Keresés

Részletes keresés

Inhouse Creative Commons License 2013.10.07 0 0 2431

A hangbeállításnál van egy olyan lehetőség, hogy külső hangszóró...ez milyen állásban van?

Ugyanilyen TV-m van (csak 40-es), össze is van kötve erősítővel, de nem vesz le sehonnan semmit. Ha bekapcsolom az erősítőt akkor szól az is, ha kikapcsolom, akkor meg csak a TV. Az optikai kábelen érzi a TV-d, hogy be-, vagy kikapcsoltad az erősítőd? Elvileg a TV-n ez out, az erősítőn meg in...visszafelé hogyan megy az infó?

 

Üdv

Inhouse

Előzmény: trobi28 (2428)
trobi28 Creative Commons License 2013.10.06 0 0 2430

Ha a Samsung tv-él van a hiba akkor holnap hívom is a szervizt :-)

Előzmény: GPS (2429)
GPS Creative Commons License 2013.10.06 0 0 2429

 

Gondolom ez is pont olyan faszául és használhatóan működik - mint a Samsung PIP.

.

Előzmény: trobi28 (2428)
trobi28 Creative Commons License 2013.10.06 0 0 2428

Sziasztok

Van egy UE46EH5300WXXH led tv-m 1 hete.

Olyan problémám lenne hogy optikai audio kábellal a hang rá van kötve egy LG 5.1 -es erősítőre.

Ha bekapcsolom az 5.1-et pl TV csatorna nézése köze akkor leveszi a hangot a tv-ről és kiteszi az 5.1-re.

Eddig ok is, de ha kikapcsolom az 5.1 -est akkor a hangot nem teszi vissza a tv-re hanem nincs hang.

Akkor van megint hang a tv-n ha azt ki majd be kapcsolom.

Mivel lehet a bibi? Találkozott valaki ilyen hibával?

Köszönöm a segítséget előre is.

GPS Creative Commons License 2013.10.05 0 0 2427

 

"A pc felismerte a winchestert és tudtam is rá másolni,viszont a tv az nem."

 

Az enyém meg azt csinálja, hogy másnapra elfelejti - vagyis nem látja (kikapcsolás után, újra bekapcsolva) - de ezen segít ha kihúzom és újra visszadugom a vinyót - akkor már megint jó neki.

 

Én is 1 terásat vettem neki. Látni látta elsőre is, de a felvétel-funkcióhoz kérte a saját formázását, amiről már beszéltünk.

 

Ha másra is akarod használni a vinyót (ami indokolt lenne, pl. biztonsági mentéseknek, mert azért túlzás 1 T tárhely egy TV-nek, a fele is bőven elég) - szóval akkor ajánlatos particionálni és csak az egyik particiót felkínálni átformázásra.

 

Ettől még a másik particiót szabadon használhatod a PC-den.

.

Előzmény: ooooTDI (2426)
ooooTDI Creative Commons License 2013.10.04 0 0 2426

Sziasztok!

 

Az volna a problémám,hogy vásároltam egy 1 terás hdd-t és ezt szeretném használni a smart tv-vel együtt.

A pc felismerte a winchestert és tudtam is rá másolni,viszont a tv az nem.

 

Valakinek ötlete,hogy lehet ezt orvosolni?

nicko Creative Commons License 2013.10.03 0 0 2425

mert nem kalibráltatják műszeresen hozzáértővel...pedig LCD tv-t, laptopot, 22-27" monitorokat kellene..

Előzmény: GPS (2424)
GPS Creative Commons License 2013.10.03 0 0 2424

 

"így vagyok a filmekkel is mióta áttértem a CRT tv+DVD lejátszóról a FHD TV+BD lejátszóra"

 

Hááát, azért az utolsó évek profibb CRT -it (DVI-s, digitális meghajtással) ne írjuk le azért színhűségileg - mert azért még a legjobb LCD-k is csak alulról nyaldossák azt, amit azok tudtak csuklóból.

