Keresés

Részletes keresés

Reventlow Creative Commons License 2006.07.17 0 0 9221

Amikor mi ott voltunk, még N. Várbarát is lemondott a fricsi kastély belülről történő megtekintéséről. Azt hiszem szálloda van ott benn. Vagy csak nem voltunk már elég merészek?

Előzmény: abaamade (9217)
Lothiriel Creative Commons License 2006.07.17 0 0 9220
Nem emlékszem már pontosan mit mondott, de beszélt arról, hogy mit szeretnének megvalósítani: egy íjászásra, egy előadásra alkalmas szinpadot illetve függőhidat építeni. Meg hogy a tavalyi ásatáson tárták fel az alsóbb szinteket illetve találtak a hegyen egy kicsit lejjebb, az apáca és a barát sziklák felőli részen egy lezuhant kőtömböt, rajta valószínűleg rovásirást. Tehát arrafelé is volt vmi erődítésféle.

Ja, szerszámostul vittek el mindent. De én azt mondom, elég lett volna a jól kiépített úton keresztbe leállni egy kocsival. Esetleg 1-1 lelkes éjjeliőrt posztolni és nem lett volna ilyen gond.
Előzmény: Reventlow (9219)
Reventlow Creative Commons License 2006.07.17 0 0 9219

Megmondom őszintén , nem tudom, mert én sem mentem be várjátékot nézni. Akik bent voltak, mondták, hogy a szervező (várkapitány) elsorolta, hogy igen hátráltatta őket a munkában, amikor ellopta valaki a felcipelt anyagot.

 

A változást a megközelítési útvonal kiépítésében tapasztaltam, lévén, hogy amikor utoljára voltam, még az sem volt.

Előzmény: abaamade (9215)
abaamade Creative Commons License 2006.07.17 0 0 9217
Igazán snájdig túrát kerekítettetek ki "odafent"! A fricsi várkastély kívülről gyönyörű, de milyen lehet belül? Ti megnéztétek?
Előzmény: enliv (9206)
abaamade Creative Commons License 2006.07.17 0 0 9216
De jó képek! Különösen a számomra ismeretlen - röstellem is - Podolin városfalai tetszettek. Egyáltalán ezek az óvárost kerítő falak, vagy más objektumot - templomot, kolostort - kerítettek? Ha nem túl nagy kérés, terhelnéd még néhány itteni fotóval a topikot?
Előzmény: HEV (9200)
abaamade Creative Commons License 2006.07.17 0 0 9215
" ... és látható a munka, amit e várnál végeztek ..."

Mi van Sirokkal? Hozzáfogtak már valamilyen munkához itt, vagy csak arra várnak amíg a felső vár utolsó dongaboltozatos helyisége, az ún. "mulató" is megadja magát a múló időnek, s a rút gravitációnak és összeomlik.
Előzmény: Reventlow (9199)
abaamade Creative Commons License 2006.07.17 0 0 9214
Szépen előkészítettétek a külső fal környékét a leendő ásatáshoz. Az első képen, a torony tövét miért szabadítottátok ki? A toronyhoz kapcsolódó falat és folytatását, irányát akarjátok tisztázni?
A képeket elnézve a külső fal igen leromlott állapotban van, a falsíkot sem lehet látni sehol, gondolom majd visszaállítjátok ezt is. A "rekonstrukciós kísérlet" alatt, a Cseke-féle Esseg-várábrázolást értem. Ha visszalapozol a 8730-ra, ott Nagyon Várbarát közli a rajzot. Erről mi a véleményed?

