Keresés

Részletes keresés

Prefetto Creative Commons License 2012.04.11 0 0 35740

Ekvivalens azzal a számítással, amit egy X újautó hitelre megvásárlása versus ugyanaz az X autó 7 évesen, a hiteles kezdőrészletéért történő megvásárlása körül keletkezett. 

 

Kimutatta az ember, hogy anyagi csődbe megy és folyton robotol, aki újautót vesz, és mindig alacsony költségű és viszonylag megbízható kocsija van és egy teljes vagyont takarít meg, aki mindig 7 évesen veszi meg ugyanazt.

 

Az én kocsim 5 éve volt félmillió. 3200 Ft-ért elvisz bő egy tonnát százon, meg a családom. De a ház alakul. És amikor anyag kell hozzá, meghozom. 

Előzmény: Alex Raps (35738)
Prefetto Creative Commons License 2012.04.11 0 0 35739

HE!

 

Adva van az új ház, és a szorgos gépész koma, aki a gázcsonk, vezeték, résszellőző kémény, mesekazán, csőhálózat, padlóradiátor, felületfűtés hárommilliós költségéből 


ÉPP MOST SZÁMOLJA A MEGTÉRÜLÉST!

 

(taps, függöny)

Előzmény: payagyerek (35722)
Alex Raps Creative Commons License 2012.04.11 0 0 35738

Inkább úgy fogalmaznék hogy az autó a plazma, meg az ezekhez hasonló jószág az eccerű gondolkodású embert besorolja valamiféle osztályba és vagy szintre, viszont a házhoz tartozó gazdaságosságot nem lehet a kifelé megmutatni mint gazdasági teljesítményt és ezért az nem is ér. Sajnos az emberiség többsége ostoba. Azt nézegettem a minap hogy egy passzív házzal, hőszipkával és a hozzátartozó 4 kW-os napelem rendszerrel (meg a kétirányúsított villanyórával) gyakorlatilag eltűntethetőek a lakhely energiarezsijét terhelő csekkek. Tehát az ideiglenesen beálló nulla forint és vagy ami még sanszos a filléres nyugdíj jövedelem esetében sem alakulhat ki energiaszegénység. Ezzel szemben a többség inkább épít egy "B"-"C" energiabesorolású házat és vesz hozzá egy Golfot (mert az utóbbi egy fejjel magasabbnak láttatja a használt autóval vagy csak szimplán autó nélküli háztulajok között) és fizeti életfogytig az energiacsekket, mert az viszont nem látszik rajta (mint ahogyan az sem hogy télen 15 fokra van állítva a termosztát). Ez a kategória szokja okoskodva nyomkorászni a számológépet (meg mondja ki bölcs arckifejezéssel, hogy - "az üzemanyagot benzinnek hívják" - és kiszámíthatóan fénykorában tankol ötezeré' havonta).

Előzmény: nap50 (35718)
Prefetto Creative Commons License 2012.04.11 0 0 35737

Állambácsit meg dotálja, aki tényleg melózik. Küzdjünk tehát azért, hogy kevesebben ücsörögjenek és többen essenek neki a munkának.

 

Amúgy van egy noname házam egy noname helyen, és munkadíjak nélkül lesz használtszarokból meg hulladékokból passzív meg kollektoros. Nos, mások majd fizetik az autó- és lakáshiteleiket, a gáz-vízszámláikat,  én meg nézem a téli tájat és mesélek a világról a kölykeimnek, mert GONDOLOK a jövőre.

 

Ez nemcsak megtérülés, hanem vastag kamat.

Előzmény: nap50 (35718)
Prefetto Creative Commons License 2012.04.11 0 0 35736

LEVEGŐT!

 

Előzmény: csigaszeg (35710)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.04.11 0 0 35735

Mármint melyik része puffogtatás ?

Az, hogy idejön valaki, és kiszámolja, hogy 1,3millás 6nm>300literes tárolója sohase térülne meg

vagy

az , hogy "ajánlottam neki egy 30cső> 300literes tárolót.

 

Mindenesetre első körben úgy veszem, hogy az én ingem, ezért magamraveszem és átmegyek rídonyliba .

 

De még mielőtt megtenném, azért azt leírnám, hogy : 

- én meg azt "unom", hogy járnak ide szakik , akik tényleg értenek, hozzá, és ahelyett, hogy segítenének, félszavas mondatokat böfögnek néha. Ahelyett, hogy segítenének...ha mással nem egy linkkel, vagy azzal, hogy olvass vissza...vagy kikeresné, bekopizná, hogy hol volt erről szó korábban ! 

Abból tanulhatnánk !

Ebből NEM !

De lehet én látom rosszul..

Előzmény: szendrop (35733)
szendrop Creative Commons License 2012.04.11 0 0 35734

Durva és tök felesleges a 2 mm rézlemez.

