Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.05 0 0 2309
Juj! Ne legyél már mérges! Gondoltam, hogy hátha nem lehet konkrétumokat írni, mert reklámozásnak számít vagy mittómén...
Előzmény: Procti (2308)
Procti Creative Commons License 2008.09.05 0 0 2308

Mi az hogy "gond közösbe írni"???

 

Gondolod, csak téged érdekel????

Előzmény: Törölt nick (2307)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.05 0 0 2307

Köszi szépen! További konkrétum? Maga a műtét mennyibe kerül? Szóval összesen sacc per kábé mire számítsak? Nagyon megköszönöm!

 

És még egy: hagyományosan csinálja vagy lézerrel?

 

Ha gond közösbe írni, itt a mélcímem: annalu@freemail.hu

 

Még egyszer köszi!

Előzmény: Nyco (2301)
era6o Creative Commons License 2008.09.04 0 0 2306

Cat34! Nem tudom milyen lámpázásról volna szó. A dokinál az van kiírva, hogy lámpázás 5.ooo Ft/alkalom. Mindegy, mert ma voltam a kontrollvizsgálaton, s mondta, hogy a csomócskákat el lehet tüntetni. Leköti őket. Kérdeztem, hogy fáj-e. A válasza: kicsit húzni fog. Mondtam, hogy most egyelőre elég abból a fájdalomból, amit úgy érzek, mintha a bokámtól varrta volna fel a bőrt a s...ig. Inkább majd később. Kaptam Ftorocort kenőcsöt, meg kúpot, mert annak ellenére, hogy jól érzem magam, bizony a seb nem úgy gyógyul, ahogy kellene. Ennyi! A doki szerint a kenőcs fel fogja valamilyen szinten puhítani a csomócskákat és kisebb lesz. Vagy nem!

Jobbulást mindenkinek!

Procti Creative Commons License 2008.09.04 0 0 2305

Alapjában nem azzal van gondom, hogy a privát orvosi rendelés kemény HUF-ba kerül, hanem azzal, hogy ezt csak az adózott nettó fizetésemből fedezhetem. Pedig jó 20 évvel ezelőtt, mikor bevezették az SZJA-t, meg a bruttósítást, egy közgazdász barátom  boldogan győzködött, hogy mostantól (akkortól) mindehol számlát adunk majd és költségként elszámolhatjuk (mindenütt: fogorvos, fodrász, szobafestő, autószervíz, stb).

 

Nem lenne gondom a privát rendelés súlyos tízezreivel, ha számlát kapnék róla (hiszen a megyei kórház ambuláns vizsgálatain is számlát adnak - pontosabban megmutatjáék a költségkimutatást), szóüval nem lenne gondom a privát számlával, ha mint a megyei kórházban is, a privát rendelést is a TB fedezné. Hiszen vannak átmeneti megoldások, privatizált klinikák, vagy magánkilnikák, pl a veresegyházi egészségcentrum, ahol a kiállított számlát kifizeti a TB, miért ne lehetne a maszek gyógyírtást szintúgy?

 

Mi a különbség, hogy egy megyei kórház-rendelőintézetét, a piaci alapon működő Hospice valamely intézményét, vagy Csatári doktornő gyógyszolgáltatásait veszem igénybe? Mármint a Társadalombiiztosítás számára mi a különbség? Szerintem semmi.

Előzmény: Nyco (2303)
cat34 Creative Commons License 2008.09.04 0 0 2304
Sajnos nem tudok adatokat, de olvass vissza ez év eleji hozzászólásokba. Akkor nagyon sokan, frissen műtöttek erről beszélgettünk. Talán még decemberig is visszaolvashatsz.
Mintha úgy rémlene, hogy a nem lézereseknek nincs ilyen, de nem tudom biztosan.
Meg olyasmi is dereng, hogy direkt így csinálja az arsmedicás doki, hogy a műtét után ne húzódjon vissza ott valami, újabb gondot okozva. Ha így van, akkor viszont ezt előre kellene, hogy mondja. Na, de hát ő szinte semmit nem mond... gondolom, nem kell bemutatni. :(

Era60!

