Keresés

Részletes keresés

IV.kercsaj Creative Commons License 2006.04.04 0 0 372
Némi keresés után: info@ducatimilano.it
Ez elég központinak tűnik, a milánói márkakereskedőkhöz csak ezt találtam.

A bolognainál kissé gyanús ez a "freemailes" cím: nippauto@libero.it, de meg kell próbálni...
Előzmény: Elvisati (371)
Elvisati Creative Commons License 2006.04.04 0 0 371
Esetleg olyan üzleteket nem ismersz, amelyeknek van email címe és megkérdezhetném, hogy mennyi náluk a cucc?:)))
Előzmény: IV.kercsaj (368)
Elvisati Creative Commons License 2006.04.04 0 0 370

Ezek után már csak fel kell keresnem az általad megadott üzleteket:)

Ez sem egyszerű, de megoldom:)))

Előzmény: IV.kercsaj (368)
Elvisati Creative Commons License 2006.04.04 0 0 369

IV. kercsaj!

 

Te egy főnyeremény vagy:)))) Igen, ezt keresem, ez lenne az:)

 

Előzmény: IV.kercsaj (368)
IV.kercsaj Creative Commons License 2006.04.04 0 0 368
Ahha, fejidom, mi sem egyszerűbb...:-)
Ez lenne az? http://www.ducati.com/shop/category.jsp?srch=true&catid=catimp00122&_DARGS=/shop/search/droplets/ddd_product_acs_finder.jsp.selectMoto

Ha ez az, akkor cupolino-ként keresd.

DISTRIBUTORE UFFICIALE DUCATI IN ITALIA, SAN MARINO
Ducati Motor Holding S.p.A.
Via A. Cavalieri Ducati, 3
Bologna, Italia
Tel.: +39 051 6413111
Fax: +39 051 406580
Sito web: www.ducati.it

DUCATI BOLOGNA
Via Ca' Ricchi 6
S. Lazzaro di Savena, Bologna, Italia 40068
Tel.: +39 051 454278
Fax: +39 051 454988

DUCATI MILANO
Via Tertulliano, 3
Milano, Milano, Italia 20100
Tel.: +39 02 54121847
Fax: +39 02 54189707

DUCATI MILANO
Via Gallarate 222
Milano, Milano, Italia 20100
Tel.: +39 02 33496273
Fax: +39 02 33494725
E-mail: clicca qui
Előzmény: Elvisati (363)
Elvisati Creative Commons License 2006.04.04 0 0 367

Köszönöm a tippet!

 

Azért itthon Milánói telefonkönyvet sem egyszerű szerezni:) Erre is van ötleted?:)

Előzmény: Mrs Fred Weasley (366)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.04.04 0 0 366

Ha javasolhatok valamit, próbálj valahonan szerezni a telefonkönyvekhez mellékelt térképet szerezni!

Az a legjobb, minden évben a White pageshez csatolják, Milano teljes közlekedési hálózata rajta van, a buszok, villamosok, metrók teljes megállóhálózítával,  és érthető, logikus térkép!

Jobb mindennél!

Előzmény: Elvisati (365)
Elvisati Creative Commons License 2006.04.04 0 0 365

Apropó...

 

Tudna hozni nekem valaki egy Hellomilano túristatérképet?:)

Elvisati Creative Commons License 2006.04.04 0 0 364

Harka6!

 

Én a Hotel Ariston-ban fogok megszállni, de nem tudom, hogy áprilisban van-e helyük.

www.venere.com

Előzmény: Harka6 (354)
Elvisati Creative Commons License 2006.04.04 0 0 363

Gyors vagy:)

 

Szóval...

Ducati Monster S2R tipusú motorkerékpárra keresek egy úgynevezett "fejidomot". Milánó-ban és Bologna-ban keresek Ducati kereskedéseket. Ezenkívül Milanóban és Bologna-ban keresek motorbontókat. Városonként szeretnék 1-2 kereskedés és

1-2 motorbontó címet, többre úgysem lesz időm.

 

Előzmény: IV.kercsaj (361)
Harka6 Creative Commons License 2006.04.04 0 0 362

Szia MAnari!

 

Köszönöm az ötletet, kértem ettől a szállodától is árajánlatot.

 

Mindenkinek mondom, aki ezt a fórumot olvassa: jól esik az a segítőkészség

és jószándék, amivel itt találkoztam.

Mindannyiatoknak nagyon köszönöm!

Harka

Előzmény: manari (357)
IV.kercsaj Creative Commons License 2006.04.04 0 0 361
Itt vagyok, mondd, hogy mi kell.

Ma hallottam, hogy Klagenfurt felé autópályát építenek, erről tud vki vmit?!
Előzmény: Elvisati (360)
Elvisati Creative Commons License 2006.04.04 0 0 360

Szia IV kercsaj!

