Keresés

Részletes keresés

NeomatiK Creative Commons License 2008.09.17 0 0 1129

"azzal csak éppen nem esik le a falazóelem az előző sorról. "

 

Mit értesz ez alatt?

Előzmény: gefin (1128)
gefin Creative Commons License 2008.09.17 0 0 1128

Képzeld, elolvastam......

És akkor had világosítsalak fel, hogy a vékonyágyazatú (3mm) habarccsal csak NF-es falazót lehet rakni, de NF-es falazót bármivel! Akár sima mész-cement alapú habarccsal is!

Némi építőipari tapasztalatom alapján azt tudom mondani, hogy a legkisebb repedés esélye a vastagabb habarcsnál van, mert ott rendesen be tud ágyazódni a falazóanyag az előző sorra. Szerintem ez így van. Mi hőszigetelő habarccsal raktuk, de az 5mm-es fogazású habarcsterítő szánkó egy vicc szerintem......... Na, azzal csak éppen nem esik le a falazóelem az előző sorról.

Előzmény: la_co (1127)
la_co Creative Commons License 2008.09.16 0 0 1127
tök egyszerű lenne, ha olvastad volna a termékismertetőket. vagy a vékonyágyazatú vagy a ragasztó, vagy nf-es vagy sima ytong nem mindegy melyikhez mit használsz! nekem nf-es van, ahhoz vékonyágyazatú kellett, a simát asszem mindkettővel lehet rakni, már nem emlékszem pontosan, de: xella.hu :) ha még nem késő
Előzmény: gefin (1126)
gefin Creative Commons License 2008.09.16 0 0 1126

Miért is lesz problémás az épület, ha nem 5mm-es a fuga?

Ezt kifejthetnéd bővebben.

Előzmény: memorix (1124)
NeomatiK Creative Commons License 2008.09.16 0 0 1125
Tényleg margha profi a kőmíjesed a támában! Sajnos te vagy az áldozata. Van a munkáról papír? Mert akkor még lehet valamit keresni.
Előzmény: balek100 (1121)
memorix Creative Commons License 2008.09.16 0 0 1124

Ha kihagytad a vasat akkor repedni fog idővel..."Gyurcsányi szavakkal elkurtad"

 

Azon a vastagabb vakolat sem segít...egy picit a jobb minőségű vakolat erősítő hálóval vagy rabic hálóval tudod részlegesen korrigálni a be nem tartott technologiát....

 

Ha nem az 5 mm hőszigetelő ragasztót alkalmaztátok akkor is problémás lesz az épület...pláne ha nem volt egyenes a szerelő beton amire a falat rakták...

 

 

Előzmény: balek100 (1121)
nagy ivó Creative Commons License 2008.09.16 0 0 1123
Épp a hasonló magasságú parapettek hajlamosak a repedésekre, amit a gletteléskor beágyazott háló nem biztos, hogy elbír.
Előzmény: balek100 (1121)
la_co Creative Commons License 2008.09.15 0 0 1122

A vas kell. elő van írva, nem olvastad a gyári leírást? Én 2 szál 10-est futtattam az ablakok alá...

A glettelésről... engem mindenki hülyének néz, hogy 1 cm vakolatot raktam a falakra. Nem hiszem, hogy elég átglettelni, mert festés után szépen kiadja az elemek körvonalait.

Előzmény: balek100 (1121)
balek100 Creative Commons License 2008.09.15 0 0 1121

Köszi a választ!

 

A vas kimaradt, de a parapet magasság mindössze 110 cm, és a fal 30 vastag, így gondolom nem gond, hogy kimaradt. A purhab jó ötlet.

Kösz!

 

Üdv

 

nagy ivó Creative Commons License 2008.09.10 0 0 1120
A réseket fújd ki púrhabbal, a többi az stimmel. Tettetek szálvasakat a parapettek utolsó sora alá?
Előzmény: balek100 (1119)
balek100 Creative Commons License 2008.09.09 0 0 1119

Sziasztok!

 

Kérdésem a következő: rutintalan kezdőként vágtam bele egy építkezésbe. Ytong falat rakattam a kőművesemmel, aki előtte megesküdött, hogy profi a témakörben. A végeredmény egészen borzalmas lett. Az egyes elemek között néhol kb 1 centis réseket hagyott, mondván úgyis megy rá vakolat. A fal legalább egyenes,azzal nincs gond... Kérdésem a köv: nem vakolni, hanem glettelni szeretném a falakat, ekkora réseket elbír a glettanyag? Ha lehet, akkor gondolom hálozni kell, vastag glett, elötte impregnáló a falra, a végén vékonyglett.

Helyes az elképzelés?

 

Előre is kösz!

