Keresés

Részletes keresés

M.Gabi Creative Commons License 2005.06.08 0 0 541
dithke_ Creative Commons License 2005.06.08 0 0 540
Sziasztok honnan tudom hogy a futórózsám fog-e virágozni egész nyáron?? MOst teli van virággal és bimbóval.
Teszek fel majd én is képet oks? Ha tavasszal visszavágtam őket, akkor már nem kell úgye?
tücsökmadár Creative Commons License 2005.06.08 0 0 539
Nekem akkor is tetszik!!! :))))
Előzmény: szilencium (534)
ZsuR Creative Commons License 2005.06.08 0 0 538
Nagyk a rozsaim - sot: NAGYOK A ROZSAIm, HALLJATOK???

Meg az oromom is nagy! Jujj de szep az elet, ha van rozsa benne (lehetoleg sajat).

A masodik es a negyedik kep ugyanarrol a torol keszult - az idei kedvencem :))


hugi28 Creative Commons License 2005.06.08 0 0 537

Szia Toti.

 

adj nekik káliumot, hogy a természetes védekezésük erősebb legyen + permetezzél Fundazol-lal + réztartalmú szerekkel+ gyűjtsd össze a foltos leveleket, és égesd el.

Előzmény: toti941 (536)
toti941 Creative Commons License 2005.06.08 0 0 536

 

 

rózsbarátok segítsetek

 

  a sárga rózsáimon tavaly is megjelentek ezek a gombafoltok

  mivel tudok védekezni  - hatásosan - ellenük

 

 másik kérdésem ha tudjátok milyen fajták

 

 megprószálom a képeket feltenni

 

 kösz

 

 toti

ZsuR Creative Commons License 2005.06.08 0 0 535
Nalam is! Minden rozsaton van virag!!! jajj de nagyon orulok!

Kiskertesz, az a "Queen Elizabeth".

Itt egy masik kep rola:Queen Elizabeth

Na meg a tobbiek. . .(hogyan is mondjam. . .a ferjem a hetvegen a szaraz faagakat vagta le - es az egyik rozsabokromat szinte teljesen letarolta az egyik ag. . .hat agat vagott le, eppen nyilni akartak! grrrrrr)


Great CenturyGarden Party
Előzmény: szilencium (532)
szilencium Creative Commons License 2005.06.07 0 0 534

Most lebuktam, ugyanaz, csak a fényviszony más.

Én is eltévedtem, azt hittem a vöröset kicsinyítettem le, de nem, ugyanazt.

Olyan lassú mire lekicsinyítem a képeket.

Előzmény: tücsökmadár (533)
tücsökmadár Creative Commons License 2005.06.07 0 0 533
A két bazsarózsa más-más, vagy csak a fényviszonyok miatt sötétebb az egyik? Nekem az tetszik jobban.
Előzmény: szilencium (532)
szilencium Creative Commons License 2005.06.07 0 0 532

A rózsáim, hirtelen és szinte egyszerre nyíltak ki.

Íme:

stiglinc Creative Commons License 2005.06.07 0 0 531
Nálam is van olyan rózsabokor, ami szinte teljes árnyékban van, sz.r, száraz földben, igaz, hogy nagyon öreg lehet (vagyis hatalmas gyökérzete van). Ha ültetéskor feljavítod a gödör földjét és szorgalmasan locsolgatod az első 2-3 évben, élni fog.
Előzmény: xyzw (526)
Kiskertész Creative Commons License 2005.06.07 0 0 530
Kiskertész Creative Commons License 2005.06.07 0 0 529
A 8. rózsádnak, annak a kis rózsaszinűnek a két bimbóval, mi a neve? Nekem is van olyanom, de nem tudom a nevét.
Előzmény: ZsuR (527)
Kiskertész Creative Commons License 2005.06.07 0 0 528
A félárnyékot birják. Sőt nekem teljes árnyékban is van, egy hatalmas fenyő alatt, mégis tele van virággal. A homokos talajt nem tudom, mert nálunk agyagos talaj van.
Előzmény: xyzw (526)
ZsuR Creative Commons License 2005.06.07 0 0 527
A meleg hetvege megnyitotta a rozsakat vegre!!!

xyzw Creative Commons License 2005.06.06 0 0 526

büszkeségemez meg egy újonc

 

Már lejebb is érdeklődtem, hogy mennyire bírják a rózsák a félárnyékos homokos területet? Ráadásul eléggé szeles is a hely.

