Keresés

Részletes keresés

sur5al Creative Commons License 2013.10.27 0 0 334

Aha, ez így nehéz ügy. Innentől ez jellem és korrektség kérdése. Azt kellene elérned, hogy addig csinálja, míg nem tud neked egy működő rendszert prezentálni, ha már kifizetted. Vagy pénz vissza. Ebben a harcban nem igazán tudunk neked segíteni. Ha a továbbfejlesztés lehetőségeit keresed, akkor viszont jó helyen vagy! Rajz, méretek, szükségletek?:D

 

Nem lenne haszontalan, ha végigolvasnád ezt a rövidke topikot az elejétől fogva! (Ha esetleg nem tetted volna meg eddig.)

Előzmény: HolzerEdition (333)
HolzerEdition Creative Commons License 2013.10.26 0 0 333

Sajnos nem volt próbafűtés mert rá 1 hónapra kiköltöztünk külföldre és most egy év után visszaköltözünk és nemrég voltam otthon próbafűteni és így derült ki.Most keresem a jó megoldást hogy hogy is csináljam tovább.Email-en értekezek a szerelővel aki persze ha hazaérünk megnézi mi lehet a baj.De nem tudom mit néz rajta.Nyílván kiakar hátrálni a fizetés alól

sur5al Creative Commons License 2013.10.26 0 0 332

Pontosan ez mire is vonatkozott? Abban igaza volt a komának, hogy a tűztérbe nem való víz. Abban nem, hogy a kandalló fala mögé tette a tartályt. A tűztér fölé kell tenni vagy a füst útjába logikailag abban a sorrendben, ahogy a témaindításban írtam:

 

"

1. a tüzelőanyagot elégetjük magas hőfokon, nagy hatékonysággal egy "tűzálló magban" (vízhűtés nélkül)

2. nagy hőcserélő felületek segítségével az égéstermék hőenergiáját a fűtővíznek átadjuk.

"

Ennél nincs jobb vízteres megoldás.

 

A pénzedet sajnálom, de egy rendszert akkor tekintünk késznek és akkor fizetünk ki, ha jól működik. Próbafűtés nem volt?

Előzmény: HolzerEdition (331)
HolzerEdition Creative Commons License 2013.10.26 0 0 331

Na most nekem pont egy kókány fűtésszerelő is ezt mondta hogy a tűztérben lehűtjük a vizet és erre ő a kandalló mögé tett egy rozsdamentes tartályt.Amikor begyujtok a kandalló melegíti a tartályban a vizet és már megy is a szivattyű segítségével a radiátorokba a melegvíz.

Na akkor elmondom hogy ez a legnagyobb hülyeség.Fűthettem én éjfélig is a radiátorokba a víz hideg maradt.

Most harcban állok a fűtésszerelővel mert kérem vissza a pénzemet.

Magyarul nem érek semmit a 160.000.-ft-os beruházással.

 

sur5al Creative Commons License 2013.10.26 0 0 330

Ráfaragtam a tetőt, körbe szigeteltem és beraktam a tercier elosztót a helyére:

 

Itt még nincs kivágva a dobozka. Tegnap este megpróbáltam kivágni, kifúrni, de nem ment. A szélein beleflexeltem és nem találtam a "belét". 1mm-es lemezből van, jó erős, de sajnos nincs magassága. Újra kell csinálni. Az eredeti elképzelésem is az volt, hogy 200x200x20-as legyen az oldalain oldalanként 18db 5-ös furattal, de sajnos nem így készült el. Ki gyárt nekem egy ilyet?

Előzmény: sur5al (317)
doom4 Creative Commons License 2013.10.24 0 0 329

Sajnos dolgozni is kell néha.

Csináltam egy kezdetleges rajzot.

Felül samottal lesznek a terelések alul pedig lemezzel.

A teteje így persze 2 szintes lesz.

 

 

Előzmény: sur5al (328)
sur5al Creative Commons License 2013.10.24 0 0 328

A tartály csövezését nem értem. Rajz? Azért javasoltam a bypasst alúlra, mert így a hideg füst nem megy át a tartályon. Persze megoldani nehezebb lehet.