 

Ez annyira így van, hogy nagy szerkesztőségek DTP osztályán (főleg a képes-magazinoknál) még a mai napig sem engették be az LCD-t a szakik - mert azt mondják, hogy azon nem tudják garantálni a színhűséget és szín-állandóságot.

 

Ott nagyban megy a játszma - ráadásul időre is.

 

Ezért úgy a nyomdában is, mint a kiadónál is rendszeresen műszeresen összehangolt (kalibrált) monitorok vannak. 

Fizikai proof-ot már nem nyomtatnak, nem írogatnak alá kölcsönösen (drága és időigényes a fizikai oda-vissza küldözgetése is, pláne ha a nyomda 2 ezer km-re van) - ezért kölcsönösen elfogadják kontrollnak azt, ami mindkettőnél megjelenik a (CRT) monitorokon.

 

Erre azért még az LCD nem alkalmas - legalábbis elérhető szinten nem.

.

Előzmény: nicko (2423)
nicko Creative Commons License 2013.10.03 0 0 2423

Hát igen..a digitális világgal jön rá az ember eddig milyen szutykokkal etették a szemünket..de vannak azért szerencsés esetek is.

pl. Digisport, dokumentumfilm csatornák FHD-ivel szemben a még mindig 4:3-as képarányú Pro4,Fem3, prizma,echo,hírtv stb...nem a tartalomra mondom, mert nem érdeklnek, de maga a képimegjalanés egy fos...

így vagyok a filmekkel is mióta áttértem a CRT tv+DVD lejátszóról a FHD TV+BD lejátszóra..teljesen más "kávézó" :)

Előzmény: GPS (2422)
GPS Creative Commons License 2013.10.03 0 0 2422

 

Hát jahh, számít az egszeri költség is - úgy abszolút mértékben.

 

Lehet a cukrot is sokkal olcsóbb egységáron lehet megvenni, ha mondjuk egyszerre egy 50 kilós zsákkal vesz az ember, csakhát.....

 

Most nézegettem a hely-igényt, hát arra juttottam, hogy

 

HD-ben percenként 100 MB-al lehet számolni. Vagyis 1 Giga= 10 perc felvett anyag.

 

Ilyen alapon egy-filmes (vagy egy-műsoros) felvételekre valójában elég a 16 Giga is (=160 perc) - ennél hoszabb összefüggő műsorok nemigen vannak.

SD-ben lényegesen helytakarékosabb a dolog - valójában felvenni csak (!) megtekintésre éppenséggel elég lenne a "HD-ready" felbontás is.

 

Apropó, ha már szóbajött: a sugárzott műsorok 90 % olyan képminőségű (beleértve a studió-felvételeket is, ami botrány), hogy még az SD minőség is erős túlzás a számukra.

 

Eszem megáll, hogy milyen rohadt-trehány anyagot képesek kiadni a kezükből.

 

Még arra sem képesek, hogy egy rohadt-egyszerű, 2 kamerás stúdió-beszélgetésnél azt a rohadt fehéregyensúlyt összehangolják a 2 kamerán: a riporter feje tök kékes, olyan 3200 K°-os... de amikor viszont a kép az alanyra vált, a másik kamera meg valahol 6-8000 K-ra van állítva, mert majd kigyullad a fószer feje, olyan vörös.

 

Ezt ott nem látja az ügyeletes képmérnök?

 

(ez költői volt, mert költségkímélés okán, újabban 1 (azaz egy darab) ember vezényli le az egész adást - hangot-képet mindent - ugyanabból a kép-és hangmérnöki vezérlőből, ahol régebben még min. 3 szakember ült.

Nem mese, konkrétan az egyik ismerősöm ebből él - de nem ám státuszban, hanem szabadúszóként - vagyis ha van meló, behívják.)

 

Amikor megvettem ezt a TV-t, ez volt az első döbbenetem. Nagyon el voltam keseredve, hogy szar TV-t vettem - rohadt-rossz és ingadozó színekkel, stb.

 

Csakhogy van nekem egy DVBT rendszerem is - azt használom a lakókocsiba.

