Keresés

Részletes keresés

vanek88 Creative Commons License 2014.02.04 0 0 1567

Sziasztok!

 

Jövőhéten műtik a térdem szalag és porc miatt. Olyan kérdésem lenne, hogy a felépülés hogyan zajlik?

 

Tehát mennyi ideig kell feküdnöm, mankóval járnom, mikortól lehet terhelni, fizikai munkát végezni, vezetni?

 

Szóval ilyenekre lennék kíváncsi..

 

 

Remélem valaki tud segíteni!

 

 

Előre is köszönöm!

 

 

Valamint van valami műtét előtti teendőm?

 

pl.: Valahol olvastam, hogy lehet szedni valami bogyót..

gurabli Creative Commons License 2014.02.04 0 0 1566

Nagyszerű, ezek mind kitűnő hírek! Amit írok, azt nagyrészt a saját tapasztalataimra alapozom és az itt elhangzottakra. Örülök, hogy túl vagy a varratszedésen is, ami nem volt fájdalmas. Látta is az orvos a térded, így gondolom kizárta a gyulladást, stb, és minden rendben van, ez a legfontosabb!

 

Az a Gool por a szokásos glükozamin-szulfát egyike a sok közül, de igen nagy adagban (1500mg). Mivel nálunk (más országban nem tudom) a glükozamin-szulfát az egyetlen orvosilag "elismert" hatásos porcvédő/gyulladáscsökkentő, ezért az esetek legnagyobb részében az orvosok valamilyen formában glükozamin-szulfát tartalmú "gyógyszert" írnak fel (gyakoribb a Condrosulf 800mg). Persze egyikre sincs támogatás, így viszonylag magas áron kell megvenni őket. Szerintem a Gool kb 2500-3000 forint körül lehet és ha jól emlékszem még egy hónapra sem elég (20 napra talán?).

 

Ha szeded, akkor érdemesebb valamilyen komolyabb készítményt választani, aminek az általam sokszor emlegetett Heavy Duty maximálisan megfelel. Mielőtt még valaki azt hinné, hogy bármi közöm van a Heavy Duty készítményekhez, gyorsan tisztázom: nincs:) Ha bárki talál vagy tud olyan készítményt, ami tartalmazza ilyen mértékben a négy "kötelező" összetevőt (glükozamin-szulfát, kondroitin-szulfát, MSN, hialuronsav), az ossza meg velünk!

 

A gyógytorna pedig maximálisan, mondhatni kötelezően ajánlott! Minden térdműtétnél 50% a sebész és 50% a gyógytornász! Egyik nem "sokat ér" a másik nélkül! Hiába műt meg jól, ha utána nem megfelelően mozgatod, nyered vissza a mozgástartományokat, erősíted az izmokat, stb. Sőt, egy ügyetlenebb sebész munkáját egy profi és kitartó gyógytornász nagyban tudja javítani (kellő együttműködéssel)!

Egy jó gyógytornászt próbálj keresni, nagyon sokat tud segíteni, megtanulod a jó térdes gyakorlatokat, amiket utána otthon is tudsz csinálni!

 

Végül nem írtad, hogy mi lett a pontos diagnózis? Mensicus és porcfelszín sérült, ha jól emlékszem, ezen kívül más nem volt (kopás szintje?)

Előzmény: 2kacsapacsa (1563)
fatyú Creative Commons License 2014.02.04 0 0 1565

 

Utána olvastam ezeknek a porc regeneráló képző cucoknak.

Őszintén nem tudom melyik legyen a Heavy több minden van, de a Joint meg ízületi problémáéra van speciálisan.

És akkor még ott az Biotech Arthro Guard Gold  (120 tabletta) amit kifejezeten regenerációra ajánlanak.

http://www.fitbuilder.hu/termekek/Izuletvedo.html


Scitec Nutrition Muscle Army Heavy Duty  (90 kapszula)

 

összetevő

adagonként
tartalmaz

RDA%

További összetevők

 

 

C-vitamin

100 mg 

125

D-vitamin

5 mcg 

100

Cink

1.5 mg 

15

Mangán

0.3 mg 

15

Glükozamin-szulfát

1500 mg 

 

Kondroitin-szulfát

500 mg 

 

Hidrolizált II. típusú csirke kollagén

300 mg 

 

Metil-szulfonil-metán

250 mg 

 

NEM® természetes tojáshéjmembrán

100 mg 

 

Hialuronsav

50 mg 

 

Bromelain

25 mg 

 

Kurkuma kivonat

10 mg 

 

 

 

Weider Joint Caps  (80 kapszula)

 

További összetevők 

 Glükozamin szulfát1200 mg

 Kondroitin szulfát1000 mg

 Metil-szulfonil-metán (MSM)600 mg 

Hialuron sav50 mg 

E-vitamin12 mg 100

 

 

 

 

Biotech Arthro Guard Gold  (120 tabletta)

 

 

 

Fájdalom csillapítás és gyulladáscsökkentés 

 

 

Metil-szulfonil-metán

400 mg 

 

