Keresés

Részletes keresés

Szakimeister Creative Commons License 2005.11.04 0 0 9660
Sziasztok!

Én érdeklődni szeretnék , hogy létezik-e olyan cég amely foglalkozik ebayes termékek megszerzésével???
t.lantos Creative Commons License 2005.11.04 0 0 9659

www.iloxx.de

Ebben bizhatsz, mert ez az eredeti. Mas helyen kicst gyanus.

Előzmény: kukacmokac (9650)
digicat Creative Commons License 2005.11.04 0 0 9658
Ezt komolyan kérded?? Nincs saját domainje, nincs SSL-je.

Kérdés, hogy mennyire bíznál meg egy cégben, ha annak iloxx.fw.hu címe lenne?

Összefoglalva: NEM.
Előzmény: kukacmokac (9650)
vsiivz Creative Commons License 2005.11.04 0 0 9657

-irtal az eladonak levelet?

-honnan tudod, hogy az elado nem adta postara a csomagodat?

-biztositva volt a csomag?

ha a postan kallodott el a csomag es nem volt biztositva, nem a felado a hibas

nem kell vallalnia a felelosseget egy olyan csomagert, amin nincs biztositas

tehat nem erdemel negativ feedbacket

Előzmény: HartaiGyuri (9653)
stoned70dob Creative Commons License 2005.11.04 0 0 9656
amúgy próbálj meg kommunikálni vele, hogy lehet a motyó. magyar posta hozta? biztosítás volt rajta?
Előzmény: HartaiGyuri (9653)
stoned70dob Creative Commons License 2005.11.04 0 0 9655
amúgy próbálj meg kommunikálni vele, hogy hol lehet a motyó. magyar posta hozta? biztosítás volt rajta?
Előzmény: HartaiGyuri (9653)
stoned70dob Creative Commons License 2005.11.04 0 0 9654
sajnos ez így igaz. utána van még lehetőséged reply-ra, de arra neki is, tehát megint ugyanott vagytok, és a feedback-ed szenved csorbát miatta. én is nyeltem már be elvezsett cuccot, pontosan azért, hogy ne vágjon vissza az eladó. az amcsik különben nagyon gyorsan osztják egymást, ha valami késik, vagy nem tetszik.
Előzmény: HartaiGyuri (9653)
HartaiGyuri Creative Commons License 2005.11.04 0 0 9653
Ha nem jött meg a cucc és adok egy kib******tt nagy negatív feedbacket az seelernek,, akkor ö is viszont adhat nekem , hogy már pedig én elküldtem?és akkor nekem is meglesz a negatív?
stoned70dob Creative Commons License 2005.11.04 0 0 9652

Üdv mindenkinek!

 

Segítséget kérnék a következő Paypal-lal kapcsolatos ügylethez:

 

Német eladónak csak BASIC Paypal felhasználói szintje van, ezért nem tud tőlem hitelkártyáról pénzt fogadni Paypal-on keresztül. Viszont nekem eddig minden Paypal fizetést a rendszer automatikusan a hitelkártyámról vont le, amit ugye regisztrálásnál megadtam. Eladó szerint át kellene tennem pénzt a Paypal account-omra, és onnan küldeni neki, hogy fogadhassa?? Tudna valaki segíteni ennek a megoldásában?

 

Előre is köszi: Zsolt

 

kukacmokac Creative Commons License 2005.11.04 0 0 9651
Még infó az előzőekhez: az eladó angol nevű, a termék Olaszországban található, és az US eBayon hirdetett laptopot
kukacmokac Creative Commons License 2005.11.04 0 0 9650
Sziasztok, még sosem vásároltam eBayon keresztül. Eladó felkínálta az escrow-t iloxx-ot használva (kezes). Csak és kizárólag a www.iloxx.3x.ro oldalon regisztrálva engedi, hogy bonyolítsuk az üzletet. Szerintetek mennyire megbízható az illox, iletve ez a Román weblap???
t.lantos Creative Commons License 2005.11.04 0 0 9649

Franciaorszagbol 3 hete nem jott meg a cuccunk (csomag vagy level, nem tudom, de szam van hozza). B**** meg mindket posta.

 

t.lantos Creative Commons License 2005.11.04 0 0 9648
Vagy ird meg neki, hogy nem tudod levenni, de nyomja be ezt az erteket max licitnek. Mi innen alalicitalunk 1 euroval, hogy pont elerje. Aztan ha valaki mas meg erre isratesz, akkor mazlid van. Ha nem, eladtad annyiert neki :)
Előzmény: fodorzs (9646)
vsiivz Creative Commons License 2005.11.04 0 0 9647
ha nincs meg licit az aukcion, bele lehet nyulni
azt most kapasbol nem tudom, hogy buy-it-now-t bele tudsz-e rakni, de ha mas megoldas nincs, lodd le az aukciot, es csinalj egy ujat, aminek a linkjet elkuldod a francianak
Előzmény: fodorzs (9646)
fodorzs Creative Commons License 2005.11.04 0 0 9646
Egy obit szeretnek eladni a nemet ebay-en. Nem hirdettem meg Sofort kaufen arat, de egy francia felhasznalo egy elfogadhato arat kinal erte meg a licit lejarta elott. Lehet utolag a hirdetesbe Sofort kaufen arat illeszteni?
A valaszt elore is koszonom!
vsiivz Creative Commons License 2005.11.04 0 0 9645
mondom, hogy nem fontos erteklevelet kuldeni ilyen kis osszeg eseten
ha esetleg elveszne a kuldemeny, a regisztralt level 10 rugoig biztositva van
es olcsobb is a postakoltseg ezek szerint kb 500-al

mindig ilyen idotartamot mondanak a postan
de az a tapasztalatom, hogy max 5 nap alatt kint van
add fel mondjuk a keleti postan, ha bp-i vagy
innentol mar csak attol fugg, hogy a japanod mennyire lakik messze
(a rekordom 8 nap volt a feladastol a csomag kezhezveteleig; az azert nem rossz)
Előzmény: N-joy (9644)
N-joy Creative Commons License 2005.11.03 0 0 9644

Ma megkérdeztem a postán a pontos mikéntjét a dolgoknak! Értéklevél, ajánlott, elsőbbségi összesen (durván 70gramm súlyig számolva) max 1300 ft.

Az viszont perverz, hogy azt mondta a csajszi a postán, hogy másfél-2 hét amíg odaér.....ha postafordultával adja a cuccomat a jakó akkor talán Télapóra meg is érkezik! :)

Előzmény: vsiivz (9638)
vsiivz Creative Commons License 2005.11.03 0 0 9643
azert nem, mert erre a kerdesre nem lehet rendesen valaszolni
van egy halom hong kong-i arus
mind mas
en eddig 8 kinaival kotottem uzletet, kozuluk 3 hong kong-i volt
soha nem volt gondom
az egyiknek viszatero vevoje vagyok
de azt nem tudom megmondani, hogy az milyen ember, akivel te szeretnel uzletet kotni
nem lehet altalanositani
(mint ahogy a magyar ebayezoket sem lehet 2 szoval meghatarozni
van olyan, aki minden nyelvtudas nelkul licital mondjuk egy usa only cuccra, es lebunkozza a sellert
es van, aki tobb, mint 1000 feedback mellett is 100%-os tudott maradni)
Előzmény: imagefactory (9641)
chapelle Creative Commons License 2005.11.03 0 0 9642
tényleg annyival olcsóbb, hogy megéri az utólagos fejfájást ha mégsem azt és olyan minőségben küldik el mint amit vártál?
Bár én még nem rendeltem tőlük, a pozitív feedback-ek száma azért mond valamit. Én drága és fontos dolgot nem rendelnék tőlük. Na és persze ott van az áfa, EU-n kívüli (egyelőre :) importról lévén szó
Előzmény: imagefactory (9641)
imagefactory Creative Commons License 2005.11.03 0 0 9641

hi. nekem még regem sincs ebayre, de ez hamarosan változni fog.

Olyan kérdésem lenne, hogy mik a tapasztaloatok a Hong Kong-i árusokkal? Lejebb ugyan kérdezte valaki, de választ sajna nem kapott.

mariska_xx Creative Commons License 2005.11.03 0 0 9640
DPD-s tapasztalatokat szívesen vennék. Kissé mérges vagyok.
Előző héten szerdán adtam le a megbízást, méghozzá délelőtt. Másnap érdeklődtem, hogy mi is van most, ugyanis semmi visszaigazoló mail, meg semmi oké-értettük. A hölgy a második mailemre már válaszolt másnap délután, miszerint szoftverhiba, mittomén, de másnapra rögzíti a megrendelésemet. Pénteken egy vkinél járt a futár a 3 közül, a másodikat épp nem találta otthon, a harmadik környékére sem ment.
A 2 eladó már nagyon türelmetlen, ott áll náluk az 1-1 nem kicsi csomag.
Semmit nem tudok. Sem az útonlévő izéről, sem pedig h miért nem mentek ki újra a címekre. Ma írtam a dpd-nek újfent, h szerintem csak nálunk volt hétfő-kedd munkaszünet.
Utánanéz.
Azóta is.
TGery Creative Commons License 2005.11.03 0 0 9639
Köszönöm mindenkinek a segítséget, meglett a cucc. :)))))
vsiivz Creative Commons License 2005.11.02 0 0 9638
nem sok
par szaz ft pluszkoltseg
de mivel kis osszegrol van szo, eleg az ajanlott level
az is biztositva van 10000 ft-ig
erdemesebb viszont 40 dolcsit kuldeni a 39 helyett
kevesebb papir
nehezebben kitapinthato, hogy penz van benne
raadasul a japanok el is kuldik a visszajarot
de ha nem, akkor sem nagy verveszteseg az a 200 ft
(raadasul lehet, hogy pont attol a sok papirtol ugrik a tarifa) :o)

ha minden igaz, 780 ft lesz az ajanlott leveled postakoltsege elsobbsegi dijjal egyutt
Előzmény: N-joy (9637)
N-joy Creative Commons License 2005.11.02 0 0 9637
Ja, az nincs is 10e ft... :) az ilyen értéklevél küldésnek mennyi a plusz költsége?
Előzmény: N-joy (9636)
N-joy Creative Commons License 2005.11.02 0 0 9636

39 dolcsit kéne küldjek neki, az valamivel több mint 10 ropi. Holnap megkérdezem a postán a továbbiakat!

Nagyon köszönöm a segítséget!!!

