Keresés

Részletes keresés

Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.11.01 0 0 9617
Csak egy ötlet..ha stock alkatrészről van szó itt is körülnézhetsz USPS PRIORITY, ILLETVE USPS EMS-sel is szállitanak..



www.rockauto.com
Előzmény: t.lantos (9615)
kovacszola Creative Commons License 2005.11.01 0 0 9616
Igen !
Előzmény: raider (9614)
t.lantos Creative Commons License 2005.11.01 0 0 9615

Van valakinek tapasztalata az internetvilaggal?

Egy amerikai autohoz kellene alkatreszeket vennem, ami ugy 150 dollar koruli osszeg (sok aprosag, semmi nagy, dobozzzal egyutt max 3kg :)

A legtobb netes aruhaz csak usa szallitasi opciot enged, vagy internationalra azt mondja, hogy megrendeles utan kozlik (na eben nem bizom, nem akarok meglepodni, amikor jon egy 80 dollaros terheles a postakoltsegre).

myus es hasonlok nem jatszanak, egyszeri alkalomra dragak.

 

raider Creative Commons License 2005.10.31 0 0 9614
Lehet töröltetni magadat, ebben biztos vagyok, de én még sosem csináltam. Télleg PayPal-en és eBayen ugyanazt az emailcímet adtad meg?
Előzmény: kovacszola (9612)
vsiivz Creative Commons License 2005.10.31 0 0 9613
irj egy e-mail-t nekem
megprobalok segiteni
Előzmény: kovacszola (9612)
kovacszola Creative Commons License 2005.10.31 0 0 9612

Hali !

Már ezt is próbáltam. Mit gondolsz tudom törölni magam az eBAY-ról ? Ha igen hol és hogyan ? Ezután újra kezdeném a regisztrálást. 

Előzmény: raider (9609)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.10.31 0 0 9611
Szia ! 2 db vettem a motorkerékpárokból, egyet magamnak egyet pedig eladásra hoztam. 2005-ös mind a kettő. Az egyik amit vettem sérült volt, az oldalára dölt... Aktől vettem nem szállitottak "worldwide" de felhivtam Öket, mondtam nekik hová kelle az USA-n belül elszállitani hogy be tudjam konténerezteni a motorokat. - Semmi gond nem volt elszállitotta, mondta hogy ennyi és ennyi plussz költség stb stb... Konténer 5 hét alatt volt itt én intéztem a vámot forgalombahelyezést is...nem volt macerás.. Igen, képek álltak csak rendelkezésre a motorokról, de megfelelt az állapota a leirásnak.... nem volt semmi rejtett plussz sérülés, hiba stb..stb..
Előzmény: __BB__ (9606)
Flex Creative Commons License 2005.10.31 0 0 9610
Mivel Hongkongból jön, ezért meg fogják vámolni. Az ajándék besorolást nem mindig veszik figyelembe a vámon, de így is csak a vámmentes értéknél csak kicsivel drágább cuccokat vámmentesíthetsz, a drágább eszközök már hiába jönnek ajándékként. Ja és a vámmal növelt értékre még rájön az ÁFA.
Előzmény: cigaro (9604)
raider Creative Commons License 2005.10.31 0 0 9609
Ezt nem értem. Helyedben megpróbálnám azért pl. más emailcímmel is, hátha az a baja.
Előzmény: kovacszola (9607)
wattts Creative Commons License 2005.10.31 0 0 9608

Hali!

Visszatérítést tudok fogadni bidpay-el vagy moneybookersel?

Köszi

kovacszola Creative Commons License 2005.10.30 0 0 9607
Így is próbáltam nem sikerül.
Előzmény: raider (9594)
__BB__ Creative Commons License 2005.10.30 0 0 9606

Saját részre vetted itthonra, esetleg látatlanban ?

Vámolás, forgalombaállítás nem volt gázos ?