Bromelain

75 mg 

 

Fehér fűzfa kéreg

60 mg 

 

Tumeric gyökér

60 mg 

 

DL fenilalanin

50 mg 

 

Méregtelenítés és gyulladáscsökkentés 

 

 

Uva Ursi levél

75 mg 

 

Lucerna

100 mg 

 

Ízületi folyxadéktermelés 

 

 

Glukozamin szulfát

800 mg 

 

Porcépítés 

 

 

Kondroitin szulfát

300 mg 

 

Kalcium

100 mg 

12,5

Kollagén

150 mg 

 

Tömjénfa por

150 mg 

 

L-Hisztidin

60 mg 

 

További összetevők

 

 

Fájdalomcsillapítás és gyulladáscsökkentés

 

 

Méregtelenítés és gyulladáscsökkentés

 

 

Porcépítés

 

 

Mangán

60 mg 

3000

Panax ginseng

75 

 

Quercetin

30 mg 

 

Gyömbér gyökér

90 

 

 

 

 

fatyú Creative Commons License 2014.02.04 0 0 1564

Nekem is kikapták a varratokat. A nagy 5centisből kicsit fájt, utána meg tekergete azt mondta szép.

Szerintem nagyon dagadt. Most úgy nézz ki mint a műtétellőtt, mondjuk ebbe az állapotba 3 hónapot dolgoztam vele, tehát lehet baromi lassan fog visszahúzódni.

01. 20-án műtöttek 31-én volt a varratszedés 03.04 kell vissza mennem addig semmi. Utána kezdődik a gyógytorna.

Az rengeteg idő. 6hét. Utána torna.

Ki fognak rúgni. Semmilyen porcerősítőt nem írt fel a doki.

2kacsapacsa Creative Commons License 2014.02.03 0 0 1563

Kedves Gurabli! Ismét igazad volt, túlestem a varratszedésen, alig fájt, inkább pillanatokig tartó kényelmetlenség volt. Kaptam három sebtapaszt és beutalót gyógytornára, továbbá ajánlotta az orvos, hogy szedjek porcerősítőt.  Valami no name "Gool por"-t kellene vásárolnom a patikában, de maradok a Heavy Duty mellett. Tanácsodat kérem gyógytornázást illetően, javaslod-e a gyógytornászhoz járást, vagy inkább itthon mozgassam sokat a lábam a műtét után ajánlottak szerint plusz szoba-biciklizzek? Köszönöm szépen a válaszod.

Előzmény: gurabli (1562)
gurabli Creative Commons License 2014.01.31 0 0 1562

Két műtétem volt. A sérülés elég csúnya volt és rendesen roncsolódott a térdem, elég sok vérrel, ezért már műtét előtt kaptam Clexane-t. Majd jött az első műtét, ott talán 10 vagy 20, majd jött a második műtét, ami után 30 db, ha jól emlékszem.

 

Ha most rendbe tették a térded, akkor nem kell újabb műtét, de hát ezt sajnos előre nem lehet sosem tudni, hogy mit hoz a holnap. Nekem az első után biztos volt, mert szakad a szalag és azt pótolni kellett. Én sem akarok több műtétet, nagyon elegem lett belőle...

 

Ha nem váladékozik csúnyán a seb, akkor egy kis gyulladás nem a világ vége, hiszen pár napja vágták, stb. Ha nincs lázad és nem forró a seb környéke, akkor elvileg nem kellene, hogy gond legyen. Ha bizonytalan vagy, vissza kell menni az orvoshoz, hogy nézze meg! Max kapsz antibiotikumot!

 

A varratszedéstől nem kell félni, nem fáj! Ha egy kicsit fáj is, az max kellemetlen. Elég sokat szedtek ki belőlem, sőt, a graftnál a vágás több, mint 10 centi volt, jó pár öltéssel, szinte nem is éreztem. A kis lyukakat pedig végképp, nálad pedig ez van csak!

Előzmény: 2kacsapacsa (1561)
2kacsapacsa Creative Commons License 2014.01.31 0 0 1561

Úristen! Miért kellett 60 db szúrás? Hányszor műtöttek? Én abban a hiszemben vagyok, hogy most egyszer és kész, meggyógyulok, ha törik, ha szakad. A varratszedéstől én is tartok egy kicsit, mert egy lyuk tökéletes, de kettő be van gyulladva.

Előzmény: gurabli (1559)
fatyú Creative Commons License 2014.01.30 0 0 1560

Ez a doki aki műtot akihez megyek az egyi legjobb(Állítolag az eu top 5be is benne van) de még a kolégai is elismerik, hogy dőDr House magyar kibvitelben.

Nagyon bunkó, úgy nyúl hozzád mint 1 kilo húshoz.

Szívni már szívták nem is egyszer sose paráztam, de ettől most igen.

ezt tuti kell akkora mint a combom. De holnap le írom.

