Keresés

Részletes keresés

Ladybee Creative Commons License 2010.04.12 0 0 436
Ősszel U-alakban beültettük a kerítés melletti részt kisebb növényekkel.  Most kiszedtük az egyik oldalon a tereprendezés miatt, a fejlődő új gyökérzet szépen benőtte már az eredeti földlabdát és átültettük. A helyükre magasabb, fejlettebb növények kerültek, hogy hamarabb takarja a falat. Kapott tőzeget és kéregmulcsot, ez az idő kedvező a megindulásukhoz.
Ladybee Creative Commons License 2010.04.12 0 0 435

Ez esetben, tehát a rendben történt ültetés után nem tudok másra  gondolni, mint hogy  5 l/m2 víz csupán 5 mm-t nedvesít át, hogy a gyökerek inkább szétterültek, mint vizet keresve lefelé. Nálam az öt-hat éves növényeket már nem tudnám kiásni. A csepegtető öntözés, ha folyamatos, akkor mélyebben nedvesít.

Elég a két oldalt metszeni, ahol nem szeretnéd, hogy túlzottan elterjedjen. Késő tavaszt javasolják az első metszésre, baja nem lesz, hogy korábban tetted.

Előzmény: H3x (434)
H3x Creative Commons License 2010.04.12 0 0 434
Köszi a választ!

Mit értsek az alatt, hogy sekélyre sikerült az ültetés?
Elég nagy és mély gödröt kaptak, szóval lett volna hová terjeszkedni.

A kb. 4-5l az kis adag egy tőnek?
Mennyit kapjanak akkor?
Ezek szerint a csepegtetős öntözést sem kedvelik?

Az egyes növények egymás felé eső részét is metszeni kell?

A magasságából most vágtunk, mert elég nekünk a kb. 2,5m. Korai volt? Mármint időpontilag?

Remélem azért rendbe jön az a pár tő, mert nem sok "kedvem" van újakat ültetni. 8-(
Előzmény: Ladybee (433)
Ladybee Creative Commons License 2010.04.12 0 0 433
A gyökérzete mélyre hatoló, gyakorlatilag kidönthetetlenül kapaszkodik. Lehet, hogy az ültetés sekélyre sikerült annakidején. Ilyen kis adaggal nem szabad öntözni, inkább ritkán, de bőségesen. Metszheted sövénynyíróval is, úgy haladósabb, ráérsz májusban, a zöld részekből vágjál. A magaságából csak akkor, ha elérte azt, amit szeretnél.
Előzmény: H3x (432)
H3x Creative Commons License 2010.04.12 0 0 432
Sziasztok!

Van egy 3 éves Leylandi sövényünk, amit most először vágtunk vissza.
Sajnos a tél elején volt egy olyan szeles napunk, amikor 2-3 növényt majdnem teljesen kidöntött a szél (kénytelenek voltunk kikötözni őket a kerítéshez). Vajon miért fordulhatott ez elő? Ilyen sekély alapból a Leylandi gyökérzete? Esetleg túl sokat öntöztük és azért nem törekedett jobban lefelé (nyáron naponta a kb. 20db növényből álló sáv kapott 70-80l vizet)? Vagy a tavasszal használt hosszú hatású Compo műtrágya miatt?
Sérülhetett annyira a kidőlt növények gyökérzete, hogy el fognak pusztulni (Jelenleg a színűk halványabb, mint a többié).
Még azt szeretném megtudni, hogy hogyan metsszem, nyírjam őket úgy, hogy elkezdjenek sűrűsödni? Minden egyes oldalhajtásból kell vágni? Ez így egyenként meglehetősen hosszadalmas művelet...

Előre is köszönöm a segítséget!
bodzakert Creative Commons License 2010.03.28 0 0 431

Valahol régen azt hiszem, azt olvastam, áprilisban lehet kezdeni csipkedni. Nekem is most lesznek 1 évesek a leylandiaim, még nem csipkedtem őket, de egyenlőre nem is fogom még, olyan kicsik, hadd nőjenek.