Előzmény: Bering de la Cruz (9605)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.10.30 0 0 9605
Motorkerékpárt vásárlás előlegét fizettem kártyával 4.800.- USD-T on-line... Mindig attól függ hogy ki az eladó.....Semmi gond nem volt.. De vásároltam már "credit card over phone" 400-500 USD-ért , mondjuk ez utobbi a "card not present" kártyás vásárlási kategória és ezt nem minden VISA ill MASTERCARD-T kibocsájtó hazai bank engedélyezi, de ez csak technikai jellegű dolog a kibocsájtó banknál, illetve gondolom biztonsági okokból van igy beállitva...
Előzmény: vsiivz (9600)
cigaro Creative Commons License 2005.10.30 0 0 9604
Kösz Flex. És azt nem tudod hogy Áfá-t kell-e fizetni? Valami olyat hallottam hogy a postai csomagra ha ráteszi a feladó a "gift" (ajándék) besorolást, akkor nem vámolnak meg. Szóval lehet olyan hogy kifizetem az árut, elküldik, de a csomagot nem vehetem át mert nincs kifizetve az áfája? A PayPal-lel van tapasztalatod? Vagy jobb az egyszerű banki átutalás?
Előzmény: Flex (9603)
Flex Creative Commons License 2005.10.30 0 0 9603

Mindenképp írj az eladónak a licit ELŐTT, hogy hogyan és mennyiért szállít Magyarországra. Ha ott megállapodtok, akkor ahhoz már tartania kell magát. Ha csak úgy licitálsz és megnyered, akkor ő simán mondhatja hogy a legdrágább és leggyorsabb úton szállít, te meg fizetheted a sok tízezret a szállításért.

Az ebayen keresztüli levelezés a későbbiekben bizonyíték lesz ha probléma van. A 95% feletti feedback egész jó, mindig lesz néhány ember aki negatív feedbacket ad akármiért is, így nem a 100% a lényeg. 6000 feletti kereskedésnél már nagyon nem szívat az eladó, mert vszeg ebből él....

 

Előzmény: cigaro (9601)
Flex Creative Commons License 2005.10.30 0 0 9602

Tudod azt gondoltam, hogy ha egyszer a másfél eurót levonták, akkor nagy bajban nem lehetek ha megnyertem egy licitet (kemény 5 eurós tárgyra), valahogy majdcsak eljut a pénz az eladóhoz. Szerintem még elég kultúráltan is álltam hozzá, nem egyből azzal kezdtem hogy jajj megnyertem mit csináljak.....ennyit a "tudatlanságról", kösz a hozzáállást.

Amúgy megnyertem, paypal pedig levonta a virtuális OTP webkártyámról az összeget, már az eladónál is van. Engem a Paypal oldalán a balance összeg kavart meg, nem tudtam hogy attól még hogy oda nem lehet feltölteni pénzt, azért a bankkártyán keresztül levonják és minden megy ahogy mennie kell.

Előzmény: vsiivz (9595)
cigaro Creative Commons License 2005.10.30 0 0 9601
Helo! A vásárlói vélemények szerintetek valósak az ebay-en? fényképezőgép objektívet készülök venni egy brit cégtől, aki követlenül hongkongból küldi az árut. Az elégedettségi mutatójuk kb 6000 ezer vásárló alapján 96,4%. Ez elég jó? Mi a helyzet a vámmal? Lehet kérni hogy ne posta, hanem más csomagküldő szolgálat hozza? Vagy ez az eladótól függ, hogy van-e szerződése ilyen céggelÚgy tudom nagy értékű dolgot nem érdemes a postára bízni... Még nem rendeltem ebay-en soha, tanácsokat kérnék...köszi
vsiivz Creative Commons License 2005.10.30 0 0 9600
(hozzatartozik az igazsaghoz az, hogy a netes vasarlasaim altalaban kis ertekuek; par szaz dolcsinal meg sosem utaltam nagyobb osszeget; valoszinuleg en is paraznek egy millios osszegu utalastol) :o)
Előzmény: vsiivz (9599)
vsiivz Creative Commons License 2005.10.30 0 0 9599
nekem az otp-nel van a szamlam
ott ajanlottak ezt a konstrukciot
ha jol emlekszem, hogy havi 800 ft-ert kaptam a netes kartyam
az kulon bankszamlakent funkcionalt
beallitottam, hogy nem mehet minuszba
online tudtam utalni a fo szamlarol a netesre a kivant osszeget
(illetve mindig kicsivel tobbet, nehogy keves legyen)
nagyon kedveltem
csak a wu egy ideje mar nem fogadja el a mastercard-ot

amiota az e-bay megvette a paypal-t nincs visszeeles
erre kulonosen ugyel az e-bay
Előzmény: eddieDSM (9598)
eddieDSM Creative Commons License 2005.10.30 0 0 9598

vsiivz!

