Keresés

Részletes keresés

raider Creative Commons License 2005.10.29 0 0 9586
Elvileg OTP banknál van ilyen, de lehet hogy másoknál is, volt róla szó korábban. De nyilván lehet könnyen emulálni a dolgot egy tetsz. utólagos számlanyitással és alkalmankénti feltöltéssel.
Előzmény: eddieDSM (9584)
raider Creative Commons License 2005.10.29 0 0 9585
MIlyen hibaüzzenetet kapsz a PayPal-tól? Milyen hitelkártyával akartál regisztrálni?
Előzmény: kovacszola (9581)
eddieDSM Creative Commons License 2005.10.29 0 0 9584

Üdv ebayerek!
Lehet hogy már volt, elég nekem egy "könyvjelző" válasz helyett..

 

Ma itthon milyen lehetőségek vannak biztonságos ebayes vagy más netes vásárlásra?

Olyan kellene ami EUban és USAban is működik.

 

Olyasmire gondolok mint  virtuális (al)számla, amire netbankon keresztül tudok azonnal annyit utalni, amennyit költeni akarok, hogy a számlaszámról többet nem lehessen levonni.. Esetleg olyanra ami SMS-ben engedélyt kér tőlem mielőtt levonják az összeget (átutalásnál egyes netbankoknál működik).

 

KÖSZI

mariska_xx Creative Commons License 2005.10.29 0 0 9583
Amig új vagy, ill nincs még feedbacked, addig ez sajna így működik
Előzmény: Flex (9582)
Flex Creative Commons License 2005.10.28 0 0 9582
Van olyan, hogy naponta csak adott üzenetet lehet küldeni? Írni akartam ma kb. a tizedik embernek, mire kiírta hogy elértem a maximális üzenetszámot.
kovacszola Creative Commons License 2005.10.28 0 0 9581

Hello!

 

Segítsetek!!! A paypal-on nem sikerül a regisztráció, nem fogad el semmilyen jelszót, ezért nem tudom magam regisztrálni. Sajna ez a vásárlás közepén derült csak ki! Első vásárlásnál történt mindez, a számlakiegyenlítés kellős közepén! Az áru az enyém, fizetni nem tudok. Hogy lehet oda visszajutni, kiegyenlíteni a számlát? És a regisztrálásban is segíthetne valaki!! SOS!! köszi

HP13 Creative Commons License 2005.10.28 0 0 9580
Nem éppen témába vág de mégis (na ez jó mondat volt):

http://news.bbc.co.uk/1/hi/uk/4385956.stm
mariska_xx Creative Commons License 2005.10.28 0 0 9579
Célszerű licitálás ELŐTT megbeszélni, mennyi az az annyi. Nem csak a postaköltséget, de a paypal és a csomagolás költségét is át szokták terhelni
Előzmény: Flex (9578)
Flex Creative Commons License 2005.10.28 0 0 9578

Ha valaki Worldwide szállít, és csak az angliai szállítási díjat írja be, az mivel fog Mo-ra szállítani? Esetleg sikeres licit után állapodunk meg? Mi van ha ő csak DHL-lel hajlandó, nekem meg az drága? Egyáltalán, mivel érdemes szállíttatni Angliából, hogy kb 1-2 hét alatt érjen ide és lehetőleg el se lopják?

vomit Creative Commons License 2005.10.28 0 0 9577
engem is ezzel szivattak, sajna a magyar iban az ilyen hosszu, kotelezok a nullak a vegere. van olyan, hogy a nemet bank online cucca nincsen ra felkeszulve, es akkor papiron kell bevinnie a megbizast.
Előzmény: brush (9563)
Flex Creative Commons License 2005.10.28 0 0 9576
Nekem 2 nap alatt lett zárolás, és plusz 1 nap míg lekönyvelték. A megjegyzésben ott volt a négyjegyű szám. A kártya pedig az OTP virtuális MasterCard-ja. Nem sok helyen működött eddig, de itt igen.
garfieldka Creative Commons License 2005.10.28 0 0 9575
A könyvelés 1-2 nap, 1-2 hét szokott lenni. Mikor hogy.
Előzmény: Atya-21 (9571)
Atya-21 Creative Commons License 2005.10.28 0 0 9574
Köszi, bár annyiból nem mindegy, hogy addig nem látom én sem azt a négyjegyű kódot, ami a 100 euros limitem eltörléséhez kell. A limitet pedig már sikerült túllépnem. Vagy rosszul gondolom?
Előzmény: Ariel (9573)
Ariel Creative Commons License 2005.10.28 0 0 9573
tok mindegy mikor konyvelik le..a partnered mar megkapta a penzet..
Előzmény: Atya-21 (9571)
malenykij polgar Creative Commons License 2005.10.28 0 0 9572
Nekem akar 6 hetig is, mert a VISA-kartyamon keresztül megy. De gondolom, nem ilyen valaszt vartal. :)
Előzmény: Atya-21 (9571)
Atya-21 Creative Commons License 2005.10.28 0 0 9571
Sziasztok!

