Keresés

Részletes keresés

nixon70 Creative Commons License 2014.10.22 0 0 74505

Alulról van egy szorítóanya rajta..........

Előzmény: murray (74502)
nixon70 Creative Commons License 2014.10.22 0 0 74504

http://www.stiebel-eltron.hu/segedletek/hasznalati.pdf

 

68.oldalon 0,25bar nyomásesést ír,úgyhogy felejtős.:-(

Előzmény: Labdalaci (74503)
Labdalaci Creative Commons License 2014.10.22 0 0 74503

Kérem, hogy aki hozzá tud szólni az alábbi kérdéshez, legyen szíves segíteni.

 

Az alábbi linken található átfolyós vízmelegítő alkalmas e arra, hogy a 2 méteres szintkülönbségen lévő 100 l-es tartályból gravitáció adta nyomással működő rendszerben használjuk?

 

steibel eltron átfolyós vízmelegítő

 

Az elképzelés annyi, hogy forrásról hordom a vizet a padláson lévő tartályba, azt leengedem a lakótérbe, ehhez a vízmelegítőhöz, amit úgy látom a csap alá kellene elhelyezni. Kellő ismeretek híján nem tudom, hogy a gyakorlatban megállja e a helyét az elképzelés.

Előzmény: Labdalaci (74492)
murray Creative Commons License 2014.10.22 0 0 74502

..és a zuhanytálca marad, tehát hátulról kiütni nem lehet. köszi! 

Előzmény: murray (74501)
murray Creative Commons License 2014.10.22 0 0 74501

a képen látható zuhanytálca lefolyót szeretném kicserélni.  csavar nem fogja egy tomitő gumit látok de totál rá van gyógyulva. egyedül vékony csavarhúzót tudok a pereme és a gumitomités közé kalapálni de semmi. semmivel nem tudok belekapaszkodni. mit csináljak? melegítsem? flexeljem? 

 

c-stahl Creative Commons License 2014.10.22 0 0 74500

glikolos víz.

kézi átváltás tél/nyár hőtermelő oldalon.

két hőtermelő ág összeszabályozása.

milyen térfogatáramban gondolkodsz?

125m KPE32-nek milyen ellenállása van teljes térfogatáramon?

Előzmény: Epitkezos (74493)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.22 0 0 74499

És a primer körben ?

Mekkora puffer ? Milyen, mekkora kazán ?

Vagy az most nem kérdés ?

 

Lehet bennem van a hiba - remélem valaki jól elmagyarázza ha igen  - de most így hirtelen nem értem, hogyan lehet egy szeleppel fűtést és hűtést is "szabályozni" ?

Hol mérsz,  mit ?

Mihez képest állítod a %-ot ?

Előzmény: Epitkezos (74496)
C20NE Creative Commons License 2014.10.22 0 0 74498

A présidomos kötés teljesen megbízható, ha jó minőségű elemekből rakod össze, nyugodtan elburkolható. Csinálhatod azt is, hogy átmenő falikorongokat használsz, így nem lesz a betonban kötés. Az a csőhéj kell rá a hőtágulás miatt is. A falátvezetésekben, dilatációs hézagokban védőcsövet is tegyél rá ami 50-50cm-t túlnyúlik. Az aljzatban vinni egyszerűbb mint a falat vésni.

 

-szerintem-

Előzmény: Méh-ész (74497)
Méh-ész Creative Commons License 2014.10.22 0 0 74497

Sziasztok!

 

Véleményekre, gyakorlati tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Adott egy '70-es évek elején épült (tákolt) egyszintes családi ház, alápincézés nélkül.

A lassan 30 éve utólagosan kialakított fürdőszoba kádja alatt a szifonnál a cső elkezdett szivárogni, mire észleltem a süllyedés hatására leszakadt, így minden víz vidáman alá tudott folyni. Ezáltal a padló is megsüllyedt, burkoló eltört, így komplett felújításban vagyok.

A régi vas nyomó csöveket is értelemszerűen cserélni szeretném a falban, 5 rétegű, press-es műanyagra.

Most a mester azt javasolja, ne a falban vigyük a csövet a régi nyomvonalon, hanem a padlóban. Mivel a kádat is áthelyezném a melegebb közfalhoz, a mosdó is odébb megy, mindenképpen kell új nyomot is vésni a falban.

Csak nem tudom, egy esetleges újabb szivárgásnál, vagy a különböző hőtágulásoknál  -padló vs. fal- a csövek hogyan viselkednének. Gondolom a földben ennek is egy homokágy, majd rá az aljzatbeton, és ahol átjön a betonon a falba ott kell még plusz védelem, vagy elég az a szivacsos szigetelő-héj?

Mennyire stabil a press-es csatlakozás, mert itt egy szivárgás sokkal később vehető észre, mint a falban. Esetleg érdemes a padlófűtéshez használt osztó-gyűjtővel külön ágakat kialakítani, vagy simán T elágazók?

 

Bármilyen ötletet, tanácsot, észrevételt szívesen fogadok.

Köszönöm, Laci.