Előzmény: gurabli (1557)
gurabli Creative Commons License 2014.01.30 0 0 1559

Ebbe én is belefutottam:) Ha hideg, akkor sokkal jobban csíp:) De mondta a dokim, hogy normál szobahőmérsékleten nyugodtan tartható, nem kell hűtőbe tenni (gyógyszertárban és a kórházban sem volt hűtőben), így én végül a polcon tartottam, ahol nem érte erős napfény (mostanság ez nem is fenyeget minket). Ha több dobozzal van otthon, akkor a használatban lévő doboz kint, a többi a hűtőben.

A 60 darabból volt olyan, ami igen csak csípett (nem a lehűtött), persze ez is relatív, nem olyan szörnyű, de a legtöbbet alig éreztem, pedig kb. a harmincadik után már tiszta lyuk volt a hasam:) Ha sokat kell beadni, akkor elég szép véraláfutások keletkezhetnek, akár tenyérnyi területen, ami nem azért gond, hogy csúnya, hanem az oda beadott következő injekció már tud fájni rendesen. Erre segítség a feketenadálytő kenőcs.

Előzmény: 2kacsapacsa (1558)
2kacsapacsa Creative Commons License 2014.01.30 0 0 1558

Köszönöm Gurabli!

Leendő sorstársaink szíves figyelmébe: A Clexane trombózist megelőző hasi szurkálós hűtőszekrényben tárolandó - ezt biztosan tudjátok. De mielőtt megszúrnátok magatokat, előtte legalább egy órával vegyétek ki a hűtőből, mert különben iszonyúan csíp.

Előzmény: gurabli (1555)
gurabli Creative Commons License 2014.01.30 0 0 1557

Nyugi, a varratszedés nem olyan vészes, elvileg nem is kell, hogy érezd! A leszívást meg előre nem tudhatod, hogy kell-e vagy sem! Ha kell, akkor az sem olyan vészes, ha ügyes a doki, akkor nem is érzed azt sem, inkább csak egy kicsit kellemetlen.

 

Kitartást!

Előzmény: fatyú (1556)
fatyú Creative Commons License 2014.01.30 0 0 1556

Sziasztok!

Holnap megyek megint a mészárszékre!

Varrat szedés meg , leszívás.

Biztos fincsi lesz.

gurabli Creative Commons License 2014.01.30 0 0 1555

Nagyszerű, örülök, hogy ilyen jól sikerült és ilyen szépen bántak veled (sajnos van, ahol nem ilyen rendesek).

Jó túl lenni rajta, most már tudod, hogy pontosan mi a helyzet a térdeddel.

A rohanással óvatosan az elején, minden hirtelen mozdulatot jobb kerülni. Jegeld sokat, az csodát tesz! Most egy hétig legalább próbáld meg kímélni, amennyire csak lehet, de azért két óránkén kelj fel sétálni egy kicsit. Jegeléshez tudsz venni zselés párnát, aranyat ér! Jól lefagyasztod, majd betekered egy vékony törölközőbe (nem szabad rátenni a bőrre, mert fagyási sérülést okozhat), és rárakod a térdedre 15-20 percre, eleinte naponta 4-5 alkalommal is, majd később igény szerint. Nagyban tudja csökkenteni a duzzanatot, illetve a fájdalmat! Torna előtt ne jegeld majd, de utána nagyon jó!

 

Ha porcpótló szedése mellett döntesz, akkor jó választás a Heavy Duty.

 

Mellúszást egy jó ideig nem szabad, akkor marad még a hátúszás. A szobabicikli nagyon jó, de egyeztess majd a gyógytornásszal, hogy mikor és mit szabad!

 

Nagyon szívesen segít itt mindenki, én is rengeteg segítséget és támogatást kaptam a többiektől a műtét előtt, sérülésem után. Akit elér ez a gond, nagyon is tudja mennyire megkeseríti az ember életét, és ugyebár a műtét is ijesztő, főleg előtte.

 

A hasszuri, amennyire kellemetlen dolog, annyira hasznos is. Nem egy nagy ügy (én több, mint 60 darabot adtam be magamnak), jó tudni, hogy csökken a kellemetlen trombózis emígy is alacsony veszélye. Jobb megelőzni a bajt, ha lehet!

 

Mielőbbi jobbulást!

Előzmény: 2kacsapacsa (1554)
2kacsapacsa Creative Commons License 2014.01.30 0 0 1554