A tápokról nem sokat tudok, én hosszú hatású Compo-t adtam nekik ültetéskor, ősszel aztán elfelejtettem, de most áprilisban majd megint kapnak.

Előzmény: Li-Em (423)
ZsuR Creative Commons License 2010.03.28 0 0 430
Hogy tovabbra is OFF legyek... mindig elfog a kisertes, hogy fuz keritesem legyen - es most itt az alkalom... felszabadult egy nagyobb szakasz es napos!!! Szeretnem valami magassal beultetni, nem szamit ha nem orokzold. Az aranyvesszo van meg ott, az sem orokzold, de nem erdekel, telen nem ulok kinnt a kertben - nyarom meg csodaszep...

Szoval lehet belevagok!!! :))

ON

A harom novendek leylandii-it ma atviszem a fiamnak....
Előzmény: ZsuR (429)
ZsuR Creative Commons License 2010.03.28 0 0 429
:)) A neten szep kepeket lehet talalni roluk (living fence)....

Living Willow fence
Előzmény: Ladybee (427)
Nina13 Creative Commons License 2010.03.28 0 0 428
Igen,olvastam a tavasba a székedet!:))Fűzt én is böködtem le és pár év alatt hatalmasra nőtt!Gondoltam csinálok neki kis fóliasátrat,gyökereztető hormont vettem nekik,akkor nekilátok megpróbálom hátha!Evvel a porral úgyhallottam egész jól gyökeresedik!Szeretnék még elég sokat a kerítés mellé,és hát aranyárba mérik a kertészetekben!Akkor majd beszámolok,hogy milyen sikerrel jártam!
Előzmény: Ladybee (427)
Ladybee Creative Commons License 2010.03.27 0 0 427
Nem tudom a választ. Én akármikor próbálkoztam, minden megoldást kipróbáltam, de leylandit nem sikerült gyökerezésre bírnom. Az üvegházban egész nyáron zöldellt, de gyökérzet nem képződött. Tavaly  a fűzből font kerti szék lábai viszont legyökereztek !
Előzmény: Nina13 (426)
Nina13 Creative Commons License 2010.03.27 0 0 426
Hali!Szerinted megpróbálhatom a mostani viszavágott hajtásokat gyökereztetni,vagy várjak a júliusi hajtások vágásáig!Igazából azt javasolják,de én nem szeretnék addig várni,viszont feleslegesen dolgozni sem!Előre is köszi!
Előzmény: Ladybee (425)
Ladybee Creative Commons License 2010.03.23 0 0 425
Segíthetsz neki, egy pálcát kötözz a törzshöz és a legfejlettebb oldalhajtást kösd hozzá függőlegesen.
Előzmény: kod1111 (422)
Xaby Creative Commons License 2010.03.23 0 0 424
Hát ez jó hír! Nagyon köszönöm!
Előzmény: kod1111 (422)
Li-Em Creative Commons License 2010.03.22 0 0 423

Sziasztok!

Lehet már csipkedni a leylandikat?A puha rész 1/3-át kell lecsipkedni?

Másik kérdésem pedig hogy összel amikor átültettük őket akkor kaptak substral műtrágyát fenyőfélék számára,most pedig adhatok nekik compo hosszú hatású fenyőtápot és ha igen mikor?

Köszi:)

kod1111 Creative Commons License 2010.03.22 0 0 422

Az egyik oldalhajtásból új vezérhajtást fog növeszteni.

Előzmény: Xaby (421)
Xaby Creative Commons License 2010.03.22 0 0 421

Sziasztok!

 

Kb. 1 méter magas leylandi vezérhajtását letörte a kutya. Ettől függetlenül fog még tovább nőni felfelé, vagy most már csak oldalra?

ZsuR Creative Commons License 2010.03.21 0 0 420
A nagy telek sokkal tobb munka... probaljuk ugy rendezni, hogy ne gebedjunk bele...