Előzmény: vsiivz (9621)
mariska_xx Creative Commons License 2005.11.02 0 0 9635
DPD-vel
30euro + áfa
Előzmény: Flex (9634)
Flex Creative Commons License 2005.11.02 0 0 9634
Angliából mivel szállíttassak? Az eladó  csajszi bemondott egy kb 8 kilós csomagra 88 fontos szállítást 7-8 nap alatt, merthogy ez biztosított, de soknak tartom, ennyiért már az 1 napos Fedex és DHL is idehozza, de nem tudom van-e náluk olyan ami olcsóbb és kedveltebb. Sajnos nem előre állapodtunk meg, pedig erre mindig figyelek, de utolsó percben licitáltam és semmi áron szereztem meg a cuccot, még akkor is megéri ha ennyit kell fizetni a szállításért, de akkor már itt legyen gyorsan ennyi pénzért.
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.02 0 0 9633

igen, mert a DHL a német postáé, vagy micsoda, szóval cserélgtnek.

 

Németből a DPD vagy a GLS a jó, az nem adja ki másnak a cuccost

Előzmény: TGery (9624)
morbiczer Creative Commons License 2005.11.02 0 0 9632
Itt figyel a topik alcímében a FAQ URL-ja, azt nézd meg mindenképpen.
Előzmény: Atenza (9630)
malenykij polgar Creative Commons License 2005.11.02 0 0 9631
Nagyon sok reszlet van, amin elcsuszhatsz, eladokent es vevökent is. (licit, fizetes, szallitas, ertekeles) A legjobb az lesz, ha az elejeröl elkezded olvasni a topikot, meg ha nem is örülsz az ötletnek. Az ebay buktatoit nem lehet egy hozzaszolasban összefoglalni.
Előzmény: Atenza (9630)
Atenza Creative Commons License 2005.11.02 0 0 9630

Hello Mindenki!

 

Új vagyok ezen a fórumon! Korábban még soha nem vásároltam az ebay-en keresztül, mondjuk még most sem, de pont ezért írok nektek! Lehet én vagyok a 100. ember aki ezeket kérdezi, így ha utalást adtok, hogy hányas hozzászólás a nyerő, vagy ha van valakinek valami okos kis szövege a témában, annak az emilem is ott van!

 

A kérdésem az lenne, hogy milyen részletek vannak amik mellett elsiklik az ember ebben a rendszerben.

 

Hong Kong-ból rendelnék a HK-tól, nem tudom valakinek ismerős-e, illetve van e valamilyen tapasztalata velük kapcsolatban.

 

Nem tudom pontosan mi a menete az ebay-nek, ezért ha tudtok segíteni, akkor mindent köszönök!

Törölt nick Creative Commons License 2005.11.02 0 0 9629

szia !

 

velem is megtörtént már ilyen... szegény németekkel anyáztam, nem hittem nekik, aztán két hónap után egyszercsak csöngetett a postás és meghozta az elveszettnek hitt pakkot

persze minden adat, meg minden rajta szereplő igazolás a németeket támasztotta alá, egész egyszerűen csak gondolom valamelyik árok szélén aludt egy jót a pakk egy kiesett zsák alján :)

 

szóval azért még van remény

Előzmény: TGery (9624)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.02 0 0 9628

ha za nemmegy, akkor itt telefonon:

 

Magyar Posta Rt. Nemzetközi Üzletág >NPKÜ Nemzetközi Kártérítési és >Technológia Ellenőrzési Osztály >Tel: +36-1-477-6404 >Fax: +36-1-210-8340
Előzmény: Törölt nick (9627)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.02 0 0 9627

szia,

 a postakicserélő üzemet felhivod, megmondják rögvest, hogy mit tudnak a cuccodról.

 

477-65-34

vagy 35

Előzmény: TGery (9624)
t.lantos Creative Commons License 2005.11.02 0 0 9626
A nemet posta csomagjait a DHL viszi. Ilyen esetben viszont a magyar posta hozza ki, nem a DHL. Ha rendese nDHL-el kuldte volna, akkor csongetett volna a sarga autos.
Előzmény: Törölt nick (9625)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.02 0 0 9625
Nálam is volt két ilyen csomag, igaz el nem veszett, de DHL- el adták fel, itt meg a postás hozta ki, érdekes, pedig megyeszékhelyen lakom, van két DHL- es kiszállító is, az egyik jó haverom. Én nem foglalkoztam vele, mert megérkezett.
De volt olyan DHL es csomag, amelyik hozzám is DHL- el érkezett.
Előzmény: TGery (9624)
TGery Creative Commons License 2005.11.02 0 0 9624

Sziasztok!

Bajban vagyok, szeretném a segítségeteket kérni,. hátha valakivel történt már hasonló eset.

 

Megnyertem egy projektort majd egy hónapja, kifizettem az arcnak a pénzt (Németo-ba), ő rendben feladta a csomagot (2000 körüli üzlet, 95% pozitív visszajelzés, szóval nem hiszem, hogy ő lenne a hibás) de a pakkom csak nem jött meg.

DHL-el adta fel.

Kérdeztem tőle, hogy mizujs, erre válaszolt, hogy a csomagom okt 8-án belépett az országba, ahol a DHL átadta a M.Kir.Postának, azóta nincs róla hír.

(Szerintem valaki azóta azon nézi a Barátokköztet, vagy valamit :( )

 

A csomag biztosítva volt, így elvileg majd kap az arc valami kártérítést, amit elutal nekem.

 

Szerintetek érdeklődjek a postán a csomagom felől, (van valami tracking numberem, de az nem a DHL által használt formátumú, ott nem is tudnak róla) vagy várjak a biztosítási díjra?

 

Egyébként ez bevett gyakorlat, hogy a DHL átadja a postának a cuccot?

 

Szerintetek mennyi idő lehet a kártérítési periódus?

 

Mit tegyek? 400 Euro nem olyan kis pénz számomra :(((

 

Előre is köszi a segítséget

 

Gery

HartaiGyuri Creative Commons License 2005.11.02 0 0 9623
na végre valami jo ... 6 nap alatt megjött a cucc angliábol :) ja izraelba :)
vsiivz Creative Commons License 2005.11.01 0 0 9622
meg valami
nem tudom, mennyi penzt kell kuldened
ha nem haladja meg a 10 rugot, nem fontos erteklevel-boritekot hasznalnod
eleg egy belelt francia tipusu boritek is
(a lenyeg, hogy jol rejtsd el benne a penzt)
Előzmény: vsiivz (9621)
vsiivz Creative Commons License 2005.11.01 0 0 9621
western uniont ne kuldj neki!
azt nem fogadja egyik japcsi sem
tul magas a kezelesi koltseg (50 dolcsi korul)
az egyetlen meg oldas az a cash
dolcsiban vagy jenben
erteklevelkent kuldve
japanba lehet kuldeni erteklevelet
lehet a postan kapni erteklevel-boritekot
abba tedd be a penzt es a kiserolevelet tartalmazo postai boritekot
postai lezaras utan kitoltod az erteklevel feladovevenyt, mint irtatot
a pontos erteket tuntesd fel, es akkor a teljes osszegre biztositva lesz a kuldemeny
evekig ez a modszer letezett a paypal elott
en is ezt hasznaltam
Előzmény: N-joy (9620)
N-joy Creative Commons License 2005.11.01 0 0 9620

Még mindig nem sikerült kifizetnem a japán zelleremnek a cuccomat, talán a héten újra fog működni a paypal-om.

Írtam neki, hogy mi lenne ha nemzetközi átutalással fizetnék neki és kértem, hogy küldje el a banki adatait az fizetéshez, de ez neki nem volt jó...

 

Ha csak a lakcímét kérem el, akkor mindenféle banki adat nélkül érdemes Western Union-on fizetni neki? Biztonságos a számomra? Kapok visszajelzést ha fölvette a zsugát a helyi "postán"?

Mert ha nem működik a PayPayl-om az Expanded use number miatt, akkor nincs más ötletem a kifizetésre...

digicat Creative Commons License 2005.11.01 0 0 9619
Itt vannak interneten használható kártyák, köztük a virtuálisak is:
http://www.bankkartya.hu/cgi-bk/cardhunt3.cgi?kartyatip=12

Pl.:
Inter-Európa Bank - MasterCard virtuális (egyszer használatos kártyaszám)
Előzmény: eddieDSM (9584)
t.lantos Creative Commons License 2005.11.01 0 0 9618

Hali,

 

Koszi az otletet. Hozzang felajanlott ketfele fedex-et (horror aron), illetve ems-t. Ez utobbi is 200 dollaron felul van. Irrealis.

Előzmény: Bering de la Cruz (9617)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.11.01 0 0 9617
Csak egy ötlet..ha stock alkatrészről van szó itt is körülnézhetsz USPS PRIORITY, ILLETVE USPS EMS-sel is szállitanak..



www.rockauto.com
Előzmény: t.lantos (9615)
kovacszola Creative Commons License 2005.11.01 0 0 9616
Igen !
Előzmény: raider (9614)
t.lantos Creative Commons License 2005.11.01 0 0 9615

Van valakinek tapasztalata az internetvilaggal?

Egy amerikai autohoz kellene alkatreszeket vennem, ami ugy 150 dollar koruli osszeg (sok aprosag, semmi nagy, dobozzzal egyutt max 3kg :)

A legtobb netes aruhaz csak usa szallitasi opciot enged, vagy internationalra azt mondja, hogy megrendeles utan kozlik (na eben nem bizom, nem akarok meglepodni, amikor jon egy 80 dollaros terheles a postakoltsegre).

myus es hasonlok nem jatszanak, egyszeri alkalomra dragak.

 

raider Creative Commons License 2005.10.31 0 0 9614
Lehet töröltetni magadat, ebben biztos vagyok, de én még sosem csináltam. Télleg PayPal-en és eBayen ugyanazt az emailcímet adtad meg?
Előzmény: kovacszola (9612)
vsiivz Creative Commons License 2005.10.31 0 0 9613
irj egy e-mail-t nekem
megprobalok segiteni
Előzmény: kovacszola (9612)
kovacszola Creative Commons License 2005.10.31 0 0 9612

Hali !

Már ezt is próbáltam. Mit gondolsz tudom törölni magam az eBAY-ról ? Ha igen hol és hogyan ? Ezután újra kezdeném a regisztrálást. 