Na ezt gyorsan  beröffentettem ellenpróbának (egy teljesen más TV-n) - és döbbenet: ugyanolyan fos és instabil színvilágú képet láttam, mint a Samsungon - csak eddig nem figyeltem oda rá az 52 centis átlójú, 4/3 as CRT-sen.

.

Előzmény: nicko (2420)
nicko Creative Commons License 2013.10.03 0 0 2421

azért nincs szükségem külső HDD-re, mert eleve a tv médialejátszója elég gyengécske (avi, mkv-hoz jó semmi másra 24p filmhez meg alapból nem) van BD íróm, BD-RE lemezem és egy nagyon jó kis belépő szintű Pio 150 3D BD lejátszóm...teljesen más a képi megjelenés ha tv-n nézem usb-ről vagy ugyanazt a filmet a pio usb-ről..műszer sem kell hozzá akkora a különbség szemmel láthatólag.

Hiába no céleszköz ezért van, másik meg pr. okból :)

Előzmény: Doky586 (2419)
nicko Creative Commons License 2013.10.03 0 0 2420

oldalt van nekem is :)

 

Tehát a pendrive a legdrágább arányaiban..

lehet viszont csak 4K volt szemben a 22K-val :)

Előzmény: Doky586 (2419)
Doky586 Creative Commons License 2013.10.03 0 0 2419

USB-HDD esetén 60cm a saját kábele (2407) amin a miniusb csatlakozó van, ezt egy 80cm hosszú hosszabbítóba (2413) dugva már másfél méteres (1.4m) kábelen lóg...

 

Egyébként másfajta TVm van, könnyen oldalt kényelmesen hozzáférhetők az USB csatik.

 

A ma kapható 2,5-es vincseszterek ára 500 G=17 ezer (=34Ft/GB), az 1 T= 22.000 Ft. (=22Ft/GB) Egy 32G-es pen meg 8-9 ezer Ft (=280Ft/GB).

Tehát a pendrive a legdrágább arányaiban..

Előzmény: nicko (2416)
GPS Creative Commons License 2013.10.03 0 0 2418

 

"a 2,5" portable vinyókat hurcolják tv és pc/laptop között ott is ajánlott."

 

Hát pedig vannak ilyen emberek is - akik mondjuk a letorrentezett 200 filmjükből választanának valamit az este hangulatának megfelelően (és a mocsadék, zsinórban-nézhetetlen TV-műsoroknak köszönhetően).

 

A "PC-ről - hálózaton a TV-re" üzemmód még nem kristálytiszta nekem  - de majd beleásom magam ebbe is.

.

Előzmény: nicko (2416)
nicko Creative Commons License 2013.10.03 0 0 2417

Aki nem örökre dugja be a háttértárat a TV-be (mert mondjuk most pont nincs 20 rugója egy vinyóra) - annak jól jön a hosszabító, mert nem kell hátul szöszmötölni a sötétben.

 

igen ez is egy érv..ott van a tv talpa mellett nem kell molyolni a sőtétben a tv aljzattal.

Előzmény: GPS (2415)
nicko Creative Commons License 2013.10.03 0 0 2416

mert én csak egy 8GB-os pent használok (csatorna lista mentés, visszarakás, néha pvr funkció vagy gyorsba rárakok filmet, sorozatokat amit megnézek, ha nem akarom DLNA miatt a PC-t bekapcsolva hagyni késő este. vagyis ki-be huzigálom és ilyen esetekre erősen javallott a hosszabbító használata.

D széria mikor kijött 2011-ben bizony jó páran ezt csinálták hosszabbító nélkül és az USB aljzat meg is lazult a tévében..az egy más történet ha a HDD fixen rá van kötve.

de a 2,5" portable vinyókat hurcolják tv és pc/laptop között ott is ajánlott.

Előzmény: Doky586 (2414)
GPS Creative Commons License 2013.10.02 0 0 2415

 

Pár észrevétel usb3, vinyókábel, stb- ügyben.

