Keresés

Részletes keresés

vsiivz Creative Commons License 2005.10.31 0 0 9613
irj egy e-mail-t nekem
megprobalok segiteni
Előzmény: kovacszola (9612)
kovacszola Creative Commons License 2005.10.31 0 0 9612

Hali !

Már ezt is próbáltam. Mit gondolsz tudom törölni magam az eBAY-ról ? Ha igen hol és hogyan ? Ezután újra kezdeném a regisztrálást. 

Előzmény: raider (9609)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.10.31 0 0 9611
Szia ! 2 db vettem a motorkerékpárokból, egyet magamnak egyet pedig eladásra hoztam. 2005-ös mind a kettő. Az egyik amit vettem sérült volt, az oldalára dölt... Aktől vettem nem szállitottak "worldwide" de felhivtam Öket, mondtam nekik hová kelle az USA-n belül elszállitani hogy be tudjam konténerezteni a motorokat. - Semmi gond nem volt elszállitotta, mondta hogy ennyi és ennyi plussz költség stb stb... Konténer 5 hét alatt volt itt én intéztem a vámot forgalombahelyezést is...nem volt macerás.. Igen, képek álltak csak rendelkezésre a motorokról, de megfelelt az állapota a leirásnak.... nem volt semmi rejtett plussz sérülés, hiba stb..stb..
Előzmény: __BB__ (9606)
Flex Creative Commons License 2005.10.31 0 0 9610
Mivel Hongkongból jön, ezért meg fogják vámolni. Az ajándék besorolást nem mindig veszik figyelembe a vámon, de így is csak a vámmentes értéknél csak kicsivel drágább cuccokat vámmentesíthetsz, a drágább eszközök már hiába jönnek ajándékként. Ja és a vámmal növelt értékre még rájön az ÁFA.
Előzmény: cigaro (9604)
raider Creative Commons License 2005.10.31 0 0 9609
Ezt nem értem. Helyedben megpróbálnám azért pl. más emailcímmel is, hátha az a baja.
Előzmény: kovacszola (9607)
wattts Creative Commons License 2005.10.31 0 0 9608

Hali!

Visszatérítést tudok fogadni bidpay-el vagy moneybookersel?

Köszi

kovacszola Creative Commons License 2005.10.30 0 0 9607
Így is próbáltam nem sikerül.
Előzmény: raider (9594)
__BB__ Creative Commons License 2005.10.30 0 0 9606

Saját részre vetted itthonra, esetleg látatlanban ?

Vámolás, forgalombaállítás nem volt gázos ?

Előzmény: Bering de la Cruz (9605)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.10.30 0 0 9605
Motorkerékpárt vásárlás előlegét fizettem kártyával 4.800.- USD-T on-line... Mindig attól függ hogy ki az eladó.....Semmi gond nem volt.. De vásároltam már "credit card over phone" 400-500 USD-ért , mondjuk ez utobbi a "card not present" kártyás vásárlási kategória és ezt nem minden VISA ill MASTERCARD-T kibocsájtó hazai bank engedélyezi, de ez csak technikai jellegű dolog a kibocsájtó banknál, illetve gondolom biztonsági okokból van igy beállitva...
Előzmény: vsiivz (9600)
cigaro Creative Commons License 2005.10.30 0 0 9604
Kösz Flex. És azt nem tudod hogy Áfá-t kell-e fizetni? Valami olyat hallottam hogy a postai csomagra ha ráteszi a feladó a "gift" (ajándék) besorolást, akkor nem vámolnak meg. Szóval lehet olyan hogy kifizetem az árut, elküldik, de a csomagot nem vehetem át mert nincs kifizetve az áfája? A PayPal-lel van tapasztalatod? Vagy jobb az egyszerű banki átutalás?
Előzmény: Flex (9603)
Flex Creative Commons License 2005.10.30 0 0 9603

Mindenképp írj az eladónak a licit ELŐTT, hogy hogyan és mennyiért szállít Magyarországra. Ha ott megállapodtok, akkor ahhoz már tartania kell magát. Ha csak úgy licitálsz és megnyered, akkor ő simán mondhatja hogy a legdrágább és leggyorsabb úton szállít, te meg fizetheted a sok tízezret a szállításért.

