Keresés

Részletes keresés

rebcsicsek Creative Commons License 2008.02.16 0 0 3429

Sziasztok!

 

Szóval az utitervünk a következő,  most már végleges:

 

3 nap Liszabonban. 1.- nap érkezés, este buli (valami élőzenés helyet szeretnék, ahol táncolni is lehet, valami tipp valakitől?)

2. nap egész napos liszaboni túra (gyalog, villamossal, metróval) Másik kérdésem az

ócenárium megéri, vagy sok idő kell rá? Olvastam valahol, hogy családi park.

3. nap Liszabon és környéke Sintra stb.

 

4. nap Portó

5. nap Portó és környéke

 

6. nap Evora

 

7. nap lemegyünk a tengerpartra,  Tavirába

3 nap pihi, meg a környék bejárása, meg szeretnénk ismerni egy kicsit a vidéki portugál életet.

 

Nagyjából ennyi, már nagyon sokat hozzáolvastam a témához, meg persze itt is volt

sok hasznos tanács.

Köszönöm a tippeket szállás ügyben.

 

Ja igen, jogsi jó a magyar is, mindegy milyen (plasztik vagy a régi). Most  a nemzetközi biztosítási kártyát intézem, mivel az utasbiztosítás megkötése mellett

állítólag igen hasznos.

 

szép napot mindenkinek!

Előzmény: Dollus (3424)
quilla Creative Commons License 2008.02.15 0 0 3428
Kivetelesen itt eszakon most jobb ido vanik, bar az ejszakai lehulest tegnap ereztem es kellett meg egy takaro, de ma itt napsutes volt es szep ido.
Előzmény: Törölt nick (3426)
primatti Creative Commons License 2008.02.15 0 0 3427

Blende jó utat, azért szorítunk a jóidőért. Principe ügyben örülök hogy neked is sikerült tisztázni, remélem minden renben lesz. Persze várjuk majd a beszámolódat.

Fornalha, nekünk is ilyen fekete ördögünk van, csak a szeme más színű, kérem ne botránkozzon meg senki, lucika-puncika a neve, egy istenátka, de azért imádjuk. Válogatós mint állat, (milyen fura) hiába mondom neki állandóan, hogy a rokonai az utcán a sz..rt eszik, Ő nem képes egymás utáni nap ugyanazt megenni, rém válogatós, dobtam neked egy üzit.     

Előzmény: Blende (3425)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.15 0 0 3426
Hat igen, a hetvegere mar esot mondanak. Egy par napja mar nincs olyan jo ido mint a het elejen volt, elegge hideg van. Ernyot hozzatok, vagy vegyetek itt mert itt ha esik akkor szakad. :-)

papa_maci: igen, lattam :-)) Nagyon edik, en is kerek egyet! :)

Kozben nekem mar van ilyenem :)


Előzmény: Blende (3425)
Blende Creative Commons License 2008.02.15 0 0 3425

 

 

Sziasztok!

 

Minden Hotel Principe-ben foglaló figyelmébe.

 

Mi holnap indulunk. Ma du. hívtak a bankom kártyamonitoring részlegéből, hogy egy hotel veszettül próbál terhelni a kártyámon.. 40,30,20,10,5 EUR-t. Persze nem ment mert a kártyalimitek 0-án voltak.. :)

 

Naná a Principe az mondták.. :)

Fel is hívtam a hotelt, hogy ezt most miért...

A recepciós hölgy felkapcsolt a kollégájához és mondtam neki, hogy láttam-hallottam próbálkoznak. Monda az úr, hogy igen és csak biztosítékként szeretné befoglalni nem terhel. Az első éjszaka árát 47 EUR-t szeretné. Interneten közben feloldottam a limitet ő kipróbálta és miután sikerült befoglalnia megnyugtatott minden rendben van és várnak holnap. Megkérdezte mikor érkezünk és van-e extra kívánság.

Korrektnek tűntek.

 

Elmondta, hogy a hotelben ez a szokás ellenőrzik érkezés elött egy nappal a fedezetet. Ha nem érkezel meg akkor meg beterhelik az első éjszaka árát. De ettől függetlenül fizethetsz bár mivel.

 

Holnap megyünk, az idő egyenlőre elég gáznak tűnik de reménykedem... :)

Részletes beszámoló a jövő héten.

 

Üdv mindenkinek!!

:))

Dollus Creative Commons License 2008.02.15 0 0 3424

HI Rebcsicsek!

 

 

Már rég nem voltam a topikon, de mi is szervezzük a márciusi utat.

Megosztanád velem az általatok összerakott útitervet? Hátha jön vmi jó ötlet, mert nekünk is át kell alakítani az eredetit, hogy ne egy rohanás legyen az egész.

 

Köszi

Előzmény: rebcsicsek (3400)
papa_maci Creative Commons License 2008.02.15 0 0 3423

Ez tényleg jó hír. Nekem már egy kicsit előre vetíti a jövőt. :))

Na, milyen képeket küldött neked a Pircsi mailbe?

Egyszer majd egy ilyen "tipussal"fogunk gyarapodni!!!.:))

Előzmény: Törölt nick (3422)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.15 0 0 3422
Kedves Turistaink,


Fontos info hogy vasarnaptol (2008-02-17) ujra jar a tobb, mint 3 eve leallitott (omlasveszely miatt) vonat a Rossio es Sintra kozott.
Ez azt jelenti hogy ez az egyetlen vonat ami Sintraba megy ezentul, a tobbi mind Mira-Sintra-Meleças-nal mar megall (ami joval elobb van). De ettol fuggetlenul ez nagyon jo hir, mert aki Sintraba megy, felul a belvarosban a vonatra (Rossio palyaudvar vagy Campolide) es kozvetlen jarattal megy Sintraig.

En ennek nagyon orulok mert vegre felszabadul a mi vonatunk egy kicsit, es vegre nem kell 1 oraig utaznunk szombatonkent a busszal a belvarosig, hanem 15 perc es a Rossion lehetunk. :-)
2007pt Creative Commons License 2008.02.15 0 0 3421

Primatti, Rekoka, Blende!

 

 

Köszi a válaszokat!:)

 

Igazából egy darab pici azulejo (csempe) számra lenne szükségem, egy fehér-kék ("klasszikus") 5-ös számra...ez Portugáliában úton-útfélen kapható, ahol turisták megfordulnak, mindenfelé.

 

Ha tudtok ebben segíteni nekem, egyeztetés miatt légyszi dobjatok egy E-mail-t a 2007pt_kukac_gmail.com címre!

 

 

Köszönöm!!!

quilla Creative Commons License 2008.02.13 0 0 3420

hat nekem foleg csak ezekkel szokott szeanszom lenni, azert emlegettem oket, de hallomasom nekem is az, amit mondasz.

en nem ertem a gyerekem miert nem kepes nehany nappal, de meginkabb 1-2 hettel elore szolni, hogy beteg lesz, mert akkor tudnek neki akkorra idopontot kerni a dokinal :) de nem es nem... a fene a jodolgat!!! :DDD

Előzmény: Törölt nick (3419)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.13 0 0 3419
akarmilyen orvost...
Előzmény: quilla (3418)
quilla Creative Commons License 2008.02.13 0 0 3418
Hat odahaza az a jobb, de lenyegesen es erezhetoen, hogy az ember sokkal elobb avagy konyebben jut orvos kozelebe, ertsunk ezalatt egy gyerekorvost vagy haziorvost...
Előzmény: wekerlei (3416)
papa_maci Creative Commons License 2008.02.13 0 0 3417

Lehet hogy nem derült ki az elöbbi szövegből de én ugyan ezt gondolom.

Azért említettem az utasbiztit. :))

Előzmény: quilla (3415)
wekerlei Creative Commons License 2008.02.13 0 0 3416

Ezt most nem értem.

Szerintem a magyar meg a portugál orvosi ellátás között nincs különbség - mindkettö ugyanolyan szar. Illetve egy van: a portugál orvosokat meg ápolónöket nem kell pénzelni.

Előzmény: quilla (3415)
quilla Creative Commons License 2008.02.13 0 0 3415

"Ugyan olyan ellátást kapsz mint egy honos állampolgár" ...

 

es mindjart megtanulod ertekelni az otthoni egeszsegugyet :)

Előzmény: papa_maci (3414)
papa_maci Creative Commons License 2008.02.13 0 0 3414

Attól függetlenűl amit eddig írtam, szerintem kérdezd meg hivatalos helyen.

Én úgy tudom hogy csak a kártyás jogsi jó külföldön ( Unio ). Úgy mint a kártyás személyi.

Gondolkozz el utas biztin is,ha még nincs.

Vagy van az Unios tb kártya, dijmentesen kiválthatod egy évig érvényes,de esetleges orvosi ellátásért térítened kell valamennyit. ( Önrész) Portugáliában ez    kb 20%.

Ugyan olyan ellátást kapsz mint egy honos állampolgár,de egy egyszerübb műtét esetén fizetsz kb.250-350 eurót. 

Előzmény: rebcsicsek (3400)
papa_maci Creative Commons License 2008.02.13 0 0 3413

Engem már nem izgat. Én egyszer már voltam felétek (Portugália) kocsival,nem mostanában tervezem a következő autós utat. Elég fárasztó.

Inkább repülök az idén. :))

De én azért óvatos duhaly vagyok tavaly minden papiromat vittem magammal, nehogy valamelyik balfék kitalálja hogy kell a passport.:)

Előzmény: quilla (3412)
quilla Creative Commons License 2008.02.13 0 0 3412
OO, ne is foglalkozz vele. Bencevel esett meg az unioba lepesunk utan, hogy majdnem leszedtek a spanyoloktol ide jovo menetrendu buszrol, mert a hataror szerint Mo nem tagja az unionak, es hol az utlevele :)
Előzmény: papa_maci (3411)
papa_maci Creative Commons License 2008.02.13 0 0 3411

Azt egy percig sem kétlem hogy a (német) jogositványoddal kapcsolatban nem volt semmi problémád,de mi most itt magyar jogsikról beszélünk.

Egyébbként utána néztem:

Nemzetközi gépjármű vezetői engedély csak abba az országba kell, amely ország nem csatlakozottaz 1968.évi Közúti közlekedési Egyezményhez.

Magyarország 1980.évi 3.törv.erejü rendelete hirdette ki.

De! A magyar vezetői engedély érvényes MINDEN!!!! Úniós tagállamban függetlenűl attol hogy aláírta-e a Bécsi egyezményt!

De velem tavaly elött megcsináltatták. :)))

 

Előzmény: wekerlei (3410)
wekerlei Creative Commons License 2008.02.13 0 0 3410
Nekem egész más a tapasztalatom. Igaz, hogy néhány éve már az európai hitekártya méretü jogosítványom van, de kb. 20 éve autózom rensdszeresen az országban. Volt szerencsém az évek során sok esetben odaadni a rendörnek a volt (német) jogosítványomat. Problémám soha nem akadt.
Előzmény: papa_maci (3408)
Blende Creative Commons License 2008.02.13 0 0 3409

Szia!

 

Igen, febr. 16-20 Liszabon és környéke.

 

 

Előzmény: 2007pt (3403)
papa_maci Creative Commons License 2008.02.13 0 0 3408

Sziasztok!

Bocs hogy eddig halgattam de de nem voltam net közelben.

Szóval. Tőlünk nyugatra, csak Portugáliába kell nemzetközi jogsi.

Nem nagy kunszt, egy szép gusztustalan szürke papir " füzet" fotóval, tavaly elött 1800.- ért mérték darabját, 3 évig jó, és a kerületi okm.iroda vagy a közp. okm. iroda adja ki.

A portugál szerv ha meg állit akkor kéri,és nagyon-nagyon dühös bír lenni ha nem tudod felmutatni.

Az hogy a helyi erők megállitanak az ugye zsákban macsek,de jobb ha kéznél van a papirusz.

Törölt nick Creative Commons License 2008.02.13 0 0 3407
papamaci is nyilatkozhatna ezugyben. Nekem nincs se magyar, se portugal jogsim. :D Az auto nem nekem valo... :D
rekoka Creative Commons License 2008.02.13 0 0 3406
Szia!

Mi márc 12-19-ig leszünk kint Lisszabonban.
Mire lenne szükséged?
Előzmény: 2007pt (3403)
quilla Creative Commons License 2008.02.12 0 0 3405
En a mai napig a magyar jogsimmal vezetek :) Na jo, ez tuitok, a letelepedesimkor le kellett volna mar cserelnem, de ami kesik nem mulik. de turistakent jo a magyar... bar en kozben legalabb lecsereltemkartyasra, de eleinte meg a regi rozsaszin papiralapu volt, bar sosem igazoltattak vele. Meg amugy sem, egyelore.
Előzmény: primatti (3404)
primatti Creative Commons License 2008.02.12 0 0 3404

Febr 29-én megyek, márc 3-án jövök Lisszabon az úticél, és a szálláshely miért???mit szeretnél kivitetni vagy hazahozatni, ?????(he-He)

 

Rebicsek, nem gondolom hogy kell nemzetközi jogsi, ez csak az olaszok hülyesége volt anno. Nekem is régi volt még tavaly, és igazoltattak a taljánok, de semmi probléma nem volt. Hogy Portugáliaba kell-e nem tudom, de nem hinném. Szerintem kérdezd meg a külügyminisztérium ügyfélszolgálati irodáját ha tutira akarsz menni.      

Előzmény: 2007pt (3403)
2007pt Creative Commons License 2008.02.12 0 0 3403

Sziasztok!

 

 

Jön-megy valaki mostanában (kb. február-március) Portugáliába, ill. vissza Magyarországra?

 

quilla Creative Commons License 2008.02.12 0 0 3402
Na akkor nem sajnalkozom. Az arak meg egesz jok ott is, amit irsz. HUsvetkor ugyis suliszunet lesz, dokit a heten letudom (remelem megyogyul) ugy tervezem... a remeny az utolso ami meg el :o))))
Előzmény: Törölt nick (3401)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.12 0 1 3401
hehe a legkozelebbi dolog husvetkor lesz valoszinuleg. De lehet hogy nem erte volna meg feljonni, nagy csalodas volt a vacsora... Meg nem tudjuk hol lesz a kovetkezo. Igaz volt szekelykaposzta (ami kicsit csipos volt de jo lett, csak nem volt eleg, elfogyott teljesen), de pl. a rakott krumpli szornyu volt, kepzeld FARINHEIRA-t tettek bele, mert "az az egyetlen fustolt kolbasz-fele". Az osszes magyar akit ismerek ki nem allhatja a farinheira-t. Annal mar csak a chouriço de sangue a rosszabb... de ehetetlen mindketto.
Aztan a beigert borsolevesbol sem lett semmi, es a madartejet senki nem ette meg, annyira rossz volt. Olyan volt mint egy tejleves, es keseru, grizre emlekezteto darabkak voltak benne. Velemenyem szerint a madartej nagyon egyszeru, es siman elkeszitheto itt is. Legalabbis en mar csinaltam. Es a tetejen levo hab az tojasfeherjebol keszul, nem grizbol... (Node a szakacs epp szabadnapos volt, igy a tulaj huga fozott.)
Aztan voltak meg szervezesi problemak is, de tovabb mar nem erdemes reszletezni a dolgot.
En legszivesebben a Bonjardim-ba mennek legkozelebb ennyi emberrel pl., ott is ugyanolyan arak vannak, magyar kaja nincs de egy sult csirke biztonsagos valasztas, 5 euro korul van, es ugyanugy vannak 9 euros talak mint voltak szombaton.
Előzmény: quilla (3399)
rebcsicsek Creative Commons License 2008.02.12 0 0 3400

Sziasztok!

 

Lassan, de biztosan haladok a szervezésben az áprilisi útra, ezzel kapcsolatban két kérdésem is lenne:

 

1, Nemzetközi jogosítványt kell hogy váltsunk, vagy elfogadják az itthonit is (nekem még a régi fajta van, tehát nem kártya)

 

2, Az utolsó 3 napot szeretnénk lenn délen eltölteni, persze azt is aktivan.

Tudtok ajánlani valami jó kis helyet, halászfalut vagy ilyesmit szállás céljából?

Már csak ez a a 2 éjszakai szállás nincs meg, a többit intézem, nagyon sok jó hasznos tanácsot kaptam tőletek .

 

Várom továbbra is

 

Rebcsicsek 

quilla Creative Commons License 2008.02.11 0 0 3399

Miutan elkuldtem a valaszt megfordult a fejemben, hogy poennnak szantad :)

Ezer eve nem jartam a wiwen, a pmcs oldalon tan meg tobb. Most igen, tok jo ez a bemutatkozos reszleg... es latom mindenki ugy ertekeli, hogy a sutemenyek elegge alulmuljak a szinvonalat :) Egy-ketto van nekem is amit megeszek, de ugy globalisan szerintem is szornyuek... szulinapi tortabol pl mar sosem eszem, addiga mindig 'jollakom' es nem birok tobbet :) Az az egyentorta szornyu... illetve ehetonek eheto, de semmi ize es minden alkalomra az van :)

A vacsirol meg jollemaradtam, raadasul az uccso utani pillanatban a dokim lebetegedett, igy elmaradt a szenaszom vele ami miatt nem tudtam elmenni feletek... hat micsoda format hozok mar masodszor?? :((

Előzmény: Törölt nick (3397)
primatti Creative Commons License 2008.02.11 0 0 3398
hozom a formám, most jöttem rá, hogy szökőnapra foglaltam a repjegyet, szerintetek a légitársaság bekalkulálta ezt a február 29-ét????? Na ez jó vicc lenne.....
Előzmény: Törölt nick (3397)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.11 0 0 3397
ahhhhhh tuttttam tuttttam :D
Előzmény: primatti (3396)
primatti Creative Commons License 2008.02.11 0 0 3396
Kati kedves, csoki hegyek itthon maradnak ha ilyenekkel stresszelsz!!!!
Előzmény: Törölt nick (3395)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.11 0 0 3395
nemar, most lelottetek a poenomat. Primatti pont 29-en erkezik, csak ot akartam kicsit huzni :D
quilla Creative Commons License 2008.02.11 0 0 3394
Kinek a jovendoleseben olvastal hovihart? :oDDDD az erre az evszazadra mar megvolt... asszem tavalyelott :)
Előzmény: Törölt nick (3392)
auray1 Creative Commons License 2008.02.11 -2 0 3393
Na, ne! 10-en megyek! Ugye addigra jo ido lesz?
Előzmény: Törölt nick (3392)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.11 0 0 3392
Tul gyorsan :-) De en nem tudok errol nyilatkozni mert nem veszek reszt ilyen fajta unnepsegeken. Az ido nagyon jo, ezer agra sut a nap! Bar azt hallottam, hogy feb. 29-en hovihar lesz es utana egy hetig tornadok es hurrikanok sutjak majd Lisszabont es Sintra-t.
Előzmény: primatti (3391)
primatti Creative Commons License 2008.02.11 0 0 3391

töröm a csendet........szép idő van idehaza, (H) de kissé hideg. Milyen volt, és hogy telt kinn (P) a munkaszüneti nap??? karnevál??

Törölt nick Creative Commons License 2008.02.07 0 0 3390
Mindjart elalszom... annyira faradt vagyok. Negy oras targyalasunk volt ma egy ugyfelunkkel akikert en vagyok informatikailag felelos. Hat jol kifarasztottak, es egy rakat meloval tertunk vissza a melohelyre... :D
quilla Creative Commons License 2008.02.07 0 0 3389
csatlakozom :) es a macskak is, kinn napozkodnak az erkelyen :o)))
Előzmény: Törölt nick (3387)
blaze73 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 3388
20 fok nincsen, de klassz napsutest jelenthetek itt is...
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.07 0 0 3387
20 fok van, verofenyes napsutes... :-)
quilla Creative Commons License 2008.02.06 0 0 3386
nekemmeg a gyerek... hogy miert nem tudnak szolni ha suliszunet van!? nem erre kszultem ma :D es nem lehet elzarni :DD
Előzmény: Törölt nick (3385)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.06 0 0 3385
igen, itt is szep ido van... meg sok munka... :D
quilla Creative Commons License 2008.02.06 0 0 3384
az az idojaras amit irsz jelenleg Portora pl abszolut igaz... meleg van, verofeny, gondolom akkor lentebb sem mas a szitu :)
Előzmény: primatti (3383)
primatti Creative Commons License 2008.02.06 0 0 3383

Már gyógyulgatok, az orrom is visszahúzódott eredeti méretére, (amúgy alapesetben sem konfekció méretű )és színére, csak túlélem mostmár.

Most néztem meg milyen idő van Lisszabonban 17C és gyönyörű zavartalan napsütést ír egész hétre, mondjátok hogy igaz.......lehetne ezt az időt prolongálni három és fél hét múlva is,,,

A szállodai foglalásom egyébiránt megoldódott, jóváírták a pénzt 3 nap múlva, amit előzőleg zároltak.

Szép napot mindenkinek itthon, és a pár ezer kilométerrel odébb élőknek is!!!   

quilla Creative Commons License 2008.02.06 0 0 3382

savanyu?? nekem eppen hogy tejszinesebb, kremesebb az ize :) lehet, ogy markafuggo?

nem kaptam idopontot a dokinal :( marmint masikat... pentek delutan 3... a csuda vigye el, de fontos mennem mert elfogyott a bogyom :(

Előzmény: Törölt nick (3381)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.06 0 0 3381
En mar hasznaltam a créme fraishe-t is, akarhogy is van irva... :D De jobban szeretem megis a tejfolt. A friss krém az elegge savanyu, a tejfolnek sokkal karakteresebb ize van. Az ukran boltban lehet kapni amugy kefirt is, az Ani baratnom nagyon csipi. :-) Ha vegre egyszer feljossz elviszlek oda. Vihetsz haza csalamadet, igazi magyart! :D
Előzmény: quilla (3380)
quilla Creative Commons License 2008.02.06 0 0 3380
Aha, a rakott krumplit en is tejfollel tudom elkepzelni, de ahoz tokeletes a creme fraiche is. (asszem igy kell irni) annak pont olyan az allaga. Bar anyam gyozkodott, hogy remek az tejszinnel is, de inkabb megsem :)
Előzmény: Törölt nick (3379)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.06 0 0 3379
Nem pont forditva van? A tv-ben egyszer mutattak a not aki feltalalta a turo rudit mint olyat... :-)

Nekem a tejszin most nem lett volna jo mert rakott brokkolit csinaltam es tejfollel kellett leonteni, no meg utana en szeretem tejfolosen enni. Valamelyik nap csinalok rakott krumplit is, es az is csak tejfollel az igazi.
Előzmény: quilla (3378)
quilla Creative Commons License 2008.02.05 0 0 3378

Ha jol remlik a turor rudi nem is magyar talany, hanem orosz eredetileg, d eott nem volt olyan sikere, majd idehaza beprobalkoztak vele es igy terjedt el igazan :) Asszem a tekozlon olvastam egyszer...

En tejfolnek creme fraichet hasznalok ha csak tejfol jo, azert nem kell kujtorognom, van az auchanban mindig, de szerintem mashol is. De fozesnel inkabb tejszint hasznalok habarashoz. Mondjuk almaspitebe viszont tenyleg a tejfolt, meg hat neha ha turos tesztara vagyom ketevente egyszer, akkor is azt :)

Előzmény: Törölt nick (3377)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.05 0 0 3377
Igen , sikerult beszerezni a tejfolt az ukran boltban. Meg turo rudit is kaptam, ettem egy makosat, tok finom volt. Holnap szerzek meg.... :D
Az oroszok lekoppintottak a turo rudit, es akkor mar az ukranok sem maradnak le termeszetesen. De nem erzem rosszul magam ettol, sot, tok jo hogy itt is van! A tejfol meg tok finom, egy kicsit mas mint otthon de nagyon jo igy is.
Előzmény: rekoka (3376)
rekoka Creative Commons License 2008.02.05 0 0 3376
primatti!
Remélem hamarosan meggyógyulsz!
Mi újság a foglalásoddal? Rendeződött a hotellel az ügy?

Fornalha!
Én drukkoltam Neked tejfölért.
El sem tudom képzelni a főzést nélküle ;-)

Nekünk már csak egy bő hónap és repülünk!
Már nagyon várom! ;)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.05 0 0 3375
Jo reggelt! :D

Most megyunk tejfolt vadaszni, drukkoljatok nekem es egy joizu rakott brokkolinak! ;-) Pusszancs!
primatti Creative Commons License 2008.02.04 0 0 3374

A kinn élőknek egy kis magyarországi pontosabban pesti helyzetjelentés.....

Tombol az influenza legalábbis az én környezetemben. Én szerda óta vagyok cudarul, ma annyit javult a helyzet, hogy lázam már reggel nem volt, így bementem dolgozni. Muszáj volt, mert az asszisztensem is beteg lett, és mi "nélkülözhetetlenek vagyunk" a kapitalista fónököm szerint (érdekes fizetés emeléskor nem jut eszébe) , "százak állnak az ajtó előtt egy ilyen jó állásra " ez a kedvenc mondatom tőle. na mindegy bementem, tényleg sok a határidős munkám, nos figyu 24-en vagyunk, abből a mai nap 13-an(!) voltunk, ebből is többen például én is félkész hadra fogható állapotban...... A kapitalista is beteg, viszi a flút Argentinába, szerdán utazik. Örülni fog aki mellé ül a repcsin a 18 órás út alatt tuti széttrüsszögi a szerencsétlent.

 

Nektek ti kivátságos luzitán földön tartózkodó hazánkfiai és leányai jó karneválozást holnapra    

Törölt nick Creative Commons License 2008.02.04 0 0 3373
En meg mindig ilyen vagyok egyebkent, este 10 engem mar agyban talal altalaban. Jobban szeretek tartalmasan, eleget aludni... az ember persze tok keson fekszik le, es altalaban nyugosen kel es olyan is egesz nap. En hiaba mondom neki hogy tudnam a megoldast a bajaira, nem hallgat ram. Dehat Oroszlanok vagyunk mind a ketten... (-:
Előzmény: quilla (3372)
quilla Creative Commons License 2008.02.04 0 0 3372

Ez a gyerekejszakaztatas teljesen bevett szokas errefele :) Karacsony (oke az kiveteles nap) vacsora anyoseknal este kilenckor... enyim gyereknek az a takarodoideje, es magatol megy. Persze, hogy 11 korul mar kokad, bezzeg az unokatesok, szinten 6 eves a kislany es egy 2,5 eves fiucska, na azok vidamak meg. 11-12 korul mennek aludni. A felettunk lako 3 eves is vigan vihancol meg mikor a mienk mar fordulasban van az agyaban. Es a korabban hazbol elkoltozok gyerekei is este 11.kor meg sikongatva nyargaltak a lepcsohazban. Nezett is hulyen az apja, mikor esti fel tizes utvefurasa miatt ment enyimember szolni neki, hogy de hat a gyerek mar alszik :DDD Szoval en egyreszt orulok, hogy idoben lefekszik mert igy fel is tud kelni reggel es nem kokadozik, valamint nekunk is van egy kis szabadidonk kettecsken este meg... onzo vagyok? Jajaj, igen, de a gyereknek is jobb ez igy.

Johetne hozzam is szomszed allasajanlattal, en nem hajtanam el tuti :)

Előzmény: Törölt nick (3371)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.04 0 0 3371
hehe :-)
Nekem valamilyen szinten hianyzik hogy az ember barmikor (pl. Szegeden) mehetett vasarolni... Hianyzik a liszt? Nem baj, elmegyunk erte... :-D
Utalok a szomszedtol kerni barmit (mondjuk itt most fordult elo eloszor), foleg ezektol mert allandoan beszelnek, es nem lehet toluk elszabadulni. Egy fiatal csaj aki "neveli" a gyereket foallasban, es mindig panaszkodik hogy nincs melo, meg keves a penz, de amikor felajanlottam neki hogy johetne a cegunkhoz dolgozni, akkor rogton jott a kifogasaival hogy "most nem mert varok egy ajanlatot", "nemreg voltam interjun", "mar kitoltottem a jelentkezest a cegetekhez az interneten".. Ja persze... dehat ha dolgozna akkor veget ernenek az ejjel 1-2ig tarto dorbezolasok, az megiscsak nem jarja.. Mi nem tudjuk neha ejjel 1 fele hogy kit sajnalunk jobban.. a 3 eves gyereket aki bombol vagy sajat magunkat mert masnap dolgozoba kell menni es nem tudunk aludni rendesen a zajongastol.
Előzmény: quilla (3370)
quilla Creative Commons License 2008.02.04 0 0 3370
Ez igaz... de azert eddig tuleltem, az azer viszont fura erzes volt, hogy szombat este 9 utan is lehet pl a HMben vasarolni :)
Előzmény: Törölt nick (3369)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.04 0 0 3369
igen, ezek du. 1-ig itt is vannak. De este mar nem talalsz semmit nyitva, csak a tomenytelen mennyisegu kavezot.
Előzmény: quilla (3368)
quilla Creative Commons License 2008.02.04 0 0 3368
Nincs nyitva semmi vasarnap? Hat milyen elmaradott hely az a fovaros :DD Itt van minden igaz, hogy csak delutan egyig de Jumbo meg Cintinenete is... Pingo is gondolom.
Előzmény: Törölt nick (3367)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.04 0 0 3367
Muszaj megtornom a csendet, igaz? :-)

Szoval a Senhor annyira szereti az Eperjo csokit, hogy tegnap a palacsintat is azzal kente meg, felolvasztotta... :-D Imad palacsintat sutni velem, de csak a sutest.. A tesztahoz nem volt eleg lisztunk, erre belepakolt grizt meg maizena-t, ami nem tul poen... :D A vegen a szomszedtol kertem lisztet (cserebe 5 palacsinta ment :-)), mert ugye vasarnap semmi sincs nyitva. Itt nincs TESCO, 0-24... Es holnap unnepnap van, karneval!!! :D
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.03 0 0 3366
shimmmm :D
Előzmény: quilla (3365)
quilla Creative Commons License 2008.02.03 0 0 3365
Igazan jokepu senhorod van!!!! :)
Előzmény: Törölt nick (3364)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.02 0 0 3363
Hirek???
blaze73 Creative Commons License 2008.01.31 0 0 3362
METRO-ban nem voltam anno, mert sosem vasarolok ott
De minden egyeb helyen igen

Terheles : igen, akkor egy un. deposit kerult ra. a 22 E Ft pedig szerintem 2 ejszaka ara azaz 2 x 49 EUR
De legjobb ha irsz a szallodanak es megkerdezed akkor most mi is van.. Angolul tudnak minden hotelben. Gondolom te is. es JOBBULAST :)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.31 0 0 3361
szegeny, szegeny :-(
Előzmény: primatti (3358)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.31 0 0 3360
mi az a DC-9? :-D De gyanusan hangzik! :-))

Kerjetek el a teherautot... :-P

Tenyleg emberkek, megjelent egy kiadvany a helyi "TESCO"-nal (Continente/Modelo), ami az orszag legjobb ettermeit es borozoit tartalmazza. 2 es fel euroba faj, de meg megnezem hogy milyen is ez, mert ha az arak nem a normal ember penztarcajanak vannak kitalalva akkor nincs ertelme megvenni.
De ha valakinek kellene en szivesen megveszem es atadom amikor jon. :-)
Előzmény: papa_maci (3359)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.31 0 0 3359

Szia Kat.