 

Köszi, ha segít valaki!

stiglinc Creative Commons License 2005.06.05 0 0 525
Nálam eléggé bírják a vázát. Gondolom, ez fajtától is függ, de a legfontosabb, hogy rövid szárral vágom a virágokat, a tulipánt, az orgonát, a rózsát is, mindet, ami rövid életű állítólag levágás után. Inkább kis, alacsony csokrot csinálok, szerintem úgy is szép. Nem tudják ezek a hosszú száron a virágig szállítani a vizet, akármit csinálsz is.
Előzmény: szék2004 (522)
hasand Creative Commons License 2005.06.05 0 0 524
Sziasztok!
Remélem kellemesen telt a hétvége!

A képeiteket juszt sem nézem meg ma, mert tiszta pipa voltam a fiacskámra, mert elfelejtette kihozni a fényképezőgépét.
A Fairyk beváltak. Ezer apró bimbó van rajtuk és néhány már ki is nyílt.
Kösz a bíztatást. A rózsaszínűnek fínom illata van. A világosabb rózsaszínnél nem éreztem semmit de lehet, hogy ehhez NŐI érzékek kellenek.
Intenzíven terjeszkednek. Kár, hogy tavasszal nem vettem többet.
Nem baj, majd dugok,
és jövőre veszek is.
kozak26 Creative Commons License 2005.06.04 0 0 523
Most nyilnak a rozsaim....


Ez gyonyoru, es illatos:
szék2004 Creative Commons License 2005.06.04 0 0 522

Jaj azt látom, az gyönyörű lesz majd. Valóban nem ilyen van a parkban.

Ez amit láttam nagy virágú és erős fűszeres illatú.

Áruljátok el nekem, hogyan lehet a vázában tovább eltartani a rózsát. Nekem olyan hamar elhervadnak. Minden nap vágok el a szárából, a szárát felhasítom, és fertőtlenített vázába rakom. Már volt olyan is hogy kristálycukrot szórtam a vízbe, valaki tanácsára, de nem tapasztaltam javulást..

 

Már szaporodnak az akvárium alatt...

Köszönöm a választ.

Előzmény: Kiskertész (521)
Kiskertész Creative Commons License 2005.06.03 0 0 521

Nagyon szép árnyalata van annak a sárgának. És a formája is szép. Az 5. rózsa nevét nem tudom megmondani. Illetve nem csak azét nem, a többiét sem, mert ezek dugványozással lettek szaporítva. Egyébként az az 5., a lila egy egészen apró virágú, csoprosan nyíló futó. Így nem hiszem, hogy ezt láttad a parkban. Én folyamatosan visszavágom. A 479-es hozzászólásomnál láthatod a bokrot is

Az akvárium alá 10 cm-nél ne tedd közelebb az ágacskákat. A gyökereztető nagyon jó. Tapasztalatból tudom

Előzmény: szék2004 (520)
szék2004 Creative Commons License 2005.06.03 0 0 520

Megtudod mondani az 5. képen lévő rózsának a nevét?

Ha jól látom ez is Szőregi nemesítés. Nálunk a városban ilyen van a parkban és ha arra járok mindig megszagolgatom. Egyszer megkérdeztem a kertészt és azt mondta, onnan szerezték be. Mondta a kertészet nevét is, de nem akarom reklámozni. Azóta is szeretnék ilyet, de nem tudom hogyan keresni.