 

1) USB 3-ast nem azért vesznek manapság az emberek, mert annyira sietős lenne nekik - hanem azért, mert már nem kapnak mást.

 

2) A ma kapható 2,5-es vincseszterek ára 500 G=17 ezer, az 1 T= 22.000 Ft. Egy 32G-es pen meg 8-9 ezer Ft.

 

3) Természetesen 2-es porton, nem fog 3-as sebességgel menni az eszköz - ez evidens.

 

4) Lehet hosszabbítót használni, működik is. Csak minőségi kell, nem filléres, kutyaütő darab. Sőt, USB3-ra is létezik hosszabító, az 1,9 m-es az cirka 1 ezer Ft.

 

Aki nem örökre dugja be a háttértárat a TV-be (mert mondjuk most pont nincs 20 rugója egy vinyóra) - annak jól jön a hosszabító, mert nem kell hátul szöszmötölni a sötétben.

 

A vinyóból való kábel-kihúzgálást (pláne 3-as USB-nél) meg erősen nem ajánlom - főleg, hogy akkor még kell egy másik kábel is, ha máshol is akarja használni a vincsesztert.

.

Előzmény: Doky586 (2412)
Doky586 Creative Commons License 2013.10.02 0 0 2414
Én nem használok hosszabbítót mégsincs semmi baja az usb aljzatnak. ;-)
(tudom van aki egy laptopot is a pendrivenál fogva emel fel:)

minek amúgy hosszabbító? a hdd-ből is ki lehet húzni a kábelt.
Előzmény: nicko (2413)
nicko Creative Commons License 2013.10.02 0 0 2413

Hosszabbítókábel: ilyesmiket szerintem nem tolerál egyik TV se.

 

nálam egy 80 cm hosszú (valamikor ericsson mobilhoz vett BT-hoz kapott USB hosszabbító) van a tévébe dugva állandó jeleggel, ha használom a pent akkor ne a tv csatiját tegye tönkre a ki-be huzigálásokkal. semmi gond vele.

és erősen ajánlott is mert ezek a csatlakozók nem valami tartósan vannak rögzítve az alaplapra.

 

Előzmény: Doky586 (2412)
Doky586 Creative Commons License 2013.10.02 0 0 2412

Megmondtam: hogy olyat vegyél amit egyszer bedugsz a tv-be és ott is hagyod. Hosszabbítókábel: ilyesmiket szerintem nem tolerál egyik TV se.

Én ezelőtt 2éve beledugtam egy 250MB-os 2,5" hdd-t és még nem húztam ki..  A tv úgyse használja ki a nagy sebességet, nincs szüksége usb3-ra, csak usb2-re, így nemis tesznek rá.. Ahoz hogy usb3 működjön mind a PC-n mind az usb háznak usb3-asnak kell lennie, különben nem gyorsabb.

Előzmény: GPS (2407)
kobolf Creative Commons License 2013.10.02 0 0 2411

ÜDV!

Mobil internetet usb sticket smart tvn tudom használni számitógép nélkül?

Van erről valakinek tapasztalata.

nicko Creative Commons License 2013.09.29 0 0 2410

pasz..szar a médialejátszója a tévédnek..

megnézted progival milyen mkv az?

Előzmény: nyefeg (2408)
nicko Creative Commons License 2013.09.29 0 0 2409

Csak halkan jegyzem meg, hogy annak, aki kitalálta ezt az USB3-ast... hát annak én külön küldenék egy dalt.

Hát brávo. A rohadt-nagy sebességnövekedésből egyelőre semmit se látok - de a hátrányából már igen.

 

az USB 3-ért inkább a samut tedd felelőssé, hogy 2013-ban miért USB 2 csatit rak a tévébe, miközben ő is gyárt SSD-t USAB 3-al illetve 54Mbit/s wifit rak még mindig bele?

Előzmény: GPS (2407)
nyefeg Creative Commons License 2013.09.29 0 0 2408

akkor miért lehetséges, hogy 3 évvel fiatalabb Samsung TV lejátsza

Előzmény: nicko (2406)
GPS Creative Commons License 2013.09.29 0 0 2407

 

No, kipróbáltam én is a particiós mutatványt - és megy.