Amit egyszer irtál nekem mail-ben, / vállalk /. úgy látom hogy ezzel az egy tétellel, és ezzel az egy kuncsafttal vigan meg tollasodnék. :)))

Azért annyi csokit nemfogunk tudni vinni mi se,mert ne DC-9megyünk . A kollega úr ossza be a jó magyar csokit. :))

Előzmény: Törölt nick (3355)
primatti Creative Commons License 2008.01.31 0 0 3358

Tudom unalmas vagyok ezzel a foglalásos terheléses izémmel, de bementem a bankba, csak úgy érdeklődni, nem reklamálni. Nem terhelésről van szó, - állítólag - egyenlőre csak zárolásról, de azt nem voltak képesem megmondani a 22 ezer akármennyi magyar pénzem mennyi euro volt. Állítólag azt még nem látják....ez baromi jó, a zárolás forintban már látszik, de nem tudják az micsoda....

Na sebaj. Egyébként felmentem a Principe hotel weblapjára, és ugyan arra az időpontra akartam fogalni, csak próba képpen. Hát barátaim egy kanyi hely nincs február 26- március 4-ig a hotelben. Hát lehet ezért ez a nagy inkasszálás, hogy kiderüljön a hotelnek kinek a szándéka komoly, hát legyen így nem bánom. Van egy olyan érzésem holnap hajnalban is lesz egy sms-em, majd jelentkezem. Most megyek a paplan alá mert amúgy 38.2 a lázam, és itthon punnyadok.    

Blende Creative Commons License 2008.01.31 0 0 3357

 

Remélem megoldódik..

 

Köszönöm a tippet, hétvégén visszaolvasom a fórumot.

 

Nekünk is csak 1 nap "vidék" marad..

 

Beszámoló mindenképpen lesz!! :))

 

 

Előzmény: primatti (3352)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.31 0 0 3356
Ird meg mindenkepp hogy mi volt, es kell-e valamit intezni. Nagyon szivesen megnezem szemelyesen hogy mi a helyzet es kerdore vonom oket ha gondolod!
Előzmény: primatti (3352)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.31 0 0 3355
Kepzeld, a METRO-ban talaltam. 2000 forint egy 60-as dobozzal, lehet kapni folyamatosan es tok jo. Hoztam is 2 dobozzal januar kozepen, a parom mar el is fogyasztott egy dobozzal! :-( Nem erti meg hogy nem tudom folyamatosan garantalni neki a csokit, hehe...
Előzmény: blaze73 (3353)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.31 0 0 3354
hahah :))) METRO, csak es kizarolag! :)))
Előzmény: primatti (3350)
blaze73 Creative Commons License 2008.01.31 0 0 3353
ne a banknal reklamalj, a szallodast keresd meg "elesben", hogy mi a terheles jogcime, miert terheltek es mit... meg akkor is ha kozvetiton keresztul book-oltad.
magyarazza meg a szalloda.

EPERJO : nem lehet szinte sehol kapni, olvastam valaki vinne gondolom Katinak.
En sem kaptam, pedig kb 8 helyen jartam. Nem tudtam vinni "csak" egy rakat turo rudit :) Szoval az EPERJO szerintem felejtos, sehol nem lehet mar kapni.....

primatti Creative Commons License 2008.01.31 0 0 3352

Köszi Blende!

 

Amúgy ma hajnalban is jött egy sms, megint terhelésről, megint 11ezer valahányszáz magyar pénzről, ez nem lehet 49 euro, hacsak nem 227 forint az OTP-nél az euro, na mindegy ma bemegyek a bankba. Amúgy az is megfordult már a fejemben, hogy tényleg elnézték(?) a foglalásom, és most azt vonogatják NAPONTA amely napra nem értem oda. Hiszen febr.29 én megyek, a hotel pedig jan 30-án, és 31-én hajnalban incasszált szép magyar szóval. Na ez szép lenne.......

Kösz a sok infót, persze megint ezek az apróbetűs részek, mint a pénzintézeteknél a közlemények, ne ettől lefagy a merevlemezem.....

 

Klassz meglepi, biztos siker!!!!

 

Mi 3 napot leszünk, és Sintrát és a "fokot" tervezzük megnézni, ez így is 1 nap, tehát 2 marad Lisszabonra, ami - valljuk meg őszintén- baromi kevés. Ha visszaolvasol te is látni fogod, hogy aki már volt a vidéken, vagy éppenséggel ott él/dolgozik az ezt megerősíti. Köszi ha írsz akár itt a fórumon, akár a mail címemre.

 

Na majd írok még később mi volt a bankba   

Előzmény: Blende (3351)
Blende Creative Commons License 2008.01.31 0 0 3351

 

Szia!

 

Megnéztem a kártyámat nem volt rajta próbálkozás sem. (rálátok a dolgokra némiképp..)

Csak a Central Reservations 5.88 EUR terhelése van. (érdekesség, hogy írországi cég.. :))

 

Az apróbetűsben ha jól olvastam benne van, hogy terhelhetnek.. Sajnos sok helyen csinálják. Szerencsére én sem sokszor futottam még bele.

 

A plusz alszámla szerencsére ingyen van.. :)

 

A bank csak akkor tud ezzel amúgy mit kezdeni ha be is terhelik az összeget, amíg csak foglalásban van a tétel addig semmit. (ez még bizonytalan akár vissza is vonhatják)

A legtöbb helyen a foglalást a bank 14 (ill. 30) nap után törli ha nincs rá terhelés.

 

Szerintem várd ki a végét. Ha esetleg be is terhelik a számládon kérdezz rá a szállodánál.

 

Amint hazajövünk szívesen megosztom a tapasztalatokat, sőt igyekszem majd néhány képet is a szállodáról feltenni.

 

Sajnos csak 4 napot leszünk ott. Ez a párom meglepetés szülinapi ajándéka! Indulás elötti este fogja megtudni... :)

Egyedül próbálok addig mindent leszervezni.

 

Azt tudom ez rém rövid idő de szeretnénk egy napot Liszabonon kívül tölteni.

Mit ajánlanátok?

 

Ill. szeretnék ilyen prepaid "7 colinas card" ot venni, szombat este ezt hol tehetem meg? A reptéri posta bezár 5-kor ahol lehet kapni a gépünk meg 7-kor landol.

Megéri ezt megvenni?

 

Még a fórumban visszaolvasni nem volt időm de igyekszem! :)

 

Előzmény: primatti (3349)
primatti Creative Commons License 2008.01.30 0 0 3350

Köszi Fornalha, gondoltam is rád, és igénybe is fogom venni a segítséged, ha szükség lesz rá.

Sport XL család várja már az utazást eperjó nem egyszerű feladat de majd megoldom mit is írtál Auchan?

Mindenkinek szép estét  

Előzmény: Törölt nick (3348)
primatti Creative Commons License 2008.01.30 0 0 3349

Szia!

 

Látod te jól csináltad, de erre fenntartani egy számlát, hát nem tudom......

 

A mi foglalásunk 3 éjszaka febr 29-márc 3-ig. 147 Euro.

 

Megnéztem gyorsan a foglalásom, nem e rossz időpontra fogaltam mert pont 30 nappal az indulás előtt voltam tegnap/ma, de minden oké!!! Igazad van fogaláskor egy központi rezervációs izé terhelt meg, ma éjjel viszont maga szálloda!!!

 

Örömmel veszem, ha a benyomásaidról ha hazajöttél írsz pár sort, én meg ugyan ezt teszem majd itt a fórumon korábban szintén jelenlévő kollegáknak, akik majd utánunk mennek szintén ebbe a hotelbe.

Szóval szerinted ne reklamáljak a bankomba???? Tényleg nem a pénz aggaszt, csak az, hogy erről SEMMILYEN tájékoztatást nem kaptam, ez kicsit rosszul érint.      

Előzmény: Blende (3346)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.30 0 0 3348
Ha valami gondod van amit helyben kell elintezni szolj nyugodtan.
Előzmény: primatti (3345)
rekoka Creative Commons License 2008.01.30 0 0 3347
Mi ugyan csak március közepén megyünk a Principe-be, de az előre levont kb 10 Euro-n kívül még nem terhelték meg a számlát.

A hotel saját oldalán foglaltunk, mert ott tényleg olcsóbb volt.

Én remélem, hogy minden rendben lesz!

Majd írjatok, ha van fejlemény!

köszi!
Előzmény: primatti (3345)
Blende Creative Commons License 2008.01.30 0 0 3346

Szia!

Nekem febr. 16-20 közé szól a foglalás 49 EUR/éj az egész 196 EUR

Nekem a foglalás után vették le az 5.88 EUR-t ami a feltételben volt.
(ezt amúgy nem a hotel terheli hanem a foglalásokat kezelő cég)
Azóta nem terheltek semmit. De ránézek én is volt-e próbálkozás...

Netes vásárlásra tartok egy kártyát külön amire csak annyit teszek amennyi éppen kell. Ha nem használom nem tartok rajta pénzt és a limitek is nullán vannak.
Szállodák előszeretettel csinálják ezt...
Van ahol pl. az első éjszakát terhelik így.
A legtöbb helyen fenntartják a jogot az előzetes terhelésre.

A 11 ezer pénz kb. 49 EUR pont egy éjszaka ára...
Közeli amúgy az utazás időpontja?

A hotel oldalán foglaltam én is mert kivételesen ugyan de a booking.com drágább volt.. :)

Nézd azért meg a dátum nincs-e elírva v. ilyesmi.
Ált. akkor is terhelnek ha nem jelensz meg.

Amúgy a "foglalás" még nem terhelés. Gyakran csak foglalásba tesznek egy bizonyos összeget amit a végén fizetéskor feloldanak.

Holnap ránézek én is az enyémre..

Előzmény: primatti (3345)
primatti Creative Commons License 2008.01.30 0 0 3345

Hotel Principe Lisboa hotelben foglalók figyelem!

 

Ma hajnal kettőkor jön egy sms, (gondolom én ki ez az állat aki nem tud aludni( látom hogy a hotel megterhelte/zárolta a számlámat 11ezer valahányszáz forinttal......hoppá.....

Előzmények:

A hotel weblapján fogaltam, tudomásul vettem, hogy 17egész valahány eurot levesznek foglalóként, ezzel a "kattintás" után a forint összeggel meg is terheltek. Oké Arról is tájékoztatást kaptam, hogy többit a hotelben kell fizetni, szó nem volt újabb tranzakcióról.

Ma sajna nem tudtam bemenni a számlavezető bankomba megkérdezni mi a fene történt, megmondom őszintén kicsit keserű a szájam íze: Nem gond ha ezt az összeget majd beszámítják a hotelben történő fizetés után, de azért egy e-mail gondolom járt volna, hogy bocs haver még megterheljük a számládat x unios pénzzel, mert mostanában túl sok a magyar fogalás és ez gyanús nekik (á ez persze csak vicc) Szóval így még nem jártam, pedig sokszor foglalok a neten szállást. Lehet hogy mégis a booking.com-on kellett volna foglalnom, de ott drágább volt. Járt már valaki így??? Ati   

   

Előzmény: Blende (3344)
Blende Creative Commons License 2008.01.30 0 0 3344

 

Sziasztok!

 

Első portugáliai látogatás... febr. 16-20 szintén ebben a hotelban!

 

Hotel Principe :))

 

Kicsi a világ.

 

Ez volt a legolcsóbb és a legjobb amit a neten sikerült találni..

Szintén 49.- EUR /szoba/éj

:))

 

 

Ráadásul ahogy néztem a 44-es busz a reptérről majdnem odáig visz...

 

Mi easyvel megyünk oda Londonon vissza Genfen keresztül 54.000.- HUF volt 2 főre!

 

Előzmény: primatti (3266)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.30 0 0 3343

:))))).

Az is volt benne,meg "igazi" Portugál disznóőlés. :)))

Meg borozgattak "Észak-kelet Portugál" lankákon! :))) / Douro völgy / :)) 

Előzmény: quilla (3342)
quilla Creative Commons License 2008.01.30 0 0 3342

vizben fott bacalhau vizben fott krumplival es zoldmoszattal? :DD (na jo, kaposzta van moszatnak alcazva) brrrrrrrr

Előzmény: papa_maci (3341)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.30 0 0 3341
Ha jól emlékszem a hétvégén volt a "TV paprika" csatornán egy jó kis műsor,autentikus portugál konyháról.Hát nagyon érdekes volt.:))))
Előzmény: rebcsicsek (3329)
quilla Creative Commons License 2008.01.30 0 0 3340
Na szoal akkor a pasit elkaptak a csajszi meg szabadon van :)
Előzmény: Törölt nick (3338)
quilla Creative Commons License 2008.01.30 0 0 3339

asszem meg nem, meg nem olvastam el en sem :)

http://ultimahora.publico.clix.pt/noticia.aspx?id=1318128&idCanal=59

Előzmény: Törölt nick (3338)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.30 0 0 3338
koszi majd persze megirom :D

Elkaptak mar a tigriseket? :-)
Előzmény: papa_maci (3337)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.30 0 0 3337

Fornalha.

Cumó elküldve, jelezd ha megkaptad!!:DD

papa_maci Creative Commons License 2008.01.30 0 0 3336

Sziasztok.

Én sem nagyon értek hozzá, de:

ez a bor dolog nagyon érdekes.

Itthon is lehet kapni üzletben Tokai aszút ugye.

És én ittam már többször olyan Tokajit amit a termelőtől vettem.

Érdekes módón más minőségü, és természetesen más az ára is.

És nem mondanám hogy drágább volt mint az üzletben.Sőt.

A  4-5 eurós Portoi borok tökéletesen megfelelőek.

Ha valaki eljut a "fok"-hoz / Cabo da Roca/,ott van egy étterem. Ugyan azokat a borokat meglehet kapni amiket az üzletben,de elég magas, kétszámjegyű áron.

A Portoi borospincék árainak inkább idegenforgalmi jelentősége van.

Szerintem. :))

 

quilla Creative Commons License 2008.01.30 0 0 3335
Igy van, a bolti ar kb a 4-5 euronal realis... es azok allitolag mar nagyon finomak. (nem vagyok ebben autentikus forras ugye :))
Előzmény: oAk2 (3334)
oAk2 Creative Commons License 2008.01.30 0 0 3334
Meg is jártuk ezzel, mert ami a pincészetben 7-8, az a boltban 4-5. És nekem megfelel, nagyon is, de azért megkóstolnék egy 10/20 évest, de majd ha már másra nem tudom költeni a pénzemet. :)
Előzmény: blaze73 (3333)
blaze73 Creative Commons License 2008.01.30 0 0 3333
jaja, atlagban 8-10 EURO volt 1 uveg ott a pinceszetekben
persze volt felette is , csak azokat nem annyira vittek
ha jol remlik 8000 EURO-ert is volt kint Vintage :)
quilla Creative Commons License 2008.01.30 0 0 3332
Uvegenkent 20 euronal kevesebbe? Hat amit itt fogyasztasra arulnak az beza olcsobb uvegenknet.
Előzmény: wekerlei (3331)
wekerlei Creative Commons License 2008.01.30 0 0 3331

A portói bornak nagy kultusza van világszerte. Csak Észak-Kelet Portugália pontosan meghatározott és védett övezetében termelt borból készülhet (hasonlóan a tokaji borhoz). Többféle borból keveri mindenki a saját receptje szerint, egy rész konyak is kerül bele. Az elöállítása tehát hasonlít a sherryéhez egy nagy különbséggel: a sherry idövel nem lesz jobb, így azt nem is kell "érlelni". A portói bort viszont fahordókban kell tárolni. Van fehér és vörös, száraz és édes változata.

A portói bor igazi ismeröi és kedvelöi azt állítják, hogy a bornak legalább tíz évesnek kell lennie ahhoz, hogy élvezhetö legyen. Ami pedig üvegenként 20 eurónál kevesebbe kerül, az inkább csak ételizesítésre alkalmas, kultúrált folyasztásra nem. 

A portói bor sikerét más helyen is le akarták másolni Portugáliában. A madeirai bornak is sok barátja van, az ország déli részében pedig a muskotály szölöböl készült muskatel terjedt el. 

Előzmény: rekoka (3328)
quilla Creative Commons License 2008.01.30 0 0 3330

na akkor a mai reggel aktualis hirei Lusitaniabol :DD

- Azambujaban rendori keszultseg es felvonulas, ugyanis az autopalyan elromlott egy cirkusz allatszallito autoja es sajnos (hogy a fenebe????) ket tigris ugy gondolta, hogy addig korulnez a kornyeken. Szoval szabadon portyazo tigrisek :))) (helyben talan nem ennyire vicces)

- valamint nem emlekszem mellik autoutnal szinten veszely, ugyanis nagy kod van es egy a teruleten kivul levo tehencsorda szeli at az utat, nem igen latszanak jol :DD

rebcsicsek Creative Commons License 2008.01.30 0 0 3329

én a magyar változatot vettem meg , 6990.- de volt klubkártyám így "csak"  6400-et fizettem. ezeket a könyveket szeretem a legjobban, megvettem a kubai verziót is, oda csak "fejben" utaztam, de így is nagyon jó.:))) nem tudom van e nektek TRAVEL channeletek, de a férjem látott a múltkor rajta egy Portugáliáról szóló utifilmet, állítólag nagyon jópofa volt, én sajna nem láttam, nem tudom hol voltam, talán magamon kívül....

 

a könyvet még nem olvastam, majd referálok

 

szép napot

 

R

Előzmény: Törölt nick (3322)
rekoka Creative Commons License 2008.01.29 0 0 3328
Én évekkel ezelőtt ittam igazi, finom portói bort, egy kedves ismerős hozta egyenesen Portóból.
Államvizsa után a barátnőimmel ezzel ünnepeltünk! ;-))
Sosem felejtem el! Nagyon-nagyon finom volt - pedig én sem szoktam inni...

A Lonely Planet tényleg annyira jó? Érdemes megvenni?
Itthon tényleg elég drága, ezért alapon nem azt választottam.
Előzmény: quilla (3327)
quilla Creative Commons License 2008.01.29 0 0 3327
Ensenem :) Es en sem sosem ittam Portoit pedig itt ulok meg kozelebb is, mint te :DD
Előzmény: Törölt nick (3326)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.29 0 0 3326
Hat igen, meg sosem ittam :-) De en kivetel vagyok valoban, mivel semmilyen alkoholtartalmu italt nem szeretek, nem izlenek semmilyen formaban (meg sutemenyben sem pl.)...
Előzmény: oAk2 (3325)
oAk2 Creative Commons License 2008.01.29 0 0 3325
Ha Portugáliáról kérdeznek, az első a portói, amit megemlítek, benneteket biztosan azért nem hoz lázba, mert nap, mint nap lehetőségetek van/lenne fogyasztani. :)
Előzmény: Törölt nick (3319)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.29 0 0 3324
magyarul van 8-9ezer is... :-) Az ebay az mas, nem is rossz otlet... ki kellene probalni. Valakinek nincs veletlenul megbizhato ismerose Angliaban? Szeretnek nehany konyvet, de igazan olcson csak ott lehet megvenni oket helyben.
Azt mondjak mostanaban mindenkinek van ismerose Angliaban (aki ott el), nekem nincs :-(((
Előzmény: blaze73 (3323)
blaze73 Creative Commons License 2008.01.29 0 0 3323
en ebay.co.uk-rol vettem es ha jol remlik postaval egyutt 5000 ft volt
annyit boven meger :)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.29 0 0 3322
Vicces, ez a Lonely Planetes utikonyv mindig is tervbe volt veve, de aztan valahogy a vegen sajnaltam ra a penzt. Majdnem egy tizes, igaz?
Előzmény: rebcsicsek (3320)
blaze73 Creative Commons License 2008.01.29 0 0 3321
en is a Lonely Planet-tel mentem, es tok jo dolgokat ajanl.

Obidos-t ki ne hagyd ! Felejthetetlen elmeny.

Amit meg nagyon ajanlok az "Nazaré" ha mentek arra.
Nagyon klassz es hangulatos hely. Az angol es legujabb Lonely Planet boritojan onnan van a foto :) :)

http://shop.lonelyplanet.com/media/LP001/ProductImageAssets/Large/174059682X_LG_v1_m56577569830474629.jpg

rebcsicsek Creative Commons License 2008.01.29 0 0 3320

Én is pont ezt figyeltem meg, úgy látszik a bornak még virtuálisan is van hatása:)

szombaton megvettem a lonely planetes utikönyvet, lassan elkezdem szervezni hogyan is teljen az a 11 nap. addig is potugáliai képeket nézegeteg....

 

szép napot mindenkinek!!!

Előzmény: Törölt nick (3319)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.28 0 0 3319
Végre valaki megszólalt... :D Kicsit leult a beszelgetes a borra terelodes utan. :) Mindenkivel minden oké? Jól telt a hétvége? Itt kicsit borongós az ido, de azert lehet pl. hosszuujju poloban maszkalni.. Es 9 nap mulva jon egy munkaszuneti nap! Karnevaaaaal... :D
blaze73 Creative Commons License 2008.01.28 0 0 3318
Bor.lap.hu
quilla Creative Commons License 2008.01.25 0 0 3317
En odahaza csak Kaisersben lattam, ott sem a jobbfele vagy legalabbis nem az itt ismertebb fajtat viszont ittenihez merten horror aron.
Előzmény: oAk2 (3316)
oAk2 Creative Commons License 2008.01.25 0 0 3316
Tudnátok tippeket adni, hogy itthon hol vehetnék portóit a nagy áruházakon kívül?
(cikk)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.24 0 0 3315
Nem igazan, csak egy vacsi, semmi extra. De az iwiw-en ugy fut szerintem hogy karnevali.. bar nem vagyok benne biztos. Mar nem vagyok a "kemeny mag"-ban, es nem vagyok kepben.
Előzmény: quilla (3314)
quilla Creative Commons License 2008.01.24 0 0 3314
ez karnevali vacsi lesz? na megtargyalom idehaza... nem tudom modosit e valamit a most beutott vizvezetek mizeria...
Előzmény: Törölt nick (3312)
quilla Creative Commons License 2008.01.24 0 0 3313

Kozlekedes? hat attol fugg hova akarsz kozlekedni :) Maga a belvaros siman gyalogolhato tavokat jelent, ott nem nagyon kell kozlekedni. Metro kellhet ha pl repterrol azzal mentek be... de tenyleg tudni kene hova lesz menet :)

Kaja... hat ha ettermi ebedrol van szo, akkor erdemes a sarki kavezok egyikeben (minden sarokra jut harom :)) ebedelni, egy tal etel itallal kaveval kb kijon 5-6-10 eurobol/fo... csak fietel ivas nelkul lehet mar 3-4 euroert is akar.

Megnezni... hat gondolom borospincet neznetek (miert gondolom, hisz en nem is netem...) akkor atsetal ember a Douron pPortobol Gaiaba es ott van hatalmas kinalat pincebol, pincenezesbol es kostolasbol, de ebben nem vagyok otthon mert en nem iszom. A belvarosban setalgatni is klassz, jo a hangulata nagyon... ki lehet menni a tengerpartra is pl Fozba, az a legszebb talan, az setalos videk nem annyira strandolos (de gondolom nem is az kell most).

Előzmény: szabadszellem1 (3311)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.24 0 0 3312
Ti honnan mentek, GB-bol? RyanAir? Reggel 6? :-D

Majd quilla valaszol, o el Portoban... :-) Remelhetoleg valaszol... meg arra is hogy jon-e a karnevali vacsorara, mert mar ugye nagyon kozel van, kohm...
Előzmény: szabadszellem1 (3311)
szabadszellem1 Creative Commons License 2008.01.24 0 0 3311
Sziasztok!

Portoban ket napra kb. mennyi koltseggel kell szamolni? Gondolok en kozlekedes, kaja, stb.? Mit erdemes megnezni?

Elore is koszi!!

Sz.
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.24 0 0 3310
Lisszaboni metronevek angolul... hehe vicces! :-)

papa_maci Creative Commons License 2008.01.24 0 0 3309

Azért Portoba tud esni júliusban is elég rendesen.

Tavaly nekünk egy napunk ment rá az esőre.

Jozsef Creative Commons License 2008.01.24 0 0 3308
Castelo dos Mauros - mauri kastély rom
:))))
helyesen
Castelo dos Mouros - mór kastély rom
Előzmény: wekerlei (3298)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.24 0 0 3307

Kat!

Lehet hogy szeptemberre már ugatni is tudnak? :DDDDDDDDD!!!!!!!!

quilla Creative Commons License 2008.01.24 0 0 3306
17 macskajuk van???!!!! joeg!!! csak kedvtelesbol vagy egyeb oka is van? jo dolguk lehet a cicakoknak biztos :)
Előzmény: Törölt nick (3305)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.24 0 0 3305
anyumeknal :) 17 db :D
Előzmény: quilla (3303)
blaze73 Creative Commons License 2008.01.24 0 0 3304
PORTO : nehogy belvarosi szallast foglalj 80GBP-ert ! Felesleges.
IBIS tokeletes, HAPPY 30 akcioval elore fizetve 30 EURO 1 ejszaka 1 szoba es 6-7 perc alatt a metro bevisz a BELVAROS SZIVEBE :) IBIS SAO valami a neve. keress ra IBISHOTELS.COM : Porto :) :)
quilla Creative Commons License 2008.01.23 0 0 3303
valamiert nekem az esoset nem jatsza le, pedig tuti jobb mint az en noes kepeim :) a cicokokat viszont lattam, hol lakik ekkora rakas macs? :)
Előzmény: Törölt nick (3302)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.23 0 0 3302
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.23 0 0 3301
Nekem videom van rola, hazi keszitesu a szobaablakbol :

<a href="http://kathy1981.buzznet.com/user/video/play/30465/rain-in-portugal/?p=1" target="_blank">Eso Lisszabonban (video)</a>

Tenyleg, a mi kilatasunk a haloszobaablakbol:


Előzmény: quilla (3300)
quilla Creative Commons License 2008.01.23 0 0 3300

volt szo a szakado esorol.... leltem kepeket, gondoltam mutatom :)

 

De azt hiszem, hogy az ilyenkor esetenkent leszakado viztomeget keptelenseg foton visszaadni, legalabbis ugy erzem nekem megsem sikerult igazan jol :) A valosag rosszabb ennel :)

szabadszellem1 Creative Commons License 2008.01.23 0 0 3299
Sziasztok!

Februar kozepen 2 napra Portoba szeretnek latogatni a parommal, szulinapja lesz es ez lenne a meglepi.

Tudnatok nekem abban segiteni, hogy mit lenne erdemes megnezni ilyen rovid ido alatt?

Masodszor pedig anyagilag hogy keszuljek? Elkezdtem szallasokat nezegetni, ket ejszakat reggelivel a varoskozpontban 80 GBP-ert lattam. Ez soknak szamit? Lehet olcsobbat is talalni? Illetve napi etkezes, koltsegek szerintetek mennyi lenne?

Elore is koszi a segitseget. minden apro tanacs jol jonne....:-)))

Sz.
wekerlei Creative Commons License 2008.01.23 0 0 3298

Palacio Nacional de Sintra - nemzeti palota

Castelo dos Mauros - mauri kastély rom

Palacio de Pena - középkori vár

Parque de Pena - park és botanikus kert

Palacio y Quinta Monserrate  - Monserrate palota

Convento dos capuchos - a San Francisco rend szerzeteseinek kolostora

Museos do Brinquedo - játékmúzeum

Museu de Arte Moderna - a modern müvészetek múzeuma

Casa de Hans Christian Andersen - Hans Christian Andersen háza

 

A park azért olyan csodálatosan zöld, mert Sintrában még a nyári kánikulában is általában felhös az ég és ködös az idö. Minden, aminek gyökere van úgy nö, mint a hülye. A portugál királyok meg - akkoriban ugye még nem volt légkondi - ide menekültek a liszaboni höségböl, imádták ezt a klímát. Magyar túrista meg ismeri (és nem is nagyon értékeli) a ködös idöt, ezért megvan a veszélye annak, hogy csalódik.   