Előzmény: raider (9609)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.10.31 0 0 9611
Szia ! 2 db vettem a motorkerékpárokból, egyet magamnak egyet pedig eladásra hoztam. 2005-ös mind a kettő. Az egyik amit vettem sérült volt, az oldalára dölt... Aktől vettem nem szállitottak "worldwide" de felhivtam Öket, mondtam nekik hová kelle az USA-n belül elszállitani hogy be tudjam konténerezteni a motorokat. - Semmi gond nem volt elszállitotta, mondta hogy ennyi és ennyi plussz költség stb stb... Konténer 5 hét alatt volt itt én intéztem a vámot forgalombahelyezést is...nem volt macerás.. Igen, képek álltak csak rendelkezésre a motorokról, de megfelelt az állapota a leirásnak.... nem volt semmi rejtett plussz sérülés, hiba stb..stb..
Előzmény: __BB__ (9606)
Flex Creative Commons License 2005.10.31 0 0 9610
Mivel Hongkongból jön, ezért meg fogják vámolni. Az ajándék besorolást nem mindig veszik figyelembe a vámon, de így is csak a vámmentes értéknél csak kicsivel drágább cuccokat vámmentesíthetsz, a drágább eszközök már hiába jönnek ajándékként. Ja és a vámmal növelt értékre még rájön az ÁFA.
Előzmény: cigaro (9604)
raider Creative Commons License 2005.10.31 0 0 9609
Ezt nem értem. Helyedben megpróbálnám azért pl. más emailcímmel is, hátha az a baja.
Előzmény: kovacszola (9607)
wattts Creative Commons License 2005.10.31 0 0 9608

Hali!

Visszatérítést tudok fogadni bidpay-el vagy moneybookersel?

Köszi

kovacszola Creative Commons License 2005.10.30 0 0 9607
Így is próbáltam nem sikerül.
Előzmény: raider (9594)
__BB__ Creative Commons License 2005.10.30 0 0 9606

Saját részre vetted itthonra, esetleg látatlanban ?

Vámolás, forgalombaállítás nem volt gázos ?

Előzmény: Bering de la Cruz (9605)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.10.30 0 0 9605
Motorkerékpárt vásárlás előlegét fizettem kártyával 4.800.- USD-T on-line... Mindig attól függ hogy ki az eladó.....Semmi gond nem volt.. De vásároltam már "credit card over phone" 400-500 USD-ért , mondjuk ez utobbi a "card not present" kártyás vásárlási kategória és ezt nem minden VISA ill MASTERCARD-T kibocsájtó hazai bank engedélyezi, de ez csak technikai jellegű dolog a kibocsájtó banknál, illetve gondolom biztonsági okokból van igy beállitva...
Előzmény: vsiivz (9600)
cigaro Creative Commons License 2005.10.30 0 0 9604
Kösz Flex. És azt nem tudod hogy Áfá-t kell-e fizetni? Valami olyat hallottam hogy a postai csomagra ha ráteszi a feladó a "gift" (ajándék) besorolást, akkor nem vámolnak meg. Szóval lehet olyan hogy kifizetem az árut, elküldik, de a csomagot nem vehetem át mert nincs kifizetve az áfája? A PayPal-lel van tapasztalatod? Vagy jobb az egyszerű banki átutalás?
Előzmény: Flex (9603)
Flex Creative Commons License 2005.10.30 0 0 9603

Mindenképp írj az eladónak a licit ELŐTT, hogy hogyan és mennyiért szállít Magyarországra. Ha ott megállapodtok, akkor ahhoz már tartania kell magát. Ha csak úgy licitálsz és megnyered, akkor ő simán mondhatja hogy a legdrágább és leggyorsabb úton szállít, te meg fizetheted a sok tízezret a szállításért.

Az ebayen keresztüli levelezés a későbbiekben bizonyíték lesz ha probléma van. A 95% feletti feedback egész jó, mindig lesz néhány ember aki negatív feedbacket ad akármiért is, így nem a 100% a lényeg. 6000 feletti kereskedésnél már nagyon nem szívat az eladó, mert vszeg ebből él....

 

Előzmény: cigaro (9601)
Flex Creative Commons License 2005.10.30 0 0 9602

Tudod azt gondoltam, hogy ha egyszer a másfél eurót levonták, akkor nagy bajban nem lehetek ha megnyertem egy licitet (kemény 5 eurós tárgyra), valahogy majdcsak eljut a pénz az eladóhoz. Szerintem még elég kultúráltan is álltam hozzá, nem egyből azzal kezdtem hogy jajj megnyertem mit csináljak.....ennyit a "tudatlanságról", kösz a hozzáállást.

Amúgy megnyertem, paypal pedig levonta a virtuális OTP webkártyámról az összeget, már az eladónál is van. Engem a Paypal oldalán a balance összeg kavart meg, nem tudtam hogy attól még hogy oda nem lehet feltölteni pénzt, azért a bankkártyán keresztül levonják és minden megy ahogy mennie kell.

Előzmény: vsiivz (9595)
cigaro Creative Commons License 2005.10.30 0 0 9601
Helo! A vásárlói vélemények szerintetek valósak az ebay-en? fényképezőgép objektívet készülök venni egy brit cégtől, aki követlenül hongkongból küldi az árut. Az elégedettségi mutatójuk kb 6000 ezer vásárló alapján 96,4%. Ez elég jó? Mi a helyzet a vámmal? Lehet kérni hogy ne posta, hanem más csomagküldő szolgálat hozza? Vagy ez az eladótól függ, hogy van-e szerződése ilyen céggelÚgy tudom nagy értékű dolgot nem érdemes a postára bízni... Még nem rendeltem ebay-en soha, tanácsokat kérnék...köszi
vsiivz Creative Commons License 2005.10.30 0 0 9600
(hozzatartozik az igazsaghoz az, hogy a netes vasarlasaim altalaban kis ertekuek; par szaz dolcsinal meg sosem utaltam nagyobb osszeget; valoszinuleg en is paraznek egy millios osszegu utalastol) :o)
Előzmény: vsiivz (9599)
vsiivz Creative Commons License 2005.10.30 0 0 9599
nekem az otp-nel van a szamlam
ott ajanlottak ezt a konstrukciot
ha jol emlekszem, hogy havi 800 ft-ert kaptam a netes kartyam
az kulon bankszamlakent funkcionalt
beallitottam, hogy nem mehet minuszba
online tudtam utalni a fo szamlarol a netesre a kivant osszeget
(illetve mindig kicsivel tobbet, nehogy keves legyen)
nagyon kedveltem
csak a wu egy ideje mar nem fogadja el a mastercard-ot

amiota az e-bay megvette a paypal-t nincs visszeeles
erre kulonosen ugyel az e-bay
Előzmény: eddieDSM (9598)
eddieDSM Creative Commons License 2005.10.30 0 0 9598

vsiivz!

..de a lényeg az hogy akkor tudom biztonságban ha az és annyit tud csak levonni a számláról, akinek amennyit engedtem. A többi esetben ki vagyok szolgáltatva..

 

Ez a CIB cucc nem rossz, de ehhez nyitnom kell egy folyószámlát is, amire befizetek időnként, mert a külső bankról utalás elég költséges. Online átrakom a folyószámláról az internet kártyára alkalmanként a szükséges összeget. Gondolom ez működik.

Előzmény: vsiivz (9596)
eddieDSM Creative Commons License 2005.10.30 0 0 9597

..én meg egy időben Paypal-os visszaélésekről olvastam.. :-o

(bár már nem emléxem a részletekre)

Előzmény: vsiivz (9596)
vsiivz Creative Commons License 2005.10.29 0 0 9596
nekem hosszu evekig semmi bajom sem volt az otp virtualis kartyajaval
csakis azert szuntettem meg, mert mastercard, es a western union nem fogadta mar el
a paypal viszont eleg biztonsagos ahhoz, hogy nem legyen szukseg koztes megoldasra: a bankszamlamhoz rendeltem az accountot
Előzmény: raider (9593)
vsiivz Creative Commons License 2005.10.29 0 0 9595
igazabol eleg hihetetlen, hogy regisztralas utan elkezdesz licitalgatni es ezaltal nyeregetni ugy, hogy fogalmad sincs a hogyan-tovabbrol
EZT kerested
Előzmény: Flex (9588)
raider Creative Commons License 2005.10.29 0 0 9594
Nem lehet h alfanumerikus kell neki, szám és betű egyszerre? Vagy olyat használsz? Ékezet nincs benne ugye?
Előzmény: kovacszola (9590)
raider Creative Commons License 2005.10.29 0 0 9593
OTP-t én sem erőltetném.....egyébként télleg a CIB-et javasolják sokan (így mrqb is), szerintem hallgass rájuk. Mondjuk nekem egyetlen számlám van, és azt használom egy ideje mindenre, de még semmi bajom nem volt (lehet, szerencsés vagyok?).
Előzmény: eddieDSM (9587)
sylvike Creative Commons License 2005.10.29 0 0 9592
Ha jól emlékszem azt az 1,5 EUR-t jóváírják az első vásárlásnál.
Előzmény: Flex (9588)
sylvike Creative Commons License 2005.10.29 0 0 9591
Rákattintasz az a megnyert dolognál a "Jetzt bezahlen"-re, kitöltöd, hogy mennyi a szállítási díj (előfordulhat, hogy a zeller már kitöltötte helyetted), kiválasztod a fizetési módok közül a PayPal-t, beírod a jelszavad és elküldöd. Még üzit is írhatsz hozzá, ha akarsz.
Előzmény: Flex (9588)
kovacszola Creative Commons License 2005.10.29 0 0 9590
MasterCard kártyám van. A hibaüzenet szerint nem felel meg a jelszó a regisztrációnál. Semmit nem fogad el, pedig 8-20 karakter közötti, és nem használok szimbólumot.
Előzmény: raider (9585)
mrqb Creative Commons License 2005.10.29 0 0 9589
CIB Bank, internet kártya. Csak annyit teszel rá, amennyit az internetes vásárlásra akarsz költeni. Díja nincs, külön számla- és kártyaként műxik.
Előzmény: eddieDSM (9587)
Flex Creative Commons License 2005.10.29 0 0 9588
Ha megnyertem egy licitet, akkor paypal-lal hogy fizetek? Megadom a licit adatait és levonják a bankkártyámról az összeget? (a 1.5 eurót már sikeresen levonták). Vagy valahogy utalnom kell a paypal számlámra pénzt? Ha ez utóbbi, akkor hogyan? A helpet bújom de nem találtam megoldást...
eddieDSM Creative Commons License 2005.10.29 0 0 9587

raider!

..úgy tudom, volt ilyen a K&Hnál, de megszűnt. Az OTP-t annyira nem erőltetném... :o

 

Az nem lenne baj ha olyan lenne, amihez nem kell a nyitott számlán min.összeget tartani.

 

És más biztonságos megoldás, ha ez nem megy? (pl. SMSkérős vagy ilyesmi?

Olyat tudok hogy küld SMS-t utólag, de az nem OK)

Előzmény: raider (9586)
raider Creative Commons License 2005.10.29 0 0 9586
Elvileg OTP banknál van ilyen, de lehet hogy másoknál is, volt róla szó korábban. De nyilván lehet könnyen emulálni a dolgot egy tetsz. utólagos számlanyitással és alkalmankénti feltöltéssel.
Előzmény: eddieDSM (9584)
raider Creative Commons License 2005.10.29 0 0 9585
MIlyen hibaüzzenetet kapsz a PayPal-tól? Milyen hitelkártyával akartál regisztrálni?
Előzmény: kovacszola (9581)
eddieDSM Creative Commons License 2005.10.29 0 0 9584

Üdv ebayerek!
Lehet hogy már volt, elég nekem egy "könyvjelző" válasz helyett..

