Keresés

Részletes keresés

sámli_ Creative Commons License 2018.07.30 0 0 89076

Ezt én is kérhetném tőled.

Előzmény: ötfelezős (89075)
ötfelezős Creative Commons License 2018.07.30 0 0 89075

Ez ebben a formában nem igaz.

Tényeket!

Előzmény: sámli_ (89074)
sámli_ Creative Commons License 2018.07.30 0 0 89074

"Nincs már belső feltételek nevű fogalom. A 86-os MSZ 172-vel és a KLÉSZszel együtt kihalt. Ráadásul ez a fogalom ahhoz volt kapcsolt, amikor a TT hálózaton a fogyasztó egymaga TN-t alakíthat ki, miközben amúgy ez az eltérés meg tilos."

Ez ebben a formában nem igaz.

 

"Természetesen te használhatod a kifejezést arra, hogy általában mi kell a bekapcsoláshoz az épület részéről, de mégsem szerencsés."

Miért mi a bánatot használnál helyette?

 

"A 350 méterhez hozzátartozik a végpontok földelése is, de ezek az előírások szintén a 172-ből származnak, amelyek előírásokat aztán jobb híján a szolgáltatók átemeltek saját szabályzataikba, gondolván, hogy ha régen ez jó volt, ma sem kell több, de kevesebb se ajánlatos."

Nem én találtam ki, az Érintésvédelmi Munkabizottság álláspontja, hogy azokra a témákra melyek hiányoznak az új szabványokból jó gyakorlat a régi szabványok előírásainak betartása.

Előzmény: ötfelezős (89073)
ötfelezős Creative Commons License 2018.07.30 -1 0 89073

Nincs már belső feltételek nevű fogalom. A 86-os MSZ 172-vel és a KLÉSZszel együtt kihalt. Ráadásul ez a fogalom ahhoz volt kapcsolt, amikor a TT hálózaton a fogyasztó egymaga TN-t alakíthat ki, miközben amúgy ez az eltérés meg tilos.

 

1.2.4.1.2. A nullázás belső feltételei: azok a követelmények, amelyek teljesítése esetén egy élesen körülhatárolt területen (általában egy épületben) lévő villamos szerkezetek érintésvédelmét nullázással szabad megoldani anélkül, hogy a teljes fémesen összefüggő hálózatot nullázottnak (TN-rendszerűnek) minősítenék (3.3.5.2. szakasz).

Ezt kötelező volt elfogadnia a szolgáltatónak.

 

11 par (2) Ha az áramszolgáltató az ingatlankezelő bejelentése alapján tudomást szerez... ...áttéríti

Ma csak a tilos van.

Természetesen te használhatod a kifejezést arra, hogy általában mi kell a bekapcsoláshoz az épület részéről, de mégsem szerencsés.

 

A 350 méterhez hozzátartozik a végpontok földelése is, de ezek az előírások szintén a 172-ből származnak, amelyek előírásokat aztán jobb híján a szolgáltatók átemeltek saját szabályzataikba, gondolván, hogy ha régen ez jó volt, ma sem kell több, de kevesebb se ajánlatos.

Előzmény: sámli_ (89070)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.07.29 -1 1 89072

Ezek ugya csak szabványok amit valakik meghoztak es lehet hogy két hét mulva hozzák az ellenkezőjét ...

 

Amikor KTV-t telepítenek akkor előírták hogy minden oszlopon azt a szar vasat ami talán 25 cm hosszú azt is EPHzni kell es csak a szolgáltató csinálhatja es 10K darab áron.

Arra bezzeg van kapacitás. No a rutinos szolgáltatók azt is kiváltották szénszszálas bilincsre hogy azon se tudjon gazdagodni az ingyenélő villanyos banda.

Előzmény: sámli_ (89070)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.07.29 0 1 89071

Bayer vagy Gáspár ?

 

Bár bármelyik követeése esetén egy világ omlik össze bennem ...  :)

Előzmény: gergerg (89069)
sámli_ Creative Commons License 2018.07.29 0 0 89070

"Ha nem csak a trafónál hanem minden villanyoszlopnál földelne a szolgáltató akkor nem kellene az ugyfeleknek szarakodni ezzel."

Ez egy nagy tévedés. A közcélú hálózat földeléseinek kialakítása a nullázás külső feltételeinek egyike, nem helyettesíthető a fogyasztó által telepített földeléssel ami a nullázás belső feltételeinek egyike. Emlékeim szerint egyébként 350 méterenként kell földelést kialakítani.

Előzmény: Mutual Friend (89067)
gergerg Creative Commons License 2018.07.29 0 1 89069

No majd holnap. Már Zsolti megy a tv-ben.

Előzmény: Mutual Friend (89067)
sámli_ Creative Commons License 2018.07.29 0 2 89068

Mint írtam akkor is tartottam magam az elveimhez amikor még nem volt lehetőségem "válogatni". Egyébként nem válogatok, minden munkát elvállalok amire van időm és a megrendelővel meg tudok egyezni.