Előzmény: payagyerek (35731)
szendrop Creative Commons License 2012.04.11 0 0 35733

Rosszul érzed. Csak unom a pufogtatásokat.

Előzmény: joevagyok68 (35720)
payagyerek Creative Commons License 2012.04.11 0 0 35732

Ah!

Első verzió:

Vadakat terelő juhász, a kocsma elől frissen elkötött bringával. Rex meg Kántor üldözi a háttérben (csak azokat kivágtad).

Bár nem lát, de mégis ügyesen menekül.

Vagy...

Második verzió:

Elküldted, hogy "sétáltassa" meg magát, míg Te otthon heverészel, csipszet zabálva kólával és lesed a TV shop-ot, hogy míly hasznos portékát kínálnak "megtérülősre".

Több lehetőség nincs!

 

:-)

Előzmény: biosolar (35730)
payagyerek Creative Commons License 2012.04.11 0 0 35731

Átfabrikáltam a rajzod. Minyá benyesem.

A lejövő csövet lesoványítanám 15-ös rézre, ha nem marhahosszú. (Bár ezt nem muszáj.)

Itt-ott betennék 1-1 alupex csövet is, hogy ne legyen elektrokorrózió.

A kolik alsó bemenő csonkját áttenném, hogy mind2 koli egyformán menjen.

A tartályspirál bekötését is átrajzoltam. Hőszenzorokat is.

 

Kérdés:

2mm rézlemez lesz az abszorber? Nem fog többe kerülni, mint a komplett gyári koli?

 

Előzmény: Dvitamin (35728)
biosolar Creative Commons License 2012.04.11 0 0 35730

Qrvára OFF #2:

 

Az én kutyóm (nyugodjék békében) egyedül is tudott :)


Előzmény: payagyerek (35723)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.04.10 0 0 35729

Ha más nem , az már biztos nem jó, hogy :

- az indirekt hőcserélő felső csonkján kell bemenjen a meleg(ebb) víz, az alsón ki a lehült(hideg-ebb).

 

- a T1 a hőgyüjtő a T2 a zindirekt alsó , T3 az zindirekt felső érzékelője szokik lenni..a vezérlőknél

- a szivattyút lehet a "hűvösebb", hőcserélből kilépő csőszakaszra kéne rakni...

DE lehet tévedek...

Előzmény: Dvitamin (35728)
Dvitamin Creative Commons License 2012.04.10 0 0 35728

Sziasztok,

összeraktam egy fapados DB rendszert (csatolva). Örülnék ha véleményeznétek a leírtak alapján. Egyébként bírom a kritikát...

Előre is kössz.

 

joevagyok68 Creative Commons License 2012.04.10 0 0 35727

Elférne a "megtérülés-latolgató" mellett !  :-))

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9207910&la=108985056

AZ a baj, hogy azt se látogatják túl sokan,...az itteni számolgatás helyett inkább ott teljesedhetnánek ki..

Előzmény: hargergo (35726)
hargergo Creative Commons License 2012.04.10 0 0 35726

Ha gondolod nyithatunk egy "jajmileszholnap" topikot is. :)

Napos időt.

Előzmény: payagyerek (35724)
Alfato Creative Commons License 2012.04.10 0 0 35725

Respekt!

 

Tamás

Előzmény: Alex Raps (35715)
payagyerek Creative Commons License 2012.04.10 0 0 35724

"HA nekem van fölös fél millióm, akkor új ablakokat, szellőztetőgépet, esővíztartályt, napkolit veszek"

 

Na ja! Annál is inkább, mert "egyszer fent, egyszer lent". Márpedig ha a jövő satnya lapokat oszt, akkor mindjárt megtérült a gondolkodásmód!

Előzmény: hargergo (35721)
payagyerek Creative Commons License 2012.04.10 0 0 35723

Qrvára OFF:

 

Én sem, meg Ő sem szólt még, hogy cseréljük már le a 32éves, bevált járgányt 1 újra, mikor a 40.-ik kilométer után elfárad és felpattan "Qtyasétálni".

Bocsaoffért.

Előzmény: nopánick (35716)
payagyerek Creative Commons License 2012.04.10 0 0 35722

"folyton nyomogatni azt a kurva számológépet"

 

Ez nagyon tetszik! És valóban így van! Hisztérikusan tapodják a gombokat rajta!

Sok ember "epileptikus" rohamot kap, ha nem vásárolhat "hasznos" dolgokat.

 

OFF

1 helyen láttam szorgoskodni robotporszívót, amit őrültmód kergetett a kutya. Míg a robot próbálta volna kefélgetni a szőnyeget, addig a kutya folyamatosan csapta a port körülötte és minduntalan megpróbált 1 cafatot kitépni belőle.

