Keresés

Részletes keresés

csigani Creative Commons License 2002.02.05 0 0 225
Szia mindenkinek!

Nagyon kedvesek vagytok, hogy reagáltatok a mondataimra. Lehet, hogy hebehurgya nő vagyok, de ma megvettem a kést.
Egy tetőtől talpig fekete Bökert vettem. Egykezes, nem fix pengés.
Mint megtudtam, annak, ankinek venni szeretném, ez volt a vágya. Mármint nem a Böker, hanem egy fekete, csiptethetős, kinyitható késecske.
Mit gondoltok róla?

Azt hiszem ez alatt a pár nap alatt megtetszettek a kések. Minden lehetséges oldalt végignéztem róla.
Mi ez, betegség?
:))

Nemozoli Creative Commons License 2002.02.05 0 0 224
Hello!

Nekem is egy régebbi fa markolatú Marttiini-m van, amit az erdőben találtam ("a mocskos mázlista", hallom a suttogásokat a tömegből, "miért nem én találtam meg") :-)
bár a markolatot fel kellett újítani kissé, de amúgy semmi baja sincs.

Az enyém ki van téve mindenféle megpróbáltatásnak, pl. a konzerveket is mindig azzal nyitom konzervnyitó helyett :-)
de nem igazán akar kicsorbulni...

Némó

Előzmény: csigani (222)
chbr Creative Commons License 2002.02.05 0 0 223
Hello!

>Sajnos a Lurdyban nem lehet Ka-bart kapni! Az első uzam nekem is odavezetett.
Akkor szerintem hívd fel a Moskitó-t (ha a postai rendelés nem zavar) náluk nagy valószínűséggel van.

>És az említett késről mit gondolsz? A Marttiini-re gondolok....
Nekem egy régebbi fa markolatú Marttiini-m van, amivel meg vagyok elégedve, igaz túl sok igénybevételnek nem volt kitéve. Ezekkel az újabbakkal nincs tapasztalatom, de ár/érték viszonyban biztos nem jársz rosszul velük.

chbr

Előzmény: csigani (222)
csigani Creative Commons License 2002.02.04 0 0 222
Szia!

Sajnos a Lurdyban nem lehet Ka-bart kapni! Az első uzam nekem is odavezetett.
És az említett késről mit gondolsz? A Marttiini-re gondolok....

Ani

chbr Creative Commons License 2002.02.03 0 0 221
Szia!

KA-BAR-okat a Moskito forgalmaz, gondolom a Lurdy-házi mintaboltban is árulják őket.

Az olasz Fox cég Defender (689) modelljét más felírattal szállítja az Idegenlégiónak is. Itt megnézheted a "Military & Camping"-nél.

chbr

Előzmény: csigani (220)
csigani Creative Commons License 2002.02.03 0 0 220
Sziasztok!

Lány vagyok, így nem nagyon értek a kések, de ajándékozni szeretnék egy kést szeretőnek. A segítségeteket szereném kérni.

A Marttiini T390010-es típus jó? Minőségre gondolok.
Ka-bar késeket lehet kapni valahol Magyarországon? Esetleg Budapesten?
Létezik valami olyasmi kés, amit használnak a francia idegenlégióban, vagy hasonlít erre? Minőségre, külsőre, és felhasználhatóságra gondolok.

Előre is köszi:
Csigani

killerlynx Creative Commons License 2002.01.21 0 0 219
Köszönöm mindenkinek a segítséget, utánanézek az említett késeknek.
Közben megtaláltam azt a pár kiló késes katalógust is amit tavaly kaptam az IWA-n.
Azthiszem megvárom az idei kiállítást is, és majd ott megveszem (remélhetőleg kb. harmad áron) a konyhai késeket és a fenőket.
UI.: A ColdSteel nekem is nagyon bejön!
Előzmény: Nemozoli (218)
Nemozoli Creative Commons License 2002.01.19 0 0 218
Gyilkos Hiúz,

Ha nemcsak készletben gondolkodsz, hanem kellene egy igazán dögös kenyér-sajt-hús-porc-csontvágó multifunkciós hosszú kés is, semmiképpen ne hagyd ki a szórásból a ColdSteel teflonbevonatú filézőkés-alakú, de annál masszívabb kialakítású kését sem, amely gyönyörű FEKETE...