 

Ma itthon milyen lehetőségek vannak biztonságos ebayes vagy más netes vásárlásra?

Olyan kellene ami EUban és USAban is működik.

 

Olyasmire gondolok mint  virtuális (al)számla, amire netbankon keresztül tudok azonnal annyit utalni, amennyit költeni akarok, hogy a számlaszámról többet nem lehessen levonni.. Esetleg olyanra ami SMS-ben engedélyt kér tőlem mielőtt levonják az összeget (átutalásnál egyes netbankoknál működik).

 

KÖSZI

mariska_xx Creative Commons License 2005.10.29 0 0 9583
Amig új vagy, ill nincs még feedbacked, addig ez sajna így működik
Előzmény: Flex (9582)
Flex Creative Commons License 2005.10.28 0 0 9582
Van olyan, hogy naponta csak adott üzenetet lehet küldeni? Írni akartam ma kb. a tizedik embernek, mire kiírta hogy elértem a maximális üzenetszámot.
kovacszola Creative Commons License 2005.10.28 0 0 9581

Hello!

 

Segítsetek!!! A paypal-on nem sikerül a regisztráció, nem fogad el semmilyen jelszót, ezért nem tudom magam regisztrálni. Sajna ez a vásárlás közepén derült csak ki! Első vásárlásnál történt mindez, a számlakiegyenlítés kellős közepén! Az áru az enyém, fizetni nem tudok. Hogy lehet oda visszajutni, kiegyenlíteni a számlát? És a regisztrálásban is segíthetne valaki!! SOS!! köszi

HP13 Creative Commons License 2005.10.28 0 0 9580
Nem éppen témába vág de mégis (na ez jó mondat volt):

http://news.bbc.co.uk/1/hi/uk/4385956.stm
mariska_xx Creative Commons License 2005.10.28 0 0 9579
Célszerű licitálás ELŐTT megbeszélni, mennyi az az annyi. Nem csak a postaköltséget, de a paypal és a csomagolás költségét is át szokták terhelni
Előzmény: Flex (9578)
Flex Creative Commons License 2005.10.28 0 0 9578

Ha valaki Worldwide szállít, és csak az angliai szállítási díjat írja be, az mivel fog Mo-ra szállítani? Esetleg sikeres licit után állapodunk meg? Mi van ha ő csak DHL-lel hajlandó, nekem meg az drága? Egyáltalán, mivel érdemes szállíttatni Angliából, hogy kb 1-2 hét alatt érjen ide és lehetőleg el se lopják?

vomit Creative Commons License 2005.10.28 0 0 9577
engem is ezzel szivattak, sajna a magyar iban az ilyen hosszu, kotelezok a nullak a vegere. van olyan, hogy a nemet bank online cucca nincsen ra felkeszulve, es akkor papiron kell bevinnie a megbizast.
Előzmény: brush (9563)
Flex Creative Commons License 2005.10.28 0 0 9576
Nekem 2 nap alatt lett zárolás, és plusz 1 nap míg lekönyvelték. A megjegyzésben ott volt a négyjegyű szám. A kártya pedig az OTP virtuális MasterCard-ja. Nem sok helyen működött eddig, de itt igen.
garfieldka Creative Commons License 2005.10.28 0 0 9575
A könyvelés 1-2 nap, 1-2 hét szokott lenni. Mikor hogy.
Előzmény: Atya-21 (9571)
Atya-21 Creative Commons License 2005.10.28 0 0 9574
Köszi, bár annyiból nem mindegy, hogy addig nem látom én sem azt a négyjegyű kódot, ami a 100 euros limitem eltörléséhez kell. A limitet pedig már sikerült túllépnem. Vagy rosszul gondolom?
Előzmény: Ariel (9573)
Ariel Creative Commons License 2005.10.28 0 0 9573
tok mindegy mikor konyvelik le..a partnered mar megkapta a penzet..
Előzmény: Atya-21 (9571)
malenykij polgar Creative Commons License 2005.10.28 0 0 9572
Nekem akar 6 hetig is, mert a VISA-kartyamon keresztül megy. De gondolom, nem ilyen valaszt vartal. :)
Előzmény: Atya-21 (9571)
Atya-21 Creative Commons License 2005.10.28 0 0 9571
Sziasztok!

Most volt (kedden este) az első vásárlásom és kaptam egy e-mailt az ebay-től, hogy a paypal-on keresztül a fizetésem sikeres volt.
Viszont a telebankon keresztül azt látom, hogy bár egyenlegemről az összeget levonták, de a pénz zárolva van. Nektek ez mennyi időt szokott igénybe venni míg lekönyvelik az összeget?

garfieldka Creative Commons License 2005.10.28 0 0 9570
Ez az! Valóban, ajánlott küldeménykénsz szoktam a Maxibrief küldeményeket kapni.
Előzmény: ed_ (9559)
garfieldka Creative Commons License 2005.10.28 0 0 9569

Az említett elkallódott küldemény Paket vagyis csomag volt, biztosítva. Azért szokták ez a fomárt választani, mert a kiscsomagot (Päkchen) nem veszi fel a német posta biztosítottként.

Szoktam kisebb méretű, súlyú és értékű dolgokat Maxibriefben is kapni. Rendszeresen megérkeznek. De úgy tudom, ebben az esetben nincs vagy csak nagyon kis összegre van biztosítás.

Előzmény: ed_ (9551)
malenykij polgar Creative Commons License 2005.10.28 0 0 9568
Atutalas Japanba minden tovabbi nelkül müködik.
Előzmény: N-joy (9567)
N-joy Creative Commons License 2005.10.28 0 0 9567

Ha nem működne végleg a PayPal-os fizetés, volna módom máshogy fizetni az embernek Japánba? Átutalás vagy mittomén...? Vagy az is a PayPal által regizett kártyámhoz köthető amin ugye nincs a limithez szükséges összeg megadva?

 

Utálom ezeket a hülye bankrendszereket! Ha egyszer regisztrálok erre a k...va e-bayre akkor hagy költsem má' a pénzem ahogy nekem tetszik!!! Nekem miért limitálgatnak bármit is? Hagy tudjammá'! Ez hülyeség... kezdek kiborulni! :-/

malenykij polgar Creative Commons License 2005.10.28 0 0 9566
Ha nemet szöveggel van gondotok, hegesszetek be ide, segitek.
N-joy Creative Commons License 2005.10.28 0 0 9565

Voltam az OTP-be... :)

Próbálkozom beírni a 4 jegyű számot, belépek, kéri a kártyám adatait, de még opcióba sem adja, hogy beírjam a 4 jegyű számot, helyette ezt adja ki:

 

"We are sorry, we are experiencing temporary difficulties. Please try again later. If this error occurred while making a payment, avoid duplicate payments by checking your Account Overview before resending a payment."

 

Most akkor ilyenkor mi van?!?

Valaki? :(

Előzmény: StingeR (9555)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.28 0 0 9564

én úgy emlékszem, hogy választhattam, hogy akarom-e ezt a bankáltali megerősitéses dolgot vagy nem.

most megpróbáltam ujra regelni, de nem jutottam el anémeten odáig, hogy lássam, hogy hol kellett választanom.

lehetséges, hogy a kód megkapása után teszi fel.

 

Ez a landschiftkutyafüle nem feltétel és német számla nélkül nem is tudnád teljesiteni.

 

brush,

 

az ebay ezt irja az iban/bic használatáról az új európai standard szerint:

 

http://pages.ebay.de/help/sell/bankpay.html

 

Internationale Zahlungen: IBAN-Nummer und BIC-Code

Bei Zahlungen in Euro innerhalb der Europäischen Union sollten Sie immer die internationale Bankkontonummer (IBAN) und die SWIFT-Kennung (BIC) Ihres Bankkontos angeben. Seit dem 1. Juli 2003 wurde der Zahlungsverkehr zwischen EU-Mitgliedsländern durch diesen gemeinsamen Standard vereinfacht und die Gebühren für Auslandszahlungen den Gebühren für Inlandszahlungen angepasst. Für Zahlungen mit IBAN-Nummer und BIC-Code gilt ein Höchstbetrag von EUR 12.500,00.

Die IBAN-Nummer (International Bank Account Number) ist Ihre internationale Bankkontonummer und entspricht dem neuen europäischen Standard. In gedruckter Form wird die IBAN-Nummer immer in Blöcken von jeweils 4 Zeichen geschrieben. Bitte beachten Sie, dass bei der elektronischen Verarbeitung die vollständige Nummer zusammen und ohne Leerzeichen geschrieben und angezeigt wird. Ebenso wird beim Online-Banking „IBAN“ der Nummer nicht vorangestellt. Beispiele:

IBAN (in gedruckter Form): IBAN DExx xxxx xxxx xxxx xxxx xx
IBAN (in elektronischer Form): DExxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Der BIC-Code (Bank Identifier Code), auch bekannt unter dem Namen SWIFT-Code, ist die internationale Bankleitzahl Ihrer Bank und entspricht dem neuen europäischen Standard. Jeder BIC-Code besteht aus 11 Zeichen (Buchstaben und Ziffern).

Alle Banken in den EU-Mitgliedsländern arbeiten mit diesem neuen Standard. Das heißt, dass jedem Bankkonto auch eine IBAN-Nummer und ein BIC-Code zugewiesen ist.

 

 

A bicről irja, hogy 11 nek kell lennie, de az ibant nem korlátozza, itt a változatosság kedvééért 2+20 karakter :))

Előzmény: StingeR (9561)
brush Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9563
Problémán hogy a vevő mindenáron 18 karakteres ibant akar mikor ez 28-mindig jó volt eddig.Hogy és mit magyarázzak el neki mikor ezt írta: --Sehr geehrter Herr Jxxxxx, leider fehlen die erbetenen Angaben:1. Ihre Adresse 2. Ihr Bankinstitut 3.Ihre IBAN- Nummer hat 24 Ziffern.Es dürfen aber laut Bankaussage nur 18 sein.Können Sie noch ein email senden fragt mit freundlichem Gruß Rxxxx
digicat Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9562
Sok sikert. A .com gyorsan fog menni, ott nincs postai azonosítás, elég egy bankkártya.
Előzmény: StingeR (9561)
StingeR Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9561
Még várom a bestatigungscode-ot, (mivel a multkori probalkozasom alkalmával végigjutottam a porcedúrán) amit nem engedett hitelkártyáról generálni, hanem kiküldi postán. Általában 3 nap, ha azzal sem fejeződik be ez a seller mizéria, újrareggelek a com-on, aztán valahogy megpróbálom egyesíteni a dolgokat, mert nem lenne jó a semmibe dobni a feedbackjaimet.