 

Ha jól műxik a terved és a felület elég nagy, valszeg nem fog maradni a másiknak.

 

Ha ki van építve a kp. fűtés, akkor inkább ott vidd a meleget, ahova kell. A levegőre leadott teljesítmény általában túl nagy a víztereseknél. Túlfűtik az üzemelés helyét. Az ajtón rengeteg sugárzik.

Előzmény: doom4 (327)
doom4 Creative Commons License 2013.10.24 0 0 327

Pontosan egy ilyen készül. A tartály már készen van egy ideje most tennék bele a csöveket  6 sor (csak ez a fránya őszi szünet). Csövek nélkül már üzemelt egyébként próbaként. Van kupolája is meg a külső borításhoz új samott lapok.

A füstöt akarom én is fordítani benne középen fel 2 sor csőn fel a füst itt lesz a kéményhez a bypass 1-1 le 1-1 fel ki a kéményen.

A többi ketyerével csak szórakozok egy kicsit amíg kész nem lesz.

A füstgázt akarom még mérni attól teszem függővé a kémény hőcserélőt (használati meleg víznek).

Tapasztalat szerint a  samott elég sok hőt elvon a kezdetkor, viszont a tűz kialvása után még  vagy 10 órán keresztül meleg.

Azon gondolkodom leszigeteljem-e, hogy több hőt adjon a víznek vagy próbáljam meg valahogy a kupolába juttatni a meleget és onnan át tudna menni még +2 szobába mivel a fal át van törve felül.

Előzmény: sur5al (326)
sur5al Creative Commons License 2013.10.24 0 0 326

Aha, értem már. A patkó kicsi, viszont ahhoz képest sok benne a víz. El kéne falaznod samottal, de akkor nem marad tűztér. Az enyém legalább elég nagy volt, így befalazva is maradt hely a tűzrakáshoz.

 

A füstgáz hőcserélő nem rossz. A felülete nem túl nagy és talán kevés lesz az össz keresztmetszet, de ezt csak úgy ránézésre írom. Talán nem hűti túl a füstgázt, de elkerülő út sem ártana (bypass szelep). Inkább kihagynám.

 

El kellene döntsd mit akarsz ezzel a sok ketyerével. Egy javaslat: Én erre az alapra, amit a régi kandalló maradványa jelent, tennék egy csöves tartályt (a tűztérbe nem tennék semmit!). Olyan elven, mint tettem is, de annyiban cifráznám, hogy két utú lenne, a füst fenn fordulna meg. A tartály alatt, a kandalló hátában lenne a kijárat a kéménybe. Begyújtáskor nem menne a hőcserélő, gyorsan távozna a füst. Ahogy felmelegedne és tisztulna az égés, fokozatosan csuknám a bypass-t és kétszer megjáratnám a füstöt a tartályon. Legjobb lenne egy automatizmus, ami kilépő füstgáz alapján szabályozná a bypass pillangót. A konfig kötelező eleme lenne még a kazánvédő szelep, hogy a tartályba 60 fok alatti víz ne lépjen be, különben kátránygyár 2.0.

 

Valahogy így:

 

A rajzon 2 út fel, két út le, de lehet, hogy elég 1 fel, 1 le. Helytől is függ. 2,5" fekete vascsőből, 3mm lemezből gyorsan összedobható. Az egész tartály benn csücsülhet egy gipszkarton fedés mögött, nem is látszana semmi.

 

Cifrázás: a hegesztés során betekernék 10-10m 20mm belső átmérőjű inox csövet a víztérbe a füstcsövek közé. Korrekt kivezetésekkel. Egyikre kötném a zárt fűtés hálózatot, a másikra átfolyósan a használati melegvizet. A tartályt hagynám nyitottban.

Előzmény: doom4 (324)
sur5al Creative Commons License 2013.10.24 0 0 325

100KB a korlát, le kell kicsinyíteni pl. 640x480 felbontásra, az általában kényelmesen felfér.

