Keresés

Részletes keresés

Diofa Szelleme Creative Commons License 2018.01.10 0 0 96449

Mi is a green-ben vagyunk.

Szerintem aki nem egy nagyvárosban él vagy autópálya mellet az mind.

 

 

 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96446)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2018.01.10 0 0 96448

Mázlista. Sajnos már megvettük a házat, nem tudtuk akkor még... és egyébként az ország nagy részében flouride-os a csapviz.

Reverse-O van. De WE a végeredmény desztviz vagy majdnem. Tehát a probléma az, hogy ami képes a flourt elátvolitani az eltávolit minden mást is. Az a viz többé nem "él", nincs ize, nem oltja a szomjat. A szükséges ásványi anyagok és nyomelemek egy részét azzal vinnéd be ugye. Ez egy örökös idegesitő probléma. Ha ásványviz, milyen? Mennyi és milyen ásvány egészséges? Vissza lehet-e pótolni a filtered vizbe őket? Mit, mennyit, honnan, hogyan?

 

És ha bárki azt hinné: műprobléma. Kb. 5 évig ittuk a csapvizet (nem tudtuk), nálam kialakult egy fekély, évekig rettenetesen rosszul voltam, napi szinten. Vége akkor lett, mikor nekiálltam félig kefiren élni és szakitottam a csapvizzel valamint a kész kajákkal, organic, én főzöm, a kenyeret is én sütöm (köszi, szabadidőm az kb 0, a pénztárcám elég üres).

A fekélyen kivül: mindenkinek (a macskáknak is!) rettenetes foginygyulladása lett, férj majdnem az összes fogát bukta (én is sokat), jelenleg egy vagyont költöttem implantra (és nincs vége), nyomorult macskáim detto.

Úgy tűnt fel, hogy még a 6 hónapos kismacsknak is büdös volt a szája, nem értettük, kaptak csontot, nagy darab húst (rágni, ahogy kell), fele csak időszakosan birt vele (mikor kevésbé volt gyulladt). Aztán kapcsoltunk. WE onnantól hogy a macskák is ásványviz-tisztitottviz keveréket isznak a probléma hopp megállt és soha többé nem tért vissza.

Ennyire komoly. Ha elindul ez a foginy gyulladás, el fogja érni a csontot, onnantól a csontszövetnek annyi, a fogak kilazulnak és ki fognak esni.

 

A fluoride egy rohadt méreg, bármit is hazudozzanak róla. A lakosságot lényegileg kényszergyógyszerezés cimszóval állitólagos fogvédelem igéretével (még ez se igaz, ha valaki alaposan utánaolvas) lényegileg megmérgezik. A pénz a betegségben van, na meg abban amit elköltesz, hogy ne legyél beteg. Inni muszáj.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96445)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2018.01.10 0 0 96447

Nem. De északabbra vagyok mint London. A lényege hogy nagyjából fél évig nincs olyan dőlésszöge a napnak hogy mégha a hidegtől neki tudnál is vetközni, termelődjön D vitamin. Tudod, angol kór, nem véletlen a neve. :)

De valami van ezzel (is), nincs az ételeknek ize, se a húsnak, se a tojásnak, se a zöldségnek. Ha délebbre mész, lesz. Érdekes módon pl a Kanári Szigeteken még az amúgy ratyin tartott tyúk (3-as) tojásának is van ize. Itt az organic-nak sincsen.

Saját gyümölcs többségének sincs ize (ha beérik), édes azt kész, semmi jellegzetes, finom körte aroma, stb.

Előzmény: KawaBazsy (96444)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.10 0 0 96446

Ma jott fel a BBC-n: http://www.bbc.co.uk/news/science-environment-42566393

Beirod a postcode-odat, kiadja hogy mennyi a legszennyezettseg arrafele. Nalunk az otthoni es a munkahelyi postcode is 1 (green) :-)

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.10 0 0 96445

Nalunk szerencsere nem ad fluort a vizhez az Anglian Water (mashol igen). Ivovizbol igy lehet kiszurni: https://www.uk-water-filters.co.uk/water_filters_reverse_osmosis.html Persze ha egy furdokadnyi vizet akarsz megszurni, az passz, az igy nem megy, ahoz valami ipari keszulek kell.

Előzmény: Diofa Szelleme (96443)
KawaBazsy Creative Commons License 2018.01.10 0 0 96444

Nap hiánya? Anno Londonban tök sokat sütött, s jó idő volt télen is. Csak nem Wales-be költöztél..? :-)

Előzmény: Diofa Szelleme (96443)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2018.01.10 0 0 96443

Beérném a lakottal is, de a lottót meg kéne nyerni hozzá. :( Channel Islands? Canary Islands?