 

Most kerültem a világháló közelébe, tehát a szerdáról már lecsúsztam:(

Megnéztem az általad ajánlott oldalakat. Azt látom, hogy ezek olyan kereskedések lapjai, ahol árulnak DUCATI-t is. Ezen kívül viszont egy szót sem értettem, mivel nem beszélek olaszul. A későbbiekben esteleg tudsz még segíteni valamikor? Majd konkrétan elmondom mit keresek, melyik városokban és milyen üzletekben.

 

Válaszom a kérdésedre...

Én is a viamichelin alapján tervezem az útvonalat.

Több variáció is létezik:

1. Szombathely, Graz, Klagenfurt, Villach, Udine, Velence, Padova, Verona, Brescia, Milanó. Én ezt választom. Graz-tól kezdve autópálya. 992 km.

 

2. Letenye, Varazdin (Horvátország), Ljubjana (Szlovénia), Velence, Padova, stb...

Ez a legrövidebb, viszont a leglassabb. 912 km.

 

3. Hegyeshalom, Eisenstadt, Graz, Klagenfurt, stb...

Ez a leggyorsabb, viszont a leghosszabb. BP-től végig autópálya. 1064 km.

 

Üdv.:

 

Attila

Előzmény: IV.kercsaj (346)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.04.04 0 0 359
Én meg továbbra is a Hotel Losanna-t ajánlom! :D
Előzmény: Harka6 (354)
Elvisati Creative Commons License 2006.04.04 0 0 358

Szia Deriva!

 

Én is így gondolom, simán megoldom:) Nincs lehetetlen, csak ....:))

 

Üdv.:

 

Attila

Előzmény: deriva (345)
manari Creative Commons License 2006.04.04 0 0 357
Szia Harka 6! Próbáljátok meg ezt a hotelt is, kicsit a város szélén van, de nincs olyan messze a metromegálló. Ha jól emlékszem 60 Eur körül volt az egyágyas. www.hotelrexmilano.it Sok szerencsét!
Előzmény: Harka6 (354)
deriva Creative Commons License 2006.04.04 0 0 356
Lehet, hogy tudok segyteni,írtam privit!
Előzmény: Harka6 (354)
IV.kercsaj Creative Commons License 2006.04.04 0 0 355
Gyakorlatilag reménytelen, itt írtam már, hogy ápr. 5-10-ig nemzetközi design- és bútorkiállítás van a városban, 100.000+ látogató, én október óta kerestem olcsó szállást, és Comóig kellett kimennünk. Próbálkozzatok a városon kívül (pl. Bergamoi Youth Hostel, www.ostellionline.org-on keresztül - onnan a reptér miatt 1 óra alatt be lehet jutni Milánó centro-ba.)
Előzmény: Harka6 (354)
Harka6 Creative Commons License 2006.04.04 0 0 354

Sziasztok!

 

NAgyon megörültem, amikor rátaláltam erre a fórumra.

Gondban vagyok és segítség kellene.

 

A hugom egy opera meghallgatásra utazik Milánóba a hét végén. Mindössze két éjszakát szeretne ott tölteni, ( ápr. 7., 8.),de valami nagyon lehet a levegőben, mert minden próbálkozásunk csődöt mondott szállás ügyben.

A követségtől kezdve, az Alitalián keresztül az egyéb kapcsolatokon át mindent megpróbáltunk, de mindössze egy 120 euro/éj árú szobát tudtak neki felajánlani. Egy diáknak ez azért nem egyszerű....

Két hete már csak szállást keresünk, de semmi remény.

 

Munkám révén sok kollégának segítek Budapesten a szállásban és a programban, de szerencsétlenségemre milánói kapcsolatom eddig nem volt.

Szóval, ha valaki tudna nekem ebben segíteni, nagyon szívesen viszonoznám Magyarországon bárhol a jótettet.

 

előre is köszönöm!

 

Ági

 

deriva Creative Commons License 2006.04.04 0 0 353
Barcelonából jöttek Erasmus-osok, és ők ugyanezt mondták Budapestről. Teljesen ugyanezt! Koszos, mocskos, tele hajléktalannal és bunkók az emberek.... Ezek után hazazavarom őket...és nem megyek velük! :))))
Előzmény: pálmácska (351)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.04.04 0 0 352

:(((((

Nagyon sajnálom, hogy ennyire rosszul sikerült az utatok!!

Én látatlanban garantálom, hogy Milánóban vagy Monteisolan ilyen problémáid nem lesznek!