Kedves Gurabli! Fél 8-ra kellett bemennem az egészségházba, 8-kor már a műtőasztalon feküdtem. Aznap egyedüli páciens voltam. Bekísértek az őrzőbe (hatágyas), hófehér vadonatúj ágynemű és hálóing, műtősfiú lábborotvált, aneszteziológus tűt szúrt a bal kézfejembe, kaptam nyugtatót. Ismét műtősfiú, hálóing le, zöld lepedő fel, betolt ágyastól a műtő előterébe. Ott újabb ágy, majd be a műtőbe, aztán traverzálltam már magára a műtőágyra. Feltették a jobb és baloldali kartámaszokat, rám tették az automata vérnyomás vagy mifene mérőt, az anasztez folyamatosan nyugtatgatott (pedig nem voltam ideges) és folyamatosan simogatta az arcomat. Diszkréten kicserélték a zöld lepedőt, betakartak, majd kaptam meleg zöldbe bugyolált pokrócot, ami a combtőmig ért. Aztán egyszer csak semmi. 9.20-kor ismét az anasztez: „ugye mondtam, hogy minden rendben lesz” – aztán újabb eszmélés már az őrzőben, az ágyamban, ahol gondosan betakargattak, mérték automatice a vérnyomást, tíz körül meg kellett innom két pohár jól kieresztett hideg vizet, majd enni is kellett és a gondomat viselő nővér fülét a WC ajtóra nyomva konstatálta, hogy teljesítettem a hazamenetelhez szükséges második feltételt is – pisiltem. A harmadik feltétel az volt, hogy nem érezhetek kibírhatatlan fájdalmat, de erre nem kérdeztek rá. Fél 12-kor szerettem volna egy picit aludni (merthogy egész éjszaka fönt voltunk, a férjemnek vesekő rohamai voltak, kora reggel az autóban csendesen jajgatva vitt be a rendelőbe). De talán ha negyed órát sikerült, mert jött az aznapi egyetlen kellemetlenség, a gyógytornász. Bemutatta a frissen műtött lábamon, hogy majd miket kell tornáznom, végül kiegyeztünk a másik lábamon való demonstrálásban. Fél egykor menetkészen voltam, a fiam hazavitt. Patikában kiváltottuk a trombózis ellenes hasba szurkálós tíz db tűt, hétfőn kell visszamennem kontrollra. Már kedd délután felkeltem és járkáltam, mert az ágyban nem igazán tudtam elhelyezni a lábaimat. A kötést szerdán letekertem, nem volt dagadás, már szinte egész nap fönt voltam bottal közlekedve, ha ültem, pipálva a lábammal feszítgettem és köröztem. A kiegyenesítés nagyon megy, a törülközős térdlenyomás is, egyedül a behajlítással van gondom. Aztán szerdán ebéd táján megijedtem, hogy odaég a sült krumpli, elkezdtem a lépcsőn felrohanni és azóta fáj a lábam, most jegelem, be is dagadt mára, – egy nagy hülye vagyok! Maximális odafigyelésben és fantasztikus kiszolgálásban volt részem az egynapos sebészeten, talán azért, mert az intézményt tavaly adták át és még minden új és friss és ez visszahat az emberekre. Hálás vagyok mindannyiuknak. Beruházok egy három hónapos adag Heavy Duty-t. (Sajnos nem tudok, csak mellúszni, viszont kaptam a fiamtól egy szobabiciklit.)  És hálás vagyok Neked és Nektek is az információkért. Köszönöm szépen!

Előzmény: gurabli (1551)
Nikke Creative Commons License 2014.01.30 0 0 1553

Gurabli, köszönöm a véleményed, egyet is értek veled.  

Azt tudom, hogy olyan már nem lesz, mint a fájdalom jelentkezése előtt volt, de  nem gondoltam, hogy ekkora probléma lesz belőle. Itt a fórumon olyan bonyolult eseteket olvasok tőletek, hogy ketté áll a fülem. Nekem ahhoz képest nulla a problémám - szerintem.

Fájni csak akkor fáj, ha használom, azaz lépéskor, nyugalmi állapotban nem. Vannak jobb napok, és vannak rosszabbak. Csak a sántítást nem tudom abbahagyni. Már arra is gondoltam, hogy lehet, hogy megint elszakadt a meniscus, vagy bent maradt egy darab, vagy mit tudom én (olvastam ilyent is, azt hiszem Lorianától).

A műtét előtti állapothoz képest mindenképp jobb a lábam, akkor behajlított térddel már ülni sem tudtam, éjszaka is fájt, ha egymásra tettem.  Szóval javulás az van, csak baromi lassú és megtorpanó. Saját feltételezéseim szerint ezzel a problémával, 3 hónappal a műtét után twistelnem kéne. :-)

Kedden megyek a dokihoz, akkor elválik, hogy hogyan tovább, de félelmeimet azért igazoltátok. Persze a muszáj, az nagy úr.

 

 

 

Előzmény: gurabli (1552)
gurabli Creative Commons License 2014.01.29 0 0 1552

Ahogy heremooka is írta, jobb elkerülni a szteroidokat. Bár nagyon hatásosak, de amennyire hatásosak is, annyi mellékhatásuk is van. Persze egy valamit ne feledjünk el: ez is gyógyszer, és azért van, hogy ha indokolt, akkor használják. Mikor indokolt? Amikor az orvos úgy érzi, hiszen ő az orvos. Más kérdés, hogy orvosa válogatja, két orvos ismerősömnek teljesen eltérő véleménye van, az egyik használná, ha kell, a másik nagyon ellenzi. 

 

Erről beszélj nyíltan az orvosoddal, hogy komolyan aggódsz a szteroidok miatt. Biztos nem fog megharagudni, ha pedig igen, akkor keress másik orvost. Nem azt mondom, hogy addig váltogassunk orvost, amíg az egyiktől nem azt halljuk, amit szeretnénk, hanem az orvosnak el kell mondania miért dönt úgy, ahogy. 