én is nemrég vettem a nejemnek (magamnak:-))) ), hogy elkerüljem a "Mire költöttél már megint 30.000 Ft-ot a Késmániában?" kezdetű kérdést (a fent említett kés ennek csak a felébe került, és bőven megéri az árát).

Némó

Előzmény: killerlynx (215)
Puli Barát Creative Commons License 2002.01.19 0 0 217
Az én kedvencem az egy anyagból készült japán Global konyhai késmárka, abból is a kovácsolt!!!
Kiváló minőség, tradicionális design, űrtechnológiás ötvözet anyago.
Nincs külön markolat, egybe z egész, gyönyörű és minden szempontnak megfelel.
A Késmánia mintaboltban van egy csomó belőle és az ára se rossz szvsz! :-)
Puli Barát Creative Commons License 2002.01.19 0 0 216
Mint akinek az egyik szakmája a szakácsat, csak olyat ajánlok ami márkás, megbízható, minőségi, tartós, strapabíró, masszív és higiénikus.
Főbb szempontok:
- legyen egybeöntve a nyél a pengével, vagy az illesztést észre se lehessen venni.
Ezek a legjobban, nagyon könnyen mosható és sehol nem áll meg a kajamaradék, és ezért nem képződik sehol se rajta baktérium. Ez könnyen gyorsan tisztán tartható.
- legyen kovácsolt vasból (ez job minőségű acél, van súlya, nem hagyja annyira az élét, tartósabb, minőségibb, értékállóbb)
-legyen súlya és megfelelően legyen kisúlyozva.
-legyen ergonómikus és funkcionális, azaz kényelmesen és stabilan álljon és mozogjon a kezedben, ne csússzon!
-legyen szép, hogy mindig örömmel és tisztelettel vedd a kezedbe és használd, sokára is.
-ha veszel kést, azonnal vegyél hozzá ugyanolyan vagy még jobb (a lehető legjobb fenő acélt is).
Enélkül nem ér a kés semmit, és nehogy köszörüshöz vidd, de fennd vagy vidd kézzel fenő szakemberhez.
A késmánia minataboltban nagyon segítőkészek, bár inkább értenek a bicskákhoz mint a konyhai késekhez, tudod ehhez szakács kell. :-)
Sok jó infó van még a konyhai késekről a Késmánia magazinban is.
Ismert és jó késmárkák: Itt Eu-ban meg talán világszerte a német Solingeni kések vezetnek, főleg a Dreizack Zwilling és a J.A. Henkels ha jól emléxem a pontos nevekre.
Kiválóak még a japánok, főleg ha Seki City-ből való az acél és a megmunkálás.
Attól is függ, hogy mire kell a kés és milyen konyhát szeretsz.
Én pl. ázsiai jellegű vagyok és az általános könnyebb bárdkéseket szeretem közepes méretben.
Ebben a japánok a legjobban.
Zöldségvágó kés rulez.
Ilyet gyárt a Solingeni gyár valamelyike is.
Az ami csúcsmárkák se rosszak, de azért én nem vennék olyat.
Most ennyi.
Szia.

Előzmény: killerlynx (215)
killerlynx Creative Commons License 2002.01.18 0 0 215
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni!
Meguntam, hogy otthon a konyhában szerencsétlenkedem a gagyi késekkel és elhatároztam, hogy veszek valami normális (Cold Steel, Spyderco...) konyhai készletet. Melyiket ajánljátok?
Tin-Tin Creative Commons License 2002.01.14 0 0 214
Köszi a választ chbr!

Tényleg korrekt kis késeknek tűnnek a Fallknivenek. A Hunter pedig tényleg tuti kis darab :-)
Igazából gondolkodtam hogy milyen kést is kellene venni, és mivel az egykezesek nem igazán tetszenek, ugyanis szerintem sokkal használhatóbbak a svájci bicskák. De a svájci mellé pedig kellene egy komolyabb kés is ugye amivel rendesen lehet működni ha kell és ezért tervezem egy nagyobb beszerzését.
Egyébként hol lehet Mo.-on Fallknivenekhez jutni?

Előzmény: chbr (213)
chbr Creative Commons License 2002.01.12 0 0 213
Hahó!

Gratulálok a Hunter-hez, nekem is ez volt az első Victorinox-om! ;) Klassz kis darab.