Már várom, hogy onnan is írd a kommentárt! :DD

 

És ezen meg próbálj túllépni, sajnos, többet nem nagyon tehetsz! :((

Előzmény: pálmácska (351)
pálmácska Creative Commons License 2006.04.03 0 0 351

Sziasztok Mindenki!

 

Mindenekelőtt előrebocsátanám, hogy csak őszintén és minden szégyenérzet nélkül fogok mesélni odaillő, csúnya, obszcén szavakkal fűszerezve. Nem kenyerem a csúnya beszéd, de erről a rémálomról csak így lehet!!!!!!!!!!!!!! Még az is fontos, hogy a párom egy nagyon jó barátja, aki szintén ügyvéd, áradozott folyton, hogy milyen szuper hely, az ő egyik kedvenc városa, a La Rambla nevű sétálóutcán minden este JÓL ÖLTÖZÖTT EMBEREK sétálnak, stb. stb. stb.

Tehát:

Hétfőn este értünk oda, lecuccoltunk, gondoltuk elmegyünk vacsorázni. Minden túlzás nélkül állíthatom, hogy bokáig jártunk a szemétben. Pzs, cigi, McDonald's, stb.

Húgyszag mindenütt. végre találtunk egy éttermet, ahová nagy slunggal beültünk. A párom Tapas-a (spanyol nemz. étel) olyan vastálban vagy mi a rákban volt, hogy szerintem mosószert nemigen látott, legfeljebb vizet. Én vmi csirkét ettem. Szóval, visszafelé a szállodához kerestük a jól öltözött embereket, de csak:

koszos, mocskos emberek,

koldusok,

hajléktalanok,

meghatározhatatlan nemzetiségű koszos, mocskos emberek falkákba verődve,

13-17 éves fiatalok falkákban, a lehető legízléstelenebbül és koszosan felöltözve.

Ja és a szemét persze itt is bokáig ért.

Nem akartuk kedvesemmel a hangulatot rontani, mindketten azt gondoltuk, hogy majd biztosan reggelre jobb lesz, biztosan nem takarítanak itt hétvégén. A francokat, ez így ment egész héten.

Másnap reggel, nagyon éhesek voltunk, ( 11 előtt nem nyitnak ki a kajáldák!!!!!!!!!!!). gondoltuk, leszaladunk, eszünk valamit, utána elintézzük a széfet, stb. 1150 Euro volt a párom táskájában, mire visszaértünk, a pénz nem volt sehol. Előre bocsájtanám, hogy soha nem rohangálunk ennyi pénzzel egy táskában, de a kajálda kb. 300 méterre volt tőlünk. Tehát, az első napunkon a rendőrségen ültünk, kb. 36-od magunkkal, (kb. 3 órát, mert mindek sietni, hadd várjon, ráér, túrista!) mert a rendőrség bizony tele volt velünk egy cipőben járó nyomorult túristákkal. Ez volt az összes készpénzünk. Még jó, hogy vittünk bankkártyát, különben mehettünk volna koldulni a konzulátusra.

Hát, itt már tetőfokára hágott a hangulat.

A táskánkat nyaralásunk további részében jobban szorítottuk magunkhoz, mintha a VIII., kerület kellős közepén egyedül sétálnánk éjszaka.

Ja, reggelente és a délelőtt további részében nem húgyszag volt, hanem hypós húgyszag.

A repjegyeket nem lehetett átrakni.

Tehát, tengettük életünket tovább. Az olimpiai falu szintén koszos, mocskos, szemetes, húgyszagú valami.

Az éttermek kivétel nélkül mocskosak, az utcákon tömeg. A tömeg azt jelenti, hogy sétálni csak úgy tudsz, ha sodródsz az árral.

Mi szépet írhatnék még erről a gyönyörről? Ja igen! Kínunkban elmentünk a La Sagrada Familia-ba, (Gaudi templomba), kívülről nagyon szép. De! 18 Eurót fizettünk belépőnek, bementünk, és semmi!!!!!!!!! A semmi úgy értendő, mint amikor belenézel egy üres dobozba, és SEMMI!!!! Csak állványok a falaknál. Építkezési álványok. Nem hittem el!!!!!!!!!!!!!! Kb. 46 másodpercet voltunk benn, mert nem volt mit nézni! Hát komolyan mondom, ha nem látom, nem hiszem el!

Tehát, szerintem ennyi elég, ha valakinek nem tudtam elvenni a kedvét, magára vessen, ha mégis odamegy.

Komolyan mondom, akkor nem vágytam így haza, amikor összetörtem magam, és a kórházban rohadtam.

Higgyjétek el, fentiekből egy betű annyi, nem túlzás, tudnék még mesélni, de minek. Megpróbálom kiheverni, totál megviselt mindkettőnket, pedig mindkettőnket kemény fáből faragtak.