 

Előzmény: rekoka (3295)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.23 0 0 3297
Hat igen, a Pão de Ló az tojaskremmel van toltve amikor a vasarokon aruljak. :) A szupermarketben a piskotateszta is pão de ló neven fut, ez igaz.

A bundaskenyeret meg fatias paridas-nak hivjak itt Lisboa-szerte :-) es, hat nem tudom hogy ok hogy csinaljak, a Rui azt mondta hogy igy ahogy mondtam, meg a nagynenemeknel ahogy csinaltuk jo lett, visszaadta az izet. :-) De a pastelaria-ban valoban masmilyen stilusu, lehet hogy felvizezik a tojast vagy nem tudom :-))
Előzmény: quilla (3296)
quilla Creative Commons License 2008.01.23 0 0 3296

huu tenyleg, a tocsni fni cukorral (es nem baj ha borsoso kicsit :))

itt amugy ez a fahejas kenyer rebanadas cimszo alatt fut es kavezokban is szokott lenni (Kati, azt ugy csinaljak mint a mi bundaskenyerunket? nem hittem volna, annyival 'szaftosabb'... meg nem lattam csinalni, pedig anyosom is szokott)

Előzmény: rekoka (3295)
rekoka Creative Commons License 2008.01.23 0 0 3295
Pontosan hány kastély, illetve kert van Sintra-ban?
Kezdem megérteni miért modjátok, hogy nem elég 1 nap!

Ha elérünk Cabo da Roca-ra, ott is vannak kiépített látnivalók is, vagy "csak" a természet maga? Bocsi, de erről olyan keveset ír az útikönyv...
Mennyi időt érdemes rászánni? Csak, hogy a buszcsatlakozást ki tudjuk kalkulálni.

Cascais és Estoril környéken mit javasoltok megnézni?

Kathy: Mi a krumliprószát / tócsit / tócsnit / lapcsánkát - kinek hogy tetszik - (reszelt krumpli+tojás+liszt) szoktuk néha így tálalni fahéj+ cukor, bár a tejföl akkor sem maradhat ki ;-)))
Bundáskenyérrel még nem próbáltam, de tutira megcsinálom... jól hangzik.
Előzmény: Törölt nick (3291)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.23 0 0 3294

Hát igen. Elég drága a buszjegy a palotáig,de megéri ha az ember nem hegymászással akarja az idejét eltölteni.

 

Előzmény: Törölt nick (3291)
quilla Creative Commons License 2008.01.23 0 0 3293

egy pão de ló-t is (csak azoknak ajanlott akik szeretik a tojassargajat cukorral kikeverve, ala nagymama)

???

itt a pão de lo az piskotateszta. vagyis hat a sima piskotanal tojasosabb, de megoscsak piskota, nem kevert tojassargaja. Ott mast hovnak annak?

 

 

Előzmény: Törölt nick (3291)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.23 0 0 3292

"de csak akkor járunk oda ha van valami vásár"

Igen de te helyzeti előnyben vagy. :))

Könnyebb huszonegy néhány kilcsiről oda menni mint 3300.- ról.

De én nem is mondtam a plusz kiadásokat.Mert nem azért megy az ember oda hogy sütit egyen meg ilyesmi "Azok már csak járulékok"bár finom járulékok!!!! :)))

Viszont elég lelombozó tud lenni ha egy hazánkfia odáig elzarándokol és nem tud egy látnivalót sem megnézni!

De egyébbként igazad van.

Off:

a receptet egyszer kiprobálom.Csak egyszer.Nekem nem jön nagyon be a fahéj.:)) 

Előzmény: Törölt nick (3291)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.23 0 0 3291
Hat igen, ez a baj Sintraval.. az ember kimegy, rogton a vonatra kifizet 2 eurot... Ez meg nem sok, de akkor ha el akar jutni mindenfele, es mondjuk busszal megy akkor a Scotturb buszok iszonyat dragak, illetve van egy jarat ami felvisz a kastelyig, az meg aztan extra draga (6 euro a jegy ra), persze egesz nap lehet vele utazni node.. keremszepen... ;-)
Es akkor kifizeted ezeket a belepojegyeket, egy kertbe bemenetelert 6-8 eurot, amit Lisszabonban ingyen nezegethetsz... utana a kastely az meg 10-12 euro, es van belole 2-3 amit meg lehet/kellene nezni.
Aztan jon a Travesseiros, amit mindenkeppen ki kell probalni (helyi edesseg, nagyon edes, meleg es finom), meg akkor az ember mar megiszik ra egy asvanyvizet es bedob egy pão de ló-t is (csak azoknak ajanlott akik szeretik a tojassargajat cukorral kikeverve, ala nagymama), es maris ott van hogy legalabb 40-50 euro rament a sintra-i kiruccanasra. Fejenkent. Mi nagyon szeretjuk Sintra-t de csak akkor jarunk oda ha valami vasar van, kozepkori meg ilyenek (azok is jobbak Óbidos-ban mint Sintra-ban ahol alt. csak spanyolok vannak).

Na, off-dolog:

Recept:

Probaljatok ki a portugal bundas kenyeret! Az alap itt is feherkenyer + tojas, csak a tojasba ne rakjatok sot, es rogton a sutes utan forgassatok bele fahejas cukorba. Isteni finom... Anyumek meg a nagybatyamek nepes csaladja imadta, nagyon finom :-)) es ugyanugy kellemes egy pohar teaval.

Amugy a portugalok ugyanezt csinaljak a langossal. Mondjuk mar nalunk is kaphato az un. cukros langos, foleg a Balatonon a kulfoldiek szorakoztatasara es penztarcajahoz igazitva, de itt CSAK es kizarolag igy ismerik a langost (mivel nincs tejfol, kohm...). Fahej + cukor.
Előzmény: papa_maci (3290)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.23 0 0 3290

Sintrába látogatók sziasztok.

Programotok tervezése közben ne hagyjátok figyelmen kívűl,hogy hétfőn múzeumi szünnap van.Pl: a Palacio da Pena / rossz májúak szerint " Walt Disney"kastély/ sem látogatható!Csak a parkokba lehet bemenni,5-8euro/fő a belépődíj.

Azért ez nem egy jó bussiness.

rekoka Creative Commons License 2008.01.23 0 0 3289
.. szóval félreütöttem ;-))

azt hiszem inkább dolgozom tovább...
rekoka Creative Commons License 2008.01.23 0 0 3288
bocsi rebcsicsek, félre ütöttem a neved!
Előzmény: rebcsicsek (3283)
rekoka Creative Commons License 2008.01.23 0 0 3287
Köszi!

Akkor felkészülünk a 2 euro / útra.

rebicsek: mi márc 12-19 leszünk kint főleg Lisszabonban, de a környéket is megnézzük egy kicsit, ahogy az időnk és az időjárás engedi.

Sintra, Cabo da Roca, Cascais-Estoril...

Már nagyon várom.
Régóta nagy vágyunk Portugália.
Ősszel sikerült egy EU-s csereprogram keretein belül kijutnom az Azori-szigetekre. Mondanon sem kell meseszép! Az emberek kedvesek, nyugodtak és barátságosak voltak. A táj csodaszép! A portugál nyelv pedig teljesen elvarázsolt ;-)

Tudom, hogy a sziget az más, de így most még jobban várom Lisszabont, amit eddig csak képekről és elmondás alapján "ismertem"! ;-))))

blaze73 Creative Commons License 2008.01.23 0 0 3286
papa: nem, szerintem iden nem lesz Portugalia.
Az Indonez 3 hetes korutam elvisz sok sok szabit + penzt is.... :()

rebicsek : igen, ezt allitjak - de a busz sofor NEM fogadja el ! Azt mondtak, hogy tok reg nem ervenyes ez mar... Szoval ha jol remlik 2 EUR volt befele. (vissza taxival mentunk es nem volt draga egyaltalan! ha jol remlik 10 EUR a Restauradorestol)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.23 0 0 3285
ez erdekes, ha jol emlekszem tomcsek vagy blaze hasznalta ezt az ingyenes utat tavaly osszel...
Előzmény: rebcsicsek (3281)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.23 0 0 3284
visszfele 2 euro.
Előzmény: rekoka (3282)
rebcsicsek Creative Commons License 2008.01.23 0 0 3283

április 18-án megyünk, az már tuti, hogy 3 napot Liszabonba leszünk, a többi még képlékeny..

 

Te?

Előzmény: rekoka (3282)
rekoka Creative Commons License 2008.01.22 0 0 3282
Igen, az ingyenes Airbus-ról én is olvastam az oldalukon.

A kérdés csak az, hogy ez csak érkezéskor érvényes a reptérről a városba, vagy esetleg valamilyen formában visszafelé is megoldható?

Te mikor repülsz?
Előzmény: rebcsicsek (3281)
rebcsicsek Creative Commons License 2008.01.22 0 0 3281

sziasztok !

 

tegnap megvettem a TAP air-nél a jegyeket, ahol azt a felvilágosítást kaptam, h.

a "beszállókártyával ingyenesen lehet utazni az airbuszokon a belvárosig" akciójuk kb 2 éve vége, de a taxi sem kerül 10-15 Eurónál, ami négy főre már nem vészes.

 

a másik, sikerült egész októberig visszaolvasnom, nagyon sok hasznos tanácsot kaptam már, de még mindig hezitálok, mennyit is töltsünk Liszabonba, 3 éjre gondoltam, 1 nap Liszabon, 2 meg a környék amit busszal, vonattal be lehet járni.

papa_maci Creative Commons License 2008.01.22 0 0 3280

Te mész az idén Lisszabonba? Vagy "csak" egy "unatkozós" Indonéz utad lesz? :)))))

Majd gondolok rád két süti között. :)) 

Előzmény: blaze73 (3279)
blaze73 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 3279
Belem-et se hagyjatok ki !! Az is bele tud ferni 3 napba, villamossal kb 20 perc
Es fantasztikus a hangulata, plusz a belemi cukraszda ALAP :)

Jo nagyot nyeltem, hogy ragondoltam a kis sutire ami ott a specialitas
Melegen fahejjal meghintve... NYAMI :)
rekoka Creative Commons License 2008.01.22 0 0 3278
Köszönöm!

Bár azok inkább reggel és este vannak... szerencsére.
Előzmény: Törölt nick (3277)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.22 0 0 3277
az a)-val jeloltek NEM mennek a Cabo de Roca-hoz!
Előzmény: rekoka (3276)
rekoka Creative Commons License 2008.01.22 0 0 3276
Igen, köszönöm épp én is itt vadászok ;-)

Azt hiszem a 403-as busz a jó, már le is mentettem a menetrendet.

ha valakit mér érdekel - remélem sikerül beszúrnom:

Előzmény: Törölt nick (3275)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.22 0 0 3275
fuu meg lehet nezni valahol...

http://www.scotturb.com/

Ez a tarsasag, angolul nincs kiirva de ami titeket erdekel az a "Horário" azaz menetrend.
Előzmény: papa_maci (3273)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.22 0 0 3274
heheh akkor majd jottok megint :D

Kati en vagyok valoban :) az e-mail cimem miatt "Kathy" de amugy egyszeruen Kati (Katalin)... :D
Előzmény: papa_maci (3272)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.22 0 0 3273

Azt nem tudom hogy hol tudod megnézni,de a Sintra-i vasútállomás oldalától indul a busz. Nem egy sürü járat.

 

Előzmény: rekoka (3271)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.22 0 0 3272

Nem akarlak el keseríteni de 3 nap az nagyon-nagyon kevés.

Kicsit "lóversenynek" tűnik.

Add meg mindennek a módját. Ne rohanj!

Ez az alapja a "Portugál élet érzés"-nek.

Ők egyátalán nem rohannak.

Ne sajnáld azokat a dolgokat amiket esetleg nem tudsz megnézni,mert ha megérint az életérzés,úgy is vissza akarsz,és fogsz menni.

Mi tavaly voltunk öt napot. Az idén vissza megyünk tíz napra és nem biztos hogy mindent megtudunk majd nézni. Ez egy ilyen dolog és egy ilyen ország. :)))

Előzmény: primatti (3268)
rekoka Creative Commons License 2008.01.22 0 0 3271
Sziaszok!

Megnéztem a vonatokat és tényleg úgy és onnan mennek, ahogy Fornalha írta!
... és tényleg nem drága!


A buszokat hol lehet megnézni - ami Cabo da Roca-hoz megy?



Előzmény: papa_maci (3269)
rekoka Creative Commons License 2008.01.22 0 0 3270
Primatti!

Köszi, a mailtmegkaptam! :-)

Úgy tűnik hasonló az érdeklődésünk. Én is rajongok a piacokért és a szeretem csak úgy beszívni a helyi levegőt, ismerkedni helyi emberekkel, és átélni a "feelinget", amit a környék nyújt. Ebben benne van a tömegközlekedés, a sétálgatás, az ízek és illatok, és maga táj, a természet látványa.
Ja, és megszállott fotós vagyok, úgyhogy "mindent hozok haza" ;-)

Remélem sikerül mindent megnéznetek!

Ami nekünk mindenképpen benne lesz a látnivalókon kívül, az a félmarathon - azért pont akkor megyünk. ;-)

Kathy = Fornalha?

Ő is és a többiek is tényleg sokat segítenek!

Előre is köszi a beszámolót!
Előzmény: primatti (3268)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.22 0 0 3269

Szia Kathy.

Igazad van most hogy "mondod" tényleg úgy mentünk.

Roma-Areeiro.-ról. :)).

Már olyan régen volt. :DD

Előzmény: Törölt nick (3263)
primatti Creative Commons License 2008.01.22 0 0 3268

Hellóka!

 

Írtam a mailedre, persze majd beszámolok mindenről. Mivel mi csak három napot leszünk, így a lehetőségeink elég korlátozottak. Mindenképpen szeretnénk elmenni Sintra-ba, illetve a Európa legnyugatibb csücskébe a "fokra" Akik jártak már ott, és a környékén, mindenki azt mondja egy nap baromi kevés még magára Sintrára is, de én sajna többet nem tudok rászánni, mert akkor mi marad Lisszabonra?? Szeretnék elmenni az ocenáriumba, mert azt mondják ez europában a leg, szeretem a piacokat, szeretnék csak úgy az utcákon bolyongani, szeretnék egy kicsit felvenni a helyiek életstílusát, magamba szívni amit cak lehet (nem azt ) Lehet hogy kimegyek egy jó kis Portugál futbal derbire, pont akkor lesz mikor ott leszek Sporting-Benfica. Nagyon sok jó és hasznos tanácsot kaptam itt fórumon jelen lévő Kathy-től.

Mindenkinek szép napot.   Primatti

Előzmény: rekoka (3267)
rekoka Creative Commons License 2008.01.21 0 0 3267
Hello primatti!

Örülök, hogy Ti is oda mentek! Remélem jó lesz!
Írtam mailt Neked - oda majd válaszolhatsz.

Ősszel voltam az Azori-szigeteken - esős időszakban. Tudom ,hogy a sziget az más, de kaptunk szitáló meleg esőt és zuhogót is. Csak a vízálló cipőm és a vízpergetős dzsekim úszta meg - különben csurom víz lettem.
Azért bízom a száraz időben.

A weatheronline-on van visszateknités volt elég esős év, de volt szárazabb az évnek ebben az időszakában

Mik a tervek kint? merrefelé mentek?
Előzmény: primatti (3266)
primatti Creative Commons License 2008.01.21 0 0 3266

Helló Rekoka!

 

Én is abban a hotelben fogok lakni február végén, úgyhogy ha gondolod és adsz egy e-mail címet megírom a tapasztalataimat. Az ár stimmel én 3 éjszakára fizettem 147 eurót 49eu/éj/szoba.

Én is nézem az időjárást állandóan. Attól nem félek, hogy fázni fogunk, de az eső nem kéne azt írják itt a kinn élő forumozók, hogy az kegyetlen tud lenni, simán elázhatsz ernyővel is mert vizszintesen esik ( a szél miatt) Primatti

Előzmény: rekoka (3249)
quilla Creative Commons License 2008.01.21 0 0 3265
Itten eszakon a Metro az ami szerintem HEV :) Siman kijon ide videkre is meg tovabb is, kimegy a repterre is, es az esetek tulnyomo tobbsegeben nem is foldfelszin alatt megy hanem fennen... es jo ra a 'bkv' jegy es berlet bizonyos zonakban... de tenyleg ovatosan, mert a vonat is piszkosul hasonlit de arra beza kulon jegy kell itt is.
Előzmény: Törölt nick (3260)
wekerlei Creative Commons License 2008.01.21 0 0 3264

Szerintem Sintrára magára rámegy egy nap. Ott van a királyi palota, ami maga legalább 2 óra. Onnan fel lehet mászni a mauri kori romokhoz, ami maga legalább et óra fel, egy óra ott és egy le. Akkor magából a városból még nem láttál semmit.

Ha autóval jártok arra, akkor érdemes Colaresbe ies betérni is betérni. A fötér mellet van az "Adega cooperativa", tehát a pincészet. Ott termelik a portugál "ösbort". Annak az a története, hogy a középkorban volt egy olyan szölöjárvány, ami egész Portugáliában elpusztította a szölötökéket, Colares kivételével. Az ottani birtokoknak az volt a szerencséjük, hogy agyagos talaj válsztotta el azokat a külvilágtól és nem tudott átterjedni a betegség. A pincészetbe be lehet menni és meg is lehet kóstolni, illetve venni azt az "ösnedüt".

Az adegával szemben van a villamos megállója, amelyik a tengerparta, Praia das Macás-ba visz (legalábbi ez úgy volt, mikor legutóbb arra jártam).

Nem messze van onnan Mafra sem, a volt királyi palotával. A király és a királynö hálószobálya 180 m-re volt egymástól. Nem is csoda, hogy nem volt olyan sok királyfi.

Ericeirá-nak gyönyörü tengerpartja van. A város közepén a sziklákra egy nagy patináns szálloda lett építve. Nagy élmény lett volna ott éjszakázni, de a jó fekvésü szobák ára nem az én pénztárcámhoz volt méretezve.  

 

Előzmény: papa_maci (3262)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.21 0 0 3263
Cais do Sodré-bol nem megy vonat Sintra-ba. :-)

Az a Roma-Areeiro/Entrecampos/Sete Rios megallokbol megy (a vegallomas a Roma-Areeiro). Cais do Sodré-bol csak Cascais felé. Hacsak nem letezik vmi turistavonat, de nem hinnem. :-) a lap: www.cp.pt
Előzmény: papa_maci (3262)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.21 0 0 3262

Útba ejthető.

A Cais do Sodre-ról megy vonat Sintrába is meg Cascaisba is.

Mi úgy mentünk hogy Cais do Sodre, Sintra.

Onnan busszal Cabo da Roca.

Onnan busszal Cascais, és Estoril érintésével Cais do Sodre.

ezeket mind érdemes megnézni, de vmsz. nem elég rá egy nap.

Még ott van a Monserrat valahol féluton Cabo da Roca és Cascais között.

Sintrába is van egy pár palota amit megkell nézni hamár ott vagy.Szóval szerintem két nap.És még igyis húzós. 

 

Előzmény: rekoka (3258)
rekoka Creative Commons License 2008.01.21 0 0 3261
ok, akkor vonat ;-)))

offtopic: Bár a HÉV-en itthon is csak Bp határáig érvényes a bérlet/jegy, onnan kiegészítő jegyet kell venni...

Előzmény: Törölt nick (3260)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.21 0 0 3260
sokat. Es a vonat az vonat, nem HEV... Ne mondjatok mar HEV-nek legyszi mert felrevezeto es ha valakit emiatt megbuntetnek meg itt, a szivemre vennem...

A vonat az vonat, es kulon jegyet kell ra venni.
Veszelyes HEV-ezni mert ugye pl. Bp-n a HEV-re jo a berlet is, itt pedig nem (mivel nem HEV hanem vonat).
Előzmény: rekoka (3258)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.21 0 0 3259
Ja, az mas... Egyszer az en baratnomet megtepte egy neger csaj a buszon, mert egy csomo szatyor volt nala, az meg zenet hallgatott persze, az utban allt es tobbszori felszolitasra sem ment arrebb.. erre a baratnom kicsit meglokte a szatyorral, de tenyleg csak egy kicsit hogy figyeljen ra mert elesett volna. Erre a csaj nekiugrott, es mivel szegeny Dulce-nak hosszu hullamos haja van amit mindig kiengedve hord, neki is esett rogvest.. a rendorok vettek le a csajt a buszrol..
Előzmény: quilla (3257)
rekoka Creative Commons License 2008.01.21 0 0 3258
Köszi, akkor biztos nem bérelünk autót.
Amúgy is mindig élvezem a helyi "tömeg"közlekedést, bárhol vagyok. ;-)

Esetleg hazafelé Cascais-ból útba lehet ejteni Estorilt, HÉV-vel?
Vagy érdemes arra a részre egy újabb napot szánni?

Az időjárást én egyébként mindig a weatheronline.co.uk-n nézem, az elég pontos szokott lenni.
Március közepére 17-23 fok körül ígéri... az nem hangzik rosszul ;-)
Csak arra lettem volna pluszban kíváncsi, hogy mennyit esik olyankor az eső?

quilla Creative Commons License 2008.01.21 0 0 3257
szerencsere en meg soha nem tapasztaltam semmifele ilyen ellentetet eloben. na de ez falu es nem Lisboa :)))
Előzmény: Törölt nick (3254)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.21 0 0 3256
Igen ez igaz. Es elvileg a Sintra - Lisboa vonat Europa legforgalmasabb vonala.
Előzmény: papa_maci (3255)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.21 0 0 3255

Bocsika de én a vonatról beszéltem,nem a hülye utasokról.

Én azt hiszem mi itt Mo.-n örülnénk ha ilyen tiszta közlekedési eszközöket vehetnénk igénybe.

Előzmény: Törölt nick (3254)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.21 0 0 3254
kulturalt vonat? :-)))
15-en (elso napom a meloban a 3 hetes szabim utan) majdnem osszeverekedett egy feher no harom feketevel.. Vagyis inkabb utobbiak provokaltak szegenyt, aki fel mert szolalni ellenuk.. :-D

Hajj ezek az ellentetek mindennaposak, mondjuk ok is mindent megtesznek az ellentetek meg jobban kielezeseert. Itt sokkal magasabb a bunozesi rata mint Magyarorszagon, vannak olyan reszek ahol este 21-22h utan mar nem erdemes maszkalni, pl. Benfica, Amadora...
Előzmény: papa_maci (3253)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.21 0 0 3253

Természetesen : tavaly!! :))

Egyébbként 2 euró a vonat jegy egy főnek egy irányba.

És nagyon kulturált a voncsi.

A Sintra vasutállomásról busz megy a Cabo da Roca-hoz. Az is 1.80 / fő.

Csak ezért kár autót bérelni.

papa_maci Creative Commons License 2008.01.21 0 0 3252

Szia.

Én tavaj nyáron saját kocsival voltam kint, és mégi vonattal mentem Sintrába. Sokkal kényelmesebb,és jobb. 

Előzmény: rekoka (3249)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.20 0 0 3251
hehe kezd eletre kelni a forum. Az idojarasrol mar nyilatkoztunk, olvass vissza, nem is kell olyan sokat.
blaze73 Creative Commons License 2008.01.20 0 0 3250
rekoka : ne berelj autot Sintra-Estoril miatt. Felesleges. Megy oda vonat, olyasmi mint itthon a HEV csak sokkal kulturaltabb. Lonely Planet is irja, hogy Sintraban parkolni majdnem lehetetlen es irto draga. En sem mentem oda berelt autoval.

Rebcsicsek : en a farocar.com-tol bereltem autot, class A (mivel ketten voltunk), de meglepetesre egy class B autot hoztak, mert a gyengebb kategorias eppen nem volt keznel :) :) ha jol emlekszem 6-7 napra olyan 120 EUR volt. nagyon korrekt, szimpatikus tarsasag. elhozzak a szallasodhoz, es el is viszik onnan az autot DIJMENTESEN. es nem zarolnak tobb szaz eurot a kartyadrol, mint MINDEN kolcsonzonel Portugaliaban. egyszeruen felirjak a kartya adatokat, es a berles vegenel ha minden rendben volt, azaz nem okoztal kart akkor megsemmisitik.

IBIS-nel nekem mukodott egyszeruen a HAPPY 30, bejeloltem az idopontot es a vegen egyszeruen engedett tovabb menni. ELORE ki kell fizetni a szallast - azert HAPPY 30 azaz minimum 30 nappal erkezes elott foglalod, es bankkartyaval fizeted. MEGERI! Legjobb deal az IBIS. A lisszaboni szallast nagyon ajanlom, teljesen jo, egyszeru, tiszta szobak hatalmas furdovel es VERHETETLEN HELYEN VAN ! :)
A csalad hozzaallasa pedig a vendeglatashoz leirhatatlan. Nagyon segitokeszek. A kornyeken pedig sok jo hely van kajalni, sutizni, fagyizni :) :)
rekoka Creative Commons License 2008.01.19 0 0 3249

Sziasztok!

 

Olvasgatom egy ideje a fórumot, és nagyon örülök, mert rengetek hasznos dolgot írtok.

Vadászok minden fontos infót, hogy minél jobban meg tudjuk szervezni a kintlétet.

 

Március közepén megyünk 1 hétre, TAP-pal.

 

A vista online oldalán foglaltuk a jegyet, közvetlenül megy, csak visszafelé állnuk kicsit Prágában (mert a gép Lisboa-Prága- Bp háromszögben közlekedik).

2 főre 112.400,- volt illetékkel. De kellett sakkozunk, hogy melyik nap legyen, mert nem volt mindegy az ár miatt.

 

A szállás pedig a Hotel Principe Lisboa-ban foglaltuk le, ami elég jónak tűnik, remélem tényleg az. ;-) Ez a Saldhana-tól nincs messze.

7 éjszakára 2 főre 336 Euro - reggelivel.

 

Tervben van autóbérlés is legalább egy napra - Sintra, Estoril... és egyéb szépségek miatt.

Ha van ötletetek erre vonatkozóan, azt szívesen veszem.

 

És még valami a kint élőktől:

Milyen idő van akkortájt? Mennyire esős időszak?

 

Előre is köszi minden infot!

 

rebcsicsek Creative Commons License 2008.01.19 0 0 3248

Szia Blaze!

 

Megnéztem ezt a liszaboni családi szállást, tényleg elég szimpi a hely, főleg, h. így ajánlod. Az IBIS-el azonban nem boldogulok, ha belépek a happy 30-as ajánlatba, nem adja ki a 30 Eurós ajánlatot (bár nem vittem végig a megrendelést). Itthon kell

kártyával kifzetnem, vagy ott elég?

 

Valamint mennyiért, hol és milyen kocsit béreltél? mi szeretnénk minél több helyre

 eljutni,

 

köszi előre is

 

Rebcsicsek

Előzmény: blaze73 (3247)
blaze73 Creative Commons License 2008.01.19 0 0 3247
szoval kozponti helyen levo csaladi kezben levo szallasnak ezt a helyet tiszta szivbol ajanlom :

Pensão Residencial Portuense
R. das Portas de Santo Antão, 149-157
1150-267 Lisboa
Tel: +351-213-464-197
Fax: +351-213-424-239
www.pensaoportuense.com

Egy csalad vezeti, baromi kedvesek es vegtelenul segitokeszek.
A Hard Rock Cafe mogotti jo kis utcaban van, a RESTAURADORES-nel es minden par perc alatt elerheto. (villamos, metro, busz - latnivalok)
Nagyon korrekt arakon lehet foglalni, az arban benne van a reggeli is.
Erdemes a felso szintekre kerni a szobat, onnan baromi jo kilatas van es ha az utcan esetleg zajongnanak nem zavaro.

Valaki irta az auto berlest... Mi a FAROCAR.COM-tol bereltunk es 1o1%-ig meg voltunk elegedve veluk... ezt is CSAK ajanlani tudom.

Egyeb varosokban (Coimbra, Porto) az IBIS-ek baromi jo valasztasok voltak a HAPPY 30 akcioval pedig foleg kihagyhatatlan 30 EUR per ejszakaert per szoba :) :)
wjozsi Creative Commons License 2008.01.18 0 0 3246
Hát ez az, hogy annyi látnivalót találtam a neten, ami legalább 10 napot venne igénybe, de gondolom a tapasztaltabb lisszaboni utazóknak már megvannak a tippjeik.

Amúgy asszem megfogadom a tanácsod, és valahogy így állok neki.
Előzmény: Törölt nick (3245)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.18 0 0 3245
Vegyel egy Sete Colinas kartyat, feltoltve 2 nappal, menj be egy turistainformacioba, fogj egy terkepet es tajekoztatokat, ulj le egy padra es nezd meg mit szeretnel megnezni, aztan kerekedj fel es nezd meg szep sorjaban! :-)

Holnap reggel 9:30-kor a Feira da Ladra-val kezdheted ;-)
Előzmény: wjozsi (3244)
wjozsi Creative Commons License 2008.01.18 0 0 3244
Sziasztok!