 

Nagyon fáj a térded? Mert ha nem, akkor tudom, hogy ez nem vigasz, de talán jobb lehet elfogadni, hogy ez a térd már ilyen lesz (közben mindent megtenni, hogy jobb legyen, mozgás, testsúly, stb), de elkerülni a további bonyodalmakat, amiket esetleg a szteroidok okozhatnak (esetleg!).

 

Valamint, ahogy heremooka is írta, valami okozza ezt a térdedben. Ezt kellene kideríteni. Amit sajnos a "térdes" pályafutásom alatt megtanultam: térdnél ritka, hogy nem műtéttel és gyógytornával lehet csak megoldani a gondot, vagyis nem igazán működnek a konzervatív módszerek, csak az invazív, sajnos.

Előzmény: Nikke (1550)
gurabli Creative Commons License 2014.01.29 0 0 1551

Üdv a klubban:) Ezek szerint sikeresen túl vagy a műtéten és már otthon!?

Remélem minden rendben volt és nem volt túl kellemetlen az egész. Majd írd meg, ha lesz időd, erőd és kedved, hogy milyen volt, hogy zajlott.

 

Most végre pontos képed van a térded állapotáról. A meniscus szakadás miatt mindenképpen műtét lett volna belőle, így legalább rendbe tették és a shaverezés is arra utal, hogy a porcfelszínt kezelni kellett. Fontos, hogy mi a pontos diagnózis, mit találtak még, illetve milyen állapotban vannak a porcok, különösen porckopás tekintetében?

 

A gyógytornát (és esetlegesen a fizioterápiát) minden esetben az operáló orvos írja fel, dönti el, hogy mikortól kezdheted. A gyógytornász pedig a diagnózis ismeretében tudja majd, hogy mit és milyen intenzitással kell végezni. Ha más nincs, csak a meniscuc és a shaver, akkor szerintem két hét után már minden gond nélkül mehet a gyógytorna, de akár egy hétre a műtét után is. Fontos, hogy az un. értornát már most csináld, ha megmutatták. Ágyban fekve megfeszíted a combizomzatot, óvatosan, majd elengeded. Előre nyújtod a lábfejed, majd vissza, ezt ismételgeted. Körzöl a lábfejeddel. Nem kell sokat, de amíg sokat fekszel, addig nem árt két óránként egy pár percig. Hogy mennyire szabad terhelned, azt az orvosnak mondania kellett, de minél többet próbálj, ha csak rövid időkre is, felkelni, mászkálni egy kicsit a szobában, nagyon vigyázva a térdedre.

 

Kitartást, gyorsan és szépen fel lehet belőle épülni! Érdemes esetleg elgondolkodnod porcerősítőn, többször is beszéltünk róla itt részletesen. Később pedig az úszáson, elképesztően sokat segít és minimálisan terheli a térdet (de nem mellúszás!).

Előzmény: 2kacsapacsa (1547)
Nikke Creative Commons License 2014.01.29 0 0 1550

Őszintén szólva nagyon jó helyen kapisgálsz. :-)

Szerintem nem teszek meg mindent a gyógyulásért. Elsősorban fogyni kéne és többet mozogni. Biztos a tartásom sem jó, ezáltal pedig a térdek terhelése sem.

Ülőmunkát végzek, a térdnek - meg ugye - nem ártana, ha állandóan kenődne. Biztos lehetne még folytatni...

(Most beszerzek egy szobabiciklit.)

 

Egyébként a szteroidosból is injekcióról van szó, nem gyógyszerről, és valahogy úgy gondolom, hogy talán két-három darabról (bár nem tudom, hogy ezt honnan veszem.)

 

 

 

 

Előzmény: heremooka (1549)
heremooka Creative Commons License 2014.01.29 0 0 1549

Megértelek.

 

Szerintem szedd, de semmiképp ne sokáig. Az többet árt máshol mint használ a lábadnak.

 

Közben gondolkodj el, miért nem gyógyul a lábad az elvárt mértékben? Jó móka, vagyunk így páran vele. Ezernyi oka lehet.

Előzmény: Nikke (1548)
Nikke Creative Commons License 2014.01.29 0 0 1548

Gurabli, Heremooka!

 

Köszönöm szépen.

 

Mondjuk én nem akarom ezt a szteroidot, de mi a fenét csináljak, ha ezen a héten nem javul az elvárt 50%-os mértékben, és a doki a következő alkalomkor már ezt akarja adni? Kénytelen kelletlen el kell fogadnom, de azért bedobom majd neki azt 1 db-os kenőanyagosat. Addig meg reménykedek, hogy megtáltosodok. :-)

 

Gurabli, én már döntöttem a Heavy mellett, hasonló álláspontra jutottam, mint te (legfőképp a te levezetésed alapján), de nem a műtött/injekciózott térdemre, hanem a másik védelme érdekében, az is kezd fájdogálni ugyanúgy, mint korábban a másik, talán ebben a kialakuló stádiumban még igazán hatásos lehet, de legalább késleltethet.

