Keresés

Részletes keresés

laveusa Creative Commons License 2005.06.18 0 0 247
Szia.Megköszönném,ha megjöttél beszámolnál részletessen.Érdekelne a szállás ár,strandok,látnivalók,árak.Mi jul. második felében mennénk,csak úgy elindulva 2 gyerekkel 8-9 évesek.Közben naponta olvasom az infókat is meg nézem a honlapokat.De a friss info nagyon jól jönne.Köszönöm előre is.
Előzmény: stupiddog (246)
stupiddog Creative Commons License 2005.06.18 0 0 246

hát átgondoltuk,számoltunk,tényleg 2 nap,sajnos ki fog most maradni :(

 

Én már csomagolok!!!

ilyen kérdések merültek fel közben:nagy családra azért főzni is kell,minden napra nem fér bele a tavernázás,és hát ott a felszerelt konyha,szóval ha van vkinek ilyen irányú tapasztalata...Étolaj(sültkrumpli,palacsinta,fasírt stb.-ezekhez a hozzávalókat természetesen majd ott vesszük meg,de:kapható ott napraforgóolaj?,mert olívában kisütve ezeket nehezen tudnám elképzelni...)Cukor,citromlé az iszonyú mennyiségű jegesteához,ásványvíz,száraztészta,ezek szintén jók-e,nem drágábbak-e,bárhol kaphatók?Salátatálakhoz gondolom mindent megkapok,tejtermékeket is ott szereznénk be.

nem akarok én teljes spájzot cepelni,de úgy sem akarok járni,hogy vminek a hiánya vagy nagyon eltérő íze miatt rá kell szorulnunk a vendéglőzésre,amit itthon sem engedhetünk meg túl gyakran magunknak--én bármit megeszek,de a 3 gyerek sajnos még nagyon megszokásfüggő-,szóval nem szeretném,ha vki itt elkezdene gúnyolódni a magyar ételcipelési szokásokról,de örülök hogy a szállást-útiköltséget össze tudtuk hozni

 

más:időjárás,éghajlat ...mennyi meleg cuccot pakoljak? 9 napra remélem 1db/fő elég,vagy lehet ott is többnapos rossz idő nyáron? 

 

Előzmény: rudiandi (242)
mrmat Creative Commons License 2005.06.17 0 0 245

Javítanom kell magam, a szigetre közlekedő kompok menetrendjét megtaláljátok a

http://www.thassos-island.com/tourism/ferry/

honlapon.

szalámi Creative Commons License 2005.06.15 0 0 244
Talán Kalambaka :)))

Tény hogy a meteorákat én sem szeretem kihagyni. Így aztán ha tehetjük elmegyünk oda is. Akár hányszor látom mindig tetszik. Hogy mennyire azt mutatja hogy ez a képernyőn a háttérkép (persze nagyobb felbontásben) :

Előzmény: Törölt nick (243)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.15 0 0 243
Kálámbának hívják a kis falut a Meteorák lábánál :-)))
Előzmény: rudiandi (242)
rudiandi Creative Commons License 2005.06.15 0 0 242

Mi Evia szigetén voltunk nyaralni, amikor elmentünk a Meteorákhoz.Fak.kirándulás volt.Hajóval szárazföld, onnan busszal mentünk.Hát mikor megláttam nekem szemem szám tátva maradt.Én ilyen szépet, monumentálisat, meséset még életemben nem láttam.Én a női kiskolostorban és a Megaloban/Nagy/voltam bent.Csodás!!

2 évvel később szintén Evián nyaraltunk, akkor saját kocsival, saját szervezésben mentünk el.Akkor a Nagy női kolostorban voltunk.Az is nagyon szép.

Érdemes bemenni Kalambakába az ikonfestő műhelybe.Meg lehet nézni, ahogy festik az ikonokat és vásárolni is lehet.Adnak hozzás engedélyt is, amivel ki lehet hozni az országból.

A Meteorák lábánál van egy kis falu, sajnos most nem jut eszembe a neve, van egy szép kis főtere egy nagyon jó étteremmel.Végig sétálsz a konyháján és megmutogatod az edényekben, hogy mit akarsz enni.Nagyon finom kaják vannak.És mindig ott fő frissen az étel.

Ha a nagy kolostorba akartok menni, annak kedden van a szünnapja, akkor ne menjetek.

Egyébként Thassosról ez 2 napos kirándulás, de meg lehet ott aludni egy éjszakát, meret vannak fogadók és panziók.