Egyébként örvendetes, hogy a várimádó-ombrék ennyire nyüzsögnek a terepen, meg a topikban is...bár a Felvidéken kívül, a többi "rész" mintha hanyagolva lenne. No, de majd, ha Mátyás király hazatér Székelyföldről, reméljük beszámol ottani élményeiről...
Előzmény: bandiferko (9195)
civertan Creative Commons License 2006.07.17 0 0 9213

ebben igazad van, bár megmutatom milyen stilusuak

http://www.civertan.hu/legifoto/legifoto.php?page_level=2048  és gyüjtsél sok pénz ha összel könyvformában megakarod venni öket

Előzmény: Lothiriel (9211)
courage the dog Creative Commons License 2006.07.17 0 0 9212
woow. Fantasztikus kepek. Koszi:)
Előzmény: enliv (9206)
Lothiriel Creative Commons License 2006.07.17 0 0 9211
Nem kép mennyisége számít. ;oP
Előzmény: civertan (9208)
Reventlow Creative Commons License 2006.07.17 0 0 9210

Köszöntelek körünkben, a "hivatalos üdvlövöldözés" is meglesz, mihelyt Nagyon Várbarát előkerül:-)) Külön öröm, hogy újabb hölgyet üdvözölhetünk a topikon.

 

Megmondom őszintén, hogy nagy régen nem voltam már Füzéren (sem) , lassan tíz éve. És akkor még nem volt befedve a torony.  Én azt gondolom azonban, hogy Füzérről van szó.

 

 

Előzmény: enliv (9206)
civertan Creative Commons License 2006.07.17 0 0 9209
60 megát küldtél köszönöm átjött






9 levélben
Előzmény: HEV (9207)
civertan Creative Commons License 2006.07.17 0 0 9208
Velem volt én 1380 képet ö kb 400 képet készitett.
Előzmény: Lothiriel (9204)
HEV Creative Commons License 2006.07.17 0 0 9207
Ugy látom most elmentek a képek, a kiválogatást neked kell elvégezni, mert én csak nyomattam ami ott készült de gondolom az utitársaim nem különösebben érdekelnek?

:-))

Előzmény: civertan (9202)
enliv Creative Commons License 2006.07.17 0 0 9206

Üdv Mindenkinek!

 

Látom, van itt egy jó kis fórum.

Néhány felvidéki vár, meg egy feladvány:

 

Krasznahorka

 

Torna

 

Csicsva

 

a Fricsi kastély,

 

ez szerintem egészen fantasztikus, gyönyörű sgrafitókkal díszített, melyek különböző történelmi személyeket (főleg királyok, császárok) ábrázolnak; a homlokzaton a férfiak, oldalt meg a nők, úgyhogy itt egy közelebbi kép is:

 

 

Végül következzen egy feladvány, ez Magyarországon van: 

HEV Creative Commons License 2006.07.17 0 0 9205

Mekkora a legnagyobb levél amit fogadni tudsz és milyen cimen?

Küldtem egy adagot tömöritve de visszajött.

 

Előzmény: civertan (9202)
Lothiriel Creative Commons License 2006.07.17 0 0 9204
Ehh, várnézés.
Előzmény: Lothiriel (9203)
Lothiriel Creative Commons License 2006.07.17 0 0 9203
Hehe, ez eléggé gyorstalpaló városnézés lehetett. Sok-sok quickie.
Pécsen azért nem csak a Barbakán van. Igaz, hogy apróbb szigetekben léteznek, de vannak még középkori emlékek.
Előzmény: Nagyon Várbarát (9198)
civertan Creative Commons License 2006.07.17 0 0 9202
Kezd alakulni a felvidéki adatbázisunk ha tudod akkor elküldöd nekünk az új képeidet? http://www.civertan.hu/archivum.htm itt láthatod a gyüjteményt!
Előzmény: HEV (9200)
civertan Creative Commons License 2006.07.17 0 0 9201
kedveseim keresek Bátorköröl és Dunaföldvárról képeket kinek van nagyobb felbontású....?
HEV Creative Commons License 2006.07.17 0 0 9200

Szevasztok, én is láttam pár várat a mult héten , pontosabban 4 db-ot , mindegyikről két-két fotó mellékelve:

 

 

 

Zólyom

 

 

Lubló

 

 

 

Podolin

 

 

Beszterce

Reventlow Creative Commons License 2006.07.16 0 0 9199

Végigolvasni is hosszú volt:-) Gondolom, abből aztán sok hozzászólás születik majd melyeket - nyilván a többi olvtárs is egyetért velem - kíváncsian várunk.