 

 

 

2kacsapacsa Creative Commons License 2014.01.29 0 0 1547

Kérlek, írd meg, mikor kezdted el a műtét utáni tornát. Engem tegnap műtöttek, három lyuk van a térdemen, meniscus szakadás, svaverezés. Köszi.

Előzmény: gurabli (1545)
heremooka Creative Commons License 2014.01.29 0 0 1546

A szteroidokat jobb elkerülni.

 

Hosszan tartó alkalmazásukat mindenképp: mellékvese-, cukor betegség, gyomorfekély- és csontritkulás kialakulásának lehetősége ( http://www.webbeteg.hu/cikkek/egeszseges/3819/a-szteroidok-mellekhatasai ) Ezen kívül "holdvilágarcod" lesz, ha folyamatosan szeded. Ez a vízvisszatartó-hatás miatt van. Azontúl elhízol.

 

Sokkal jobban járunk, ha a lábunk betegségét szüntetjük meg, minthogy okozunk még négyet-ötöt, tulajdonképpen feleslegesen.

 

A baj akkor van, amikor nem tudod elkerülni a szteroid szedését.  De erre is vannak praktikák:

 

OFF:

 

Én sajnos gyakorló asztmás vagyok. (allergiás reakcióként). A gyógyszer tartalmaz szteroidot. Mikor fulladok, akkor inkább "elbeszélgetek magammal" (lehet röhögni, nyugodtan!) hogy nekem nem is kell ez a gyógyszer, mert, ... és ezt most nem részletezem, de lényeg, hogy működik! Csak akkor nem, ha mentálisan fáradt vagyok. 

 

A pullmonológiára már nem is megyek, mert számomra érthetetlen stílusban hordtak le, a gyógyszer mellőzése miatt. (Nem kértem az egyiket-másikat.) Nem mindegy nekik? "Ha én meg akarok halni?" Szó szerint azt mondták, hogy meg fogok, és hogy láttak már ilyet. Nem érdekelte őket az sem, hogy időnként rákényszerülök és akkor használom, hajthatatlanok voltak. Vagy minden nap kétszer használjam és szedjem a tablettákat is, és háromhavonta üljek be a retkes, tébécébacis rendelőjükbe, vagy ne is lássanak.

Akkor lesz gond, ha végképp elfogy a gyógyszer. Két havi adagot már másfél éve használok és még van benne.

 

ON

 

A térdfájdalomnál elég nehéz bemagyarázni magadnak dolgokat, különösen ha csillagokat látsz, viszont ott van a doki, a műtét, a műtérd. Szerintem még láb nélkül is jobb élni, mint folyamatosan szteroiddal. Egy pszichodoki rendbehoz. A szteroid megöl.

gurabli Creative Commons License 2014.01.29 0 0 1545

Az én esetem sajnos nem mérvadó, mivel négy hónapra rá jött a második műtét, a szalagpótlás, valamint a sérülésem is sajnos a legkomolyabb kategóriába tartozik, nem "csak" elszakadt a keresztszalag, hanem sérült az üvegporc és meniscus is, elég rossz állapotba került a térdem.

Emígy az első műtétet követően (shaverezést) elég hamar elkezdtem nagyon keményen a gyógytornát és az erősítést, mert próbáltam tartani és megerősíteni az izomzatot a pótlás előtt (sikerült is, persze a pótlás után kegyetlenül lement minden izom, nemsokára egy éve volt, és még mindig 2-3 cm a különbség a másik lábamhoz képest a felső combon, térd felett sikerült valamennyire visszaszerezni. Mondjuk baromi vastag volt mindkét lábam, tiszta izom, az átlagnál jóval erősebb. Így azt a szintet most sokkal nehezebben érem el, ráadásul az izom tónusa is nagyon gyenge, hiába, hosszadalmas és nagyon lassú folyamat ez).

 

Az biztos, hogy az első műtét után nehezen ment a futás. Nem is azért mert instabil volt a térdem, hanem mert fájt és rossz volt futás közben, nem szerette a terhelést. Persze jóval könnyebb és gyorsabb volt minden, mint a pótlás után.

 

 

Előzmény: gombóc63 (1538)
gurabli Creative Commons License 2014.01.29 0 0 1544

Sajnálom, hogy nem változik az állapotod. Talán érdemes lehet még egy Synvisc-One injekciót is kipróbálni? Elvileg ez a "legjobb", és ráadásul csak egyet kell beadni belőle. Nem tudok róla sokat, itt már írtak róla páran, sajnos ha jól emlékszem, egyik injekció sem váltotta be különösebben a hozzá fűzött reményeket, ellenben nagyon drágák.