Ha van konkrétum, ami érdekel kérdezz.

stupiddog Creative Commons License 2005.06.15 0 0 241
rudiandi,a férjem se akarja kihagyni a meteorákat,bár sztem ez Thasszoszról egynapos kirándulásnak kicsit húzós lenne.Vagy nem?Ha épp itt vagy még és van vmi hasznos infód a meteorákról,jöhet!(tudom,rákereshetnék,de lusta vagyok és ezer dolgom is van,és a személyes infókat értékelem a legtöbbre)
Előzmény: rudiandi (239)
rudiandi Creative Commons License 2005.06.15 0 0 240

Stupiddog!

Már nagyon várom, hogy indulásod és az érkezésed, mert utána már én is indulok.

Hozzad az idei infókat!

rudiandi Creative Commons License 2005.06.15 0 0 239

mrmat!

Köszi a hasznos infókat.Végre valaki tudott írni hasznosítható dolgokta is.

Mi is Go rajongók vagyunk, de Thassoson még nem jártunk, ezért az idei célunk 2hét a szigeten, előtte bemelegítésnek egy hét sartin.Biztos nagyon szupi lesz, már alig várom.Júli 4-én indulunk.Tavaly meg Pomorieben voltunk 3 hétig.Tényleg szuper hely.Úgy látszik a hasonló dolgokat értékeljük.

Meteorákat, ne hagyd ki.Mi 2x voltunk.Valami csodás.De a peloponészpszi félsziget is gyönyörű, tudom ajánlani.

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.06.15 0 0 238
Bocs, Limenária helyett Limenast érts.
Előzmény: Törölt nick (237)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.15 0 0 237
Kavala szebb, el lehet hesszelni ott egy kicsit, Keramoti (asszem ez az) egy csúnyácska kis falu. A kompra meg általában felfér az ember, én amikor utaztam, meg láttam ilyent, sohasem volt lemaradó. De ki tudja? Egyébként Limenáriába Keramotiból megy komp, Kavalából valahova a nyugati partra értek. Mi menet itt mentünk, jövet Keramotiba értünk. A kettő között van vagy 30 km...
Előzmény: stupiddog (235)
mrmat Creative Commons License 2005.06.15 0 0 236
Kullanccsal nem találkoztunk, szúnyog mint minden tengerparton van. Ugyanazokat a szereket lehet kapni, mint nálunk. Ha itthon van Raid, vagy más csodaszered nyugodtan elviheted. (konnektorba dugható lapkást, vagy folyadékost ajánlok) Mi itthonról is vittünk, de azt kifelyezetten szerették a helyiek, erre vettünk kint utántöltőt (2-3 eur 30 db lapka) és onnantól nem volt gondunk. Mi Keramotiból kompoltunk, kb fél óránként jár, előre kell jegyet venni a kikötőbeli bódéban. Lehetőleg ne az asszony (bocs, kizárólag saját tapasztalat) álljon fel a kompra, mert úgy tele rakják, hogy kb 2 centi van a kocsik között. Kavalából nem ismerem a menetrendet, de gondolom hasonló. Fontos, hogy az eslő komp 6-kor (ottani idő szerint) indul és este 8-9 ig jár. Limenaria a sziget déli részén van a kompok északon kötnek ki, a Limenas-Prinos távolság kb 10 km tehát ennyivel kell kevesebbet vezetned, ha a Kavala-Prinos kompot választod, de a Keramoti - Limenas kompút jóval rövidebb. (kb 30-35 perc, a Kavala-Prinos pedig több mint egy óra) . Vigyetek magatokkal kekszet vagy csipszet, mert a komp után sirályhegyek mennek, és ha szerencséd van és a komp korlátjához állsz kinyújtott kézzel, röptükben kieszik a kezedből a csipszet.
Előzmény: stupiddog (235)
stupiddog Creative Commons License 2005.06.15 0 0 235

mrmat,vagy bárki...

szúnyog,kullancs van-e?Mennyire vészes?

Limenariába megyünk,melyik komppal menjünk:Karamoki-Limenas, vagy Kavalla-Prinos?És a kompolással kapcsolatban mire számítsunk?Mennyivel előre kell odamenni, felfér-e mindenki?

 

Köszi

stupiddog

(már csak 6-ot alszunk:)))))

Előzmény: mrmat (234)
mrmat Creative Commons License 2005.06.11 0 0 234

Közben megjött a család esze, tehát folytatom:

gyümölcs,zöldség olcsóbb volt mint nálunk (aug-i állapot)

kenyér, pékárúk: érdemes pékséget keresni, szinte minden településen van,városokban több is. Másról nem, akkor a friss kenyér illatáról odataláltok. Többféle kenyér van, bagetthez hasonlótól a kétkilós kerekig, javaslom reggelire a cukrozott fánkot (nálunk a gyerekek kedvence úgy néz ki mintha egy karika lenne, cukorral megszórva) ezek kb annyiba kerülnek mint nálunk. A tej valamivel drágább.