Tegnap óta Lisszabonban vagyok (életemben először) egy munka végett, amivel ebben a pillanatban végeztem (még most is szépen süt a nap és meleg van). Mivel csak vasárnap délben repülök haza, a következő 43 órát arra szeretném fölhasználni, hogy minél jobban megismerjem a várost. Van valakinek valami javaslata, hogyan fogjak hozzá?

Minden tippért hálás lennék!

Üdv:
wjozsi
rebcsicsek Creative Commons License 2008.01.18 0 0 3243

köszi mindent, de az aerovivanal találtam 58600 ft/ főért, le is foglaltam, hétfőn kell kifizetni. ahogy nézegettem nagy csodák nincsenek, de ezt az átszállósit nem vállalom be. van egy nem "annyira macerás" férjem, akinek még csak meg sem merem említeni, egyből sokkot kapna.... Na de a viccet félretéve áprilisba megyünk, 4-en ösznye visznya, összeszokott csapat, el tudjuk egymás rigolyáit viselni.

Tavaly ezzel a házaspárral voltunk egy befizetős csoportos úton, na az a másikfele, amit előre láthatólag egyhamar nem fogok bevállalni. Buszról le- 10 perc halandzsa- vásárlás (mert ugye abból élnek ezek a túravezető) buszra fel. kelés hajnali 4-5-6, hogy minél több minden lásson az a szerencsétlen hazánk fia. Én nem vagyok egy piás típus, de csak megfelelő mennyiségű konyakkal bírtam.

 

Szóval a repjegy megvan, innentől fogva mazsolázok az utitervek között...

 

szép napot mindenkinek

Előzmény: papa_maci (3228)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.18 0 0 3242
300 eurobol megusztuk az egeszet... de az idegeink ramentek :-P
Előzmény: quilla (3241)
quilla Creative Commons License 2008.01.18 0 0 3241
ez mar nekem az onsorsrontas kategoriajanak tunik :DDD
Előzmény: Törölt nick (3240)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.18 0 0 3240
Hat igen nekunk a Lisboa - Faro - Frankfurt - Bratislava - Budapest volt multkor ami nagyon betett, utana egy ideig mondogattuk hogy nemnemsohatobbet... :D
Előzmény: quilla (3239)
quilla Creative Commons License 2008.01.18 0 0 3239
ugy onmagaban tenyleg az, nem is tunt menet kozben sem soknak. csak ugye 7-kor indultunk vele Pestrol 8es nekunk ugye a kiindulasi pont nem Pest) es delutan negyre ertunk Portoba...szal ugy mar sok volt azert :) De a szinvonal elott le a kalappal.
Előzmény: Törölt nick (3238)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.18 0 0 3238
3 ora az nagyon korrekt :-)
Előzmény: quilla (3235)
quilla Creative Commons License 2008.01.18 0 0 3237
Ja, meg azt akartam mondani, hogy innen hazafele pl ez a verzio nekunk nem mukodik, mert a Palmai gep olyan keson er be Becsbe, hogy akkor mar nincs busz Pestig, szoval alvas a becsi repteren??!! na nem, azt en gyerekkel valtott lovak utan nem... :DD
Előzmény: Törölt nick (3234)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.18 0 0 3236

Igen. Euroline.

a Pelikán.hu-n nézd meg.Ott pontosan megvan minden.

Tőletek 01.30.-kor indul a gép,innen meg 21.30.körül. és 23.55-re ér Lisboaba.

 

Előzmény: Törölt nick (3234)
quilla Creative Commons License 2008.01.18 0 0 3235

Azert Schwechat nem benn van Becsben, azt majd kalkulald. En jottem egyszer onnan ide, Air Berlin jegy volt (toluk vettem mind a kettot, nem kelletttarsasagot valtani) es Becstol Palmaig LaudaAirral repultunk, ami maga volt a tokeletesseg, a legfullosabb kiszolgalas, meg a Lufit is boven elozte, es beza adtak kajat. Na es Palmatol Portoig meg tenylegesen AirBerlinnel, azon is volt kaja es az is hibatlan volt. Es ez igy (egyutas dolog volt, csak onnan ide) olcso is a busszal egyutt, de piszok macera volt oszinten megvallva a buszos resszel egyutt, de nektek azer mas mert nincs atszallas :) 3 ora volt amugy a busz menetideje a Nepstadiontol Scwechatig.

Előzmény: Törölt nick (3234)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.18 0 0 3234
Ez a SkyEurope nagyon jol hangzik. Ha szeptemberben megyunk Mo-ra megprobaljuk... Azert nem mindegy hogy mennyit fizetunk, az ejszakai erkezes meg hajnali indulas az nem tunik gazosnak, legalabbis nem Lisszabonnal, majd kihivjuk a taxist akit mindig szoktunk ilyenkor. :-)
Lehet hogy toltunk Becsben is kis idot, ugysem voltunk meg ott... :-)

Onnan meg busz, mi? Eurolines.. ha jol emlekszem :-)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.18 0 0 3233

Elsőre ennyit küldtünk,mert nem tudtuk,hogy mennyi idő, alatt és mennyire éppségben kapjátok meg a cuccost.

A 16 fokkal azt hiszem itthon is sokan kieggyeznénk.

A melóba ne hagyd magad. :))

Előzmény: Törölt nick (3232)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.18 0 0 3232
Jo reggelt, jo napot, jo estet :-))
Hat igen... mert a diakok jo sokat tudnak utazgatni, mi?? :-))
Rui megkapta, koszoni szepen majd irok e-mailt... most egyenlore van itt nehany lekerdezes amik ki akarnak cseszni velem, es bele vagyok temetve a munkaba... De a 16 fokban megis jobban esik dolgozni, hat nem??? :DDDDD
Előzmény: papa_maci (3231)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.18 0 0 3231

Szia Kathy.

Ez is drágább ha jól emlékszem 6000.- rel de a felhasználhatósági ideje más.

Alitalia, márc.29.-ig akciós és 6 hónapig jó.

Előzmény: Törölt nick (3230)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.18 0 0 3230
a diakjegy neha dragabb mint a sima :D
Előzmény: papa_maci (3229)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.18 0 0 3229

Rebcsicsek.

Lehet hogy nem jól nézted.

Go.hu,repülőjegyek,görgesd le,további akciosjegyek,lesz egy táblázat országnevekkel.Értelemszerüen: Portugália,és van mellette két jegy ár egy sima meg egy diák. :))) Rajta!!!

papa_maci Creative Commons License 2008.01.18 0 0 3228

Szia.Nem tudom hogy mikor mentek,hányan mentek,de:

Én ma, egészpontosan 11.-kor fizettem ki a repjegyeket.

Tegnap elött foglaltam le július 16.-ra. 60.499.-/fő.

Nincs olcsobb és minél később veszed meg ,egyre drágább.

A Skyeurope hirdet most Lisszabonba jegyet Bécsből, 37000.- körüli áron.

késő este ér ki a gép és hajnali vissza indulással jön haza.Probáld meg.

Busszal kilehet menni a reptérre. 

Előzmény: rebcsicsek (3224)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.18 0 0 3227
hehe en is hazavittem Mo-ra a nagykabatot... kinek kell az. :D Hoztam helyette treningfelsot meg tavaszi/oszit ami ide boven eleg. Ma pl. sut a napocska es 16 fok van, elfogadnam ezt egesz evben... :-)
Előzmény: quilla (3226)
quilla Creative Commons License 2008.01.18 0 0 3226
Magyar ertelemben vett nagykabatot (nekem egy sima sidzseki szerum van meg ottani idokbol) oszinten megvallva en itt sosem hasznalok. Na jo, kocsival maszkalok ami koonnyit is a dolgon, de olyan merteku hideg itt sosem lesz szerintem, hogy az otthoni teli dzsekikre itt szukseg legyen :) Csak az esokabatot ne feledd odahaza :)
Előzmény: rebcsicsek (3225)
rebcsicsek Creative Commons License 2008.01.18 0 0 3225

hát ezzel maximálisan kiegyeznék, ne kelljen nagykabátot cipelni, csak úgy lazáz.

 

Előzmény: quilla (3223)
rebcsicsek Creative Commons License 2008.01.18 0 0 3224

néztem én ezt a go.hu-t, viszont már nem találtam ezt az 51 e. árat, vagy lehet, hogy ne jó helyen néztem. Nekem már csak a 64300 ft-os árat hozta ki. Tap Air

Segits légyszi

Előzmény: papa_maci (3193)
quilla Creative Commons License 2008.01.18 0 0 3223

Idojaras lutri. Eddig tavasszal tobbszor volt szep es szaraz ido mint nem, de pl pont a tavalyi ev az amikor igen keson jott a nyar es szar ido volt egesz tavasszal, esovel es hideggel.

Mi a szep ido? mara Portora mondtak 16-ot, Lisboara 18-at, ez sem rossz :)

Előzmény: rebcsicsek (3222)
rebcsicsek Creative Commons License 2008.01.18 0 0 3222

Szia Fornalha!

 

 

Köszi az időjárásos infót, de azért izgulok ennyire, mert ezt az egész 10 napos portugáliai utat én szervezem a barátaim nevében is, rám rakták az összes terhet ezzel kapcsolatban, amit persze én élvezek, mert szeretek szervezkedni, csak nem akarom, h. kimegyünk egy ilyen gyönyörű helyre, és sokszor esik. Persze az időjárásra nincs garancia, de ha májusba már szebb az idő, akkor akkor megyünk, vagy ezt úgy képzeljem, mint egy itthoni tavaszi időjárást, ami ilyen is lehet meg olyan is. És az a szép idő, kb hány fokot jelent?

Liszabonra kb hány nap kell, hogy szépen kényelmesen körbe lehessen rajta nézni?

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (3197)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.17 0 0 3221
Ja igen, a Zapping kartya az egy uj megoldas, amit euroval lehet feltolteni. Azaz, pl. nekem van egy amin 10 euro van, es addig utazhatok vele amig ez le nem jar, barhova, es levonja az osszegbol.
Van ezen kivul a Sete Colinas kartya, amit jegyekkel lehet feltolteni. Namost, nem lehet vegyesen feltolteni, hanem csak metrojegyekkel vagy csak busz/villamosjegyekkel.

Nem, troli AZ nincs Lisszabonban. :D

A Sete Colinas-t fel lehet tolteni napokra is, 1, 3 ill. max. 5 napra. Ezek kombinalt "berletek", metrora, buszra, villamosra jok korlatlanul, es annyit tudok hogy az 5 napos 13,50-be faj. Lehet hogy mar kicsit dragabb jan. 1-tol, nem tudom. Maga a sete colinas kartya 50 centbe kerul.

Vigyazat hogy Lisszabonbol megy a tengerpartra (Cascais fele) es Sintra fele vonat, ami szinten kozkedvelt turista utvonal. Azonban ez tenyleg VONAT es nem HEV ahogy sokan gondoljak, es arra kulon jegyet kell venni. Sintraig olyan 1,7 euro a jegy (csak oda), az automatakbol lehet venni amik megbizhatoak (elotte azonban erdemes megnezni a kis kepeket rajta, ha a "troco" kep at van huzva akkor nem ad visszajarot) vagy a kedves jegyelado ablakoknal ulo IQ-serultektol. :-) Ennel az opcional tessek 5x megnezni hogy mit adott, hova szol, mikorra es mennyiert. :D
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.17 0 0 3220
hehe ezt nem ertem, az ocean az mindig hideg amugy is, telen - nyaron. Az eleg nagy viz ahhoz hogy ne melegedjen fel annyira hogy lehessen erezni... A viz olyan 15-17 fokos folyamatosan barhol, barmilyen idoben.
Előzmény: quilla (3219)
quilla Creative Commons License 2008.01.17 0 0 3219
tuti hideg :)
Előzmény: Nearr (3218)
Nearr Creative Commons License 2008.01.17 0 0 3218
Sziasztok ,v.ki meg tudná mondani, milyen a víz ilyenkor Liszabon környékén?
Dollus Creative Commons License 2008.01.17 0 0 3217

Fornalha, kedves! Lőttem emilt.

Előzmény: Törölt nick (3215)
quilla Creative Commons License 2008.01.17 0 0 3216
errol az inforol eddig lemaradtam :) de nem latom tulkepp akadalyat a dolognak :)
Előzmény: Törölt nick (3215)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.17 0 0 3215
Hanykor jottok es mikor? Ha az segitseg, kimehetunk eletek (gyalog, kocsink az nincs sajna), irj e-mailt :-)

A repulojeggyel ingyen lehet utazni amugy az AeroBus-on, ami bevisz a belvarosba (es amugy igen draga de kenyelmes, meg videot is vetitenek benne, hehe). Persze csak 1x, a beszallokartyat bemutatva lehet amikor az ember megerkezik.

A "Saldanha" az nem kerulet hanem egy tér (es metromegallo). Inkabb akkor azt mondjuk hogy a Saldanha kozeleben van.

Err, februar 9-en lesz magyar talalkozo es vacsora magyar kajakkal a Roma-Areeironal. Quilla... mar meg se merem kerdezni... :))) Hoeleje!!! :-D
Előzmény: Dollus (3212)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.17 0 0 3214

Itt nézd meg ez tuti friss:www.askmelisboa.com.

 

Előzmény: Dollus (3213)
Dollus Creative Commons License 2008.01.17 0 0 3213

Lehet, hogy hülyeséget írtam a metróval, mert egy viszonylagosan sem friss útikönyv van nálam kölcsön, most néztem meg, 98-as kiadás. =:o

Beszerzek egy frissebbet.

Előzmény: Törölt nick (3207)
Dollus Creative Commons License 2008.01.17 0 0 3212

Szia Fornalha!

Köszi az infot az utcanevek "használhatatlanságáról" és a WC helyzetről is. Fontos mindkettő. A pozitív wc helyzetre én Londonban csodálkoztam rá először.

Szóval a szállodánk a Saldanha kerületben(?) van. Metro szempontjából ahogy nézem a Saldanha-Picoas-Arroios háromszög által körülvett területen.

A reptérről gondolom ide is taxival lesz célszerű becuccolni este.

Köszi!

Előzmény: Törölt nick (3207)
auray1 Creative Commons License 2008.01.17 -2 0 3211

Sziasztok,

elneztem, nem aprilisban, hanem marciusban utazom. Meg tavaly vettem a repulojegyet 63 euroert. Az indulas es erkezes idopontja nem veszes, busszal megoldhato. Az Easyjet oldalan talaltam szallast:

Hotel Suíço Atlantico 2 STARS RA DA GLÓRIA 3 1250-114 LISBOA Tel.00351213461713

En jobban szeretek a belvarosban lakni. Sokat gyalogolok, igy konnyen elerheto sok minden. A Zapping kartyat azert ki fogom valtani. Orulok, hogy a taxinak elfogadhato ara van, es jo hir a WCk gyakorisaga es tisztasaga is. Koszonom a sok infot.

quilla Creative Commons License 2008.01.17 0 0 3210

jeee, ez az utcaneves dolog mennyire nem tudatosult bennem! de mpst, hogy emlitetted valoban, meh a taxisok sem szoktak tudni a mi utcankat, pedig abszolut a telepules egyik foutvonala es a taxisok is helyiek, de megsem. Be kell oket tajolni itt korabban mukodott gyar es letezo kavezo megnevezesevel es akkor felragyog a szemuk :) Es pl a butorszallitok es egyeb hazhoz hivott iparosok sem szoktak tudni, csak ha a mar bezart gyarat emlegetjuk nekik :)

(de vajon a nemletezo hazszamokat pl hova sumakoltak el????)

Előzmény: Törölt nick (3207)
quilla Creative Commons License 2008.01.17 0 0 3209
Enyim emberem elso sokkja es azota felemlegetett, portugalokat borzolo anekdotaja Magyarorszagrol, hogy fizetosek a vecek, ha egyaltalan vannak :) Ezen anno ugy kiakadt, hogy evek ota felemlegeti :))
Előzmény: Törölt nick (3206)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.17 0 0 3208

Sziasztok!

Egyet értek az elöttem szólóval.

És még a mekibe sem kell fogyasztani és számlát mutogatnihogy elmehess wc-re.

Egyébbként Portugália, szerte még a legkissebb településen, is ahol van esély arra hogy külföldiek vetődnek oda nagyon tiszták a wc-k.

Hát nem Spanyolország. Ugye Kathy?:)))

A múzeummal azért óvatosan.Mi a Belémbe alig bírtunk bemenni akkora sor lett 20-30 perc alatt.Bár ez nyáron volt.

Előzmény: Törölt nick (3206)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.17 0 0 3207
ize :) Nem tudom kinek mennyire van fogalma Lisszabonrol, meret szempontjabol. Namost, Lisszabon maga a 2007-es Europa atlasz szerint egy 800.000 fos kicsi fovaros (Budapest 2millios) es annyira nagy tavolsagok nincsenek. Maximum 2-3 tomegkozlekedesi eszkoz valtasaval gyakorlatilag barmi megkozelitheto (most nem Lisboa Grande-rol beszelek, ott ugy sincs latnivalo), es 1 jeggyel 1 oran belul barmennyit lehet valtani. Tehat, mondjuk lehuzom a kartyat 16:00-kor a 767-es buszon, atvaltok a 745-osre es meg a 44-esre is, es ha ezek egy oran belul jonnek mind, tehat odaerek a celomhoz (es alt. boven oda lehet erni napkozben) 17:00-re, akkor 1 jeggyel utaztam. Felettebb gazdasagos.

Ja az utcanev nekem nem mond semmit (de ezzel a portugalok is igy vannak, sosem nezik az utcaneveket, felesleges is egy portugalnak utcanevet mondani mert nem fogja tudni nagy valoszinuseggel hogy hol van :-)) ), azt mondd meg milyen terhez vagy metrohoz van kozel.
Előzmény: Dollus (3204)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.17 0 0 3206
eee nem erdemes Lisszabon kartyat venni a tomegkozlekedes miatt... a muzeumok vasarnap delutan 2ig ingyen vannak (persze az oceanarium nem, oda ki kell csengetni a penzt) es boven belefer mondjuk egy vasarnapba egy Belem - Jeronimos - varlatogatas... Amit erdemes kivaltani az a diakoknak a nemzetkozi diakigazolvany es az EURO26 kartya, mar ha az ember nagy muzeumlatogato... :-P Mert amugy pl. a kolostorokban is fizetni kell (Batalha, Jeronimos, Evora) es nem sok a latnivalo...

Amit meg nem irtam le szerintem es marhara tetszik Portugaliaban, meg ugyis ha itt elek, az az hogyha WC-re kell mennem, kb. 5 percen belul talalok egy WC-t, ami tiszta es INGYENES... vegre egy orszag ahol nem hasznaljak ki az ember (veg)szuksegleteit 100%-ban es nem olyanok a budik hogy utana rohanhat az ember teljes ver-es vizeletkepet csinaltatni... :D
Előzmény: primatti (3205)
primatti Creative Commons License 2008.01.16 0 0 3205

Köszi Kathy, ISTENNŐ vagy!!!

 

A 6 Euro tényleg olcsó, de én azt hallottam, hogy hétvégén, és 22 óra után felár van, de ezekszerint ha a duplája is, az is csak 12 úniós pénz. Taxiscápák ferihegyről kőbányára legutóbb 3600 ért hoztek haza, NAPPAL, visszakértem a 400 rupót, majdnem meggyilkolt a szemével.  

Érdemes Lisszabon kártyát venni? ezt úgy láttam 3 napra 31 Euró korlátlan közlekedés plusz vagy 20 múzeum ingyen, de példáúl az ócenánirumba (ami érdekel) csak 10% kedvezményt ad a kártya, ez röhely. Szerintem jó lesz nekünk az a 13 eurós is. Ez jó az összes zónába? mert olvastam, hogy itt is zónák vannak mint például Londonba.

   

Dollus Creative Commons License 2008.01.16 0 0 3204

Bocsi, hogy én is infoért zargatlak, de hát helyzeti előnyben vagy, ahogy érzékelem.

Szóval a szállásunk Lisboaban a Rua Pascoal de Melon lesz, név szerint a Sao Pedro Residencial.

Városnézés szp-ból milyen helyen van ez? Közel, távol a látnivalók?

Köszi!

Előzmény: Törölt nick (3203)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.16 0 0 3203
Ez jol hangzik, lehet hogy majd kiprobaljuk osszel a parommal ezt a SkyEurope-osat. Ha addig nem talalnak ki ide is vmi okosabbat. Mi mar voltunk otthon ezzel a RyanAires megoldassal, de nagyon faraszto a dolog sajnos. 300 eurobol jottunk ki ketten, ez volt a(z egyetlen) jo oldala.

Nyugi, a taxi nem draga!!! En elegge messze lakom a reptertol es 12 euro szokott lenni a taxi. Neked a repter - Saldanha olyan 6 euro lesz, nem kell aggodnod. :-)
Utana meg majd megbeszeljuk es talalkozunk, adunk neked tanacsokat hogy hol egyel olcson, hol vasarolj olcson, ilyesmiket. Illetve ha a tomegkozlekedessel kapcsolatban lenne kerdesed, azt is tedd fel.
En tudok neked szolgalni egy Zapping kartyaval peldaul :-) amit lehet hasznalni heti feltoltesre is. 5 nap amugy 13,5 euro, ez busz, villamos, metrora jo.
Előzmény: primatti (3202)
primatti Creative Commons License 2008.01.16 0 0 3202

Naszóval!

 

Repülőjegytémában akinek segítség akkor leírom. Én is sokat kerestem repjegyet. Legolcsóbban a bécsből induló Skyeuropeal juthatsz el Lisszabonba, ez a legbarátibb árú. Késői az érkezés, de nincs átszállás, ami ugye főleg téli időszakban rizikós, hisz le is késheted a milánói, frankfurti, egyéb átszállást (én már megjártam 1X). Szóval az én Sky jegyem tokkal vonóval 35 000.-Ft volt, mindehhez a Bp-Bécs Eurolines buszjegy, amit interneten vettem úgyszint, 3900 magyar pénz, ha 60 nappal az indulás előtt megveszed. Az Eurolines ( Volánbusz ) bemegy a bécsi reptérre, és naponta 4X megy, úgyhogy szerintem ennél jobbat, olcsóbbat nem találtok.  Ha Portóba akarsz menni, akkor Bp-Frankfurt Hahn a Ryanair-rel, onnan pedig fillérekért eljutsz Portóba szintén a Ryanair-rel tokkal vonóval a két jegy kb. 120-160 Euro , ha időben foglalsz. Üdv mindenkinek   

primatti Creative Commons License 2008.01.16 0 0 3201

Helló!

 

Én február végén megyek, Bécsből a "szkájjal" ha gondolod, és adsz egy e-mail címet, megírom oda vagy ide a fórumra, hogy mi újság volt taxiügyben, ugyanis én is úgy láttam más megoldás nincs!!! Egyébként a szállásválasztáskor (már megvan ) szempont volt, hogy viszonylag közel legyen a reptérhez, ne költsem taxira a költőpénzem már az első éjszaka. Szállásod van már?     

Dollus Creative Commons License 2008.01.16 0 0 3200

Sziasztok!

 

A fórum régebbi hozzászólásainak olvasgatása közben egy kicsit én is elbizonytalanodtam az autóbérlést illetően, de nálam is a kötetlenség ami mellette szól. Szerintetek?

Cégként az Auto Jardimot néztem ki, egy hétre 92 EUR. Tud vki róla vmit? Erre nem hivatkozott korábban senki, csak más kölcsönzőkre.

 

D

auray1 Creative Commons License 2008.01.16 -2 0 3199

Sziasztok,

en is aprilisban megyek Liszabonba, Sky Becsbol. Nezegettem a tomegkozlekedesi oldalakat, s tenyleg csak taxi van ejjel. Merthogy akkor erkezik es indul majd a gepem. Remelem, ejjel nincs dugo, igy nem lesz a taxi szamla tul sok.

quilla Creative Commons License 2008.01.16 0 0 3198
hat valoban, tegnap mikor irtam meg omlott es szakadt es zuhogott. ejjel is. reggel csak ocsmany volt, most meg itt Portoban hetagra sut a nap. A radio szerint Porto maximum mara 14 Lisboa 16 fok.
Előzmény: rebcsicsek (3192)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.16 0 0 3197
Na, gratula mindenkinek :-)
Szoval az aprilisi idojarasra szeretnek reagalni: jo lesz az ido valoszinuleg, de esore lehet szamitani, sot nagyon is. Azt tudni kell hogy Portugaliaban az esos evszakok a tavasz es az osz (ez Mo-n is igy van, nem mondhatok vele ujat)... es ha itt esik akkor nem csak esik hanem szakad, omlik, elont hazakat, viszi a kukakat, csatornafedelet, autokat, mindent. Es mivel szel is van az ernyo nem sokat segit de azert valamennyire... ha jol magadra huzod. :-))))

Ha vkinek segitseg kellene lisszaboni itt tartozkodasa soran, nyugodtan irjon az emailemre, valaszolok szivesen!
papa_maci Creative Commons License 2008.01.16 0 0 3196

Dobtam maileket "minden hová"

Valamelyik csak megmarad.:)))

Előzmény: Törölt nick (3189)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.16 0 0 3195

Bocs azt elfelejtettem irni,hogy ez Lisszabonra érvényes.

 / Ferihegy-Lisszabon-Ferihegy/

A "max egyhónap" az a kinttartózkodás időtattama. :)))

Dollus Creative Commons License 2008.01.16 0 0 3194

Szia Rebcsicsek!

Mi a TAP AIR társasággal megyünk, ez az egyetlen közvetlen járat. Fapadost én sem találtam.

A repjegy 115.000.- Ft volt kettőnknek oda vissza illetékkel stb. együtt.  A foglalás kicsit idegölő volt, mert én a Budavártours oldalán lévő online repjegykeresőben tevékenykedtem, ahol szinte percenként változik egy adott járat ára is. Tudtunk volna menni 1 nap különbséggel 99 ezerért is, meg 104, meg 114, de volt 224 is!!!

Itt szemfülesnek kell lenni, és ha találsz vmi jó variációt, akkor azonnal lecsapni rá (lefoglalni), mert lecsúszhatsz róla. Egyébként az átlag a többi társaságnál, ahol 1 átszállás is van kb. 130 ezer körül és efölött mozgott.

De biztosan van más okosság is.

 

A HRS!! Az egy szuper dolog! www.hrs.com. Egy német alapítású cég, ami az egész világra kiterjedő szálloda foglalási rendszert működtet,a honlapon 38 !!! nyelven, köztük magyarul is.

Frankón lehet benne keresni, nagyon jó árakat ad (pl. Párizsban mi pont a felét fizettük, mint ha közvetlenül a szállodában foglaltunk volna.)

8 éjszaka szállást Portugáliában kettőnknek 355 EUR-ért foglaltam. Nem néztem meg a szállodák egyébkénti árait (tehát nem tudom, hogy mennyivel kedvezőbb), de a kb. 90 ezer Ft-ot két főre 8 éjszakára elfogadhatónak találtam.

 

Ennyi a tapasztalatom eddig.

üdv, D

Előzmény: rebcsicsek (3192)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.16 0 0 3193

Sziasztok.

Én úgy tudom hogy fapados nincs Portugáliába!!!!

A repjegy árát meg elsőkézből mondom.

A  Go.hu-n  51000.- egy főre oda -vissza illetékkel meg mindennel.Feltétel minimum 3 éjszaka vagy egy hétvége kint tartozkodás. Maximum egy hónap. Az akció érvényes 2008.05.31.

Ha erre már nem kapsz jegyet akkor a következő ár 61000.- de ez már nem akciós.

Ezt személyesen kérdeztük meg mikor Fornalhát kivittük e reptérre. / 08.01.14/

És ez júliusi indulással. 

 

Előzmény: rebcsicsek (3192)
rebcsicsek Creative Commons License 2008.01.16 0 0 3192

Szia Dollus! Mi is szeretnénk, de csak áprilisban,  két kérdésem lenne? Fapadossal mentek, vagy milyen társasággal, mennyi volt a jegy, meg mi az a HRS? Az egy hét , de még a 10 nap is kevés lehet, de azért biztos sok mindent lehet látni ennyi idő alatt is.

 

Amúgy aki kinn él, biztos meg tudja mondani, h. ez az áprilisi időpont jó? Milyen akkor ott az idő, most olvasom, h. szakad, gondolom akkor már nem. KB hány fok van?

 

 

Előzmény: Dollus (3191)
Dollus Creative Commons License 2008.01.15 0 0 3191

Hát, a 2007. évi fórumozást kezdtem el olvasgatni és én is kezdek attól félni, hogy ez a bő hét nagyon kevés lesz! De imádjuk a portugálokat (egyelőre Madeirából kiindulva), legfeljebb majd mi is visszatérünk.

üdv mindenkinek!

Dollus Creative Commons License 2008.01.15 0 0 3190

Sziasztok!

 

Mi március 19-27 között megyünk (ha az égiek is úgy akarják) az általatok már oly imádott Portugáliába.

A szállásokat HRS-en foglaltam, első és utolsó éjszaka Lisszabon, és közte 3 éj Setúbal, és 3 éj Peso da Reguaban. Autót szeretnénk bérelni és erről a 2 helyről csillagtúrázni, barangolni.

Várok minden jó tanácsot, és ötletet!