 

memorix Creative Commons License 2008.09.05 0 0 1118

Legalább 8-14 cm -s EPS hőszigetelőt érdemes rá rakni....

 

Ha a fehér EPS-80 -t használod akkor olyan mintha téglára raktad volna...a pára gazdálkodását lezárod...nincs baj vele...

 

Ha kőzetgyapotot, baumit open használsz akkor jobb a pára gazdálkodása...a hőszigetelés vastagsága itt bármi lehet...de gazdaságilag akkor is 8 cm érdemes inditani...

 

Mivel igy is úgy is kell a pára kérdést megoldani, igy teljesen mindegy melyik megoldást használod...

 

Tudni kell, hogy a közetgyapotos megoldás nagyon drága még nobasil esetében is...igy javaslom , hogy 12 cm EPS -t rakjál fel...

Előzmény: 115 Gábor (1117)
115 Gábor Creative Commons License 2008.09.05 0 0 1117
sziasztok,
az lenne a kérdésem hogy mivel érdemes szigetelni a 38as ytongbol
készült házat?

azt hallotam hogy nem lehet csak közetgyapot szigetelést rátenni.
ez igaz?

köszönöm
fizzika Creative Commons License 2008.08.02 0 0 1116
Én a legolcsóbb vidialapkás körfürésszel bevágtam az ytongot kétszer, majd favésővel kitörtem. Azért egy jó minőségű pomaszk kell hozzá! :)
Előzmény: Dzseem (1108)
NeomatiK Creative Commons License 2008.07.28 0 0 1115
Nem jobban mint a gépet tartani és tolni és utána kivésni a két horony közti anyagot. Időben is gyorsabb a kézivel dolgozni, áram sem kell, zaj sincs.
Előzmény: tifabian (1114)
tifabian Creative Commons License 2008.07.27 0 0 1114
Gondolom amire a komplett elektromos és vizhálózatot kivágod evvel a horonyhúzóval, addigra azért belefáradsz.
Előzmény: NeomatiK (1113)
NeomatiK Creative Commons License 2008.07.26 0 0 1113
A kézi horonyhúzóval gyerekjáték a hornyot kialakítani, nem kell hozzá nagy erő, és nem nyeled a port közben. Gépet csak fúráshoz érdemes használni.
tifabian Creative Commons License 2008.07.26 0 0 1112
Amit én irtam az nem gép. A Construmán mutatták, elég egyszerűnek tünt a használata, bár jó fizikum ( erő ) kell hozzá. www.xella.hu - épitési rendszer elemei - letöltés- 5.oldal - kézi horonyhúzó. Ha jól emlékszem pár ezer forint volt.
memorix Creative Commons License 2008.07.25 0 0 1111

Iparit lehet vásárolni pár száz ezerér porszivóval...amatőr célű gépeket nem ismerek és nem hinném, hogy gépkölcsönzőbe lenne ilyen ha meg van akkor napi 15eFt alatt nem biztos, hogy kiadnák... a jobb korongok a legdrágábbak...amúgy a villanyszerelő topikban kérdez rá majd mondanak neked márkát és helyet is....

 

Itt néz körül:

 

http://www.google.hu/search?sourceid=navclient&ie=UTF-8&rlz=1T4ADBF_enHU230HU230&q=ytong+horony+mar%c3%b3+

Előzmény: Dzseem (1110)
Dzseem Creative Commons License 2008.07.25 0 0 1110
Néztem én is az Ytong honlapot. Sőt, ajánlatot is kértem ilyen gépre, de ott igazából csak lyukmarót tudtak ajánlani. Nekem pedig elektromos csövezetek, hosszanti horonymarásához kellene gép. erről írtál te is?
Előzmény: tifabian (1109)
tifabian Creative Commons License 2008.07.24 0 0 1109
Hello! Mi is most fogunk Ytongból épiteni.A gyártó honlapján vannak az Ytonghoz kifejlesztett speciális szerszámok ( kézi horonymaró is ). A Construmán megmutatták, hogyan kell használni. Én még nem próbáltam, ott úgy tünt, hogy elég jól használható.   
Előzmény: Dzseem (1108)
Dzseem Creative Commons License 2008.07.24 0 0 1108

Sziasztok!

 

Ytong és ehhez hasonló falazatokben kell hornyot vésnem. ehhez jelenleg, csak nagyon magas fordulatszámon működő gépem van. De tudom, hogy létezik, speciálisan erre kifejleszett horonymaró gép. Tuna segíteni valaki, hogy hol érdeklődjek utána? Esetleg konkrét márka vagy tipusnév is jól jönne.