Ugye nagyon jó illata van, és elég intenzív?

Előzmény: Kiskertész (504)
szék2004 Creative Commons License 2005.06.03 0 0 519

Én most kaptam egy kidobott akváriumot aminek lyukas a "teteje" ugyanis ezzel boríottam le a dugványokat. Mit gondolsz milyen sűrűre rakhatom egymás mellé a szálakat? Mert jó lenne kihasználni a helyet. Bemártottam gyökereztető hormonba a rózsaszálakat hátha többet mint a ráolvasás...

Ez ma nyílt nekem.

Előzmény: Kiskertész (503)
Ki4r4 Creative Commons License 2005.06.03 0 0 518
Köszönöm! :-)
Előzmény: Kiskertész (503)
tücsökmadár Creative Commons License 2005.06.03 0 0 517

Tegnap Siófokon jártam, s a parkban nyílnak a rózsák!!!!

 

 

stiglinc Creative Commons License 2005.06.03 0 0 516
Mondhatnám, ez az egy a jó benne...
Előzmény: tücsökmadár (515)
tücsökmadár Creative Commons License 2005.06.03 0 0 515

Lazac-rózsaszín és csontfehér kombinációja! Gyönyörű színhatás!!!!

Jó munkahelyed lehet!!!!!

Előzmény: stiglinc (508)
ZsuR Creative Commons License 2005.06.03 0 0 514
Hat egyszeruen gyonyorunnek. . .szeretem a rozsaszint is. . .
Előzmény: stiglinc (508)
stiglinc Creative Commons License 2005.06.03 0 0 513
Köszi, hát ezzel (a túlzsúfolással) minden növénybarát bajlódik, úgy látom. Nekem is visszafagyott a füge, pedig ősszel dugig volt éretlen termésekkel, ez lett volna az első év, amikor említésre méltó mennyiséget tudok belőle enni. Most éppen nevelgetek egy gyökeres kis sarjat és azt megpróbálom cserépben, bent teleltetve tartani, állítólag lehet.
Előzmény: Kiskertész (512)
Kiskertész Creative Commons License 2005.06.03 0 0 512

stiglinc!

Tényleg sok növényem van. Csak rózsából van 12 db nagy fajta, ebből 3 futó, és van még 3 mini. Na meg az egyéb bokrok(orgonák,Lilaakác, Trombitafolyondár,Magnólia, Mahoniák,Boglárka cserje,Buxusok,Japán birs,Kecskerágók,Díszmandula,2 törpe növésű tuja, Borbolyák,ribizlik,fügék,bár ők sajnos visszafagytak, é most hajtanak újra tőről) Van Hortenzia, 5 Bazsarózsa, Íriszek,Liliomok, meg az egyéb apróbb virágok.Fák(egy dió két körte,két alma,1 cseresznye,2 még ici-pici gesztenye,6 tuja,1 ezüstfenyő, kettő másik, ebből az egyik Kb 10 m-es,Nyírfa, ez már fölötte van a 10 m-nek is (közel 40 éves) És ez csak az udvar, mert van veteményes és gyümölcsös kertünk is. Az egész telek 1400 m2. Persze az udvar már rendesen le van árnyékolva, de ennek ellenére jól érzik magukat a növények. Van olyan rózsám, ami a fenyő alatt van, csak késő délután kap némi napot, de nem zavarja. Nyílik rendesen.

Azt a színt amit a rózsánál kérdeztél, én fréziának hívnám. Bár lehet, hogy tévedek, és nem erre az árnyalatra mondják.

Évi 5!

Az a Charles De Gaulle nagyon különleges színárnyalat. Azt hiszem még olyat én is megpróbálok beszerezni valahonnan. A Gypsy se semmi!

pocokné!

Az az apró virágú rózsaszín, tényleg futó. Nekem lilában van ugyan az, ha jól láttam.

 

Előzmény: stiglinc (505)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!