 

A tegnap vettem egy 1 terás, 2,5-es, Toshiba vinyót, abból leparticionáltam 100 gigát és felkináltam Samu barátunknak.

Becsületére szóljon, hogy látta a particiókat és kizárólag csak a 100 gigást formatálta le nekem - és működik is a dolog.

 

Csak halkan jegyzem meg, hogy annak, aki kitalálta ezt az USB3-ast... hát annak én külön küldenék egy dalt.

Kiderült, hogy kizárólag csak azon a 60 centis kanócon működik - hosszabítót (még rövidet sem!) lehet használni hozzá.

 

Tehát ha ki-be húzgálja az ember, akkor, vetőthet a TV mögé. Kíváncsi lennék, hogy oldják ezt meg azok, akik falra szerelik a cuccot?

 

Hát brávo. A rohadt-nagy sebességnövekedésből egyelőre semmit se látok - de a hátrányából már igen.

.

Előzmény: nicko (2388)
nicko Creative Commons License 2013.09.29 0 0 2406

nézd meg Tsmuxer progival az mkv Level@ milyen...általában ha nem 4.1 azokat nem játsza le a tévé.

Előzmény: nyefeg (2405)
nyefeg Creative Commons License 2013.09.29 0 0 2405

Sziasztok, SAMSUNG UE46F5300AWXZH SMART LED TV-m az MKV kiterjesztésű filmek közül csak néhányat játszik le. Az indítás után az üzenet "a kiválasztott fálj jelenleg nincs támogatva". Ugyan ezeket a filmeket a barátom 3 éves Samsung tévéje lejátsza. Várom a segítséget.

nicko Creative Commons License 2013.09.28 0 0 2404

keversz dolgokat :) az a 200Hz az a CMR ami különböző képjavítókkal éri el a tévéd. (50Hz-es tv-nél előszerettel írják 100Hz de az csak a CMR értéke) ugyan így van a 400/600/800Hz ez mind CMR érték nem motion rate. LG-nél már asszem 1000-nél járnak pr. okokból :)

 

50 Hz - két kép közé egy fekete kép kockát rak.

100Hz - két kép közé egy harmadik képkockát rak

ebből adódnak, hogy gyors mozgásos jelentnél a valós 100Hz-nél folyamatos a kép.

 

ezen kívűl az 50Hz-es tévékbe gyengébb elektronikát is építenek be. 5xxx és F6200

 

viszont 7000-től felfelé már valós 200Hz-esek a tévék.

 

szóval nyugtasd magad azzal, hogy valós 100Hz-en nézed azt amit leírtál, ha nincs bekapcsolva a led mozgás, éljavítás stb. és a motion nem "ki" állásban van. :)

Előzmény: GPS (2402)
nicko Creative Commons License 2013.09.28 0 0 2403

értem. nos ezt nem most szerezhették ha megnézed a link címében a dátumot és még olcsóbb is volt. viszont azóta digikábelesek veszik mint a cukrot...ha egy üzlet egyszer beindul :)

http://koscso.blog.hu/2011/07/21/techwood_dvb_c_tuner_kabel_digitalis_adasokhoz_8_500ft

Előzmény: GPS (2401)
GPS Creative Commons License 2013.09.28 0 0 2402

 

Az enyém is (állítólag) 200 Hz-es.

 

De a rómán Samsung-májerek szerint ez ordas kamú - mert a képváltás továbbra is az alap 50 Hz, csak a gyorsmozgásos jeleneteknél emulál valami nagyobb frekvenciás (up to 200 Hz) feldolgozást az elmosódás csökkentésére.

Tehát tuti nem 200 Hz-es frissítésű képet látunk, amikor pl. bemutatják az evolventikusan-huzagolt, távolról-belőhető, extra-nedvszívó kapacitású  hüvelytampont...amit 100 fogorvosból legalább 98 (lefizetett) orvos is ajánl.

.

Előzmény: nicko (2400)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!