Most volt (kedden este) az első vásárlásom és kaptam egy e-mailt az ebay-től, hogy a paypal-on keresztül a fizetésem sikeres volt.
Viszont a telebankon keresztül azt látom, hogy bár egyenlegemről az összeget levonták, de a pénz zárolva van. Nektek ez mennyi időt szokott igénybe venni míg lekönyvelik az összeget?

garfieldka Creative Commons License 2005.10.28 0 0 9570
Ez az! Valóban, ajánlott küldeménykénsz szoktam a Maxibrief küldeményeket kapni.
Előzmény: ed_ (9559)
garfieldka Creative Commons License 2005.10.28 0 0 9569

Az említett elkallódott küldemény Paket vagyis csomag volt, biztosítva. Azért szokták ez a fomárt választani, mert a kiscsomagot (Päkchen) nem veszi fel a német posta biztosítottként.

Szoktam kisebb méretű, súlyú és értékű dolgokat Maxibriefben is kapni. Rendszeresen megérkeznek. De úgy tudom, ebben az esetben nincs vagy csak nagyon kis összegre van biztosítás.

Előzmény: ed_ (9551)
malenykij polgar Creative Commons License 2005.10.28 0 0 9568
Atutalas Japanba minden tovabbi nelkül müködik.
Előzmény: N-joy (9567)
N-joy Creative Commons License 2005.10.28 0 0 9567

Ha nem működne végleg a PayPal-os fizetés, volna módom máshogy fizetni az embernek Japánba? Átutalás vagy mittomén...? Vagy az is a PayPal által regizett kártyámhoz köthető amin ugye nincs a limithez szükséges összeg megadva?

 

Utálom ezeket a hülye bankrendszereket! Ha egyszer regisztrálok erre a k...va e-bayre akkor hagy költsem má' a pénzem ahogy nekem tetszik!!! Nekem miért limitálgatnak bármit is? Hagy tudjammá'! Ez hülyeség... kezdek kiborulni! :-/

malenykij polgar Creative Commons License 2005.10.28 0 0 9566
Ha nemet szöveggel van gondotok, hegesszetek be ide, segitek.
N-joy Creative Commons License 2005.10.28 0 0 9565

Voltam az OTP-be... :)

Próbálkozom beírni a 4 jegyű számot, belépek, kéri a kártyám adatait, de még opcióba sem adja, hogy beírjam a 4 jegyű számot, helyette ezt adja ki:

 

"We are sorry, we are experiencing temporary difficulties. Please try again later. If this error occurred while making a payment, avoid duplicate payments by checking your Account Overview before resending a payment."

 

Most akkor ilyenkor mi van?!?

Valaki? :(

Előzmény: StingeR (9555)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.28 0 0 9564

én úgy emlékszem, hogy választhattam, hogy akarom-e ezt a bankáltali megerősitéses dolgot vagy nem.

most megpróbáltam ujra regelni, de nem jutottam el anémeten odáig, hogy lássam, hogy hol kellett választanom.

lehetséges, hogy a kód megkapása után teszi fel.

 

Ez a landschiftkutyafüle nem feltétel és német számla nélkül nem is tudnád teljesiteni.