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.15 0 0 3189
Egyedul tok jo?? Na szep :D De o mindig panaszkodott a telefonban meg neten, vagy azt csak azert hogy fenntartsuk a latszatot?? :-))) Kozben meg itthon bulizott a macskakkal? :-))
Dobj nekem egy mailt mert megint elvesztek a mailjeim... meghozza a katalin1981[kukac]gmail.com -ra, ott nem veszik el. :-))

Tomi: Nem felejtettem el amit igertem, rajta leszek az ugyon! Sok szerencset a bacalhau-hoz (kohm, kohm) :-)))
Előzmény: papa_maci (3187)
quilla Creative Commons License 2008.01.15 0 0 3188
Akkor gondolom Lufival jossz, ha jol remlik ok erkeznek abban a tajban a repterre. Hat igy fejbol nem tudom a cimet hova tenni, de ha partkozelben van akkor rossz nem lehet, bar napos idoben meg sokkal szebb. Most randa es borult, asszem eppen nem esik. Esore tenyleg keszulj, ha itt esik ugy igazan az tud tropikus lenni, no meg vizszintes is... az ember jol szetazik benne :DD
Előzmény: livi22 (3186)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.15 0 0 3187

Figyu,

dobj egy mail-t a postacímetekkel és megy a leves! :))

Egyébbként én is elvagyok egyedül mikor a Piri itt hagy.

És tök jó!!!

Kell egy kis szabadság az ember fiának.

Előzmény: Törölt nick (3185)
livi22 Creative Commons License 2008.01.15 0 0 3186
Szia quilla,
ha minden jól megy, du.fél4re ér be a repülő..:) a Fernando Pessoa egyetemre fogok járni és az ő kolijukban fogok lakni, méghozzá a Rua Monte da Luz-on, ez gondolom neked mond valamit, nekem nem sokat..:) anyit tudok, hogy elvileg közel van a parthoz, ami jól hangzik, és kicsit enyhíti a tényt,hogy a suliig viszont állítólag jó sokat kell buszozni..:(
eső?hát jó..remélem azért korán jön a tavasz..:) de az itthoni minuszokhoz képest az is jó hír,hogy hideg nincs legalább..
Livi
Előzmény: quilla (3179)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.15 0 0 3185
Amugy az ember nem vett nekem semmit !!! karacsonyra, es meg verte a nyalat hogy elfelejtettem neki szallitmanyozni sargadinnyelevest meg mittudomen meg mit hianyolt... ennyit arrol hogy hianyoztam :P
Előzmény: papa_maci (3183)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.15 0 0 3184
Szombaton indul a sapinezo misszio.. de nyugi, itt a csokibacsik meg nyaron is sapekban jarnak :-D Afrikaban melegebb van!

quilla: velem sem tortent meg sosem ilyen! Es egyszer mar voltam nagyon megfazva repulouton, es akkor sem tortent ilyen. De ez az influenza ilyen most... :-(
Előzmény: papa_maci (3183)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.15 0 0 3183

Helló baby!:))

Örülünk neki hogy azért éppségben megérkeztél.

A csajom mondta neked, hogy az finom téjjja!

Ha megyünk majd viszünk!

A sapimat lécci intézd,amig hideg van.

 

Előzmény: Törölt nick (3180)
tomcsek Creative Commons License 2008.01.15 0 0 3182

Fornalha: hát azért én jobb utat kívántam neked,de azért lényeg,hogy megérkeztél! :-))

Jó volt találkozni és a halat is köszönöm,majd beáztatjuk! :-)

Jó munkát és jobbulást!!

Tom

quilla Creative Commons License 2008.01.15 0 0 3181
De fura.... mi ugyan nem most jottunk, de megerkezesunk masnapja emberem is kiadta magabol a bennlevot. Majd a gyerekem kovetkezett most szombaton... en meg pont ugy jartam a repulon mint te (eddig meg soha, es mindjart eguttereztem a bombolo csecsemokkel) mert ugy eldugult a fulem, hogy csak na, landolaskor meg piszkosul fajt is, mint soha, azt hittem en is, hogy repedni fog... aztan leszallas utan kvazi suket voltam a bal fulemre, majd napokig meg recsego hangok jottek belole... en is alaposan meg voltam fazva jovetelkor, ezek szerint az csinal ilyeneket.
Előzmény: Törölt nick (3180)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.15 0 0 3180
Na jo napot :) Megerkeztem... tegnap nem jelentkeztem mar este mert kidobtam a taccsot szo szerint. A varosban dugo volt (a repcsi meg beert meg elobb a tervezettnel), 22 eurot fizettunk a taxira (amugy 12-t szoktunk de 10 euronyit allt a dugoban)... es nem birtam ki, a bejarat elott kidobtam mindent...
Anyu ugyis azt akarta hogy Rui lassa a rakott kaposztat amit csinalt, hat latta... igaz mar nem olyan formaban ahogy a sutoben volt :D
Nem tudom a repulout 4 oraja alatt mit csinaltam, ugyanis nem voltam teljesen magamnal, es annyira bedugult a fulem (valoszinu az influenza is rahuzodott) hogy beszeltek hozzam es nem hallottam semmit csak nagy zugast... Megtapasztaltam milyen suketnek lenni, utana meg a dobhartyam szakadt majdnem ki olyan erzesem volt landolas kozben...
Szoval ennyi de megerkeztem, ma mar dolgozom :-))) A teaknak mindenki orult, bar egyik kollegam megkerdezte: "Csak ennyi??" :DDDD

Amugy az a tea amit vettunk a metroban, a MILFORD narancs-rumos az istencsaszar!!!! :-)))
Előzmény: papa_maci (3177)
quilla Creative Commons License 2008.01.15 0 0 3179
Ooo, es mikor erkezel holnap? :) En itt lakom kb 10 percre a reptertol :) Rossz idore keszulj, hideg az nincs, de hol szakad hol meg omlik az eso... es merre fogsz lakni?
Előzmény: livi22 (3178)
livi22 Creative Commons License 2008.01.15 0 0 3178
Sziasztok,
holnap indulok Portoba, ahol több, mint 4 hónapot fogok eltölteni Erasmus ösztöndíjjal.. bevallom,hogy kicsit izgulok mivel először megyek Portugáliába,méghozzá egyedül, és senkit nem ismerek..ha esetleg valaki Porto-ban lakik és tudna egy-két jó tanáccsal szolgálni, nagyon megköszönném..és hát jó érzés lenne tudni, hogy egy-két honfitárs van a közelben vészhelyzet esetére, amire persze remélem nem kerül sor..:)
email címemre is írhattok, de a fórumot is igyekszem nyomon követni,
Üdv mindenkinek
T.Olivia (Pécs)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.15 0 0 3177

Szia!

"Pontokba" szedni nem lehet, meg nincs is igazán mit.

Tervek, elképzelések, nektek kell hogy legyen.

Esetleg konkrét dologban tudunk segíteni,tanácsot adni.

De tudnunk kell hogy mit szeretnétek!

 

Előzmény: rebcsicsek (3176)
rebcsicsek Creative Commons License 2008.01.14 0 0 3176

Köszi a tanácsot, ezt fogom tenni, igazából arra gondoltam, h. VALAKI!! pontokba szedi nekem:)))))

 

Szép napot mindenkinek!

 

 

Előzmény: linha (3175)
linha Creative Commons License 2008.01.13 0 0 3175
A legjobb, amit javasolhatok az, hogy ülj neki és olvasd el a topicot, legalább a tavalyi évet, rengeteg jó ötletet találsz.
Előzmény: rebcsicsek (3174)
rebcsicsek Creative Commons License 2008.01.12 0 0 3174

Sziasztok!

 

Idén áprilisban Portugáliát szeretnénk felfedezni barátainkkal, teljesen saját szervezésben. Igazából  különleges ötleteket, tippeket, jótanácsokat várok.ű

kösz előre is

 

wekerlei Creative Commons License 2008.01.08 0 0 3173

Nem kaptam sehol Lisszabontól délre chaputát, pedig beigértem a családomnak. Biztos ilyen hal nincs is (rögtön goldoltam, mert olyan furcsa a formája, mintha nem is erröl a bolygóról származna).

 

Mindazoknak, akik kora reggel indulnak repülövel Lisszabonból valahova és elötte le akarják adni a bérelt autójukat azt javaslom, hogy kalkuláljanak be sok idöt és vegyenek be elötte néhány idegcsillapítót.

Múlt szombat reggel 6 és 7 óra között ott egy olyan cirkusz volt, amilyennel én eddig nem találkoztam. 1/27-kor még nem volt egy ember sem látható, aki átvette volna a kocsikat (egyiknél autókölcsönzö cégnél sem). Az utasok elöbb vártal, de egyre tellt a parkolóház, aztán lezárták a kocsijaikat és elmentek a check-inre. Olyan felforgás volt, hogy a sor végén lévö autók már be se tudtak menni a parkolóházba. Na mondom, szevasz Portugália, búcsúzóul megint ketettél magadért. Az tuti, hogy többen is lekésték a gépüket, mi hála Istennek nem.  

Előzmény: Törölt nick (3152)
wekerlei Creative Commons License 2008.01.08 0 0 3172
Attól függ, hogy hova kell menned. Szerintem magyar szemmel türhetöek a taxi árak.
Előzmény: bagyiati (3171)
bagyiati Creative Commons License 2008.01.07 0 0 3171

Na Helló Portugália Rajongók!

 

A repcsim éjfél körül lesz a lisszaboni portela reptéren. Megnéztem a lisszaboni BKV weblapját (carris.pt) de úgy tűnik a tömegközlekedés -mint olyan - este 9 után megszűnik......ez létezik???? Taxiárak normálisak? (persze mit nevezünk normálisnak ugye.....)  

 

Előzmény: papa_maci (3169)
blaze73 Creative Commons License 2008.01.07 0 0 3170
Mi is 5 napot voltunk Lisszabonban, es nem mondhatom, hogy MINDENT lattunk
Utana Coimbra, Porto volt ahol aludtunk is par ejszakat.
Es tobb helyen pedig megalltunk, kirandultunk.

Portugalia csodas, szivesen vissza is mennek.

Most viszont az Indonez utamat szervezem marciusra... :)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.07 0 0 3169

Figyelj.

Én a párommal nyáron egy hónapot voltam Portugáliában.

Kocsival, saját szervezésben.

Lisszabonban voltunk öt napot.Sok mindent láttunk, és rengeteg mindenre nem jutott idő.Az idén vissza megyünk Lisszabonba tíz napra.Talán megtudunk nézni mindent a városból.

Egyébbként Sintrára és a "fok"- ra sem elég egy nap./ hacsak nem lóversenynek gondolod a dolgot /. Amúgyi te irtad ,hogy vissza kell menned.Hát igen ez egy ilyen ország.Oda sokszor vissza kell menni.

papa_maci Creative Commons License 2008.01.07 0 0 3168

Helló.

A Cais do Sodre,az a Lisszaboni hajó kikötő.

De ott van a metró is meg a "hév" állomás is.

Vele szemben van a piac. Azt is érdemes megnézni.

 

Előzmény: bagyiati (3167)
bagyiati Creative Commons License 2008.01.04 0 0 3167

Helló

Köszönöm Papa Macinak és a többieknek is a segítséget és a sok infót: Most már csak egy kérdésem lenne a " Cais de Sodre" esetleg egy metromegálló???

 

Sintra-t mindenképpen meg akartuk nézni, és a fokot is, köszi a Cascais-i tippet esetleg más, ami 5 napos kirándulásba még belefér. Most megyek előszőr Liszabonba, de már sejtem hogy nem utoljára.....

Előzmény: papa_maci (3164)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.04 0 0 3166

Boldog Újévet!

Erre nem mondok semmit :(

Előzmény: Törölt nick (3161)
blaze73 Creative Commons License 2008.01.04 0 0 3165
mi is HEV-vel mentunk Sintraba es tokeletes volt. 1,80 v. 2 EURO a jegy ha jol emlekszem es kb 30 perc Lisszabonbol.

papa_maci Creative Commons License 2008.01.04 0 0 3164

Szia.

A Cais do Sodrerol indul Sintraba is a "HÉV"

Nyáron 2 euro volt a jegy  egy útra egy főnek.

Automatából lehet venni a jegyet,nyelv ismeret hiánya esetén.:)

Úgy érdemes menni,hogy ha megnézed Sintrát is. Van látni való bőven.

De ha lehet ne hétfői napra essen az út.mert minden zárva van. / paloták, látni valók /

És onnan busszal lehet ki jutni a Cabo da Roca hoz

A busz aszem 1,80 euro/fő egy útra.

És a "foknál" kiépitett megálloban tesz le.

Onnan Cascais ba megy a busz,és ott tudsz vissza szálni a "hév"re Lisboa felé.

Előzmény: bagyiati (3162)
AstroMAN Creative Commons License 2008.01.03 0 0 3163

Hello!

 

Lisszabonbol Sintraba: Nem tudom, honnan indul a HEV, de Entrecampus-ban megall. Sintrabol pedig busszal tudsz kimenni Cabo-hoz. Mas: Cais do Sodré-bol indul Cascais-ba HEV, azt is megeri megnezni, mert szep varoska. Cascaisbol busszal ki tudsz menni Cabora szinten.

 

Latom jo koran elkezdted az infogyujtest....:)

 

Remelem segithettem.

 

Udv: Astroman

Előzmény: bagyiati (3162)
bagyiati Creative Commons License 2008.01.03 0 0 3162

Sziasztok!

 

Tud valaki infót adni hogy lehet eljutni Liszabonból Sintraba, illetőleg a Cabo de Roca-hoz, mert annyit tudok hogy valmi HÉV szerű szerkezettel el lehet jutni Sintraba, de honnan, ????és Cabo de Roca-hoz onnan hogyan tovább, tényleg nem megy oda semmi , csak szervezett úttal lehet eljutni, most ilyen rémhírt hallottam.....Köszi ha valaki segít, február végén leszel Liszabonban 

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.02 0 0 3161
Boldog új évet Magyarországról :-)

Nem találom a helyemet, már várom a hazamenetelt (ami most Portugáliát jelenti)... Fura egy érzés...
Előzmény: pécsi hornet (3160)
pécsi hornet Creative Commons License 2008.01.01 0 0 3160

 

Ezzel a faroi képemmel kívánok boldog új évet!

 

a Duna TVs film pedig szuper volt...

pécsi hornet Creative Commons License 2008.01.01 0 0 3158

Boldog új évet!

 

pár perc múlva a Duna Tv-n: Az utolsó paradicsomok-Portugália, Fatimától Algarvéig

2007pt Creative Commons License 2007.12.31 0 0 3157

Sziasztok!

 

 

Boldog uj évet kivànok minden forum làtogatonak!

tomcsek Creative Commons License 2007.12.25 0 0 3156

Sziasztok!

Boldog Karácsonyt és   boldog új évet kívánok mindenkinek!!!  :-)))

Üdv.   T.

blaze73 Creative Commons License 2007.12.24 0 0 3155
Csatlakozok !

En is mindenkinek bekes, aldott karacsonyt kivanok !

udv Balazs
2007pt Creative Commons License 2007.12.23 0 0 3154

Sziasztok!

 

 

Áldott karácsonyt kívánok Mindenkinek, Portugáliában és Magyarországon is! :)

blaze73 Creative Commons License 2007.12.21 0 0 3153
kezd elfogyni a jo kis Portugal szemes kavem :( :(
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.19 0 0 3152
konyha tekinteteben semmi, de ugye ket tok kulonbozo allatka :-))

A chaputat szerintem telen is lehet kapni, mi nemreg ettunk :-)

En annyiban nem vagyok igenytelen a hallal kapcsolatban, hogy az otthon kaphato tonhalkonzerveket ki nem allhatom.. Minden ami taifoldi, roman, ukran, stb., elvetendo azoknak, akik mar kostoltak a portugal markakat, akar a Continente-t...
Előzmény: wekerlei (3151)
wekerlei Creative Commons License 2007.12.19 0 0 3151

Ki fogom feltétlen próbálni. Most télen is lehet kapni?

 

Hal ügyben én egyébként roppant igénytelen vagyok. Ha az év valamennyi napján grillen sütött szardíniát tennétek elém, az nekem tökéletesen megfelelne. Annyira szeretem, hogy soha nincs elegem belöle. 

 

Ti a tintahalat (chochos és lulas) hogy szoktátok csinálni? Azt sem értettem eddig meg, hogy a kettö között mi valójában a különbség.

Előzmény: Törölt nick (3150)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.19 0 0 3150
Rantva (panado) vagy csak lisztbe forgatva es olajban sutve.. :-) grillt nem probaltam.. :-)
Előzmény: wekerlei (3149)
wekerlei Creative Commons License 2007.12.19 0 0 3149
Jó tipp! És hogy csinálod meg? Grilhado?
Előzmény: Törölt nick (3148)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.18 0 0 3148
van itt egy haltipus, ugy hivjak chaputa. Egyszeruen fantasztikus, en nagyon imadom :-))) A halpiacon szoktunk venni... olyan izu a husa mint a csirkenek... csak megis hal! :D

chaputa
fried
Előzmény: blaze73 (3147)
blaze73 Creative Commons License 2007.12.18 0 0 3147
en is szeretem a halat, tenger mindenfele gyumolcset is , de a bacalhau valahogyan nem jott be...

Törölt nick Creative Commons License 2007.12.17 0 0 3146
igen de ahhoz nincs olyan krumpli otthon ami a recepthez kell... En most karacsonykor a csaladnak/baratoknak bacalhau à braz-t fogok csinalni, de emiatt vennem kellett 1,5 kg krumplit es elvinni azt is :D
Előzmény: papa_maci (3145)
papa_maci Creative Commons License 2007.12.17 0 0 3145

Én hal evő és horgász ember vagyok.

A Bacalhau a brás nagyon finom.:)))

Előzmény: blaze73 (3144)
blaze73 Creative Commons License 2007.12.17 0 0 3144
nekem a bacalhau nem igen jott be, nem izlett.

mas dolgok viszont igen :) :)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.14 0 0 3143
papamaci, lassan kozeleg a datum :-)) Ma megveszem a bacalhau-t nektek meg ha a tomcsek visszair akkor neki is szeretnem csak nem ir nekem mar regota :( Jo lenne tudni hogy akkor mi lesz, mert eleg draga aru :-DDD
Erdekes hogy nemzeti eledel, es marha draga (10eur kiloja!), mert ugye nem innen szarmazik hanem a norveg piacrol hozzak be mindet.
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.14 0 0 3142
epp most ettem, melegen. Bar nem belemi... :-) a helyi boltbol van. De finom ropogos, kremes ez is :-)
Előzmény: blaze73 (3137)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.14 0 0 3141
Lehet, hogy van esely a feher karacsonyra??? :-) Itt szep ido van, bar eleg hideg.. Hmm, mar fel eve nem jartam otthon. :-(
Es most, hogy kivettem szabit annyi munkam lett amit be kell fejezzek a szabi elott, hogy levegohoz is alig jutok.
Előzmény: blaze73 (3139)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.14 0 0 3140
Hát az nem jó, ma megyek haza nem szeretem ha késnek a gépek az idő miatt. Mondjuk vasárnap már jövök is vissza :)
Előzmény: blaze73 (3139)
blaze73 Creative Commons License 2007.12.14 0 0 3139
itt meg havazik,,,,
irany LISBOA :) :)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.13 0 0 3138
ma elég hűvös volt Lisszabonban, de tegnap kint kajáltunk a kombinált bikaviadal+shopping center argentín vendéglőjének teraszán délben :)
blaze73 Creative Commons License 2007.12.13 0 0 3137
de jo lenne most egy belemi kis sutike :)
nyamm nyamm :) :)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.12 0 0 3136
Ez tenyleg jellemzo :)



Előzmény: wekerlei (3135)
wekerlei Creative Commons License 2007.12.12 0 0 3135

Éljen Portugália!

 

- fc - Creative Commons License 2007.12.11 0 0 3134
Sziasztok! Minden évben egy hónapot Portugáliában pihenek. Fantasztikus ország. Szerintem minden része gyönyörű. Nyáron Azori szigeteket fedezzük fel a párommal. Szeptemberben Vilarinho da Furnas-ban voltunk 5 napot. Ez egy óriási víztározó közelében van. Aki nem volt ott nagyon ajánlom. Kb 50 ember lakta kis falu és szívesen látják a vendégeket. Ami meglepő volt magyarul is köszöntötték a vendéket.
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.10 0 0 3133
Vannak biztos :) De most mi utazunk :D hazafele...
Előzmény: blaze73 (3132)
blaze73 Creative Commons License 2007.12.10 0 0 3132
Senki nem utazik feletek most gondolom, azert ily nagy a csend :)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.10 0 0 3131
Milyen nagy a csend itt :-(

A 8-i buli nagyon jo volt :D
wekerlei Creative Commons License 2007.12.04 0 0 3130

Aki bátor, bemegy kergetni a bikát.

Törölt nick Creative Commons License 2007.12.04 0 0 3129
jössz a leányzóval? :)
Előzmény: quilla (3117)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.27 0 0 3128
Megvannak, a lakas is egyben :D Tegnap este neha-neha balhek voltak, de a Rui szegeny nem birja idegekkel es szetvalasztja oket elobb-utobb. Pedig muszaj engedni a dolgot, minel elobb lerendezik annal jobb. :D
Előzmény: quilla (3127)
quilla Creative Commons License 2007.11.27 0 0 3127
lakas egyben van meg? es a macskak? :)
Előzmény: Törölt nick (3125)
oAk2 Creative Commons License 2007.11.27 0 0 3126
Koszi, utanaolvasok ezeknek.
Előzmény: pbence2345 (3116)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 3125
Hat igen, a mienk mar 2 eves es meg nem herelt mert nem volt ra szukseg.. Azt mondja a doki hogy valoszinuleg a balesete miatt kicsit kulonlegesre sikeredett :-). Akit meg befogadtunk o herelt cica. Ket fekete ordog :-)
Előzmény: quilla (3124)
quilla Creative Commons License 2007.11.26 0 0 3124
egyforma nemuek? vagy egyforman nemtelenek? ezek itt nekem mind csajok, ugyhogy rafogom, hogy ezert feltekenyek :D de mind a ketto mutott mar.
Előzmény: Törölt nick (3123)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 3123
itt mindketto balhezik, de inkabb a Fritz megy (aki mar nalunk van egy eve) a masik utan persze, es sipakol, a masik meg fujtat meg fuj meg nyaladzik meg minden... Neha mar rohogunk kinunkban :DDDD
Előzmény: quilla (3122)
quilla Creative Commons License 2007.11.26 0 0 3122
jahhh, hat ezt jatszottuk mi is kb kethetig. foleg a terulet birtokosa fujtatott es tamadt, az uj joveveny (nalunk ugye kisebb is volt) az inkabb passzivan szemlelte a masik eloadasat :DD remeljuk hamar osszejonnek, es lehet majd osszebujni es egymast takaritani :) Bar nalunk a nagy hajlando lenne erre, a kicsi valamiert nem szereti, vagy rogton jatszani kezd :DD
Előzmény: Törölt nick (3121)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 3121
Remeljuk.. tok faradt vagyok, raadasul reggel elobb jottem el otthonrol mert az uj cica szegeny bekakalt a szobaba es rohadt budos volt :-( elmenekultem.. pedig feltakaritottuk meg minden, de nem szellozott meg ki akkor rendesen.

Most elzartuk oket, ejszaka is ugy volt, hogy ne legyen gond. Aztan ha hazamegyunk megint osszeeresztjuk oket... *sigh*
Előzmény: quilla (3120)
quilla Creative Commons License 2007.11.26 0 0 3120

Hat egen... nem akartalak bagyon kiabranditani, ugy remenykedtel :) Az egy het minimum, nalunk ketto volt kb... az elso heten az uj jovevenyt ejszakara pl elzartuk kulon szobaba, kapott oda ideiglenes vecet, siman atszokott aztan a kozosre. Nalunk is volt fujas es minden bunyo, de fujasmost is van neha, ha a kicsi zavarja a nagy koreit, szoval bizonyos szintig az nem gond, nem lehetnek allandoan szerelemben :)

Remeljuk jol osszeszoknak aztan.

Előzmény: Törölt nick (3119)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.25 0 0 3119
Na megerkezett Osiris az uj macska... Hat, most akkora botrany van, meg fujas meg rohangalas... (most eppen mesterseges tuzszunet van, Rui altal elrendelve es elrendezve a ket ellenfelet kulonbozo sarkokban :D)
Az elozo gazdi azt mondta kb. 1 het mire osszeszoknak. Remelem addig is minden egyben marad amig mi dolgozunk.. Vagy talan fogadjuk macskasittert? :)
Előzmény: quilla (3118)
quilla Creative Commons License 2007.11.25 0 0 3118

Aaam annyira nem koverek am :) Geza a nagyobb es max 4 kilot ha eleri, az nem olyan sok meg... Lujza az tenyleg egy gomboscnak latszik, ugy nez ki neha mint egy felmoso mop, de o becsapos, mert a fele az szormebunda, o meg kb 3 kilo lehet :) Nekik vann kinn mindig kaja es nemigen jutnak a vegere. Lujza a nagy haspok, de nem a szaraztap a kedvence, hanem minden mas, amit tolunk kunyizhat, nem is kap sokat. De eszi a kenyeret, a sonkat, es nagy tejkedvelo, minden reggel sorakozik a hutonel a napi tejadagert :)

 

Tenyleg itt van iden az eu legnagyobb karacsonyfaja de meg en sem lattam. Mondtam is embremnek, hogy meg kene nezzuk (plane ha mar a cege finanszirozza) mert kepesek vagyunk am nem megnezni, ahogy magunkat ismerem. Szoval ha lesz kep hozom :)))

Előzmény: Törölt nick (3115)
quilla Creative Commons License 2007.11.25 0 0 3117
Tenyleg, vizszunet is szokott lenni, es itt is varatlanul es bejelentes nelkul, es jellemzoen hetvegen. Csak valahogy az aram tobbszor, igy a viz eszembe sem jutott :)
Előzmény: linha (3114)
pbence2345 Creative Commons License 2007.11.24 0 0 3116
Aveirot nagyon alaposan meg kell ismerni, nem kell onnan sietni semerre...:-)

E mellett Coimbra, Porto, Gaia, Braga, Serra, Viana do Castelo, Obidos, Busaco, szoval akad ott boven latnivalo....
Előzmény: oAk2 (3095)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.24 0 0 3115
Nagy kover cicmakok :) A mienk nem lehet kover a laba miatt, ezert "dietan" van allandoan. Azaz figyelni kell hogy ne legyen tul sok kaja neki. De eddig nincs gond, igazi Fininho... :-)
Holnap jon az uj macska...

Hmm, ha mar Portugalia, hallom iden nalatok epitik fel a rekord-fenyofat. :D Majd csinalj kepeket, nekem meg sosem sikerult egy normalis kepet osszehoznom rola. Bar, oszinten szolva nem is tartottam olyan nagy durranasnak. :)
Előzmény: quilla (3110)
linha Creative Commons License 2007.11.23 0 0 3114

Erre mifelénk meg a "vízszünet" a divat. Aug.-ban egyszer 22 órán át nem volt víz ( szombaton 3-tól vasárnap 1-ig...), leginkább a wc miatt volt kellemetlen. Bár van itthon 8 db 5literes flakon megtöltve mindig készenlétben, a gyerekeket 5 literrel letusoltuk, mind a kettöt... Ráadásul legtöbbször hétvégén zárják el a vizet, természetesen elöre sosem szólnak.

Előzmény: quilla (3111)
wekerlei Creative Commons License 2007.11.21 0 0 3113
Essen csak az esö Nálatok, jót tesz az a mezögazdaságnak! Az ottani szomszédom (krumplitermesztö paraszt) hadd örüljön neki! Úgyis folyton kesereg, hogy milyen száraz a föld Portugáliában. Csak az a fontos, hogy karácsonyra kiesse magát. 
Előzmény: Törölt nick (3112)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.21 0 0 3112
Nyem, itt most sut amugy is a nap.. Talan telen az esoben valoban megesik az aramszunet, ha beazik egy-egy utcai telep.. :)
Előzmény: quilla (3111)
quilla Creative Commons License 2007.11.21 0 0 3111
feletek is divat az aramszunet? tegnap delutan jatszottuk egy oran at a hol volt hol nem volt cimu tobbfelvonasosat :) Meg ki is van keszitve a gyertya meg a gyufa, es hat elemlampa pedig mindig uzemkeszen egy biztos helyen megtalalhato nalunk :) Bar mar reg volt ra szukseg, de tegnap jol jott :)
Előzmény: Törölt nick (3109)
quilla Creative Commons License 2007.11.21 0 0 3110

Szegeny cicus. Marmint a laba miatt, gondolom amugy arany elete van, mint a mieinknek is :)

A mieink elvileg epek, bar Lujza szellemi kepessegei teren vannak ketsegeim :DDD Csekely ertelmu, mint az a bizonyos medvebocs :DD Meg jo esellyel nem is lat teljesen tokeletesen, doki is gyanitja, de ettol nem szenved hatranyt semmiben bar lehet, hogy ettol olyan kis ugyetlenke neha :DD

 

Itt ugy szakad az eso mintha lavorbol ontenek. Mondjuk semmi fura nincs itt ebben a tropusi vizozonben, de ettol meg kihagynam :)

Előzmény: Törölt nick (3109)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.21 0 0 3109
A mi macskank 3 labu (a 4. laba is megvan de nem tudja hasznalni 100%-ban, mert baleset erte kiskoraban es csak igy tudtak megmuteni) es nem akarjuk veszelynek kitenni. A masik cica egyutt elt sok cicaval, a mienk is mielott idekerult hozzank (nem tudom hogy egy ev alatt mennyit felejtett el ebbol, vagy mennyiben tekintni magaenak a terepet), remeljuk nem lesz nagy botrany. A vasarnapot megprobaljuk veluk tolteni, meglatjuk :)

Dentinhos
Előzmény: quilla (3108)
quilla Creative Commons License 2007.11.21 0 0 3108

Nekunk is csak fuggoagy van az erkelyen, a hintaagy alatt nem a femvazasat ertettem, az itt sem ferne el :)

Jo lesz a ket macs, bar valtozas lesz tutira :) Mi is azert fogadtuk be egy evre Geza utan a kis luket, hogy ha nem vagyunk akkor is tarsasagban legyenek... hat az elso ket het kicsit macerasabb volt mig osszeszoktak, es neha vannak most is bunyok de inkabb jatekszeruen es nema csondben :) Balhe gondolom azon lesz nalatok is eleinte, hogy le kell osztaniuk, hogy ki a fonok :) Volt itt is egy ket kisebb serules rajtuk, mig kialakult a rend, de semmi komoly.

