Keresés

Részletes keresés

sasanz Creative Commons License 1999.09.01 0 0 11
CSÜLÖK!
Szóval kaptam egy hímet, és ezért kezdtem al akvarizálni, de nemrég elpusztult, amit kedvesem is, én is nagyon sajnáltunk, és nem veszünk új hím bettát. Neki neve is volt: Bruce Lee !! Nőstényeket meg azért vettem neki, hogy jól érezze nagát /magamból indultam ki/.
A tubiról azt hallottam, hogy büdössége mellet elég macerás a tartása, mert félnaponta vízcsere kell. Mostanában szárított kaját kapnak, kiegészítve fagyasztott szúnyoglárvával. Azt nagyon szeretik.
Corydorasok megfordultak már nálad? Milyen a tapasztalatod?
CSÜLÖK Creative Commons License 1999.09.01 0 0 10
Kedves Sasanz!

Mi az hogy nincs hím bettád????
A nőstényeket dobd a francba,hacsak nem akarod tenyészteni őket ami elég macerás.A hím betta ....rulez.
Tapasztalatom szerint bármilyen hallal eggyütt tartható,bár a sügérfélék és a szumátrai díszmárna megcsipkedheti a bettát.Tehát nem a betta bántja általában a többi halat a többi hal csipkedheti meg a betta uszóit.(mint mindentől ettől is lehet eltérés)
A tubifextől meg ne félj,ne az önetetőt használd hozzá,hanem a régebben emlegetett csipeszt,azzal adj be a halaknak,és várd meg mig kieszik az összeszorított csipeszből a tubit,igy nem tud leesni az aljzatra és nem tud ott szaporodni (nekem soha ilyen gondom nem volt 20 év alatt pedig gyakran etettem tubit).
A betta szereti az élő kaját,a vizibolhát immel ámmal eszi el is hizik tőle.hacsak nem élő vizibolhát adsz nekik.(anno azt is gyűjtöttem ,ilyenkor már nem nagyon van).
Én bettát mindig csak a szépségéért tartottam.
Gyakorlatilag kevés olyan halfajta van ami nem fordult meg nálam,kezdve a guppitól a vitorláshalig,a szifótól a lovacska lazacig.

sasanz Creative Commons License 1999.09.01 0 0 9
Kedves CSÜLÖK!
Köszönöm a jótanácsokat, de hím bettám már nincs :(( /public napló/

Tubifexet addig nem adok, amíg meg nem veszem a harcsákat, mert azt hallottam, hogy előszeretettel költöznek be az aljzatba. És ott szaporodnak.
Egyébként a betta milyen más hallal tartható jól?

CSÜLÖK Creative Commons License 1999.09.01 0 0 8
Kedves Sasanz ugyis mint ápolttársam!

Nekem kb 20 éve van akváriumom,(80 l, 2 db 15 l,és 8 l).Az algásodás nekem is gond volt,mig rá nem jöttem egy két dologra.
Legszebbek a halak természetes fényben,de....és itt a 22-es csapdája.. jobban szaporodik az alga is.
Az algaevő hal jó megoldás,de önmagában kevés,ezért a csigákat is ajánlom.
Sok fajtájuk van, az egész kicsik jól szaporodnak és végszükség estén csipesszel a házuk összetörhető,kvázi a halakkal megetethető.A nagyobb almacsiga is jól tisztítja az üveget.
Lehet kapni olyan folyadékot,ami csökkenti az algaképződést.(télleg).
De legjobb a zsilett,csak kissé macerás.
Annó vagy 15 éve svájcból hozattam egy olyan külső szűrőt ami nem csak fizikai értelemben szűrt,hanem egy aktív szén rétegen kersztül is átpréselte a vizet.Na ez volt a legtutibb.A víz szine mint a tőzeggel kezelt vízé (érett halványsárgás szín),lágy, a bettáim imádták,alga alig.
Mindezek kombinációja a legjobb.
A bettákhoz jó szerencsét...és tubifexet is adj nekik néha,de ne sokat mert elhíznak....ja és a hím előtt mindig legyen egy tükör hogy tudja magát heccelni...attól nő a "farka"...(bárcsak nekem is elég lenne egy tükör)

Jó halazást.