Előzmény: Mutual Friend (89064)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.07.29 0 1 89067

De három állítás volt ... :)

 

- Ha nem csak a trafónál hanem minden villanyoszlopnál földelne a szolgáltató akkor nem kellene az ugyfeleknek szarakodni ezzel.

- Ha a "KÉKET" eltünteted valamilyen módon a villanyórádból nem fog semmit mérni. Ehhez tényleg kell egy saját kövér föl amiből működteted a házad.

- A harmadik meg csat technika kérdés ...

Előzmény: gergerg (89063)
sámli_ Creative Commons License 2018.07.29 0 0 89066

"Mondjuk meg őszintén semmi jelentősége nincs a szétválasztásnak valójában hol hol van."

Hogyne lenne. Méretlen oldalon csak regisztrált szerelő tudja karban tartani :D Ki van ez találva.

Előzmény: Mutual Friend (89060)
gergerg Creative Commons License 2018.07.29 0 0 89065

Nőgyógyász - alkalmazott

 

Azért engedtessék már meg hogy ne a megrendelő döntse el hogy elvállaljak-e egy munkát vagy ne!

Előzmény: Mutual Friend (89061)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.07.29 0 0 89064

Én isten bizony őszintén örülök hogy van lehetőséged válogatni. Legyen mindig is igy!

Előzmény: sámli_ (89062)
gergerg Creative Commons License 2018.07.29 0 0 89063

Az elsőben nincs, a második meg hülyeség.

Előzmény: Mutual Friend (89060)
sámli_ Creative Commons License 2018.07.29 0 1 89062

Nem, ez olyan mint amikor a nőgyógyász csak megfelelően előkészített műtőben, steril eszközökkel hajlandó műteni "mosókonyha" és csontozókés helyett.

Előzmény: Mutual Friend (89061)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.07.29 -2 0 89061

Tudod ez olyan mint amikor a nőgyógyádsz csak a 18 eves lányokat vállal el gyógyszer felíratás előtti első vizsgálatra pedig vannak a váróban folyásos 150 kilós mosdatlan cigány asszonyok is ... :D

Előzmény: sámli_ (89059)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.07.29 -2 1 89060

( No ezzel van tele a tököm ... :) )

 

Van egy lófasz méretű ország es azt a kis nyamvadt szabványt is 2 órai utazással más módon kell értelmezni.

 

Mondjuk meg őszintén semmi jelentősége nincs a szétválasztásnak valójában hol hol van. 

 

Mit akar a szolgáltató:

 

- Megspórolni hogy neki kelljen megerősíteni a PEN-t az oszlopok alatt ezért rátolja a dolgot az ügyfelekre hogy szarakodjanak ők ezzel.

- Ugy kellejen kialakítani a PEN szétválasztast hogy a mérőóra feszültségtekercséről ne tudja a raspic levarázsolni az "N" vagy a "PEN" vezetőt mert akkor  

tudja lopni az áramot.

- A FI előtt ki kell venni a vedőföldet az áramkörből mert akkor a FI hatástalan azaz működésképtelen lesz.

 

Nincs igazam ?

A többi csak körítés ...

Előzmény: sámli_ (89056)
sámli_ Creative Commons License 2018.07.29 0 1 89059

"Semmi gond jön a következő es megcsinálja."

Így igaz. Gondolod, hogy érdekel? Akkor sem voltam hajlandó részemről vállalhatatlan munkát kiadni a kezemből amikor még nem dúskáltunk a megrendelésekben.

Előzmény: Mutual Friend (89057)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.07.29 -1 2 89058

Nálunk az EON területen a méretlenen. Vagy fasz vagyok es nem jol emlékezem a munkára pedig ott áltam!

 

No valaki szakértő majd kisegit ! :)

Előzmény: gergerg (89054)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.07.29 -2 1 89057

Semmi gond jön a következő es megcsinalja.

 

Hisz van piaca a 80K forintos PEN bontásnak is es van a 30K forintosnak is.

 

Amikor eljött az első központi fűtés szerelő nálam anno megnézte a terepet azt mondta hogy nem ert egyet technológiával. 

Mondtam neki semmi gond akkor nem ön a tendernyertes.

Nézett mint a bögöly hogy elhajtottam mert nem ehhez volt szokva de igy járt.

 

Én mégha aranyat is állít elő a mester ha egy okoskodó fasz elhajtom mert nem birok olyan emberre dolgozni együtt akár megrendelőként akár kollégaként akivel nem szimpatizálok. A pénzemért a munkáját fizetem meg , ugye nem kell még a jellemét is elviselnem erte. A vizvezetékszerelőkkel a "bejáráson" berúgtunk munka előtt aznap már nem is volt munka de nem volt baj hisz elmondtam nekik hogy mit szeretnék es hogy, ők megértették és be is vallották hogy igy meg ezen anyagokból nem dolgoztak. Megcsinaltak, jó is lett majd félévmulva megint megköszönték, mert mashol is igy kérték es akkor már gyakorlott szakinak tűnhettel. :)

 

 

 

 

 

 

Előzmény: sámli_ (89051)
sámli_ Creative Commons License 2018.07.29 0 1 89056

Bocsánat, félre olvastam. Új szerelésnél méretlen oldalon, régieknél mért oldalon van a bontás.