Előre is köszi a helpet.
Előzmény: digicat (9560)
digicat Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9560
A német szöveget nem értem, de lehet azért más neked, mert te a .de-n regisztráltál, én pedig a .com-on.
Ha másképpen nem megy, regisztrálj újra a .com-on, és ha szükséges, utólag egyesítsd a két regisztrációt.
Ilyen egyesítést nem csináltam, csak olvastam, hogy létezik:
http://pages.ebay.com/help/account/merge-accounts.html
Előzmény: StingeR (9553)
ed_ Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9559
Ajánlva lehet küldeni Maxibriefet, az biztos, nekem jött már úgy, az meg is jött.
Előzmény: szili23 (9556)
N-joy Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9558

Remélem összejön!

Many thanks!!!!! ;)

Holnap beírom a fejleményeket, hogy mire jutottam.

Előzmény: StingeR (9555)
digicat Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9557
A korábbi OTP-s tapasztalatok szerint nehéz lesz tőlük megtudni a közlemény szövegét. Néhányan regisztráltak már OTP-s kártyával, 7050-7100 között olvashatsz a tapasztalataikról, ill. rá is kereshetsz:
http://forum.index.hu/Search/showArticleResult?topic_id=9042477&aq_ext=1&aq_text=expanded
Előzmény: N-joy (9554)
szili23 Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9556
Erre a Maxibrief szolgáltatásra lehet biztosítást kérni? Mert a táblázat szerint a 250-500g-os csomag EUR 6.00 lenne, ami biztosítva sem lenne 19 szerintem.
Írjak az eladónak, hogy inkább küldhetné így?

Előzmény: Törölt nick (9535)
StingeR Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9555
Igen, meg fogják tudni mondani. A tranzakció száma előtt ott lesz egy PAYPAL felirat és egy négyjegyű szám, azt kell majd beírnod a paypal oldalán.
Előzmény: N-joy (9554)
N-joy Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9554

Na, valamit csináltam, mert levont most a kártyámról 1,50 euro-nak megfelelő forintot és azt írja, hogy benne lesz a 4 jegyű szám a kinyomtatott értesítőbe. De azt havonta 1x küldi az otp. Úgyhogy ha holnap bemegyek az otp-be akkor megmondják nekem azt a kódot? Végülis az is egy tranzakció volt, nem? Hm?

Remélem!!! És nagyon köszi mindent!!!

Előzmény: vsiivz (9552)
StingeR Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9553
Szóval belépek a My Ebay-ba és a jobb oldali menüben kiválasztom a Start Selling-et. Ekkor bejön egy menü, hogy Register to Seller ( Set up a seller's account by providing a valid credit/debit card and bank account information.) Ha rákattintok, akkor két beléptetést követően automatikusan átirányít a német ebayra és ezt a szöveget közli velem: "Keine Berechtigung für das Lastschriftverfahren... Um am Lastschriftverfahren teilzunehmen, müssen Sie Ihre Rechnungen in Euro erhalten und über ein Bankkonto in Deutschland verfügen.
Wenn Sie am Lastschriftverfahren teilnehmen möchten, können Sie Ihre Rechnungswährung ändern. " Nem tudom vele megértetni, hogy nincs bankszámlám pedig nem is kellene az eladáshoz... :((( Akárhol is kezdek hozzá a szokásos hozzáférésem eladóivá való átváltásához, vagy megpróbálok eladni és követni a seller-re való átállást, mindig ide lyukadok ki.

Gondoltam egyet és megnéztem a személyes információim, ahol a hozzáférés típusaként Business Account van megadva. Ezt nem is tudom visszaminősíteni mezei hozzáféréshez és ehhez elképzelhető, hogy számlaszám kell?

Hozzá akarom adni a kártyámat a seller opcióhoz, erre a procedúra végén közli velem az ebay, hogy:

Please Create a Seller's Account

Before you sell on eBay, you'll need to open a seller's account for identification purposes.

Create a seller's account at no charge. It's fast and easy.

Na most akkor erre varrjon valaki gombot. Én már komolyan nem tudom, mit hol csináljak... egyszerűen nem működik.
Előzmény: digicat (9529)
vsiivz Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9552
nemnem
az elso tranzakciod egy masfel euros probatranzakcio volt, amit a paypal hajtott vegre
ennek a kivonataban keresd a paypal szo utan a szamot
Előzmény: N-joy (9549)
ed_ Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9551

Esetemben miután a német eladó ezt ott elidította, egy jó hónapra rá hozta a posta a kereső nyomtatványt. Alá kellett írnom, hogy soha nem kaptam meg a küldeményt, s azt ők visszaküldték a németeknek. Ismét egy bő hónapra megkérdeztem az eladót, mizújs? Hebegett-habogott, hogy épp aznap kapta a kártérítést és küldi újból az árut. Küldte is. Összesen 3 hónap volt a vételtől számítva míg kezembe vehettem a terméket.

 

Ez Paket volt vagy Paeckchen? Mert a zellerem azt állítja, hogy Paeckchen (kiscsomag) esetén nem fizet neki a német posta semennyit, hiába zárul le a keresés eredménytelenül. Ez igaz lehet?

Előzmény: garfieldka (9501)
N-joy Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9550
"2. Go to https://www.paypal.com/MEM-NUMBER and type in your unique Expanded Use Number:

If you access your credit card statement online, it may take up to 4 business days for your Expanded Use Number to appear. If you don't have online access to your credit card statement, please wait for your printed statement to arrive in the mail.*

After you have entered your Expanded Use Number, your enrollment will be complete."
N-joy Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9549

És azt ők hol nézik meg? Számlakivonaton? Mert a szla kivonat nekem is megvan a legelső tranzakció után, de azon a paypal után csak az embernek a neve szerepel akitől vettem a cuccot!

"Paypal után"...de hol kell azt nézni?

Ez van a mailben amit kaptam:

 

"PayPal has charged a 1.50 EUR Expanded Use Fee to your credit card. You can obtain and enter your Expanded Use Number by following the steps below:

1. In the item description section of your next credit card statement, your 4-digit Expanded Number will be printed next to the 1.50 EUR PayPal Expanded Use Fee (example, PayPal 1234*(EXPUSE)). Check your next statement to find your unique Expanded Use Number."

 

Nem értem mi az az 1.50 euro...

 

Segíts légyszi, és köszi a türelmed! :)

Előzmény: vsiivz (9548)
vsiivz Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9548
nem
azt a szamot kerdd el, ami az elso tranzakciod utani kivonaton a paypal szo utan van
Előzmény: N-joy (9547)
N-joy Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9547

Nem, nem shift+del! Viszont úgy töröltem a mailt, hogy "kuka" és onnan törlés. Azt visszalehet hozni valahogy?

Jó, teszem föl, nincs meg a levél. Kapcsolatba lépek a bankommal (OTP), ok. Bemegyek, és mit kell mondjak? Mondják már meg az "Expanded use number"-omat, vagy mi? És ők honnan fogják tudni?

Van 5leted?

Előzmény: vsiivz (9546)
vsiivz Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9546
nem tudsz
remenykedj, hogy nem shift+del-el torlod a leveleid
ha nincs meg megsem a level, lepj kapcsolatba a bankoddal
Előzmény: N-joy (9545)
N-joy Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9545

Nagyon köszi, sokat segítettél, de sztem én kitöröltem az az e-mailt ami az első tranzakció után volt...akkor most hogy tudom meg mi volt az a szám? Csinálhatok újat? Bocs ha hülyeségeket kérdezek...

Lécci!

Előzmény: vsiivz (9544)
vsiivz Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9544
nem ebay
paypal
alapbol csak 100 euronyi fizetesi limited van regisztralas utan
elhasznaltad
az elso tranzakciod utani igazolasban a paypal szoveg utan talalod meg ezt a 4 jegyu szamot
ennek hasznalataval tudod korlatlanna tenni a paypal accountodat
szepen sorban kovesd az utasitasokat a "hogyan tudom korlatlanna tenni az accountomat" menupontban
es beirod, amikor kerdezi
ennyi
innentol csak a bankszamlad szab hatart a kifizeteseidnek
Előzmény: N-joy (9543)
N-joy Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9543

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne:

Mikor fizetni akarok az ebay-en, kér egy 4 számjegyü "Expanded use number"t.

EZ MICSODA???

Mit kell ide írni?

Eddig már egy csomószor vásároltam és egyszer sem kérte.

Valaki segítsen, please!!! Sürgős lenne!

Előre is köszi!

brush Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9542
Hali!Én levélformárumú 25*35 kartoncsomagolású csomagokat adok fel főleg németbe.50-55 -ből egy sem tünt el,sőt egy visszajött mert tulaj nem volt otthon.Ajánlottként küldöm(kir.posta 1000-1300 ft között.)
Előzmény: Törölt nick (9537)
mariska_xx Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9541
talán a kettő között van az igazság :)
Előzmény: sylvike (9540)
sylvike Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9540
igaz, hogy a korit meg 34 Euróért akarták küldeni...
Előzmény: szili23 (9532)
sylvike Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9539
Nekem 5 Euróért küldték haza a gyerekülést egy több, mint egy méter magas dobozban. Kicsit soknak tartom a 19 Eurót azért a pici dobozért.
Előzmény: szili23 (9532)
garfieldka Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9538

Sajnos nem valószínű, hogy tudok segíteni. Nekem csupán egy német csomagom veszett el az évek alatt, aminek a történetét nemrég leírtam itt. Odafelé ritkán küldök, nem tudom, mi az eljárás ilyenkor. A feladó postánál kell keresést indítani egy tudakozvány kitöltésével. Tovább fogalmam sincs a dologról.

 

Itthon viszont néhányszor előfordult, hogy a helyesen megcímzett küldemény napok-hetek múlva visszajött hozzám. A címzett meg a haját tépte közben, mert várta. Aztán másodszorra mindig megkapta.

Előzmény: Törölt nick (9537)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9537

szia, :))

 

én csak beirtam, bárkinek, akinek kellhet.

 

viszont, tudsz nekem abban segiteni, hogy innen némethonba küldött elkallódott elvelek után merrefelé tudakozódjak. ??

elvileg ha a magya postakicserélő csodaüzemet felhivom, ott megmondják, hogy mikor hagyta el az országot.

és elvileg ha a német postakicserélő szerű valamit felhivom, a szám alapján meg kéne mondaniuk, merre van a cucc. de a német  posta honlapján nem találtam semmi erre utalót, irtam nekik,d e még nem válaszoltak.