Az ebayen keresztüli levelezés a későbbiekben bizonyíték lesz ha probléma van. A 95% feletti feedback egész jó, mindig lesz néhány ember aki negatív feedbacket ad akármiért is, így nem a 100% a lényeg. 6000 feletti kereskedésnél már nagyon nem szívat az eladó, mert vszeg ebből él....

 

Előzmény: cigaro (9601)
Flex Creative Commons License 2005.10.30 0 0 9602

Tudod azt gondoltam, hogy ha egyszer a másfél eurót levonták, akkor nagy bajban nem lehetek ha megnyertem egy licitet (kemény 5 eurós tárgyra), valahogy majdcsak eljut a pénz az eladóhoz. Szerintem még elég kultúráltan is álltam hozzá, nem egyből azzal kezdtem hogy jajj megnyertem mit csináljak.....ennyit a "tudatlanságról", kösz a hozzáállást.

Amúgy megnyertem, paypal pedig levonta a virtuális OTP webkártyámról az összeget, már az eladónál is van. Engem a Paypal oldalán a balance összeg kavart meg, nem tudtam hogy attól még hogy oda nem lehet feltölteni pénzt, azért a bankkártyán keresztül levonják és minden megy ahogy mennie kell.

Előzmény: vsiivz (9595)
cigaro Creative Commons License 2005.10.30 0 0 9601
Helo! A vásárlói vélemények szerintetek valósak az ebay-en? fényképezőgép objektívet készülök venni egy brit cégtől, aki követlenül hongkongból küldi az árut. Az elégedettségi mutatójuk kb 6000 ezer vásárló alapján 96,4%. Ez elég jó? Mi a helyzet a vámmal? Lehet kérni hogy ne posta, hanem más csomagküldő szolgálat hozza? Vagy ez az eladótól függ, hogy van-e szerződése ilyen céggelÚgy tudom nagy értékű dolgot nem érdemes a postára bízni... Még nem rendeltem ebay-en soha, tanácsokat kérnék...köszi
vsiivz Creative Commons License 2005.10.30 0 0 9600
(hozzatartozik az igazsaghoz az, hogy a netes vasarlasaim altalaban kis ertekuek; par szaz dolcsinal meg sosem utaltam nagyobb osszeget; valoszinuleg en is paraznek egy millios osszegu utalastol) :o)
Előzmény: vsiivz (9599)
vsiivz Creative Commons License 2005.10.30 0 0 9599
nekem az otp-nel van a szamlam
ott ajanlottak ezt a konstrukciot
ha jol emlekszem, hogy havi 800 ft-ert kaptam a netes kartyam
az kulon bankszamlakent funkcionalt
beallitottam, hogy nem mehet minuszba
online tudtam utalni a fo szamlarol a netesre a kivant osszeget
(illetve mindig kicsivel tobbet, nehogy keves legyen)
nagyon kedveltem
csak a wu egy ideje mar nem fogadja el a mastercard-ot

amiota az e-bay megvette a paypal-t nincs visszeeles
erre kulonosen ugyel az e-bay
Előzmény: eddieDSM (9598)
eddieDSM Creative Commons License 2005.10.30 0 0 9598

vsiivz!

..de a lényeg az hogy akkor tudom biztonságban ha az és annyit tud csak levonni a számláról, akinek amennyit engedtem. A többi esetben ki vagyok szolgáltatva..

 

Ez a CIB cucc nem rossz, de ehhez nyitnom kell egy folyószámlát is, amire befizetek időnként, mert a külső bankról utalás elég költséges. Online átrakom a folyószámláról az internet kártyára alkalmanként a szükséges összeget. Gondolom ez működik.

Előzmény: vsiivz (9596)
eddieDSM Creative Commons License 2005.10.30 0 0 9597

..én meg egy időben Paypal-os visszaélésekről olvastam.. :-o

(bár már nem emléxem a részletekre)