A bioptron lámpára gondolsz? Én azt használtam, mégsem múlt el.
Előzmény: diving (2295)
Nyco Creative Commons License 2008.09.04 0 0 2303

Sajnos tízezer. Ebben benne van a manuális vizsgálat és a végbéltükrözés.

A kontroll - ha nincs szükség műtétre vagy egyéb kezelésre 5 ezer. Legalábbis nekem ennyi volt.

Előzmény: Procti (2302)
Procti Creative Commons License 2008.09.04 0 0 2302

Bocs, de mivel nincs ezres tagolás, fennáll a lehetősége az elírásnak, vagy elnézésnek.

 

Nos, az 10000 az 10.000 (tízezer) avagy 1000 (ezer) HUF akar lenni?

Előzmény: Nyco (2301)
Nyco Creative Commons License 2008.09.04 0 0 2301

Annalu!

Megadom az elérhetőséget:

http://www.gastromed.hu/

Első vizsgálat: 10000, a további kezelések ettől felfelé, ellenőrzés lefelé.

Előzmény: Törölt nick (2299)
Procti Creative Commons License 2008.09.04 0 0 2300
Mióta tudom, hogy mi a gondom, lehet, hogy pszihésen is, de tisztán látom a gondomat. Tegnap is, simán lezajlott a székelés (kellőképpen plasztikus volt, így elvileg nem okozhatott volnaa gondot) igenám, de érzem, hogy egy darabka ottmaradt (tán éppen a repedésben akadt el) és nagyon fájdogált, hiába próbáltam kinyomni, ami ugye, mármint az erőlködés, külön nem tett jót. Kínomban beszedtem hasjahtót és este 6 körül sikerült eltüntetnem a dugót, valamiint mostantól szedem a paraffinolajat, hogy kicsusszanjon, most megyek mindjárt, szurkoljatok...
Előzmény: era6o (2297)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.04 0 0 2299

Sziasztok!

 

Jaj, de örülök, hogy rátok találtam! Lécci lécci mondjátok meg, hogy Csatár Éva mennyibe kerül (nagyon sok jót olvastam róla itt és egy másik fórumon) ill. hogy ő milyen módszerrel kezel (lézer vagy hagyományos). Továbbá hogy mi az ált. vélekedés: a lézer vagy a hagyományos műtét jobb?

 

Köszi előre is.

diving Creative Commons License 2008.09.03 0 0 2298

Hali!

Nagyon egyetértek :))) Kár, hogy a szitkozódáson kívül más eszköz nincs a páciens kezében. Egy orvos nem orvos, de kinek van ideje és pénze erre?

Előzmény: Procti (2283)
era6o Creative Commons License 2008.09.03 0 0 2297
Én hagyományos, vágásos technikával vagyok megreparálva. Csomók nekem is vannak. A repedés elkerülésére procti valami mód?
era6o Creative Commons License 2008.09.03 0 0 2296

Sziasztok!

Akkor a fene egye meg! Ha ott marad. Hallottatok a lámpázásról? Az sem segít ezeken a kicsi kinövéseken? Körömvirág, anyámtyúkja, bármi.... Majd holnap jelentkezem, hogy a doktor mit mondott. Gyógyuljatok!

diving Creative Commons License 2008.09.03 0 0 2295

Szia Cat34!

A tájékoztatóban, amit elovastunk szerepelt ez a tünet az esetleges szövődmények között, de kíváncsi lennék, hogy van olyan is akinek nem lett ilyen? Mert, nekem olybá tűnik, hogy nem. Akkor pedig igazán felhívhatták volna rá a figyelmünket, hogy ezzel számoljunk! Még várok egy kicsit, aztán majd egy másik orvosnál is futok vele egy kört. Akik nem lézeresen csináltatták azoknak is van ilyen, vagy ez csak a lézer velejárója? Ha tudsz mondani egy-két statisztikát megköszönném :))

Előzmény: cat34 (2294)
cat34 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 2294
Szia!