Előzmény: Törölt nick (3107)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.20 0 0 3107
Na hintaagyazni nem lehetne, ahhoz nem eleg nagy.. mi az egyik, haloszobai erkelyen szekrenyeket tartunk cipokkel, meg porszivot, stb., a masik erkelyen pedig (ami neha beazik) a macska cuccai vannak illetve Rui festo kellekei a makettezeshez.. :) A mi macskank is imad napozni.
Ja igen drukkolj, szombaton orokbefogadunk megegy macskat, egy 5 eves fekete kandurt... Elvalt holgytol van, 11 macskajaval egyutt mennie kellett a ferjetol mert az ura nem kivant az allatokkal maradni. Szoval most adja ezeket a cicakat, es eleg nehez helyzetben van mert altalaban mindenki gatinho-t akar, nagymacskaval mar senki nem akar foglalkozni. Nekunk meg kulon jo, kell egy macska a mienk melle ami mar komolyabb es nem fognak (remelhetoleg) nagy balhet csinalni a lakasban.
Előzmény: quilla (3106)
quilla Creative Commons License 2007.11.20 0 0 3106
Es a ti erkelyeitek is olyan marha praktikusa mint a mieink? Egy teljesen hasznalhatatlan (nem az allapota, hanem apozicionalasa miatt) egy olyan tobbe-kevesbbe oke, es egyet hasznalok teregetni (takarom a ruhat mar lepedovel mert azon meg kiszivja a nap :DDD) meg hintaagyazni... ja, es ott napoznak es leselkednek a macsok is, de inkabb napoznak csak, mert gyavak :DDD
Előzmény: Törölt nick (3105)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.20 0 0 3105
Erkelybol nekunk sincs hiany (es a beazasbol sem :(( emiatt ), de en tenyleg teraszra gondoltam. Budapesten foldszinti hazban laktunk, nem tarsashazban hanem egy kozos udvar + hazak - es ott kifejezetten teraszunk volt, uvegbol az egesz es a hazon kivul. Szerettem nagyon ott uldogelni a kutya(i)mmal...
Előzmény: quilla (3103)
papa_maci Creative Commons License 2007.11.20 0 0 3104

...." Én szeretem az esős évszakot,.......egy jó könyvvel lehetne nézni (szárazon)ahogy zuhizik... .)

Ismerem ezt az érzést.

Én meg a hideg, havas telet szeretem. Térdig érő hóval, -6,-8 fokkal,

befűtött szobába, kandalló pattogó tüzénél, forró boros tea kortyolgatása közben. :))))))

Előzmény: Törölt nick (3102)
quilla Creative Commons License 2007.11.20 0 0 3103

Nem vagyok en eltunve csak a hidegtol belassulok :) En tevedesbol szulettem MO-ra ez tuti, mert igencsak delszaki homerseklet a nekem valo :)

Hat nekunk 3 erkelyunk is van :DD Tanal az elso ketton meg lehet oldani, hogy ne azzon az ember, tetejuk van bar nem zartak de talan olyan a fekvesuk, hogy oda nem ver be az eso. De azert tegnap itt eleg szeles is volt az esohoz, szoval inkabb telikertet espitsunk, abbol is kilatni de melegebb :D

Előzmény: Törölt nick (3102)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.20 0 0 3102
Akkor most visszatertel kozenk? Mar regen irtal, mostanaban nem vagy tul aktiv.

En szeretem az esos evszakot, HA lenne egy teraszos hazunk ahol egy pohar teaval es egy pokroccal meg egy jo konyvvel lehetne nezni (szarazon) ahogy zuhizik... :-)
Igy viszont hogy reggel csuszik az utcako (amit mindig is utaltam.. de nyaron jo hogy nincs beton ami beszivja a meleget), a portugalok az esernyokkel meg szornyubbek mint altalaban :D, hatszor akarnak felnyarsalni mig beerek a melohelyre - a busz kiszamithatatlanna valik meg a vonat is.
Előzmény: quilla (3101)
quilla Creative Commons License 2007.11.20 0 0 3101

hat a reggeli 7-8 fok (hidegben 1-2-3 indulasnak) es nem megyunk napkozben 17-18 fole :) De reggeli megnyilvanulasom ota itt kitisztult az eg, gyonyoruen sut a nap es kb 13 fok lehet, szoval nem panaszkodom az esore (kell az a szolonek meg a mezogazdasagnak, de en nem szeretem az esos evszakot)

A szelsoseg amugy a lakasban uralkodo 11-15 fok asszem.... :DDD

Előzmény: papa_maci (3099)
papa_maci Creative Commons License 2007.11.20 0 0 3100

Na ja!

Tegnap háromnegyed egyre birtam magam, valahogy munkárafoghatóvá varázsolnom.

És ez mindig csak rosszabb lesz.

 

Előzmény: Törölt nick (3096)
papa_maci Creative Commons License 2007.11.20 0 0 3099

Sziasztok.

Nálatok ez mit jelent hogy tél?

Gondolom sok eső,és milyen hőmérséklet?

Nem a szélsőség érdekel,hanem a nagy átlag. :))

Előzmény: quilla (3098)
quilla Creative Commons License 2007.11.20 0 0 3098
Hat megjott a tel, vege a kitolodott nyarnak... :(
Előzmény: linha (3097)
linha Creative Commons License 2007.11.20 0 0 3097

És micsoda locs-poccsal kezdödik ez a hét... !

 

Előzmény: Törölt nick (3096)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.19 0 0 3096
Jo reggelt :-) Ujabb het all elottunk, igaz? :( Munkara fel...
oAk2 Creative Commons License 2007.11.16 0 0 3095
Sziasztok!
Jelenleg Aveiroban vagyok. Tudnatok ajanlani nehany nem tul tavoli erdekes helyet, ahova erdemes ellatogatni?
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.16 0 0 3094
Hehe hozzad akkor, nekem nem surgos, majd adok helyette mast ha gondolod :-) Dec. elejen fogok csinalni egy listat, amikor vegre veszunk meg ket konyvespolcot es minden normalizalodik... :D
Előzmény: quilla (3093)
quilla Creative Commons License 2007.11.16 0 0 3093
Hat vegere ertem LLL konyvenek, kellemes volt :) kuldjem vagy vigyem? :))
Előzmény: Törölt nick (3090)
linha Creative Commons License 2007.11.15 0 0 3092

Persze, hogy a dízel is olcsóbb, de pontosan nem tudom, mennyi.

Mi a Hotel Castelo de Vide-ben szálltunk meg, 50€/szoba reggelivel, ami böséges és jó volt (büfé), a szoba rendben volt, minden oké. A Dom Pedro V. nevü éttermet viszont nem ajánlom, se a kaja nem volt jó se a kiszolgálás, nem éri meg. Amúgy mindenki rém kedves, eszméletlen szép a környék, fel kell menni a Senhora da Penha ( ha jól emlékszem) kápolnához, és Marvão-t sem szabad kihagyni.

Előzmény: wekerlei (3089)
linha Creative Commons License 2007.11.15 0 0 3091
Még nem , de meg fogom tenni, köszi.
Előzmény: Törölt nick (3090)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.15 0 0 3090
Még nem, majd egyszer. :-)
Figyi, dec. 8-an lesz a Mikulas unnepseg, gyerekeknek, felnotteknek egyarant. Nem tudom hogy feljelentkeztel-e mar a levelezolistara a PMCs honlapjan :-) akkor megy ertesites e-mailre mindenfele hirrol.
Előzmény: linha (3088)
wekerlei Creative Commons License 2007.11.15 0 0 3089

Készülök oda már évek óta, de eddig még kimaradt. Talán majd legközelebb, ha újra ott leszünk a közelben. Kösz a tippet, de mi dízelesek vagyunk (igaz spanyolban talán az is olcsóbb).

Hol szálltatok meg? Tudsz ajánlani valamit?

Előzmény: linha (3088)
linha Creative Commons License 2007.11.15 0 0 3088

Mi is sokat járjuk az országot, annyi érdekes hely van, mindig akad új úticél. Jártatok már Castelo de Vide - Marvão környékén? Mi múlt hétvégén jártunk arra, nagyon szép környék, mindenkinek ajánlom. És ha már ott van az ember feltétlen át kell menni Spanyolo.-ba tankolni, a 95-ös literje 1,04€ szemben az itteni kb. 1,40€-val...

Előzmény: Törölt nick (3079)
blaze73 Creative Commons License 2007.11.14 0 0 3087
Eljutottunk, igen. Kocsival, persze.
Delutanra ertunk oda, csak a tengerparton tudtunk kicsit setalni - meg bent a varosi reszen, a vilagitohoz mar nem tudtunk feljutni, sotetedett.

Hazafele jottunk.
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.13 0 0 3086
Eljutottatok S. Martinho do Porto-ba is? Kocsival? :-)
Felmentetek a vilagitotoronyhoz? Remelem... :-) Onnan tok jo kepeket lehet kesziteni. Ha visszanezel kicsit a hozzaszolasok koze, volt egy kep amit a vilagitotoronybol csinaltam. Legalabbis mellole. :-)
Előzmény: blaze73 (3085)
blaze73 Creative Commons License 2007.11.12 0 0 3085
es akkor tolem is par uj(abb) foto ... :)
Lisboa piac
Lisboa
Obidos
St.Martinho
papa_maci Creative Commons License 2007.11.12 0 0 3084

Fornalha!

Mail megjött.

A történteket nagyon sajnálom. Őszintén.

Üveges cucc nem kell! :))) A kenőcs amit irtál még kérdéses, az a páromnak kell talán. Ő nyáron szenved avval amit irtál.

A többi oké. :))) 

papa_maci Creative Commons License 2007.11.12 0 0 3083

Becsszóra felteszem egyből ahogy lesz a gépemen net.

Elszállt a lelkem a fene enné meg.

Most is másik gépről netelek.

De avval együtt ne várjatok csúcs minőségü MTI fotót.

Elég gagyi lett,de kivehető a fazon rajta. 

Előzmény: Törölt nick (3069)
ocsi Creative Commons License 2007.11.12 0 0 3082
Tehát néhány kép - Portugal dos Pequenitos
1
2
3
4
5
6
ocsi Creative Commons License 2007.11.12 0 0 3081
Ja igen, és azért említem most, mert már nem annyira aktuális, a hétvégén voltunk már ott. Pedig szívesen elvittünk volna titeket is, max. 2 főt. Hát sajna lemaradtatok :-)). Előkészítek néhány képet is, felrakom még ma ha bírja addig az aksi.
Előzmény: ocsi (3080)
ocsi Creative Commons License 2007.11.12 0 0 3080
Hát igen elvileg dolgoznak rajta lassacskán, de hozzánk még mindig nem jut el a kamerés bünti :-))
Ha jobban elolvasod 2991 és 2999-es számú hozzászólásaimat, volt benne kérdés a számodra, amit nem válaszoltál meg.
Előzmény: quilla (3071)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.12 0 0 3079
Mi is ott szoktunk kajalni neha. :-) Marmint abban a tersegben, nem kifejezetten ebben az etteremben. Nem tudtam hogy bezartak, tavaly nov. 1-en meg nyitva volt.. Kertunk is ott valamit a helyi macskaknak. Setalgattunk, keszitettunk fotokat, stb.
Mivel en itt elek, sok helyre eljutok a parommal es a csaladjaval. Ok nagy hazaszereto portugalok es amikor csak tehetjuk felkerekedunk es felterkepezunk egy-egy tajat.
Előzmény: wekerlei (3078)
wekerlei Creative Commons License 2007.11.12 0 0 3078

Carvalhalban októberben be lett zárva az Aki ha peixe nevü elökelö étterem. Nem is volt az annyira a világ végén (illetve az ugye attól függ, hogy honnan nézi azt az ember).

A Costa Azul egyébként is egy olyan hely, ahova nem is akarják, hogy tömegestül jöjjenek a túristák. A "felsö tízezer" ott a maga körében akar mozogni, étkezni, strandolni és szórakozni. Helikopterrel, Ferrarival vagy jachttal szoktak abba az étterembe a módosabb portugálok járni. Eltekintve az általam meghívott barátaimtól ott magyar szót eddig nem hallottam. Annál inkább csodálkozom rajta, hogy Te felfedezted ezt az oázist (illetve mégsem fedezted fel, mert "a világ végének" nevezted).  

 

Előzmény: Törölt nick (3074)
E_T Creative Commons License 2007.11.12 0 0 3077

Fornalha,

Kösz a tippet, megnéztem a posta honlapját, sajnos ők nem árusítanak jegyet e meccsre. (Bizonyos, hogy ez a meccs is belépős. S hogy mennyire ők a jövő? Talán hallottál már a portugál aranycsapatról, mely még a 90-es évek elején volt ott az ifjúsági eb és vb elején.)

Talán nem derült ki, de én Magyarorszgáról írok, majd csak 20-án reggel érkezem Porto-ba.

E_T

Előzmény: Törölt nick (3076)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.12 0 0 3076
a portugal posta a fo tamogatojuk, CTT Correios, toluk kell megkerdezni. De azt is jeggyel lehet megnezni? Nem tudom.. Eleg gazos kis csapatka :-) es elvileg ok a jovo...
Előzmény: E_T (3075)
E_T Creative Commons License 2007.11.11 0 0 3075

Sziasztok Portugáliában élők,

Segítségeteket szeretném kérni: november 20-án (kedden) este Águeda-ban játszik a portugál U21-es csapat az angolokkal. Ezt szeretnénk megtekinteni, ám jegyet sehol sem tudunk szerezni. Hiába írtunk a Portugál Labdarúgó Szövetségnek, válaszra sem méltattak bennünket (ketten megyünk). Ha valaki tudna segíteni, nagyon megköszönnénk.

Válasz jöhet privátban is a foldlako@tvnetwork.hu - ra.

Köszönettel, E_T alias földlakó

Törölt nick Creative Commons License 2007.11.10 0 0 3074
Batalharol 2 kep volt, kivulrol es belulrol - ha valaki utanaszamolt volna es nem jon ki... :D
Na meg par kep? Johet? Csak a hetvege kedveert... :D

Carvalhal, "Etterem a vilag vegen", Douglas Adams utan szabadon.. Ez csak az en kepem neve, nem az ettereme.. csakhat olyan elhagyatott volt a part - ez tavaly keszult november 1-en. Gondolom nyaron nagyobb a forgalom... :D
restaurant Carvalhal

Guimarães-rol 3 kepecske kovetkezik.

guimaraes 1guimaraes 3

Sintra, szerelmesek fája
Sintra tree

Lisszabonról a többi kép, igazan antik darabok, 2005-bol van az Oceanariumbol es egy klasszikus elso kepem a Belém toronyrol, az utolsó pedig az Oceanariumbol egy igazi "caravela Portuguesa", portugal kozepkori hajo.
lxbelemcaravela
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.10 0 0 3073
No nezzunk egy par fotot ide :D

Eloszor is 2 Obidosrol.

obidos casteloobidos

Aztan Batalha.
Batalhabatalha inside

Cabo Cavoeiro (Peniche)
cabo cavoeiro

Jardim do Cerco, Mafra
mafra

Évora, Temple of Diana (római romok)
evora diana

Caldas da Rainha, utcakép
caldas da rainha

és az utolsó: kilátás a hálószoba ablakunkból, Amadora :D
kilatas
makacska Creative Commons License 2007.11.09 0 0 3072
Bár megadtam neki az itt olvasott koordinátákat, de ha pontosan meglesz, az még jobb, nagyon köszi előre is.
Neki fél év volt, de lehet, hogy van hosszabb idejű is.
Nem megy már vissza, legalább is most nem. De tudom, hogy készül, szeretne visszamenni. Én csak 5 napot töltöttem kinn, de teljesen megértem őt:)
Köszönöm, átadom a címedet is.

Előzmény: Törölt nick (3032)
quilla Creative Commons License 2007.11.09 0 0 3071
Hat azert fekeznek a kamera alatt, mert eleg draga jatek nem fekezni :)) a piroson atmenni elvileg lehet ingyen, a kameras radar viszont csunyan megvagja az embert utolag.
Előzmény: ocsi (3070)
ocsi Creative Commons License 2007.11.09 0 0 3070
Kamera tenyleg nem tarozik, meg az ugyan kit is erdekel :-))), nem is ertem miert fekez mindenki 90 ala a kamerak alatt a gyurun Portoban :-)), nem baj, ha van ures sav, elmegy a 100-110 is.
Nade pirosra valt, es az mar gaz. Mert ugye piroson at nem megyunk. hat ez van.
Előzmény: quilla (3048)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.09 0 0 3069
Várjuk hogy felrakd azt a fotót.... :D
Előzmény: papa_maci (3066)
ocsi Creative Commons License 2007.11.09 0 0 3068
Hat igen, tartottam tole hogy valami gond lesz, a szovegek a kepek sorrendjeben...
Előzmény: ocsi (3067)
ocsi Creative Commons License 2007.11.09 0 0 3067
Tehát a képekből válogatás (remelem sikerul):

Alcobaca
Alcobaca

Alcobaca
Alcobaca

Obidos
obidosi pousada :-)

Jeronimos
Jeronimos, Belem

Kulturkozpont
Kulturkozpont, Belem (reszlet :-))

Cafe
Egy jo kis kavezo a belemi parton (ami az epuletet illeti, egyebkent nem tudom)

Ascensor
Az egyik ascensor, Lisboa

Elevador
Elevador, Lisboa

Montserrat
Montserrat, Sintra
Előzmény: ocsi (3044)
papa_maci Creative Commons License 2007.11.09 0 0 3066

Ez is a Colombonál volt.

Akkor mentünk a Fehér Mikit megnézni.

Hát erősen lilult a feje a metrón utazóknak a visszafolytott röhögéstől.

Én csináltam róla stikában egy fotót,elég kalandos módon, a többiek még azon is röhögtek.

Elég gáz volt a gyerek!

Előzmény: Törölt nick (3065)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.09 0 0 3065
Sosem volt hozza "szerencsem" (szerencsere...) :D
Lehet hogy maradi a felfogasom de nagyon nem birom ezeket a feltunesi viszketegsegben (es egyeb mentalis problemakkal) szenvedo arcokat...
A Colomboban van egy tata aki mindent magara aggat es fotoztatja magat mindenkivel. Nem art senkinek... De pl. a buszokon elofordul (es sajna eleg sokszor talalkoztam mar vele) egy undorito budi csavo aki vicceket mesel, es mindenkivel kezet akar fogni es addig nem tagit mig az ember kezet nem fog vele, es hangosan nem mondja hogy jo reggelt.. es addig szorongatja a kezet az embernek amig elmondja a viccet. Aztan persze penzt akar, es akkor a sofor alt. megelegeli es letessekeli a buszrol (de csak szoban, szoval ha nem akar nem megy es alt. nem akar..).
Kesz bakteriumtenyeszet az urge, en a fraszt kapom tole aztan rohanok be a melohelyen a WC-re kezet mosni, fertotleniteni... Es marha sok ilyen van, nem beszelve a baixa-n a sok indiairol meg negerekrol akik allandoan csajokat akarnak felszedni hogy legalizaltassak magukat... Egy idoben ez Mo-n is divat volt, a Blaha-n es az Oktogon kornyeken a sok neger nagyon agresszivan akart felszedni csajokat, rogton hazassag stb. Azert mondom hogy egy idoben, mert mar nem tudom hogy hogy van, lehet hogy meg tart ez... Mo-n sokkal szigorubbak a bevandorlasi torvenyek mint itt, mondjuk nekunk kolonizalos multunk sincs (SZERENCSERE...).
Előzmény: papa_maci (3063)
quilla Creative Commons License 2007.11.09 0 0 3064
A vilagitotornyosra gondolsz? Hat kozeli, de asszem az mar nem Matoshinhos hanem Leça vagy mi a cucc. De igen, tulkepp az nagyon kozel van oda.
Előzmény: blaze73 (3061)
papa_maci Creative Commons License 2007.11.09 0 0 3063

Fornalha szoktad látni a metroba a NeonMan-t?

Egy kb 2méter magas fekete gyerek mindenféle neonzöld meg neonsárga cuccokban.

De még a sérojába is neon fonatok vannak!

Ismerős?

papa_maci Creative Commons License 2007.11.09 0 0 3062

Ja! A sörük is finom.

Igaz, ezt mondom én, aki nem vagyok egy kifejezetten Oktoberfest-re járó, vagyis nem vagyok egy sör inyenc. :DD

De nekem kifejezetten izlett a Bock is meg a Sagres is.

A páromnak meg hoztunk valami izesitett dolgot. Ő azt mondja finom.

A habzóval én is  erősen lesre futottam.

Kint tartózkodásom egyik meghatározó tévedése volt. :))

Előzmény: blaze73 (3060)
blaze73 Creative Commons License 2007.11.09 0 0 3061
guilla : a kepeid kozott volt Matoshinos ugye ? :)
blaze73 Creative Commons License 2007.11.09 0 0 3060
en is B10 vagyok, papa_maci :)

habzo cuccost en nem probaltam, csak jo kis Portugal sör + a kivalo portoikat
KOEPKE-be nem tudtunk bemenni, csak a mintabolt volt amit lattam setalas kozben
allitolag igen jokat csinalnak Ok is :)
papa_maci Creative Commons License 2007.11.09 0 0 3059

Igen, de én momentán nem erre gondoltam.

A hölgyek a volán mögött nem gondolják azt hogy:" csak én tudok jól vezetni a többi mind amatör fa kezü fa lábu fa..."!!! Már bocs!

Előzmény: Törölt nick (3058)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.09 0 0 3058
mert velunk mindent el lehet intezni :DDDDD
Előzmény: papa_maci (3057)
papa_maci Creative Commons License 2007.11.09 0 0 3057

Szia. Én is tawnyt hoztam haza leginkább.

Meg egyszer ittunk valami habzóbort is .Hát az .... érdekes volt. :))

Hoztam haza valami Koepke cuccot is,de még zárolva van.

A kocsi témát én irtam neked előre.

A 160.km/h ismerős. A körforgalom az meg olyan mint az orosz rulett.

Hülye vezető meg mindenhol van.

Érdekes egyébbként hogy én nyáron nem láttam egyetlen egy koccot sem.

A női vezetökkel kapcsolatban nekem az a véleményem,hogy nem rossz vezetők csak nagyon óvatosak,és ezt a túl óvatos stilust a mai forgalom tempója már men birja el.

Az én biztositási besorolásom B10, tehát nem vagyok egy törős tipus.

Már volt pár biztositási ügyem,és egyiket sem hölgy vezető okozta.

Valyon miért?

 

 

 

 

 

 

Előzmény: blaze73 (3040)
quilla Creative Commons License 2007.11.09 0 0 3056
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.09 0 0 3055
énisénisénisénis... :D

Lisszaboni ejszaka folytatodik... :-) (kb. minden este, nem igaz? :D)

blaze73 Creative Commons License 2007.11.08 0 0 3054
...es akkor a nyomasnak engedve ujabb par kep teljesen random modon :)
Lisboa
Lisboa
Nazare
Coimbra
Coimbra
Sintra
Porto
blaze73 Creative Commons License 2007.11.08 0 0 3053
felre ertes ne essek : nekem semmi bajom a noi vezetokkel. van aki bena, de van aki irto jol vezet. mindkettobol ismerek eleg sokat. ha ott a portoi korforgalomban egy ferfi ul akkor azt irom "egy idetlen ferfi" nem a nonek szolt az idetlen hanem a szemelynek aki vezette, nem nelkul :-)

nekem komolyan a 6 nap alatt amig ott vezettem semmi bajom nem volt veluk, max annyi, hogy latszott sok emberen, hogy nem tul jol vezet. volt is eleg sok koccanas ami mellett elmentunk :)
quilla Creative Commons License 2007.11.08 0 0 3052
Elmeletem szerint szazszor jobb egy noi vezeto mint egy ferfi. Miert?? Mert a noi vezeto ha bena, akkor altalaban ezzel tisztaban van, be van tojva es ovatos, max lassu... ellenberger ha egy ferfi bena sofor, soha az eletben el nem ismerne, hisz o a teremtes koronaja es minimum Niki Lauda tehetsegevel bir, vakmero es agressziv, es neki all feljebb. Isten ovjon minket a bena ferfi soforoktol!! :DDD
Előzmény: Törölt nick (3050)
quilla Creative Commons License 2007.11.08 0 0 3051

Hat ha az normalis, hogy az indexet tobb mint otven szazalekban nem hasznaljak, hogy a dudat viszont dupla annyiszor mint kellene, parkolnak korforgalomban, egysavos, padka nelkuli ut egyetlen savjaban lazan, szabalyosan parkolok mellett masodik sorban, nos akkor jogos, tok normalisan vezetnek :DDD

ja igen, a zebrakon is parkolnak, ennek kovetkezteben en mint sofor nem latom ha valaki lelep a jardarol, hanem csak azt, hogy hirtelen felbukkan ket parkolo kocsi kozul... tiszta eletveszely szerintem. Amugy a rendorok is gond nelkul parkolnak pupos autoval a tilosban, ugyhogy legalabb ezen ok nem szivoznak masokkal :DD vagy csak nagyon ritkan...

Előzmény: blaze73 (3049)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.08 0 0 3050
Persze, mindig a nok az idetlenek... :-P

Igen, grafikus Andras :-D es tessek LEjonni :D
Előzmény: blaze73 (3049)
blaze73 Creative Commons License 2007.11.08 0 0 3049
nekem nem volt bajom a tempoval, bereltem kint kocsit. egy 5 ajtos Renault MODUS-t adtak, ilyen kis csaladi egyteru. (class A helyett:))

Volt aki szaguldott, de szepen kikerult ha en nem akartam 160-nal menni.
Varosokban pedig normalisan vezettek, de sok sok koccanast lattam a kirandulasok alkalmaval.
Utolso nap reggel hazafele jott majdnem belem egy idetlen no a portobol A1-re kivezeto egyik korforgalomba :) de megusztam, hala a reflexeimnek :) :)
quilla Creative Commons License 2007.11.08 0 0 3048

Ja, olyan van itt nalunk is, varoson belul hirtelen harom is a kozelben. Tenyleg sokan atmennek rajta, es az egyik szerintem ki is van kapcsolva, mert bar villog de nem valt pirosra. De ezekhez a sebessegerzekelos lampakhoz szerintem nem trtozik kamera. A kamerasok nem lampasak nem? Mint pl a Portoi korgyurun ami van 90-es radar...