Majdnem megkérdeztem, vajon mennyire térült meg az igen alaposan átgondolt "befektetés", mikor a porszívós kirakat előtt epileptikus rohamot kaptak a tulajdonlási vágy miatt.

Halkan bevallom: A kutyának szurkoltam és sunyítva lestem, mikor végzi ki a porszipkát. Olyan jót nevettem volna, amint fölkapja a kutya és rázza, mint 1 rongyot, majd jól elhajintja, épp az ablak, vagy az LCD TV irányába. :-)

Ne értse félre senki, nem vagyok őrült! A tulaj előtt biztos megfelelően bárgyú, sajnálkozó, sopánkodó képet vágtam volna. Talán még 2 kézzel az arcom is fogtam volna, de lelkileg olyan jót kuncogtam volna.

 

ON

Valaki egyszer azért megmondhatná, milyen adatok alapján számolnak egyesek megtérülést? Mert én saccolni sem merek, holnap mennyibe fog kerülni az energia. Nemhogy sok-sok évre előremenőleg!

Vagyis van egy X, ami az energiahordozó árát jelenti a jövőben. Van egy Y, ami a sok év üzemidőt. Van egy Z, ami a jelenlegi HMV igényt, melyet sokan az adott pillanatban sem ismernek.

Tehát adott a 3 ismeretlenes egyenlet (XYZ). Ha volna még betűje az ábc-nek, akkor illő lenne a képletbe azt is belerakni, hogy az ilyen beruházás nem kidobott pénz! Ha tetőre felkerült, az mindigis képvisel 1 bizonyos értéket! Ha eladjuk a kecót, előnyösebb helyzetbe kerülünk, mint a pucér tetejű szomszédok. (Mondhatjuk úgy, hogy elkérhetjük az árát.)

 

Sőt!

Beszéltem olyan figurával, aki úgy akart hozzáértőnek látszani, hogy a megtérülést latolgatta nekem szorgosan. Azt sem vette észre lelkesedésében, hogy én olyan fancsali képeket vágtam közben, mint aki savat ivott és épp kifolyni készül a szeme.

Békésen végighallgattam a csudábbnál csudább dolgokat, majd elkullogtam.

Utána innom kellett vagy 3 KV-t, hogy újra dobbanjon a szívem, mert annyira kiszívta belőlem az életerőt a kiselőadás. :-)

Bár néha meg úgy vagyok, inkább felrúgnák 2 kukát, ha ezt a szót meghallom "megtérülés".

Előzmény: Alex Raps (35715)
hargergo Creative Commons License 2012.04.10 0 0 35721

Pontosan, zöld energia feeling!  Amibe az ember beleszeret, azt meg akarja kapni/valósítani és nem érdekli a "megtérülés" (most magamból indulok ki). A pénz nem minden, ha az életet forintokba mérem, akkor rosszul érzem magam, tehát hülye leszek. :) HA nekem van fölös fél millióm, akkor új ablakokat, szellőztetőgépet, esővíztartályt, napkolit veszek, persze külön-külön. És imádom mikor hideg van, esik az eső vagy éppen süt a nap. :D

Előzmény: nopánick (35716)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.04.10 0 0 35720

Bátorkodhatsz...

Melyik szélességi körön ?  :-))

 

Úgy érzem, te kötözködöl  :-))

 

Előzmény: szendrop (35719)
szendrop Creative Commons License 2012.04.10 0 0 35719

És melyiknél mennyi a szoláris részesedés, ha bátorkodhatok érdeklődni.

Előzmény: joevagyok68 (35717)
nap50 Creative Commons License 2012.04.10 0 0 35718

Autónak, plazma tv-nek haszna van::-))

Kollektornak akkor van haszna, ha belátható időn belül megtérül, hisz jelenleg is működik a kazánházban gáz tárolós jószág.

állam bácsi ha dotálná 70-80%ban akkor esetleg. Őt kellene, hogy érdekelje a 100év mulva élő lakossága.

Majd pont én oldjam meg a világ jövőjét?

Azonkivül mire 8-10 esetleg metérülne tudi, hogy kell rákölteni.

Ezért jelenleg ha lesz 1 millám akkor másra költöm.

Előzmény: Alex Raps (35715)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.04.10 0 0 35717

"Az általad linkeltből hiányzik a tároló,"

Az biztos nem ! ott van > " Nyomásálló melegvíztároló két hőcserélővel, OKC300NTRR/BP"

 

"Naplopós, 300literes 6nm-es szereléssel."

"szerintem nincs bruttó 6nm."

Miért kell, hogy 6nm legyen, ha 30cső is elég a 300litereshez ?  :-))

nopánick Creative Commons License 2012.04.10 0 0 35716

A különbség az, hogy az igény kielégíthető-e alternítív módon?!

