Keresés

Részletes keresés

Deskó74 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 19634

Majd ha megtanulsz normál módon,--nem magas lóról--kommunikálni,akkor majd válaszolok.

 

Attól,hogy te másképp gondolod,attól illik tiszteletben tartani más véleményét és ha meg akarod győzni

a te igazadról,akkor próbáld azt intelligens formában megtenni,mert így csak kinyílik a bicska az ember

zsebében.

 

Előzmény: Dolmi mackó (19628)
Deskó74 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 19633

" beteges bizonygatása."

 

 

Beteges bizonygatás...???

Tegnap este Gypsy-val megosztottunk egymással a véleményünket.

Erről szól a fórum.

 

Neked lételemed a sértegetés...?!?!?!?

 

Amint látom jól elküldtek téged a picsába valami másik fórumon és

a hangvételedet illetően tök igazuk is volt!

 

 

"

Dolmi te nagyon fentről beszélsz megint!  elfelejtetted nagyon!,mi nem fűrészesek vagyunk ám!"

 

 

 

 

Előzmény: Dolmi mackó (19627)
AzHofi Creative Commons License 2011.11.16 0 0 19632

Ilyesmi, csak kicsit vastagabb és hosszabb, valamint több menettel rendelkezik.

Előzmény: srécike (19560)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 19631

Ez így van. Ráadásul én nem kételkedem, hogy vannak debil kínai munkások. De szerintem talán annyira nem, hogy úgy tudják, ők Malajziában élnek .  :-))))))))

Előzmény: Dolmi mackó (19627)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 19630

Nem . Nem volt olyan .

Előzmény: Dolmi mackó (19629)
Dolmi mackó Creative Commons License 2011.11.16 0 0 19629

Gypsy, amúgy szétnéztetek a martonvásári boltban, vettetek még valamit? :-)

 

Előzmény: Dolmi mackó (19628)
Dolmi mackó Creative Commons License 2011.11.16 0 0 19628

Mi az a fillérekért?

 

 

Étrsd már meg, hogy a Plusz áruházban nem 4500.-ért és nem is 8500.-ért árulták!!!

 

Valami tizen ezer volt az ára, mi azért vehettük meg olcsóbban, mert a készleten maradtakat továbbadták kereskedőknek.

Ha elmennél a martonvásári boltba, láthatnád, hogy nagyon sok nagyáruházi készleten maradt terméket árulnak, plusz, lidl, aldi, stb. áruházak termékeit.

 

 

 

Amúgy azon régóta csodálkozom, hogy olyan elméletet miért nem kreáltál még, hogy a mi csizmáink selejtes, pl. visszahívott termékeke.

A plusz eladta őket, majd miután kiderült hogy gond van a csizmával, visszahívta a terméket és a nem használtakat eladta egy kereskedőnek, vagy ellpoták a megsemmisítő helyről és így kerűlt hazánkba.

Jó történet, nem? :-) De azért ne kezd el ezt is papolni, mert a végén tényleg hülyének néznek a többiek :-))

Előzmény: Deskó74 (19610)
Dolmi mackó Creative Commons License 2011.11.16 0 0 19627

Gypsy, most őszintén, ha te vennél egy dunlop csizmát 25-ért, akkor esne szarul, hogy ugyanolyan csizmákat a haverjaid 8500.-ért és 4500-ért vesznek?

Szóval valahol érhető a beteges bizonygatása.

 

Persze tudom, hogy nem mindenki bizonygatná, de valahol még meg is értem szegényt, bár talán jobb lenne gyorsan megemészteni a 20 ezer forint vánási felárat és beletörődnie a dologba :-)) A végén még pszichologusra lesz szüksége.... :-)

 

 

Én már csak azt nem értem, ha a kínaiak ilyen faja másolatokat készítenek, akkor mi a büdös francnak nem írnak rá vmi jól csengő márkanevet.

Az igényes másolatokat nem szokás kamu névvel kihozni, vagy felmárkázva, vagy minden jelzés nélkül gyártják le, hogy majd később a célországban márkázhassák fel és ugye csak akkor éri meg ennyire pontosan lemásolni egy terméket, ha azt hamisítási célból gyártják le, különben gyárthatnak csak simán hasonlót és akkor már eleve elkerülhetnek 1-2 pert, hiszen nem csak a márkanév használata jelenti a hamisítást.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gypsy56 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 19626

Felőlem mesélhetsz. Én meg elmegyek aludni .  :-)))))))

Mondom ez kever meg. Ki a szart érekli, Bem apó milyen kerekeken biciklizett .  :-)

Pont annyi, mint bármelyik másik gumicsizma. Most vagy a világ összes gumicsizmáját a Dunlop gyártja ( a Tacomát is), vagy egyforma az ára bármelyik másikkal . Akkor ? Hol itt a nimbusz ? ;-) Pont mint a Dolmarnál. Csak ott a hozzáértés is hiányzik .

Előzmény: Deskó74 (19620)
Deskó74 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 19625

Jó éjt,lelépek én is.

Deskó74 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 19624

Valószínű így lehetet....:-)

 

Jó lesz az a csizma,jó vásárt csináltál Te is vele.