Felvágottak: Bármelyik kisboltban kapható, előre fóliázottak a sonkától a szalámikig. Kb a mi árszintünkön.

Miután évek óta Görögországa járunk nyaralni, általános tapasztalatként mondhatom, hogy igazából a magyarországihoz hasonló árak vannak, így nem érdemes itthonról semmi különöset vinni, mert ugyanazt, ugyanannyiért megkapod. Sőt, mi kifejezetten szertjük a görög üdítőket és jégkrémeket (Delta), ami talán még finomabbak mint a világmárkák, és árban is jobban jöttök ki. Thassoson elméletieg és gyakorlatban is iható a csapvíz (nincs sós bukéja), mert a szigetnek saját édesvizű forrása van.

 

Gyerek miatt:

 

Minividámpark:

 

Dodgem,kisvasút: 50 cent,asztali játékok (pl. billiárd) 1 eur

Netcafe: (Limenasban 2 is van) 3 EUR/óra (nem is voltam csak egyszer a mailjeimet megnézni)

 

Helyi közlekedés: nagyon jó, bármit meg lehet közelíteni a helyi buszjáratokkal (lásd a www.thassos.gr oldalt árakkal együtt)

 

Limenas - Makriammos strand vizitaxi (oda-vissza) a feleségem szerint lélekvesztő, de én az idén kipróbálom !!!  5 Eur

 

Mit érdemes ajándékba venni ?

 

Természetesen mindenféle szokásos giccs kapható. Mi az olimpia idején voltunk kint, tele volt vele a padlás is., de nagyon finom a mézük, különösen a fenyőméz. A legjobban az ízlett amiben dió van. Ajándékba is hozható, van kilós kiszereléstől kezdve amfórába, macis üvegbe töltve, ahogy a kedves vevő óhajtja. A lányom szerint amiben aszalt gyümölcs van a szörnyű. 

 

Ha konkrét kérdésetek lenne, írjatok.

 

mrmat Creative Commons License 2005.06.11 0 0 233

Sziasztok !

Köszönöm a sok kérdést. Először is azzal kezdem, hogy mi utazási iroda szervezésében voltunk és autóbusszal. Saját kocsival is a buszok által használt útvonalat ajánlom, egyrészt mert ha ez másnak már bevált, valószínüleg jó, másrészt ha az úton van valami probléma, a buszosok (na és az a 40-50 ember) csak tud segíteni. Úgy tudom, hogy az idén is hétfőnként indulnak a buszok, de a görög határig tök mindegy, mert minden go-ba induló busz a görög határig ugyanazon az útvonalon megy. ezért ha kocsival mentek felhívnék néhány utazási irodát, hogy melyik nap indul go-ba autóbusz, és úgy indulnék el. (biztos megy más napon is.) A buszok a Bp-Röszke-Belgrád-Nis-Szófia-Sidhirokastron (azt hiszem igy hívják a Bg/Gr határt) közlekednek. A menetidő kb 19-20 óra. Mi 9-kor indultunk a Bp-ről és az első komppal mentünk át a szigetre (reggel 6-kor, de már ottani idő szerint (+1 óra). Út közben a szerb (volt yugo) részen jól lehet haladni. Autópálya, OMW kút shoppal, étteremmel, mint itthon. Aprópénzt (EUR) vigyetek magatokkal, mert nem mindenütt ingyenes a Wc, és 10 EUR-ból sem nagyon akarnak visszaadni. A shopban (kávé, hideg ital, gyereknek jégkrém) jobb kártyával fizetni, mert nem tudom milyen árfolyamon váltják az eurót, minket utólag látva egy pénzváltót kb duplájára lenyúltak az egyik kútnál. A Szerb/Bulgár/Görög határ kiszámíthatatlan, de a kocsik viszonylag gyorsan átmentek. (Márha nincs műszakváltás)

Bulgáriában a boltokban van minden ! (nem úgy mint 20 éve) Az utak rosszabbak (nincs pálya) és 20 kilóméterenként mérnek. Mi 2 éve Bulgáriában voltunk saját kocsival (Pomorie, azt is ajánlom, Burgas és Nesebar között), és a kutya se állított meg (sem rendőr, sem rendőrnek öltözött maffiózó, amiről itthon lehetett hallani). Ahol viszont 40-es tábla van ott biztosan mérnek, és büntetnek !

 

A nagy kaland a szófiai rész (mármint nem bemenni, hanem kikerülni, de remélem sikerülni fog.