Nem akarlak elkeseríteni, de azok bizony ott fognak maradni... :(
Engem is ott műtöttek januárban és nekem is van. Másoknak is van ilyen panasza. Akkortájt sokan összegyűltünk itt arsmedicások és volt, aki rákérdezett az eltüntetésre. Plasztikázást mondott rá a doki és azt, hogy utána iszonyú fájdalmak lesznek.
Sajnos én sem tudok megbékélni vele... nagyon zavar.
Előzmény: diving (2277)
Procti Creative Commons License 2008.09.02 0 0 2293
És te hogy vagy?
Előzmény: tristen (2289)
Procti Creative Commons License 2008.09.02 0 0 2292

Ja. Aszongya a barátnőm is, reméli, hogy megkönnyebbültem, Ja, leszámítva, hogy az a bizonyos repedés akkora, hogy a doki megforgatta benne az ujját. és azt is mondta, hogy a későbbiekben majd "fel kell frissíiteni a sebet" ráasdásul kórházban. Ami nem igazán kecsegtető kilátás, leszámítva, hogy a kórházban nincs privát tarifa, sőt, még kórházi napidíj sem.

 

Nos, mindenestre az elkövetkező 2 hétben lábadozás, naponta 5-ször fertőtlenítő ülőfürdő, és drukkolni, hogy ne gennyesedjen be újra. Ja, és ma már (vagy még) cataflámot sem vettem be! Csak annyira fál(dogál), mint egy jókora tetanusz oltás a segged közepén.

Előzmény: tristen (2289)
era6o Creative Commons License 2008.09.02 0 0 2291

Szia Mielo!

Engem augusztus 7-én műtöttek. Ma már nagyon jól vagyok. A fordulópont a 3. héten történt. Egyébként kaja ügyben: reggel 2 dl aszaltszilvalé, rá 1 aktívia joghurt, meg 1 ek. paraffinolaj. Délben folyékony táplálék, 1 ek. paraffinolaj, este meg megint joghurt és 1 ek. paraffinolaj. Javaslom a húslevest, paradicsomlevest, tökfőzeléket, finomfőzeléket, meg mindenféle főzeléket, levest. Mindezeken túl naponta 2 l folyadék - tea vagy ásványvíz (szénsavmentes). Minden wc-zés után betadin kenőccsel kell bekenni, majd ha megszáradt, Curiosa gélt. A Curiosával még mindig kenegetem minden nap.

Valóban nagyon-nagyon nehéz napok ezek, de tényleg úgy van, hogy a 2. hét után könnyebb, s egy nap úgy ébredsz fel - úgy a 20. nap körül -, hogy teljesen jól vagy. Nagyon oda kell figyelni a székletre, mert problémát okozhat. Kicsi csomócskát a varratok helyén nekem is lettek, de remélem, hogy idővel elmúlnak. Én csütörtökön megyek a 4 hetes vizsgálatra, majd hátha kapok a dokitól hasznos tanácsot.

 

Mielőbbi gyógyulást! Ja, majd elfelejtettem: kismakáknak árulják a kismamaboltban, meg gyógyászati segédeszköz boltban a gyűrűpárnát. Na, az nagyon jó, hogy ülni tudjál. Amíg nekem ez nem volt, úszógumira ültem. Az se rossz megoldás, mert a folytonos hasonfekvéstől, no meg sírástól majd megőrültem.

 

Harcra fel!

diving Creative Commons License 2008.09.02 0 0 2290

Szia!

Még kitartás a 3. hét már nem lesz borzasztó. Kaja: nekem a jogurt, levesek és főzelékek váltak be. Kenyér, csoki felejtős. Most szezonja van a szilvának és szőlőnek azt is javaslom. Kajára nagyon kell figyelni, mert a 3. hét után valószínüleg mág nem is nagyon fogod érezni, de ha nehéz a nagy dolog, akkor komolyan tud fájni. Tapasztalat :( A csomók majd alakulnak, azzal én is küzdök, még nem tudtam róla megfelelő, számomra tetsző infot szerezni.

Nekem a fájdalomcsillapító kúp vált csak be. A tabletták nem.

Túl leszel rajta hamarosan :)

Előzmény: Mielo (2285)
tristen Creative Commons License 2008.09.02 0 0 2289
Szia Procti!