Ha valami szerényebb árú fix pengést akarsz akkor érdemes szét nézned a Marttiini weboldalán. Ha valamivel többet szánsz rá, akkor vess egy pillantást a Kershaw Echo-ra, ha még többet, akkor a Fallkniven F1, H1 vagy S1 a te késed!

A Fallkniven-ekről rengeteg jót hallottam, ott vannak a legjobbak között. Pl. az F1 a svéd királyi légierő hivatalos túlélőkése.

chbr

Előzmény: Tin-Tin (212)
Tin-Tin Creative Commons License 2002.01.12 0 0 212
Hali késesek!

Nemrég vettem meg az első Victorinox bicskámat, méghozzá egy Hunter típusút. Ez megfelel a mindennapokra, de szeretnék egy komolyabbat is méghozzá egy fix pengéset, amivel alkalmadtán lehet pl. vadat nyúzni, belezni vagy ilyesmiket.

Milyen típust tudnátok ajánlani, aminek nem túl húzós az ára?

Puli Barát Creative Commons License 2002.01.09 0 0 211
Hahó, van még valakinek valamilyen eladó kése?
Prof Creative Commons License 2002.01.08 0 0 210
Szevasztok!

Tudnátok nekem ajánlani olyan helyeket a neten, ahol érdemes eladásra szánt kést (Spiderco Civilian) meghirdetni? Levlista, fórum, bármi.

Köszi előre is!

Prof

Puli Barát Creative Commons License 2002.01.06 0 0 209
Hú, jó hogy mondtad a Böker BTF 2-t.
Az még 1-esben is szép G10 nyéllel.
A cocobolo fa markolatú 2-es régi kedvencem és ha nem túl nehéz és nem túl vastag egy zsebbe, akkor lehet, hogy ez lesz.
Előzmény: chbr (207)
Puli Barát Creative Commons License 2002.01.06 0 0 208
Nekem nagyon tetszik az M16, de még nincs meg.
Talán az lesz, talán nem. :-)
Az M18-ról még nem is tudtam.
Megyek megnézem a késeket amiket említettél.

Köszi.

Előzmény: chbr (207)
chbr Creative Commons License 2002.01.05 0 0 207
Hello!

Fa markolatú taktikai zsebkésről a Böker Walter Brend Tactical Folder jut eszembe. Na meg a Benchmade 690-es, habár ez inkább "gentleman folder" kategória. Ja és az a Tsuge ami a késmániás hirdetéseken szerepel, mintha annak is fa lenne a markolatán.

Az M16-osod pontosan melyik verzió?
Én most ezen az új M18-on gondolkodom...

chbr

Előzmény: Puli Barát (205)
Puli Barát Creative Commons License 2002.01.05 0 0 206
Még valami.

Mostanában vonzódom a damsztpengés késekhez.

Kérdédseim:
1. Mennyire kényesek vagy strapabírók ezek?

2. Mire kell ügyelni a vásárlásuknál és a használatuknál illetve a tárolásuknál?

3. Szerintetek alkalmasak ezek mindennapi hordásra (nem túl extrém igénybevételekhez)?

4. Sok fajtájú és minőségű damaszt acél van?

5. Milyen előny és hátrány van ezeknél a késeknél a "sima" acéllal szemben?

6. Menyire élezhetők és éltartók?

Lehet, hogy végig damaszkuszi acélnak kellene írni vag damsztolt acél, de ez most nem lényeges.
A megmunkálás technikáját nagyjából ismerem.

Előre is köszi a segítséget.
Sziasztok.
Puli Barát

Puli Barát Creative Commons License 2002.01.05 0 0 205
Szia.
Ha jól emléxem a Lurdy késes-boltjában fogdostam Micarta markolatot. Banchmade volt.
Tényleg nagyon tömör, erős, strapabíró és könnyű volt. Szuper funkcionális. Azt hiszem ilyen négyzetesen recésre volt öntve vagy maratva. Annyira kemény volt és a recék miatt is, hogy szinte rontotta a markom. Nem volt egy finom érzés.

Az aluval az a bajom, hogy azt hallottam róla, hogy nem jó tartós ideig testközelben hordani mert káros sugárzása van. Szóval nem egy emberbarát anyag. De ennek ellenére azt hiszem, hogy az egyik kedvenc késemnek is ilyenből van a markolata (CRKT M16).