 

A szigetre két helyről lehet kompolni (Kavala, vagy Keramoti)  a menetrendeket megtalálhatjátok (és más sok egyebet) a www.thassos.gr oldalon. 

 

A sziget szépségeiről előttem már sokan írtak, ehhez nem is tudok többet hozzátenni, minden úgy igaz. Talán annyit hogy igazából akkor ajánlom a thassosi vakációt, ha valaki igazi kikapcsolódásra, gyönyörű és kristálytiszta tengerre vágyik. Igazából a sziget nem egy túristaparadicsom, ha ezen azt értjük, hogy disco, disco hátán éjszakai bárok tömkelege, stb. De találhatsz itt tavernákat, csendes kávézókat, és görögöket, ami pl. Parálián vagy Korfun ritka, mint Balatonon a magyar.

 

Az árakról:

 

Napernyő, nyugágy: bérlése nem kötelező (mint általában), egyébként INGYENES !!!! legalábbis Limenasban ( a sziget "fővárosa") ahol mi voltunk. természetesen itt is van némi trükk a dologban. A limenasi strandrészen a part mentén bárok, éttermek vannak. Ezek mindegyike rendelkezik egy benapernyőzött résszel. Ha ide leülsz, nem kell fizetni a napernyőért és nyugágyért, DE ILLIK FOGYASZTANI, amit ugye egyébbként is megtennél, mert az árak ugyanazok, mint máshol.

 

Ez nem igaz Pl. Makriammnosra, vagy a Golden Beach-re, ott 6 EUR volt 1 napernyő+ 2 nyugágy

Giros pitában / Pizzaszelet 2 EUR

Komplett vacsora (ebédeni úgysem akart senki, mert a vízben voltunk) 8-10 EUR (hús vagy hal+köret, sör , kávé, fagyi vagy gyümölcs)

A többit majd megkérdezem a feleségemtől, mégis Ö nálunk a pénztáros.

Tehát folyt.köv.

sgabcsi Creative Commons License 2005.06.11 0 0 232

Szia(sztok),

 

Mi Augusztus elso heteben megyunk pontosan 07.31-08.07 ig Thassos-ra, lehet hogy latunk majd Titeket. Jo lenne egy elmeny beszamolo toletek is:)Raadasul mi meg soha nem voltunk GO-ban. Most megyunk eloszor autoval 2 gyerkoccel. Erre az idore van lefoglalva a szallas de valszeg 2 hetre megyunk. A 2. heterol az dont hogy mihez lesz kedvunk Maradni a szigeten vagy egy kicsit orszagot latni Meteorak stb.. illetve mas partot megnezunk. Arra az idore nincs szallasunk de ahogy olvastam a forumokban ez nem akadaly. Mindenkitol szivesen fogadunk barmilyen hasznos infot.

Koszonettel

sgabcsi

Előzmény: mrmat (228)
orsye Creative Commons License 2005.06.11 0 0 231
Minket is riogattak ezzel, hogy volt egy srác, akinek nem volt nemzetközi jogsija, és ezért lecsukták 1 napra. Az nekünk se volt, de a bukó szinte mindig rajtunk volt (adnak a motorhoz). Amúgy volt, hogy bukó nélkül motorozgattunk a Rendőrség előtt, és senki nem szólt egy szót sem. (Amúgy mindenki ezt csinálta!) Hogy mázli-e??? Nem tudom!
Előzmény: aszaly (221)
joslain Creative Commons License 2005.06.10 0 0 230
Bizony jó lenne friss információ.
Előzmény: mrmat (228)
rudiandi Creative Commons License 2005.06.10 0 0 229
Ha leírnád az infókat tudnánk hasznosítani
Előzmény: mrmat (228)
mrmat Creative Commons License 2005.06.10 0 0 228

Sziasztok !

Tavaly aug 10-17-ig voltunk Thassoson két gyerekkel. Tavalyi árakkal, remélem az idén is érvényes tanácsokkal tudok szolgálni. Most júli végén vagy aug elején megyünk, annyira jól éreztük magunkat.