 

kedves zellerek :)))

 

tud nekem valaki segiteni??? tapasztalatok?

már a 4. cuccom tünik el, a vevőnek küldök másikat , aztán meg 3 hónap mulva visszajön az eredeti, hogy a cimzett enm kereste és a posta nem fizet nekem lóturót se,  a hajam elmegy.

ha tényleg ott vár a a cimzett postán és szám alapján lehet keresni, akkor nem jönne vissza nekem potyára.....

 

mindekinek, köszi, a dépédét is köszi mariska :)

 

 

 

 

Előzmény: garfieldka (9536)
garfieldka Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9536
Köszi, ismerem és használom ezt a linket. Nem én vetettem fel a dolgot. Persze a válaszomban feltételeztem, hogy a kicsi méretű küldemény csomagként jön és nem pl. Maxibrief formában.
Előzmény: Törölt nick (9535)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.27 0 0 9535
Előzmény: garfieldka (9534)
garfieldka Creative Commons License 2005.10.26 0 0 9534
Tulajdonképpen még olcsón megúszod. Ugyanis az ottani postával biztosított csomagként küldve ez 30 Euro lenne. Valószínű, hogy az eladó valamelyik szállítmányozó céggel van szerződésben, s ezért kerül "csak" ennyibe.
Előzmény: szili23 (9532)
isaac Creative Commons License 2005.10.26 0 0 9533
Hááát... lehet benne valami. Másrészt az elején fontosak a pozitiv feedback-ek, hogy szóba álljanak az emberrel....
De igaz: a lényeg, hogy a csomag megjöjjön :)
Előzmény: vsiivz (9527)
szili23 Creative Commons License 2005.10.26 0 0 9532
Szerintetek reális egy 4x4x15 cm kb.150g-os dobozért 19,30 eurót kérni postaköltségért Németországból?
hoattis Creative Commons License 2005.10.26 0 0 9531
ejj
digicat Creative Commons License 2005.10.26 0 0 9530
"A megoldás egy teljesen új, Business account regisztráció"
Szerintem a Business Account és a Seller Account nem ugyanaz. Sőt, az eBay-nél nem is találok ilyent, csak a PayPal-nél.

"Más. Engem is érdekelne olyan amerikai cég, akinek tudnék küldetni az USA-ból csomagot és eljuttatnák hozzám. Van valami, amire nagy szükségem lenne, de USA-n kívül sehova nem szállít az a cég és sehol nem találtam meg online azt a bizonyos terméket. Ha valaki tud ilyet, pliz. irja már meg ide a fórumba."
Már meg van írva, a cég a http://www.myus.com/ címen érhető el, és ha rákeresel a topikban, akkor majdnem minden kérdésre választ kapsz:
http://forum.index.hu/Search/showArticleResult?topic_id=9042477&aq_ext=1&aq_text=myus

Ez egy affiliate link!
Előzmény: StingeR (9518)
digicat Creative Commons License 2005.10.26 0 0 9529
Belépsz a meglévő felhasználóddal, ott ráklikkelsz a Seller Accountra, és követed az utasításokat. Most nem tudom megnézni, mert már aktiválva van.

Én legalábbis valahogy így csináltam, és hasonlót ír az eBay help is:
"Registered members of eBay just need to complete two steps to create a seller's account."
Vagyis: "A regisztrált felhasználóknak csak két lépésre van szükségük az eladói account létrehozásához."
Előzmény: StingeR (9518)
fittszabi Creative Commons License 2005.10.26 0 0 9528
Sziasztok! Hallottatok valami visszajelzést a nagytételben meghirdetett nokia 8800 -ások eladásával kapcsolatban? Csábító az ár, megbízhatónak tűnik az eladó és sok van belőle az ebay-n. Mégis félve küldenék el 3-4 ezer eurót. Ha tud valaki valamit, akkor légyszi írjon. Köszi
vsiivz Creative Commons License 2005.10.26 0 0 9527
ez kezdeti lelkesedes
nem ez a lenyeg, hanem hogy rendben megkapd a csomagodat
50 felett mar kevesbe fog erdekelni a feedback
100 felett meg mar egyaltalan nem :o)
Előzmény: isaac (9520)
wattts Creative Commons License 2005.10.26 0 0 9526

Oké köszönöm!

Bocs hogy 2x írtam le ua.

 

Előzmény: edk440 (9524)
wattts Creative Commons License 2005.10.26 0 0 9525

Szevasztok!

Kéri az eladó a paypal addressemet hogy visszafizesse az elveszett cipőm árát!Melyik az?Az email cimem amivel regeltem a paypalra?Illetve kell-e vmit irnom hogy hogy kuldje a pénzt hogy fogadhassam a paypalon mert ugye fogadni pénzt nem tudok, de vki irta hogy visszatérítést fogadhatok?!

koszike

edk440 Creative Commons License 2005.10.26 0 0 9524
Igen, a mailcím, amivel a Paypalre regisztráltál. Viszont én úgy gondolom, hogy neki van egy Refund vagy hasonló gombja, amivel e nélkül vissza tudja küldetni a pénzt. Ha új küldéssel próbálkozik, akkor nem fog menni, mert csak visszautalást lehet fogadnunk.
Előzmény: wattts (9509)
janimaci Creative Commons License 2005.10.26 0 0 9523

Hali. Magyar, reggelni kell, de nincs havidíj vagí ilíesmi. Mindig csak az  adott szállítást kell kifizetned.

 

http://www.internetvilag.hu/index.phtml?Lang=1

 

janimaci

Előzmény: StingeR (9518)
lomix Creative Commons License 2005.10.26 0 0 9522

Hali Sylvike !

 

Németországban raktáram van, akit érdekel esetleg a csomag továbbítás írjon az elan@freemail címre.

 

Üdv:

Előzmény: sylvike (9516)
mariska_xx Creative Commons License 2005.10.26 0 0 9521
Igen, tudom, ez 90%-ban előfordul, de ezt is írtuk egy csomószor :))
Előzmény: isaac (9520)
isaac Creative Commons License 2005.10.26 0 0 9520
Köszi a választ, de nem erről volt szó ebben az esetben: 5 külön embertől kaptam a feedbacket, mindenkitől egy dolgot vettem.

Egyszerűen késett az ebay a frissitéssel. Mostanra 5 feedback-et mutat.
Szóval szerintem jogos kéréds volt, de most már ezt is tudom...

Előzmény: mariska_xx (9514)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.26 0 0 9519

szia,

 

szerintem nem is kell uj nicknév, én egy darabig vásároltam, aztán változtattam eladóira a státuszomat.

az a baj, hogy nem emlékszem hogy hogy, értelemszerűen lépegettem, felajánlott egy gombot, amit megnyomtam :))

a számlaszámod nem érdekli őket, én azt a mezőt üresen is hagytam,csak egy internetes vássárlásra alkalmas kártya, amiröl, automatikusan, költségmentesen  leveszik a dijakat, vagy, ha ugy állitod be, te fizetsz vele manuálisan.

 

a postázós dologban amagyar királyit már irtam, a másik félére én is kiváncsi vagyok.:))

mariska xx, én is kérekszépen mélt :)) lécci.

 

magyarországra a német bankok többségéből ingyenes az átutalás, elvileg eu-ban vagyunk.

most röhögjetek :))

 

 

Előzmény: StingeR (9518)
StingeR Creative Commons License 2005.10.25 0 0 9518
Köszi a helpet. Megpróbáltam az általad említett oldalon sellerként regisztrálni kártyával (dombornyomott Visa Classic, szal tökéletes erre) és a procedúra végén, amikor elfogadta volna, közölte az oldal, hogy sellerként kell regisztrálnom a folyamathoz. Nos ezzel vált világossá számomra, hogy ha egyszer mezei Personal Account-ot nyitottam eredetileg (amivel már sokszor vásároltam, verified Paypal userként is), azt már sehogy sem tudom olyan hozzáféréssé alakítani, amivel el is tudok adni. (javítsatok ki a tévednék, gondolom sokakat érdekel az eladás is, nem csak a vétel)

A megoldás egy teljesen új, Business account regisztráció a már létező nevemre, címemre (de másik email címre - úgy látom, ez az egy, aminek különböznie kell) - kipróbáltam, eddig bevált, most levélben kiküldi az ebay.de a bestatigungscode-ot - csak nehogy ott fulladjon be a mutatvány, hogy a kód beírása után mégiscsak német bankszámla kell neki és nem fogadja el a visa classic kártyát (mert ugye pénzt kapni csak ezen keresztül tudnék, mivel a magyar Paypal hozzáférések még mindig nem teszik lehetővé a fogadást, csak a küldést) mert akkor nagyon morci leszek.

Más. Engem is érdekelne olyan amerikai cég, akinek tudnék küldetni az USA-ból csomagot és eljuttatnák hozzám. Van valami, amire nagy szükségem lenne, de USA-n kívül sehova nem szállít az a cég és sehol nem találtam meg online azt a bizonyos terméket. Ha valaki tud ilyet, pliz. irja már meg ide a fórumba.

Köszi előre is.
Előzmény: digicat (9515)
mariska_xx Creative Commons License 2005.10.25 0 0 9517
Európán belül tudok adni árlistát. Olcsó, jó, gyors, megbízható. Írj mailt: briakukacinvitelponthu
Előzmény: sylvike (9516)
sylvike Creative Commons License 2005.10.25 0 0 9516
Soha nem szóltok hozzá az olyan kérdésekhez, amiben arról érdeklődik valaki, hogy hogyan lehetne eladni az ebay-en. Pedig nagyon érdekelne.
Például, hogy a fizetést hogy lehet megoldani? Gondolom onnan is sokba kerül utalni ide. De akkor milyen fizetési módot lehetne még megadni?
Magyarok nyithatnak Németországban számlát? Vagy Angliában? Ha igen, hogyan?
És hogy külditek a csomagokat? Postával vagy van valami jól bevált cég, akik megbízhatóak és nem túl drága? Mert a DHL az horror áron szállít...
Más. Olvastam, hogy van Amcsiban egy cég, akikhez lehet küldetni a cuccokat és ők hazaküldik. Tud valaki ilyet a németeknél is? Eddig Hamburgba küldettem mindent egy barátomhoz, ő meg hazaküldte a menetrendszerinti járattal, de sajnos ez a járat a gyér utasforgalom miatt novembertől megszűnik. :(
digicat Creative Commons License 2005.10.25 0 0 9515
Miért nem regisztrálsz a .com-on bankkártyával? Utána ugyanúgy használhatod a .de-t is.

FAQ:
Topik: http://invitel.hu/youme/ebay/reg.htm
eBay: http://pages.ebay.com/help/sell/seller_account.html

Itt nem írja, de a díjakat PayPal-lel is lehet fizetni.
Előzmény: StingeR (9510)
mariska_xx Creative Commons License 2005.10.25 0 0 9514
Kb 15* volt erről szó az elmúlt héten
9450,9452 mondjuk
Előzmény: isaac (9513)
isaac Creative Commons License 2005.10.25 0 0 9513
Sziasztok!

