleg szóba jöhet még Mauritius is, de Maldív a nyerő.  Van egy mikor hova érdemes utazni cikkem ami azt írja hogy az igazi nyár az majd decemberben kezdődik és áprilisig tart.  

Mi október 25után szeretnénk menni, viszont az se baj ha belecsúszik november elejébe az indulás. Olyankor milyen időre lehet számítani?  ebben az időben nyugodtan mehetünk? 

Valamint még most fogok belemerülni a témába, így még semmit nem tudok róla, de tudnátok segíteni, ajánlani hogy mit keressek, melyik részt, régiót,  ami szebb, tudom mind szép de ami még ezektől is különlegesebb......  Olyan 4-5csillag. 

Az ottani 4-5csillag mivel egyenlő?  

Kezdek majd visszaolvasni, de mindent szívesen fogadok. 

Előre is köszönöm a válaszokat, információt.

Szép napot!  Tamás 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!