Előzmény: doom4 (323)
doom4 Creative Commons License 2013.10.24 0 0 324

 

 

 

 

 

Ezt most hoztam talán jó lesz valamire.

 

Előzmény: sur5al (322)
doom4 Creative Commons License 2013.10.24 0 0 323

Nemsokára teszek fel képeket méretekkel.

Apropó hogy lehet ide betenni közvetlen a képeket valami korlát van.

Előzmény: sur5al (322)
sur5al Creative Commons License 2013.10.24 0 0 322

Ügyes! Gondoltam a samott téglákból, hogy szét van vágva.:D

 

"Megvan még a vizes füstcső hőcserélőm is, megpróbálom hozzá applikálni a rendszerhez.

Csöves vízpatkóm is van, de kiszereltem belőle mert kátránygyár volt."

 

Ezekről bővebben szabadna? Méretek, fotó?

Előzmény: doom4 (321)
doom4 Creative Commons License 2013.10.24 0 0 321

Valamikor gyári betét volt cirka 10 éve, de olyan gyenge, hogy csak az ajtót és a  hamuzót hagytam meg belőle. A külső fal a kandalló fala csak most belsejébe raktam még egy sort. Az egész samottból van.

A csövek tetőcserepen vannak egyenlőre kihúzva gyapottal szigetelve a kifüstölés ellen ideiglenesen.

Tömítés forrasztás nincs szerencsére kúposak voltak.

Megvan még a vizes füstcső hőcserélőm is, megpróbálom hozzá applikálni a rendszerhez.

Csöves vízpatkóm is van, de kiszereltem belőle mert kátránygyár volt.

Mint írtam csak a tapasztalatszerzésből alakítgatom át és csak felügyelet mellett működhet.

Zárt a rendszerem, de nagy víztömeggel (túlfűtést még nem tudtam produkálni). Van csőtermó és szivattyú is, de gravitációban is megy.

Előzmény: sur5al (320)
sur5al Creative Commons License 2013.10.23 0 0 320

Ügyes! Ez nem egy gyári betét? Hogyan vitted bele a csöveket?

 

Csak óvatosan! Én épp most gyökölök azon, hogy zárttá kell tegyem a rendszert és mennyi biztonsági kütyü kell hozzá ($$$ + sok szerelés, ami $$$).

Előzmény: doom4 (318)
doom4 Creative Commons License 2013.10.23 0 0 319
Előzmény: doom4 (318)
doom4 Creative Commons License 2013.10.23 0 0 318

Közben már átalakítottam egy kicsit, hogy ne érje közvetlenül a láng.

Szigorúan csak ellenőrzés mellett működik.

Csak ideiglenesen raktam össze, amíg kész nincs a hőcserélő.

Már régóta kiakartam ezt próbálni.

Remélem a kép megjelenik.

Előzmény: sur5al (315)
sur5al Creative Commons License 2013.10.22 0 0 317

Feldobtam a két sor samott téglát a tetejére. Elkentem hozzá 10kg tűzálló habarcsot is, de szerintem igen jóféle lett.

 

Pár nap és ráfaragom a tetőt, aztán első begyújtás, tercier próba!

Előzmény: sur5al (316)
sur5al Creative Commons License 2013.10.22 0 0 316

Először is rápróbáltam a tetőt a félmagas falra.

 

 

 

Jól néz ki, nem? Sajnos elmértem valamit az átfedéses találkozásoknál, ezért a külső sarkok lyukasak lettek. Hamar flexeltem nútot és ráöntöttem a pótlást:

 

Előzmény: sur5al (314)
sur5al Creative Commons License 2013.10.22 0 0 315

Gratula! Hogyan vezetted ki? Nincs egy kép a megoldásról? A C40 jópofa, csak kicsinek tűnik és nehéz tisztítani, ha elkoszolódik. A tapasztalatok alapján a víztéren keresztülvezetett füst jobb a szilárdtüzeléshez. Úgy értem, hogy ne a füst kerülje a vizet, hanem fordítva. A tisztítás miatt is, valamint a hatékonyabb hőátadás miatt. Nekem van mindkettő, tudom miről beszélek. A füstcsöves kazánok általában nagyobb teljesítményt jobb hatásfokkal érnek el.