A bambusz a szomszede volt, nem o ultette, hanem az akitol az elozo tulajdonos vette a hazat... amig nem szaladt vilagga, jo volt, de nem apoltak, es igy elkezdett szetfutni... sot! Mikor eszrevettek a bajt, akkor nem rogton szedtek ki - hanem ket ev mulva... de amugy nagyon rendes szomszedok...

Olyan sovenyt szeretnek, ami nem tomi el a csatornat - ez az egyetlen oldala a haznak, ahol nem kell ereszt tiszitani - es nem ad tobb munkat osszel sem.

Azt hiszem megyek es probalok kiasni par bambuszt... hogy minel elobb jojjon az atultetes, mert mar pattannak a rugyek a kicsi fan.
Előzmény: kod1111 (419)
kod1111 Creative Commons License 2010.03.21 0 0 419
Milyen jó akinek ilyen szép nagy telke van, a miénk 600m2 az egész és ezen még ház is van+ terasz.   A bambusz az veszélyes tud lenni, mert rendesen tud nőni és tarackol. Hátha az árnyék is számít akkor  úgy kell ültetni, hogy jó legyen a háznak.
Előzmény: ZsuR (418)
ZsuR Creative Commons License 2010.03.21 0 0 418
Igen, nagyjabol ismerem :)). Pont errre lenne szuksegem, 5-6 meteres terulet, ahol nem kell semmit sem tenni, csak hang-por-latvany szigetelni...

Ez a resze a kertnek hatalmas atalakulason ment at az elmult par evben. Ez volt a kert legarnyekosabb resze, hatalmas fak voltak korulotte, bambusz, es most mind odavan.

Par fat ki kellett vagni ket-harom eve, mert veszelyesek kezdtek lenni.
A bambusz elszabadult, atjott a szomszedtol hozzam - egesz a haz alajaig, ami szinten veszelyes...
A mostani tel a sok hoval, meg a legutobbi esozes miatt a fenyo elkezdett a szomszed fele dolni, igy kivatak a ferfiak...no most akkor ott a nagy semmi.

Ott tujam van ott evek ota, az elso nem nott mert a fenyo alatt volt... a negyedik-otodik meg a bambusztol volt csokott... remelem ha nem is zarkoznak fel teljesen, elfogadhatoan fognak kinezni.

A fenyo elotti kis azaleat mar tegnap atultettem, de most ketsegeim vannak... eredetileg egy magrol kikelt tulipanfat akartam ide ultetni,es hagyni az azaleat... de a favagas miatt feltettem, kitapostak volna...

Szoval...fogalmam sincs hogy hova ultessem a leylandii-ket. Mit tegyek a tujakkal... no meg az aranyeso sovennyel - mert meg van par bambusz benne, azt is ki kellene cibalni, mielott nagyon jol erzi magat ujra...
Azt hiszem az aranyeso soveny fele tobb a szelesseg lehetoseg, es nem bannam, ha kis arnyekot adna a hazra, csokkentene a hutesi koltesget.
Az ut felol mar nem lenne annyi (5-6 m) szelesseg, hiszen ott a kocsifeljaro.


Előzmény: kod1111 (417)
kod1111 Creative Commons License 2010.03.21 0 0 417

Arra azért számítsátok ha nem lesz nyírva  nagyon nagy tér kell neki szélesség: 5-6m magasság: 25-30m és alatta szinte semmi nem lesz az árnyék miatt.

 

krisztinca.blog.hu/2009/08/31/leylandi_ciprus_x_cupressocyparis_leylandii
Előzmény: ZsuR (416)
ZsuR Creative Commons License 2010.03.21 0 0 416
Szep a sovenyed... igaz, nem sok noveny van korulotte - de hat ha igy szep es jo, akkor minden rendben.

Van harom kisebbem, amit at kell ultetni - es nem akarom sovenynek nyirni, de nem is lesz noveny korulotte. A fiamnal van tobb, nagyobb, nala viszont szeretnenk ultetni novenyeket ha nem is kore, a kozelukbe. Viszont... nem akar o sem vagott sovenyt, igy azt hiszem nem is lesz soha elotte mas noveny, hiszen novekedik a draga...