Lényegében egy jó minőségben utángyártott Dunlop csizmárol van szó.

Előzmény: Törölt nick (19622)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.16 0 0 19623

mindenkinek jó éjt megyek :

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.16 0 0 19622

gyárthatunk teóriákat ,de lehet csak csődbe ment egy raktár, és a konténeres cuccot eladták bagóért ! a mi szerencsénkre .

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.16 0 0 19621

holnapra remélem kiderül,és megjön bár ahogy írtam már ezért a pénzért ajándék .

a minőségről : nézegettem már boltokban vágásbiztos cuccokat vadászboltban csizmákat

a 70 000-huf-ra kitett vadászcsizma a talp és a felsőrész összevulkanizálásánál el volt törve

na  mondom ez is egy vicc 70 rugóért .

Előzmény: Gypsy56 (19617)
Deskó74 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 19620

" Tehát szó nincs márkáról, meg a hagyományokról, stb"

 

Nincs...???? :-)

 

1890-ben már gyárat nyitott a Dunlop,majd Ő találta fel a pneumatikus

bicikli kereket....

Ettől komolyabb hagyomány nem sok van,,estleg a Dolmar történelem...... :-))

Szeretnéd,hogy meséljek róla...???? :-DDDD

 

 

 

Komolyan:

De attól,hogy csinál a Dunlop sima mezei gumcsizmát nyomott áron, az pont

nem azt jelenti,hogy a drágára pozícionált vágásbiztos csizma világban,pont Ő

kezdje el rontani ezt a valóban zsíros ágazatot azzal,hogy kiárulja piaci kofaként

a csizmákat a apróért a saját gyártósoráról.

 

 

Előzmény: Gypsy56 (19619)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 19619

Szereptévesztésben vagy. Egy mezei Dunlop gumicsizma, mint már írtam, aprópénz. Nincsen benne semmi márka, meg firlefranc. Annyi, mint a másik . Tehát szó nincs márkáról, meg a hagyományokról, stb. Persze értem, téged már a Dolmarnál is ez tévesztett meg .  :-DDDDDD

Előzmény: Deskó74 (19616)
Deskó74 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 19618

Így ahogy mondod....

Én is akartam az előbb említeni azt az ominózus "kormány" esetet.

Előzmény: Törölt nick (19615)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 19617

Szeintem itt kizárt a ráfázás. Ha megkapod, majd meglátod. Kifejezetten jól elkészített cucc kinézetre. És az igényes kidolgozás drága lenne a gagyinak . Olyat nem szoktak .

Előzmény: Törölt nick (19615)
Deskó74 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 19616

Nem mondod komolyan...:-)

 

Szerinted létezik az,hogy a Dunlop bepozicionálja egy kb. 80-100 Euro-s árra

a nevével fémjelzett vágásbiztos csizmákat,közben meg ugyanaz a gyártósor

okádja kifelé a töredék áron lévőket...???

Biztos,hogy nem. :-)...Ezzel pont a saját piacát tenné tönkre.

 

Sőt,szerintem a Hitachi-s szerződésben belefoglaltatott--bevett példa--,hogy kikötött

egy ár intervallum mozgást a Dunlop,hogy attól,hogy Hitachi néven kerül forgalomba,

nem adhatja olcsóbban.......mert az presztízsveszteség lenne az anyacégnek.

 

Ugyanezen az elven nem fog 1liter Ballantines itthon 1500Ft-ba kerülni soha,pedig még akkor is lenne rajta haszon.

 

 

 

 

Előzmény: Gypsy56 (19611)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.15 0 0 19615

ha az ember nem restellné / sajnálná /  beledugnánk egy falábat és neki a fűrészt

akkor kiderülne mire számíthatunk . az acélbetéttel biztos nem lehet gond , a többi részt kellene tesztelni . ha olyan mint a kormány amit Gypsy belinkelt akkor rábacnánk .

bár akkor is, egy gumicsizma áráért ,kaptunk egy gumicsizmát .

Gypsy56 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 19614

Tudod ! Mint két éve, amikor a makika egy zacskó cukorért osztogatta a fűrészeit .  :-)))))))

Előzmény: Gypsy56 (19613)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 19613

A másik meg az, hogy ezeknek a csizmáknak nem ez az ára, ez csak a "méltatlan vég" .

Előzmény: Deskó74 (19610)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.15 0 0 19612

én hosszantartó beszélgetésbe keveredtem imolával telcsin .felhívtam a figyelmét ha kapnak vágásbiztos ruhákat esetleg, arra is szivesen vevő lennék,megígérte elteszi a számot és ha lesz szól ./ imola a hölgy aki hírdette a vaterán a csizmát /

az enyém elméletileg holnap lesz itt ,lehet honlapja nincs, viszont megy a Demon RQX520-hoz.úgy csinálok mint a nejem, összeöltözöm .