 

Mi kicsit autózgattunk, minek eredményéről feltettem pár képet. Két megjegyzés:

 

Kisnána esetében melengeti szűmet, hogy tizenegynéhány év alatt milyen szép kis rendezett területté vált. Amikor először láttuk - háááát... Van még mit tenni, de kalapot le.

 

Sirok: ma és tegnap várjáték volt, ami miatt többen visszafordultak mert ötszáz forint volt a felnőtt belépő. Nyilván nem kívánták a várlátogatást összekötni várjátékokkal. Mindazonáltal itt is elmondható: csak így tovább! Sok éve nem voltam már itt sem, és látható a munka, amit e várnál végeztek.

Előzmény: Nagyon Várbarát (9198)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.07.16 0 0 9198

Sziasztok Topiklakók!  :-)

 

Élményekben és fotókban gazdagon megrakodva {de remélem, hogy kullanccsal nem!!!} hazaérkeztem a messzi Dunántúlról poros városkámba.

Civertan társaságában és nagyfokú segítségével, kinek Allah növessze akkorára a szakállát, amekkorára akarja, a következő erődített helyeket néztem meg:

 

Dunaföldvár -- a torony új tetőzete kap + a környékén is nagyfokú építkezések zajlanak, így jelenleg fotózhatatlan. De bíztató, hogy pénzt és energiát fordítanak rá!

 

Simontornya -- már nincs benne a helyi könyvtár, helyette festőművészek képei foglalják el a termeit + kicsiny történeti kiállítás. Sajnos a régebbi helyreállítások lassan szétfagytak a hideg teleken, újabb állagmegóvást igényelne a vár!  :-(

 

Ozora -- a nemrégiben befejezett hatalmas munka után jól mutat a várkastély, benne szintén főleg festmények láthatók, itt semmiféle történelmi bemutató sincs! :-(

 

Szászvár -- a palotaépület új tetővel pompázik, de amúgy a terület elhanyagolt és elhagyatott, a külső várfal részletei restauráltak.

 

Márévár -- a régebbi helyreállítás után új események sajnos nem követték magukat ennél a mecseki várnál, pedig szintén megérdelemné a törődést! A gondnok nagyon kedvesen elmagyarázta a históráját, pedig biztosan már milliószor mondhatta...

 

Pécs -- a székesegyház körüli rész szépen restaurált, de igazából elveszik a modern nagyvárosban, egyedül most is a barbakánja idézte fel a távoli középkort...

 

Pécsvárad -- az egykori erődített kolostorban kis történelmi kiállítás + várhotel működik, sajnos még sok a feltáratlan részlet az udvarán!  :-(

 

Siklós -- hát itt akad jó és rossz is bőven... maga a várfal viszonylag tartja mág magát a régebbi helyreállítások után, de a palotaszárnyak alapos nagyjavítást igényelnek. Belső tereiben a Pécsi Kesztyűgyár + kínzókamra panoptikum + a régi pincerendszer a látnivaló.

 

Szigetvár -- újabb csalódás, a török építésű bástyák egyre romosabbak, alig lehet néhány mellvéden járni, a Kazamata lezárt terület félbehagyott {?} építkezés, a kicsiny belsővár területe lezárva, elhanyagolt... egyedül a volt grófi kastély épülete szépen helyreállított, benne a török dzsámi látványos a sátorral együtt.

 

Rezi -- szépen alakul, építőanyag bőven felhordva, csak így tovább!  :-)

 

Tátika -- itt is folytatják a helyreállításokat, a boltíves pince lefedve, sőt már a tetejére is felvittek egy padot.

 

Csobánc -- elhagyatott, láttam egy friss omlást, ami által ismét csonkább lett az egyik támpillér!  :-(((

 

Egervár -- gazdátlan, omladozik, nagy kár érte, ha veszni hagynák!  :-(((

 

Szigliget -- a Váralapítvány folyamatosan állítatja helyre a falait, jó kezekben van.