Epitkezos Creative Commons License 2014.10.21 0 0 74496

Az egész szekunder kört csak az egy keringető hajtja. Nem váltószelepet használok, hanem folyamatos szabályzású keverőszelep van a rendszerben motorral vezérelve. Azt tudom rajta állítani százalékosan, hogy az AB ágon milyen arányban legyen az A és B ág tömegárama. 

Előzmény: halaloszto (74495)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.21 0 0 74495

a puffer meg a talaj koron mitol forogo a viz?

Előzmény: Epitkezos (74493)
Epitkezos Creative Commons License 2014.10.21 0 0 74494
Előzmény: Epitkezos (74493)
Epitkezos Creative Commons License 2014.10.21 0 0 74493

Hétvégi házba tervezgetem a fűtés/hűtést.

Tud nekem valaki segíteni, hogy ez a tervem működhet-e?

 

Nagyobban:

 

Köszönöm

Labdalaci Creative Commons License 2014.10.21 0 0 74492

Van esetleg lehetőség házi vízmű nélkül, a víz esését kihasználva működtethető rendszer? 
Átfolyós vízmelegítőnél fontos a megfelelő nyomás?

 

Bemásoltam alulra eredeti kérdésemet.

 

Köszönet Halosztónak javaslatáért szerinte a házi vízmű lenne a jó megoldás "press control" kapcsolóval.

Van esetleg más javaslat is?

 

Labdalaci 5 órája     74485

Tisztelt Fórumozók!

 

Egy hegyi házban, ahol nincsen vezetékes víz( forrásról hordom), szeretnék mosogatáshoz-kézmosáshoz kialakítani a lehető legolcsóbb és legegyszerűbb módon csaptelepes vízmelegítőt.

Segítséget szeretnék abban kérni, hogy létezik e olyan vízmelegítő amihez kis nyomás is elegendő? Elképzelésem, hogy a padlásra hordom a vizet, mondjuk egy 100l-es tartályba, és onnan engedném le a vizet (2 méter szintkülönbség).

 

Nem ismerem a különböző vízmelegítők működését, sem a nyomásigényüket.

 

Ha megoldható, akkor házi vízmű nélkül szeretném megvalósítani. Nem tudom, hogy ez lehetséges e.

Előre is köszönök minden segítséget!

Előzmény: Labdalaci (74485)
lohner Creative Commons License 2014.10.21 0 0 74491

Sziasztok. Az Immergas Eolo Star 23 kazánom megzakkant. A kijelzőn a hőfok 10 és 20 fok között szaladgál fel-le. Természetesen sem a melegvíz, sem a fűtés nem kapcsol be. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet vele? (Hibakód nincs)

Labdalaci Creative Commons License 2014.10.21 0 0 74490

Köszönöm az információt haloszto.

 

Van esetleg valakinek tapasztalata amit meg tudna esetleg osztani?

Előzmény: halaloszto (74489)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.21 0 0 74489

nincs sajnos tapasztalatom velük, azt tudom hogy anyukámnál pedrollo van, sokéve probléma mentesen. kell még egy úszókapcsoló, ami elveszi az áramot a vízműtől ha nincs víz a nyitott tartályban. 

 

olcsóbb, egyszerűbb megoldás egy press controlos búvárszivattyú a tartályban, de az nem ad olyan szabályozott víznyomást mint a vízmű, talán lakáshoz kevésbé való. 

Előzmény: Labdalaci (74487)
Rauros1 Creative Commons License 2014.10.21 0 0 74488

Még egy kérdésem lenne: a szekunder körébe építendő szivattyút honnan vezéreljem? A kondenzációs kazán kapcsolja a saját keringető szivattyújával együtt,  vagy tegyek egy csőtermosztátot a hőcserélőre? Azért kérdezem,  mert nem akarok bajt ha jön a kazán beüzemelője,  nehogy azt mondja hogy belenyúltunk a kazán dolgaiba, de a csőtermosztát dolog meg nem igazán profi megoldást. Mi a véleményetek? 

Előzmény: t.zsolti (74470)
Labdalaci Creative Commons License 2014.10.21 0 0 74487

Áram az van.

Milyen márkájú, mekkora teljesítményű házi vízműbe érdemes befektetni javaslatod szerint?

Anyagi kereteink jelenleg igen szűkösek, viszont inkább böjtölünk minthogy gagyit vegyünk...

 

A legfontosabb szempont a mosogatás megkönnyítése, kézmosás, egyszerűbb mosakodás megoldása.

Van egy villany bojlerünk( kb 30 literes lehet) jelenleg használaton kívül amit ha van némi nyomás, akkor gondolom az is használható.

Ennél feltételezem hogy fontos biztosítani neki hogy mindig teljesen tele legyen. Ebből a szempontból érzem sokkal kényelmesebb megoldásnak az átfolyós vízmelegítőt. Csak átfolyóssal nincs tapasztalatom, nem tudom, hogy mennyire kielégítő a teljesítménye egy egyszerűbb, mondjuk 5-10 literes átfolyós villany bojlernek...

Előzmény: halaloszto (74486)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.21 0 0 74486

ha van aram, akkor egy barmilyen nyitott tartaly és egy hazivizmu komplett komfortot csinalna. persze ha konnyu vizet hasznalni, akkor tobb fogy...