Előzmény: Törölt nick (19597)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 19611

Rosszul látod. A Dunlop nyugaton a gumicsizma neve, mint pl a "stihlfűrész" . :-)

Gyártja nyakra-főre, időnként, ha azt kérik, Tacoma-ként, időnként meg Hitachi néven. Pl . Ez is egy lehetőség .Sőt, akár az is lehet, hogy a tied is csak "ki van dekorálva" a névvel. Mármint arra gondolok, hogy a Hitachi rendelése alapján pont ez a Hitachi felirat a drága rajta .

Előzmény: Deskó74 (19610)
Deskó74 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 19610

" És a többi vágásbiztos csizma is baromi drága, hiába nem Dunlop. Ez köszönhető annak pl, hogy a cégeknek kötelező venni védőruházatként. És az, mint tudjuk, mindig a nagy kasza tipikus esete, ha valami kötelező ."

 

Így ahogy mondod....

De szerintem ezt a Dunlop is nagyon jól tudja,éppen ezért sehogy sem fér a

képbe,hogy csináljon olyat,hogy a saját fejlesztésű,saját gyártósoráról fillérekért adjon el

márkázatlanul saját cszmákat,mivel ezzel a hasznot hozó saját termékeinek a

piacát tenné tönkre.....ergo,hasba szúrná saját magát.

Ez nem lehet üzlet,piac politika.

 

Előzmény: Gypsy56 (19609)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 19609

Ezzel csak az a baj, hogy a Dunlop nem egy prémium termék. Ha a mezei gumicsizmákat megnézed, a Lekvárzsibbasztó gépgyár gumicsizmája cirka ugyanannyi, mint a Dunlop. És a többi vágásbiztos csizma is baromi drága, hiába nem Dunlop. Ez köszönhető annak pl, hogy a cégeknek kötelező venni védőruházatként. És az, mint tudjuk, mindig a nagy kasza tipikus esete, ha valami kötelező .

Előzmény: Deskó74 (19607)
Deskó74 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 19608

" Tudod érdekelne ennek az eredeti ára a német Pennyben, meg a szintén német ára a Dunlopnak. Lehet, hogy lenne meglepi ."

 

Szerintem, ott is nagyságrendekkel drágább a Dunlop......szerintem.

 

Előzmény: Gypsy56 (19606)
Deskó74 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 19607

Igen.....elképzelhető,hogy a Tiétek valami hasonló történetből lett véve.

Jól is jártatok,mert a Német Penny-s ára drágább mint ez a vicc 4500Ft.

Igen. Lehet.

De mint általánosan Tacoma csizmáról és Dunlop csizmáról beszélve és nem

a 4500Ft-ról,mint írtam is kizárt,hogy ugyanaz legyen mint a Dunlop.

 

Lehet,hogy tök jó.....egy szóval sem mondom,hogy nem,de mivel a Penny Market

Non-food részlege,csakis olcsó Kínai termékekből áll és ugye elég lekövethetetlen,így

tuti,hogy az is onnan származik. Tudtommal a Penny Market már konténerek sokaságát

hajóztatja be Kínából.

Ami lényegében nem zárja ki,hogy jó minőségű legyen,de nem ugyanaz,csak

pontos mása, remélhetőleg a védelmi szintet illetően is.

 

 

 

 

 

Előzmény: Gypsy56 (19606)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 19606

Tudod érdekelne ennek az eredeti ára a német Pennyben, meg a szintén német ára a Dunlopnak. Lehet, hogy lenne meglepi . Régen dolgoztam Kunszentmiklóson egy Temaforg nevű cégnél. Géptörlő rongyokat csináltak, és árultak. Ez még az "átkosban" volt, amikor a divatot a VOR ( Vörös Október Ruhagyár ) képviselte . Most jön a trükk ! Amiből a géptörlő rongyot csinálták, az nyugaton lett véve . A túlnyomó többsége vadi új, márkás ruhanemű volt. Onnan öltözött a kilopott cuccokból fél Magyarország. Az Ecserin a farmerok, bundák, bőrdzsekik majdnem egésze onnan származott . Sokan meggazdagodtak ebből akkor .  A lényeg, hogy tönkrement boltok árukészlete, nagyáruházak leselejtezett cuccai voltak . Fillérekért . És ilyeneket most is lehet venni . Pl ennek a krapeknak is van ebből a csizmából pár raklappal .

Előzmény: Deskó74 (19605)
Deskó74 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 19605

:-)

 

Igen kicsit sem zavar,mert nem lep meg,hogy kiváló hamisítványok vannak.

Értem a TV-s példát,de attól,hogy rámondják,hogy ugyanaz attól nem biztos,hogy az úgy

is van. :-) Lehet hasonló,de nem ugyanaz.

 

Gypsy,az kizárt dolog,hogy ez a két csizma ugyanazon a gyártósoron,ugyanabból az

anyagokból készült csak az egyikre Tacoma a másikra Dunlop van írva.

Ha a Dunlop ilyen úton járna,hamarosan lehúzhatná a redőnyt és nem hinném,hogy

ez lenne neki a cél.

 

Beszéljünk utángyártott alkatrészekről....tök megegyező mint a gyári és valóban

vannak jó minőségűek,de vannak sz@rok is.

Ez valami hasonló történet lehet.

 

 

 

 

Előzmény: Gypsy56 (19604)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!