 

Nem akarok hülyeségeket írni, de a szteroidos gyulladáscsökkentőkről nem sok jót hallottam (azon kívül, hogy elvileg nagyon hatásosak tudnak lenni, ami alapból ugye jó), elég sok és komoly mellékhatása lehet. De ez nem mérvadó, amit én írok, hiszen nem vagyok orvos, ezt az orvosod biztos, hogy pontosan tudja. Azt tudni kell, hogy nincs olyan gyógyszer, készítmény, aminek ne lenne valamilyen mellékhatása. Minden gyógyszer alkalmazásánál mérlegelni kell, hogy az adott állapot esetleges kezelése/meggyógyítása a mellékhatások kockázatának figyelembe vételével indokolt-e vagy sem.

 

Olvass utána a neten (ha tudsz angolul, akkor a www.kneeguru.co.uk oldalon rengeteg információt találsz. Talán az internet legnagyobb és legaktívabb "térdes" portálja.

Előzmény: Nikke (1540)
gurabli Creative Commons License 2014.01.29 0 0 1543

Egy eladó, aki ért is hozzá, ő írja a válaszokat. Mindkét terméket a Scitec gyártya, az Arthroxon volt a nagy áttörés számukra, azzal sikerült elég sok sportolót megszólítani (főleg amerikai sportolók, NFL, NHL, NBA, többségük kevésbé ismert számunkra).

Legtöbben, akik komolyabban foglalkoztak a témával, azt kifogásolják (és szerintem teljesen jogosan), hogy nincs feltüntetve az egyes összetevők pontos aránya.

A Heavy Duty esetében nem követték el ez a "hibát", itt szépen fel vannak tüntetve az összetevők pontos arányai. Elég sok kísérleti dolgot is tartalmaz a szokásos kötelező összetevők mellett, ami állítólag szintén hatásos. Ráadásul már a legújabb ajánlást követve, három adagra bontották a napi adagot, így folyamatos a bevitel.

 

A Scitec cég egy megbízható cégnek számít, elvileg komolyan ellenőrzik és odafigyelnek a termékeikre, így remélhetőleg hozzák is az elvárt, ígért minőséget. Persze ezt egyik gyártónál sem garantálja senki (Béres, Calivita, stb). A testépítők körében nagyon népszerű a cég legtöbb terméke, és a csúcsminőséget képviselik.

 

Én erre jutottam, kb. ezt sikerült kiderítenem. Ha tudtok olyan porcépítőről, ami tartalmazza mindazt (legalább a négy alapvető összetevőt), mint a Heavy Duty és olcsóbb, esetleg többet is tartalmaz, akkor írjátok itt meg, mert én még nem találtam.

 

János: a Béres helyett próbáld meg a Heavy Duty-t, ha a porcerő működött, akkor ez szerintem sokkal hatásosabb lesz (csodát ne várj azért). Legalább két hónapig szedd. És ahogy Nikke írta, minél előbb érdemes egy lelkiismeretes, hozzáértő orvost meglátogatni, az fontosabb a porcerősítőktől!

 

Előzmény: Nikke (1542)
Nikke Creative Commons License 2014.01.29 0 0 1542

Szerintem ne hagyd ki az orvost, mielőtt nagyobb problémád lenne. Biztos elküld majd MRI-re, vagy UH-ra, vagy röntgenre (inkább MRI-re). Akkor többet tudtok.

 

A belinkelt oldalt már én is néztem, amikor Gurabli által ajánlott szerekbe mélyedtem bele, de a "Kérdések" menüben, az üzlet által adott válaszok között többször is találkoztam hasonló szöveggel "inkább Heavy Duty-t, én ütősebbnek tartom, mint az Arthroxon Plus-t."

Persze jó lenne tudni, hogy a választ tulajdonképpen ki adja, egy szimpla eladó, vagy valaki, aki ért is hozzá????

 

Előzmény: ..janos.. (1541)
..janos.. Creative Commons License 2014.01.29 0 0 1541

Sziasztok.

 

Szerintem kb. 1-2 hónapja írhattam ide a térdproblémám miatt. Már régóta húzódik, változó tünetekkel. Tavaly kipróbáltam a Dona port, hát lószart sem használt, pedig állítólag azt régebben csak receptre lehetett kapni. Akkor úgy is voltam vele, hogy biztos nem porc probléma. A legfőbb tünetek ezek voltak: térd fájás térd belső oldalán, főleg guggoláskor, vagy lépcsőzéskor, gyenge térd, ami érzékeny a hidegre, kattogás székből felkeléskor. Na már azt gondoltam ,hogy elmegyek maszek dokihoz, mivel állami konkrétan leszart, de gondoltam adok egy esélyt másik porcerősítőnek. Bepróbálkoztam a Béres porcerővel. Persze tudom az sem a legjobb. ELkezdtem szedni napi 3 szemet január elején, 1 hétig fájt tőle a térdem ,de máshogy mint előtte, elkezdtek csökkenni/ megszűnni a panaszok. Azóta sokkal erősebbnek érzem a lábam, már alig kattog, hidegre szinte nem is érzékeny.Persze nem tökéletes most sem, de legalább érzem, hogy van erő benne székről felkeléskor.

