Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.10.28 0 0 9564

én úgy emlékszem, hogy választhattam, hogy akarom-e ezt a bankáltali megerősitéses dolgot vagy nem.

most megpróbáltam ujra regelni, de nem jutottam el anémeten odáig, hogy lássam, hogy hol kellett választanom.

lehetséges, hogy a kód megkapása után teszi fel.

 

Ez a landschiftkutyafüle nem feltétel és német számla nélkül nem is tudnád teljesiteni.

 

brush,

 

az ebay ezt irja az iban/bic használatáról az új európai standard szerint:

 

http://pages.ebay.de/help/sell/bankpay.html

 

Internationale Zahlungen: IBAN-Nummer und BIC-Code

Bei Zahlungen in Euro innerhalb der Europäischen Union sollten Sie immer die internationale Bankkontonummer (IBAN) und die SWIFT-Kennung (BIC) Ihres Bankkontos angeben. Seit dem 1. Juli 2003 wurde der Zahlungsverkehr zwischen EU-Mitgliedsländern durch diesen gemeinsamen Standard vereinfacht und die Gebühren für Auslandszahlungen den Gebühren für Inlandszahlungen angepasst. Für Zahlungen mit IBAN-Nummer und BIC-Code gilt ein Höchstbetrag von EUR 12.500,00.

Die IBAN-Nummer (International Bank Account Number) ist Ihre internationale Bankkontonummer und entspricht dem neuen europäischen Standard. In gedruckter Form wird die IBAN-Nummer immer in Blöcken von jeweils 4 Zeichen geschrieben. Bitte beachten Sie, dass bei der elektronischen Verarbeitung die vollständige Nummer zusammen und ohne Leerzeichen geschrieben und angezeigt wird. Ebenso wird beim Online-Banking „IBAN“ der Nummer nicht vorangestellt. Beispiele:

IBAN (in gedruckter Form): IBAN DExx xxxx xxxx xxxx xxxx xx
IBAN (in elektronischer Form): DExxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Der BIC-Code (Bank Identifier Code), auch bekannt unter dem Namen SWIFT-Code, ist die internationale Bankleitzahl Ihrer Bank und entspricht dem neuen europäischen Standard. Jeder BIC-Code besteht aus 11 Zeichen (Buchstaben und Ziffern).

Alle Banken in den EU-Mitgliedsländern arbeiten mit diesem neuen Standard. Das heißt, dass jedem Bankkonto auch eine IBAN-Nummer und ein BIC-Code zugewiesen ist.

 

 

A bicről irja, hogy 11 nek kell lennie, de az ibant nem korlátozza, itt a változatosság kedvééért 2+20 karakter :))

Előzmény: StingeR (9561)
brush Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9563
Problémán hogy a vevő mindenáron 18 karakteres ibant akar mikor ez 28-mindig jó volt eddig.Hogy és mit magyarázzak el neki mikor ezt írta: --Sehr geehrter Herr Jxxxxx, leider fehlen die erbetenen Angaben:1. Ihre Adresse 2. Ihr Bankinstitut 3.Ihre IBAN- Nummer hat 24 Ziffern.Es dürfen aber laut Bankaussage nur 18 sein.Können Sie noch ein email senden fragt mit freundlichem Gruß Rxxxx
digicat Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9562
Sok sikert. A .com gyorsan fog menni, ott nincs postai azonosítás, elég egy bankkártya.
Előzmény: StingeR (9561)
StingeR Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9561
Még várom a bestatigungscode-ot, (mivel a multkori probalkozasom alkalmával végigjutottam a porcedúrán) amit nem engedett hitelkártyáról generálni, hanem kiküldi postán. Általában 3 nap, ha azzal sem fejeződik be ez a seller mizéria, újrareggelek a com-on, aztán valahogy megpróbálom egyesíteni a dolgokat, mert nem lenne jó a semmibe dobni a feedbackjaimet.