 

10 év után itt annyi bajom van, tényleg csak anyagi értelemben jobb, esetleg még pár dolog, pl nincs kötelező oltás.

De a napi harc, az a csomó pénz és idő mig az ember megoldást próbál találni arra hogy ne mérgezzék fluoriddal vagy vacak kajával.

Már eleve a nap hiánya / vitaminhiány, a rendes trágyázás, stb hiánya, felborult mikroelemek, tisztitott viz (amiben ha nincs fluoride akkor más se marad ami pedig kéne).

 

Az életem megy el arra, hogy főzzek, guglizzak, bevásároljak és megkeressem a pénzt amiből megtehetem és ami végén olyan fáradt vagyok hogy ha nem a fluoride nyir ki akkor a stressz meg a túlhajtás.

 

Btw Ti hogy oldjátok meg a fluoride problémát? Gondolom nem én vagyok az egyetlen aki olyan helyen él ahol adják az ivóvizhez (benne van a kész kajákban emiatt) és rendesen szivódik bőrön át is (fürdés).

Előzmény: cam aro (96440)
netszkvid Creative Commons License 2018.01.10 0 0 96442

Pontosan igy van. Csak annak erdemes igenyelni akki allampolgarsagra hajt. Kulonben semmi masra nem jo a PR kartya.

 

Előzmény: cam aro (96436)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2018.01.10 0 0 96441

Is-is. :(

De ha ők tudják, komolyan nem értem miért nekem kéne összeszedni. Ha tévedek, úgy fog kinézni mintha hazudnék.

Előzmény: Némedi László __ (96435)
cam aro Creative Commons License 2018.01.09 0 0 96440

megmindignemtudommitakarok. :/ 

..ja,. de. 

lakatlan szigetet. 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96439)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.09 0 0 96439

szvsz ha jol ertem, akkor ha allampogar akarsz lenni akkor PRD-re van szukseg. 

 ha nem akarsz. > nincs szukseg. 

 

Jol mondod, igy van.

Előzmény: cam aro (96436)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.09 0 0 96438

Ezt fog kelleni kivaltani iden november es 2021 marcius vege kozott ahhoz hogy a referendumkor mar itt levok maradhassanak korlatlan ideig. Kb £70 egyszeri dij lesz ha nincs PR kartyad es ingyenes ha van PR kartyad.

Előzmény: Diofa Szelleme (96431)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.09 0 0 96437

Jók a frissítések. 6-osban bevezetett es 7-esben tovabbfejlesztett doze sokat segit hogy tovabb birja az akku (szembetunoen). 7-es dupla tap a jobb gombon app valtasat allandoan hasznalom. A 8-asban nagyon hasznos hogy mutatja a csatlakoztatott bluetooth eszkoz toltottseget. Csak par pelda. Plusz az sem art, hogy mult havi security patch level van rajta, nem pedig tobb eves.

Előzmény: KawaBazsy (96426)
cam aro Creative Commons License 2018.01.09 0 0 96436

 valahol mintha arrol lett volna szo, hogy a permanent residence 5-6 ev utan automatice jar, es nem kell/szukseges megigenyelni. 

 

ehun. >

3. Permanent residence after 5 years

You can currently apply for a permanent residence document if you’ve lived in the UK for 5 years.

However, you don’t need a document to confirm your residence status in the UK unless: blabla.. 

  • you want to apply for British citizenship

https://www.gov.uk/eea-registration-certificate/permanent-residence ) 

 

szvsz ha jol ertem, akkor ha allampogar akarsz lenni akkor PRD-re van szukseg. 

 ha nem akarsz. > nincs szukseg. 

?  

 

cam:PatoPal. 

 

Előzmény: netszkvid (96427)
Némedi László __ Creative Commons License 2018.01.09 0 0 96435

http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/4987415/All-travel-plans-to-be-tracked-by-Government.html

 

http://www.computerweekly.com/news/4500243957/Exit-checks-system-for-UK-borders-finally-goes-live

 

(UK sziget csak hajó/komp, repülő, vagy csalagút a be és kijutási lehetőség)

Egyébként gondolom repülővel mentél, akkor nekem pl emailben megvannak az utak, ha autóztál, akkor pech :)

Előzmény: Diofa Szelleme (96433)
Némedi László __ Creative Commons License 2018.01.09 0 0 96434

seci tudja jól, vannak olyan tevékenységek, amik a két ország (nem az EU ebben a döntő) közötti kettős adóztatást elkerülő megállapodásban akkor is a magyar adótörvény alá rendel, ha teljesen kint élsz Angliában. Egyik ilyen, amikor magyarországi lakásod kiadod.

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1100144.TV

 

 

Előzmény: seci (96419)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2018.01.09 0 0 96433

Nem azért de mégis hogy igazolod hogy pl nem voltál többet távol mint 450 napot / 5 év?