Ez a soveny olyan mint a hajfestes... ha elkezded, mindig kell - ezert nem festetem a hajam sem :))...
Előzmény: kod1111 (414)
kod1111 Creative Commons License 2010.03.21 0 0 415
Lehet, hogy nem az ő hibája mint látod az előző hsz-ben a 2. képet, de ha két év alatt szinte egy centi nem nőtek akkor ott valami nem oké, savanyú(örökzöld) tápot adjál nekik és meglátjuk mi történik. Egy dolgot azért hozzá tennék az örök zöldek nehezen viselik az átültetetést főleg ha a gyökér is sérült és vissza van vágva. Lehet tudni a tied miért volt annyira visszavágva. Ha ezek nem lennének kezelve kb. 6m magasak lennének és vagy 3m szélesek.
Előzmény: Abrash (412)
kod1111 Creative Commons License 2010.03.21 0 0 414

Már az ültetéskor ilyen volt a helyzet, viszont van egy növény ami kivétel, mert az nem akar megnőni(2. kép), a többi "99" viszont fantasztikusan fejlődik és a többi növény is. Az utolsó kép egy 3 évvel idősebb sövényt mutat.

 

Előzmény: ZsuR (411)
kod1111 Creative Commons License 2010.03.20 0 0 413
Majd holnap csinálok képet róla ez a sövény a telek kétoldalán fut végig és előtte is vannak lombhullatók és  terülő örökzöldek, ez már a kezdetek óta így van. A másik oldalról a drót kerítés van de azontúl szintén növények(Babérmeggy)
Előzmény: ZsuR (411)
Abrash Creative Commons License 2010.03.20 0 0 412
háát, kiirhatom a kertész nevét... a magasságot egyeztettük, és mivel láttam akkora (nem visszavágott) növényeket beleegyeztem.
A visszavágottra meg azt mondta, ez a tuti.



Amúgy autóbeállót nagyon szépen csinált.
Előzmény: kod1111 (408)
ZsuR Creative Commons License 2010.03.20 0 0 411
Szoval azota (408) hogy ezt a kepet csinaltad, mar van ott mas noveny is - esetleg mind a ket oldalan?
Előzmény: kod1111 (410)
kod1111 Creative Commons License 2010.03.20 0 0 410
Most pont nincs olyan képen ahol látszik a többi növény, semmi olyan káros dologra nem emlékszem ami kiszárítaná vagy másképp károsítaná a körülötte lévő növényeket a Leylandii, pedig itt eléggé homokos a talaj.
Előzmény: ZsuR (409)
ZsuR Creative Commons License 2010.03.20 0 0 409
Szoval mit tapasztaltal... mennyire szaritja ki a talajt, mennyire lehet/lehetetlen korulotte novenyeket tartani. Bar latom, neked nincs elotte noveny... mi az oka? Nem marad meg, vagy nem akarsz?
Előzmény: kod1111 (408)
kod1111 Creative Commons License 2010.03.20 0 0 408

Miért ilyen idős, ennyire visszavágot növény került beültetésre, minél fiatalabb annál jobb az eredés indulása. Ezeket 3 éve ültettem, akkor 80-100cm-esek voltak most 2m magasak, de évente kétszer vannak visszavágva fölül és oldalt.

 

Előzmény: Abrash (407)
Abrash Creative Commons License 2010.03.20 0 0 407
szervusztok, itt még nem jártam

van egy sövénynek ültetett sor leylandym, 9 db.
2 éves, kertész követte el. kb 180 cm volt ültetéskor, erősen visszágott oldalágak és csúcs, földlabda, igy relative vastag volt a törzs

csepegtető van, 2 év alatt nem nagyon nőtt.
Talaj agyagos, abba ültetéskot tőzeget golgoztak be.

szuperfoszfát milyen mennyiségben( hányszor évente, és hány "marék"?)

Kösz előre is.
Előzmény: nappapa (406)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!