Előre is köszi a helpet.
Előzmény: digicat (9560)
digicat Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9560
A német szöveget nem értem, de lehet azért más neked, mert te a .de-n regisztráltál, én pedig a .com-on.
Ha másképpen nem megy, regisztrálj újra a .com-on, és ha szükséges, utólag egyesítsd a két regisztrációt.
Ilyen egyesítést nem csináltam, csak olvastam, hogy létezik:
http://pages.ebay.com/help/account/merge-accounts.html
Előzmény: StingeR (9553)
ed_ Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9559
Ajánlva lehet küldeni Maxibriefet, az biztos, nekem jött már úgy, az meg is jött.
Előzmény: szili23 (9556)
N-joy Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9558

Remélem összejön!

Many thanks!!!!! ;)

Holnap beírom a fejleményeket, hogy mire jutottam.

Előzmény: StingeR (9555)
digicat Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9557
A korábbi OTP-s tapasztalatok szerint nehéz lesz tőlük megtudni a közlemény szövegét. Néhányan regisztráltak már OTP-s kártyával, 7050-7100 között olvashatsz a tapasztalataikról, ill. rá is kereshetsz:
http://forum.index.hu/Search/showArticleResult?topic_id=9042477&aq_ext=1&aq_text=expanded
Előzmény: N-joy (9554)
szili23 Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9556
Erre a Maxibrief szolgáltatásra lehet biztosítást kérni? Mert a táblázat szerint a 250-500g-os csomag EUR 6.00 lenne, ami biztosítva sem lenne 19 szerintem.
Írjak az eladónak, hogy inkább küldhetné így?

Előzmény: Törölt nick (9535)
StingeR Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9555
Igen, meg fogják tudni mondani. A tranzakció száma előtt ott lesz egy PAYPAL felirat és egy négyjegyű szám, azt kell majd beírnod a paypal oldalán.
Előzmény: N-joy (9554)
N-joy Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9554

Na, valamit csináltam, mert levont most a kártyámról 1,50 euro-nak megfelelő forintot és azt írja, hogy benne lesz a 4 jegyű szám a kinyomtatott értesítőbe. De azt havonta 1x küldi az otp. Úgyhogy ha holnap bemegyek az otp-be akkor megmondják nekem azt a kódot? Végülis az is egy tranzakció volt, nem? Hm?

Remélem!!! És nagyon köszi mindent!!!

Előzmény: vsiivz (9552)
StingeR Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9553
Szóval belépek a My Ebay-ba és a jobb oldali menüben kiválasztom a Start Selling-et. Ekkor bejön egy menü, hogy Register to Seller ( Set up a seller's account by providing a valid credit/debit card and bank account information.) Ha rákattintok, akkor két beléptetést követően automatikusan átirányít a német ebayra és ezt a szöveget közli velem: "Keine Berechtigung für das Lastschriftverfahren... Um am Lastschriftverfahren teilzunehmen, müssen Sie Ihre Rechnungen in Euro erhalten und über ein Bankkonto in Deutschland verfügen.
Wenn Sie am Lastschriftverfahren teilnehmen möchten, können Sie Ihre Rechnungswährung ändern. " Nem tudom vele megértetni, hogy nincs bankszámlám pedig nem is kellene az eladáshoz... :((( Akárhol is kezdek hozzá a szokásos hozzáférésem eladóivá való átváltásához, vagy megpróbálok eladni és követni a seller-re való átállást, mindig ide lyukadok ki.

Gondoltam egyet és megnéztem a személyes információim, ahol a hozzáférés típusaként Business Account van megadva. Ezt nem is tudom visszaminősíteni mezei hozzáféréshez és ehhez elképzelhető, hogy számlaszám kell?

Hozzá akarom adni a kártyámat a seller opcióhoz, erre a procedúra végén közli velem az ebay, hogy:

Please Create a Seller's Account

Before you sell on eBay, you'll need to open a seller's account for identification purposes.