NeomatiK Creative Commons License 2008.07.07 0 0 1107
Nálam a szerelőbeton be van vasalva síkhálóval, nincs neki külön alap. Elég kicsi a válaszfalból adódó terhelés. Ha nálad is be van vasalva és 10cm vastag, akkor baj ebből nem lehet.
Előzmény: gefin (1106)
gefin Creative Commons License 2008.07.07 0 0 1106
Ytong 10cm-es válaszfal alá kell valami alap, vagy elég a szerelőbeton és arra falazni?
NeomatiK Creative Commons License 2008.06.17 0 0 1105
A 30-as oldala fekszik, hiszen ez a méret adja a falvastagságot. Ettől függetlenül elfordítva is ugyanaz a nyomószilárdsága egységnyi_felületre(!!!) vonatkoztatva, mert homogén a falazóanyag.
Előzmény: Zeszter79 (1103)
Zeszter79 Creative Commons License 2008.06.17 0 0 1104
...ide mégsem írtam korábban, másoltam a szöveget, és nem töröltem ki ezt a sort... :):):) bocsi...
Előzmény: Zeszter79 (1103)
Zeszter79 Creative Commons License 2008.06.17 0 0 1103
Helló!

Régebben már írtam ide, mert problémám volt a "kőműves szakemberek" által felépített előszobánkkal. Több probléma is van: kicsi az alap, körbefalazták mindenféle hézag nélkül a gerendákat, és most egy új felvetés szerint az ytongokat is rosszul fektették. Ezzel kapcsolatban lenne az a kérdésem, hogy a 30-as ytongot hogyan kell rakni? 30 cm-es oldala fekszik, vagy a 20 cm-es (állítólag nem mindegy a teherbírás és -eloszlás szempontjából)?

(Valsózínű, bontani kell, de erre azért kíváncsi vagyok...)

Köszi, Eszter.

szbernadettsz Creative Commons License 2008.05.26 0 0 1102
Köszi az eddigi jótanácsokat, mindent kinyomtattam magunknak :)
Telekadottságok miatt kisebb lesz sajna a házikó, de még így is egészséges méretei lesznek a hálóknak, ami szerintem nem annyira lényeges, mival oda úgyis csak aludni jár az ember...viszont ennyivel is csökken a költség. Ez is valami.
viktor a takarító Creative Commons License 2008.05.14 0 0 1101

szvsz nem érdemes egy keskeny házat tervezni, csak akkor, ha a telek nem enged mást. A helyiségek elhelyezése vagy mérete bánja az eredményt.

egy közbenső főfallal gond nélkül benne van az 5 méteren belüli fesztávban, és kettőzés sem kell (max oda, ahol esetleg majd a tetőrbén falat akarnak, vagy valami tervezett nehéz dolgot). a könnyűszerkeztetes válaszfalhoz képest (min. 14 cm) nem nagy különbség egy 25 cm-es fal pl kisméretű tömör téglából, de szerintem a 28cm is belefér. E gerendából létezik erősebb változat (EE vagy mi, a BVM Épelem honlapján fennvan minden), azt is lehet használni. A statikai tervmindenképpen hasznos, ha nagy a fesztáv és/vagy tetőtér-beépítés is lesz.

Előzmény: fizzika (1100)
fizzika Creative Commons License 2008.05.13 0 0 1100
Tisztázhattok a tervezővel alapdolgokat, mit szeretnétek és mit nem. Ne akkor mondjátok neki a dolgokat, amikor kész tervel áll elő. Sokat meg lehet spórolni egy főfal elhagyásával, mert nem kell hozzá alap, nem kell a fal, nem foglalja a helyet.
A 6,6m-es E gerendás födém egy szabványos engedélyezett födém. Annyi van vele, hogy duplán kell rakni a gerendákat(már 5,4m-től) és statikus szakvélemény kell hozzá(6m-től kell). Szerintem álljatok a tervező elé egy konkrét mérethelyes rajzzal. Vegyetek elő egy négyzetrácsos füzetet és mérethelyesen rajzoljátok fel a házat(akár több variációban is). Így könnyebb lesz a tervezőnek is, meg nektek is. A tervező véleményét természetesen fontoljátok meg, de ha nagyon nem tetszik amit ajánl, akkor mondjátok meg neki. Ha ezek után is köti az ebet a karóhoz, de ti meg vagytok győződve az igazotokról, inkább váljatok meg egymástól békében és nézzetek egy másik után. Természetesen a kötelező előírásokat ő tudja, az ajánlott méreteket is. Azért jó az az alaprajz, mert ott eléggé jól ki vannak dolgozva a méretek. Próbáljátok az egyik méretet 6,6m-be belekanalazni, a másik méret akár nőhet is (a pénztárcátok bánja).
Előzmény: szbernadettsz (1099)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!