Eddig azt hittem, az ebay-név mögötti szám azt jelenti, hány embertől kaptál eddig feedback-et, viszont ma este megkaptam ötödik feedback-emet, a szám viszont továbbra is 4 maradt.
Tudja valaki, mi lehet az oka?

Előre is köszi.
Isaac
ed_ Creative Commons License 2005.10.25 0 0 9512

Hiányos BIC kóddal el lehet küldeni a lét, csak nem éri meg, mert ugyanúgy lekapnak az extra átutalási jutalékkal, mintha egyáltalán nem adtál volna meg IBAN-t és BIC-et. Plusz futod azt a rizikót, hogy a pénzed csak nagy kerülővel és lassan jut oda, ahova kéne. Szal érdemes inkább kideríteni a pontos BIC-et. Ez a legtöbb bank honlapján rajta is van.

 

Németországi posta: köszi a tanácsaokat, akkor kicsit még várok aztán nagyon pattogok.

 

Más: leütöttem egy cuccot, az eladónak van jó sok pizitív visszajelzése, de az már mind régi, az utóbbi 12 hónapban csak 2 ügylete volt. Úgy tűnik, mintha régebben adogatott volna el, aztán most meg nagy szünet után újra el akarná kezdeni. A bibi csak az, hogy az átutaláshoz megkértem az IBAN-t és a BIC-et (Überweisung+ban nem volt), de egy hete nem válaszol. Most mi van? Gyanús ez nekem...

Előzmény: szili23 (9511)
szili23 Creative Commons License 2005.10.25 0 0 9511
Nyertem egy müncheni sráctól egy árut, amit átutalással fogok neki fizetni.
Megadta a bankjának a kódját és a számlaszámot is, amit beírtam a http://www.iban-bic.com weboldalon a keresőbe, ahol az IBAN számot rendesen megadta, de a BIC kódhoz kiírt vagy 30db-ot, amelyeknél csak az utolsó 3 számjegy különbözik. Az elsőnél ez xxx, mellette zárójelben München van, a többinél konkrét számok, ezek mellett helyiségnevek (valószínű München részei vagy külvárosai) vannak.
Ha ezt a 3 utolsó számjegyet az eladó nem tudja (még nem biztos), akkor hiányos BIC kóddal el lehet-e neki küldeni a pénzt?
StingeR Creative Commons License 2005.10.25 0 0 9510
Hogy a jó életbe lehet eladni nekünk magyaroknak az ebay-en? Már van egy eddig 100%-os visszajelzésű hozzáférésem, ami personal account, de ezzel nem tudok eladni. Próbáltam bereggelni (kártyaszám, személyi adatok, stb) eladóként, de egyszerűen nem enged, folyton arra hivatkozik, hogy a németországi bankszámlaszámom még nem aktivált (nem értem, csak német bankszámlával lehet ???). Próbáltam azt ebay.co.uk-n új reget csinálni a régi hozzáférésem mellé (kapásból business account) de ott meg érvényes angol postacímet kérnek, ahova tudják küldeni a regkódot (nem értem, miért nem lehet kártya alapján) Nem tud valaki egy jó FAQ-ot ehhez ,vagy a folyamatot, mert nem hiszem el, hogy egyszerűen nem tudok eladni... vagy csak én vagyok béna? Segítsetek, pliz! Thx.
wattts Creative Commons License 2005.10.25 0 0 9509

Szevasztok!

Kéri az eladó a paypal addressemet hogy visszafizesse az elveszett cipőm árát!Melyik az?Az email cimem amivel regeltem a paypalra?Illetve kell-e vmit irnom hogy hogy kuldje a pénzt hogy fogadhassam a paypalon mert ugye fogadni pénzt nem tudok, de vki irta hogy visszatérítést fogadhatok?!

koszi

microdrive Creative Commons License 2005.10.25 0 0 9508

köszi szépen ezek szerint a hülyegyerek a saját címét nem tudta rendesen leírni...

:-))

Előzmény: edk440 (9507)
edk440 Creative Commons License 2005.10.25 0 0 9507
A cím helyesen így néz ki:

2104 Verona Quay
Virginia Beach
VA 23456
USA
Előzmény: microdrive (9502)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.25 0 0 9506
és ma megjött a korim :-))
csekély 33 nap alatt németből :-((
mariska_xx Creative Commons License 2005.10.25 0 0 9505
akkó visszaszívtam :)
Előzmény: digicat (9503)
mariska_xx Creative Commons License 2005.10.25 0 0 9504
VA 23456 kicsit gyanussá teszi a dolgot :(
Előzmény: microdrive (9502)
digicat Creative Commons License 2005.10.25 0 0 9503
Elvileg USA, Virginia állam.

http://www.usps.com/ncsc/lookups/usps_abbreviations.html

http://zip4.usps.com/zip4/citytown_zip.jsp
23456 = VIRGINIA BEACH, VA
Előzmény: microdrive (9502)
microdrive Creative Commons License 2005.10.25 0 0 9502

hali figyeljetek már van valakinek lövése hogy az alábbi cím milyen országban van mert a fickó ezt nem adta meg és nem ír már két napja én meg ma el akarom neki küldeni a cuccot...

 

2104

verona

quay va beach

VA 23456 

garfieldka Creative Commons License 2005.10.25 0 0 9501

Kértem a zellereket, hogy kerestessék a német postával (Nachforschungsantrag), meg is tették, elküldték pdfben a kérelmet. Csinált már valaki ilyet?

 

Esetemben miután a német eladó ezt ott elidította, egy jó hónapra rá hozta a posta a kereső nyomtatványt. Alá kellett írnom, hogy soha nem kaptam meg a küldeményt, s azt ők visszaküldték a németeknek. Ismét egy bő hónapra megkérdeztem az eladót, mizújs? Hebegett-habogott, hogy épp aznap kapta a kártérítést és küldi újból az árut. Küldte is. Összesen 3 hónap volt a vételtől számítva míg kezembe vehettem a terméket.

Előzmény: ed_ (9497)
malenykij polgar Creative Commons License 2005.10.25 0 0 9500
Ausztriaban a Nachforschungsauftrag kb. 3-6 honapos buli. A nemetek azert szidjak a postajukat, mert a kezbesitest reszben kiadtak magancegeknek, es hol a szaktudas, hol pedig a megfelelö erkölcsi szint hianyzik a kivant szinvonalu munkavegzeshez. Türelem. Maskor pedig inkabb fizess 20%-kal többet a szallitasert. Es meg igy sincs ra garancia, hogy a nemet oldalon van az eb elföldelve.
Előzmény: ed_ (9497)
chapelle Creative Commons License 2005.10.24 0 0 9499
A német postáról a német ebayeseknek hasonló véleményük van mint nekünk a magyar királyiról. A szűk keresztmetszet valóban a magyar posta, próbálkoznak javulni de ez hosszú idő. Azt tudnám javasolni, hogy légy türelmes, gyűjtsd a vizeletet, és ha a német csomag nem jön meg hat hét után akkor kezdj komolyan aggódni. USA viszonylat nekem néha gyorsabb, még Orczy térrel együtt is.
Tanulság: érdemes egy minőségi szállító közbeiktatása értékesebb dolgoknál.
Előzmény: ed_ (9497)
t.lantos Creative Commons License 2005.10.24 0 0 9498

Hmm.

10.14-en fizettek nekem bidpay-el. Ma megjott a csekk. Pedig az pentek volt, vagyis elvileg csak mult hetfon adtak fel a csekkeket (nex business day).

 

ed_ Creative Commons License 2005.10.24 0 0 9497

Németország újra:

Szept. 21-23 között négy csomagot adtak fel nekem Németországban, és még egyik sem ért ide. Kértem a zellereket, hogy kerestessék a német postával (Nachforschungsantrag), meg is tették, elküldték pdfben a kérelmet. Csinált már valaki ilyet? Meddig kell várni, míg a Deutsche Post válaszol? Írtam a Magyar Posta internetes ügyfélszolgálatára is, feladók, dátumok, címzett pontosan megadva, de nem válaszoltak :( 

Más: USÁból úton van egy csomagom USPS Global Priority Maillel, értéke kb 20 dolcsi, a custom number alapján megnéztem a usps honlapon, azt írják, hogy okt 12-én elhagyta Californiát... és utána a nagy sötétség...

 

Mégis mi a fene megy itt??? Hát ez nem az én hónapom volt... :(((

 

Monnyuk a német zellerek különben jó fejek, egyiktől paypal protectionnel visszakaptam a lét, a másik meg önszántából visszafizeti a pénzemet, pedig átutalással fizettem. A baj csak az, hogy én inkább a csukákat akartam.

HartaiGyuri Creative Commons License 2005.10.24 0 0 9496
hát lehet hogy akkor ezt benéztem mindegy akkor 5 fontom bánja és egy tapasztalat :) köszi , utána megtsláltam én is irtam már neki,, köszi
digicat Creative Commons License 2005.10.24 0 0 9495
Az a link pedig jó helyre mutat, az első két mezőbe a eBay felhasználóneved kell beírni (Please enter your eBay User ID), a második kettőbe az email címed (Please enter your email address). Gondolom a következő oldalon kell beírni az üzenetet, nem kísérleteztem.

Nem ajánlott az eBay rendszerén kívül levelezni, főleg egy olyan rendszerben nem, ahol még az elküldött leveleket sem biztos, hogy megkapod, mert ha bármi gond van, akkor nem tudod bizonyítani az igazad, ha az eladó letagad valamit.
Előzmény: HartaiGyuri (9492)
garfieldka Creative Commons License 2005.10.24 0 0 9494

http://cgi.ebay.de/NOKIA-3100-3300-3650-5100-6600-FREE-COVER-FASCIA-FACIA_W0QQitemZ5820692523QQcategoryZ42430QQssPageNameZWD2VQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

Ezt megnézed és kettyintesz egyet a Frage an den Verkäufer gombon. Ne tévesszen meg, hogy itt német a szöveg, én azokat nézem! Ettől még írhatsz neki arabul is.