Amugy meg mindenki gyorshajt... ez nepszokas :DD A minap megyek 50-el a varosban, piszok lassunak szamitok, es bar elottem messzebb piros volt a lampam, a mogottem levo raketakent ugy 90-el elem huzott, es o allhatott be a piroshoz elsonek. de legalabb jo napja volt tutira :DDD

Előzmény: ocsi (3047)
ocsi Creative Commons License 2007.11.08 0 0 3047
Nem, ez automata :-)). De eleg kellemetlen. Nem is tudom mi az ertelme, mert ahogy megfigyeltem, az oslakos mar alkalmazkodott, es a maga modjan vedekezik ellene: siman nem all meg. Es ez meg sokkal veszelyesebb szitukat teremthet, mint az esetleg eppen leheletnyi gyorshajtas.
Előzmény: quilla (3046)
quilla Creative Commons License 2007.11.08 0 0 3046
te elo emberek altal iranyitott trafipaxal talalkoztal?? :)) en olyat itt meg nem is lattam soha :oDD
Előzmény: ocsi (3044)
quilla Creative Commons License 2007.11.08 0 0 3045
Jajjj Andrasnak logok egy maillel, ha a grafikus Andrasrol van szo :)) En ismerem ot, o is engem csak nem tudja :oDDD  Jo kaland... nem kizart, hogy menjunk, de en inkabb LE mennek :oDDD
Előzmény: Törölt nick (3042)
ocsi Creative Commons License 2007.11.08 0 0 3044
Tehat a rovid beszamolo:
Sajnos ut kozben ujra el kellett viselnem minden autos legnagyobb kellemetlenseget a velocidade controlada szemelyeben. Nem mondom itt eszakon is van, de nincsenek egyenes utak, ezert egyreszt nem is lehet sokszor gyorsabban kozlekedni, masreszt meg nem is tud sokszor oly tavolrol bemerni, hogy addigra piros legyen :-). Es nincs olyan elviselhetetlen gyakorisaggal, mint delebbre.
Elso nap indulas, megallo Batalhaban, de csak kivulrol nezzuk meg a templomot (mar lattuk, es amugyis faraszto a tempo).
Alcobaca a kovetkezo megallo, ebed egy kis etteremben (Mae), aztan korbefutootuk a varost, (mert azt meg idaig nem tettuk), itt is megtekintettuk a templomot (a kolostort nem, mert mar szinten lattuk (bar a templomot is :-))).
Kovetkezo megallo Obidos, itt most az also varfalon setaltam vegig kicsi lanyunkkal, ami nem volt tul egyszeru, de nagyon szep :-).
Aztan addigra este is lett, irany Lisboa.
Ott mar csak egy kis vacsira es alvasra futja a napbol.
Masnap reggel Belem, reggeli kave nameg suti, Jeronimos - itt is csak a templom, aztan kicsit setaltunk a modern kulturkozpontban, lanyunk nagyon elvezte a parkot.
Delutan ebed, elevador, ascensorok, var, kilatok, miegymas, ami egy rovid delutanba belefer.
Ujabb alvas utan indulas Sintraba, mi konkretan a Montserrat parkot es palotat tekintjuk meg, mert szinten a meg nam latottak listajan volt. Ebed utan tovabb Cabo da Roca fele, kis naplemente elotti tavolbabamulas, es indulas eszakra.
Gyilkos tempo, keteves lannyal meginkabb. Neha nem tudtam hogy a hatam vagy a derekam faj jobban.
Igazabol volt ket utitarsunk, akik meg nem lattak Portugaliat, nekik kedvcsinalo gyanant talan jo volt. Oket olyan helyekre kuldtuk, amit minden elso utas megnezne, de mi mar lattuk.
Roviden ennyi volt,
talan sikerul nehany kepet is beillesztenem, majd probalkozom.
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.08 0 0 3043
Ezert mondom hogy meg kell probalni, de eddig csak azt hallottam a kollegaimtol/paromtol hogy kernek orvosi papirt. De lehet hogy ez is ugy valtozik mint a "sotaque", teruletenkent. :-)
Előzmény: ocsi (3041)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.08 0 0 3042
quilla: Dec. 8-an lesz a telapo unnepseg, feljossz a gyerekkel? :-) Van egy iwiw-es ember aki feljon szinten Portobol, lehet kocsival jon es akkor meg tudnatok beszelni. Andras a neve es fent van az iwiw-es miki miki mikulas forumon a teljes neve, vedd fel vele a kapcsolatot ha gondolod :D Kar lenne kihagyni, a gyerek tuti elvezne :D
ocsi Creative Commons License 2007.11.08 0 0 3041
Nekunk ilyen gondunk meg nem volt, uszoda van rengeteg, legalabbis ezen a kornyeken (Porto-Penafiel), nagy resze uj. Mindenhova beengednek igazolas nelkul.
Előzmény: Törölt nick (3023)
blaze73 Creative Commons License 2007.11.08 0 0 3040
papa_maci : csucs jo volt a portoi borocska. noha ismertem, tudtam mire szamithatok de ott a helyszinen a gyartoknal kostolva megis mas elmeny volt :-) igen, hoztunk haza foleg a TAWNY tipusu jott be. a szarazak (chip dry,stb.) nem igen izlettek
a Vintage-ra meg nem igen volt 100-600 euronk :) :) ajandekba is hoztunk, plusz magunknak. a SANDEMAN, CALEM, CROFT, TAYLORS uzemekben jartunk. Meg a NOVA QUINTAL kostolojan, ott vettunk is rogton :)
Nagyon tetszett GAIA + PORTO is. Mi Porto IBIS laktunk, fent a dombon a korhaznal IPO/VCI. A metro onnan ment pontosan a borpincekhez, a hid utan az elso megallonal szalltunk le mindig :) :) :)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.08 0 0 3039
Ha megtalalom a mail cimedet... :-D
De nyugi, meg van ido boven... (sajna, en mar mennek most rogton...)
Irj egy mailt es ird meg mit szeretnel (a bacalhaun kivul amit viszek) :-) es akkor valaszolok es megirom az adatokat.
Előzmény: papa_maci (3037)
papa_maci Creative Commons License 2007.11.08 0 0 3038

És milyen volt a borocska?

Hoztál haza?

Én hoztam saját fogyasztásra. De szerintem igy is évekig fogom inni.

Mi ott "laktunk"Gaia-ban, mikor Portoban "állomásoztunk" ! :)))    

 

Előzmény: blaze73 (3020)
papa_maci Creative Commons License 2007.11.08 0 0 3037

Sziasztok.

Fornalha azt majd mail- ben ird meg légyszi hogy mikor jössz,és hogy melyikre. :))

Mennék eléd ha tudom hogy mikor és hova.

quilla Creative Commons License 2007.11.08 0 0 3036
Hat nagy partizas nalunk sem lesz, apam jo esellyel nem is lesz akkor sem odahaza. Mi mindig itt szoktunk eddig karacsonyozni, jelenesunk volt anyoseknal 14.-en este, de oszinten szolva a remek menut en sem sajnalom :DD Nalunk most a sulimiatt alakult ugy, hogy karacsonykor megyunk, nem a karacsony miatt, de hat kotve lettunk a szunetek altal. Kesobb meg ki tudja hogy lesz, azert szivesebben allnek ra a nyaron hazamentelekre, bar telen a futes es a melegvizes furdokad rendkivul vonzo, a havat viszont a hatam kozepere sem kivanom :DD
Előzmény: Törölt nick (3035)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.07 0 0 3035
Tobb okbol nem.. mindketten olyan munkahelyen dolgozunk hogy 22 nap szabink van, es kesz. Viszont Rui olyan cegnel dolgozik ahol preferaljak ha a dolgozok nyaron veszik ki a szabadsagukat, es Rui minden augusztust otthon tolt. Ez jo is, legalabb nyaralasra van lehetosegunk. De mivel en majusban kotottem az elso evre szerzodest, fel evig nem vehettem ki szabit alapbol, es most decemberben tudtam kivenni. Ez jo, mert igy az unnepeket otthon tolthetem, es meguszom az itteni csaladi banzajokat a borzalmas kajaval egyutt :D Viszont szomorkas is hogy nem toltom Ruival az unnepeket. Dehat evvan, az ev tobbi napjan egyutt vagyunk. Nalunk most amugy is fura lesz az unnep, tudod anyukammal mi tortent es inkabb "para matar saudades" minthogy barmilyen party legyen. Nalunk az amugy sem volt sosem szokas, kis csalad vagyunk.
Előzmény: quilla (3033)
pécsi hornet Creative Commons License 2007.11.07 0 0 3034

szia,

én is nagyon ajánlom a könyvet. hihetetlenül izgalmas és rengeteg portugál utalás van benne. az alagútrendszerre pedig nem is tudom mennyire vagyok kíváncsi...egyrészről a könyvben leírt borzalmak, másrészt a Te tapasztalataid miatt...:-)))

quilla Creative Commons License 2007.11.07 0 0 3033
azt hittem mindketten mentek az unnepekre...
Előzmény: Törölt nick (3032)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.07 0 0 3032
Kár hogy nem tudom a pontos cimet.. de majd holnap megtudom mert megyunk oda es akkor felirom :-) a Leonardorol mar en is hallottam, az egyik baratnom szeretne megpalyazni francia szakos tanarkent. Az egy evre szol?
Ahh majdnem akkor megy amikor en.. Eddig meg nem talaltam senkit aki ugyanaznap menne, de meg van ido keresgelni. Legalabb nem utaznek egyedul. :-) es vissza mikor jon? :-)
Az en email cimem kathy[kukac]sporttars.net, ha valami infora szuksege van... nyugodtan :-)
Előzmény: makacska (3030)
quilla Creative Commons License 2007.11.07 0 0 3031
Mancim meg az ovis koraban jart egy szezonnyit uszni es akkor tolunk is kertek igazolast, hogy mehet usziba. (mas tema, hogy nekunk nem lett vegulis, es megis jart)
Előzmény: Törölt nick (3029)
makacska Creative Commons License 2007.11.07 0 0 3030

De, jön, december 23.-án! :D

Köszi, megemlítem neki, hátha el tud menni.

Nem egyetemre jár ott kinn, leonardoval szakmai gyakorlatot szerez, illetve nyelvet tanul, így nincs se egyetemi orvos, se egyetemi uszoda. Ez van.

De azt hiszem, orvosolni fogjuk tudni a problémát a pár üzenettel előbb olvasott uborka és tejföl lelőhellyel :)

 

Előzmény: Törölt nick (3028)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.07 0 0 3029
Szamomra is az volt. A parom 3 eve vett par berletet es folyamatosan jart (azota mar nem), es pl. most, hogy a kollegaim kozul ketten is jarnak uszodaba, megkerdeztem oket is (hatha a parom viccelt vagy azota mar eltoroltek ezt) hogy tenyleg kell-e orvosi papir, es mondtak hogy igen...
Előzmény: Törölt nick (3026)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.07 0 0 3028
Karacsonykor nem megy haza? Addig is eljohet dec. 8-an a Magyar telapo unnepsegre amit az itt elo magyarok szerveznek :-)
Azert nem art megprobalni elnezni egy uszodaba, ha tanul akkor van lehetosege az egyetemen elmenni az iskolaorvoshoz es kerni egy papirt. :-) Az egyetemnek nincsen uszodaja? Bar nem tudom hogy itt milyen felszereltseguek... A Szegedi Egyetemnek nem volt uszodaja de szerzodesben allt a szegedi uszival es igy a diakoknak lehetoseguk volt ingyen vagy kevesebbert menni uszodaba.
Előzmény: makacska (3025)
makacska Creative Commons License 2007.11.07 0 0 3025

Nagyon köszönöm!

Szomorú vagyok.

A lányom kinn tanul, dolgozik szeptember óta, és most írta, hogy most került egy kicsit padlóra lelkileg a honvágytól, és talán egy uszoda segítene...

Gondoltam megpróbálom megörvendeztetni, hátha találok, de nem leltem a neten. Aztán eszembe jutottatok ti, mert ha nem is írok, állandóan olvaslak benneteket. De ezek szerint halott az ügy, majd ha hazajön, akkor lesz uszodalátogatás.

De még egyszer köszönöm!

 

Előzmény: Törölt nick (3023)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.07 0 0 3024
nincs kifejezetten ilyen, egy jo honappal elotte az ujsagban megjelenik hogy majd ki fog nyitni. Mi is igy ertesultunk rola. :-)
Amugy most mar szepulnek az emlekek, mert Rui szerint 5 orat vartunk nem 4-et. :D
Előzmény: quilla (3022)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.07 0 0 3023
A Roma-Areeiro vonatallomas mellett az Avenida Roma-n pl. van egy.
De a parom szerint uszodaba csak orvosi igazolassal lehet menni, akarmilyen uszodaba csak ugy engednek be ha portugal orvos altal kiallitott igazolassal megy az ember hogy nincs semmifele fertozo betegsege. Hiaba, ha van tenger mar gyanus az uszodaba meno :D
Előzmény: makacska (3021)
quilla Creative Commons License 2007.11.07 0 0 3022
Tenyleg, es minden evben datumhoz kotve nyitjak ki? vagy hogy van ez?
Előzmény: Törölt nick (3018)
makacska Creative Commons License 2007.11.07 0 0 3021

sziasztok,

sürgős segítség kellene!

Tudtok mondani uszodát Lisszabonban?

Nem olyan szállást keresek, ahol van úszómedence, hanem uszodát.

Előre is nagyon köszönöm, ha valaki tud segíteni!

 

blaze73 Creative Commons License 2007.11.07 0 0 3020
Hala istennek, hogy oda nem mentunk :)

Eleg volt ki-be "kuszni" a portoi (Gaia) borpinceknel :) :)
quilla Creative Commons License 2007.11.07 0 0 3019

En igy voltam a becsi oriaskerekkel. Egyszer felultem mert fizettek es elmondhatom, hogy ultem rajta egyszer az eletben, de tobbszor soha. Aztan jott meg egy lehetoseg, akkor is fizettek volna, de mondtam, hogy kossz, ez az eletre szolo elmeny nalam mar ki van pipalva, kihagyom :DD

 

Erdekesen hangzik, de azt hittem nagyobb teruleten van meg meg most is. Azert ez a lemaszas dolog nem hangzik biztatoan, ennel mar a konyvben is klasszabul jutnak le oda :) Bar a villamoskaszalas ad valami izt a dolognak :DD 4 oras sorbanallas? joeg!!...

Előzmény: Törölt nick (3018)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.07 0 0 3018
A halva az nalunk nincs, marmint Magyarorszagon. Romanoknal van, finom :D

A fold alatti jaratokrol? :D latom mar csinalnom kellett volna fotokat :P A Rui csinalt, majd kerek tole.. Hat, eloszor is nagyon fulledt levego volt, nekem a 20 perces korbenezes nagyon megterhelo volt. Le se mentem volna ha nem olvastam volna A KONYV-et. :D
(Ezennel ajanlom amugy minden Portugalia / detektivregeny rajongonak hogy vegyek meg Leslie L. Lawrence - Portugal aprilis c. konyvet :D)

Mindenesetre voltak olyan reszek ahova csak maszva lehetett bejutni, vagy L alakban meghajolva.. Voltak olyan reszek ahol sok viz volt, meg olyan reszek amik kamrakhoz hasonlitottak ahol regen taroltak cuccokat. De amugy semmi creepy... :-D es tul is eltuk, el sem lehetne ott tevedni mert csak egy kis reszt tudtak restauralni a foldrenges utan. Amugy a lemenet meg feljovet is kesz vicc volt, a villamos sinei kozott van egy csatornafedel amit kinyitottak es ott kellett lemaszni meg feljonni, de csak 4-5 munkafelugyelo figyelme mellett mert ha a villamos jott lekaszalta volna az embereket :D
Azt mondtak hogy evente 2-3 napra kinyitni is nagyon sokba kerul a muzeumnak, mert ki kell szivattyuzni onnan a vizet, es folyamatosan ugy kell tartani, mar jo elore. Mondjuk ezt amugy is megcsinaljak sokszor egy evben. Belepodijat meg nem kernek, es iden volt eloszor hogy idegenvezeteses tura volt es nem csak leszabaditottak a nepet aztan ki, es gondoljon mindenki amit akar... :-)
Meg prospektust is kaptunk! :-D Persze angolul semmit nem mondtak sem el, se leirva nem volt, de igazabol nem is a turistak alltak sorba hanem a helyiek, azokat erdekelte fokent. 4 oras sorbaallas.. de megerte. Ha nem is a latvanyert, hanem a konyv miatt meg azert hogy elmondhatom, voltam mar ott is, amit csak 3 napra nyitnak meg evente. Es tuti nem megyek vissza :D
Előzmény: quilla (3017)
quilla Creative Commons License 2007.11.07 0 0 3017

Itt is van ukran bolt es allitolag ott is vannak ilyenek, de a legtobbel nem elek 8azt sem tudom mi az a halva :DD) igy nem lattam meg eloben.

 

Mas: meselj mar egy kicsit a fold alatti jaratokrol, milyen volt? nagyon szukek? Es idegenvezetes van? Es mit mutattak? es?es?es? :)))

Előzmény: Törölt nick (3016)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.07 0 0 3016
Sajna ide nem nagyon lehet felrakni nagyobb kepeket. Ez az index mar csak ilyen.

Csajok (ill. minden itt elo magyar)!!!
Talaltam igazi magyar "Pusztasaláta" vágott csemege savanyúságot egy keleti boltban Lisszabonban, 3 megalló a Roma-Areeiro (megálló neve: PISCINAS)-tól a 767-es busszal Damaia felé, a bolt neve MIX MARKT.
Itt lehet kapni juhtúrót, mindenféle vágottat, kovaszosubit, csipos ubit, csemegeubit, tejfolt, kefirt, vegetát, halvát.. Ezek mind lengyel, ukrán, orosz termékek, egyetlen egy magyar termék van, és az a Pusztasaláta, üveges.
Előzmény: blaze73 (3015)
blaze73 Creative Commons License 2007.11.07 0 0 3015
papa_maci: szuper volt, tomoren. tudtam volna meg maradni 2-3 hetet siman, csak a kaja ne lenne olyan fuszertelen es egysiku mindenhol de ez nem olyan nagy para :) :)

kepeket hamarosan felrakok meg, de egyelore igencsak az ido hianyaval kuzdok.

probalok majd kicsit nagyobb kepeket felrakni, mert multkor elegge le lettek kicsinyitve :)

papa_maci Creative Commons License 2007.11.06 0 0 3014

Halihó!

Nem tüntem el végleg, csak nem voltam net közelben.

Az a Capella dos Ossos az nekem kemény volt.Más igy képen látni meg megint más köztük mászkálni.

A képen "szereplők" történetét ismered?

Előzmény: Törölt nick (3003)
papa_maci Creative Commons License 2007.11.06 0 0 3013

És még egy honfitársunk aki belekóstolt a portugál életérzésbe!! :))

Szia blaze73.

Mesélj milyen volt?

hol a többi fotó?

Mikor mész újra?

 

Előzmény: blaze73 (3012)
blaze73 Creative Commons License 2007.11.05 0 0 3012
Sajna a szoveget a kepek melle nem tette be, ezert felulrol lefele haladva :

LISBOA
SINTRA
OBIDOS
NAZARE

Majd meg toltok fel tobbet, mast ha van ra igeny :)
blaze73 Creative Commons License 2007.11.04 0 0 3011
Le vannak kicsinyitve, jol :)

Probalom megint, remelem menni fog :)
Lisboa
Sintra
Obidos
Nazare
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.04 0 0 3010
Le kell kicsinyiteni a kepeket, vannak szabalyai a feltoltesnek. Aztan utana szerintem semmi extra, eloszor kijelolod a kepet, majd "Feltolt" gombra katt, es amikor megjelenik a kep akkor egy kis link is megjelenik hogy "beszuras".
Onnan latod hogy mukodik, hogy az irasodba beszur egy "[image1]" szoveget.
Előzmény: blaze73 (3009)
blaze73 Creative Commons License 2007.11.04 0 0 3009
Ha valaki elmondja hogyan is működik ez a kép beszúrás itt ezen a frankó INDEX fórumon :(
Mert a normál SAJÁT GÉPRŐL való beszúrást nem igen támogatja, vagy én rontok el valamit ?

Segítsetek :)
Lisboa
2007pt Creative Commons License 2007.11.03 0 0 3008
Hajrá, hajrá, várjuk a képeket :)))!
Előzmény: blaze73 (3007)
blaze73 Creative Commons License 2007.11.03 0 0 3007
nem igen értem miért nem voltak benne a képek, de akkor újabb próba :)
blaze73 Creative Commons License 2007.11.03 0 0 3006
és akkor engedve a nyomásnak néhány kép... :)

blaze73 Creative Commons License 2007.11.03 0 0 3005
flower21 : igen, BP-LISBON direktben TAP-pal. WWW.FLYTAP.COM

fornalha : igen, a csirke 2 fore 9,20 EUR volt , a krumpli asszem 2-3 EUR es a majonez passz :) levest is ettem + ittunk uditot + sort + portois ananaszos desszertet es a vege igy volt borravaloval 27 EUR - de ebben 2 sor es 2 udito is volt... szoval korrekt a hely, hangulatos volt.

pt2007 : igen, minden szupi volt. kepeket pedig majd kicsinyitek es teszek fel hamarosan,, meg szokom az itthoni levegot :)
2007pt Creative Commons License 2007.11.03 0 0 3004

 

 

Szia blaze73!

 

 

Örülök, hogy minden tetszett!

 

Ebből az esős őszből meg külön felüdülés napsütésbe menni.

 

 

Várjuk az élménybeszámolót!

Előzmény: blaze73 (3001)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.02 0 0 3003
es ugye hogy annyiba kerult amit mondtam? Nem kerult 20 euroba! Ettetek hazi majonezt is? :)))
Meseljetek el nekunk mindent es kepeket is kerunk!!!!!

Addig is a mi nov. 1-i kirandulasunkrol - Évora - Alentejo:

Évora-i kis helyes utcácska:


Csont templom tobb mint 5000 halott ember csontjaibol es koponyaibol:


ez itt mar / meg Caldas da Rainha, portugal gyerekek galambokat etetnek a parkban:
Előzmény: blaze73 (3001)
blaze73 Creative Commons License 2007.11.02 0 0 3001
Jelentem megerkeztem a draga kis hazankba ;()
Most mar TAP-pal, nem sztrajkoltak tovabb.

Minden szep es jo volt, az ido egyszeruen csodas volt mindenfele ahol jartunk.
(egyszer volt csak egy 1-2 oras esozes, utana ujra napsutes)

Szuper jo hely Portugalia, csak ahogy mar korabban tobben kifejtettek tenyleg szemetes es a legtobb etel fuszertelen :()
De fantasztikus helyeken jartunk, es minden szuper volt.

Fornalha : remelem elfogyott rendben a turo rudi.... utolso este mi elmentunk az etterembe "csirkezni" - szuper jo hely.
Pötyi71 Creative Commons License 2007.10.31 0 0 3000

Sziasztok.

Ki tudna nekem segíteni, hogy Portó környékén az óceántól nem messze- gyalog is le lehessen menni-olcsó szállásokat a nyáron hol keressek? Kemping, bungalló, faház, studió vagy bármi, ahol aludni lehet nem tud drágán. Köszönöm a segítséget.

ocsi Creative Commons License 2007.10.30 0 0 2999
A Dali elmaradt, nem értünk oda, de ez már csak ilyen :-)
Kis Portugália?
Ma este jönnek vendégeink egész hétre, így legközelebb újra jövő héten, sziasztok.
Előzmény: quilla (2988)
ocsi Creative Commons License 2007.10.30 0 0 2998
Sziasztok, megvolt a kirándulás, viszonylag jó volt, de nagyon fárasztó, esetleg egy kis beszámolót készítek majd.
Nem jött még mail!
Előzmény: Törölt nick (2994)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.27 0 0 2997
Tessek egy par kep az ejszakai Lisszabonrol:

Holdtolte, Lisszabon 2007-10-26
ejszaka Lisszabonban
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.27 0 0 2996
Hello!!! :-))
Oh, sajnalom hogy ilyen szerencsetlenul lett vege a dolognak. Nem tudom hogy a vegen miben egyeztek meg, de a sztrajknak mar vege lett 25-re, es normalizalodott a helyzet.

Az irekrol en is hallottam, de nem ertem hogy miert jottek beloluk annyian, a Celtic Glasgow vegulis egy skot csapat. Ok meg annyira nem kedvelik egymast, ha jol tudom :D

Mostanaban elegge huvos van, de csak 2 napig esett az eso utana megallt es most szep napos a hetvegenk. 23-24-e esos volt.


Es akkor egy kis reklam :D: Portugaliai Magyar Csapat Fóruma
Előzmény: tomcsek (2995)
tomcsek Creative Commons License 2007.10.26 0 0 2995

Sziasztok mostmár itthonról!Hát sajna az utolsó napunkat jól elszúrták a TAP-osok!25.-én csütörtökön jöttünk volna,de a járatot törölték és csak várólistára tudtak tenni asszem a Lufthansa-hoz Münchenen keresztül.Mindenesetre szerda reggel kimentünk a reptérre és szerencsére el tudtunk jönni a TAP géppel Genf-ig és ott átszálltunk egy Malév gépre Bp-ig.De ez sem volt egyszerű,mert ez a gép is késett és a viszonylag kényelmes 1.5 órás átszállási idő lerövidült kb 50 percre és a becsekkolásnál az 5 ablakból csak kettő volt nyitva és ott is olyan lassan haladtak,hogy a svájci csoki szinte megaludt a szájukban!!!!Persze kígyózott a sor és előre kellett furakodnunk.Aztán rohanás a géphez,ami már majdnem indult és a lépcsőn is utolsóként rohantunk fel.Hát szép ország ez a Svájc.Nekik a teheneik lilák,nekem meg a fejem.Ez van.

Portugália azért még így is jólesett.Jó idő volt végig,csak az utolsó napon volt egy kis eső,meg felhő.Ráadásul Lisszabont ellepték az írek,a Benfica-Celtic meccs miatt.Mindenesetre jó lett volna azon az egy napon még kicsit mászkálni és csak bámészkodni.Majd legközelebb! :-)

Törölt nick Creative Commons License 2007.10.25 0 0 2994
igen, Lisszabon :-)
Oke, irok :D
Előzmény: ocsi (2993)
ocsi Creative Commons License 2007.10.25 0 0 2993
OK, az emailcímem megtalálod az adatlapomon, kérem írj oda!
Az a döntás született, hogy megyünk Dalira, annak már nemsoká vége.
Aztán jön a kis kiruccanás, többek között Lisszabonba is :-)) (Vagy te nem ott laksz?, most nem tudok utánakeresni...)
Addig ki tudja, de jövő héten újra jelentkezem. Sziasztok.
Előzmény: Törölt nick (2992)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.25 0 0 2992
Igen, nekem egy csomo otletem volt meg a paromnak is (aki portugal) :D na, ezek az otletek meg mindig megvannak.
Előzmény: ocsi (2990)
ocsi Creative Commons License 2007.10.25 0 0 2991
A Dali még nem, csak a szomszéd nyomdamúzeum meg karikatúrakiállítás. De valamikor terben van már.
A Serralves aktuális kiáll0tásait láttuk, bár most valamikor lesznek újak, talán oda is elmegyünk.
Hajókázás még nem volt, kérdéses. Azt mondják a vonat is nagyon szép. Mi még csak autóval jártunk arra néhányszor :-))
Coimbra sem túlzás, kedvesem meg szeretné nézni (én nem tudom, mer nem láttam :-)) meg megmutatni a lányunknak is. Esetleg betervezhetjük. Jönnétek ti is?
Előzmény: quilla (2988)
ocsi Creative Commons License 2007.10.25 0 0 2990
Aha, nembiznisztrip. A párom szerzett egy kellemes kis ösztöndíjat, otthon meg sikerült mindent "pénzzé" tenni (bérbe adni 3 hónapra), így ez egész jól kijön.
De ha van néhány tipped kereskedelemre, meg kell beszélni!
Semmi jónak nem vagyok az elrontója :-)). De ez már megközelítőleg sem érinti a topikot, esetleg emaiben?
Előzmény: Törölt nick (2984)
quilla Creative Commons License 2007.10.25 0 0 2989
Miert erzem ugy, hogy nem szereted a spanyolokat annyira?? :oDD Erre eszakra kell jonnod, itt sem az afrikaiak sem a kiaiak nincsenek olyan borzalmasan sokan, vagy csak jol elbujtak, mert nem feltuno a jelenletuk, bar engem igazan nem zavarnak :) De az este 8 utani szitut meg nem ismerem, nem szoktam akkor kinn maszkalni mar, szal nem vagyok autentikus velemenyforras :)
Előzmény: Törölt nick (2986)
quilla Creative Commons License 2007.10.25 0 0 2988

Felnotteknek? Haaat... a Dali kiallitas megvolt mar? :) A Serralvesben meg mindig vannak kortars kiallitasok, van egy jo kis kavezojuk is no meg a park sem rossz. Hajokazas a douro volgyben? En ilyet pl meg nem csinaltam meg de allitolag klassz(en mondjuk a palacio de cristalban sem jartam meg, de a gyerek az ovibal mar igen :)))

Coimbra az mar tulzas? :) Mert a kis portugaliat is megneznem, nem lattam csak teveben de jo lehet, felnotteknek is :)

Előzmény: ocsi (2987)
ocsi Creative Commons License 2007.10.25 0 0 2987
Mi a portoi parton is találtunk egy jó játszóteret, az Av. de Montevideo elején van egy kis park a part felé, és az mellett, az útról is látni. Aztán a Palácio de Cristal parkban is találtunk egy megfelelőt.
Egyszer Matosinhos központjában is ráleltünk egy játszótérre, de az inkább nagyobbaknak való, a hinták használhatóak számunkra, mászóka már csak erős rásegítéssel.
De ha esetleg elvonatkoztatnánk a játszóterektől, van-e valami tipped? Szórakozzanak most a felnőttek is! :-))
(Tegnap hazafele meg kellett állni az A4 fizetős rásze előtti benzinkútnál, na ott is van egy játszótér egyetlen csúszdával, na azt is nagyon szerette.)
Előzmény: quilla (2983)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.25 0 0 2986
Nem lesz demografiai robbanas a spanyoloknal, nyugi :D Azok szep lassan elbuzulnak, amugy is :D De kimutathato hogy az infrastrukturalisan meg agyilag :D fejlodo orszagokban mar nincs annyi gyerekvallalas, stb.
Az afrikaiak foglaljak el csendben az orszagot.. Vagyis hangosan. Meg a kinaiak... Mo-n meg a cigusok....... Itt Lisszabonban estenkent 20h utan mar nem latni tul sok feher embert, es terhes noket meg szinte csak sotetborueket... Ez van. A feherek el vannak foglalva a munkaval, es kulonben is nagy es felelossegteljes dontes gyereket vallalni... A feher nok nehezebben teszik meg ezt a lepest.
Előzmény: quilla (2985)
quilla Creative Commons License 2007.10.25 0 0 2985

tuuul messze van, Portugalia lassan becsuszik a tengerbe szepen csendben :DD Lenne egy demografiai robbans a spanyoloknal es minket el is torolnenek, nem fernenk mar el :DD

No meg elegge kiesik sajna mindenfele europai fuvarozos utvonalbol ugy legi mint beton uton :(

Előzmény: Törölt nick (2984)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.25 0 0 2984
Biznisztrip? :-)
Ha lenne penzem, valami alaptokem, tuti csinalnek egy import-export cuccot Mo es Pt kozott.
Előzmény: ocsi (2982)
quilla Creative Commons License 2007.10.25 0 0 2983

Hat igen, a jatszoter... akkor te joval tobbet ismersz mint en, pedig en evek ota lakom itt :DD Hat itt a mi kornyekunkon (en tulkepp Maiaban lakom) egy fel jatszoter sincsen... a varosi poarkban (a Maiaiban, Portoiban nincs semmi) akad egy jatszoter szeru valami, de inkabb nagyobbaknak valo, bar a hintaja hatarozottan jo bebitol nagyszulokig :))

De valamikor tavasszal a Matoshinhosi tengerparton is felfedeztunk szegenyes jatszoteret, azt nagyon birta a csajszim. De csak ennyibol all az is :)

Ami neki nagyon jo program az a portoi varosi parkban a kacsak, libak, hattyuk, siralyok etetese... es itt Maiaban van egy finci allatkert is, nem egy hatalmas dolog, de van egy klassz jatszotere, oroszlan is van... meg asszem hullohaz, de ez utobbit nem lattam. Illetve van Gaiaban is valami allatkert dolog, de azt meg egyaltalan nem lattam es nem is tudom merre :)

Előzmény: ocsi (2982)
ocsi Creative Commons License 2007.10.25 0 0 2982
Igen csak 3 hónapra jöttünk, az első hónap ovi nélkül telt, második ovival, na ekkor végeztük el az itteni feladatok legjavát. Most jön az utolsó hónap, ami igazán pihenős lesz, amennyire lehet a kis virgonc lányunkkal pihenni.
Igazán játszótérre lehet vele menni, azt akármilyen mennyiségben bírja, feltéve ha van ott elég gyerek, ha egyedül van úgy szokott végződni hogy egyre gyakrabban elindul a környéket felfedezni.
Nem nagyon találtunk az első hónapban Portóban játszóteret, illetve főleg nem megfelelőt, mert nagyobb gyerekeknek való volt, vagy eléggé lerobbant állapotú. Aztán idővel előjöttek azok a megfelelők, de akkor már oviba járt :-)
A mostani lakhelyünk körül meg egyszerűen nics játszótér, szóval nehéz ez.