 

Mert, a HONDA feeling, csak egy Hondával oldható meg.

Azt a skoda octavia rs pl. nem váltja ki, akkor se, ha jobb és olcsóbb :-)

 

Viszont, ha nem szempont a feeling, csak az olcsó-fasza autó, akkro nyerhet a skoda is.

A legtöbb ember, azonban alpból feelinget vesz, amikor autót vesz.

Vagy istencsodája TV-t ....

Ezért nem is számol megtérülést, értelmetlen.

 

A melegvíz készítésnél viszont alapban fordítva ál a dolog, a legtöb embernél.

Halál mindegy, hogy milyen energiával-módon készül.

Igazából a Ft/kWh számít csak ...

 

Így viszont a megtérülés lesz az egyik legfontosabb dolog a választásnál, a másikhoz képest.

Kivéve akinél nem ...mert ő "zöld energia" feelinget vesz :-)

Előzmény: Alex Raps (35715)
Alex Raps Creative Commons License 2012.04.10 0 0 35715

Én ebben a nepenergiás folyton megtérülést számolós dologban azt nem értem, hogy amikor igazolható hogy rövid távon az energiacsekkejeinkről és hosszabb távon a gyermekeink jövőjéről van szó, akkor miért kell folyton nyomogatni azt a kurva számológépet egy olyan világban amikor ez a megtérülős számológép nem kerül elő az autó a plazma meg gyakorlatilag az összes nyüves műszaki cikk megszerzésének esetében. :)

Persze mindezt nem Neked mondom, mert Te csak kiszolgáltál egy igényt a számolgatásaiddal. :)

Előzmény: stomi976 (35708)
nap50 Creative Commons License 2012.04.10 0 0 35714

Naplopós, 300literes 6nm-es szereléssel.

Az általad linkeltből hiányzik a tároló, szerelés, és szerintem nincs bruttó 6nm.

Előzmény: joevagyok68 (35709)
csigaszeg Creative Commons License 2012.04.10 0 0 35713

Hát, ja, én is csak sasoltam mikor megláttam a szétdurrant betéteket. Valószínű ez is "melegebb éghajlatra " készült, oszt nem kultiválta a minuszokat.Szerintem sima desztvizes töltete lehetett a betéteknek.De már előrehaladott kisérleteim vannak töltet gyanánt..........Bíztatóak a kisérletek.........

joevagyok68 Creative Commons License 2012.04.10 0 0 35712

"senki nem tudta, én sem hogy ki kell szedni) jópár Heat Pipe szétdurrant!!!!!!!!!!!"

Nemrég taglalták egy másik fórumon,hogy lehetséges/nagyon valószínű , hogy különböző töltetű hítpájpok létezhetnek !

Attól függően, hogy melyik "vidékre"/ szélességi fokra "jó" a hítpájp.  ("mennyire fagyálló a folyadék benne,,,vagy csak sima desztillált víz)

http://biosolar.hu/forum/2044

 

Mivel ez a szerkezet "melegebb" éghajlatra készült eredetileg , ezért lehet a hítpájp is csak desztvízzel van töltve...ezért nem fagyálló...

 

Vagy lehet hüleség az egész....de akkor miért fagyott szét  ?

 

 

Előzmény: csigaszeg (35710)
csigaszeg Creative Commons License 2012.04.10 0 0 35711

Erről a cuccról írtam:

 


HPT-P: A nagynyomású integrált rendszer

Az AFREEE nagy nyomású modell egy új típusú használati melegvíz előállító rendszer mely ötvözi a vákuumcső és a hőcső előnyeit. A nagy hatásfokú vákuumcső elnyeli a napsugárzást a hőcső pedig elvezeti a keletkezett hőenergiát. A hőcső kondenzátor része közvetve, réz hüvelyen keresztül érintkezik a tartályban lévő vízzel, ahol átadva a vákuumcső által összegyűjtött hőenergiát, felmelegíti azt. A rendszert a hálózati hidevízre közvetlenül ráköthetjük. Túlhevülés ellen egy biztonsági szelep automatikus nyílása véd, mely leengedi a túlnyomást, illetve forró vizet,, melynek helyére a hálózatból frisset vizet enged. A tartályban egy 2KW-os fűtőszál is található egy manuális termosztáttal, mellyel hidegebb időben is, illetve télen egyformán használható. A rendszerhez opcionálisan rendelhető egy vezérlés (C609), mely folyamatosan mutatja a tartály hőmérsékletét, és időzithető a fűtőszál bekapcsolása, így biztosan elkerülhető egy fagyásból eredő szerkezeti sérülés. 
A rendelkezésre álló tartályméretek: 150literes 18 vákumcsővel,illetve 200 literes 24 vákumcsővel. 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!