 

Kereki -- Fejérkő vára, a helybeli lelkes várbarátok 3 felvezető utat is kijelöltek hozzá, persze kifogtam a legmeredekebbet!  :-(((  Szépen kiirtották a várárokbeli bozótot, így teljesen körbe lehet járni. Sajnos itt még nem tartanak a falazásoknál.

 

Nagyvázsony -- szépen üzemel a vár, ahol a várárok külső falán észleltem magasításokat.

 

Balatonszentgyögy -- Csillagvár, bár csak az 1800-as évek elején építette földesura vadászkastélynak, de mivel termeiben remekbe szabott középkori panoptikumot rendeztek benn, marcona katonák és asszonyságok bábuival + sok fegyverrel, feltétlenül érdemes megnézni!

 

Veszprém -- a vár egykori védőműveire épült a barokk városközpont, így igazából kevés a látnivalója, a Tűztorony környékét pedig tól későn nyitják ki az lrdeklődők előtt {csak 10.00-kor!} Magának a Belvárosnak viszont romantikus hangulata van!

 

Solymár -- Szarkavár, nagyon szépen halad a kőfalak magasításával a Borsod vidékéről, pontosabban Szuhogy községből érkezett építőbrigád! Most vasárnap is dolgoztak, hogy augusztusra elkészüljenek az átadásával... lesz zárható várkapuja, félig felmagasított és fával kiegészített öregtornya, ami kilátóként fog működni. A ciszternát feltárták és rácsokkal lefedve szintén bemutatják. Ide még érdemes lesz kinézni később!

 

Hát gyorsan ennyit a vártúránkról, úgy gondoltam majd később egy-egy vár "kivesézésénél" jobban belemerülünk a részletekbe, de most megtérek pihenni...

civertan Creative Commons License 2006.07.16 0 0 9197
fényképezz sokat és nagyot
Előzmény: sirocco (9194)
civertan Creative Commons License 2006.07.16 0 0 9196
akadjon a prosutto keresztbe a ......mi akik a várbruderrel Szigetváron egy szocreal hotelben egyedüli éjszakázoként ettünk reggelit
Előzmény: Törölt nick (9173)
bandiferko Creative Commons License 2006.07.16 0 0 9195

 

Leszedtük a növénytakarót, de a torony léte és helye ebben a stádiumban erősen kérdéses.

Kedden kijön a régész és sakkozhat a köveken.

A rekonstrukciós kisérletről nem tudok.

A várhegyen nem a kerítés a probléma, hanem hogy mihez volna érdemes nyúlni a maradványoknál. Lehet hogy egyszer át kellene másznunk Nagyonnal.

Meneküljetek vadászok jönnek a topikosok...

Előzmény: abaamade (9187)
sirocco Creative Commons License 2006.07.16 0 0 9194
Hát most jól lelomboztál :-( Azt hittem azért ennél egy kicsit jobb a helyzet. Na mindegy, majdcsak kitalálok valamit.
Előzmény: abaamade (9180)
civertan Creative Commons License 2006.07.16 0 0 9193
mostanra már borjú paprikást ehet tejfölös uborkasalátával amit nagyon irigylek de engem sajnos nem hivott hát nem tudom tán haragszik rám ????
azt hallottam hogy benne volt a tévében mert bekopogtatott a Miklóshoz és az rossz néven vette pedig csak müanyag...
Előzmény: abaamade (9192)
abaamade Creative Commons License 2006.07.16 0 0 9192
Köszi a fotókat! Bizony még ilyen romosan láttam a tornyot '96 tájékán, s nem hittem volna, hogy valamikor gondos kezek konzerválják...
a jászságiakat meg nem kell félteni, kemény betyárok azok...
Előzmény: civertan (9191)
civertan Creative Commons License 2006.07.16 0 0 9191
7 napos Esseg http://www.civertan.hu/legifoto/legifoto.php?page_level=2079
Előzmény: abaamade (9187)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!