Esetleg ha tudsz valami látnivalót Portó körül, amit még nem láttunk :-)), szívesen vesszük a tippeket. (Mondjuk ez most elég nehéz kérdés, nem tudod mit láttunk :-))
Előzmény: quilla (2981)
quilla Creative Commons License 2007.10.25 0 0 2981

Na en lennek az a csoro szulo aki nem tudna egy osszegben kifizetni az egesz evet :))) Nem vagyunk eleg szegenyek az allami ovihoz, de a maganoviban viszont elegge hatul kullogunk akkor, mert kipreselheto hisz a gyerek erdeke az ovi, na de megerolteto elegge...

ezek szerint akkor ti tartosan nem is laktok itt? csak mert hogy irod, hogy egy honapig kellett ovi.

Előzmény: ocsi (2980)
ocsi Creative Commons License 2007.10.25 0 0 2980
Köszi. Mi egy hónapot használtunk ovit, máig. Úgy írattuk be a lányunkat, hogy nem néztünk körül máshol, abszolút nem informálódtunk.Az ovi 260 euróba került, így most már tudom hogy rendben van az ár. És szerencsére a beiratkozási díjat is elengedték, ami 70 euró, nyilván tekintettel az egy hónapra. Egyébként a múlt héten rákérdeztünk hogy ráhúzhat-e, mert a hónap kedden telt le. Minden további nélkül felajánlották hogy péntekig vihetjük, de holnap indulunk egy kicsit kirándulni 3 napra.
Ez az ovi csak 11 hónapot van nyitva, és ha az egészet egy összegben fizeted, akkor van rá 10 % kedvezmény, tehát gyakorlatilag csak 10 hónapot fizetsz (ill. esetleg valamivel kevesebbet, ugye). Más költségről nem beszéltek, az iformációs könyvecskében sem találtunk.
Előzmény: quilla (2979)
quilla Creative Commons License 2007.10.25 0 0 2979

Ja igen, meg eszembe jutott ez-az: tesok eseten komoly 10% kedvezmenyt adnak a lentebb emlitett arakbol :) Betegseg eseten visszaterites nincsen, de ha pl elore szoltam, hogy 2 hetre elutazunk haza e snem jon a gyerek, akkor hajlandoak voltak valami 30% kedvezmenyt adni arra a honapra, pedig hat ugye a felet nem voltunk ott... de ezr is elozetesen egyeztettuk veluk, nem tudom, hogy mindenkire automatikusan vonatkozott e, de en mindig kulon szoltam, hogy vonjak le mert nem lesz a csaj.

Es lenyeges, hogy a havi dijat 12 honapra kell fizetni, tehat lehet, hogy a gyerek pl nyaron nem megy oviba de akkor is fizetni kell, es emeltte 3 egybefuggo hetre (nalunk szabadon valaszthato, de mar marcius vegetol ezzel nyaggattak, hogy konkretan mikor) ki kell venni a gyereket az ovibol, az ovi amugy nem zar be. Erre a 3 hetre is full arat kell fizetni.

Előzmény: ocsi (2977)
quilla Creative Commons License 2007.10.25 0 0 2978

Gyakorlatbol csak magant ismerek, eselyunk sem lett volna allamira, igy enyem csaj maganba jart vegig, illetve oda jar most vissza ATL-be, mert allami suliba jar de ott meg nincs napkozi.

Az iden a mi ovinkban a havi dij 274 euro, a beiratkozas (egyszeri dij evente, de minden evben van) 80 euro, az ismetelt beiratkozas (ha elozo evben is oda jart) akkor 75 euro, evi egyszeri 10 euro biztositas. Ebben az osszegben benne van a kaja es nalunk hivatalos ovi idon tul nem kell megorzesi idot fizetni, de tudom, hogy van ahol azert kulon felszamolnak, itt mindegy mikor megyek a gyerekert este fel nyolcig bezarolag, a dij ugyanannyi.

Van meg egy olyan dij, hogy material didactico... gondolom ceruzat, papirt, ilyesmit vesznek belole, ez haromszor egy evben van es 17.50.

Valamint ev elejen nalunk meg kellett venni a munkakonyvet amiben dolgoztak, az olyan 16 euro korul volt, konyv es munkafuzet.

Ezen felul a kulonorakert extran kell fizetni, vagy ha elmenos kirandulas volt akkor a buszert, vagy nyaron a 2 heti tengerpartozasert is, de ezek elvileg fakultativ dolgok.

Előzmény: ocsi (2977)
ocsi Creative Commons License 2007.10.25 0 0 2977
Lenne egy ovis kérdésem. Tuds- e valamit magánovikról, vagy csak államit ismersz. Mennyibe kerülnek kb. egy hónapra?
Előzmény: quilla (2976)
quilla Creative Commons License 2007.10.25 0 0 2976
Hat annyira sajna mar nem tud melegedni, hogy enitt benn ne fazzak, de a napot en is udvozlom, tok jo, hogy ma nem fog esni.
Előzmény: ocsi (2975)
ocsi Creative Commons License 2007.10.25 0 0 2975
Hát sajnos valóban hideg van, de ne szomorkodj, úgy néz ki melegedni fog a következő néhány napban. Meg a nap is süt ma, ami meg ugye már fél siker :-))
Előzmény: quilla (2973)
ocsi Creative Commons License 2007.10.25 0 0 2974
Ez a Lisszaboni kilátás tényleg nagyon szép, irigylem is. Sajnos én még Portugáliába légi úton soha....
Előzmény: wekerlei (2919)
quilla Creative Commons License 2007.10.24 0 0 2973
En mar fazom nehany napja, persze foleg benn a lakasban. De hogy valtozas van az abbol is latszik, hogy az amugy szoknyamanias gyerekem, aki nadragrol hallani nem akar masodik napja gatyaban megy iskolaba :)) Nem vagyok en erre felkeszulve gatyailag :DD
Előzmény: linha (2972)
linha Creative Commons License 2007.10.24 0 0 2972
Így van sajna. Tegnap is reggel 12 fok volt, a csúcs 18, összehasonlításképpen tegnapelött 26... Itt az ösz, kezdödik a fázás. Brrr.
Előzmény: quilla (2971)
quilla Creative Commons License 2007.10.24 0 0 2971
Huu, igazan nem veszmadarokodni akartam az idojaras kapcsan de bejott :( Masodik napja van eleg gyenge ido es ma mar esik is es fulll borult :( nemenvoltam!!!!
quilla Creative Commons License 2007.10.23 0 0 2970
Lehet, hogy en voltam a feluletes, de nem tudom jovatenni a bunomet, mert most eppen nem nyilik, de igyekezni fogok alaposabban szemrevetelezni :) bocsi! :)
Előzmény: Törölt nick (2969)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.23 0 0 2969
de nem vaz, mar mukodik teljes uzemben ;-)
Előzmény: quilla (2965)
quilla Creative Commons License 2007.10.23 0 0 2968
jooo :) az otlet remek szerintem :)
Előzmény: Törölt nick (2967)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.23 0 0 2967
Hirek, forum, feliratkozas e-mailes hirekre, igen :-)
Előzmény: quilla (2965)
tomcsek Creative Commons License 2007.10.23 0 0 2966
Hello! Tudtok meg valamit errol a sztrajkrol?Mi 25.-en csutortokon reggel mennenk vissza Bp-re.Addid vege lesz?Mire szamitsunk?Ha van vmi info azt megkoszonnem.Elore is koszi.Tom
quilla Creative Commons License 2007.10.23 0 0 2965
Ez akkor a vaza egy topikolos forumnak tulkepp? Vagy netes ujsagnak szanjatok? Nem baj ha nem vilagos, ha meg csak most alakul, ebben semmi gaz nincsen :)
Előzmény: Törölt nick (2964)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.23 0 0 2964
hmmm, ezek szerint nem vilagos hogy a PMCs-nek van foruma? :-( Akkor meg javitanom kell az oldalon.. Amugy is fel kell eggyel novelnem a betumeretet mert azt mondjak kicsit gazos igy.
Nekem teccik :P no de en csinaltam... :P
Előzmény: quilla (2963)
quilla Creative Commons License 2007.10.23 0 0 2963
mit es mihez es hol ? itt szoljak? mit szoljak? :) meg nem igazan vettem le, hogy ez mi is lesz :)
Előzmény: Törölt nick (2961)
blaze73 Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2962
Hajra TAP ! :(
Most hivott a budapesti kepviselet, hogy holnap OKT 23 sztrajkolnak a kedves TAP pilotak ergo a budapesti gep is torolve lett.
15:00 indulas helyett mehetunk a 06:25-os SN geppel Brusszelbe, majd 2 ora tityi-totyi utan csatlakozas a Virgin Express gepere es Lisszabon 12:40-es erkezes.
Eloszor egy este 7 oras erkezes volt az opcio, 6 oras brusszeli dekkolassal.

Nem tul szivderito reggel 5-re kimenni a repterre, de hat ez van : a sztrajk az sztrajk. Igy viszont az eredeti este 6 helyett mar 12:40-re Lisszabonban vagyunk.

FORNALHA : Irtam mailt a fenti targyban, csekkold majd kerlek es a holnapi repteri talalka emiatt sztorno. Este talalkozhatunk, majd jelezd , hogy hol mikor ;)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2961
Portugaliai Magyar Csapat foruminformaciok

Tessek hozzaszolni, quilla :D
blaze73 Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2960
Okes, persze ertem. Viszunk vegyesen ruhat, polot/hosszu ujjuakat is egyarant :-)
Koszi a tippet, tanacsot !
quilla Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2959
Na nem riogatni akartalak, csak ne essetek abba a hibaba hogy csak nyari cuccot pakoltok, mert az kellemetlen lehet. Reggel es este azert le tud hulni (minuszokra tuti nem kell azert szamitani) es ha a szallasotok futetlen (erre igen jo az esely) nem kizart, hogy ejszakara jol jon vastagabb pizsama is, en speciel 3 takarot igenylek :) Delutan meg lehet napozni a 26 fokban :)
Előzmény: blaze73 (2957)
quilla Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2958
Jelenleg 10 fok van es faaazom :)))) Amugy delutanra es a napon tenyleg lesz olyan meleg, de azert a reggel mar itt sem kanikula.
Előzmény: blaze73 (2957)
blaze73 Creative Commons License 2007.10.22 0 0 2957
Nekem meg 1 nap es indulaaaaas, Tomcsek

Alig varom mar en is a 24-26 fokot - itthon most jo hideg van, es fuj a szel ezerrel :(
tomcsek Creative Commons License 2007.10.21 0 0 2956
Sziasztok Lisszabonbol! Az idõ zsenialis 2426 fok,tegnap meg a tengerbe bocs oceanba is bemereszkedtunk,de marha hideg volt a viz.De ha mar itt vagyunk,akkor csakazert is!
A borok es a halak meg mindig finomak.Ja tegnap meg a Benfica-Setubal meccsre is kijutottunk,akit erdekel 1-1 lett.Hat most hirtelen ennyi.Aki tud jojjon,mert ez 1 jo hely!!!!
Sziasztok. Tom........
pbence2345 Creative Commons License 2007.10.21 0 0 2955
A Portugália kedvelők számára írnám meg, hogy Madeira elérhetővé válik fapadossal, bár egyelőre csak Angliából. Viszont így már előre tervezve Budapestről kb 40 eft oda-vissza, illetékkel egy főre.

Részletek:
www.ryanair.com: BP-Anglia, www.easyjet.com: Anglia - Madeira

Azt hiszem alakul a jövő évi programom... :-)
quilla Creative Commons License 2007.10.20 0 0 2954
Haaat hogyne :)) Boven eleg nekem ezt a meretet takaritani, keveen vagyunk de naaagy disznoolat lehet csinalni ha az embernek naaagy helye van, szoval nem kene a bajomat meg tovabb tetezni :DD
Előzmény: Törölt nick (2950)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.20 0 0 2953
Hello :) Ha az ismerosod ugyanoda megy el, ahol te voltal, a Rossion levo boltba (nem lehet elteveszteni) ugyanazt a markat fogja ott talalni mint amit te 10 evvel ezelott :-)
Előzmény: orrr (2952)
orrr Creative Commons License 2007.10.20 0 0 2952
Sziasztok kedves Lisszabon-rajongók.
Segítséget szeretnék kérni.
10 évvel ezelőtt jártam Lisszabonban.
Az egyik sarkon ittam Ginginját. De nem emlékszem pontosan, hogy mi volt a neve. Valami Espereihna.... Nem mindegy, hogy milyen ginginját vesz az ember, mert nagyon sokan "gyártják" és sok az aromából készített, műanyagvödörízű.
Ha valamelyikőtök emlékezne Praca Dom Pedro IV sarkán kapható isteni nedű pontos nevére, kérem írja meg. MOst megy ismerősöm, tőle kérném, hogy hozzon nekem egy üveggel.
Előre is...
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.20 0 0 2951
Kernek egy tesztet az uj PMCs oldalnak! :) Otleteket, stb.:

Portugaliai Magyar Csapat
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.20 0 0 2950
hmm tessek feljavitani a helyzetet :D
Előzmény: quilla (2949)
quilla Creative Commons License 2007.10.20 0 0 2949
Gyertek csak gyertek :) Es bar elegge nagy a lakasunk, talan 70 ember nem ferne bele, ha csak allva nem :DD
Előzmény: Törölt nick (2948)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.20 0 0 2948
csak jovok szolni hogy tok jo volt :D
Ja, es a legkozelebbi allomas Porto lesz :D A lisszaboni magyaroknak kirandulassal egybeszervezve... 70 ember, befogadsz minket ??? :D
Előzmény: quilla (2947)
quilla Creative Commons License 2007.10.19 0 0 2947

jesszum 70??!!! Hat szepen felszaporodtatok :DD Az mar egy tomeg :o)))

Biztos jo lesz... nekem meg kesobb lesz lovem es nem menekultok :oDD

Előzmény: Törölt nick (2946)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.19 0 0 2946
Ez nem vitatema szerintem, nem allja meg a helyet. Mindenki azt nez meg amit szeretne, ott tolti az idejet es ugy ahogy akarja.. Az en unokatesom pl. jobban szeret strandolni Horvatorszagban, mig a ferje inkabb a nemzeti rezervatumot nezne meg, setalgatna, stb. En szeretem a passziv nyaralast, egy jo konyvvel kiulni a szabadba es olvasni, snack-kelni, zenet hallgatni, vizbe menni, stb. A parom pedig jobban szeret elindulni reggel es egesz nap menni, nezni, fenykepezni, stb. Ki mit szeret. :-)
Azt nem tudom elkepzelni hogy valaki shoppingolni jojjon Portugaliaba, de ez a maganvelemenyem. :-)

Ma este van a party... Quilla - remelem sajnalod h nem jossssssssssssssssz!!!!
Mikulas party is lesz majd a gyerekeknek decemberben, meg lehet hogy novemberre is szervezunk valamit, attol fugg milyen lesz ma. Mindenkeppen ertesitelek. Az egyik szervezo pszihomokus, lehet hogy volt ideje kiotolni ismerkedesi jatekokat es mindenki megismeri a masikat. Szomoru lenne ha klikkek alakulnanak ki egy-egy asztalnal es ugy mennenk el hogy utana nem ismerjuk fel egymast az utcan.
Ja igen, ossz letszam: kb. 70 ember. :-)
Előzmény: wekerlei (2942)
papa_maci Creative Commons License 2007.10.19 0 0 2945

Sajnálom de én meg a te nézetedet nem osztom és nem tudok vele azonosulni.

Véleményem szerint egy turista elutazik egy idegen országba, megnézni annak nevezetességeit,esetleg a világörökség részét képező épületeket, tájakat panorámákat.És természetesen megmártja magát a tengerbe vagy az óceánba.

Megkostolja az illető ország konyhai remekeit, borait.

Amiről én irtam az nem más mint flancolás, és nyálverés.Semmi egyébb.

És én nem hiszem hogy erre olyan nagyon büszkének kellene lennünk.

Ja! És nekem mint magyar állampolgárnak,igen is nagy és különleges dolog hogy én magyar vagyok.És hidd el amikor tényleg turistaként vagy külföldön rákell hogy jöjj hogy sajnos bunkók a magyarok külföldön.

Ez nem csak az én véleményem de csak saját nevemben írom e sorokat.

Előzmény: wekerlei (2942)
quilla Creative Commons License 2007.10.19 0 0 2944
hat igen, nekunk portugal a rendszamunk, hoznank is a fraszt a vilogassal szegenyekre :o)))
Előzmény: papa_maci (2943)
papa_maci Creative Commons License 2007.10.19 0 0 2943

Magyar kamiont mi tavaly láttunk sokat,szintén spanyolba.

De jó fejek.Mi ha megelőztünk egyet, bekapcsoltam a vész villogót,ő meg egyből villogott meg dudált. Jó mondjuk látta hogy magyar kocsi megy elötte.

Sőt Szlovéniába a határ elött belekerültünk egy út felújitásba. Nagy dugó, ránk sötétedett, az utat nem ismertük. Rátapadtunk egy Waberers-es kamcsira -én csak napocskásnak hívom- és ő "hozott" át minket a magyarhonba. :)))Jött minta meszes, és tudta az utat.

 

Előzmény: quilla (2941)
wekerlei Creative Commons License 2007.10.19 -1 0 2942

Nem tudom osztani a nézeteidet a magyar túristákat illetöleg. Te tulajdonképpen mit kifogásolsz? Mindenkinek kötelessége a hely összes templomát meg régi kövét? Szerintem mindenkinek joga egy utat úgy szervezni meg, ahogy az jó neki. Ha valakit a shopping, a kaja vagy csak a strand érdekel, akkor az az ö ügye és nekem semmi jogom nincs kritizálni azt.

Hány ezer túrista zarándokol el Evorába csak azért, hogy elmondhassa magáról, hogy látta azt a világhíres csontkabinetet! Én is elzarándokoltam oda, de utána fel kellett tennem magamnak a kérdést: tulajdonképpen mi vezetett téged oda? Öszinte legyek? Egy nap a strandon többet ért volna! 

Szerintem a magyar túrista (hála Istennek) se nem kultúráltabb, de nem is primitívebb, mint az angol, kínai vagy portugál. Ki kellene már végre nönünk abból, hogy magyarnak lenni valami különleges dolog. A magyarság nélkül Európa biztos szegényebb lenne, de szerintem nem vagyunk se többek, se kevesebbek, mint bármely másik nemzet.

 

Előzmény: papa_maci (2940)
quilla Creative Commons License 2007.10.19 0 0 2941

Hat en is ledobbentem anno, de mikor megszolitottam oket kb ugy neztek ram, mintha Pest belvarosaban szolitottam volna le oket, hogy ugye ok magyarok, es de fura magyar szot hallanom :DDD Nem is mondtak tulkeppen semmit sem, nem akartak csevegni sem... oke, nem is vartam, de ilyen reakciora sem szamitottam :DD

 

Mekkora elmenyem volt amugy nyaron, mentunk eppen Franciaorszag fele (eredetileg ugye haza Mo-ra de sosem ertunk el a celig) es a nagy spanyol pusztaban a kamionok koztt ott volt egy Raba es rajta mindenfele magyar felirat meg hirdetes :DDD Nem tudom mit kodorgott az ott, jo esellyel Madridbol mehetett eppen hazafele, de nem jellemzo errefele a magyar kamionok hada es engem meg a spanyoloknal is meglepett, ezt az egyet lattuk egesz uton, pedig volt tengernyi beloluk :) En meg a lengyeleken meg a Sloveneken is virultam jokat :o))))

Előzmény: papa_maci (2940)
papa_maci Creative Commons License 2007.10.19 0 0 2940

Igen ezt mi is tapasztaltuk.

Milyen tukkók tudnak lenni a magyarok külföldön,az kész katasztrófa.

Bár nekünk voltak kifejezetten jó tapasztalataink is.

Igaz egytöl- egyig kint élő magyarok voltak.

A tukkó turista bele se gondol, hogy  milyen jól esik magyar szavakat hallani hosszabb kinttartózkodás alatt.

Nekünk is nagyon jó volt pedig csak egy hónapot töltöttünk kint.

Lisszabonban egy kedves házaspár mutatta meg nekünk hol lehet digitális fotót cd-re iratni. :)))) Faroba menet, a bevezető szakaszon egy autóból át köszönt egy hölgy és jó utat kívánt. Evorában találkoztunk egy lánnyal aki szinte ledöbbent amikor hallotta a magyar szavakat.Aztán jókat dumcsiztunk.Azóta jelentkezett e-mailen, de aztán eltünt.Hát sajnos ezek vagyunk mi.

Tipikusan: " Voltunk Portoba repcsivel 3 napot

                 - És milyen volt ?

                 - Shoppingoltunk, meg voltunk a Sandemannál,meg minden.    

                 - És avárosból láttatok valamit ? 

                 - Nem. Arra már nem volt idönk. "

Hát ilyenek vagyunk mi magyarok . Tisztelet a kivételnek.!!!!!                    

 

 

 

Előzmény: quilla (2932)
papa_maci Creative Commons License 2007.10.19 0 0 2939

Miaz hogy! Ez egy percig sem volt kérdéses.

De csak nyáron tudunk menni.

Sok mindenről lemaradtunk amit azért nem volna rossz pótolni.

Mail-ben ird majd meg hogy mikor jöttök, és hogy melyikre.

Én ott leszek!

Előzmény: Törölt nick (2937)
quilla Creative Commons License 2007.10.19 0 0 2938
Es te meg gondolom keszulodsz az esti szeanszra :) Biztos jooo lesz!!! :) A kony az joo, nemsokara kivegzem az elso kotetet :)
Előzmény: Törölt nick (2937)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.19 0 0 2937
latom aktivan tervezed a visszaterest :D
Előzmény: papa_maci (2928)
quilla Creative Commons License 2007.10.19 0 0 2936

Tenyleg, lehet a Douron hajokazni is, meg Matoshinosban van vilagitotorony amit meg lehet nezni kozelrol (belulrol nem tudom lehet e)... nekem erdekes volt maga a Porto vagyis a kikotol (mert ugye porto kikotot jelent) Leixoes a neve es igasi nagy tengerjaro kontenerhajokat lehet latni az obleben, meg a tengeren bebocsajtasra varo nagyokat is.

Van itt a Fundaçao Serralves ami egy magan park es tulajdonkeppen botanikus kert szeru, epuleteben meg altalaban kortars muveszeti kiallitasok vannak, de ez mondjuk elegge maceras helyen van, meg nem is biztos, hogy mindenkit erdekel.

Előzmény: Hector Servadac (2934)
quilla Creative Commons License 2007.10.19 0 0 2935

Marmint benn a varosban milyen a buszkozlekedes? Kivalo, abszolut jol hasznalhato, kenyelmes, suru, szoval oke nagyon. Csak nem szabad elfelejteni integetni a busznak ha az ember fel akar szalni ,mert nem allnak meg ha nincs leszallojuk es nem int nekik senki, akkor sem ha az az o megallojuk lenne.

Erdemes setalni a belvarosban, megnezni a Douro partjan a Ribeira negyedet, atbattyopgni esetleg a Louison (az a ketszintes Eiffel altal epitett hid) es akkor az ember marnis Gaiaban van a hires-neves portoi bor pinceszeteinel, ott lehet latogatni es borkostolni is, mar akinek ez erdekes lehet :) Aztan ki lehet buszozni Foz-ba es setalni a tengerparton, elmenni a Castelo de Queijoba, ami egy erodszeru valami a tengerparton es muzeumis van benne.

Előzmény: Hector Servadac (2934)
Hector Servadac Creative Commons License 2007.10.19 0 0 2934
Portoban mit érdemes megnézni (és környékén) kb. két nap alatt, milyen buszközlekedés van?
quilla Creative Commons License 2007.10.19 0 0 2933

Geza a feher es fekete, de megteveszto, mert o is lanymacsek :oDD Csak rajtaragadt a Geza, es hat itt nem tunik fiunevnek az a vegzodes miatt. Amugy a konyveben Maria neven szerepel, de inkabb csak Geza :DDD

Rajottunk, hogy fura egy macska, van egy kedvenc teljesen osszegubancolodott nyaklanca, es ha dobaljuk neki akkor utanaszalad, elkapja es a szajaban visszahozza, hogy dobjuk el ujbol :DD Tisztara mint egy kutya :DDD Es nagy vizkedvelo is.

Előzmény: papa_maci (2931)
quilla Creative Commons License 2007.10.19 0 0 2932
Tenyleg, tegnap ucsorogtem a SantaCatarinan (dokinal valo jelenesemig volt egy csomo idom) es 29,5 fokot mutatott a homero. Es tobbszor is ment el elottem egy-egy kupac ember akik magyarul beszeltek :) Gondolom turistacsoport lehettek es eppen nagy shoppingolasban voltak :DD De nem inzultaltam oket, mert egyszer teljes megdobbenesemre egy uzletben vasarolva magyar szot veltem hallani (lassuk be, nekem ez a feher hollo kategoria es igen fura es ritka) es rakerdeztem, hogy jol hallom es stb...de valahogy annyira erdektelen ket no volt es mintha bolondnak is neztek volna, azota nem zaklatom a magyar turistakat :oDDD
Előzmény: papa_maci (2930)
papa_maci Creative Commons License 2007.10.19 0 0 2931

Akkor már legalább vizuálisan is tudom, hogy ki bújik meg e topik név mögött. :))))))))

És melyik a Géza ?

Előzmény: quilla (2929)
papa_maci Creative Commons License 2007.10.19 0 0 2930

Ezért is irigyellek leginkább. A 25-27 fok miatt.

Nekünk összejött nyáron 47-fok.

Állati volt. De sajnos én csak nyáron tudom szabaddá tenni magam. Ilyen a szinházi világ. :))

Előzmény: blaze73 (2927)
quilla Creative Commons License 2007.10.19 0 0 2929
vannak :)
Előzmény: papa_maci (2928)
papa_maci Creative Commons License 2007.10.19 0 0 2928

Aranyos vagy, azt is kifogom próbálni,de majd a helyszinen.

Már annyi mindent lehetne hozatni tőletek hogy egy DC-3 as kellene hozzá :))

Más. Jól hiszem hogy neked vannak cicáid? Vagy mellé trafáltam?

Előzmény: quilla (2926)
blaze73 Creative Commons License 2007.10.19 0 0 2927
Igen, tudom papa_maci : koszi !
Mar szamoljuk a napokat vissza :) :) :)
Foleg, hogy 25-27 fok van ott, itt pedig mar igencsak kopogtat a tel bacsi az ablakon :(
quilla Creative Commons License 2007.10.18 0 0 2926
Eszembe jutott ma a varosban jartamban, hogy a paradicsomlekvarod melle kerhetnel egy kis babos sutemenyt is, az is naaagyon finom :)
Előzmény: papa_maci (2924)
quilla Creative Commons License 2007.10.18 0 0 2925
A Lufthansan jo kaja van :) Az AireFrancen borzalmas :d A legjobb eddig a LaudaAir es az AirBerlin volt kaja szempontjabol, de a Lufival elegedettek vagyunk :)
Előzmény: Törölt nick (2920)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!