 

brush,

 

az ebay ezt irja az iban/bic használatáról az új európai standard szerint:

 

http://pages.ebay.de/help/sell/bankpay.html

 

Internationale Zahlungen: IBAN-Nummer und BIC-Code

Bei Zahlungen in Euro innerhalb der Europäischen Union sollten Sie immer die internationale Bankkontonummer (IBAN) und die SWIFT-Kennung (BIC) Ihres Bankkontos angeben. Seit dem 1. Juli 2003 wurde der Zahlungsverkehr zwischen EU-Mitgliedsländern durch diesen gemeinsamen Standard vereinfacht und die Gebühren für Auslandszahlungen den Gebühren für Inlandszahlungen angepasst. Für Zahlungen mit IBAN-Nummer und BIC-Code gilt ein Höchstbetrag von EUR 12.500,00.

Die IBAN-Nummer (International Bank Account Number) ist Ihre internationale Bankkontonummer und entspricht dem neuen europäischen Standard. In gedruckter Form wird die IBAN-Nummer immer in Blöcken von jeweils 4 Zeichen geschrieben. Bitte beachten Sie, dass bei der elektronischen Verarbeitung die vollständige Nummer zusammen und ohne Leerzeichen geschrieben und angezeigt wird. Ebenso wird beim Online-Banking „IBAN“ der Nummer nicht vorangestellt. Beispiele:

IBAN (in gedruckter Form): IBAN DExx xxxx xxxx xxxx xxxx xx
IBAN (in elektronischer Form): DExxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Der BIC-Code (Bank Identifier Code), auch bekannt unter dem Namen SWIFT-Code, ist die internationale Bankleitzahl Ihrer Bank und entspricht dem neuen europäischen Standard. Jeder BIC-Code besteht aus 11 Zeichen (Buchstaben und Ziffern).

Alle Banken in den EU-Mitgliedsländern arbeiten mit diesem neuen Standard. Das heißt, dass jedem Bankkonto auch eine IBAN-Nummer und ein BIC-Code zugewiesen ist.

 

 

A bicről irja, hogy 11 nek kell lennie, de az ibant nem korlátozza, itt a változatosság kedvééért 2+20 karakter :))

Előzmény: StingeR (9561)
brush Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9563
Problémán hogy a vevő mindenáron 18 karakteres ibant akar mikor ez 28-mindig jó volt eddig.Hogy és mit magyarázzak el neki mikor ezt írta: --Sehr geehrter Herr Jxxxxx, leider fehlen die erbetenen Angaben:1. Ihre Adresse 2. Ihr Bankinstitut 3.Ihre IBAN- Nummer hat 24 Ziffern.Es dürfen aber laut Bankaussage nur 18 sein.Können Sie noch ein email senden fragt mit freundlichem Gruß Rxxxx
digicat Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9562
Sok sikert. A .com gyorsan fog menni, ott nincs postai azonosítás, elég egy bankkártya.
Előzmény: StingeR (9561)
StingeR Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9561
Még várom a bestatigungscode-ot, (mivel a multkori probalkozasom alkalmával végigjutottam a porcedúrán) amit nem engedett hitelkártyáról generálni, hanem kiküldi postán. Általában 3 nap, ha azzal sem fejeződik be ez a seller mizéria, újrareggelek a com-on, aztán valahogy megpróbálom egyesíteni a dolgokat, mert nem lenne jó a semmibe dobni a feedbackjaimet.

Előre is köszi a helpet.
Előzmény: digicat (9560)
digicat Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9560
A német szöveget nem értem, de lehet azért más neked, mert te a .de-n regisztráltál, én pedig a .com-on.
Ha másképpen nem megy, regisztrálj újra a .com-on, és ha szükséges, utólag egyesítsd a két regisztrációt.
Ilyen egyesítést nem csináltam, csak olvastam, hogy létezik:
http://pages.ebay.com/help/account/merge-accounts.html
Előzmény: StingeR (9553)
ed_ Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9559
Ajánlva lehet küldeni Maxibriefet, az biztos, nekem jött már úgy, az meg is jött.
Előzmény: szili23 (9556)
N-joy Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9558

Remélem összejön!

Many thanks!!!!! ;)

Holnap beírom a fejleményeket, hogy mire jutottam.

Előzmény: StingeR (9555)
digicat Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9557
A korábbi OTP-s tapasztalatok szerint nehéz lesz tőlük megtudni a közlemény szövegét. Néhányan regisztráltak már OTP-s kártyával, 7050-7100 között olvashatsz a tapasztalataikról, ill. rá is kereshetsz:
http://forum.index.hu/Search/showArticleResult?topic_id=9042477&aq_ext=1&aq_text=expanded
Előzmény: N-joy (9554)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!