Create a seller's account at no charge. It's fast and easy.

Na most akkor erre varrjon valaki gombot. Én már komolyan nem tudom, mit hol csináljak... egyszerűen nem működik.
Előzmény: digicat (9529)
vsiivz Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9552
nemnem
az elso tranzakciod egy masfel euros probatranzakcio volt, amit a paypal hajtott vegre
ennek a kivonataban keresd a paypal szo utan a szamot
Előzmény: N-joy (9549)
ed_ Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9551

Esetemben miután a német eladó ezt ott elidította, egy jó hónapra rá hozta a posta a kereső nyomtatványt. Alá kellett írnom, hogy soha nem kaptam meg a küldeményt, s azt ők visszaküldték a németeknek. Ismét egy bő hónapra megkérdeztem az eladót, mizújs? Hebegett-habogott, hogy épp aznap kapta a kártérítést és küldi újból az árut. Küldte is. Összesen 3 hónap volt a vételtől számítva míg kezembe vehettem a terméket.

 

Ez Paket volt vagy Paeckchen? Mert a zellerem azt állítja, hogy Paeckchen (kiscsomag) esetén nem fizet neki a német posta semennyit, hiába zárul le a keresés eredménytelenül. Ez igaz lehet?

Előzmény: garfieldka (9501)
N-joy Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9550
"2. Go to https://www.paypal.com/MEM-NUMBER and type in your unique Expanded Use Number:

If you access your credit card statement online, it may take up to 4 business days for your Expanded Use Number to appear. If you don't have online access to your credit card statement, please wait for your printed statement to arrive in the mail.*

After you have entered your Expanded Use Number, your enrollment will be complete."
N-joy Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9549

És azt ők hol nézik meg? Számlakivonaton? Mert a szla kivonat nekem is megvan a legelső tranzakció után, de azon a paypal után csak az embernek a neve szerepel akitől vettem a cuccot!

"Paypal után"...de hol kell azt nézni?

Ez van a mailben amit kaptam:

 

"PayPal has charged a 1.50 EUR Expanded Use Fee to your credit card. You can obtain and enter your Expanded Use Number by following the steps below:

1. In the item description section of your next credit card statement, your 4-digit Expanded Number will be printed next to the 1.50 EUR PayPal Expanded Use Fee (example, PayPal 1234*(EXPUSE)). Check your next statement to find your unique Expanded Use Number."

 

Nem értem mi az az 1.50 euro...

 

Segíts légyszi, és köszi a türelmed! :)

Előzmény: vsiivz (9548)
vsiivz Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9548
nem
azt a szamot kerdd el, ami az elso tranzakciod utani kivonaton a paypal szo utan van
Előzmény: N-joy (9547)
N-joy Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9547

Nem, nem shift+del! Viszont úgy töröltem a mailt, hogy "kuka" és onnan törlés. Azt visszalehet hozni valahogy?

Jó, teszem föl, nincs meg a levél. Kapcsolatba lépek a bankommal (OTP), ok. Bemegyek, és mit kell mondjak? Mondják már meg az "Expanded use number"-omat, vagy mi? És ők honnan fogják tudni?

Van 5leted?

Előzmény: vsiivz (9546)
vsiivz Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9546
nem tudsz
remenykedj, hogy nem shift+del-el torlod a leveleid
ha nincs meg megsem a level, lepj kapcsolatba a bankoddal
Előzmény: N-joy (9545)
N-joy Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9545

Nagyon köszi, sokat segítettél, de sztem én kitöröltem az az e-mailt ami az első tranzakció után volt...akkor most hogy tudom meg mi volt az a szám? Csinálhatok újat? Bocs ha hülyeségeket kérdezek...

Lécci!