Előzmény: gergerg (89054)
sámli_ Creative Commons License 2018.07.29 0 0 89055

Letiltottál, hogy nem láttad a válaszom? Én is leírtam, régebbi szereléseknél nem a méretlen oldalon van a bontás.

Előzmény: gergerg (89054)
gergerg Creative Commons License 2018.07.29 0 0 89054

Szerintem akkor is leírtam, Elmű-Émász területen a mért oldalon van a PEN bontás. 

Előzmény: Mutual Friend (89052)
sámli_ Creative Commons License 2018.07.29 0 1 89053

Ne feled, más vállalni egy munkát és más magadnak megcsinálni.

Előzmény: Mutual Friend (89052)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.07.29 0 1 89052

Értem.

 

Az enyémen nem látszik mert valsz' szabványos de a villanyóra mögött van egy nagyobbacska dobozhely es abban van benne a bontás.

Amit te feltettél fotót - azt hiszem te - azon nagyon esztétikusan szépen sínre szerelve volt látható a bontás ami ugye az feltételezi hogy a fogyasztásmerő előtt van azaz a dobozt plombázni kell.

 

Most akkor veressem ki a falból a fa fogyasztásmérő szekrényt hogy nekem is lehessen ilyen dobozom, és nekem is láthatóan legyen ilyen szép bontásom?

Ugye nem gondolod komolyan ?

 

Igy van ha ki akarsz cserélni valamit akkor szét kell dobni az egészet majd vissza. Ha cserélve lesz az MM akkor meg vésni is kell 1000l és akkor is.

Nem egy nagy dolog. A következő 10 évet minimum ki fogja bírni szerintem meg 20-at is. 

 

Előzmény: gergerg (89045)
sámli_ Creative Commons License 2018.07.29 0 2 89051

Nálam nem ez.

Asszonyom én ilyen munkát nem adok ki a kezemből. Így és így tudom megcsinálni, erre tudok felelősséget vállalni, ez ennyibe fog kerülni. Amennyiben megfelel, ekkor tudom elkezdeni. Amennyiben nem, sajnos nem tudom elvállalni.

Előzmény: Mutual Friend (89050)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.07.29 -1 1 89050

Nem minden plasztikai műtét sikerül úgy ahogy a partnerek azaz a megrendelő és az orvos szeretné.

 

Egy olyan emberből aki fogy 150 kilót es lóg rajta a bőr nem lehet Adoniszt csinálni hegek nélkül valljuk be.

Ha egy ujjépítésű házon ahol minden adott, pénz szarásig hely is pont ugyanannyi sokkal szabadabban mozoghat a fantáziád és mindent meg tudsz csinálni.

Korlátozott helyen korlátozott pénzösszegből amikor kompromisszumokat vagy kénytelen kötni maximum ezt tudod kihozni a történetből.

Ez nem szar attól mert az elektron nem ismeri a csúnyán vezetett drótot 

 

A megrendelőnek :

 

Asszonyom! Igy tudom megoldani hogy ne kelljen külső dobozokkal elcsúfítanom a helységeit.

A műszaki tartalom ugyanaz minden esetben csak egy kicsit zsúfolt lesz a szerelés de szerintem úgy sem akarja mutogatni senkinek, én sem fogom referenciaként emlegetni. Ennyibe fog kerülni, jó lesz-e így ?

 

Szerintem ez igy kulturált kezelése a dolognak. 

Előzmény: sámli_ (89044)
sámli_ Creative Commons License 2018.07.29 0 0 89049

A lényeg inkább ott van, hogy a szolgáltatók az egyes területeiken megszabják milyen feltételekkel hajlandóak bővíteni. Nincs egységes feltétel rendszer. 32A-re tudomásom szerint mindenütt kizárólag teljes szabványosítás esetén bővítenek, ez alatt terület függő.

Előzmény: gergerg (89047)
sámli_ Creative Commons License 2018.07.29 0 0 89048

Nem feltétlenül. Régebbi szereléseknél még nincs a méretlen oldalon PEN bontás. Egyébként arra gondoltam, hogy az adott területen a szolgáltató még nem biztos, hogy kiépítette a TN rendszert.

Előzmény: gergerg (89047)
gergerg Creative Commons License 2018.07.29 0 0 89047

Ja, tényleg, eon terület, ott meg mintha korábban írta volna valaki hogy a méretlen oldalon van a PEN bontás. Akkor viszont pláne igaza volt a mesternek.

Előzmény: sámli_ (89046)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!