..de a lényeg az hogy akkor tudom biztonságban ha az és annyit tud csak levonni a számláról, akinek amennyit engedtem. A többi esetben ki vagyok szolgáltatva..

 

Ez a CIB cucc nem rossz, de ehhez nyitnom kell egy folyószámlát is, amire befizetek időnként, mert a külső bankról utalás elég költséges. Online átrakom a folyószámláról az internet kártyára alkalmanként a szükséges összeget. Gondolom ez működik.

Előzmény: vsiivz (9596)
eddieDSM Creative Commons License 2005.10.30 0 0 9597

..én meg egy időben Paypal-os visszaélésekről olvastam.. :-o

(bár már nem emléxem a részletekre)

Előzmény: vsiivz (9596)
vsiivz Creative Commons License 2005.10.29 0 0 9596
nekem hosszu evekig semmi bajom sem volt az otp virtualis kartyajaval
csakis azert szuntettem meg, mert mastercard, es a western union nem fogadta mar el
a paypal viszont eleg biztonsagos ahhoz, hogy nem legyen szukseg koztes megoldasra: a bankszamlamhoz rendeltem az accountot
Előzmény: raider (9593)
vsiivz Creative Commons License 2005.10.29 0 0 9595
igazabol eleg hihetetlen, hogy regisztralas utan elkezdesz licitalgatni es ezaltal nyeregetni ugy, hogy fogalmad sincs a hogyan-tovabbrol
EZT kerested
Előzmény: Flex (9588)
raider Creative Commons License 2005.10.29 0 0 9594
Nem lehet h alfanumerikus kell neki, szám és betű egyszerre? Vagy olyat használsz? Ékezet nincs benne ugye?
Előzmény: kovacszola (9590)
raider Creative Commons License 2005.10.29 0 0 9593
OTP-t én sem erőltetném.....egyébként télleg a CIB-et javasolják sokan (így mrqb is), szerintem hallgass rájuk. Mondjuk nekem egyetlen számlám van, és azt használom egy ideje mindenre, de még semmi bajom nem volt (lehet, szerencsés vagyok?).
Előzmény: eddieDSM (9587)
sylvike Creative Commons License 2005.10.29 0 0 9592
Ha jól emlékszem azt az 1,5 EUR-t jóváírják az első vásárlásnál.
Előzmény: Flex (9588)
sylvike Creative Commons License 2005.10.29 0 0 9591
Rákattintasz az a megnyert dolognál a "Jetzt bezahlen"-re, kitöltöd, hogy mennyi a szállítási díj (előfordulhat, hogy a zeller már kitöltötte helyetted), kiválasztod a fizetési módok közül a PayPal-t, beírod a jelszavad és elküldöd. Még üzit is írhatsz hozzá, ha akarsz.
Előzmény: Flex (9588)
kovacszola Creative Commons License 2005.10.29 0 0 9590
MasterCard kártyám van. A hibaüzenet szerint nem felel meg a jelszó a regisztrációnál. Semmit nem fogad el, pedig 8-20 karakter közötti, és nem használok szimbólumot.
Előzmény: raider (9585)
mrqb Creative Commons License 2005.10.29 0 0 9589
CIB Bank, internet kártya. Csak annyit teszel rá, amennyit az internetes vásárlásra akarsz költeni. Díja nincs, külön számla- és kártyaként műxik.
Előzmény: eddieDSM (9587)
Flex Creative Commons License 2005.10.29 0 0 9588
Ha megnyertem egy licitet, akkor paypal-lal hogy fizetek? Megadom a licit adatait és levonják a bankkártyámról az összeget? (a 1.5 eurót már sikeresen levonták). Vagy valahogy utalnom kell a paypal számlámra pénzt? Ha ez utóbbi, akkor hogyan? A helpet bújom de nem találtam megoldást...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!