Törölt nick Creative Commons License 2005.06.10 0 0 227
Szia, látom, hogy Limenariába mentek, nos, amit ne hagyjatok ki, az Théologos. El kell menni Potosig (Limenariatól pár km), a főúton ki van táblázva, balra kell kanyarodni, és utánna még 10 perces autózással a hegyekben vagytok. Theologos elején van egy elágazás, ott jobbra kell menni (az út amúgy körbevisz), és rengeteg kis tavernát találtok. Egyetek ott valamit, megéri. Kiülsz a teraszra, nézel le a völgybe, igazi csönd van és rekkenő meleg, nagyon jó.
Előzmény: stupiddog (226)
stupiddog Creative Commons License 2005.06.10 0 0 226

nekünk már csak 10-11(attól függ,megalszunk-e odamenet Bulgáriában is,ez a "Bulg.tranzit..." topik válaszaitól függ,de ott se túl nagy a pörgés;neked J-d-M köszi hogy ott is írtál-)

úgy látszik én fogom itt az első idei beszámolót hozni:))))

margarint meg nem viszünk,azértse,egye meg a beste kölke amit ott kap

joslain Creative Commons License 2005.06.09 0 0 225
Nekünk már csak 20 nap! Be van már sózva az egész család.
Előzmény: szalámi (224)
szalámi Creative Commons License 2005.06.09 0 0 224
Nem tüntetett el senki, csak az asszon vót bejenkezve a másik gépen ezért ment aszaly néven.
Szerintem érdemes kipróbálni a görög margarint is, mert egészen jók vannak. Úgy várjuk már a jó kis görög kenyereket. Hmmmmmmmmmmmmmm. Már csak 30 nap!
Előzmény: stupiddog (222)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.09 0 0 223
Van ott más és jobb. Őszintén, sohasem kerestem, de lehet hogy hülyén néznének rád, mint amikor egy nagyonművelt magyar nő kétségbeesetten keresett napraforgó-olajat, hogy "nemigaz, csak ez a szar oliva van mindenhol" :-)
Előzmény: stupiddog (222)
stupiddog Creative Commons License 2005.06.09 0 0 222
aszály,(mi van,a szalámit megint eltüntette valaki?)azt kérdezném,jó-e a görög margarin?(itthon a dobozos Rámakrémhez vagyunk szokva,és a gyerekeknek ez a mindennapi reggelije.)De nem szívesen cipelnénk fagyasztótáskában...
aszaly Creative Commons License 2005.06.09 0 0 221

Orsye!

 

A robogónál nézték a rendőrök a bukósisakot? Mert tavaly Korfun a rendőrök nagyon ellenőrizték (büntettek) és főleg a külföldieket.

Előzmény: orsye (219)
.vatti. Creative Commons License 2005.06.09 0 0 220

Szia!

 

Béreljetek autót, tavaly volt olyan akció (talán Avis), hogy 3+1 nap (ajándék) összesen 105 Euróért adtak egy Cit. Saxo-t. Nagyon megéri! 4 nap alatt mindent fel lehet kutatni.

 

Vatti 

Előzmény: Botond36 (213)
orsye Creative Commons License 2005.06.09 0 0 219

ÉN Limenas-t javaslom! Az a "főváros" és nagy ott az élet, főleg este!

A strandja nem túl jó, főleg, ha homokos partra vágytok, de ott van tőle pár km-re Makryammos, ami igaz,h fizetős strand, de gyönyörű. Érdemes legalább 1x kipróbálni.

Tulajdonképpen mindegy, h merre lekatok (Limenaria, Limenas, Potos), mert van buszos körjárat, és mindenhova 1 órán belül el tudtok jutni. Sőt, ajánlom a robogó-kölcsönzést: nagyszerű a kilátás, és a robogóval meg lehet állni fényképezni.

Szerintem fedezzétek fel az összes strandot, minden napra valami újat! Mi így csináltuk, és nagyon jó volt mindenhol!

Végül: 1 tanács: Pefkarira mindenképp el kell menni: nagyon jó vízi sportok vannak!!! (Jet-ski, motorcsónakkal húzott "ejtőernyő")!!!!

 

Előzmény: Botond36 (213)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.03 0 0 218
Sziasztok, megtaláltam a neten is, hol voltunk vagy két napot tavaly: Bungalows Loutru. Ez Kinira (Koinira) alatt 1km-re van délre. Egészen kellemes kis hely, sikerült 35 ajróra alkudni a bungalót (2 fő), van viszonylag olcsó és ámde közepes konyhája, egészen kellemes a tenger (a part, mint ezen a részen mindenhol, keskeny és kavicsos, de a tenger lassan mélyül), ez a létesítmény gyakorlatilag a tengerparton van. Gyerekekkel szerintem elég jó, mert sok fa van, árnyas, és viszonylag hűvös. 10 percen belül van Skala Potamia, aminek elég jó és homokos a partya. Mivel ezen a részen (Kinira-Skala Potamia) általában tényleg angolok vannak, a 35 ajró nem számít vészesen drágának, láttunk drágábbat is, és ha még maradunk pár napot, le tudjuk tolni 30-ig az árat.

Én csak ajánlani tudom.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!