Előzmény: vsiivz (9544)
vsiivz Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9544
nem ebay
paypal
alapbol csak 100 euronyi fizetesi limited van regisztralas utan
elhasznaltad
az elso tranzakciod utani igazolasban a paypal szoveg utan talalod meg ezt a 4 jegyu szamot
ennek hasznalataval tudod korlatlanna tenni a paypal accountodat
szepen sorban kovesd az utasitasokat a "hogyan tudom korlatlanna tenni az accountomat" menupontban
es beirod, amikor kerdezi
ennyi
innentol csak a bankszamlad szab hatart a kifizeteseidnek
Előzmény: N-joy (9543)
N-joy Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9543

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne:

Mikor fizetni akarok az ebay-en, kér egy 4 számjegyü "Expanded use number"t.

EZ MICSODA???

Mit kell ide írni?

Eddig már egy csomószor vásároltam és egyszer sem kérte.

Valaki segítsen, please!!! Sürgős lenne!

Előre is köszi!

brush Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9542
Hali!Én levélformárumú 25*35 kartoncsomagolású csomagokat adok fel főleg németbe.50-55 -ből egy sem tünt el,sőt egy visszajött mert tulaj nem volt otthon.Ajánlottként küldöm(kir.posta 1000-1300 ft között.)
Előzmény: Törölt nick (9537)
mariska_xx Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9541
talán a kettő között van az igazság :)
Előzmény: sylvike (9540)
sylvike Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9540
igaz, hogy a korit meg 34 Euróért akarták küldeni...
Előzmény: szili23 (9532)
sylvike Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9539
Nekem 5 Euróért küldték haza a gyerekülést egy több, mint egy méter magas dobozban. Kicsit soknak tartom a 19 Eurót azért a pici dobozért.
Előzmény: szili23 (9532)
garfieldka Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9538

Sajnos nem valószínű, hogy tudok segíteni. Nekem csupán egy német csomagom veszett el az évek alatt, aminek a történetét nemrég leírtam itt. Odafelé ritkán küldök, nem tudom, mi az eljárás ilyenkor. A feladó postánál kell keresést indítani egy tudakozvány kitöltésével. Tovább fogalmam sincs a dologról.

 

Itthon viszont néhányszor előfordult, hogy a helyesen megcímzett küldemény napok-hetek múlva visszajött hozzám. A címzett meg a haját tépte közben, mert várta. Aztán másodszorra mindig megkapta.

Előzmény: Törölt nick (9537)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9537

szia, :))

 

én csak beirtam, bárkinek, akinek kellhet.

 

viszont, tudsz nekem abban segiteni, hogy innen némethonba küldött elkallódott elvelek után merrefelé tudakozódjak. ??

elvileg ha a magya postakicserélő csodaüzemet felhivom, ott megmondják, hogy mikor hagyta el az országot.

és elvileg ha a német postakicserélő szerű valamit felhivom, a szám alapján meg kéne mondaniuk, merre van a cucc. de a német  posta honlapján nem találtam semmi erre utalót, irtam nekik,d e még nem válaszoltak.

 

kedves zellerek :)))

 

tud nekem valaki segiteni??? tapasztalatok?

már a 4. cuccom tünik el, a vevőnek küldök másikat , aztán meg 3 hónap mulva visszajön az eredeti, hogy a cimzett enm kereste és a posta nem fizet nekem lóturót se,  a hajam elmegy.

ha tényleg ott vár a a cimzett postán és szám alapján lehet keresni, akkor nem jönne vissza nekem potyára.....

 

mindekinek, köszi, a dépédét is köszi mariska :)

 

 

 

 

Előzmény: garfieldka (9536)
garfieldka Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9536
Köszi, ismerem és használom ezt a linket. Nem én vetettem fel a dolgot. Persze a válaszomban feltételeztem, hogy a kicsi méretű küldemény csomagként jön és nem pl. Maxibrief formában.
Előzmény: Törölt nick (9535)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9535
Előzmény: garfieldka (9534)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!