Előzmény: doom4 (313)
sur5al Creative Commons License 2013.10.22 0 0 314

Itt a folytatás.

 

Pár nap eltelt, jött a folytatás.

 

A jobb oldal:

 

Majd a bal:

 

A kész betonozási mű együtt premier plánban:

 

Ezen a ponton jártunk 2013.10.03-án, szóval innen 3 hét és begyújtás!:D Addig lesz még mit csinálni...

Előzmény: sur5al (310)
doom4 Creative Commons License 2013.10.17 0 0 313

Leírom, hogy mit próbáltam ki, mivel a kandalló hőcserélője átalakítás alatt van.

Kivettem egy C40-es hőcserélőjét, és beépítettem a kandallóba. Az eredmény meglepően jó, azonnal adja a melegvizet a radiátorokba (mint a gáz),persze csak állandó felügyelet mellett mertem üzemeltetni.

Hátrány a szivattyúnak állandóan mennie kell, és csak addig van meleg amíg ég a tűz.

 

Most úgy van beépítve, hogy a lángok alulról nyaldossák, de ki fogom próbálni elkülönítve is.

 

sur5al Creative Commons License 2013.10.16 0 0 312

Hamarosan lesz update, csak most sok a meló. Készül egyébként. Kb. 1 hét múlva próba!

Előzmény: doom4 (311)
doom4 Creative Commons License 2013.10.15 0 0 311

Üdvözletem!

Érdeklődnék, hogy áll az építés? A tercier levegő bevezetés nagyon érdekelne mennyire hatékony. Jómagam is sokat kisérletezek a kandallómmal elég sokszor átépítettem már.

sur5al Creative Commons License 2013.09.29 0 0 310

Kicsit szikkadt az agyagtöltés, szóval megöntöttem a hátsó rész alját tűzállóval.

 

Először nagy bátran bepattintottam a zsalut, néhány tégla támasztotta, de töltés közben elkezdett kiborulni.:(

 

Lebontottam, megerősítettem, újracsináltam:

 

Ilyen lett:

 

A két alsó sarok darázsfészkes lett, mert nagyon gyorsan elszívta a vizet a csövek alatti tégla, de sebaj, majd a csatlakozó oldalak feltöltik:D A magasság pontosan 250mm.

 

Rápróbáltam a téglákat, valami ilyesmi lesz majd a magasság:

 

A téglákra ül majd a tető.

Előzmény: sur5al (309)
sur5al Creative Commons License 2013.09.29 0 0 309

Megsült a tűztér bélés tetejének felső két sarka, kibontottam, összeállítva így néz ki:

 

 

Szerintem baba:D Még egy kicsit meg kell csiszolni beépítés előtt.

Előzmény: sur5al (308)
sur5al Creative Commons License 2013.09.29 0 0 308

Kölcsönkértem egy mixert, megkevertem az anyagot (agyag+homok+víz) és feltöltöttem a csövek mögötti részt:

 

 

Bal oldalt látszik a tercier cső, ahogy halad a belépési ponttól felfelé (előmelegítő szakasz).

Előzmény: sur5al (307)
sur5al Creative Commons License 2013.09.29 0 0 307

Közben vettem anyagokat a töltéshez. Ez itt 25kg homok és 20 kg agyag, valamint 8db "fehér" "mezzana" (110x220x28) samott tégla.

 

A hamutálcát is át kellett szabni, hogy beférjen a szűkebb tűzrostély keret alá.

 

Előzmény: sur5al (306)
sur5al Creative Commons License 2013.09.29 0 0 306

Az ajtó mellé, bal oldalra befaragtam a tercier bevezetést.

 

Előzmény: sur5al (304)
arsenelupin Creative Commons License 2013.09.23 0 0 305

Köszi!

A tüzijátékról várom a beszámolót! ;-)

Előzmény: sur5al (303)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!