 

Olvasgattam az ilyen porcerősítő készítményekről, elgondolkoztam azon, hogy ezt kipróbálom:

http://shop.builder.hu/izuletvedo-keszitmenyek/scitec-nutrition-arthroxon-plus-108-kap-p6886#facts

Elég jók a vélemények róla. Egyébként ugyanúgy a scitec gyártja, mint a heavy dutyt. Olcsónak persze nem olcsó.

 

Nem tudom mennyire értetek hozzá, de porcprobléma okozhat olyat, hogy az a lábam/ térdem gyengébb? Csak mert olyan furcsa tünet. Amúgy meg asszem orvosi kivizsgálás nem fog ártani annak térdnek attól függetlenül, hogy használ a gyógyszer.

Nikke Creative Commons License 2014.01.28 0 0 1540

Magamon nem láttam, mert szerencsére csak akkor tették fel, amikor már nem tudtam magamról! Csak előre felkészültem és olvasgattam, meg az altatóorvos is mondta az előkonzultáción, hogy vértelenítésben csinálják.

Az altatás nálam egy pillanat alatt hatott, arra emlékszem, hogy beigazítottákk a fejem egy helyre, ami valahogy megtámasztotta, az utolsó gondolatom az volt, hogy jé, milyen kényelmes ez fejtámasz.... aztán kész. Se hideg, se meleg. :-)

 

Viszont lenne még kérdésem.

3. injekción vagyok túl a Synocromból (többszörös lebenyszakadás volt a meniscuson, és II-III. típ. porclágyulás). Miután nem javultam meg, továbbra is sántikáltam, és fájdogált a térdem, sőt már kezdett a műtéti előtti állapot visszajönni, a doki injekciókúrát javasolt (nyilván a porclágyulás miatt).

Most jobb, nem még mindig nem jó. Ma azt mondta nekem, hogy ha csak 10-20%-os következik be, akkor szteroidos gyulladáscsökkentő injekció kell kapnom, mert ez a hylarunos nem elég hatásos számomra.

 

Tudtok valamit erről (ezekről) a szteroidos gyulladásgátlókról?

Mennyit szoktak adni ebből?

Mennyire hatásos?

Hasonló az ára a Synocroméhoz?

A szteroid miatt milyen mellékhatásokkal kell számolni?

 

Ha esetleg van valakinek tapasztalata, és megírja, azt nagyon megköszönöm.

(Most már 3. hónap is eltelt a műtét óta, és a csoda nem következett be, kínlódom.)

 

Előzmény: gurabli (1537)
gurabli Creative Commons License 2014.01.28 0 0 1539

Amikor elkezdtem szedni a porcépítőket, akkor nagyon részletesen elolvastam minden fellelhető információt (többségük angol nyelven van).

 

Ha úgy döntünk, hogy szedjük, akkor a következőket érdemes szem előtt tartani, mégpedig, hogy a jelenlegi ismeretek szerint négy összetevőt minimum tartalmaznia kell egy porcépítőnek, név szerint: 1) glucosamine sulphate, 2) chondroitin sulphate, 3) methylsulfonylmethane (MSM), 4) Hyaluron sav.

 

A legtöbb készítményből hiányzik a hyaluron sav, pedig ennek az összetevőnek igen komoly szerepet tulajdonítanak (bár itt sincs olyan tanulmány, ami ezt egyértelműen alátámasztaná).

 

Fontos a megfelelő mennyiség, ami a hyaluron savnál a napi adag 50 mg. A többi összetevőnél is megvan a napi minimum, illetve ajánlott mennyiség. Egyes tanulmányok (most hirtelen nem tudom linkelni, de egyre több komoly cég tér át napi több tablettára, a napi egy helyett) kiemeli, hogy legalább kettő, de inkább három adagra kell osztani a nap folyamán a bevitelt.

 

Összeszedtem az összes nálunk kapható (és neten külföldről megbízható helyről rendelhető, pl. Amazon UK) készítményt. Ahol nem volt feltüntetve a hatóanyagok mennyisége, az azonnal kiesett.

Majd külön szedtem azokat, amelyekben van hyaluron sav. Nem húztam ki azokat a listáról, amelyben nincs, mert lehet venni külön csak hyaluron savat (pl. NowFood USA), de drága és fölösleges ,mert van olyan, ami tartalmazza.

 

Majd némileg szubjektíven rangsoroltam a gyártókat is, a névtelen, ismeretlen gyártók termékeit az ismert, minőségi termékeket gyártókkal szemben. A Scitec Nutrition egy vezető amerikai cég, focicsapatok is használják termékeiket. A Calvita is ilyen.

 

Szerencsére mind a kettő kapható nálunk. Egyértelműen a Heavy Duty a nyerő, kivéve árban, de igazából hatóanyag mennyiség/ár arányban nagyon jó.

 

Ha visszaolvasol, írtam róla bővebben. Szerintem tegyél vele egy próbát (elvileg két hónapig min szedni kellene).

 

 

Előzmény: pom-pom77 (1526)
gombóc63 Creative Commons License 2014.01.28 0 0 1538

Az első műtétedből mennyi idő alatt épültél fel? Nekem is shaverezés volt...

Előzmény: gurabli (1536)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!