Na jó, elköszönök, azóta eszünk folyamatosan mióta hazajöttünk, mert odakinnt 5 napig szendvicsen, és McDonald's-on éltünk.

Előzmény: Veronica Pinter (349)
deriva Creative Commons License 2006.04.02 0 0 350

Mesélj légyszi! Nyáron oda készülnénk, ezek szerint nem érdemes???

Előzmény: pálmácska (347)
Veronica Pinter Creative Commons License 2006.04.02 0 0 349
Szia Pálmácska, tényleg hiányoztál, de tényleg emlékszem hogy említetted Barcelonát.Képzeld a férjem a fejébe vette, hogy a következő utunk ha fene-fenét eszik is Barcelona lesz. Hiába csábítgatom hogy London, vagy Nápoly, hallani sem akar róla. Csak fociban gondolkozik! Azét próbálj valamit írni róla, hátha rátudom dumálni hogy jegeljük egy darabig. Biztos vagyok benne hogy Milánó jobb lesz, bár akármilyen gikszer előfordulhat. Én nem szoktam turbózni élményeim, ha rossz lett vola valami biztos hogy itt leírtam volna. Pedig olyan gyönyörű városnak tűnik Barca, ha van kedved írni szívesen elolvasnám  az élményeid, még ha rossz is, elvégre így tudok tapasztalatot gyűjteni. szia vera
Előzmény: pálmácska (347)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.04.02 0 0 348
Engem erdekel, mi boritott ki teged ennyire!
Előzmény: pálmácska (347)
pálmácska Creative Commons License 2006.04.02 0 0 347

Sziasztok!

 

Nagyon kedves, hogy észrevettétek hiányomat. Talán emlékeztek, írtam már, hogy még Milánó előtt Barcelonába készülünk. Hát tegnap este megjöttünk. Azt hiszem, ha annyit mondok, hogy gyomorforgató, és a rémálmaim netovábbja, akkor elmondtam mindent.

Attól rettegtem, hogy "atyaég! Mi van, ha Milánó is ilyen?", de miután olvastam a leveleiteket, már majdnem megnyugodtam.

Ha valakit érdekelnek az "élményeink", szóljatok bátran, leírok minden, de hangsúlyozom, csak őszintén, kissé megbotránkoztató kifejezésekkel tudnám leírni.

Sajnos másként lehetetlen lenne.

Előzmény: Veronica Pinter (335)
IV.kercsaj Creative Commons License 2006.04.01 0 0 346
Szívesen!
Ha vmi konkrét dolgot keresel, akkor jövő hét szerdáig tudok még segíteni utánanézni, ezek az oldalak ugyanis csak olaszul vannak.

Ha már itt járok, akkor lenne egy kérdésem: Bp-ről Comóba (ott lesz végül a szállásunk) ti milyen úton mennétek kocsival? A viamichelin.com-on néztük az útvonalterveket, és egyelőre bizonytalanok vagyunk, hogy Horvátországon vagy Ausztrián keresztül menjünk-e.


Előzmény: Elvisati (344)
deriva Creative Commons License 2006.04.01 0 0 345
Ha Pesten is simán megoldod, akkor biztos nem lesz Milánóban sem. :)  Nem lehetetlen, de azért időigényes találni egy szabad helyet, főleg  a belváros közelében. A fehér vonalon belül szabad, a sárga tilos, a kék pedig fizetős. Kéket és ságát mindig találtunk.... Vannak kis utcák dögivel, egyszer megálltunk 2 percre amíg kidobtunk egy utast, egyből ott termett valami egyenruhás ipse aki ennek persze nem örült. :)  De azért annyira nem gáz, főleg ha már jobb idő lesz, akkor gondolom sokan majd motorral járnak, több lesz a parkolóhely! Hajrá! :))
Előzmény: Elvisati (343)
Elvisati Creative Commons License 2006.04.01 0 0 344

Szia IV. kercsaj!

 

Köszi a honlap címeket, hamarosan utánanézek:)

 

Üdv.:

 

Elvisati

Előzmény: IV.kercsaj (340)
Elvisati Creative Commons License 2006.04.01 0 0 343

Szia Deriva!

 

Köszönöm a felvilágosítást, de néhány kérdésem azért még lenne.

 

Miért jelent olyan nagy problémát a városon belüli parkolás? Talán nincsenek benzinkutak, bevásárlóközpontok, hipermarketek, vagy külvárosi utcák, ahol

esetleg elfér az autó? Budapesten is számos lehetőség van ingyenesen parkolni, ezért gondoltam, hogy Milánóban sem okoz problémát. Nincs igazam?

 

Köszi a választ:)

 

Elvisati.

Előzmény: deriva (341)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!