Előzmény: HartaiGyuri (9492)
mariska_xx Creative Commons License 2005.10.24 0 0 9493
Ez egy lejárt item. Ezzel kapcsolatban nem kérdezhetsz, max az egyéb cikkeinél.
Előzmény: HartaiGyuri (9492)
HartaiGyuri Creative Commons License 2005.10.24 0 0 9492
http://cgi.ebay.com/NOKIA-3100-3300-3650-5100-6600-FREE-COVER-FASCIA-FACIA_W0QQitemZ5820334657QQcategoryZ42430QQrdZ1QQcmdZViewItem  itt segitsen pls valaki hogyan tudok vele kapcsoladba lépni valami webMail es ikonra mutat, de hol van ez? az a piros csík az a faq és utána nem tudtam neki küldeni mailt..
sylvike Creative Commons License 2005.10.24 0 0 9491
Én is vettem öt korit idén, az egész családra most jött rá a korizhatnék. :) Nagyon jó áron ki lehet fogni, ha valakinek kori kell, csak ajánlani tudom az ebay-t!
Előzmény: Törölt nick (9490)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.24 0 0 9490
Sziasztok!

A németek is lehetnek jó fejek :-)) !
Korikat vásároltam s az egyik eladó kötötte az ebet, hogy csak németbe küldi!
/Köszönet az itteni segítségekért / Sikerült neki egy német címet adni. S mit ad Isten elküldte az én címemre!
A két lurkónak megjött a két kori csak az enyémet várom!
1 EUR-ért vettem remélem elpostázta! Az eladó azt mondta 2 hete elküldte!
Na majd meglátjük :-))
digicat Creative Commons License 2005.10.24 0 0 9489
A szállítási költséget az eladótól kell megkérdezni, a vámot pedig a magyar vámhivataltól.

http://vam.gov.hu/viewBase.do?elementId=2512&modulId=3
http://www.vaminfo.hu/tariffnet/default.php

Az áfa elektronikai termékekre 25%.

Topik FAQ:
http://invitel.hu/youme/ebay/vam.htm
Előzmény: oscarino (9484)
StingeR Creative Commons License 2005.10.24 0 0 9488
Többször vásároltam már ebay-en, de most szeretnék eladni is. Kitöltöttem az igánylőlapot az eladói bestatigungscode-ra, ami meg is érkezett, be is írtam, de most valami bankszámlaszámot kér tőlem... Az itthoni devizaszlam akarom használni, de devizanem kiválasztása után hibaüzenetet kapok, hogy még nem akívált meg hasonlók és fogalmam sincs, merre induljak tovább. Tudja vki, hogy ennek mi a folyamata?
malenykij polgar Creative Commons License 2005.10.24 0 0 9487
Bocs, arrol nem is beszelve, hogy a garancialis ügyintezes is egyszerübb (szerintem), ha Europaban vasarolsz. Sok sikert!
Előzmény: malenykij polgar (9486)
malenykij polgar Creative Commons License 2005.10.24 0 0 9486
szia, iPod eseteben nem Amerikabol rendelnem, mert a vam meg a szallitasi költseg elviszi az árelönyt. Fogsz egy arösszehasonlito oldalt, pl. www.geizhals.at, es rajössz, hogy pl. a 4. generacios 20 GB-os iPod az amazon.de-nel 288,- euro. Ennyiert hazhoz is szallitjak, vam nelkül. En pl. igy löttem az enyemet.
Előzmény: oscarino (9484)
__BB__ Creative Commons License 2005.10.24 0 0 9485

elég lett volna megnézni a topicleírást

 

http://invitel.hu/youme/ebay/index.htm

Előzmény: oscarino (9484)
oscarino Creative Commons License 2005.10.24 0 0 9484
uj userkent olyan kerdesem volna, ami mar biztos elhangzott, de kb. 500 uzenet visszaolvasasa utan feladtam a keresgelest, ugyhogy bocs:)

szoval az erdekelne, hogy ha az ebayen amerikabol rendelek egy cirka 2-3szaz dollaros elektronikai kutyut (ipod) akkor megvamoljak-e, es ha igen, akkor kb. mennyi a vam, esetleg afa es kb mennyi szokott lenni a szallitasi koltseg. de leginkabb az erdekelne, hogy hol tudom ezeket hivatalosan is megerdeklodni.

meg1szer bocs a valoszinuleg ismetelt kerdesert es elore is kosz a valaszt.
t.lantos Creative Commons License 2005.10.23 0 0 9483

Mostanaban nekem 4 het alatt szokott ideerni. Jo lassu. Regebben 2 het volt.

 

Előzmény: Bering de la Cruz (9481)
digicat Creative Commons License 2005.10.23 0 0 9482
9307

Beváltás mindenütt, ahol kint van a Western Union logó, pl. postahivatalokban, OTP fiókokban.
Más bank is beváltja, de lassan és nem túl előnyösen (pl. a Raiffeisen 10 USD jutalékot akart levonni).
Előzmény: Bering de la Cruz (9481)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.10.23 0 0 9481
Kollégák!! Valaki megtudná nekem mondani hogy a BIDPAY mennyi idő alatt szokott ideérni, mert eddig csak fizettem vele.. de fogadni csak most fogok vele előszőr pénzt?
Beváltás gondolom Kereskedelmi Bankokban....stb ..stb

Köszönön...
malenykij polgar Creative Commons License 2005.10.23 0 0 9480
Akkor maradj a jo öreg postanal. Vagy hivd fel a GLS-t, kerdezd meg tölük, hogy mennyibe kerülne (csomagmeret, -suly es fogado iranyitoszam ismereteben).
Előzmény: mrqb (9479)
mrqb Creative Commons License 2005.10.23 0 0 9479
Tényleg használt sporteszköz :) A szomszéd felejtette itthon ezeket a cuccokat. Csak azért itt kérdeztem, mert itt tapasztalt küldözgetők vannak.
Az ausztriai feladástól meg azért félek kicsit, mert ott meg lehet nem fogadnak el nem osztrák címet, mint feladó. Mert ugye mi van akkor, ha valami miatt visszajön a csomag...
Előzmény: malenykij polgar (9474)
vsiivz Creative Commons License 2005.10.23 0 0 9478
3 honap
nem 30 nap
Előzmény: mariska_xx (9471)
digicat Creative Commons License 2005.10.23 0 0 9477
A PayPal-en nem, eBay-en nem tudom.
Előzmény: brush (9475)
mariska_xx Creative Commons License 2005.10.23 0 0 9476
Én is minden körülmények közt az ebay rendszerét használom, pont ezért.
Előzmény: brush (9475)
brush Creative Commons License 2005.10.23 0 0 9475
Mindenkinek ajánlom hogy az ebay levelezőrendszerén keresztül kommunikáljon az üzleti partnerével mert ez egyértelmű bizonyíték vitás esetekre.Kérdés egy kártyára lehet több néven regisztrálni?
malenykij polgar Creative Commons License 2005.10.22 0 0 9474
Szerintem mindenkepp ki kell töltened egy vamaru-nyilatkozatot, mert akarhonnan adod fel, vamhatar van. Valoszinüleg Ausztriabol egyszerübb lesz. Akkor teszel jot a fogado fellel, ha hasznalt sporteszköz neven deklaralod. Sok sikert.
Előzmény: mrqb (9445)
mariska_xx Creative Commons License 2005.10.22 0 0 9473
Naná, még szép :) és még akkor nem is tudsz semmit ;)
Előzmény: bati67 (9472)
bati67 Creative Commons License 2005.10.22 0 0 9472
Hogy Te micsoda goncsi vagy! :-)))
Előzmény: mariska_xx (9471)
mariska_xx Creative Commons License 2005.10.22 0 0 9471
Én is kérdeznék :)
Na, emlékeztek, volt egy olyan esetem, hogy az eladó nem és nem válaszolt a mailjeimre, közben meg szépen second chance offer izével eladta másnak. Ő állítja, hogy írt nekem, namármost végignéztem mindent, nulla levelet kaptam tőle. Megkapja a szép kis negatívját a 30. napon, éjfél előtt 1 perccel. De a kérdés az, hogy ténylegesen 30 nap áll rendelkezésre feedbackelni, vagy 1 hónap? Mert a vásárlás október 8-án történt és nem magammal akarok kicseszni, hanem a k. eladóval :) Nem akarok neki időt hagyni visszavágni.
digicat Creative Commons License 2005.10.22 0 0 9470
Ha csak írsz, és nem olvasol, soha nem fogod megtudni a választ:
9449 - http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=48497795&t=9042477

Továbbá:
http://pages.ebay.com/help/buy/proxy-bidding.html

Itt lehet gyakorolni:
http://pages.ebay.com/education/tutorial/course1/bidding/index.html
Előzmény: HartaiGyuri (9461)
mariska_xx Creative Commons License 2005.10.22 0 0 9469
Paypallal kapod vissza. Talán a visszafizetésnél van egy-két nap átfutási idő.
Előzmény: wattts (9468)
wattts Creative Commons License 2005.10.22 0 0 9468

Üdv!Már írtam hogy rendeltem ebay-en egy cipőt, de elveszett!Az eladó ezt írta tegnap: HI, YOU WILL RECIEVE YOUR CREDIT ON MONDAY

Az a kérdésem hogy hol is fogom megkapni a pénzt?Én Paypallal küldtem neki.

Köszi

mariska_xx Creative Commons License 2005.10.22 0 0 9467
:)
Előzmény: tollaslabdatenyeszto (9465)
mariska_xx Creative Commons License 2005.10.22 0 0 9466
Mert csak. Kb százszor beszéltünk róla, utolsjára kb 4 hsz-el ezelőtt
Olvasd el, FAQ, címsor alatt
Előzmény: HartaiGyuri (9464)
tollaslabdatenyeszto Creative Commons License 2005.10.22 0 0 9465
Off

Szerintem hagyd a fenébe az e-bayen való vásárolgatást. Nem neked való.
Ha megtanultál volna olvasni, akkor ITT a topicban megtalálod kérdésedre a választ.
Vagy átfutod az alcímben megadott linket, és nem firkálsz ide feleslegesen...

On
Előzmény: HartaiGyuri (9464)
HartaiGyuri Creative Commons License 2005.10.22 0 0 9464
értem de miért nem irta ki a Bid eknél hogy az elötte tett 50 ollárt?
mariska_xx Creative Commons License 2005.10.22 0 0 9463
Úgy lehet, hogy az a másik ember tett mondjuk 50 dollárt, te pedig amit tettél, afölött 1 licitlépcsővel -jelen esetben 1 usd - jár mindig.
Előzmény: HartaiGyuri (9461)
HartaiGyuri Creative Commons License 2005.10.22 0 0 9462
ez elsö nem 260 hanem 26..
HartaiGyuri Creative Commons License 2005.10.22 0 0 9461
Az hogy lehet megkaptam a mélt hogy lelicitáltak menjek licitálni,, pké 25 önél én vezettem megnéztem ki licitált tul 260 al oké nyomok 27 et nem jó neki 28 at az se egészen 46 dollárnál járok..!!! és amikor megnézem ki licitált le ugyanaz a személy elöttem jár 1 dollárral...ez hogy lehet? elötte nem irta ezt ...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!