sasanz Creative Commons License 1999.09.01 0 0 7
Szánom bánom, de nem látom. nem láttam a topicokat :c
Köszi az algavakaró tippeket, de majd azon fogok munkálkodni, hogy ne szaporodjon el. Algaevő hal sem mindig megoldás, mert sokszor nem algával nevelik az ivadékot, így később sem kap gusztust hozzá!! Csigák nekem kerültek be növényekkel, de olyan nagy számban jelentek meg, hogy megijedtem és nagy munkával kiirtottam őket. Most páncélos harcsákat szeretnék a betták mellé venni. Tud valaki megbízható kereskedőt, ahol "nagy" választék van corydorasokból? (elsősorban adolphoira gondoltam)
eMM Creative Commons License 1999.08.31 0 0 6
Nahát Szimba hogy te milyen okos vagy!
A zsilettpengés készülék,olyan mint 1 hosszúnyelú borotva abszolúte nem karcol.
Az "új mágneses szerkezetet" már akkor lehetett kapni amikor akváriumozni kezdtem (cca 7 éve) és akkor sem,most sem volt olyan hatékony,mint a pengés.
Ja és a lazacot imádom vajban párolva, Te nem?
Szimba Creative Commons License 1999.08.31 0 0 5
Tényleg volt már ilyen topic, de azért ide is beírom, hogy főleg lazacokat tartok.
A zsilettpenge már a múlté. Lehet kapni olyan mágneses szerkezetet ami két részből áll. Az egyik mágnes oldala dörzsölő anyaggal van borítva (ez kerül belülre) a másik finom bársonyos.
Ahogy kint mozgatod a mágnest, benn úgy mozog utána a dörzsölős mágnes és szedi le szépen az algát. Nem karcol!!!

Szimba

eMM Creative Commons License 1999.08.31 0 0 4
Örülj neki, hogy a halak nem pusztultak ki a szabid alatt.
Én jártam úgy,hogy 2 hét alatt az aranykárászokat megették a törpeharcsák...
Higegvizes akváriumom van,120 literes és elsősorban néhány szívós dunai halat tartok bennük.
Igy nem kell hogy folyton bugyogjon a levegőztető,de bekapcsolom néha a víz szűrése végett.
Az algákat az üvegről a zsilettpengés berendezéssel szoktam lehúzni, de állítólag jó a vízicsiga is, nekem eddig megették őket a harcsák.
Opi Creative Commons License 1999.08.31 0 0 3
Pedig van már nem is egy ilyen topic (Aranyhalas topic, Új aranyhalas topic és tsaik), sasanzkedves. :)))))))))

Alga ellen próbálkozz meg csigákat és algaevő halakat telepíteni az akváriumba, talán segít.

putyi Creative Commons License 1999.08.31 0 0 2
Halli...

Nekem van egy 350 literes akváriumom.
Nem foglalkozok egyenlőre szaporítással, csak gyönyörködéssel.
Vannak szumátrai díszmárnáim, algaevő harcsák, aranysávos harcsák, stb....
Érdekelne szegedi díszhaltenyésztő, akinek vannak eladó olcsó halai...

Putyi

sasanz Creative Commons License 1999.08.31 0 0 1
Nekem márciustól van egy 50 literes akváriumom. Kaptam egy fátyolúszós hím bettát, és kénytelen voltam megvenni hozzá mindent: medence, polc, műszerek, csövek, kaja, növények, 2 nőstény betta,stb. Sajna nem sok örömöm volt benne, mert rettenetesen szaporodtak az algák. De zöld és barna egyszerre. Amíg szabin voltam, nem ment a világítás, ennek következtében elpusztultak a növények. Újra raktam az egészet, és azóta tiszta a víz és a medence algamentes. Igaz, hogy a 60w-os fénycső csak napi 6-7 órát üzemel azóta.
bozoo Creative Commons License 1999.08.31 0 0 0
Nekem van ugyan akvariumom, de az algak ellen 0-dik szinten harcolok...
sasanz Creative Commons License 1999.08.31 0 1 topiknyitó
Bárhogy áskálódtam, ilyen, vagy hasonló topicot nem leltem. Így hát megnyitom ezt most itt.

Van akváriumod? Milyen halaid vannak? Hogyan harcolsz az algásodás ellen? Milyen a jó világítás? Kell levegőztető?

Ilyen, és ehhez hasonló kérdések hangzanak majd el itt, meg persze ezekre válaszok. Remélhetőleg. Úgyhogy hajrá halasok, teknősösök, stb.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!