Előzmény: vsiivz (9596)
vsiivz Creative Commons License 2005.10.29 0 0 9596
nekem hosszu evekig semmi bajom sem volt az otp virtualis kartyajaval
csakis azert szuntettem meg, mert mastercard, es a western union nem fogadta mar el
a paypal viszont eleg biztonsagos ahhoz, hogy nem legyen szukseg koztes megoldasra: a bankszamlamhoz rendeltem az accountot
Előzmény: raider (9593)
vsiivz Creative Commons License 2005.10.29 0 0 9595
igazabol eleg hihetetlen, hogy regisztralas utan elkezdesz licitalgatni es ezaltal nyeregetni ugy, hogy fogalmad sincs a hogyan-tovabbrol
EZT kerested
Előzmény: Flex (9588)
raider Creative Commons License 2005.10.29 0 0 9594
Nem lehet h alfanumerikus kell neki, szám és betű egyszerre? Vagy olyat használsz? Ékezet nincs benne ugye?
Előzmény: kovacszola (9590)
raider Creative Commons License 2005.10.29 0 0 9593
OTP-t én sem erőltetném.....egyébként télleg a CIB-et javasolják sokan (így mrqb is), szerintem hallgass rájuk. Mondjuk nekem egyetlen számlám van, és azt használom egy ideje mindenre, de még semmi bajom nem volt (lehet, szerencsés vagyok?).
Előzmény: eddieDSM (9587)
sylvike Creative Commons License 2005.10.29 0 0 9592
Ha jól emlékszem azt az 1,5 EUR-t jóváírják az első vásárlásnál.
Előzmény: Flex (9588)
sylvike Creative Commons License 2005.10.29 0 0 9591
Rákattintasz az a megnyert dolognál a "Jetzt bezahlen"-re, kitöltöd, hogy mennyi a szállítási díj (előfordulhat, hogy a zeller már kitöltötte helyetted), kiválasztod a fizetési módok közül a PayPal-t, beírod a jelszavad és elküldöd. Még üzit is írhatsz hozzá, ha akarsz.
Előzmény: Flex (9588)
kovacszola Creative Commons License 2005.10.29 0 0 9590
MasterCard kártyám van. A hibaüzenet szerint nem felel meg a jelszó a regisztrációnál. Semmit nem fogad el, pedig 8-20 karakter közötti, és nem használok szimbólumot.
Előzmény: raider (9585)
mrqb Creative Commons License 2005.10.29 0 0 9589
CIB Bank, internet kártya. Csak annyit teszel rá, amennyit az internetes vásárlásra akarsz költeni. Díja nincs, külön számla- és kártyaként műxik.
Előzmény: eddieDSM (9587)
Flex Creative Commons License 2005.10.29 0 0 9588
Ha megnyertem egy licitet, akkor paypal-lal hogy fizetek? Megadom a licit adatait és levonják a bankkártyámról az összeget? (a 1.5 eurót már sikeresen levonták). Vagy valahogy utalnom kell a paypal számlámra pénzt? Ha ez utóbbi, akkor hogyan? A helpet bújom de nem találtam megoldást...
eddieDSM Creative Commons License 2005.10.29 0 0 9587

raider!

..úgy tudom, volt ilyen a K&Hnál, de megszűnt. Az OTP-t annyira nem erőltetném... :o

 

Az nem lenne baj ha olyan lenne, amihez nem kell a nyitott számlán min.összeget tartani.

 

És más biztonságos megoldás, ha ez nem megy? (pl. SMSkérős vagy ilyesmi?

Olyat tudok hogy küld SMS-t utólag, de az nem OK)

Előzmény: raider (9586)
raider Creative Commons License 2005.10.29 0 0 9586
Elvileg OTP banknál van ilyen, de lehet hogy másoknál is, volt róla szó korábban. De nyilván lehet könnyen emulálni a dolgot egy tetsz. utólagos számlanyitással és alkalmankénti feltöltéssel.
Előzmény: eddieDSM (9584)
raider Creative Commons License 2005.10.29 0 0 9585
MIlyen hibaüzzenetet kapsz a PayPal-tól? Milyen hitelkártyával akartál regisztrálni?
Előzmény: kovacszola (9581)
eddieDSM Creative Commons License 2005.10.29 0 0 9584

Üdv ebayerek!
Lehet hogy már volt, elég nekem egy "könyvjelző" válasz helyett..

 

Ma itthon milyen lehetőségek vannak biztonságos ebayes vagy más netes vásárlásra?

Olyan kellene ami EUban és USAban is működik.

 

Olyasmire gondolok mint  virtuális (al)számla, amire netbankon keresztül tudok azonnal annyit utalni, amennyit költeni akarok, hogy a számlaszámról többet nem lehessen levonni.. Esetleg olyanra ami SMS-ben engedélyt kér tőlem mielőtt levonják az összeget (átutalásnál egyes netbankoknál működik).

 

KÖSZI

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!