Remélem azért jól vagy!

hali :)
Előzmény: Procti (2286)
tristen Creative Commons License 2008.09.02 0 0 2288
Szia!

Szerintem először is ne stresszelj, amit könnyű leírni, de nehezebb megélni. Az ilyen fajta sebek iszonyatosan nehezen gyógyulnak. DE! Idővel sikerül majd Neked is túljutnod a krízisponton!
Mielőbbi gyors gyógyulást kívánok!

hali :)
Előzmény: Mielo (2285)
zszsuga Creative Commons License 2008.09.02 0 0 2287

Sziasztok

 

Na, Ő Csatár Éva egy nagyon normális proctorológus orvos.

 

Előzmény: Nyco (2284)
Procti Creative Commons License 2008.09.02 0 0 2286
Mindenestre elkezdtem büntetni. A mai nappal hivatalosan is lecseréltem a háziorvosomat egy újra, és az SZTK-vezetőjének informálisan megemlítettem, hogy kenje a hajára a sztár-érsebésze ambuláns tevékenységét (mely mint említettem annyiban merült ki, hogy "jöjjön vissza újabb egy hét műlva, ha közben begennyesene  - belázasodna, menjen be a sürgősségire, majd ott ellátják").
Előzmény: Procti (2283)
Mielo Creative Commons License 2008.09.02 0 0 2285

Szisztok !

 

Engem 5 napja műtöttek, de most nagyon el vagyok keseredve. Szerintem rosszabb a helyzet mint műtét előtt volt. Vagy ez természetes ? Ma odamertem nyúlni és sokkal nagyobb és több csomót észleltem mint volt. Fáj az egész alfelem csak verőgdök itt az ágyban, illetve vergődni sem tudok.

A kórházban 3 napig nem ettem, kaptam a parafin olajat és az első "aktus" meglepően jó volt. De mióta itthon vagyok egy szenvedés. Lehet, hogy kevés a reggeli 2*1 evőkanál olaj ? Azonkívül hiába kérdeztem, hogy mivel kezeljem külsőleg azt mondták, hogy nem kell semmivel, felesleges. Hát nem tudom. A zuhanyozás is rettenetesen fáj. Most elhatároztam, hogy megint nem eszek pár napig csak iszogatok. Mitől fog ez meggyógyulni ha folyamatos stressz éri a székelés miatt ? Kezdek kiborulni.

Nyco Creative Commons License 2008.09.02 0 0 2284
Procti Creative Commons License 2008.09.01 0 0 2283

A büdös qurva anyjába a magyarországi velejéig rothadt gyógyszolgáltatásnak, hogy fél évi szenvedés, tucatnyi orvos többtucatnyi vizsgálata és többtucat tízezer Ft kúpra, kenőcsra, detralexre, miegymásra költése után egy privát 10 ezer Ft-os 10 perces lézeres tályogfeltárás után kell megtudnom, hogy kezdetek óta, (de talán évek úta) egy méretes fissúra, azaz végbélrepedés okozta az aranyeres tüneteimet...!!!

 

De most már legalább jó kezekben vagyok, remélem. Még néhány pár 10-ezer Ft-os kezelés, és talán rendbe jövök. Az évi majd' egymilliós TB-befizetésemel meg töröljem ki a 6000 Ft-os neomagnol-ülőfürdővel fertőtlenített seggemet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  Magyar dokik, nyaljatok be!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tristen Creative Commons License 2008.09.01 0 0 2282
Szia!

Persze, hogy figyelek RÁD! A legtöbb hozzászólást elolvasom, és szerintem mások is, csak nem szólnak hozzá! :) Ez már a saját "problémájuk"..... :)

hali :)
Előzmény: diving (2281)
diving Creative Commons License 2008.09.01 0 0 2281

Hali!

Köszi, jó tudni, hogy valaki legalább figyelt rám.

 

 

Előzmény: tristen (2279)
tristen Creative Commons License 2008.08.30 0 0 2280
Szia Procti!

Sajnos nem tudom ezekre a választ, igaz, nem is engem kérdeztél!

hal i
Előzmény: Procti (2278)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!