 

Vajk

Előzmény: Labdalaci (74485)
Labdalaci Creative Commons License 2014.10.21 0 0 74485

Tisztelt Fórumozók!

 

Egy hegyi házban, ahol nincsen vezetékes víz( forrásról hordom), szeretnék mosogatáshoz-kézmosáshoz kialakítani a lehető legolcsóbb és legegyszerűbb módon csaptelepes vízmelegítőt.

Segítséget szeretnék abban kérni, hogy létezik e olyan vízmelegítő amihez kis nyomás is elegendő? Elképzelésem, hogy a padlásra hordom a vizet, mondjuk egy 100l-es tartályba, és onnan engedném le a vizet (2 méter szintkülönbség).

 

Nem ismerem a különböző vízmelegítők működését, sem a nyomásigényüket.

 

Ha megoldható, akkor házi vízmű nélkül szeretném megvalósítani. Nem tudom, hogy ez lehetséges e.

Előre is köszönök minden segítséget!

stevemegane Creative Commons License 2014.10.18 0 0 74484

Légtelenítéssel volt probléma.

Kilégtelenítettünk és azóta szépen működik.

 

A füstgáz hőmérséklet a kazán csonkjánál felment 550fokra is, amikor felfűtök.

Normál üzemben 250-300 fok körül van.

Ez megfelelő???

Előzmény: stevemegane (74483)
stevemegane Creative Commons License 2014.10.18 0 0 74483

meg fogom nézni

Előzmény: joevagyok68 (74482)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.18 0 0 74482

Fenykepezd mar le a bekotest, meg mindent /szivattyu stb./

Mint a pufferesben irtam, annak a szelepnek hga allitoid, masodperceken belul reasgalnia kell  ra.

80 fokos pufi hofoknal meg foleg...

Rugos visszacsapo van valahol ?

Jo iranyba all ?

Szivattyu jo 'helyen' van, jo iranyba all ?

Ha mindket /harom/ kerdesre igen a valasz, akkor szar az esbe termosztatja.....mas nem lehet.

Előzmény: stevemegane (74480)
lala1961 Creative Commons License 2014.10.18 0 0 74481

Én is nagyon kínlódok a magas füstgázzal ,de tettem bele régi öntvény rostélyokat torlónak + van a barometrikus H.SZ. és így tudom ,kicsi visszafüstöléssel 300 c fok körűl tartani a füstgázt.SZERINTEM sokkal kisebb füstgáz sem jó az átlagos vegyes kazánnak,mert akkor meg elfelejt fűteni.Én a kazán bugyogásával vagyok meglőve ha nyitva van a kazánvédő szelepem ,mert akkor nem tudja elvinni a hőcserélőről az összes meleget.

Előzmény: stevemegane (74480)
stevemegane Creative Commons License 2014.10.18 0 0 74480

Jól van beépítve és a körök is megfelelőek.

Ma lesz jobban időm foglalkozni vele és kipróbálom mi lehet a gond.

 

Az is lehet, hogy a visszatérőn jövő hideg víz nagyon lehűtötte a meleget.

Bár ez a szelep állítólag teljesen le tudja zárni a hideg ágat, így a pufferből teljesen ki lehet a meleget használni.

(Ha a pufferben a hőfok a VTA-n beállított érték alatt van, akkor teljesen zárja a hideget.) Legalábbis itt ezt az infót kaptam a szelep választásnál.

 

 

Még azt  is szeretném megkérdezni, hogy mennyi az ideális füstgáz hőmérséklet.

Én tegnap még 400 fokot is mértem fával tüzelve. A mérést közvetlen a kazáncsonk után mérem a füstcsőben.

 

Előzmény: lala1961 (74479)
lala1961 Creative Commons License 2014.10.18 0 0 74479

Ami még eszembe jutott,hogy megfelelő-e a szelep és a csövek méretei??? A kazán és a lakáskör megfelelő szétválasztása (vcs beépítése).

Előzmény: lala1961 (74478)
lala1961 Creative Commons License 2014.10.18 0 0 74478

Ezek szerint van hőmérőd a Vta után és semmilyen nyitás vagy zárásra nem reagál ?Akkor baj van vagy a bekötéssel vagy magával a szeleppel !!Nekem is 572 -s Vta-m van ,de a beállítási tartomány főleg pluszba akár 70 c fok is lehet,pedig a gyári értéke 45-65 c fok.Szerintem a számozás ami a szelepen van az csak Kb beállítási érték ,Én a hőmérőmre hagyatkozom az előremenő beállításánál.Próbáld teljesen kinyitni a Vta.t és egy darabig csak úgy üzemelni,esetleg ha tudsz a hideg ágon fojtani ezzel egy időben akkor lehet változás belőle.Ha nincs akkor Vta csere SZERINTEM.

Előzmény: stevemegane (74472)
pajaci Creative Commons License 2014.10.18 0 0 74477

Akkó befogtam!

Előzmény: stevemegane (74476)
stevemegane Creative Commons License 2014.10.17 0 0 74476

Nem. :)

Előzmény: pajaci (74475)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!