Én nem tudnám. In fact nem is vagyok benne biztos hogy nem voltam többet távol. Ennek hogy mennek utána? Mert ha nekem kell bevallani kizárt hogy hibátlanul össze tudjam szedni. (Apróbb nyaralások, fogdoki, otthoni állatdoki - ilyesmi - és gyakran, lehet hogy nem volt évente 90 nap de nem kizárt hogy néha de.)

Előzmény: netszkvid (96427)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2018.01.09 0 0 96432

Köszi.

Előzmény: Matt Farrell (96423)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2018.01.09 0 0 96431

Mi a különbség? Sose hallottam erről a settled kártyáról. Mi a különbség jogokban / lehetőségekben az állampolgárság és a settled között? Ez valami új? Vagy csak én nem vagyok képben?

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96424)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2018.01.09 0 0 96430

Hmm...

WE jó múltkor (több mint egy éve) átvert bennünket valaki, felvett egy csomó előleget elvégzendő munkához cuccra, tudtuk bizonyitani, hozzájuk fordultunk, végig csináltuk a három levelet küldős procedúrát (ami szintén nem volt ingyen) és azóta is jól nem történt semmi, feladtuk, nincs időnk / türelmünk, lenyeltük a veszteséget.

 

Ebből nekem az jött le hogy nem olyan szevezet ami hatékony és ha Te vagy a vétkes - ami miatt aggódnod kellene.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96422)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2018.01.09 0 0 96429

Lehet hogy van. Sose foglalkoztak velünk, de nincs is otthoni lakcimünk.

Sose jelentettünk ki-be semmit sem. Igaz rég volt.

Előzmény: seci (96419)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2018.01.09 0 0 96428

Áprilisban fog változni? Kösz, jó tudni.

Egyszerűen nem tudjuk eldönteni kell-e ez nekünk vagy sem, neheziti hogy egy rakás pénzbe is kerül.

 

Laptop: vegyél MAC-et, komolyan mondom, egy 15 inchesem van, nem volt olcsó, de soha nincs semmi baja. Egy darabig nagyon utáltam az Apple cuccokat (tabletet most se vennék tőlük) de ha megbizhatóság akkor el kell ismernem, hogy általában jók.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96414)
netszkvid Creative Commons License 2018.01.09 0 0 96427

De kell PR kartya. Nem eleg a 6 evet igazolni, azt is kell, hogy van PR kartyad (es nyilvan azt az idoszakot nem kell igazolni.

https://www.gov.uk/becoming-a-british-citizen

And you must usually have:

  • lived in the UK for at least the 5 years before the date of your application
  • spent no more than 450 days outside the UK during those 5 years
  • spent no more than 90 days outside the UK in the last 12 months
  • had settlement (‘indefinite leave to remain’) in the UK for the last 12 months if you’re from outside the European Economic Area (EEA)
  • had permanent residence status for the last 12 months if you’re a citizen of an EEA country - you need to provide a permanent residence document
  • not broken any immigration laws while in the UK

 

Ez eleg egyertelmu

Előzmény: Matt Farrell (96423)
KawaBazsy Creative Commons License 2018.01.09 0 0 96426

Nekem 3.5 éve hiba nélkül megy az S4 mini, sosem frissítgettem.. :-)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96425)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.09 0 0 96425

Megjott a telefonjainkra (OnePlus 5 es OnePlus 5T) az Andrid 8.0 frissites. Tetszik a OnePlus, meg szeptemberben megmondta hogy januarban kihozzak az updatet es igy is lett. Es kozben is minden honapban volt security update.

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.09 0 0 96424

Meg akinek van permanent residence kartyaja azoknak ingyenes lesz a settled kartya, es elvileg csak 6 kerdest kell kitolteni, egy egyoldalas urlap.

Előzmény: Matt Farrell (96423)
Matt Farrell Creative Commons License 2018.01.09 0 0 96423

Nem kell, de ha van, simább és gyorsabb az elbírálás. (Tapasztalat).

Előzmény: Diofa Szelleme (96410)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.09 0 0 96422

Hatha valakit erint: https://www.citizensadvice.org.uk/about-us/contact-us/web-chat-service/

Citizens Advice webchat service

netszkvid Creative Commons License 2018.01.09 0 0 96421

Igy van. Csomo minden magyarorszagi lakhatashoz kotott= allando lakcimhez

 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96420)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.01.09 0 0 96420

Mert mindenben ott van, hogy a "magyarorszagi lakos" meg "magyarorszagi lakcimmel rendelkezo lakos". Logikus is, ha nincs cimed Magyarorszagon, akkor nem vagy adoalany, nem vagy biztositas alany stb.

Előzmény: seci (96419)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!