Szerintetek létezhet olyan fa markolat amely megállja a helyét egy harci jellegű késen (legalábbis afelé tendálón)? Azaz nem csúszik, erős masszív stb. És még relatíve hordható legyen. :-)
Én egy ilyen ismerek az Al MAr Gun Stock nevüt.

Szóval nem olyan élvezet fogdosni és több tíz év múlva símogatni egy akár Micartat vagy G10-et mint mondjuk egy cseresznyefát.

Előzmény: chbr (204)
chbr Creative Commons License 2002.01.05 0 0 204
Hahó!

Na és mit szólsz az igényesebb szintetikus markolat anyagokhoz
(G-10, Micarta)?
Micarta: színben és mintázatban van választék, erős, strapabíró
és mindezek mellett esztétikailag is remekül megállja a helyét.
Pl. CRKT Wasp, Spyderco Howard Viele, KA-BAR Impact 1461, vagy az
új Spyderco Bob Lum fix blade tanto.

Aztán ami igazán megnyerő a szénszálas (carbon fiber) markolatok.
Pl. Willam Henry T09-BT vagy T10-BT tényleg impozáns egy darab!

De ne feledkezzünk meg az alu. markolatokról sem!
Pl. Benchmade 940 zöld/kék/bordó színben remekül néz ki és nem
hallottam még róluk hogy nagyon csúszósak lennének.

chbr

Előzmény: Puli Barát (203)
Puli Barát Creative Commons License 2002.01.04 0 0 203
Sziasztok.

Jó ez a topic!
Felhozom. :-)
Nekem a mániám a svájci órák és a minőségi kések.
Kedvenceim a zsebkések (bicskák).
Szeretem a harciakat is, amiből van egy Puma Warrior II., a multikat (van Victorinoxból sima, Hunter, Champ) és a hétköznapi használhatókat is.
Elég nagy dilemmába kerültem mostanában az értékállóság és eredetiség versus a funkcionalitás és strapabíróság/tartósság terén.
Mégpedig markolat ügyben.
NA most ott a gond, hogy ha az ember vesz egy több tíz ezer forintos kést, minőségi strapa és időtálló pengével, művészi tervezéssel és kidolgozással, akkor elvárja hogy a nyele is legyen ilyen.
Én ezért egyre jobban viszolygok a műanyag nyelektől.
Tudom, hogy általában ezek a legtartósabbak, erősek, stb. De akkor is műanyag.
HArci késnél mér megértem, de egy szép hétköznapi általános vagy mindenesnél levesz az időtálló értékből.
A fém meg nagyon csúszik és hideg.
A fa nem tudom mennyire jó, az nekem nagyon tetszik.
A különböző csontok meg nekem picit visszataszítóak.
Mi a véleményetek?
Nekem nem lenne képem majd az unokámnak átadni a műanyag markolatú késem, se a kvarcórám...(az igazi óra nálam svájci, és automata vagy mechanikus).
Köszi.
Sziasztok.
Puli

Nemozoli Creative Commons License 2002.01.04 0 0 202
"...érdemes beszerezni inkább egy Spyderco Sharpmaker-t, mint ismeretlen köszörűsökkel kísérletezni..."

erről egy Késmánia-boltban hallott horror-történet jutott eszembe: a faszi megvette az igen-igen drága Kershaw kését, majd amikor eljött az élezéss ideje, beadta a Mister Minit-hez :-(((((
ennek eredményeként eltűnt a pengéből az él mentén 4 mm...

Köszörűs bácsi szintén SUXX...

hiába, legjobb a saját fenés.

Némó

Előzmény: chbr (195)
zuard518 Creative Commons License 2001.12.29 0 0 201
Hali

>>>Főleg a francia légiós bajonettre lennék kíváncsi. ;)
>>Az előző levelemben lévő linken van egy kis kép róla.
>Sajnos a nagy kép nem töltődik le...

Igen, a tudom, saját állításuk szerint valami ékezet probléma. Van egy ócska digi gépem, ha valaki elárulja a szintaxist, lekapom és felküldöm ide valami viselhető méretben.

Zuárd

Előzmény: chbr (200)
chbr Creative Commons License 2001.12.29 0 0 200
>>Főleg a francia légiós bajonettre lennék kíváncsi. ;)
>Az előző levelemben lévő linken van egy kis kép róla.
Sajnos a nagy kép nem töltődik le...

>Más: Az általad használt Sharpmaker az a szerkezet, ami egy alapból, és a bele V alakban beilleszthető két fenőkőből áll?

Igen, két pár eltérű finomságú kerámiarúd van hozzá amiket vagy 40 (20-20) vagy 30 (15-15) fokban lehet felhelyezni. Még egy előnye az, hogy nincs szükség sem olajra, sem vízre az élezéshez.

chbr

Előzmény: zuard518 (199)
zuard518 Creative Commons License 2001.12.28 0 0 199
Hali

> Az új szerzeményeidről lehet valahol képet találni? Főleg a francia légiós bajonettre lennék kíváncsi. ;)

Az előző levelemben lévő linken van egy kis kép róla. Sajna még nincs saját lapom, ez egyrészt időhiány, másrészt lustaság :-) Ha lesz azonnal írok...

A bajonett monumentális darab, de több apró szépséghibája van: a penge két helyen eltört, hegesztve van aránylag normálisan. Ezenkívül le van fujva az egész kályhaezüsttel, de ez aránylag könnyen eltávolítható.

Más: Az általad használt Sharpmaker az a szerkezet, ami egy alapból, és a bele V alakban beilleszthető két fenőkőből áll?

Zuárd

Előzmény: chbr (197)
chbr Creative Commons License 2001.12.27 0 0 198
Eladó egy alig használt, 1 hónapos Spyderco Delica (C11SBK). 2001-es modell, 77mm-es végig fogazott ATS-55-ös penge, fekete FRN markolat (54g az egész!), dobozában.
Ár: 19e HUF.

chbr

chbr Creative Commons License 2001.12.27 0 0 197
>> Élezéshez érdemes beszerezni inkább egy Spyderco Sharpmaker-t, mint ismeretlen >>köszörűsökkel kísérletezni.
>Ár beszerzési lehetőség?
Az enyém az USÁ-ból van, itthon úgy tudom a Moskito forgalmazza elég borsos áron (23-24e).

Az új szerzeményeidről lehet valahol képet találni? Főleg a francia légiós bajonettre lennék kíváncsi. ;)

chbr

Előzmény: zuard518 (196)
zuard518 Creative Commons License 2001.12.26 0 0 196
> Kenőanyagként én lánckenő spray-t használok. Biciklis boltokban van belőlük választék

Jó ötlet, mivel nagy a viszkozitása, nem folyik, hanem tapad.

> Élezéshez érdemes beszerezni inkább egy Spyderco Sharpmaker-t, mint ismeretlen köszörűsökkel kísérletezni.

Ár beszerzési lehetőség?

> Ui.: Lehet itt eladó késeket hirdetni?

Szerintem lehet :-) Engem legalábbis érdekel

Más: Senki sem lepődött meg az ünnepekre valami témába vágó dologgal? Én pl most kaptam meg A.E.HARTINK Kések enciklopédiája c. könyvét. Az első 60 oldalon általános ismeretek vannak (késtípusok, acélok, zárszerkezetek, markolat anyagok stb), utána 300 oldalon a 20 gyártó rengeteg késének képe és főbb jellemzői. A végén még egy weblapgyüjtemény is van, ha jók lesztek bepötyögöm :-)

Ajánlanék egy másik oldalt, ahol találtam néhány múzeális darabot.

Ajánlanék egy weblapot: Ha valakit nem csak a modern dolgok érdekelnek, nézzen körül itt. Igaz Makón van de mivel Szegeden volt dolgom nemrégiben beugrottam. Ott hagytam egy huszast, de ezért kaptam egy OMM rövid utászkardot, egy francia légiós bajonettet (több mint 50 cm-es penge, negyszög keresztmetszet), egy fémtokos csehszlovák bajonettet bőr övakasztóval nyél nélkül, Egy fémtokos, és egy tok nélküli magyar bajonettet, valamint egy (állítólag a "dióverő"-nek becézett magyar mesterlövész fegyverre való) szintén négyszög keresztmetszetű szuronyt. Sz'al szerintem nem volt rossz vásárt, azóta rozsdátlanítok, nyelet tervezek ilyenek... Ha valaki tud kapcsolódó irodalmat (restaurálás típusmutató), vagy weblapot kérem jelezze. Köszönettel:

Zuárd

Előzmény: chbr (195)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!